Dodaj do ulubionych

Finał sprawy Chazana?

12.06.15, 12:10
"Naczelny rzecznik odpowiedzialności zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej, dr Grzegorz Wrona, poinformował, że w świetle zgromadzonych materiałów i aktualnego stanu prawnego brak jest podstaw do przedstawienia lekarzom zarzutów przewinienia zawodowego. I umorzył postępowanie wyjaśniające w tej sprawie."
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,18105656,Prof__Chazan__odmawiajac_aborcji__nie_popelnil_przewinienia.html#BoxLokWawLink
Najpierw postępowanie umorzyła prokuratura, teraz - co pewnie nie pozostaje bez związku - NiL.
O ile w pełni rozumiem, że Chazan nie popełnił przestępstwa odmawiając aborcji, o tyle kuriozalne jest dla mnie niedopatrzenie się przewinienia w odmowie skierowania pacjentki do innej placówki (roboczo pomijam sprawę ew. przeciągania postępowania, wprowadzania w błąd co do stanu płodu).

Uzasadnienie umorzenia ze strony prokuratury jest dla mnie kuriozalne:
"Wiadomo także, że prof. Bogdan Chazan nie może ponosić odpowiedzialności jako funkcjonariusz publiczny, jako były już szef szpitala Św. Rodziny, ponieważ był osobą pełniącą taką funkcję, a nie samym funkcjonariuszem. "
www.tvp.info/19877906/jest-decyzja-o-umorzeniu-sledztwa-w-sprawie-prof-chazana
Czuję się po raz kolejny zdradzona przez własne państwo, które elegancko umyło rączki. Jeśli moje wrażenie jest bezpodstawne, to serio proszę o wytłumaczenie mi dlaczego.
Edytor zaawansowany
  • joa66 12.06.15, 12:15
    Wiadomo także, że prof. Bogdan Chazan nie może ponosić odpowiedzialności jako funkcjonariusz publiczny, jako były już szef szpitala Św. Rodziny, ponieważ był osobą pełniącą taką funkcję, a nie samym funkcjonariuszem

chyba jestem tępa, ale może mi ktoś wytłumaczyć co autor miał na myśli???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka