• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Odkupię zestaw super Italia 12 btl 1997-2001

• 31.01.06, 16:15
    Interesuje mnie ten zestaw w którym jest butelka valdicava madonna del piano
    1999 lub 1998. Moja cena 2200 zł za zestaw.Może ktoś wie kto sprzedaje lub ma
    ochotę sprzedać za tą cene.Chętnie dwa zestawy.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: izaak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.06, 16:48
      Myślę że za te pieniądze jej nie odkupisz. Z tego co wiem było tylko 6 takich
      zestawów na całą Polskę i kosztowało to 450 Euro.Za wina które miały oceny 90-
      96 pkt od RP i WS to zbyt mało aby je kupić. Policzyłem już po cenach
      zachodnich te wina u handlowców i wyszło ponad 800 Euro.Życzę jednak powodzenia
      bo może piszemy zupełnie o czym innym.
      Pzdr.
      • Gość: docg IP: *.poltegor.com.pl 02.02.06, 08:14
        Gość portalu: izaak napisał(a):
        Za wina które miały oceny 90-
        > 96 pkt od RP i WS to zbyt mało aby je kupić.

-- nie wiem, o czym piszecie (zestawy?), ale twierdzenie, że wino ocenione
        na 90+ PP czy WS musi być bardzo drogie jest z gruntu błędne, takie wina
        zaczynają się już poniżej 10 euro, a za kilkanaście euro jest ich już całkiem
        sporo. Na pewno to wiecie, ale może te posty czytają czytelnicy mniej
        zaznajomieni z tym całym cenowo-punktowym cyrkiem i będą sobie wyobrażać, że
        wina z 90PP to jakieś wyżyny niedostępne dla przeciętnego śmiertelnika.
        Tymczasem prawda jest taka, że (przwdopodobnie dzięki postępowi
        technologicznemu w winiarstwie) te "dziewięćdziesiątki" są coraz bardziej
        dostępne i niedługo będą chlebem powszednim winomanów. Starzy bywalcy tego
        forum pamiętają być może Waldka z Kielc, który chyba 3 lata temu wzdychał do
        tych wysoko punktowanych win (a my razem z nim) - to uświadamia, jak bardzo
        sytuacja się zmieniła w tak krótkim czasie. I pewnie będzie się dalej zmieniać
        w tym kierunku, czego Wam i sobie życzę :-)
        pozdrawiam
        • 02.02.06, 13:14
          Gość portalu: docg napisał(a):

> Gość portalu: izaak napisał(a):
          > Za wina które miały oceny 90-
          > > 96 pkt od RP i WS to zbyt mało aby je kupić.
          > -- nie wiem, o czym piszecie (zestawy?), ale twierdzenie, że wino ocenione
          > na 90+ PP czy WS musi być bardzo drogie jest z gruntu błędne, takie wina
          > zaczynają się już poniżej 10 euro, a za kilkanaście euro jest ich już całkiem
          > sporo. Na pewno to wiecie, ale może te posty czytają czytelnicy mniej
          > zaznajomieni z tym całym cenowo-punktowym cyrkiem i będą sobie wyobrażać, że
          > wina z 90PP to jakieś wyżyny niedostępne dla przeciętnego śmiertelnika.
          > Tymczasem prawda jest taka, że (przwdopodobnie dzięki postępowi
          > technologicznemu w winiarstwie) te "dziewięćdziesiątki" są coraz bardziej
          > dostępne i niedługo będą chlebem powszednim winomanów. Starzy bywalcy tego
          > forum pamiętają być może Waldka z Kielc, który chyba 3 lata temu wzdychał do
          > tych wysoko punktowanych win (a my razem z nim) - to uświadamia, jak bardzo
          > sytuacja się zmieniła w tak krótkim czasie. I pewnie będzie się dalej
          zmieniać
          > w tym kierunku, czego Wam i sobie życzę :-)
          > pozdrawiam
          Mylisz półki, w tym znaczeniu i w tych winach kwalifikacja roczników jak i ich
          ocena ma bardzo duże znaczenie cenowe, siegające nawet 100% różnicy cenowej. W
          innych nawet 3 krotne różnice cen.
          Co do zestawu, to ten akurat jak sama nazwa zestawu wskazuje składa się z wielu
          doskonałach win włoskich z tego co wiem są tam wina producentów takich jak
          Gaja,Antiniori, Monte Zovo,Fonterutoli, Renato Dora,Valdicava,i inne.I to ta
          górna pólka win tych producentów.Wybacz DOCG, ale wina te nigdy nie będą
          zrównane z winami za 10 Euro.
          • Gość: doch IP: *.poltegor.com.pl 02.02.06, 16:46
            Odpowiadałem na to:

"kosztowało to 450 Euro.Za wina które miały oceny 90-
            96 pkt od RP i WS to zbyt mało aby je kupić"

Autor wyraźnie łączy cenę win i punkty, co jest błędem, przynajmniej w tym
            znaczeniu, że wino mające 90 PP można kupić już za 7 - 8 euro, a 96 WS (np.
            Illatraia) już za ok. 30 euro. Montiano, osiągające regularnie pomiędzy 90 a 95
            PP i WS kosztuje 27 euro. Przykłady możnaby mnożyć, tylko po co? Tyle tytułem
            wyjaśnienia. Co do ostatniego postu, to faktycznie górna półka od Gaji i
            Antinoriego ma ceny kosmiczne, szczególnie, jeśli to nie są bieżące roczniki
            tylko starsze i uznane za dobre. 12 tej klasy butelek za 450 euro to byłoby
            rzeczywiście za darmo, ale to nie ma nic (albo prawie nic) wspólnego z punktami.
            pozdrawiam
      • 03.02.06, 17:18
        No i nie kupię tego,a wiem że krąży to Polsce jak żyd po pustym sklepie.Niech
        mi ktoś chociaż powie co tam jest oprócz tych 8 super winek?
        • Gość: Anka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.06, 13:01
          Moze gola baba :))

Zwieksz oferte reklamowa:

www.vipmann.com.]
    • 13.02.06, 16:22
      Dowcipnisiu, nie wysyłaj mi swoich głupot na pocztę.Tym bardziej 50 razy. Nie
      interesują mnie Twoje wina za ta cenę...nawet za 100% mniejszą.
      • Gość: docg IP: *.poltegor.com.pl 14.02.06, 09:00
        a ja bym kupił każde wino za cenę obniżoną o 100% :-))))
        pozdrawiam
    • 14.02.06, 20:06
      Pozdrawiam
      Babcia Halinka
      • 31.05.06, 22:58
        skwierzyna12 napisała:

> Pozdrawiam
        > Babcia Halinka

Włoskie wina to moja prawdziwa pasja.Czy jest jeszcze szansa na zakup Super
        Italia 1997 -2001 12but.. O ile to możliwe to proszę o informację. Kontakt na
        mój e-mail gazety.
        Pozdrawiam
        Morelino
      • Gość: Jo IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 27.06.06, 16:17
        I jaka cena??
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.