Dodaj do ulubionych

ogrody keukenhof

25.02.14, 13:44
Witajcie.

Chciałbym w kwietniowy weekend odwiedzić ogrody Keukenhof. Czy znacie może jakiś niedrogi nocleg w okolicach? Możecie coś polecić. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • aseretka Re: ogrody keukenhof 25.02.14, 20:21
      Proponuję poszukać jakiegoś pensjonatu B&B w pobliżu Liesse (Liessel w języku holenderskim). Ale pojecie niedrogiego noclegu jest rzeczą względną. Zależy w jakim przedziale cenowym chcesz się zmieścić.
      --
      Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
      • violik Re: ogrody keukenhof 26.02.14, 10:18
        obecnie ceny w Amsterdamie i okolicach są na weekend majowy bardzo wysokie
        to najlepszy okres dla wynajmujących (najwięcej turystów bo dzień króla, tulipany, parady kwiatowe)
        wokół Keukenhofu też drogo, nawet domki kempingowe nad zimnym morzem w obłędnych cenach
        raczej - jeśli ma być tanio - to sugerowałabym rezerwację noclegu w tym roku na przyszły rok
        pamiętaj też, że warto zaliczyć paradę kwiatową ( w tym roku 3 maja )
    • mama.globtroterka Re: ogrody keukenhof 26.02.14, 10:28
      Jeśli chodzi o nocleg to my spędzaliśmy majówkę na kempingu Duinrell w Wassenar (z oferty eurocampu) Wychodziło najtaniej jeśli chodzi o nolceg w okolicach. Kemping jest położony w połowie drogi między Haga a Amsterdamem. świetne miejsce wypadowe do zwiedzania, jeśli checie zobaczyć coś więcej poza Keukenhof. Faktycznie warto się wybrac podczas parady kwiatów - Bloemencorso - trasa tegorocznej parady jest tutaj bloemencorso-bollenstreek.nl/nl/

Zazdroszczę tych widoków pól tulipanowych :)
      --
      globtroterek.blogspot.com/

czyli sprawdzone przepisy na podróżowanie z dzieckiem po Europie
      • kocia17 Re: ogrody keukenhof 26.02.14, 11:01
        Dziękuję za podpowiedzi. Myślałam o terminie ok. 16.05 do 18.05 i właśnie o kempingu Duinrell. Myśleliśmy też o wypożyczeniu campera, tylko nie wiem czy obok ogrodów jest jakiś kamperpark.
        W jakiej odległości jest Amsterdam od ogrodów? Byłoby fajnie wpaść tam na jeden dzień.
        • mama.globtroterka Re: ogrody keukenhof 26.02.14, 12:47
          Z kempingu Duinrell do Lisse było jakieś 20 km, z Keukenhof do Amsterdamu ok. 30
          W tym roku Keukenhof jest otwarty do 18 maja. Może inni forumowicze się wypowiedzą, ale wydaje mi się, że w połowie maja wiele kwiatów będzie już po sezonie kwitnienia. I pewnie wiele pól tulipanowych jest już w tym czasie skoszonych. Wydaje mi się, że przełom kwietnia i maja jest takim czasem, kiedy jest boom tulipankowy :) Ale tak jak piszę, to tylko moje "wydajemisie" :)
          --

• kocia17 Re: ogrody keukenhof 26.02.14, 14:22
              z Twojego blogu widzę, że odwiedziłaś już ogrody. A gdzie wtedy nocowaliście, na campingu?
              Czy naprawdę ogrody warte są przejechania ponad 1000km(ze zdjęć ogród wygląda cudownie, czy w rzeczywistości jeszcze lepiej?) i które miejsce poleciłabyś jeszcze do odwiedzenia na 1 dzień. Podróże planujemy na 2 dni zwiedzania + nocny dojazd.
              • mama.globtroterka Re: ogrody keukenhof 26.02.14, 14:30
                Tak - byliśmy w Keukenhof i zdjęcia, pomimo że ładne nie oddają uroku ogrodu. Tam jest bosko. Ale może nie jestem obiektywna bo uwielbiam tulipany :)
                Spalismy wtedy na kempingu o którym pisałam. Byliśmy wtedy tydzień w Holandii i zwiedziliśmy Amsterdam, Hagę, Rotterdam, Keukenhof, Kinderdijk i byliśmy w Leiden akurat 30 kwietnia - kiedy Holandia obchodzi urodziny królowej, wszyscy i wszystko jest pomarańczowe, są imprezy i pchle targi. Jakbym miała polecić coś na jeden dzień to pewnie byłby to Amsterdam. Do Hagi i Leiden pojechaliśmy na rowerach - można wypożyczyć na kempingu. Amsterdam również na rowerach, ale wypożyczanych w mieście.
                --

• kocia17 Re: ogrody keukenhof 26.02.14, 14:41
                  Baardzo dziękuję za podpowiedzi. A jeśli mogę spytać czy Twoim dzieciom (czy dziecku) się również podobało? Moja córka ma 9 lat i zastanawiam się czy ją brać na taką wycieczkę czy zostawić z dziadkami?
                  • Gość: merke Re: ogrody keukenhof IP: *.netfala.pl 26.02.14, 15:36
                    Ja zabieram dwójkę dzieci. Teraz już nastoletnich. Ale podróżować z dzieckiem warto od małego. Nasz pierwszy wypad do Londynu miał miejsce, kiedy młodsza miała 8 lat. Biegałyśmy po galeriach, muzeach, pałacach oraz genialnym londyńskim zoo - i też im się podobało. Więc w ciemno zakładam, że kwiaty, ogród, kładki, wiatraki oraz inne atrakcje Keukenhof będą dla nich zachwycające. Jedziemy na dłużej, ale hotel rezerwowałam w centrum Amsterdamu w lipcu zeszłego roku. Dlatego jest względnie tanio i wszędzie blisko.
                  • mama.globtroterka Re: ogrody keukenhof 26.02.14, 16:25
                    Mój synek jest przedszkolakiem - podróżujemy z nim praktycznie od urodzenia. Wszystkie podróże któe opisałam na blogu są relacjami rzeczywistymi :) Oczywiście nie są to bardzo wyczerpujące wycieczki, raczej spacerki po miastach. A co do Kukenhof to bardzo mu sie podobał. Była wtedy z nami również moja siostrzenica - 12 latka która była zachwycona! Zdecydowanie to miejsce które się Twojej córci spodoba.

--
                    Podróżowanie z dzieckiem po Europie - zabawy, opisy tras

globtroterek.blogspot.com
              • Gość: merke Re: ogrody keukenhof IP: *.netfala.pl 26.02.14, 14:39
                Ogrody Keukenhof są opisywane jako 1 z 10 najpiękniejszych na świecie. Wizyta na końcówce otwarcia w maju może Was nie zadowolić - jest trochę blogów na temat Keukenhof w maju. Poszukaj w necie.
                Możecie zrealizować plan hardcorowy - pociąg Kiepura z Polski do Amsterdamu (najtańsze bilety EUR 29 w specjalnej promocji). Jazda nocna, o 10 w Amsterdamie. Pociąg do Hillegom, spacer do ogrodów przez pola, zwiedzanie ogrodów, po zwiedzaniu wypożyczenie rowerów i trasa na plażę nad Morze Północne przez pola kwiatów, zwracacie rower. Najpóźniej o 17 autobus spod Keukenhof do Amsterdamu, a o 19 pociąg do Polski. Dwie noce w pociągu + 5 h w Keukenhof i okolicach wyjdzie Wam ok EUR 100 na głowę.
                • mama.globtroterka Re: ogrody keukenhof 26.02.14, 14:42
                  czyli dobrze mi się wydawało, że ostatni dni otwarcia ogrodu to już same "niedobitki" do oglądania. Merce plan hardcorowy ale genialny :)
                  --

• mama.globtroterka Re: ogrody keukenhof 26.02.14, 14:58
                    na ta wycieczkę to chyba bym się nie zdecydowała - ogród otwarty jest od 8 - skoro w godz. południowych wyjazd to pewnie będzie na Keukenhof max 4 godziny. To zdecydowanie za mało. Nie mówiąc o Amsterdamie. To taki express dla tych co sobie strzelą jedną fotkę z tulipankiem i jedną nad kanałem w Amsterdamie.
                    --

• aseretka Re: ogrody keukenhof 26.02.14, 17:55
      Oczywiście Ogrody Keukenhof warte są odwiedzenia i w realu wyglądają piękniej niż na zdjęciach. 9-latce powinny się podobać, więc nie zostawiałabym jej w domu. Ogrody zaprojektowane są tak, że w okresie ich otwarcia zapewnić zwiedzającym całe swoje piękno. Tulipany, hiacynty i inne kwiaty cebulowe sadzone są warstwami. W najniższej posadzone są zawsze cebulki tulipanów kwitnących najpóźniej, w warstwie środkowej cebulki tulipanów wczesnych, a nad nimi cebulki krokusów. W ten sposób, w tym samym miejscu, przez cały czas pojawiają się kolejno rozkwitające kwiaty. Gdy tulipanowe pola w Holandii na początku maja już pustoszeją, w Keukenhof aż do dnia zamknięcia cieszyć się można urodą tych kwiatów. Również w pawilonach można zachwycać się pięknem storczyków, lili, amarylisów, a także podziwiać prześliczne bukiety z kwiatów ciętych.
      Jeżeli jednak chodzi o 2 dniowy pobyt, to jest to zbyt krótki. Na łażenie po Keukehof trzeba poświęcić cały dzień od otwarcia do zamknięcia, a potem to już będziecie zbyt zmęczeni spacerem po kilkudziesięciu hektarowym parku, aby jeszcze coś zwiedzać. Gdybyście zatrzymali się na campingu Duinrell, to najprawdopodobniej przynajmniej pół dnia córka chciałaby korzystać z dostępnych tam w parku rozrywki atrakcji (karuzeli, zjeżdżalni, itp. które są bezpłatne dla przybywających na campingu gości.
      www.duinrell.nl/attractiepark
      Miejsce dla camperów jest oczywiście przewidziane na tym dużym campingu, ale opłata za wypożyczenie campera + opłata za pobyt może przewyższać - a raczej skłonna jestem przypuszczać, że będzie przewyższać koszt wynajmu mobilhoumu z Eurocampu. W pobliżu Lisse i ogrodów jest camping Camping Koningshof w Rijnsburgu. Tam też jest miejsce przewidziane dla camperów.
      Jeżeli chodzi o skorzystanie z usług Eurocampu, to regulamin przewiduje conajmniej trzy noclegi. Można wziąć mniej, ale trzeba dopłacać. Osobiście wątpię też, czy znajdą się na ten rok jakieś wolne miejsca. Ja dokonałam rezerwacji w sierpniu ubiegłego roku na tygodniowy pobyt na przełomie kwiecień/maj i niestety musiałam obejść się smakiem, bo nie mieli w puli na Polskę w tym terminie tylu miejsc, co chętnych.
      Niestety nie udaje mi się otworzyć podanego przez Ciebie linku:
      www.autokarowka.pl/holandia_ogrody_keukenhof-284-p.html
      ale jeśli to ma być wycieczka 2-dniowa, to raczej mało zobaczycie i szkoda pieniędzy.
      --
      • kocia17 Re: ogrody keukenhof 27.02.14, 12:51
        Jedziemy na kemping Duinrell na początku kwietnia na 2 noce. W sobotę od rana będziemy zwiedzać ogrody, w niedzielę skorzystamy z atrakcji kempingu, a w poniedziałek zwiedzimy Amsterdam. W poniedziałek na noc jazda do Polski. Wiem że to bardzo krótko, ale cieszę się przynajmniej na to. Mam nadzieję, że zakwitną już kwiaty. Doradźcie co warte do zobaczenia w Amsterdamie na jeden dzień. Na pewno chcę zobaczyć museum Madame Tussauds. Czy obowiązkowo jeszcze coś...?
        • Gość: merke Re: ogrody keukenhof IP: *.netfala.pl 27.02.14, 14:23
          Ojczyzną duchową miejsc zwanych Madame Tussaud jest Wielka Brytania. I tam warto. W Amsterdamie bym sobie darowała. Czy nie lepiej jest obejrzeć w oryginale "Straż nocną" Rembrandta i "Autoportret" van Gogha w Rjiksmuseum? Mając jeden dzień w Amsterdamie raczej stawiałabym na przejażdżkę kanałami i muzeum morskie (Het Scheepvaartmuseum). A jak z dzieckiem, to na centrum Nemo i na muzeum tropikalne. Tussaud to już w każdym większym mieście jest. Naprawdę szkoda kasy (a bardzo to drogie miejsce).
            • aseretka Re: ogrody keukenhof 27.02.14, 18:05
              Jeśli ogrody są już otwarte, to musi w nich coś kwitnąć inaczej nie udostępniano by ich tak wcześnie dla publiczności. Może nie będzie jeszcze aż tylu odmian tulipanów, ale na pewno będą krokusy, szafirki oraz wczesne odmiany. Inna rzecz, jaka będzie pogoda, bo może być chłodno i deszczowo. Ale tego nie przewidzi się nawet i na koniec maja. W ubiegłym roku brat z rodziną ( w tym z dwoma trzyletnimi wnuczkami) byli pod koniec maja i przemarzli, ponieważ było chłodno i deszczowo.
              Co do Muzeum Madame Tussauds, to moim zdaniem warto je odwiedzić zwłaszcza, gdy się jedzie z młodym pokoleniem. Słyszałam nawet, że ekspozycja filii holenderskiej jest ciekawsza niż ta londyńska, ale nie potwierdzę, bo w tej londyńskiej nie byłam. Dla dzieciaków, to niestety większa atrakcja niż oglądanie obrazów Rembrandta i van Gogha. Zresztą nie każdy dorosły musi też być miłośnikiem malarstwa. Oczywiście wycieczka po kanałach Amsterdamu obowiązkowa. Przy Placu Dam Centralnym, przy którym położone jest też i Muzeum Madame Tussauds stoi również Pałacem Królewskim, elegancki dom towarowym "Bijenkorf" oraz słynny hotelem "Krasnapolsky". Jeśli starczy czasu warto też odwiedzić Bloemenmarkt - targ kwiatowy, który jest ostatnim w Amsterdamie bazarem na wodzie, a jednocześnie rajem dla wszystkich pasjonatów cebulek kwiatowych. A jeśli dziecię się nie zgorszy, to można przespacerować się uliczkami Dzielnicy Czerwonych Latarni, która jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych, no może nie tylko turystycznych Amsterdamu.
              --
                • aseretka Re: Tussauds 27.02.14, 18:57
                  Być może... dlatego napisałam, że nie mam porównania, bo nie byłam w Londynie. Ale od kilku osób, które były i Jednym i w drugim muzeum słyszałam opinie, że w holenderskiej filii jest ciekawsza ekspozycja. A ponieważ uważam te osoby za godne zaufania nie śmiem zaprzeczać ich odczuciom.
                  PS. A czym właściwie różni się królowa brytyjska od dawnej królowej holenderskiej Beatrix? Bo od aktualnego króla Holandii Wilhelma na pewno różni się płcią. :) Jeśli zaś chodzi o urodę, to mnie bardziej podobała się uroda królowej Beatrix niż Elżbieta II
                  --
                  • Gość: merke Re: Tussauds IP: *.dynamic.vectranet.pl 28.02.14, 07:08
                    Jakoś mnie mało bawi oglądanie figur woskowych takich niezwykle znanych osobistości jak Sylvie Françoise van der Vaart - Meis, Johannes Adrianus van den Ende lub jeszcze światowej sławy Doutzen Kroes. A reszta wystawy - jak w każdym innym miejscu na świecie. No to co tu takiego ekscytującego? A bilet EUR 22.
                    To ja osobiście wolę wydać EUR 15 i pójść obejrzeć strzelców Rembrandta. I nawet Ci, których sztuka nie bardzo obchodzi nie pozostają obojętni wobec tego ogromnego płótna. Wydaje mi się też, że dzieciom bardziej może zapaść w pamięć "Straż nocna" i może jakieś inne dzieła z Rijksmuzeum, niż kolejna woskowa celebrystość.
                    P.S. Najbardziej chyba mnie zdziwiło, że figura Anny Frank, rdzennej mieszkanki Amsterdamu, z muzeum Anny Frank w centrum Amsterdamu - jest w Tussauds - ale w Berlinie.
                    • aseretka Re: Tussauds 28.02.14, 18:17
                      De gustibus et coloribus non est disputandum. Ja np. uwielbiam muzykę klasyczna, ale nikomu nie narzucam, że ma iść do filharmonii zamiast np. na koncert Madonny. Bo cóż jest w niej takiego ekscytującego? A bilet na jej konncert pokryłby dwa wejścia do filharmonii. Każdy ma prawo do wyboru tego, co mu się podoba. Oczywiście jako rodzice mamy wpływ na kształtowanie gustów naszych dzieci i odpowiednio zachęcane mogą stać się miłośnikami malarstwa, rzeźby, muzyki poważnej. Mimo wszystko jednak uważam, że fajnie jest sobie zrobić zdjęcie z woskowym - choć wyglądającym, jak żywym - Vincentem van Goghiem, niż patrzeć na któryś z jego 27 autoportretów, z których tylko jeden (ten w szarym, pilśniowym kapeluszu - moim zdaniem najgorszy) jest w Rijksmuseum, a zdecydowana większość 27 autoportretów znajduje się w Muzeum van Gogha.
                      PS. Zastanawiam się też, po co zwiedzałeś Muzea Madame Tussauds, skoro one Cię nie pociągają? A jeśli tam nie byłeś to raczej nie powinieneś wypowiadać swoich opinii na podstawie własnych uprzedzeń i fobii. Bo to tak, jakby ze ślepym dyskutować na temat barw. :)
                      --
                      • Gość: merke Re: Tussauds IP: *.dynamic.vectranet.pl 28.02.14, 22:28
                        Byłam w Tussauds w Londynie. I wystarczy. Każde inne Tussaud wygląda tak samo, bo to sieciówka. Jak MacDonalds. Za wyjątkiem regionaliów, które wymieniłam i których obejrzeć nie chcę. Piszę o tym, czego ja nie chcę i co ja bym wolała. Polegam na swoim wieloletnim doświadczeniu w zwiedzaniu świata. Nie wydaje mi się uczciwe polecanie sieciówki Tussaud jako wyjątkowego miejsca w Amsterdamie. Co ma wspólnego z fobią i uprzedzeniem odradzanie fotek z woskowymi celebrytami i polecanie obejrzenia na żywo światowej sławy oryginalnego dzieła malarskiego, nie pojmuję. Ta dyskusja zmierza donikąd, więc sobie odpuszczę dalsze w niej uczestnictwo.
                        • aseretka Re: Tussauds 01.03.14, 09:43
                          > Polegam na swoim wieloletnim doświadczeniu w zwiedzaniu świata.
                          Chylę czoła przed Twoim doświadczeniem. Ja zaczęłam swoją przygodę w podróżach po Europie i w skromnym zakresie po innych kontynentach, zaledwie w 1993 r., kiedy to można już było trzymać paszporty w szufladzie.
                          --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka