IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 30.03.03, 21:29
Zakochalem sie w Rumunii....kilka fotek ponizej dla milosnikow tego kraju.
Boshe, czemu ten kraj ma taka opinie u nas. Tolerancja, godne zycie,
zyczliwosc.....wiele oj wiele chcialbym Rumunii w Polsce naszej....Jade
jescze raz w maju.
pub40.ezboard.com/fpopolsku2frm5.showMessage?topicID=63.topic
Edytor zaawansowany
  • Gość: ForzaWisła IP: *.net.pl 30.03.03, 23:02
    Ano masz rację:)
  • Gość: wujek IP: *.rudykot.pl 31.03.03, 13:12
    tak zachwalacie a moze troche informacji jak jechac kiedy i gdzie i jak sie z
    nimi dogadywac bede wdzieczny
    pzdr
  • Gość: acton IP: *.net.pl 31.03.03, 15:15
    Gość portalu: wujek napisał(a):

> tak zachwalacie a moze troche informacji jak jechac kiedy i gdzie i jak sie z
    > nimi dogadywac bede wdzieczny
    > pzdr

Kiedy zależy od Ciebie. Za 70 zł jest autobus z Przemyśla do Suczawy. Stamtąd
    już wedle upodobań. Dogadywać? Jak znasz rumuński to raczej problemów mieć nie
    będziesz. Generalnie nieźle umieją po francusku i angielsku. Zwłaszcza młodzi
    chyba są lepiej wykształceni niż nasi:( Rosyjskim chyba też się dogadasz.
    Wpadnij kiedyś np. do Empiku i poczytaj Pascala, albo Bezdroża o Rumunii. Mają
    masę informacji praktycznych.
  • Gość: ewa IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 02.04.03, 10:56
    Czesc,
    dwa lata temu spedzilam w Rumunii okragly miesiac - i jeszcze mi bylo malo :).
    Moze sie uda wrocic w tym roku? Oto komentarz nt. niektorych miejsc, ktore
    odwiedzilam.
    Dla milosnikow wedrowek gorskich: polecam kilkudniowy wypad w gory Forgaras.
    Dzika przyroda, noclegi na gorkich halach itp.Tylko badzcie przygotowani, ze
    spotkacie tam glownie swoich rodakow ;)
    Nie polecam natomiast Sinai - zasmiecone to i zaturyszczone.
    Sliczne jest miasto Sibiu - polecam.Fajna architektura, atmosfera troche jak w
    naszym Kazimierzu.
    No i przede wszystkim obowiazkowo trzeba pojechac do delty Dunaju. Glowna
    atrakcja sa tam siedliska niezliczonych gatunkow ptakow - pod tym wzgledem jest
    to miejsce wyjatkowe w Europie.Jest tam mnostwo przewoznikow, ktorzy oferuja
    jedno- lub kilkudniowe rejsy po zakamarkach regionu. Czesto sa to rejsy z
    profesjonalnym, mowiacym po angielsku i niemiecku ornitologiem. Zreszta zwykli,
    drobni przewoznicy ktorzy woza turystow na wlasna reke tez sie na tym dobrze
    znaja, maja roznojezyczne atlasy ornitologiczne itp. W tamtym regionie jest
    najwiecej turystow zachodnioeuropejskich. Baza wypadowa jest Tulcea.
    A Bukareszt mi sie nie podobal. I to bardzo. Moim zdaniem spokojnie mozna
    sobie darowac. Chyba ze chce sie obejrzec kuriozalna, monumentalna budowle,
    ktora zafundowal narodowi Caucescu. Faktycznie robi wrazenie ;).
    Dla milosnikow plazowania tez sie znajdzie w Rumunii pare atrakcji (tyle ze nad
    morzem jest stosunkowo drogo jak na ten kraj)
    moim zdaniem w Rumunii nie mozna sie nudzic. Bardzo ciekawy kraj z roznorodna
    oferta dla turystow i z wspanialymi mieszkancami. Ja do tej pory podtrzymuje
    kontakty (niestety tylko internetowe) z ludzmi, ktorych tam poznalam. A propos
    internetu: bardzo tanie i liczne sa tam kawiarenki internetowe.
    Ale sie rozpisalam:) to wszystko przez moj entuzjazm dla tego kraju. Jakby ktos
    mial jakies pytania, chetnie odpowiem.
    Pozdrawiam
    Ewa
  • multumesc 31.03.03, 14:10
    Podzielam entuzjazm - bylem juz siedem razy. Pierwszy raz na zaćmieniu słońca - wtedy pojechałem dla zaćmienia, nie dla Rumunii. Jestem zakochany w warownych kościołach w okolicach Sybinu, malowanych klasztorach, uwielbiam parki w Bukareszcie, a jeszcze tyle mi zostało do zobaczenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.