Dodaj do ulubionych

Bezpłatne kursy komputerowe dla Wrocławian +50!!!

IP: *.wroclaw.mm.pl 06.07.13, 13:26
Stowarzyszenie Euro-Concret oraz Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego zapraszają na bezpłatne kursy obsługi komputera dla mieszkańców Wrocławia. Szkolenia odbędą się na poziomie: ECDL Start (podstawowym) lub ECDL Core (rozbudowanym).
Celem projektu jest nabycie przez uczestników zajęć umiejętności teoretycznych i praktycznych przygotowujących do zdania egzaminu Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych oraz otrzymaniu certyfikatu ECDL wydanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Jeżeli jesteś osobą:
1. która ukończyła 50 rok życia (w tym osoby powyżej 64 roku życia pozostające bez zatrudnienia deklarujące gotowość jego podjęcia po zakończeniu udziału w projekcie);
2. zamieszkałą na terenie MIASTA WROCŁAWIA;
3. deklarującą chęć udziału w szkoleniach komputerowych z własnej inicjatywy;
4. nieposiadającą udokumentowanej znajomości obsługi komputera w stopniu podstawowym to jest to kurs właśnie dla Ciebie!

Do udziale w projekcie zaproszone są także osoby niepełnosprawne. Kurs jest okazją aby:
zwiększyć swoje kompetencje na rynku pracy
korzystać z możliwości jakie daje obsługa komputera
zdobyć umiejętności w zakresie technologii ICT
zdobyć uznawany w całej Europie certyfikat ECDL
W ramach szkolenia z obsługi komputera na poziomie ECDL Start (podstawowym) dla łącznie 600 osób przewidziane są zajęcia z:
- użytkowania komputerów,
- przetwarzania tekstów,
- zarządzania plikami,
- przeglądania stron internetowych,
- arkuszy kalkulacyjnych,
- komunikacji.
Szkolenia z obsługi komputera na poziomie ECDL Core (rozbudowanym) dla łącznie 24 osób, w zakresie:

- podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych,
- użytkowania komputerów i zarządzania plikami,
- przetwarzania tekstów,
- przeglądania stron internetowych i komunikacji,
- użytkowania baz danych,
- arkuszy kalkulacyjnych,
- grafiki menedżerskiej i prezentacyjnej.

Grupy szkoleniowe będą liczyły maksymalnie 12 osób. Podczas szkolenia będzie działał również punkt konsultacyjny do przeprowadzenia szkoleń indywidualnych. Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały w postaci książki i płyty multimedialnej.

Rekrutacja osób będzie odbywać się zarówno przez stronę internetową jak i w tradycyjny sposób w siedzibie Lidera - Stowarzyszenie Euro-Concret, ul. Kościuszki 35a (II piętro). Osoby niepełnosprawne o ograniczonej sprawności ruchowej mogą zostawić formularze również w CIRS-ie, pl. Dominikański 6 pokój 20.
Realizacja projektu jest przewidziana na 2 lata, dlatego też rekrutacja będzie odbywać się w sposób ciągły - nie ma wyznaczonych dat zgłaszania się do udziału w projekcie.
Zgłoszenia, rekrutacja (formularz zgłoszeniowy, regulamin uczestnictwa w projekcie) na stronie www.komputerszansa.pl. Kolejna rekrutacja ruszy we wrześniu!

Kontakt:

Stowarzyszenie Euro-Concret: ul. Kościuszki 35 A
II piętro oficyna tel/fax 71/341-05-19

Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego,
pl. Dominikański 6 tel. 71 772 49 13

www.komputerszansa.pl
komputerszansa@gmail.com

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.6. Upowszechnienie uczenia się dorosłych, poddziałanie 9.6.2. Podwyższenie kompetencji osób dorosłych w zakresie ICT i znajomości języków obcych, wspófinansowanego prze Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.