Dodaj do ulubionych

do Dyrekcji portalu Gazeta.pl

25.08.12, 22:34
Szanowna Dyrekcjo,

piszę, żeby wyrazić swoją dezaprobatę (pewnie mało oryginalnie, bo inni nie piszą pewnie, tylko niezadowoleni) dla sposobu likwidacji czatu na portalu Gazety. Ja rozumiem oszczędności, cięcia, małe zyski (ale jak miały być duże, kiedy informacja o czacie nigdzie się nie pojawiała i nawet za najlepszych jego czasów nie było na nim reklam) ale nie rozumiem sposobu załatwiania sprawy.
Od ponad 10 lat kilkaset osób przychodziło na czat, tu się rodziły przyjaźnie, tu zawiązało kilka o ile nie kilkanaście małżeństw - czat był dla wielu miejscem ważnym. Może ostatnio już nie tak ważnym jak kilka lat temu, kiedy wszyscy przychodzili jednocześnie, ale jednak.
Wczoraj zastaliśmy zamknięte drzwi - link przekierowywał na logowanie na forum. Jak pisałam wcześniej rozumiem decyzję, Gazeta nie jest instytucją dobroczynną tylko komercyjną, ale nie rozumiem arogancji działania.
Po tych 10 latach należało, myślę kilka dni wcześniej uprzedzić bywalców, czy nadpisując na samym czacie, czy na forum o czacie, że czat zostanie zamknięty. Ludzie by jakoś się umówili, stworzyli sobie inne miejsce spotkań, wymienili telefonami. A tu nic, ani przepraszam ani pocałujcie nas w d.....
Przykro!

kasia-s
Edytor zaawansowany
  • nanai11 25.08.12, 22:41
    Przykro.
  • fallaci 25.08.12, 22:44
    Piąknie to Kasiu napisałaś.

• guciul 25.08.12, 22:54
    prywatny folwark.
  • she_5 25.08.12, 22:56
    Autorka ma rację! Gazeta chyba sobie nie zdaje sprawy, czym było to miejsce.
    --
    Does she or doesn't she?
  • sonata.ksiezycowa 25.08.12, 23:10
    Popieram Kasie-s !!
    Jest mi smutno......
  • nokijka.823 25.08.12, 23:11
    Jest XXI wiek, a niektórzy nadal traktują ludzi jak jaskiniowców! Popieram Kasię.
  • efka.marfefka 25.08.12, 23:21
    Przykre to a jednak prawdziwe ,potraktowano nas jak śmieci . Nigdzie żadnego komunikatu o chęci i powodach zamknięcia . Trzaśnięto drzwiami nie zwracając uwagi czy nie ma w nich rąk.
    To była moja, i nie tylko moja, odskocznia od rzeczywistości . Tutaj często śmiałam się do rozpuku a niekiedy złościłam na chamstwo . Jednak lubiłam wchodzić ,bo wielu naprawdę miłych ludzi tutaj bywało .
    Jeśli nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze ,ale czy wszystko da się na nie przeliczyć ?
    Cóż , skoro likwidację wykonano podstępem , może także bez zapowiedzi zlikwidujmy konta pocztowe na gazecie i informacje będziemy czerpać np. z wirtualnej polski ?
    Wszak od dawna wiadomo,że kij ma dwa końce .
    Popieram zatem kasie-s jak i tych, którzy nie wpiszą się tutaj a jednak mają żal na sposób postępowania .
    Dyrekcjo - nie jesteśmy tylko nickami !
  • zosia451 26.08.12, 09:52
    Podpisuję się pod kasia-s i efka.marfefka

--
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Aureliusz Augustyn
  • lida_1 26.08.12, 09:55
    Przykre,jak Dyrekcja ludzi potraktowala .....wystarczylo wczesniej uprzedzic...
  • afrrrodyta 27.08.12, 22:32
    I ja dołączam się do wspólnego głosu niezadowolenia !!!
    Czy ktoś operatywny znajdzie dla nas jakiś cichy i przytulny kącik w celu kontynuacji spotkań?
    ...tak jakoś mi dziwnie bez naszego pokoju po tych 10 latach :(((
    pozdrawiam serdecznie i do szybkiego spotkania...
    Afrodyta
  • lew_ 26.08.12, 10:32
    A ja jestem tylko ciekawy,ile ich ten czat kosztowal w miesiacu ze go zlikwidowali:)
  • gibag 26.08.12, 11:19
    13 września 2005 roku poinformowano nas o likwidacji czata, co i tak nie zmieniło ogólnego niezadowolenia.
    Może i tym razem potraktują nas jak LUDZI, weryfikując decyzje Pani Karoliny S.

forum.gazeta.pl/forum/w,178,29005740,,Koniec_.html?v=2
    pozdrawiam
    .g
  • lady.godiva 26.08.12, 11:30
    Kasiu, wyraziłaś to co i ja myślę. Podpisuję się pod tym apelem!

--
    www.facebook.com/straconyczas
  • kamilla 26.08.12, 18:22
    Z jakiego powodu koniec?
    likwidacja ważnego miejsca spotkań, zamykanie spokojności przyzwyczajeń.
    Złe czasy idą, zła polityka.
    Oby mądrzejsze pokolenie rosło, szanujące tradycje. Ten czat to tradycja.
  • olek 26.08.12, 19:34
    nowa świecka tradycja.
    gazeta działa jak ruski czołg, z nienacka
  • wonder.girl 26.08.12, 19:14
    Właściwie gdybym miała wyrazić swoje zdanie, powtórzyłabym to, co napisała kasia-s. Dlatego podpisuję się pod tym po prostu. Wyjątkowo przykra niespodzianka poweekendowa i pourlopowa. No cóż...
  • bruhaha 26.08.12, 19:42
    ano, kasiu
  • sonata.ksiezycowa 26.08.12, 21:14
    raz jeszcze popieram kasie-s
  • kwiaty.we.wlosach1 27.08.12, 08:31
    ... i ja podpisuje sie pod listem kasi_s
  • chawa1 27.08.12, 10:48
    Dołączam się do wypowiedzi kasi-s
  • urszulka_ma 27.08.12, 18:48

przykro, tak...
  • artemida54 27.08.12, 18:55
    W całosci popieram to, co napisała kasia-s oraz inni użytkownicy (dotychczasowi) czatu w Gazecie.

No cóż, jedyne co mogę zrobic w rewanżu za przedmiotowe potraktowanie nas - uczestników czatu Gazeta, to przestac propagować wśród studentów i uczniów portalu Gazety.
    Jest mi bardzo smutno.....

Może jednak coś sie zmieni? DUM SPIRO SPERO!!
  • artemida54 27.08.12, 18:58
    ..moze zamiast zamykac czat, warto dołożyć troszke staran i rozpropagowac go wśród czytelników, a następnie spożytkowac własciwie popularność tego rodzaju komunikatora.
  • dunajec1 28.08.12, 00:11
    Ja tez sie podpisuje pod tym co wszyscy pisza,mieszkajac poza krajem milo bylo wejsc do miejsca gdzie mozna porozmawiac , pozartowac a czasem sie "pokwasic" w mowie polskiej, ech.
  • dinornithidae 28.08.12, 17:31
    Nic dodać, nic ująć. Podpisuję się
  • bolero48 28.08.12, 18:30
    Jest mi bardzo przykro, ze juz nie mozna będzie poczatowac z Gazetą w tle.....
  • jac.ek 26.10.12, 08:25
    A ja na tym czacie zakochalem sie w Joli N.
  • howell 28.08.12, 21:58
    Hmm...,
    Kasia ma rację, a ja osobiście dodałbym kilka mocniejszych słów.

Niestety, widać o czacie (nie mówiąc o jego promocji, a przez to dochodowości) decydują osoby niekompetentne. Przykro mi.

A Wam... byłym użytkownikom czata mam do powiedzienia - dziękuję!

ps. może czas przejść na tymczasowy czat (czyt. stały adres) na np. polchat pl
    ps2. bywalec od 2001 roku

Trzymajcie się,
    mejla znacie:)
    howell
  • bosonoga.contessa 29.08.12, 01:51
    Na szczęście mamy polchat:))) Ale to mimo wszystko jak na wygnaniu.
    Gazeto, czy nas dostrzegasz? Może jednak jest jakas szansa na powrót do macierzy?
  • she_5 29.08.12, 21:11
    howell napisał:

> mejla znacie:)
    > howell

Znamy, ale na znak protestu nie pisujemy już na gazetową pocztę :D. Znaczy my she nie piszemy :)
    --
    Does she or doesn't she?
  • bary.lka 29.08.12, 14:05
    Pro bono?
    Czyżby?
    Mam prośbę.
    Szanowna Dyrekcjo!!!
    Proszę wejść na własną stronę www.agora.pl/agora/0,110780.html i przypomnieć sobie jakie macie założenia .
    Piszecie, że chcecie być "Bliżej czytelnika". Nie możecie mieć bardziej, bliżej Czytelnika, niż nas na czacie. Uczestnik plenerowych, sponsorowanych, przez Was imprez, nie zawsze zwraca uwagę na to, kto daną imprezę sponsoruje. Czytelnik taki idzie do domu i zapomina, a my, my tkwimy przy Was od ponad 10 lat. Kogo wolicie?

Jeszcze jestem Waszą czytelniką. Wiec jako czytelniczka, chciałabym aby Wasza Gazeta nadal "cieszyła się uznaniem za zaangażowanie społeczne".
    Chciałabym nie stracić do Was zaufania.
    Chciałabym żebyście nie zapominali, że Wy jesteście dla czytelników, nie czytelnicy dla Was(przypomnienie z roku 2005).
    Zamiast użyć siły "na zamach"na czat, trzeba było je spożytkować na pomysł zadowalający obie strony. Co zrobić aby czat zarobił na siebie?. Chyba dla dobrych specjalistów nie jest to trudne. Apeluję wiec o ponowne przeanalizowanie arkuszy kalkulacyjnych, o spojrzenie na cyferki i co najważniejsze o zrozumienie nas.
    Jestem pewna, że koszty utrzymania naszego czata, to kropla w morzu Waszych wydatków w pozycjach : "wydatki reprezentacyjne", "wydatki na cele społeczne i charytatywne", itp. Tu prośba do Gł. Księgowej/go Agory. Wiem, że Księgowy wiele może, jeżeli chce. Wiem, że Dyrekcja wiele może, jeżeli zechce.
    Mam nadzieje, że Szanowna Dyrekcja przemyśli swoją decyzję i ku obopólnemu zadowoleniu otworzy, nie tylko tylne furtki ale i świeżo odnowioną główną bramę naszego czata. Będziemy wdzięczni. Pozdrawiam serdecznie pozostając nadziei:)))) że całe niemiłe zdarzenie zakończy się sukcesem wzajemnego zrozumienia. Zrozumiemy np. że, wejście na czat będzie uwarunkowane kliknięciem, na dwie reklamy, żeby Wam pieniążków przybywało. To będzie trochę denerwujące ale co tam. Czego się nie robi dla Wyborczej :))) i dla naszego czata? Ten czat ma tradycje, kameralną atmosferę i powinien istnieć do ostatniego nicka.
    bary.

• gibag 29.08.12, 14:44
    Bary, napisałaś wszystko to, co układałam w myślach z chęcią przelania na "papier" i wysłania do "naczelnych". Bardzo Ci dziękuje i mam nadzieje, że odpowiednie osoby podejmą właściwą decyzje.
    Pozdrawiam,
    .g
  • jac.ek 26.10.12, 08:28
    ......... oraz duzo wczesniej w Danucie N.
  • witalij_by 29.08.12, 18:36
    Podpisuję się pod listem kasi_s. Witalij, Białoruś.
  • no_la 31.08.12, 08:38
    tak, tak, nieładnie.

Trzeba pomyśleć.

I co, żeby pogadać z lwem mam zasuwać do zoo?? U mnie nie ma!
  • urszulka_ma 31.08.12, 13:28

może zauważy ktoś?:)
  • robercik_ 31.08.12, 22:54
    urszulka_ma napisała:

>
    > może zauważy ktoś?:)

w jakim celu? czy jak zmieniamy pracę to wciąz bywamy w swoim pokoju, czy jak wyprowadzamy się to wciąż bywamy w tym samym pokoju (mieszkaniu) ... mam wrażenie, że zapomnieliście o sobie, to my tworzyliśmy ten czat a nie czat.gazeta.pl nas ... troche ubolewam, że aż tak ważne jest dla Was miejsce a nie ludzie, ale cóż, każdy lubi co innego ;)
    --
    www.gazeta.pl
  • urszulka_ma 01.09.12, 22:29
    robercik_ napisał:

> ... mam wrażenie, że zapomnieliście o sobie, to my tworzyliśmy ten czat a nie
    > czat.gazeta.pl n
    > as ... troche ubolewam, że aż tak ważne jest dla Was miejsce a nie ludzie, ale
    > cóż, każdy lubi co innego ;)

Robert, no proszę!
    a kto powiedział, że ludzie są nieważni… hmm?
    to właśnie przecież dla ludzi tutaj się przychodziło
    trudno teraz nagle zrobić zbiorową przeprowadzę
    gazetowy czat był wygodnym miejscem do komunikacji
    żadnego dodatkowego oprogramowania
    jeśli się miało potrzebę porozmawiania z ludźmi
    z każdego miejsca na świecie można było tu wejść
    sam widzisz, że powstało kilka miejsc i wszyscy się szukają

trudno będzie zebrać całą społeczność gazetową w jednym miejscu
  • magol 02.09.12, 22:33
    mmm - na "Rzepę" się przesiadam przy porannej kawie... a gazeta w odstawkę idzie (żeby nie było informuję gazetę o tym chytrym planie parę godzin wcześniej)
    miłego kochani
  • kubajek 03.09.12, 14:22
    Dyrekcja portalu popełni sepuku gdy to przeczyta,
    magol, będziesz umiał żyć z tak obciążonym sumieniem?
    ;)
  • kapucyn36 03.09.12, 16:17
    Witam niukojonych w bolu:)
    Uwaznie przczytalam wszystkie Wasze wpisy i jeden wniosek jaki mi sie nasunal to to, pokazaliscie brak szacunku dla siebie.
    Zachowujecie sie jak skrzywdzone dziecko, ktoremu na deser odmowiono lizaka.
    Skoro nie powiadomili nas wczesniej o zamkniecie czata , w/g mnie pokazali nam, ze nie maja dla nas zadnego respektu. W zamian za to .....zamiast zebrac o powrot na ich pielesza
    pokazmy im to samo......z honorem odejdzmy z miejsca w ktorym nas nie chca.Podziekujmy za nascie lat udostepniania nam miejsca na portalu gazety/to bardziej boli/ i poszukajmy sobie nastepnego lokum bo czat to my a miejsce naszych spotkan jest malo wazne,moze to byc piwnica u Kowlaskiego:)))) byle razem byle milo.... .Tlumaczylam to juz rozmawiajac z Wami na czacie, nawiazalam nawet do biblii w ktorej jest powiedziane: gdzie nas troje tam jest kosciol.. bo tam gdzie sie spotykamy to tylko budynek nazwany kosciolem....jak sie spali to .......pojdziemy dalej ))))).
    Wracajac do respektu ktorego tak bardzo domagacie sie od portalu gazety ,moze ocenmy siebie> czy macie dla siebie respekt? , czy rozmawiaciey na czacie z respektem dla odminnych opinii wspolrozmowcoew? Odpowiedz znacie.Od siebie dodam, ze to jak zachowywaliscie sie w piatek wieczorem przekroczylo wszelkie zasady jakichkolwiek morale,bylam zbulwersowana do szpiku kosci Waszym zachowaniem w stosunku do siebie. brakiem szacunku

I tutaj zgadzam sie z Robertem /nie bede cytowala tego co napisala bo to kilka "linijek wy
  • kapucyn36 03.09.12, 16:36
    oops-ucieklo(((.....)))
    .......wyzej.
    Nie bede tworzyla elaboratu w tym temacie, wlasciwie to nic wiecej nie mam do dodania w tym temacie.
    Moglabym ten temat drazyc, rzucajac przykladami Waszego niemilego zachowywania sie na czacie ale po co? Doskonale wiecie, ze mam racje.
    Pozdrawiam i zycze przemyslen z pozytywnem skutkiem i wyciagnieciem wlasciwych wnioskow z tego co wyzej.
    Mijecie mily dzien
    Mgielka-wieczorna
    Ps.Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi.
  • wj97 04.09.12, 00:18
    "SZACUNEK - to uznanie godnosci osoby ludzkiej...." - czlowiek,nawet skrywajacy sie pod nickiem,nie jest rzecza, przedmiotem ,smieciem , nie wrzuca sie do kosza ...
  • magol 04.09.12, 13:47
    to jakieś daleko idące spekulacje :D
    ---
    Rzepa jest fajniejsza od gazety :P
  • 1.ophio 07.09.12, 13:30
    dołączam się w żalu i dezaprobacie
  • freya 09.09.12, 13:17
    Kasiu, nie liczyłabym na jakąkolwiek odpowiedź - zamknięcie gazetowego czatu jest typowe dla hipokryzji tego środowiska. W GW walczymy z konsumpcjonizmem, seksizmem, dyskryminacją i stereotypami, a przy okazji wydajemy w Agorze różne "Avanti", czy inne "Logo" i "Wysokie Obcasy". Czałe szczęscie zlikwidowano "Wysokie Obroty" z dowcipami nt. blondynek...
    Przypomnijmy sobie hałas, jaki zrobili dziennikarze Stołka po zamknięciu przez miasto klubu Krytyki Politycznej, a dawniej kilku innych klubów w Warszawie. Toż to było prześladowanie i arogancja władzy, prawda?
    A czymże innym jest likwidacja czatu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka