Odkupię zestaw super Italia 12 btl 1997-2001 Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Interesuje mnie ten zestaw w którym jest butelka valdicava madonna del piano
    1999 lub 1998. Moja cena 2200 zł za zestaw.Może ktoś wie kto sprzedaje lub ma
    ochotę sprzedać za tą cene.Chętnie dwa zestawy.
    • Gość: izaak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.06, 16:48
      Myślę że za te pieniądze jej nie odkupisz. Z tego co wiem było tylko 6 takich
      zestawów na całą Polskę i kosztowało to 450 Euro.Za wina które miały oceny 90-
      96 pkt od RP i WS to zbyt mało aby je kupić. Policzyłem już po cenach
      zachodnich te wina u handlowców i wyszło ponad 800 Euro.Życzę jednak powodzenia
      bo może piszemy zupełnie o czym innym.
      Pzdr.
      • Gość: docg IP: *.poltegor.com.pl 02.02.06, 08:14
        Gość portalu: izaak napisał(a):
        Za wina które miały oceny 90-
        > 96 pkt od RP i WS to zbyt mało aby je kupić.

-- nie wiem, o czym piszecie (zestawy?), ale twierdzenie, że wino ocenione
        na 90+ PP czy WS musi być bardzo drogie jest z gruntu błędne, takie wina
        zaczynają się już poniżej 10 euro, a za kilkanaście euro jest ich już całkiem
        sporo. Na pewno to wiecie, ale może te posty czytają czytelnicy mniej
        zaznajomieni z tym całym cenowo-punktowym cyrkiem i będą sobie wyobrażać, że
        wina z 90PP to jakieś wyżyny niedostępne dla przeciętnego śmiertelnika.
        Tymczasem prawda jest taka, że (przwdopodobnie dzięki postępowi
        technologicznemu w winiarstwie) te "dziewięćdziesiątki" są coraz bardziej
        dostępne i niedługo będą chlebem powszednim winomanów. Starzy bywalcy tego
        forum pamiętają być może Waldka z Kielc, który chyba 3 lata temu wzdychał do
        tych wysoko punktowanych win (a my razem z nim) - to uświadamia, jak bardzo
        sytuacja się zmieniła w tak krótkim czasie. I pewnie będzie się dalej zmieniać
        w tym kierunku, czego Wam i sobie życzę :-)
        pozdrawiam
        • Gość portalu: docg napisał(a):

> Gość portalu: izaak napisał(a):
          > Za wina które miały oceny 90-
          > > 96 pkt od RP i WS to zbyt mało aby je kupić.
          > -- nie wiem, o czym piszecie (zestawy?), ale twierdzenie, że wino ocenione
          > na 90+ PP czy WS musi być bardzo drogie jest z gruntu błędne, takie wina
          > zaczynają się już poniżej 10 euro, a za kilkanaście euro jest ich już całkiem
          > sporo. Na pewno to wiecie, ale może te posty czytają czytelnicy mniej
          > zaznajomieni z tym całym cenowo-punktowym cyrkiem i będą sobie wyobrażać, że
          > wina z 90PP to jakieś wyżyny niedostępne dla przeciętnego śmiertelnika.
          > Tymczasem prawda jest taka, że (przwdopodobnie dzięki postępowi
          > technologicznemu w winiarstwie) te "dziewięćdziesiątki" są coraz bardziej
          > dostępne i niedługo będą chlebem powszednim winomanów. Starzy bywalcy tego
          > forum pamiętają być może Waldka z Kielc, który chyba 3 lata temu wzdychał do
          > tych wysoko punktowanych win (a my razem z nim) - to uświadamia, jak bardzo
          > sytuacja się zmieniła w tak krótkim czasie. I pewnie będzie się dalej
          zmieniać
          > w tym kierunku, czego Wam i sobie życzę :-)
          > pozdrawiam
          Mylisz półki, w tym znaczeniu i w tych winach kwalifikacja roczników jak i ich
          ocena ma bardzo duże znaczenie cenowe, siegające nawet 100% różnicy cenowej. W
          innych nawet 3 krotne różnice cen.
          Co do zestawu, to ten akurat jak sama nazwa zestawu wskazuje składa się z wielu
          doskonałach win włoskich z tego co wiem są tam wina producentów takich jak
          Gaja,Antiniori, Monte Zovo,Fonterutoli, Renato Dora,Valdicava,i inne.I to ta
          górna pólka win tych producentów.Wybacz DOCG, ale wina te nigdy nie będą
          zrównane z winami za 10 Euro.
          • Gość: doch IP: *.poltegor.com.pl 02.02.06, 16:46
            Odpowiadałem na to:

"kosztowało to 450 Euro.Za wina które miały oceny 90-
            96 pkt od RP i WS to zbyt mało aby je kupić"

Autor wyraźnie łączy cenę win i punkty, co jest błędem, przynajmniej w tym
            znaczeniu, że wino mające 90 PP można kupić już za 7 - 8 euro, a 96 WS (np.
            Illatraia) już za ok. 30 euro. Montiano, osiągające regularnie pomiędzy 90 a 95
            PP i WS kosztuje 27 euro. Przykłady możnaby mnożyć, tylko po co? Tyle tytułem
            wyjaśnienia. Co do ostatniego postu, to faktycznie górna półka od Gaji i
            Antinoriego ma ceny kosmiczne, szczególnie, jeśli to nie są bieżące roczniki
            tylko starsze i uznane za dobre. 12 tej klasy butelek za 450 euro to byłoby
            rzeczywiście za darmo, ale to nie ma nic (albo prawie nic) wspólnego z punktami.
            pozdrawiam
      • No i nie kupię tego,a wiem że krąży to Polsce jak żyd po pustym sklepie.Niech
        mi ktoś chociaż powie co tam jest oprócz tych 8 super winek?
    • Dowcipnisiu, nie wysyłaj mi swoich głupot na pocztę.Tym bardziej 50 razy. Nie
      interesują mnie Twoje wina za ta cenę...nawet za 100% mniejszą.
    • Pozdrawiam
      Babcia Halinka

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.