Dodaj do ulubionych

a o pani Kalacie nic?

14.04.15, 19:26
wyborcza.biz/biznes/1,100896,17752141,31_letnia_kandydatka_na_prezesa_ZUS_oblala_egzamin.html#MT
Oczywiście nie znam pani, ale nie chce mi się wierzyć że ktoś kto się doktoryzował z ZUS i jako jedyny napisał część pisemną oblał z hukiem ustną. Można się z innych powodów nie nadawać do zarządzania (ale wtedy trzeba wskazać zastrzeżenia) natomiast to co przewinęło się przez media budzi u mnie wrażenie że wygrał nie ten co miał wygrać, nie z układu i olaboga trzeba utłuc.
Czy tylko we mnie?
--
"Wolnosc jest prawem do powiedzenia innym tego, czego nie chcieliby uslyszec".
G. Orwell
Edytor zaawansowany
 • verdana 14.04.15, 21:11
  We nie też. Nie kibicowałam Kalacie, bo tego typu egzamin uwazam za idiotyzm. Prezes ZUS powinien być dobrym managerem, nie uwikłanym w gry polityczne, a czy zna doskonale przepisy - to naprawdę nie jest istotne. W dodatku tego typu egzamin na 99% wygra młody prawnik. Lepiej byłoby wybierać kandydatów na podstawie CV, przygotowanego planu naprawczego ZUS w konkursie. Egzamin to jakaś głupota do kwadratu. Ale teraz to juz jest farsa - po co egzamin, skoro jak widać ma go wygrać ktoś, kogo wymyślili sobie panowie egzaminatorzy?
 • pavvka 15.04.15, 11:47
  verdana napisała:

  > We nie też. Nie kibicowałam Kalacie, bo tego typu egzamin uwazam za idiotyzm. P
  > rezes ZUS powinien być dobrym managerem, nie uwikłanym w gry polityczne, a czy
  > zna doskonale przepisy - to naprawdę nie jest istotne.

  To prawda, ale żaden manager z prawdziwego zdarzenia nie zgłosi się do konkursu na kierowanie instytucją obracającą największymi pieniędzmi w Polsce za pensję 20 tys. zł brutto/ m-c.
  --
  "See, you think I give a shit. Wrong. In fact, while you talk, I'm thinking; How can I give less of shit? That's why I look interested."
 • verdana 15.04.15, 17:48
  Młody może sie i zgłosi. Ale zobaczyłam dziś ten test - to test dla prawników, znających drobiazgowe przepisy i trochę pytań kompletnie absurdalnych. Na pewno nie ma nic wspólnego z kompetencjami, jakie musi mieć szef ZUS-u.
 • pavvka 15.04.15, 21:58
  verdana napisała:

  > Młody może sie i zgłosi.

  Młody, czyli bez poważnego doświadczenia menedżerskiego? Noż kurna, to jest instytucja z rocznymi obrotami rzędu 200 MILIARDÓW ZŁOTYCH. Oszczędzanie na pensji prezesa jest totalną głupotą. Jeśli jakakolwiek firma w Polsce potrzebuje menedżera z najwyższej półki, to właśnie ta.
  --
  "See, you think I give a shit. Wrong. In fact, while you talk, I'm thinking; How can I give less of shit? That's why I look interested."
 • verdana 15.04.15, 22:01
  Prezes ZUS nie moze zarabiać jakiś ogromnych sum, z przyczyn oczywistych. Jesli zarabia miesięcznie wielokrotność rocznej emerytury wielu osób, to instytucja traci jakąkolwiek wiarygodność.
 • pavvka 15.04.15, 22:02
  Zupełnie się nie zgadzam. Jeśli firma ma być zarządzana dobrze, to nie może szefom płacić stawek o rząd wielkości mniejszych od rynkowych.
  --
  Why do computer programmers confuse Halloween with Christmas?
  Because Oct 31 = Dec 25.
 • verdana 15.04.15, 22:14
  To nie jest ważne, czy Ty sie zgadzasz , czy nie, ale o to, ze wyborcy nie zaakceptują prezesa ZUSU, który zarabia tyle, ze starczyłoby na podwyżkę dla tysiąca emerytów. Nie tylko ekonomia jest ważna w polityce.
 • pavvka 15.04.15, 22:26
  OK, ale to jest czystej wody populizm rodem z Super Expressu.
  --
  "There's a word for people like that...No, I'm saying, there's a word and I don't know what it is. I'm not being fucking poetic."
 • a.nancy 16.04.15, 16:52
  nie, to jest psychologia.

  --
  Good evening. I am a lizard woman from the dawn of time, and this is my wife.
 • iwoniaw 15.04.15, 21:36
  Może jakiś idealista z poczuciem misji by się zgłosił - ale jak widać i tak nie miałoby to znaczenia.

  --
  Niedźwiedź polarny to niedźwiedź kartezjański po transformacji
 • zla.m 16.04.15, 07:55
  Mógłby się zgłosić i nieidealista za niższą pensję, gdyby taka praca dawała niesamowity prestiż albo gdyby (co bardziej realne) dawała układy i dojścia na przyszłość. Tylko ta druga opcja też nie jest za wesoła... Krótko mówiąc - jak się nie obrócisz, z tyłu d*pa.
  --
  Ten Józek to jest jak baobab!
 • pavvka 16.04.15, 09:18
  Mógłby to też zrobić w ramach tzw. budowania CV. Ale ja naprawdę bym wolał żeby ZUS-em (czyli również moimi składkami) zarządzał ktoś kto wcześniej był prezesem np. firmy ubezpieczeniowej czy banku, a nie osoba która dopiero tam będzie się wprawiała.
  --
  3 logicians walk into a bar. The bartender asks "Do all of you want a drink?" The first logician says "I don't know". The second logician says "I don't know". The third logician says "Yes!"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka