Forum Kuchnia Wino
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

dobre wino to jest to

09.11.02, 20:02
    Witajcie - wlasnie dzisiaj zauwazylam to forum i pierwszy raz sie wypowiadam
    na tych lamach :-)
    Bardzo cieszy mnie, ze Polacy zaczynaja wreszcie doceniac ten
    cudowny "wynalazek". Jeszcze kilka lat temu moglam rozkoszowac sie nim tylko
    w gronie rodzinnym, a wytrawne wino wywolywalo na twarzach mych znajomych
    jedynie dziwny grymas....
    Nadal jednak z przerazeniem zauwazam, ze wiele osob do picia wina podchodzi
    tak jak do no np piwa - byle duzo, bez jedzenia, szybko. Ale to juz inny
    temat - kwestia podejscia do jedzenia.
    Niestety cena win w naszym kraju nadal odstrasza nawet tych, ktorzy chcieliby
    sie z nim lepiej zapoznac.
    Tak czy inaczej trzeba sobie pozwolic czasami na odrobine szalenstwa,
    szczegolnie gdy przywoluje ono natychmiast wspomnienie slonca i klimatu
    poludnia.....

Obserwuj wątek
      • spol Re: dobre wino to jest to 21.11.02, 08:50
        A propos słońca i klimatu Południa - piłem wczoraj pewne bardzo sympatyczne
        winko pn. Costieres de Nimes, Domaine du Centaure, 2001 rozlewane przez Caveau
        des Disciples w Chateauneuf-du-Pape (!), syrah&grenache. Wino lekkie, proste,
        może nawet ubogie, ale do popijania niewyszukanej kolacji w sam raz. Gdyby
        chciał to ktoś importować, to może nawet zmieściłoby się w cenie do 25 zł, a
        chyba nie ma u nas w tej cenie zbyt wiele win z tego regionu i o tym składzie.

Przydarzyło mi sie natomiast ostatnio coś tak okropnego, że jeszcze dziś na
        samą myśl przechodzą mnie ciarki. Otóż przyjaciółka Pani Spolowej przyszła z
        winem marki Fresco półwytrawnym. Zostałem postawiony w sytuacji, w której
        odmówienie wypicia go byłoby grubiaństwem. No i jakoś bym to zniósł, bo w końcu
        odrobina soku z winogron z dodatkiem cukru nikomu jeszcze nie zaszkodziła, ale
        wino miało zapach i smak, jakby butelka została napełniona zawartością kuwety
        stojącej w najdalszym kącie ogromnej klatki z myszami... Mówię wam, COŚ
        NIESAMOWITEGO! Nie pamiętam, abym kiedykolwiek spożył choć odrobinę podobnego
        świństwa! Jeśli jeszcze raz ktokolwiek postawi przede mną butelkę z etykietką
        Fresco, zastrzelę z zimną krwią!
        • naranjita Re: dobre wino to jest to 21.11.02, 19:21
          > Przydarzyło mi sie natomiast ostatnio coś tak okropnego, że jeszcze dziś na
          > samą myśl przechodzą mnie ciarki. Otóż przyjaciółka Pani Spolowej przyszła z
          > winem marki Fresco półwytrawnym. Zostałem postawiony w sytuacji, w której
          > odmówienie wypicia go byłoby grubiaństwem. No i jakoś bym to zniósł, bo w
          końcu
          >
          > odrobina soku z winogron z dodatkiem cukru nikomu jeszcze nie zaszkodziła,
          ale
          > wino miało zapach i smak, jakby butelka została napełniona zawartością kuwety
          > stojącej w najdalszym kącie ogromnej klatki z myszami... Mówię wam, COŚ
          > NIESAMOWITEGO! Nie pamiętam, abym kiedykolwiek spożył choć odrobinę podobnego
          > świństwa! Jeśli jeszcze raz ktokolwiek postawi przede mną butelkę z etykietką
          > Fresco, zastrzelę z zimną krwią!

he he he współczuję to tak mniej więcej jak ja kiedyś zostałam poczęstowana w
          rodzinie "winem" marki wino domowej roboty....fuuu
          życzę znacznie przyjemniejszych niespodzianek :-)
          • Gość: AST Re: dobre wino to jest to IP: *.dialo.tiscali.de 22.11.02, 10:22
            naranjita napisała:

> he he he współczuję to tak mniej więcej jak ja kiedyś zostałam poczęstowana w
            > rodzinie "winem" marki wino domowej roboty....fuuu
            > życzę znacznie przyjemniejszych niespodzianek :-)

Znam ten bol!
            Poniewaz wino w Polsce jest bardzo drogie, a moj mezulek kolacji wodka i
            herbata popijac nie potrafi, mamy zwyczaj idac w Polsce na proszona kolacje
            wreczac gospodarzowi domu butelke wina, z nadzieja, ze ja poda do kolacji, co
            tez na ogol sie zdarza. Ale raz pewien gospodarz domu pieknie podziekowal za
            nasza butelke i powiedzial "Ale ja dla was przygotowalem wino mojej wlasnej
            roboty z czarnej porzeczki z dzialki. Troche jeszcze metne, ale dobrze mi
            wyszlo"
            Coz, trzeba bylo zrobic dobra mine....
        • Gość: docg Re: dobre wino to jest to IP: 212.160.147.* 22.11.02, 08:40
          widziałem wczoraj to Fresco w makro i nawet się zastanawiałem czy nie kupić, bo
          pamiętałem, że ktoś o nim pisał, tylko nie pamiętałem, czy chwalił czy nie :))))
          Ale musisz przyznać, że kolor ma niesamowity, taki malinowy... no i jest
          napisane, że to jest "wino gronowe krajowe"... każdy patryota kupi bez
          zastanowienia :)
          pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka