Dodaj do ulubionych

Szmatławiec

16.03.12, 12:17
www.fakt.pl/Sprawa-Madzi-Matka-zrobila-sie-na-blond-Tak-cierpi-mama-Madzi,artykuly,148692,1.html
Jak widzę takie artykuły, to zaczynam wolnosci slowa załować, słowo daję...
--
zpopk.blox.pl
Edytor zaawansowany
 • aaravis 16.03.12, 15:09
  Niestety realizm ekonomiczny wygrywa - sprzedają to co ludzie kupują. Swoją drogą czy to jest zgodne z prawem? Takie publikowanie cudzego wizerunku bez zgody zainteresowanego? Czy KW podpada pod kategorię osoba publiczna?
 • iwoniaw 16.03.12, 16:29
  KW najprawdopodobniej płaci właśnie za "opiekę" i "pomoc" detektywa z bożej łaski, którego zatrudnili jej teściowie, by sprawa została zamotana maksymalnie. Nie wątpię, że podpisała wszelkie potrzebne zgody do użyczania wizerunku itd. więc raczej ciężko by jej było się domagać odszkodowania.
  A że szmatławce istnieją w takiej postaci? Verdano, człowiek się dziwuje takim rzeczom i oburza dopóki nie trafi na target takich pism (nawet incydentalnie - np. na jednostkę w poczekalni) - wtedy raczej zaczyna popadać w przerażenie, jak wielkie są obszary społeczeństwa, których sobie na co dzień nie wyobraża i jak wielka przepaść zieje pomiędzy nimi a tym, co sobie do tej pory wyobrażał jako normalną większość...

  --
  "Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest
  mniej awanturujący."
 • pavvka 16.03.12, 16:40
  iwoniaw napisała:

  > A że szmatławce istnieją w takiej postaci? Verdano, człowiek się dziwuje takim
  > rzeczom i oburza dopóki nie trafi na target takich pism (nawet incydentalnie -
  > np. na jednostkę w poczekalni) - wtedy raczej zaczyna popadać w przerażenie, ja
  > k wielkie są obszary społeczeństwa, których sobie na co dzień nie wyobraża i ja
  > k wielka przepaść zieje pomiędzy nimi a tym, co sobie do tej pory wyobrażał jak
  > o normalną większość...

  Też mnie to przeraża. Swoją drogą, Superekspres zdarza mi się czytać w miejscach typu knajpy czy poczekalnie (sam nigdy w życiu nie kupiłem) i zawsze się trochę uśmieję czytając go, tylko czasem się zadumam nad tym targetem, który czyta toto na poważnie. Natomiast Fakt to IMO jeszcze kilka półek niżej - odwołuje się do tak niskich instynktów, że nie jestem w stanie go czytać, bo zaczyna mnie trząść.
  --
  I am not a vegetarian because I love animals; I am a vegetarian because I hate plants. - A. Whitney Brown
 • kebbe 16.03.12, 16:00
  Niedobrze się robi. Cała "sprawa Madzi" była koszmarnym, żenującym widowiskiem medialnym, ale widać, że niektórym jeszcze mało. Na wypadek, gdyby "za mało cierpiąca" matka Magdy chciała zmienić wygląd (nic dziwnego) znajdą się sprawiedliwi, którzy jej to skutecznie uniemożliwią. Komentrze pod artykulem zresztą wyczerpują sprawę.
 • the_dzidka 17.03.12, 10:03
  O takim drobiazgu jak podawanie pełnego nazwiska tych ludzi względnie zdjęcia trumienki z tymże nazwiskiem to już wręcz wspominać nie warto.

 • mary_ann 17.03.12, 23:18
  A z drugiej strony....

  ....tylko szmatławiec (nie mający wiele do stracenia) odważy się zapewne w Polsce opublikować takie smakowite zdjęciasmile

  superauto24.se.pl/galeria/twoj-biskup-jezdzi-limuzyna-za-150-000-zl-zdjecia-czym-jezdza-polscy-biskupi,245777/81284/159961/
  (link za GW)

  Co oczywiście nie znaczy, że nie zgadzam się z uwagami we wpisach powyżej.

 • slotna 17.03.12, 23:32
  "Ludzie pokazują palcami, jakim ja samochodem jeżdżę, że mercedesem klasy S. A niby czym mam jeździć? Na krowie mam jeździć? Głupoty takie gadają... mogę na krowie, ale gdzie ja bym tę krowę trzymał w Radiu Maryja?" wink

  --
  Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy, niż same rzeczy.
 • iwoniaw 19.03.12, 20:16
  Cytat A z drugiej strony....
  >
  > ....tylko szmatławiec (nie mający wiele do stracenia) odważy się zapewne w Pols
  > ce opublikować takie (...)
  > (link za GW)


  No ja wiem, ze GW wysokich lotów specjalnie nie jest, ale... wink


  --
  "Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest
  mniej awanturujący."
 • mary_ann 23.03.12, 07:42
  iwoniaw napisała:


  >
  > No ja wiem, ze GW wysokich lotów specjalnie nie jest, ale... wink

  Zdjęcia były z Superekspresu, Wyborcza je tylko ochoczo podlinkowałasmile
 • zwiatrem 17.03.12, 23:22
  Bo Ty Verdano w niewinnosc tej zlej kobiety wierzysz, ale nie wszyscy tak maja ...swoja droga o lincz chodzi i tylko ten sluszny.

  --
  wyprzedaż
 • ginny22 17.03.12, 23:56
  Są takie artykuły, bo jest grupa docelowa, która chce je czytać. I np. poczuć wyższość moralną i każdą inną (patrz: dyskusja na ematce). Przecież to musi być lepsze niż serial, bo "prawdziwe".
 • anuszka_ha3.agh.edu.pl 18.03.12, 09:15
  Pozostanę z dystansem do tej sprawy.
  Ci ludzie wg mnie sami ganiali i ganiają do mediów (wczoraj wywiad dla TVN). Szmatławce czują się zaproszone.
  Śledztwo jeszcze trwa, w tym tygodniu podobno mają być szczegółowe wyniki sekcji. Na razie nic w tej sprawie nie jest jasne.
  --
  Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko
 • verdana 18.03.12, 09:56
  A co ma sprawa do tego? Czy naprawde uwazasz, ze jeśli matka zamordowała dziecko, to gazeta ma prawo napuszczać na nią czytelników?
  --
  zpopk.blox.pl
 • anuszka_ha3.agh.edu.pl 18.03.12, 11:00
  Powtarzam, wiem, że co innego samemu zapraszać media na wywiad, a co innego być podglądanym przez paparazzich. Ale ci ludzie sami rozkręcili wokół siebie show, i ten materiał szmatławca to po prostu wynik tego, że maszynka medialna trochę wymknęła im się spod kontroli. Oczywiście, przykre, ale to są dorośli ludzie i gdyby od początku nie robili show, to teraz nie mieliby kłopotów z paparazzimi.

  Ci ludzie sami zapraszają media do swojego życia. I trudno powiedzieć, po co to robią. Nie ma sensu przedstawiać ich jako bezwolne ofiary mediów. I niestety, ale gdy pojawia się pytanie - po co? - to cały kontekst sprawy staje się ważny.

  --
  Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko
 • iwoniaw 18.03.12, 19:35
  Ja jednak widzę w nich ofiary mediów, bez względu na to, co się w tej sprawie wydarzyło naprawdę i co sobie wyobrażali zgadzając się na włączenie do sprawy Rutkowskiego i udzielając pierwszych wywiadów.
  Co prawda mówi się, że rozum jest najsprawiedliwiej rozdzielonym dobrem, bo nikt się nie uskarża, że dostał za mało, ale jak jest w rzeczywistości to widać choćby po ilości osób zainteresowanych tytułami takimi jak "Fakt" i traktującymi je jak wiarygodne źródło informacji.
  Ludzie mający więcej oleju w głowie trzymaliby się od takich "pomocników" z daleka bez względu na to czy i w jakim stopniu byliby winni, bo publikacja materiałów o nich, zwłaszcza w takiej poetyce, zawsze będzie im szkodzić.

  --
  Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. ~ Albert Einstein
 • soova 20.03.12, 10:53
  Witam na tym forum. smile

  A co do meritum, to jest tak: jest mnóstwo, mnóstwo ludzi, którzy najzwyczajniej w świecie uważają Rutkowskiego za najlepszego detektywa w Polsce. I to do tych ludzi skierowany jest cały jego medialny show, jaki robi przy każdej sprawie, za jaką się weźmie, ci osiłkowie w kamizelkach kuloodpornych, terenówki "Rutkowski Patrol", ciemne okulary itd. Są to ludzie bardzo zdziwieni na wieść, gdy się im powie, że np. Rutkowski formalnie żadnym detektywem nie jest, bo mu odebrano licencję, że jedyne sukcesy, jakie ostatnio odniósł, miały miejsce w akcjach, gdy wystarczyło samo rozwiązanie siłowe, jak przy Nikoli porwanej z norweskiej rodziny zastępczej czy dzieciach z mieszanych związków, a porywanych muzułmańskim ojcom (bo już w sprawie zaginionej Iwony z Gdańska czy Olewnika niczym specjalnym się nie wykazał). Zdziwienie to jest tak wielkie, że niekiedy dochodzi wręcz do wypierania takich informacji, na zasadzie: media i policja sprzysięgły się i przedstawiają w złym świetle jedynego fachowca, który chce i może pomóc. Ofiarami takiego przekonania padła też i rodzina Madzi, sądząc po tym, co widać na ekranie, bardziej rodzina jej ojca, z tego, co wiadomo, nie do końca zresztą akceptująca synową. Nie ma się więc co dziwić, że gdy hiena zwęszyła łatwy łup i sama do nich zgłosiła się z propozycją, postanowili skorzystać. A dalej wszystko wymknęło się spod kontroli i tak naprawdę jest chyba tak, jak ktoś już to napisał: nie płacili za jego usługi pieniędzmi, ale płacą za nie cały czas - prywatnością. Szkoda mi tylko dziewczyny, bo wygląda na to, że od początku z powodu tego, co zrobiła, i nad czym sama też straciła kontrolę, została z kolei wmanewrowana w taki układ.
  --
  A może warto rozruszać to forum? smile forum.gazeta.pl/forum/f,86797,_Lalka_Noce_i_Dnie_.html
 • anuszka_ha3.agh.edu.pl 22.03.12, 20:46
  Jeśli już mówimy o szmatławcach, to lepiej zobaczcie na ten artykuł i sondę pod nim:
  www.se.pl/wydarzenia/opinie/krzysztof-rutkowski-blog-zamieszani-w-smierc-madzi-moga-teraz-zniknac-albo-sie-zabic_246870.html
  Moja pierwsza reakcja była: O JA P*.
  Rutkowski będzie miał tę kobietę na sumieniu. 8-[[[[[

  --
  Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko
 • anuszka_ha3.agh.edu.pl 22.03.12, 21:10
  I oto proszę, co czytam właśnie na czacie Superexpressu:
  "KATARZYNA W ZOSTALA PRZEWIEZIONA DO SZPITALA W SOSNOWCU PO PROBIR SAMOBOJSTWA KATARZYNA W ZOSTALA PRZEWIEZIONA DO SZPITALA W SOSNOWCU PO PROBIR SAMOBOJSTWA
  MAM KOLEZANKE W SZPITALU W SOSNOWCU
  ZARAZ BEDE MIEC NOWE WIADOMOSCI"

  Pan Rutkowski może być z siebie dumny. Redaktorzy SuperExpressu też.

  --
  Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko
 • anuszka_ha3.agh.edu.pl 22.03.12, 21:17
  ...No chyba że to nieprawda i ktoś zmyśla. Zobaczymy, co napiszą w mediach.
  --
  Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko
 • anuszka_ha3.agh.edu.pl 23.03.12, 06:48
  Dziś rano nic nie piszą, więc to nie była prawda.
  --
  Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko
 • tkliwy_bandyta 07.04.12, 01:49
  Media mediami ale pani Katarzyna jest mistrzynią manipulacji.
 • anuszka_ha3.agh.edu.pl 07.04.12, 12:21
  www.se.pl/wydarzenia/kraj/katarzyna-wasniewska-probowala-pograzyc-rutkowskiego-czy-to-nowa-forma-obrony-matki-madzi_250279.html
  Szmatławiec ewidentnie pracuje na rzecz Rutkowskiego.
  Zeznania dziewczyny jako świadka w sprawie, czy Rutkowski nie złamał prawa, gazeta nazywa "zemstą". Słabo mi. sad

  --
  Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko
 • paszczakowna1 07.04.12, 16:15
  > Szmatławiec ewidentnie pracuje na rzecz Rutkowskiego.

  Szmatławiec pracuje na rzecz szmatławca. Jak się serwuje ten sam kotlet długimi tygodniami, trzeba choć trochę sos zróżnicować. Raz użalić się nad Madzią, raz nad mamą, raz nad Rutkowskim, i znów od początku.
 • anuszka_ha3.agh.edu.pl 07.04.12, 20:48
  Nie wiem, oni dawali Rutkowskiemu kamerki do nagrywania, a teraz założyli mu bloga na swoich łamach. Mogą mieć jakąś umowę o wzajemnych świadczeniach. Jak tak poprzeglądać, to Rutkowski w tej gazecie zawsze jest bohaterem pozytywnym.

  Aa, nawiasem mówiąc, piszą na gazecie, że jakaś dziennikara naprędce napisała książkę o Katarzynie W. Wszyscy chcą na niej zarobić...

  --
  Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko
 • ginny22 08.04.12, 12:19
  Widzę tylko jedną radę: nie zaglądać na strony "Faktu" czy SE. Po co się karmić takim szlamem? Nie warto. Szkoda życia.
 • nessie-jp 10.04.12, 13:27
  ginny22 napisała:

  > Widzę tylko jedną radę: nie zaglądać na strony "Faktu" czy SE. Po co się karmić
  > takim szlamem? Nie warto. Szkoda życia.

  Ale to się nie da. Ja nie zaglądam, nie szukam takich informacji, a i tak wszędzie tego pełno. Znajomi linkują, cytują, kopiują kawałki, dyskutują.

  To samo z tą idiotyczną histerią smoleńską. Nawet na tym forum musiał ktoś koniecznie przywołać temat. sad


 • pavvka 10.04.12, 10:46
  tkliwy_bandyta napisał:

  > Media mediami ale pani Katarzyna jest mistrzynią manipulacji

  IMO wprost przeciwnie. Jej się wydaje, że jest w stanie manipulować opinią publiczną, ale sama jest manipulowana przez media i detektywa R.
  --
  Although it is not true that all conservatives are stupid people, it is true that most stupid people are conservative. - John Stuart Mill
 • jhbsk 22.03.12, 21:01
  Ile kosztuje trumna?
  JS
 • kosheen4 23.03.12, 22:17
  1.cała ta sprawa śmierdzi na kilometr, i nie mam w tym momencie na myśli śmierci dziecka.

  2.zastanawiam się, dlaczego prokuratura przyłożyła rękę do tej nagonki. dlaczego pomimo że nie wysunięto jeszcze formalnego oskarżenia, do publicznej wiadomości podano informacje, dzięki którym na przykład w chwili obecnej forumowe prymitywy wyją z radości. hurra, mieli rację.

  3."przywiązanie" rodziny W. do Rutkowskiego coraz bardziej mi przywodzi na myśl syndrom sztokholmski. to on ponosi odpowiedzialność na wepchnięcie rodziny W. do mediów. i traktuje ich metodą kija i marchewki. raz przyciska do przyznania się, potem dekuje w mieszkaniu, potem zapewnia że jeśli jest winna to osobiście wyciągnie z niej zeznanie.

  4.szmatławiec? za sensacją idzie piniondz. sensacja się sprzeda. ci ludzie nie umieją się obronić, a histeria tłuszczy sięga zenitu.

  wielu by mnie z przyjemnością zlinczowało za to co teraz napiszę, ale - cholera, przysłowia są mądrością narodów, a zwłaszcza to o łasce pańskiej, jeżdżącej na pstrym koniu. śmierć dziecka może być tragedią i końcem świata dla bliskich, ale obiektywnie jest dla losów świata, państwa czy chociażby czytelników bruksów mało istotna. tutaj akurat pstry koń poniósł łaskę gdzieś daleko. przecież takich emocji nie wzbudzała chyba nawet sprawa dzieci w beczkach. wyjście z więzienia seryjnego mordercy-pedofila też jakoś nie powoduje formowania się komitetów linczowych... taa, niebezpiecznie jest igrać z tłumem.  --
  Ląduj, dziadu!
 • anuszka_ha3.agh.edu.pl 23.03.12, 23:07
  > 2.zastanawiam się, dlaczego prokuratura przyłożyła rękę do tej nagonki.

  Sprawę śmierci dziecka prowadzi katowicka prokuratura.
  Dziś zastanowiła mnie ta wzmianka:

  katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,11404536,Na_Slasku_byla_mafia_paliwowa__Skazani__Rutkowski_.html

  "Rutkowski (...) przyznał też, że dzięki znajomości z innym prokuratorem z Katowic monitorował postępy śledztwa przeciwko śląskiej mafii paliwowej. Powiedział, że zapłacił za to 20 tys. zł."

  --
  Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko
 • meduza7 24.03.12, 10:11
  Wczorajsza konferencja prasowa... wiecie, z czym mi się skojarzyła?

  "Przez ten czas Hester Prynne stała na swoim miejscu na piedestale hańby, ze wzrokiem szklistym i z wyrazem obojętności i znużenia na twarzy. Zniosła tego ranka wszystko, co mogła wytrzymać natura ludzka, a że z temperamentu nie należała do tych, co od cierpień zbyt dotkliwych uciekają w omdlenie, jej dusza mogła tylkofźnaleźć schronienie pod kamienną skorupą nieczułości, pod osłoną której życie cielesne trwało niezakłócone. W tym stanie grzmiący, nieubłagany głos kaznodziei docierał do jej uszu bez wrażenia. Niemowlę podczas drugiej części kazania głośno zawodziło i wydawało przeszywające krzyki. Próbowała je uciszyć - mechanicznie, jakby niewrażliwa na jego cierpienie. W tym samym stanie nieczułości została odprowadzona do więzienia, a przekroczywszy żelazem okuty portal, znikła z oczu tłumu."
  --
  kura z biura
  Niezatapialna Armada - analizy
  Niezatapialna Armada - forum
 • gaja78 31.03.12, 22:20
  Szmatławce to szmatławce. Nieetyczne jest to co robią, ale wciąż w zgodzie z prawem.

  Mnie szczerze zbulwersował w tej sprawie przeciek z prokuratury o przeglądaniu cenników trumien i o liście powodów, dla których warto pozbyć się dziecka. Wygląda to na celową pracę nad wizerunkiem prokuratury. Poszedł w świat przeciek, bo sprawa szybko się nie skończy, a trzeba przypominać ludziom, że prokuratura coś robi. Gdyż ponieważ - jak wszyscy pamiętamy - prokuratura wraz z wojewódzką komendą policji zostały nieco ośmieszone przez sprawnego medialnie Krzysztofa Rutkowskiego. Zatem nadrabiają teraz - medialnie. Wizerunek ponad wszystko.

  Ochoczo wieszałam psy, gdy okazało się, że policja wraz z prokuraturą - prawdopodobnie - ociągały się w sprawie poszukiwania dziecka. Przerażała mnie myśl, że to dziecko mogło być gdzieś żywe, a stróże prawa ociągali się z przyciśnięciem matki, bo coś tam. Więc w sumie nie powinnam teraz narzekać, że prokuratura pokazuje, że COŚ robi. Tylko że.. "coś tu nie gra… nie wiem, co dokładnie… ale coś…” - jakby powiedział Chenneye.

  --
  myślę nad komentarzem, ale ciężko mi idzie
 • anuszka_ha3.agh.edu.pl 01.04.12, 19:34
  Ja bym wolała, żeby ta sprawa cała została przekazana do jakiejś innej prokuratury. Jak już wyżej pisałam i ilustrowałam linkiem, media podają, że Rutkowski miał znajomości w prokuraturze w Katowicach i niegdyś płacił im łapówki za przecieki z pewnego śledztwa. Rola Rutkowskiego w obecnej sprawie wydaje mi się niejasna. Nie chcę więcej pisać, ale w ogóle, ja bym rozróżniła pomiędzy policją a prokuraturą. Policja Rutkowskiego nie lubi i głośno wyraża opinie, że on psuje im śledztwo. I chyba mają rację. A prokuratura... ? Serio, wydaje mi się, że jeśli z jakąś instytucją, to nie z policją są tutaj problemy. A Rutkowski miesza i jego sukcesem jest przede wszystkim to, iż ludzie dość powszechnie uwierzyli, że on pomaga, a nie przeszkadza w śledztwie.

  --
  Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka