Dodaj do ulubionych

inwestycja ul. Drzewieckiego 38 - SM Piast

11.11.09, 14:43
Witam,
SM Piast już rozpoczęła budowę budynku mieszkalnego przy ul. Drzewieckiego 38.
Zamierzam podpisać w najbliższym czasie umowę.
Może zaglądnie tutaj ktoś, kto też postanowił tam zamieszkać.
Co Wam się spodobało w tej inwestycji? Czego się obawiacie? Jakie opinie
słyszeliście o SM Piast bądź o pozostałych budynkach (ul. Hynka i Bajana)?
Pozdrawiam serdecznie
Edytor zaawansowany
  • kudotu43 11.11.09, 18:24
    Witam!
    Jeśli to nie jest tajemnicą możesz poddac cenę za metr.
    Lokalizacja jest fajna.
    Pozdrawiam
  • kwiacynta 11.11.09, 18:34
    6 200 zł za metr kwadratowy
  • Gość: ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.09, 00:37
    sporo za spółdzielcze - na betonowej pustyni...hm
  • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.12.09, 19:52
    Lepiej kup za parkiem na Kozanowie - SM Kozanów IV cena mają tylko
    5000,00brutto a także spółdzielcze prawo-własnościowe......
  • pussia 24.01.10, 22:17
    A na kiedy planują oddanie mieszkań?
  • kwiacynta 25.01.10, 20:07
    czerwiec 2011
  • Gość: nitrog IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.01.10, 22:31
    ciekawe czy zdaza, czy jak zwykle bedzie poslizg i jaki ?
  • evrin 28.01.10, 11:30
    a tam nie bylo wody (Kozanow) jak byla powodz?
    --
    [url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev151pr___.png[/img][/url]
  • Gość: gosc1 IP: *.197.16.250.threembb.co.uk 28.01.10, 16:55
    Jak ktos lubi pływac to Kozanow najlepszy ;) Nie wiem czy zdajesz
    sobie sprawe ale Kozanow to byl niegdys polder zalewowy. Wiec
    jakakolwiek wieksze zasilenie rzeki spowoduje ze osiedle bedzie
    znowu plywc.
  • Gość: alek IP: *.197.16.250.threembb.co.uk 28.01.10, 16:56
    Nigdy nie kupiłbym tam mieszkania.
  • evrin 28.01.10, 11:35
    Witaj,
    tu masz watek do postudiowania

forum.gazeta.pl/forum/w,186,56543551,71738988,szukam_sasiadow_Hynka_BAJANA_nowa_inwesty_SM_Piast.html?s=0
    Mieszkam w bud. 3 od roku, wszyscy mamy juz akty notarialne i nie bylo wiekszych problemow z mieszkaniami ani spoldzielnia.

Na kozanowie bym za to nie kupila nigdy mieszkania, bo tam jest tylko 1 droga dojazdowa i sa kosmiczne korki, kto mieszkal, ten wie :) a na Kosmonautow , odpukac, mozna spokojnie dojechac.
    --
    [url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev151pr___.png[/img][/url]
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 28.09.10, 10:53
    wszystkie mieszkania sprzedane ..
    mam pytanie , to będzie wspólnota ?
    jesli nie to można od razu wejść w pełna własność

pozdrawiam
  • t7m8 28.09.10, 22:35
    Pełna własność
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 29.09.10, 07:40
    super
    wszystko właściwie ok
    dobra inwestycja
    pozdrawiam
  • kwiacynta 30.09.10, 11:09
    Wyposażenie łazienki i drzwi - rezygnujecie z tego i na własną rękę kupujecie, czy pozwalacie spółdzielni na zakup i montaż??
  • t7m8 30.09.10, 12:58
    Jeśli robisz zmiany to koniecznie przed budową należy zgłosić spółdzielni i oni nanoszą zmiany (ja zgłosiłem,że rezygnuje z wanny,wc i zmieniłem szerokość ściany w kuchni).Ale takie rzeczy należy zgłosić przed budową ścian nośnych)
  • kwiacynta 13.12.10, 15:56
    Dla zainteresowanych - jeszcze do niedawna można było rezygnować z wyposażenia.

Wiadomo coś, o wcześniejszym oddaniu? :) Jakieś szanse, że robotnicy wyjdą wcześniej z budynku ?:)
  • Gość: mike IP: *.internetia.net.pl 13.12.10, 17:13
    ostro pracuja ale czy przed terminem to za wczesniej na dywagacje ...
    ważne że okna przedm mrozami są i po wietrzeniu całego budynku

pzdr
  • t7m8 15.12.10, 09:14
    Jak na razie zima nie odpuszcza i trudno jest w takich warunkach ocieplić budynek po zewnętrznej stronie (i to im tylko zostało plus winda przy klatce F i zrobienie parkingu).Wewnątrz budynku jest już wszystko gotowe.
  • t7m8 17.12.10, 22:44
    Dowiedziałem się,że jest opóźnienie z ogrzewaniem w budynku (chodzi o centralne ogrzewanie).Na razie pracownicy nie mogą dokończyć instalacji we wszystkich klatkach ze względu na niską temperaturę i w związku z tym mogą nie zdążyć w terminie.Prace z ocieplaniem budynku na zewnątrz przebiegają nadal i w przyszłym tygodniu zaczną już powoli ocieplać 2 piętro od strony balkonów (już można zobaczyć na zewnątrz jak będzie wyglądać budynek na drugim piętrze-widać zarys drewna.Pozdrawiam przyszłych sąsiadów
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.10, 19:06
    a przepraszam, o jakim terminie jest mowa? bo w umowie jest czerwiec, była mowa wcześniej o marcu...czy ktoś coś wie konkretnie?
  • t7m8 19.12.10, 22:26
    W umowie jest mowa o wydaniu lokalu w dniu 30 czerwca 2011 (jest to dzień podpisania protokołu odbioru).Natomiast zakończenie robót ma być 31 marca 2011 i tutaj możliwy jest poślizg.
  • Gość: isi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.10, 11:46
    A czy po 31 marca będzie można już coś robić w mieszkaniu typu malowanie, kafelki? czy z tym wszystkim trzeba czekać do lipca?
  • t7m8 25.12.10, 14:24
    Po otrzymaniu kluczy na czas remontu,będzie można sobie już remontować i urządzać mieszkanie (tak było przy blokach 1-4).Tak sobie teraz myślę,że po skończeniu urządzania będzie można sobie pomieszkiwać ale nie mieszkać (do momentu otrzymania właściwych kluczy od SM Piast i podpisania dokumentów).
  • Gość: isi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.10, 11:26
    Czyli nie będzie zdziwienia, jeśli w czerwcu przy obiorze mieszkanie będzie już w pełni umeblowane? :>
  • t7m8 26.12.10, 18:27
    Nie nie będą :-).Po to dają klucze aby sobie urządzać :-)
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 12:55
    Witam,

od razu chciałabym zaznaczyć, że nie chce nikogo oszukiwać i odstraszać od tej inwestycji, jednak wyraże swoją opinie na temat SM Piast.

Mieszkam od dłuższego czasu w blokach z wielkiej płyty zarządzanych przez tą spółdzielnię i w tej chwili jestem na etapie kupna innego mieszkania, bo szkoda mi nerwów na to co tam sie dzieje. SM Piast jest kompletnie niezorganizowana, obsługa rodem z PRLu, ci ludzie nie mają kompletnie pojęcia o zarządzaniu osiedlami - to jest takie typowe zbiorowisko ludzi, którzy biorą tylko pieniądze i nic od siebie nie dają. Jedni wielcy naciągacze. Zreszta - co tu dużo mówić - proponuję przejść się po blokach i pooglądać jak one wygladają i jak dba o nie spółdzielnia, a poza tym - poczytać fora nt. SM Piast.

Jeden wielki chaos, brak chęci do współpracy i złodziejstwo. Chęć władzy i pieniędzy przysłoniły tym ludziom wszystko. Przykre niestety :/
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 20.12.10, 13:26
    wiem kolego że wielka płyta plus spółdzielnia kolos to niezbyt zgrana para
    ale ale tutaj nowe ładne , naprawdę ładne pełna własność i do tego wspólnota zatem komentarz nie za bardzo w temacie
    dodatkowym plusem są opłaty , niskie ... w szóstce dwukrotnie wyższe , teraz tam mieszkam
    dodatkowy plus okolica , duży parking zarówno naziemny jak i podziemny , cena za m również za to plus hmmm tak myslę , że nie ma do czego sie przyczepić ...
    kupiłem tutaj pod wynajem co prawda mieszkanie ale sam z chęcia bym tu zxamieszkał ... naprawdę eleganckie

pzdr
  • t7m8 22.12.10, 18:22
    Ostatnio pisałem,że możliwy jest mały poślizg z ukończeniem budowy w terminie Do piątku panowie na budowie mają zakończyć łączenie rury wodno-kanalizacyjnej i oznacza to,że po świętach nastąpi uruchomienie centralnego ogrzewania w budynku.Opóźnienia jako takiego nie będzie.
  • kwiacynta 18.01.11, 00:37
    Co z przekształceniem? :)
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 18.01.11, 07:08
    jakim przekształceniem ?
  • t7m8 18.01.11, 09:56
    coś się dzieje o czym ja nie wiem? :-)
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 18.01.11, 11:38
    chodzi o wieczyste ?
    no problem ..
  • kwiacynta 19.01.11, 17:12
    Chodzi mi o przekształcenie prawa wieczystego użytkowania w prawo własności nieruchomości ...
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 19.01.11, 17:45
    właściwie to nie ważne dla mnie
    a jak właściwie ma się ta sprawa tutaj ?
  • t7m8 24.01.11, 09:05
    Prawo własności nieruchomości raczej jest możliwe ale należy to uzgodnić ze wszystkimi lokatorami z bud.5 np: na jakimś spotkaniu po pół roku od zamieszkania.Z tego co mi wiadomo,to Hynka/Bajana taką czynność dokonało (dzięki temu sami o wszystkim decydują i to jest dobre).A ja natomiast chciałem się dowiedzieć jak to jest z czynszem,płacimy od razu po odebraniu kluczy,czy dopiero po urządzeniu?
  • Gość: ciekawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.11, 08:02
    Nie wiecie w jakim terminie przewidują zakończyc budowę
  • t7m8 28.01.11, 08:22
    Oficjalne zakończenie robót 2011.03.31.Jeśli się ociepli to może szybciej to nastąpi.
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 28.01.11, 10:17
    po co szybciej , niech robia dobrze a nawet z poslizgiem

pozdrawiam
  • t7m8 28.01.11, 10:32
    Pozostało im ocieplenie budynku,zrobienie drogi dojazdowej,chodnika i windy oraz wykończenie korytarzy w klatkach schodowych (2 miesiące to dużo czasu).Opóźnienie i przekroczenie terminu wykończenia wiąże się z karami finansowymi dla pracowników i całej firmy budowlanej i w związku z tym muszą powoli się spieszyć :-)
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 28.01.11, 12:47
    najwięcej czasu zabiera własnie to co pozostało do zrobienia
    poslizg bedzie ale nieznaczny ważne żeby oddali to na co licza przyszli właściciele
    p.s. nie trzeba będzie byc cżłonkiem spółdzielni Piast ?

pozdrawiam
  • t7m8 28.01.11, 15:17
    Jeśli wykupi się na własność to nie będziemy podlegać spółdzielni Piast.Taką czynność dokonali lokatorzy z Hynka/Bajana.My też możemy tak zrobić ale musielibyśmy przedyskutować ze wszystkimi lokatorami z naszego budynku (na jakimś spotkaniu lub zebraniu lokatorów za jakieś pół roku od zamieszkania) i wtedy jeśli wszyscy się zgodzą,to jest to możliwe.
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 28.01.11, 18:11
    hmm , to będzie pełna własnośc od początku zarządzna przez wspólnotę zatem członkostwo w spółdzielni bedzie zbyteczne od poczatku

pozdro
  • t7m8 31.01.11, 09:22
    Chciałem się dowiedzieć jak to jest z czynszem,płacimy od razu po odebraniu kluczy,czy dopiero po urządzeniu
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 31.01.11, 12:37
    od odbioru mieszkania płacimy czynsz
  • Gość: satc IP: 217.153.64.* 10.02.11, 08:40
    pojawiły sie elementy drewniane , całkiem ładny bedzie ten nasz budynek ...

pozdrawiam
  • t7m8 10.02.11, 09:11
    Im cieplej na dworze tym szybciej ocieplają :-).
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 18.02.11, 09:45
    jakies nowe wieści z budowy ?
  • t7m8 19.02.11, 14:40
    Nowe wieści nie są optymistyczne,ponieważ mają opóźnienia w wykańczaniu ze względu na pogodę i prawdopodobnie klucze dostaniemy dopiero w czerwcu
  • kwiacynta 22.02.11, 22:15
    Ktoś się w lutym +10 stopni C spodziewał planując budowę? :(
    Czyli stoją z elewacją? A w środku jak tam? :)
  • t7m8 23.02.11, 22:01
    Kwiacynta, z tego co wiem,to niektóre rzeczy można robić nawet przy -5,-10 (na zewnątrz budynku można kłaść panele i styropian,ale nie można ocieplać wełną mineralną i tynkować-wełna traci właściwości jak jest nanoszona w mrozie a tynk może odpaść po paru miesiącach.Wełna była nanoszona powoli już w połowie grudnia (jak było ocieplenie) pozostała część budynku była ocieplana wełną ale sporadycznie bo przyszedł ponownie mróz i część budynku była chroniona specjalnym płótnem aby uchronić przed mrozem.Obecnie połowa budynku jest chroniona i panele są już w 3 częściach budynku,licząc od klatki A,B,C.W chwili obecnej wszystkie części są już ocieplone styropianem i powoli kładą panele, zaprawę na styropian (cały czas mówię o części po której są balkony.Strona frontowa będzie ocieplana dopiero w połowie marca aby na wiosnę otynkować i malować.Jeśli chodzi pracę wewnątrz to pozostało do zrobienia wszystkie klatki schodowe,garaż i piwnice oraz winda obok klatki F a na koniec robót chodnik i parking na zewnątrz budynku (z tym parkingiem to nie wiem jak to będzie bo przecież mamy wewnątrz budynku ale chyba też będzie?).Mam nadzieję,że jak w marcu przyjdzie już ocieplenie to prace przyspieszą
  • hipoteczny11 22.02.11, 21:23
    Witam,
    Zapraszam serdecznie na stronę:
    www.solarfinance.pl/posrednictwo-finansowe-solarfinance.html
    Zapewniam bezpłatną obsługę oraz atrakcyjną premię uzależnioną od wysokości kredytu. Premia wypłacana jest w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej.

Zapraszam
    Piotr
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 11.03.11, 11:38
    i co nowego w temacie ?
    mała obsuwa jest ale cos poza tym ciekawego słychać
    elewacje drewniane powstaja , złącza chyba juz są
    pzdr
  • t7m8 12.03.11, 00:28
    Z nowych rzeczy,to zaczynają ocieplać budynek od strony frontowej i po bokach (co do elewacji drewnianej to pozostała jedna część budynku).Reszta jest otynkowana i gotowa na pomalowanie.Zamontowali uchwyty na balkoniki,które będą po bokach budynku i tradycyjne zabezpieczenia na balkonach (2 i 3 piętra)
    Co do złącz,to cały budynek jest już podłączony do prądu,wody i ogrzewania.
    Myślę,że do końca marca ocieplą budynek i pomalują w pierwszej połowie kwietnia i zaczną robić windę i robić ścieżke.Jak dobrze pójdzie to w maju będzie koniec
    pozdro
  • Gość: karamba IP: *.internetia.net.pl 30.03.11, 22:24
    budynek juz otynkowany, został tylko malutki kawałek, jak dziś widziałam...
  • t7m8 30.03.11, 22:55
    Pozostało dokończenie klatek schodowych,pomalowanie budynku,zrobienie wjazdu do garażu,zrobienie ścieżki dojazdowej do bloku i prawdopodobnie małego parkingu przed blokiem.zrobienie tarasu,wykończenie windy przed klatką F, zamontowanie krat ochronnych na bakonach.zamontowanie drzwi wejściowych do bloku i domofonu.Dokończenie montażu drewna w niektórych częściach bloku...Chyba wszystkie rzeczy wymieniłem? Wydaje mi się,że odbiór kluczy nastąpi dopiero na wakacje (czerwiec-lipiec)
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 31.03.11, 08:07
    chyba nie trzeba będzie byc członkiem spółdzielni skoro ma byc od początku wspólnota ?
  • t7m8 31.03.11, 09:09
    a skąd masz taką informację?
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 31.03.11, 09:28
    to było pytanie
    natomiast fakty są takie , że będzie to pełna własność a nie spółdzielcze własnościowe
    zarządzającym będzie wspólnota zatem członkostwo w spółdzielni będzie chyba zbędne ...

pozdrawiam
  • t7m8 31.03.11, 11:22
    Będzie to pełna własność.Druga sprawa to z tego co ja wiem należy się wypisać całkowicie od spółdzielni SM PIAST.Później utworzyć wspólnotę zarządzającą.Aby to zrobić należy mieć zgodę wszystkich lokatorów (w tym celu należy zrobić zebranie i poruszyć ten temat jak już zamieszkamy).Tak robili na Hynka\Bajana
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 31.03.11, 11:36
    tutaj będzie zatem inaczej
    od razu będzie wspólnota i takie zamierzenie jest juz od początku tej własnie inwestycji
    nie jestem członkiem SM Piast i nie będę musiał nim byc
    z tego co wiem to wspólnota ma być zarządzana przez Piasta
    ale to dwie róznie rzeczy
  • t7m8 05.04.11, 17:06
    Mam wrażenie,że praca przyspieszyła.Kończą malowanie budynku od strony klatek schodowych.Kolor ten sam co na budynkach hynka/bajana).
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 05.04.11, 17:40
    fajnie byłoby gdyby wspólnota podjęcła decyzje w sprawie ogrodzenia od strony chodnika po obydwu stronach , wówczas nie będzie dostepu na tarasiki osób postronnych , chociaz jest tam głęboki dół może to wystarczy
  • t7m8 05.04.11, 19:22
    Ten dół o którym wspominasz będzie zasypany.
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 05.04.11, 19:35
    maja zasadzić tak jakies większe krzaczory
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 05.04.11, 19:40
    nie będzie przejścia ani dojścia do przestrzeni od tarasików do płotu szkoły i po bokach
  • t7m8 05.04.11, 20:17
    Przecież tarasy będą miały zabezpieczenie w postaci ogrodzenia (taki płotek czy jak to tam się nazywa).Czym się martwicie? :-).
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 05.04.11, 20:31
    po prostu osoby postronne nie będą miały mozliwości wejscia
    i o to chodzi
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 11.04.11, 18:08
    front ładnie malnięty , że tak się wyraże he
  • Gość: Gość IP: *.internetia.net.pl 12.04.11, 17:02
    Czy ktoś może wie, jak przedstawia się stan budynku wewnątrz? Tzn. czy wszystko już jest tam gotowe?
  • t7m8 12.04.11, 17:52
    Wewnątrz budynku wszystko jest już zrobione,oprócz klatek schodowych
  • t7m8 18.04.11, 13:08
    Dzisiaj jadąc do pracy przechodziłem obok bloku i już malują drugą stronę budynku i dokańczają kładzenie drewna na jednym balkonie.Zasypują dziurę i szykują już plac na budowę ścieżki.Ścieżka jest już prawie zrobiona blisko szkoły (ta która przebiega obok bloku i prowadzi do szkoły).W sobotę udało mi się zobaczyć klatkę w mojej bramie (F) i z tego co widziałem to uszczelniają okna od wewnątrz i kładą płytki na schody.W przyszłym tygodniu będą robić barierki i na koniec malowanie...tak jest we wszystkich klatkach.Dowiedziałem się,że klucze będą do odbioru w pierwszej połowie czerwca
  • t7m8 19.04.11, 18:50
    Przed blokiem już prawie posprzątane.Robią już nasyp przed klatkami schodowymi i od przyszłego tygodnia będą budować schodki do bram i kłaść kostkę (ścieżka i parking przed blokiem).W klatce F wstawiono już drzwi od mieszkań i kończą kłaść kafelki na schodkach.W pozostałych klatkach prace trwają ale idzie to szybko.Od strony szkolnej malują już budynek i na tarasie jest posprzątane Dziura pod tarasami częściowo zasypana.Chodnik o którym pisałem przedwczoraj jest już zrobiony
  • Gość: Gość IP: *.internetia.net.pl 08.05.11, 21:47
    Widziałm dziś, że prace postępują szybko. Są juz nasypy pod klatkami A-D, ułożona nawet na nich jest juz kostka. Przy drodze betonowej leżą palety z kostkami. Domyślam się, że mają w planie zacząć robić drogę dojazdową z nich.
  • t7m8 15.05.11, 23:03
    Wejścia do bloku są już ponumerowane (pierwsza klatka oznaczona jest jako 38-od lewej, druga 38a i ostatnia jest jako 38e).Przy klatce 38e pracują nad windą.Do końca maja mają skończyć drogę dojazdową i dojście do bloku.W pierwszej połowie czerwca dostaniemy zawiadomienie o odebranie kluczy
  • Gość: moneta IP: *.flowpax.pl 29.05.11, 12:56
    To chyba żarty, drogi nie ma, budowlańcy są jeszcze na budowie, partactwo i niechlujstwo. A na tablicy informacyjnej było że mają oddać do końca I kwartału 2011. Myślę że będą takie same usterki jak na Hynka. Tam wyrolowali ludzi to i tu tak zrobią. Jeżeli Król mówi to mówi, lawirant jakich dużo w tej spółdzielni.
  • t7m8 29.05.11, 13:20
    'Moneta' o czym Ty mówisz?.To,że nie ma drogi dojazdowej to Twoim zdaniem partactwo i niedoróbka?.Planowane oddanie jest wyznaczone na 1 lipca.Byłem wewnątrz budynku i to na wielu mieszkaniach jak i moim i nie dostrzegłem ani jednej niedoróbki.Wszystko solidnie wykonane.Sam byłem zaskoczony (jedyna rzecz która była źle zrobiona to źle zamontowany kaloryfer bo z mojej winy nie dopilnowałem przeniesienia,ale szybko o tym powiadomiłem i zmieniono miejsce montowania).
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 29.05.11, 16:04
    ale troche racji moneta ma , byłem wczoraj sobota ładna pogoda a nikogo na budowie nie ma , zreszta jak dwa tygodnie temu cos tam robili to ręcę opadaja , banda młokosów ganiających się z wiaderkami taki widok , a do zrobienia jest pełno rzeczy ... zobaczymy mi sie na szczęście nie spieszy bo to inwestycja ale dla większości to kredyty na całe zycie .A Krl raczej słowa dotrzymuje , tak na marginesie

pzdr
  • t7m8 30.05.11, 08:38
    W tą sobotę faktycznie nie pracowali.Trochę racji moneta ma i nie zaprzeczyłem w poprzednim wpisie.Mnie raczej chodziło o to,że moneta stwierdziła,że wszystko jest spartaczone (wewnątrz budynku jej zdaniem też) no tak zrozumiałem ale tak nie jest.Byłem w budynku na moim mieszkaniu jak i na innych i jest bardzo dobrze wszystko zrobione.Obecnie prace trwają przy wjeździe do garażu i przy dźwigu.Od środy będą kłaść kafelki na tarasie i robić ogrodzenie.Do środy mają również zamontować na wszystkich balkonach kraty ochronne.Planowany termin oddania budynku jest wyznaczony na 1 lipca
    pzdr

• Gość: ... IP: 217.153.64.* 30.05.11, 09:30
    mieszkania w środku faktycznie dobrze zrobione , okna rolety ładnie wykończone , drzwi oklejone folia itd.. nie narzekam

pzdr
  • kwiacynta 30.05.11, 18:34
    Gość portalu: ... napisał(a):

> mieszkania w środku faktycznie dobrze zrobione , okna rolety ładnie wykończone
    > , drzwi oklejone folia itd.. nie narzekam
    >
    > pzdr

przy każdym oknie są rolety czy tylko na parterze?
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 30.05.11, 20:03
    parter zdaje sie ale nie zwróciłem uwagi dokłądnie ...
  • t7m8 31.05.11, 08:28
    Rolety są tylko na parterze
  • t7m8 02.06.11, 08:24
    Właśnie się dowiedziałem,że klucze dostaniemy w momencie,gdy droga dojazdowa do bloku będzie gotowa...czyli koniec czerwca/początek lipca
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 16.05.11, 07:06
    własnie byłem w środku w kilku klatkach i kilku mieszkaniach , standart może byc , wykończenie dosyć dokładne , troche jednak jeszcze zostało zwłaszcza wykończenia tarasy i takie tam ... miesiąc może byc mało
  • Gość: kulka IP: *.scbank.pl 16.05.11, 11:55
    Nam powiedzieli na budowie, że przekazanie kluczy to będzie jednak bardziej lipiec niż czerwiec...
  • t7m8 16.05.11, 12:44
    Ja o kluczach dowiedziałem się od p.Króla bo dzwoniłem do SM PIAST i powiadomił mnie,że gdy zostanie ukończona droga dojazdowa i wejścia do budynku dostanę klucze w pierwszej połowie czerwca (możliwe,że pierwsi dostaną ci,co zapłacili z góry ale wtedy reszta lokatorów byłaby źle potraktowana).Co do wykończenia tarasów to być może,będą wykańczać resztę w czasie gdy będziemy już w mieszkaniach i sobie robić (tak było na Hynka/Bajana)
  • Gość: gość IP: *.internetia.net.pl 06.06.11, 23:07
    coś nie zanosi sie na razie na zaczęcie choćby drogi dojazdowej i jak to sie ma do odbioru kluczy , wie ktoś coś ? Pojawiły się tylko sterty piachu, gruzu wzdłuż drogi i tyle, ale co tamtędy przechodzę to nie widzę, żeby cokolwiek z tym robili.
  • t7m8 07.06.11, 10:22
    a o której przechodzisz koło budynku?.Ja przechodze zawsze rano i po pracy wracając i rano pracują jak mrówki.Przez ostatnie 1.5 tygodnia montowali w mieszkaniach domofony,kible i wanny a na balkonach kraty ochronne.Dzisiaj rano zaczeli juz wywozić gruz o którym wspomniałeś a droga będzie robiona jak zrobią wjazd do garażu i jeszcze winde bo muszą ścieżkę dokończyć.Mają na to 2.5 tygodnia
  • Gość: gość IP: *.internetia.net.pl 07.06.11, 11:15
    no niestety przechodzę tylko w weekendy, albo popoludniami i nie mam okazji obserwowac prac w toku, widze tylko efekty. Wanny chyba dalej montuja, bo w niedzielę widziałam , ze sa poskładane w jednym z mieszkan, dosc sporo ich bylo jeszcze. Fajnie byłoby gdyby uporali się z wszytkim do końca miesiąca.
  • t7m8 07.06.11, 14:27
    Najważniejsza jest droga dojazdowa.Jeśli dostaniemy klucze wcześniej, to i tak nic nie zrobimy w mieszkaniach bo nie będziemy mogli przywozić rzeczy w celu urządzania sobie mieszkań (no oczywiście można na siłę nosić kawałek do domu no ale to bez sensu by było)...chyba się ze mną zgodzicie? :-).Jak skończą drogę,to dostaniemy klucze (a mają na to 1.5 tygodnia no ja bym wliczył jeszcze pierwszy tydzień lipca bo myślę,że będą kłaść kafelki na tarasie i robić ogrodzenie...czyli w drugim tygodniu lipca możemy się spodziewać kluczy.Oddanie budynku jest na koniec czerwca i dobrze mówię z tymi kluczami...A tak przy okazji pisania,czy jest tu ktoś z klatki E (dawnej F)? :-)).
  • Gość: Daniel IP: *.static.korbank.pl 07.06.11, 16:24
    Witam, wie ktoś może jacy dostawcy internetu będą dostępni i kiedy będzie można podłączać internet ?
  • t7m8 07.06.11, 18:31
    Providerzy internetu to: Dialog,kom-net i UPC.Natomiast jeśli chodzi o TV,to: Dialog,UPC i Azart (dialog i UPC mają oferować HD)
  • t7m8 16.06.11, 12:17
    Od wtorku panowie zaczęli robić plac przed budynkiem i w chwili obecnej sypią ziemie i jeżdżą małymi walcami w celu wyrównania ziemi (robią to blisko klatki A ,B,C.Na tarasie położyli coś co przypomina mi gumę w kolorze niebieskim i będą kłaść kafelki.Umieszczono też na całej długości tarasu miejsce mocowania ogrodzenia.Do lipca pozostało 1.5 tygodnia
  • Gość: daxus IP: *.static.korbank.pl 16.06.11, 13:52
    ogolnie jest ciekawie bo wyslalem e-maila do UPC czy bedzie mozliwosc podlaczenia internetu w naszym bloku. Dostalem odpowiedz : w tej chwili nie ma technicznych mozliwosci na uruchomienie uslug UPC w tej lokalizacji. Oczywiscie jakis geniusz w biurze obslugi klienta nie przeczytal ze pytalem o przyszlosc tzn lipiec, bo teraz wiadomo ze sie nie da. Ale jak widac wazne zeby sprawa byla z glowy, odpisali lakonicznie ze sie nie da teraz.
  • t7m8 16.06.11, 14:17
    w UPC to tradycja...oni mają takiego robota co ma zakodowany skrypt o takiej treści :-))
  • Gość: gość IP: *.mofnet.gov.pl 16.06.11, 15:32
    Czy ktos był moze w spółdzielni i pytał o realny termin przekazania kluczy, bo ewidentnie mają opóźnienie?
  • Gość: gość IP: *.internetia.net.pl 17.06.11, 11:02
    ja otrzymałam informację, że od połowy lipca będą dawać klucze. Najprawdopodobniej będą dawać po kilka dziennie, więc trochę to zajmie..
  • keri_lex 17.06.11, 11:28
    Czyli mają zupełny luzik? Opóźnienie jest ewidentne, a prace na budowie uległy wyraźnemu opóźnieniu. Jak usłyszałem obecnie, to jest w momencie, kiedy odnotowano już opóźnienie, ortodoksyjnie musi być przestrzegany kodeks pracy, mowy nie ma o pracy w nadgodzinach czy pracy w sobotę. Was to obchodzi? Bo mnie wcale. W umowie wpisany jest termin 30 czerwca 2011 r. i ja chcę odebrać do tego dnia klucze/ Odbieranie na raty, po 15 lipca- przecież to skandal!
    Ciekawe kto mi pokryje szkody- związane z rezerwacją fachowców- albo pójdą, których zarezerwowałem do wykańczania mieszkania- albo pójdą gdzie indziej, albo będą musiał im zapłacić. A koszty urlopu, z którego przyjdzie rezygnować, bo Państwo się nie wyrobili i mają wszystko w d. To są chyba problemy na tym etapie, a nie kwestia Internet? Jak uważacie?
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 17.06.11, 11:44
    kazdy ma prawo wyrażać swoje sugestie , mi sie nie spieszy wcale wręcz opóxnienie mi jest na rękę bo to tylko inwestycja , zatem czy internet czy odbiór kluczy to sprawy tej samej wagi
  • t7m8 17.06.11, 13:13
    Panowie i koleżanki nie kłócimy się bo kłótnią daleko nie zajedziemy.Na opóźnienie zakończenia nie mamy wpływu.Panowie na budowie lecą co prawda w kulki bo obserwowałem ich pracę od 1 czerwca do 14 czerwca i stwierdzam,że mało zrobili (w tym czasie zrobili schody ale to za mało a do lipca mają 1.5 tygodnia.Doszedłem do wniosku,że prace przy wykańczaniu przed budynkiem (droga i schody) robi inna firma niż ta,która robiła budynek.Stwierdzam to po tym,jak robiono kraty ochronne na balkonach dwa tygodnie temu.Tamta ekipa pracowała solidnie i na czas (3 dni temu ta sama ekipa kończyła kładzenie specjalnej pianki na kafle na tarasie (nie wiem jak to fachowo się nazywa? i miejsce mocowania murku na tarasie.Ekipa zrobiła to w 1.5 dnia).Natomiast ta ekipa,która pracuje dzień w dzień przy bloku na terenie,gdzie ma być droga,po prostu ślimaczy się.Jeśli chodzi o klucze, to będziemy je dostawać w drugim tygodniu lipca (czyli od połowy-dla mnie to druga połowa :-)) )
  • keri_lex 17.06.11, 13:58
    Ciekawe podejście- jeśli to inwestycja, która ma po prostu "leżeć", to trudno nie uznać, że przy takiej przede wszystkim internet jest bez znaczenia, jeśli mieszkanie jest inwestycją przeznaczoną na wynajmem, to opóźnienie ma znaczenie- czynsz z najmu będzie później. Czyli logika godna Spółdzielni- dla niej nic się nie stało. A może i sam wpis pochodzi od Spółdzielni, albo z jej inspiracji?
  • Gość: daxus IP: *.emea.ibm.com 17.06.11, 17:07
    jak mozna zyc bez internetu ? :))))
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 20.06.11, 21:59
    Ciekawe, co lub kto będzie decydowało o kolejności odbierania kluczy...
  • t7m8 20.06.11, 22:40
    Oddanie budynku nastąpi 14 lipca a 15 lipca dostajemy klucze (na 100%).
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 21.06.11, 07:10
    ładnie sie prezentuje budyneczek , co ma być między płotem szkoły a tarasami , ktos cos wspominał o wysokich nasadzeniach , drzewach ?
  • t7m8 21.06.11, 08:04
    Drzewa będą sadzone i jakieś krzaki,ale to trochę później
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 21.06.11, 09:19
    trza naszej nowej wspólnocie wpoic do głowy , żeby cały teren przed budynkiem zagospodarowac na parking , wtedy nie wcisna innego budynku przed naszym ...
  • t7m8 21.06.11, 10:04
    Rok temu był powieszony plan w sm piast i na planie był zaznaczony budynek 6 koło naszego (blisko przychodni) ale ze względu na to,że mieszkańcy napisali pismo że są oburzeni bo budują nasz budynek w miejscu gdzie ludzie wyprowadzają pieski aby mogły brudzić teren kupami i siuśkami :-)) tak tam itd,Piast zrezygnował z budowy 6 budynku i przenieśli budowę koło Bajana/Hynka (prawdopodobnie inwestycja ma ruszyć za rok ale nie jestem tego pewnien na 100% teraz bo coś się zmieniło).Koło naszego budynku ma być zieleń a ja bym chciał abyśmy MY jak już zamieszkali zrobili tak jak na Bajana\Hynka (mianowicie aby oddzielić parking tak,aby był tylko dla nas bo myślę,że inni z innych bloków (te które są obok nas) będą parkować na naszym.Wiecie co mam na myśli?
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 21.06.11, 10:34
    dokładnie , mozna tak zrobić , trzeba tak zrobić ...
  • t7m8 21.06.11, 11:02
    Z tym parkingiem dobrze powiedziałem i to byłby nasz priorytet do zrobienia.Na Bajana/Hynka oddzielili się ze względu na to że inni mieszkańcy parkowali sobie na parkingu przydzielonym do nowych budynków i był totalny bałagan.Teraz mają spokój i my też tak musimy zrobić
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 21.06.11, 11:48
    to oczywiste że sępów będzie cora więcej
    poza tym teren między szkołą a tarasikami trzeba odgrodzic po bokach żeby nie było przejścia
    wogóle jeśli wspólnota będzie myśląca mozna ogrodzic teren całego budynku wraz z parkingiem , pewna inwestycja będzie ale zwiększy bezpieczeństwo ale i podniesie samą wycene nieruchomości ... kto jest za
  • t7m8 21.06.11, 11:56
    Ja jestem za.Ale to musimy kiedyś się spotkać (już po zamieszkaniu na jakimś spotkaniu i wszystko przedyskutować co zrobić aby było super).Teraz to można już myśleć jak się urządzać od 15 lipca :-)
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 25.06.11, 17:17
    w kńcu zasuwaja także w soboty , panowie do roboty chociaz beż pospiechu bo kafelki na rantach jakoś roche niedbale leżą ... ale to szczegóły pzdr
  • t7m8 26.06.11, 16:52
    Ładnie się robi koło domu :-)
  • kwiacynta 01.07.11, 21:08
    Odbieracie sami czy zatrudniacie jakiegoś inspektora/ kogoś kto się zna??
  • t7m8 02.07.11, 20:51
    Ja już moje sprawdziłem (z fachowcem znajomym) i jest wszystko tak jak powinno być i tak jak chciałem.Większość lokali jest bardzo dobrze wykonana (robotnicy naprawdę się postarali co do wykończenia).Byłem przekonany,że znajdę jakiś defekt przy oknach ale jednak nie znalazłem.Wszystko pięknie wykończone.
    Chciałem jeszcze poinformować odnośnie odbioru.W chwili obecnej w bloku jest wyłączony prąd.Aby go włączyć musi przyjść elektryk i zamontować licznik i tutaj informuje Was bo nikt o tym nie mówił (ja się dowiedziałem wczoraj na miejscu od inżyniera na budowie).Każdy z nas aby mieć założony licznik i uruchomienie prądu będzie musiał pod koniec przyszłego tygodnia (oczywiście będziemy wzywani) do energetyki w celu podpisania umowy i wtedy przyjedzie elektryk do naszego lokalu i podłączy prąd..Informacja o licznikach jest dla tych,którzy chcą zacząć urządzanie po 18 lipca.Ja bym radził jak najszybciej załatwić sprawę z licznikami bo im szybciej tym lepiej.Jeśli chodzi o klucze to klucze zaczną wydawać od 15 lipca (telefonicznie będziemy informowani)
    Co do drogi to ma być ukończona przed 15 lipca...
  • Gość: a IP: *.opera-mini.net 02.07.11, 23:53
    Do t7m8 ,w jaki sposób ty tam ciagle bez problemu wchodzisz,ogladasz ,sprawdzasz? Ja kiedy chce ogladnac swoje mieszkanie, uniemozliwia mi to pod róznymi pretekstami kierownik budowy. O co chodzi ?
  • t7m8 03.07.11, 15:20
    Do 'a' - Bez problemu to ja nie wchodziłem.Kierownik budowy też mnie nie wpuszczał.Od maja,gdy już klatki i mieszkania były gotowe,poszedłem do kierownika i zapytałem czy istnieje możliwość abym mógł sprawdzić mieszkanie bo obawiam się,czy wszystkie zmiany,które naniosłem są zrobione i kierownik się zgodził.Parę rzeczy było do poprawki i powiedziałem,że tu należy poprawić i tam np. w innym miejscu był kaloryfer i po mojej interwencji zmieniono miejsce montowania kaloryfera...Nie wiem co mówisz kierownikowi ale w chwili obecnej istnieje możliwość wejścia i sprawdzenia.Kierownik ma obowiązek wpuszczenia ale nie o wszystkich porach.Tutaj na forum też jest osoba chyba o nicku 'gość', która też czasami miała pozwolenie sprawdzenia...Pozdrawiam
  • Gość: .... IP: *.internetia.net.pl 03.07.11, 16:17
    dokładnie , byłem tez wczoraj ale niestety ku mojemu zdziwieniu moje wnioski złozone jeszcze w listopadzie pozostały bez echa , tzn nie zrobili zmian o które wnosiłem ... nieładnie Panie Król
  • t7m8 03.07.11, 16:31
    do 'gość' - Król nie ma nic wspólnego ze zmianami.Król dogląda budowy i patrzy czy wszystko idzie z planem.Wszystkie zmiany,które nanosiliśmy należało zgłaszać kierownikowi (inżynierowi) na budowie (ten inżynier,który siedzi w budce) i to on nanosi zmiany i defekty,które widzimy.Należało jemu zgłosić zmiany i miałbyś ekipę w mieszkaniu,która poprawia na drugi dzień.
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 03.07.11, 18:00
    ale pismo dostał król zgodnie z rozmową a kierownik nawet nie widział go na oczy
  • Gość: .. IP: *.internetia.net.pl 03.07.11, 18:01
    kupił ktos duży boks na auto? jesli tak kiedy i czy są jakies jeszcze wolne może ktoś ma wiedzę
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.07.11, 09:53
    Witam

Rozmawiałem dziś z Panią Basią a propos odbioru itp. - podała mi informację, że droga będzie gotowa najprawdopodobniej przed 20. lipca więc klucze dopiero po 20-tym (pewnie ta data nie jest sztywna i trzeba obserwować jak idą prace przed blokiem). Co do podpisania umowy z energetyką - nie mamy jeszcze żadnych papierów (protokół odbioru) więc do czasu oddania budynku nic sami nie załatwimy. Spółdzielnia będzie informowała telefonicznie o spotkaniu, na którym poinformują wszystkich co i gdzie jeszcze mamy załatwić. Co do drogi i parkingu przed blokiem to tak jak jest już zrobione + droga - parking na dwa samochody po długości - droga do bloku, gdzie na chwilę obecną nie ma przejazdu.
  • t7m8 04.07.11, 10:20
    Omias,czy posiadasz informację,jak droga dojazdowa będzie przebiegać? Będą kłaść kostkę do samej ulicy Drzewieckiego czy będzie połączona z drogą przebiegającą koło sklepu spożywczego?
  • t7m8 04.07.11, 10:25
    Bo zapewne będą zrywać płyty betonowe (te co są już za płotem) jak chcą robić drogę z kostki jak chcą połączyć ja z główną drogą...dlatego pytam :-))
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.07.11, 11:44
    Rozmawiałem z jakimś gościem z budowy i mówił, że droga będzie od strony Drzewieckiego - przez nasz parking - i z tego co zrozumiałem aż do tego bloku od strony Horbaczewskiego - nie wiem czy będzie tam przejazd... w SM mają dokładny plan ale niestety nie widziałem, tzn widziałem jakieś pół roku temu ale nie pamiętam. Kierownik budowy powinien coś takiego posiadać więc można jego popytać o konkrety.

Pzdr
  • t7m8 04.07.11, 11:48
    no tak,ja też widziałem plan pół roku temu i coś tam się zmieniło trochę ale dzięki za info
  • t7m8 05.07.11, 18:46
    Domofony przed bramami wejściowymi zamontowane.Zrobili dodatkowe schodki wejściowe do bramy 38e.Droga dojazdowa jest już prawie koło wjazdu do garażu i teraz jestem ciekawy jak planują dalej ją pokierować ? :-)
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 12.07.11, 17:57
    chyba pokierują ją, tak jak ułożone są betonowe płyty...Nie sądzę, że do 20 lipca zdążą, a szkoda. raczej realny jest termin ostatnie dni lipca. Ktoś ma inne informacje ?
  • t7m8 12.07.11, 23:44
    Ja mam informacje (od kierownika budowy),że klucze mamy odbierać od 20 lipca.Taką samą informację uzyskałem telefonicznie z sm piast.
    Co do drogi,to jeśli będą kłaść kostkę,aż do samej drogi łączącej z główną drogą (Drzewieckiego) to musieliby sprzątnąć auta z tego pseudo parkingu (zrobionej z płyt) ale widać,że na to się nie zanosi bo już by tych aut nie było i zamiast aut by była ryta ziemia.Myślę,że kostka będzie tylko do tego miejsca gdzie stoją te auta ale mogę.
  • Gość: ? IP: *.internetia.net.pl 13.07.11, 11:05
    Niestety, mam nadzieję, że się mylę, ale nie wierzę w 20 lipca, bo wiem, że firma co robi kostke ma podpisana umowę do 31 lipca, więc mają jeszcze czas ( w ich mniemaniu zapewne). A jak bylem, w pon lub wtorek kolo 16 to na budowie bylo juz pusto... No przepraszam, jeden pan robił coś przy płytkach naokoło tarasów.
  • t7m8 13.07.11, 11:18
    Ale proszę abyś nie miał do mnie pretensji o to,że mówię o dniu 20 lipca.Ja mam info od kierownika budowy i z sm piast...I jeśli oni tak informują to znaczy,że tak ma być.Z tym 31 lipca to i ja też się zgodzę i też takie mam wrażenie,że zakończenie będzie 31 lipca,ale klucze możemy dostawać wcześniej,czyli 20 lipca (sugeruje to po tym,że mamy pozałatwiać sprawy z prądem itd)
  • Gość: .... IP: *.internetia.net.pl 13.07.11, 12:41
    robił ktos zmiany w mieszkaniach parterowych , chodzi o przeniesienie kuchni do dużego pokoju i jak wyglądąły rozliczenie za to...
    wogóle jak wyglądaja rozliczenia za zmainy które wnioskowaliśmy jeszcze w zeszłym roku a ich nadal nie ma ?
  • Gość: ? IP: *.internetia.net.pl 13.07.11, 17:15
    Źle to odebrałeś! Nie mam do nikogo pretensji :)
  • t7m8 23.07.11, 11:05
    Od czwartku podłączono prąd do wszystkich latarni przed blokiem i pięknie oświetlają klatki wejściowe (na moje oko świecą żółtym światłem,które nie razi zbyt intensywnie co jest dobre dla lokatorów).Przy drzwiach wejściowych,też już jest oświetlenie (numery klatek i lampa na górnej ścianie bloku (przy klatce).Oprócz tego skończono już garaż i zamontowano bramę zamykającą garaż.Na tarasie kończą kładzenie płytek i montują już 'ogrodzenie' na tarasie z desek drewnianych.
    Jeśli chodzi o samą drogę dojazdową to pozostaje im ukończenie jej już poza wjazdem na teren budynku (po bokach miejsca parkingowe a po środku droga dojazdowa) ale z tego co widzę,to panowie 'grają sobie w kulki' bo pozostał tydzień do zakończenia a mało pracują...czy w tydzień można zrobić 200 metrów drogi z kostki?
  • t7m8 23.07.11, 21:29
    Chciałem przekazać Wam drodzy sąsiedzi,że od przyszłego tygodnia,to znaczy 25.07.2011 będziemy odbierać klucze do mieszkań...Nie wiem jeszcze czy wszyscy jednakowo ale ważne,że już od poniedziałku będziemy informowani telefonicznie o możliwości odbioru...Droga dojazdowa ma być gotowa do przyszłej soboty aby ułatwić nam dojazd do bloku.Całkowite zakończenie prac wyznaczone jest na 31.08.2011 (chodzi o dokładne wykończenie placu przed budynkiem,zrobienie windy i tym podobnych rzeczy).Te wykończenia będą robione w czasie naszego urządzania i nie będą nam przeszkadzać.Pozdrawiam
  • t7m8 25.07.11, 16:53
    Już pierwsi lokatorzy dostali klucze :-) wracając przed chwilą z pracy widziałem jak dwie osoby otwierały drzwi (klatka B). Oprócz tych osób ktoś jeszcze posiada klucze???? :-))) Ja jeszcze nie dostałem (powiadomienia też nie dostałem)
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 25.07.11, 16:59
    też nie dostaem , i nie chę dostać he
  • t7m8 25.07.11, 17:00
    hehe,dlaczego ?
  • Gość: .. IP: *.internetia.net.pl 25.07.11, 17:14
    a jakoś leniwy jestem ostatnio i mie sie nie chce ale pewnie będe musiał ..
    ale Wam powodzenia życzę
  • Gość: tyr IP: *.internetia.net.pl 25.07.11, 17:16
    kupił ktoś z Was miejsce postojowe , małe lub duże ?
    jak to z nimi jest i po wiela chodzą ?
  • t7m8 25.07.11, 20:38
    Garaż kosztuje 20 tysięcy
  • Gość: .. IP: *.internetia.net.pl 25.07.11, 20:44
    nie ma garazy , są małe miejsca postojowe po 14 i duze - 17koła >>>
  • t7m8 25.07.11, 21:59
    Mnie chodziło o te podziemne 'garaże' :-) ale ktoś tu kiedyś wspomniał o cenie i padło 20 tysięcy...przepraszam za błąd :-)
  • t7m8 27.07.11, 13:26
    I jak tam,chwalić się ! :-) Kto ma klucze a kto nie ma ?:-))))
  • kwiacynta 27.07.11, 16:47
    Ja nie mam :(
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 27.07.11, 17:24
    ja mam , ale od innego mieszkania lol
  • t7m8 28.07.11, 09:23
    A ja natomiast odbieram klucze po weekendzie :-) Dzisiaj rano widziałem jak sprzątaczki okna w moim mieszkaniu myły :-)
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 28.07.11, 09:29
    które to twoje ?
    jakośc wykonania niezła , chociaz mogło byc lepiej , ważne że ściany proste ...
    ponoć między szkołą a budynkiem maja byc wyższe nasadzenia a obszar ten będzie wyjety z uzytku , vide będzie ogrodzony po obu stronach .. jesli wspólnota będzie dobra mozna wogóle zrobić ogrodzenie całego budynku .... parking przed budynkiem będzxie niedostepny ze strony astry ...
  • t7m8 28.07.11, 09:44
    Ja już kiedyś pisałem o tym,aby po zamieszkaniu zrobić spotkanie i porozmawiać o tym aby parking był tylko dla nas (dla lokatorów z naszego budynku) bo co z tego,że parking będzie niedostępny od strony astry jak z drugiej strony będą wjeżdżać autami osoby,które mieszkają w szaraku (ten blok stojący obok naszego budynku od strony zachodniej).Dwa dni temu byłem świadkiem jak facet rozmawiał z robotnikiem,który robił drogę i zapytał się czy będzie możliwość wjazdu osobom,które parkują koło szaraka a robotnik odpowiedział,że prawdopodobnie nie a facet zaczął się przekomarzać i mówił że zrobi co będzie chciał bo droga prowadzi na parking i sam zadecyduje gdzie będzie parkować.Wiec stwierdzam,że należy zrobić tak jak na Hynka/Bajana bo wszyscy będą parkować i dla nas nie będzie miejsca.

• Gość: ... IP: 217.153.64.* 28.07.11, 10:31
    świete słowa , jestem za i zapewne wszysycy będą za , trzeba pametyac , że cały plac zatem także parkingi to nasza własność ... więc żaden gamoń z szaraka nie będzie nam zajmował miejsca , ale trzebato zrobić na początku bo jak sie przyzwyczją będzie trudno macie jakieś pomysły ? może teraz na etapie budowy jeszcze mozna coś z kierownikiem budowy albo Królem uzgodnić ... pomyślcie
  • Gość: Mike IP: 217.153.64.* 28.07.11, 10:47
    hmm faktycznie można coś z tym kierunku zrobić , wyjściem mogą być też słupki na kluczyk ale lepiej ogrodzić teren od strony Zachodniej
  • Gość: lala IP: *.mofnet.gov.pl 28.07.11, 12:12
    najlepiej szarakom opony ciąć. Nocą :D
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 28.07.11, 12:27
    tak lal , jak mówisz
  • t7m8 28.07.11, 13:23
    Nie będziemy ciąć nikomu opon w nocy :-D...proponuje zrobić coś takiego jak tu -> www.hynka22-28.com.pl/parking poczytajcie i dajcie propozycję czy się na to zgodzicie.Moim zdaniem należy zorganizować spotkanie albo dajcie jakieś propozycje
  • Gość: .. IP: *.internetia.net.pl 28.07.11, 16:26
    dokładnie , własność nasza , wykup i ogrodzenie całości , niestety chyba bedzie konieczne , koszt niewielki a 100 % gwarancji , że nikt spoza nie wjedzie ... zreszta taki pomysł to też poczucie bezpieczeństwa zatem chyba wswzysycy będą za .... pzdr
  • t7m8 29.07.11, 15:49
    Drogę dojazdową robią za wolno...dziennie na moje oko to wychodzi 2-10 metrów.W takim tempie to skończą w połowie lub sam koniec sierpnia :-(
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 29.07.11, 18:11
    faktycznie wolno ale czy to ważne lol
    ważne żeby zrobili dobrze pzdr
  • Gość: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.11, 12:48
    Ciekawe skąd wiecie, że klucze będą dawane po weekendzie, jak budynek nie został jeszcze odebrany, a ludzie z SM Piast nie byli jeszcze w stanie podać konkretnej daty od kiedy zaczną je wydawać. Bardzo zastanawiające jest i po części wkurzające wypisywanie na forum informacji, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Nie wiem jaki to ma cel... Co do ogrodzenia, to ja będę przeciwko, bo po co tworzyć złudne wrażenie jakiegoś zamkniętego terenu. Lepiej zastosować rozwiązanie z Hynka 22-28, tak jak ktoś wcześniej proponował.
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 31.07.11, 13:22
    jak nie wiesz nie mów , niektórzy maja juz klucze , prąd jest a brak odbioru nie oznacza wcale , że ktoś na własne ryzyko nie może odebrać lokal .
    co do ogrodzenia całego terenu pomysł jest i nic więcej ale 90 % będzie zapewne za ..
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.11, 14:08
    niektórzy... to znaczy ile osób ? i co jak masz klucze to wykańczasz mieszkanie? Jeśli nie, to po co Ci te klucze? Jak ktoś się chce ogradzać to mógł sobie kupić dom jednorodzinny.
  • Gość: satch IP: *.internetia.net.pl 31.07.11, 14:16
    co do pomysłu ogrodzenia będziesz zapewne w znacznej mniejszości
    czy ktoś juz wykańcza i ma klucze to nie twoja sprawa raczej lol
  • Gość: dbd IP: 90.156.53.* 31.07.11, 20:34
    Do tej pory nie pojawiły się wpisy osób, które by ten klucz miały więc wygląda to podejrzanie. Interesuje mnie również zagadnienie odbioru na własne ryzyko - co to znaczy? Budynek nie odebrany, droga nieskończona, więc po co komu klucz i to w dodatku w ciemno. Może jestem sceptykiem, ale wydaje mi się, że na odbiór budynku jeszcze poczekamy co najmniej dwa tygodnie. Zauważyłem, że prace na tarasie nadal trwają (płytki, balustrady), parking przed budynkiem jest zrobiony w połowie, droga dojazdowa w 20% a elewacja piwnicy czeka na fugi. Co do ogradzania terenu to jeszcze daleka droga, gdyż są ważniejsze rzeczy do załatwienia, jak choćby wykup gruntu, aby unikać podatku z tego tytułu. Czy ktoś się orientuje czy na Gądowie są w ogóle ogrodzone budynki?
  • t7m8 31.07.11, 21:34
    Myślę,że sprzeczanie się o klucze nie ma sensu.Klucze są rozdawane od 1.5 tygodnia.Prace,które są wykonywane obecnie (prace wykończeniowe) nie mają już wpływu na wydawanie kluczy lokatorom,ponieważ mieszkania są gotowe a prace są tylko na zewnątrz.
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.mm.pl 31.07.11, 21:53
    Witam

ja także mam odebrać klucze po weekendzie, coś około środka tygodnia. Pytanie 1 - czy po odbiorze będzie można już przeprowadzać remont? Pytanie 2 - kiedy będzie można już zamieszkać w nowym mieszkaniu? Czy po miesięcznym remoncie Piast będzie robił problem, że zamieszkuje się już w mieszkaniu? Nie wiecie może jak to było w poprzednich ich lokalizacjach na Hynka/Bajana??
  • t7m8 31.07.11, 22:08
    Po odbiorze kluczy,będziesz mógł się urządzać ale musisz udać się do energetyki w celu podpisania umowy o prąd i po podpisaniu przyjeżdża elektryk i zakłada liczniki oficjalnie w mieszkaniu bo obecnie ich nie ma.
    Kiedyś czytałem forum osób,które mieszkają na bajana/hynka i też padło pytanie drugie...Po urządzeniu będziesz mógł mieszkać
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.mm.pl 31.07.11, 22:12
    Hej dzięki za info, uff całe szczęście, że będzie można już tam zakoczować bo właśnie wypowiedziałem najem obecnego mieszkania... mam tylko nadzieję, że przy odbiorze nie będzie żadnych niespodzianek... i że dojdzie do odbioru... t7m8 - w której klatce będzie kolega mieszkał jeżeli można zapytać?
    Daj info jak będziesz już po odbiorze.

PZDR
  • t7m8 31.07.11, 22:33
    Omnias, w tym tygodniu otrzymasz klucze 'tzw' serwisowe czyli klucze na czas remontu,urządzania mieszkania...oficjalne klucze do domu otrzymasz po urządzeniu się.Informujesz sm piast,że masz zakończony remont i przychodzi klucznik i na Twoich oczach wymienia zamek 'serwisowy' i zakłada zamek oficjalny i daje do ręki zafoliowane klucze dla Ciebie i podpisujesz protokół odbioru.Wtedy właśnie następuje odbiór mieszkania...chyba wiesz dlaczego tak się robi z zamkami???
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.mm.pl 01.08.11, 18:10
    ok spoko pytanie tylko czy klucze "serwisowe" pasują do wszystkich zamków w bloku? ;) bo szczerze to co z narzędziami i innymi przedmiotami pozostawionymi w mieszkaniu na czas remontu...nie można wymienić wkładki w drzwiach po odebraniu kluczy "serwisowych". Poza tym odbiory się znowu przesunęły - podobno kierownik budowy nie bardzo się na nie zgadza - powodem jest niedokończona droga dojazdowa.... czy ktoś ma jeszcze jakieś informacje?
  • t7m8 01.08.11, 21:36
    Nie,klucze serwisowe nie pasują do wszystkich zamków :-) wszyscy mają przecież inne zamki ale jak wejdziesz do klatki to zobaczysz,że w drzwiach jest jeden zamek a drugi wyjęty i właśnie po urządzeniu się wymieniany jest zamek serwisowy i dodatkowo dodany zamek drugi na stałe,które są już tymi oficjalnymi.
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 02.08.11, 14:46
    Ok... już wiadomo, że w tym tygodniu żadnych odbiorów nie będzie... ciekaw jestem jaki będzie realny termin...
  • t7m8 02.08.11, 15:06
    A skąd masz taką informację?
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 02.08.11, 15:56
    Prosto ze źródełka... niestety...
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 02.08.11, 17:51
    a gdzie wam sie tak spieszy he
  • t7m8 02.08.11, 18:09
    No to zależy co mamy rozumieć przez pośpiech :-) Mnie się aż tak nie spieszy ale chciałbym poczuć klucze w dłoni.Omnias,Twoje 'źródełko' to gdzie jest?.U mnie nic się nie zmieniło i klucze odbieram tak jak było to przekazane telefonicznie z Piastem w tym tygodniu.
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 03.08.11, 08:24
    Omias bez "n" :)

rozmawiałem z P. Królem i taką podał mi informację.
    Na kiedy masz odbiór? - jeżeli można zapytać? bo dzwoniłem przed chwilą i kurcze znów uzyskałem taką odpowiedź.... może lepiej zapytaj w SM jak będzie i daj znać bo może sobie w kulki lecą...
  • t7m8 03.08.11, 08:34
    Sorry Omias za błąd w nicku.Szczerze,to nie wiem czym Król się kieruje i reszta jego działu przy wydawaniu kluczy i jeśli chodzi o mój odbiór,to ja mam odebrać w piątek i u mnie nic się nie zmieniło (wczoraj załatwiłem już podłączenie licznika aby mieć prąd i jutro przychodzi do mnie elektryk.Wydaje mi się,że oni kierują się w wydawaniu kluczy tym,że najpierw musi być posprzątane w mieszkaniu (okna umyte i reszta) bo ja 2 tygodnie temu dzwoniłem aby się dowiedzieć dlaczego kilka osób już dostało klucze i mi powiedzieli,że najpierw muszą posprzątać.Dziwna ta polityka ale jednak to się sprawdza bo 2 dni temu były sprzątaczki i sprzątały w mojej klatce i myły okna.
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 03.08.11, 08:51
    Ok. no to fajnie - powodzenia życzę, daj znać jak będzie na odbiorze. byłeś na Trzebnickiej w Tauronie? pytanko mam jeszcze jedno - kwestia wodomierzy jak będzie rozwiązana? już są czy będziemy je dopiero montować?
  • t7m8 03.08.11, 09:07
    Wodomierze są już zamontowane od kilku miesięcy ale z tego co się orientuje,to woda będzie włączona od września i prawdopodobnie będzie tak jak z prądem (we własnym zakresie należy to załatwiać jeśli ktoś z lokatorów chce mieć wcześniej).Jeśli chodzi o prąd,to firma Tauron jest odpowiedzialna za prąd
  • Gość: ? IP: *.internetia.net.pl 03.08.11, 13:44
    odbiory lada chwila, a jak jest ze skrzynkami pocztowymi? są już ? bo nie wiem jaki adres do korespondencji powoli zacząć podawać... czy ktoś się orientuje gdzie mozna wyrzucać resztki poremontowe np. pęknięte kafle, trochę gruzu? trzeba sobie zamówić swój kontener? Może ktos ma jakiś inny pomysł?
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 03.08.11, 13:49
    Do t7m8: jakie dokumenty potrzebne były do podpisania umowy z Tauronem? orientujesz sie może co potrzebne jest przy podpisywaniu umowy o wodę ?
  • t7m8 03.08.11, 14:46
    Dokument osobisty mi wystarczył (miałem jeszcze dokument podpisania umowy z Piastem) ale nie był potrzebny...Jeśli chodzi o wode,to w chwili obecnej nie posiadam informacji
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.08.11, 08:23
    Do t7m8: Witam kolegę - i jak szykujesz się na budowę?
  • t7m8 05.08.11, 16:34
    Witam Omias'a i resztę sąsiadów.Ja już jestem po odbiorze.Przy odbiorze jest p.Król i wykonawca budynku.Przed odebraniem kluczy następuje dokładne sprawdzenie stanu mieszkania.W tym momencie możemy mówić o defektach,które widzimy (jeśli znajdziemy coś,to Król zapisuje i w tydzień jest dokonywana naprawa).Oprócz sprawdzania wad następuje sprawdzenie czy we wszystkich gniazdkach jest prąd (jeśli ktoś nie podpisał umowy o dostarczenie prądu,nie będzie sprawdzania i warto to załatwić wcześniej).Jeśli chodzi o wodę (to już jest w mieszkaniach ale jest zakręcona i wystarczy zawór odkręcić).Po sprawdzeniu mieszkania podpisujemy protokół przekazania i otrzymujemy klucze do bramy wejściowej,2 zamki z 6 kluczami.które są zabezpieczone (plombę zdejmujemy My sami).Te klucze montujemy w momencie gdy urządzimy już mieszkanie lub gdy dokonana zostanie naprawa defektów (zamki te są już wtedy na stałe).Dostajemy klucze od licznika prądu i wody,które są na korytarzu...W chwili obecnej nie ma skrzynek pocztowych i będą zakładane za tydzień (to znaczy u mnie w bramie ich nie było ale dyrektor powiedział,że będą już za tydzień).
    Pozdrawiam
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 05.08.11, 17:14
    ja jeszcze nie odebrałem i jakoś mi sie nie śpieszy
    ale Tobie i innym gratuluje zwłaszcza , jesli to wasze pierwsze lokum
  • t7m8 08.08.11, 13:19
    Panowie na budowie dzisiaj już zakończą budowę parkingu i budowę śmietnika przed blokiem.Od jutra przystąpią wreszcie do wykańczania drogi dojazdowej bo od tygodnia skupieni byli na parkingu i zatoczce przed blokiem.Posadzono już trzy drzewa przed blokiem
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 08.08.11, 13:32
    drzewek ma byc duzo na pasie między szkołą a tarasami ... całkiem ładnie to wygląda , ale troche pracy jeszcze pozostało
    co trzeba mieć ze spółdzielni by załatwic prąd?
  • t7m8 08.08.11, 13:38
    Jedź od razu do Taurona z dokumentem osobistym...Na miejscu będzie kolejka i pewnie będziesz czekać godzinę...ja stałem 3 godziny bo byłem po 11,podpisanie i załatwienie elektryka szybko poszło i na miejscu podajesz adres zameldowania i umawiasz się na dzień...najlepiej poproś aby prąd podłączyli na drugi dzień
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 08.08.11, 14:02
    a jesli to nie jest mój adres zameldowania i nie będzie
    musze mieć tylko dowód i umowę czy cos jeszcze?
  • t7m8 08.08.11, 14:12
    I tak musisz mieć dowód osobisty.Jeśli planujesz wynajem to i tak będzie umowa przypisana na Ciebie.Moim zdaniem zadzwoń do Piasta i zapytaj o to ale wydaje mi się że w Twoim przypadku też wystarczy dowód
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.08.11, 09:26
    Witam
    proponuję aby do Taurona zgłosić się o godzinie 07:30 - byłem tam dzisiaj i byłem pierwszy - podpisanie umowy załatwiłem w 15 minut. Pan pytał o pismo ze spółdzielni więc może warto je ze sobą mieć. Odbiór już w środę - był plan na wcześniejszy termin ale trudno co zrobić... Niedługo musimy się tam zebrać i jakieś pierwsze piwko wypić za nowe lokum.
  • t7m8 09.08.11, 09:49
    Omias...piwko chętnie,ale czy inni będą chętni ? Może prędzej sylwestra zrobimy w garażu podziemnym ? ;-)
  • Gość: ? IP: *.internetia.net.pl 09.08.11, 10:59
    Do Omias: jak byles dziś podpisać umowę, mówili Ci coś, ze jest szansa, aby monter przybył przed jutrzejszym odbiorem? Ja podpisywalam umowe wczoraj i czekam na tel od montera.
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 09.08.11, 11:15
    ja jeszcze tam nie byłem , czy moge pojechac w przyszłym tygodniu bo teraz nie mam czasu ?
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 09.08.11, 11:17
    mysle, że to od ciebie zalezy kiedy pojedziesz, fajnie byloby miec prad na odbiorze, jesli nie to trudno. Twoje mieszkanie , Ty decydujesz:)
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 09.08.11, 11:23
    do mnie nikt jeszcze nie dzwonił w sprawie odbioru ?
    nie wiem że jutro zreszta mnie jutro nie ma
  • Gość: forum IP: *.static.korbank.pl 09.08.11, 18:07
    jutro pędzę do Taurona
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 10.08.11, 11:01
    Witam
    ja podpisałem umowę z Tauronem we wtorek - po południu dostałem tel od gościa, który zajmuje się chyba przydzielaniem montera i termin na dziś od 09:00 d0 12:00 ale dostałem tez tel do Pana Władka i był dziś podczas odbioru o 09:00 lecz wydaje mi się, że podczas odbioru nie będziesz potrzebowała licznika...
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 10.08.11, 11:02
    Witam
    ja podpisałem umowę z Tauronem we wtorek - po południu dostałem tel od gościa, który zajmuje się chyba przydzielaniem montera i termin na dziś od 09:00 d0 12:00 ale dostałem tez tel do Pana Władka i był dziś podczas odbioru o 09:00 lecz wydaje mi się, że podczas odbioru nie będziesz potrzebowała licznika...
  • Gość: daxus IP: *.static.korbank.pl 10.08.11, 12:09
    Ja podpisalem umowe z Tauron wczoraj, pani w okienku chciala zaswiadczenie ze spoldzielni - nie mialem, ale mimo to udalo sie podpisac umowe. Mam czekac na telefon z terminem podlaczenia - do chwili obecnej nikt nie dzwonil.
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 10.08.11, 12:35
    Mają 2 dni na skontaktowanie się, do mnie zadzwonili następnego dnia po podpisaniu umowy, a już nastepnego dnia miałam prąd. W sumie wszystko trwało 3 dni.
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 11.08.11, 22:18
    Czy razem z mieszkaniem odbiera się komórkę lokatorską?
  • t7m8 12.08.11, 08:16
    Nie,komórkę dostajesz później.
  • kwiacynta 16.08.11, 17:46
    Jutro nareszcie odbiór :) powiedzcie proszę, na co zwrócić największą uwagę:)
  • Gość: daxus IP: *.static.korbank.pl 16.08.11, 19:56
    a ja wciaz czekam na telefon w sprawie terminu odbioru :(. Szkoda, że nie ma żadnego znanego nam harmonogramu odbiorów - tylko wciąż niepewność kiedy to będzie. Upływa mój dwukrotnie przekładany urlop, podczas którego liczyłem, że przygotuję mieszkanie. Ale wg spółdzielni przecież to nie jest ważne...
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 16.08.11, 20:09
    a to odbiory juz są , nawet nie wiedziaem po co sie stresować koledzy
    ważne że są ..
  • Gość: .txt IP: *.internetia.net.pl 16.08.11, 22:19
    Odbiory odbiorami, a ja mam taką cichutką nadzieję, że nie trafi mi się za sąsiada nałogowy palacz balkonowy, który będzie mnie i moja rodzinkę podtruwał kilka razy dziennie.
  • Gość: Gość IP: *.wroclaw.mm.pl 19.08.11, 22:48
    Mało tego - ludzie już tam mieszkają...
  • t7m8 24.08.11, 09:09
    Macie już powieszone skrzynki pocztowe?
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 24.08.11, 10:35
    ja nawet kluczy jeszcze niem co dopiero skrzynki jakieś he
  • kwiacynta 24.08.11, 15:38
    Nie, 38b nie ma jeszcze skrzynek.

Mam dwa pytania:
    1) Też macie problem z domofonem? Bo mój raz działa a raz nie. Już 3 razy wymieniali :D Elektryk inny dzisiaj był i powiedział ze wszyscy się skarżą na to, dlatego pytam:)
    2) Może mi ktoś polecić dobrego specjalistę od gładzenia kafelek?:) Jeśli pracuje u Was w mieszkaniu taki, to podajcie proszę nr mieszkania i klatki, to podejdę i rzucę okiem. Mam problem ze znalezieniem kogoś z polecenia :/
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 01.09.11, 17:17
    kochani sąsiedzi , zwłąszcza przy klatce b , nie wrzucajcie niedopałków na tarasy na dole ..
    na razie to prośba później nie bedziemy już prosić
  • Gość: .txt IP: *.internetia.net.pl 02.09.11, 10:13
    Przyda się taki apel, bo niektórzy zapominają o dobrych manierach np, zeby sobie pod klatką nie łupać słonecznika, pety tez się pojawiają. Także nie jestes odosobniony/a w swojej prośbie.
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 02.09.11, 10:27
    brawo , warto tez zwrócic uwagę na dostawców materiałów budowlanych , oni potrafia rozwalic zniszczć zadeptać ... PAMIĘTAJCIE , TO JEST/BĘDZIE NASZA WŁASNOŚĆ ...
  • t7m8 02.09.11, 11:30
    A ja natomiast przyłapałem kolesia który malował grafitti na ścianie od windy przy bramie 38e jak wychodziłem z klatki po godzinie 22.Przydałyby się kamery na budynku
  • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.11, 13:02
    Nie licząc, że cała klatka A jest w graffiti. Czy ktoś coś wie o ciepłej wodzie?
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 02.09.11, 16:35
    cała instalacka do kamer jest gotowa wystarczy je podpiąć , na początku nawet same atrapy one tez skutecznie odstraszą wandali ... chyba że dostana sie w moje ręcę , to najlepszy sposób he
  • Gość: Gość IP: *.internetia.net.pl 05.09.11, 10:34
    ja jestem załamana stanem klatki A. Jeszcze sie nie zdazyłam wprowadzić, a tu takie bazgroły przy samym wejsciu. Ktoś ma pomysł jak to usunąć ?
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 05.09.11, 12:02
    zgłosic jeszcze wykojnawcy są codziennie do 15 to usuną ...
    mówię że ogrodzenie całości z kamerami dopiero załatwi problem
  • t7m8 05.09.11, 13:33
    Budynek nie może być ogrodzony na około (o jakie ogrodzenie Tobie chodzi?). Kamery i jeszcze raz kamery :-)
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 05.09.11, 13:40
    wszystko może być ale to zależeć będzie wyłącznie od wspólnoty
    ogrodzony dosłownie wraz z parkingiem który stanowi własnośc wspólnoty
    nic tylko dzialać ... a kamery powinny byc od razu bo wystarczy je tylko zamontować
  • t7m8 05.09.11, 13:48
    Rozumiem że to zależne od wspólnoty będzie ale jakie ogrodzenie masz na myśli?. Jeśli myślisz o ogrodzeniu budynku płotem lub siatką, to będziemy się czuli jak na poligonie wojskowym i będziesz miał furtkę w jednym miejscu na klucz,dobrze rozumiem ? :-) Ogrodzić można,ale dobrym pomysłem,który nie będzie razić wzroku i budynku i ja jestem za
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 05.09.11, 14:03
    oczywiście że nie płotem dwumetrowym ale jakaś alternatywa zawsze sie znajdzie
    strażnik w budce hehe ale na 72 mieszkań koszt byłby niewielki a spokój pewny
  • t7m8 05.09.11, 14:17
    Większość problemów zniknie jak zamontują kamery :-)
    3 od frontu (2 po prawej i lewej stronie budynku skierowane na bramy i 1 po środku skierowana na parking)
    2 kamery od tyłu (2 po prawej i lewej stronie ale skierowane równolegle do tarasu)
    2 kamery po bokach bloku (lewa i prawa strona z tym że od prawej jedna skierowana na wjazd do garażu)
  • Gość: Gość IP: *.internetia.net.pl 07.09.11, 09:34
    Ja bym była za, żeby zamontować kamery, tylko kto się tym teraz zajmie? Chyba trzeba poczekać aż zawiąże się wspólnota...
  • Gość: kulka IP: *.scbank.pl 12.09.11, 08:23
    Czy wiecie może kiedy będzie ciepła woda, skrzynki pocztowe i oddanie piwnicy? czy oprócz Azarta bedzie jeszcze jakis dostawca tv/internetu?
  • Gość: daxus IP: *.play-internet.pl 12.09.11, 15:56
    Co do ciepłej wody, piwnicy i skrzynek pocztowych to tez jestem ciekaw.
    Co do internetu w tej chwili w bloku jest instalacja firm :
    - Azart - juz mozna podpisywac umowe - podlaczenie 50zl, mozna rozwiazac umowe z 30 dniowym okresem wypowiedzenia
    - Netia - juz mozna podpisywac umowe - nie polecam - niby bez lojalki, ale jest kara za odejscie przed uplywem 25 miesiecy - w sumie ok 300 do 450 zl malejaca (im pozniej zerwiesz umowe tym mniejsza kara - proporcjonalnie)
    - Dialog - instalacja istnieje ale nie jest podlaczona do calego bloku - najlepsza oferta bo jest swiatlowod - umowa na 24 miesiace w tym pierwsze 6 miesiecy za 1zl i to za predosc 20Mbit , warto na nich poczekac

PS
    Zna ktos dobrego fachowca - kafelkarza do lazienki - gres szkliwiony ok 15m2 ??
    Jezeli tak bede wdzieczny za nr tel. kontakt.
  • Gość: GOść IP: *.internetia.net.pl 16.09.11, 08:22
    Ja mam informacje, że skrzynki pocztowe będą blizej otrzymania pozwolenia na zamieszkanie.
  • t7m8 16.09.11, 14:00
    Aby mieszkać,należy mieć pozwolenie ? Mnie się wydaję,że nie :-) Urządzamy się i mieszkamy
  • Gość: GOŚĆ IP: *.internetia.net.pl 16.09.11, 16:46
    Nie rozumiem Twojej odpowiedzi... Kazdy to wie, że sie urządza i mieszka. Na dobra sprawę, jakby spółdzielnia była złośliwa... Dla niewtajemniczonych : chodzi oczywiście o oficjalne pozwolenie na zamieszkanie, które otrzymamy, jak większość mieszkań będzie wykończonych.
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 16.09.11, 16:57
    eh żeby legalnie mieszkać trzeba uzyskać pozwolenie na użytkowanie , spółdzielnia póki co takowego nie posiada ... miesiąc dwa i będzie dopiero pozwolenie , na akty poczekamy do końca roku co najmniej
    pzdr
    ps jak ktoś będzie rzucał pety z góry będzie zbierał i swoje pety i swoje zęby
  • t7m8 16.09.11, 22:00
    Ale ja żartowałem :-). Spółdzielnia da pozwolenie i będzie to wyglądać tak jak na bajana/Hynka (przyjdzie prezes,popatrzy na dwa lub trzy mieszkania i da zezwolenie). I tak wygląda pozwolenie na zamieszkanie w nowym mieszkaniu :-)
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.09.11, 09:48
    Witam
    t7m8 - jak tam remonty ida? mieszkasz juz? pozdrawiam
  • t7m8 19.09.11, 12:17
    Omias - remont idzie pełną parą :-). Jak zamieszkam,to wywieszę białą flagę ;-) A tak na serio to jeszcze trochę zostało do zrobienia. Pozdrawiam
  • Gość: zmęczony IP: *.scbank.pl 22.09.11, 08:18
    witam wszystkich sąsiadów (szczególnie z klatki 'c'). szanuje to, że kazdy chce jak najszybciej wykonczyc mieszkanie, ale głosne roboty do 2.30 w nocy to 'lekka' przesada. niektorzy juz tam mieszkają i chcieliby troche sie przespać przed pracą...
  • Gość: lolo IP: *.wroclaw.mm.pl 22.09.11, 10:14
    Oficjalnie mieszkać nie można, za to można remontować. Więc radzę zacisnąć zęby i jakoś wytrzymać. Nie masz prawa narzekać tak jak i mieszkać przed wizytą kogoś z inspektoratu budownictwa.
  • Gość: re IP: 217.153.64.* 19.10.11, 07:03
    jak tam z odbiorami mieszkań garaży
    Macie już przydzielone komórki ?
  • Gość: brando IP: 217.153.64.* 24.10.11, 07:31
    koledzy kiedy oddanie komórek i garaży ?
    macie klucze do bram wejściowych jeśli tak to skąd ?
  • Gość: Kiri IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.11, 13:46
    Klucz od bramy dostałam razem z kluczami od mieszkania.
    Garaż powinien być odebrany przez Inspektora za nim my dostaniemy pozwolenie na używanie. Miało to nastąpić we wrześniu, wiec trzeba być cierpliwym ;)
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 14.11.11, 17:18
    dostaliście pismo od SM Piast w krórym piszą o członkostwie w spółdzielni???
    przeniesienie własności lokali jest mozliwe tylko dla członków spółdzielni , nie miało byc pierwotnie tak , że członkostwo omijamy zupełnie ?? 300 zł w błoto
    komórki i garaże - kiedy odbiór ???
    skąd macie klucze do skrzynek pocztowych??

pzdr
  • t7m8 14.11.11, 17:58
    Pismo dostałem...komórki,garaże i klucze do skrzynek dostaniemy pod koniec grudnia lub w styczniu bo na razie nie płacisz czynszu.Najpierw musi być budynek oddany
  • akashi99 14.11.11, 18:10
    Witam! Klucze do skrzynki pocztowej można już odbierać w administracji przy Drzewieckiego 36a, tuż przy naszym bloku.
  • t7m8 14.11.11, 18:37
    Tego nie wiedziałem.Dzięki
  • t7m8 14.11.11, 18:41
    a do której godziny można odebrać klucze i czy dowód osobisty wystarczy ?
  • akashi99 15.11.11, 00:43
    Dowód wystarczy lub upoważnienie - obie wersje sprawdziłem. Godzin otwarcia dokładnie nie pamiętam, ale chyba pn, śr, pt od 7 do 15 a we wt, czw trochę później. Wszystko jest napisane przed wejściem.
  • Gość: daxus IP: *.azart.pl 15.11.11, 15:41
    Dzisiaj odebrałem klucze do skrzynki tutaj w biurze SM obok naszego bloku. :)
    Z innej beczki : Internet macie podłączony z jakiej firmy ?
  • t7m8 15.11.11, 16:16
    Internet na razie jest z Azart'u ale podłączają kable z dialogu i chyba warto poczekać
  • Gość: daxus IP: *.emea.ibm.com 15.11.11, 23:14
    Dialog podłącza , podłącza i podłączyć nie może, ciekawe kiedy im się to uda - ofertę mają o niebo lepszą niż Azart. Pewnie dialog wejdzie w przyszlym roku kiedys.
  • t7m8 15.11.11, 23:46
    Dialog ma być już na święta.A ja się zastanawiam nad tym jak dialog montuje światłowód w mieszkaniu.Wiercą dziury i ile ich robią i czy światłowód jest widoczny potem czy jakoś ukryty...jak to jest robione?
  • t7m8 17.11.11, 17:24
    A oprócz dialog'u i azart'u, dzisiaj dostrzegłem Netie
  • Gość: daxus IP: *.azart.pl 22.11.11, 07:22
    Z tego co wiem to instalacja do dialogu juz jest w bloku poprowadzona, nie ma jej tylko podpietej do bloku, wiec nic nie trzeba kuc/wiercic. Netia to lipa bo umowa jest na 2 lata i zerwanie wczenisej = kara umowna( wysoka).
  • Gość: Omias IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.11.11, 11:44
    Hej witam

a macie może informacje, czy jeszcze jacyś inni dostawcy mediów będą "dopuszczeni" do naszego bloku. Chodzi mi konkretnie o UPC. Obecnie jest fajna promocja na TV i WWW. wydaje mi się, ze lepsza niz w dialogu.
    z jednego źródla mam info, że ciężko będzie wprowadzić innych dostawcow - podobno nasi się nie dogadali.... wiecie cos o tym?
  • t7m8 23.11.11, 15:52
    Daxus,Instalacja dialogu jest poprowadzona ale z tego co wiem, to aby podłączyć dialogowy światłowód w mieszkaniu muszą prawdopodobnie robić kilka dziur.W chwili obecnej posiadamy RJ-45 w mieszkaniu (gdziazdko sieciowe) i nie jest to światłowód.
    Pozdro
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 13.07.11, 17:59
    lekki poslizg jest ale to reguła , ważne że wszystko poza tym idzie we właściwym kierunku...
    pzdr
  • kwiacynta 21.11.11, 20:08
    Mam pytanie do osób które same postanowiły kupić drzwi. Czy mieliście problem z dopasowaniem ich do otworów? U mnie otwory mają wysokość 205 cm bez położonej podłogi. W katalogach drzwi piszą, ze otwór powinien wynosić 208 pryz położonej podłodze. Czy docinaliście drzwi? Czy tylko u mnie jest taki problem ://
  • t7m8 21.11.11, 20:26
    Ja kupowałem drzwi i miałem bezproblemowy montaż.Przy zamówieniu w sklepie zostałem poinformowany,że na drugi dzień przyjedzie do mnie dwóch panów i pomierzą miejsca w których chce wstawić drzwi (drzwi od łazienki i sypialni).Pomerzyli i po miesiącu zamontowali zamontowali.Wszystko pięknie i bez problemu się odbyło.Sklepy udzielają porad i przysyłają ekipę do pomiaru i montażu :-)...U mnie montowali po miesiącu bo ja tak chciałem ale można się umówić na konkretny dzień :-)
  • kwiacynta 21.11.11, 20:51
    A mam prośbę, zmierzysz światło otworów, gdzie nie wstawiłeś drzwi? Proszę ;)
  • t7m8 21.11.11, 21:33
    Niestety ja już mam zamontowane drzwi w całym mieszkaniu i nie zmierzę.Drzwi od sypialni i łazienki nie musiałem ciąć bo były montowane po zrobieniu podłogi.Natomiast ciąłem drzwi wejściowe bo deska,którą kładłem ma 80mm i musiałem uciąć drzwi o 3 mm
  • kwiacynta 21.11.11, 21:39
    No nic, wszystko przede mną :)
    Zazdroszczę, że urządzanie masz już za sobą. Ja dopiero zaczynam. Teraz kłótni ao drzwi czy jasne czy ciemne czy z szybkami czy bez :D
  • t7m8 21.11.11, 21:48
    A to już wybór należy do Ciebie :-)..ale podpowiem,że lepiej się śpi jak drzwi są bez szybek i są ciemne :-)...
  • Gość: . IP: 217.153.64.* 22.11.11, 07:11
    kiedy odbiory ? KOMÓRKI GARAŻE ?
  • Gość: .txt IP: *.internetia.net.pl 23.11.11, 22:35
    mam pytanie w jaki sposób macie zamontowane rolety na oknie, na którym umieszczony jest wywietrznik ? Do Listwy przyokiennej, czy do wnęki okiennej, a może w inny sposób jest przymocowana roleta?
  • t7m8 24.11.11, 14:14
    Kaseta jest zamontowana poniżej wywietrznika a roleta jest umieszczona w prowadnicach,które montuje się na oknie (ramie)
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 13.12.11, 07:01
    kiedy ten inspektor chodzi , dziś czy jutro ?
    komórki są z góry przydzielone do mieszkań czy kto pierwszy ten lepszy

pzdr
  • Gość: gosc2 IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.11, 10:22
    Inspektor bedzie w środę od godz. 13.00
  • Gość: .txt IP: *.internetia.net.pl 13.12.11, 11:20
    Czy wizyta inspektora oznacza, ze bedziemy mieli juz dostep do garazu i komórek, czy jeszcze trzeba bedzie czekać ? Wie ktoś ?
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 13.12.11, 11:25
    dokładnie pozwolenie na użytkowanie obejmie tez komórki i garaże
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 16.12.11, 08:38
    to kiedy oddanie komórek i garaży hmm
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 16.12.11, 09:39
    no właśnie , ciekawe, ale pewnie musi minąć kilka dni, aż inspektor wyda decyzję. mam nadzieję, że uwinie się do Świąt.
  • t7m8 25.12.11, 13:59
    Dostaliście już klucze od piwnicy ?
  • Gość: kk IP: *.internetia.net.pl 25.12.11, 19:13
    a piloty do garażu ?
  • t7m8 27.12.11, 12:36
    Byłem przed chwilą w administracji zapytać się czy są już klucze od piwnicy i hasło do domofonu. Dowiedziałem się,że klucze są ale...na razie ich nie dadzą i w tej sprawie należy pytać Pana Króla (to ja się pytam siebie po co,jeśli administracja je posiada?). Jeśli chodzi o hasła (pin) do domofonu,to wysyłają na skrzynkę pocztową.
  • Gość: pilot od garażu IP: *.internetia.net.pl 07.01.12, 08:31
    witam

od czego są małe przyciski w pilocie od bramy garażowej?
    a wogóle trzeba zamykać bramę po wyjeździe z garażu czy zawsze zamyka się sama?
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 07.01.12, 21:05
    czy Ktoś orientuje się ile będzie wynosił czynsz za mieszkanie, a ile za garaż ? czy wszyscy będą obciążeni kosztem utrzymania windy, czy tylko klatka E?
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 16.01.12, 11:35
    kiedy przeniesienie własności lokali , zapłaciliście już 300 zł za członkostwo w spóldzielni
  • t7m8 16.01.12, 14:44
    A ja mam skromną prośbę do wszystkich lokatorów z klatki E o gaszenie świateł w piwnicy :-)).
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 16.01.12, 17:48
    wiele takich próśb można byłoby zacząć kierować, np. o nie pozostawianie śmieci na klatce, gaszenie światła po zejściu do garażu, naprawianiu szkód wyrządzonych przez siebie, albo firmy wynajęte przez nas na klatkach schodowych...
  • t7m8 16.01.12, 17:55
    Tak,jest wiele rzeczy ale prośba o gaszenie światła wynika z tego,ze pali się już 2 doby...ja zgasiłem w piątek wieczorem i na drugi dzień już było zapalone.
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 16.01.12, 18:28
    zgadza się , trzeba dbać o swoje ... mam nadzieję , że nie powtórzy się sytuacja stawania na moim miejscu w garażu podziemnym ... zresztą będzie przynajmniej zabawa
  • anula5550 16.01.12, 13:25
    Witam, przepraszam że tutaj piszę z prośbą, ale to najlepsze miejsce na znalezienie osób kupujących mieszkanie u dewelopera. Mam zatem ogromną prośbę o wypełnienie ankiety składającej się z kilku pytań, a dotyczącej reklam deweloperów. Oto link do ankiety: LINK. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc :)
  • Gość: Lolek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 23:45
    Wie ktoś może gdzie lub od kogo można dostać rysunki instalacji elektrycznych i od ogrzewania? Ci z benedyktyńskiej wysyłają mnie na Drzewieckiego do administracji a tam babka mówi że nie ma... Jakiś pomysł? :)
  • Gość: daxus IP: 78.9.155.* 02.02.12, 01:51
    Cofnąc sie w czasie i porobic zdjecia przed tynkowaniem i zrobieniem wylewki na podlodze. Ja takie zdjecia mam, teraz nie wiem co ci poradzic (oprocz cofniecia sie w czasie oczywiscie).
  • Gość: Lolek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.12, 02:04
    dobre, szkoda że niewykonalne :D
  • Gość: gość IP: 109.206.210.* 02.02.12, 20:35
    Witajcie,

pod którą administrację podlega nasz blok? kosmonautów III czy kosmonautów V?
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.12, 13:16
    Czy są jakieś wieści na temat aktów notarialnych? :D
  • Gość: kwiacynta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.12, 18:30
    Witam, przy podpisywaniu umowy p. Król obiecywał, że w akcie notarialnym nie będzie już nić o użytkowaniu wieczystym, tylko blok bedzie wcześniej przez nich przekształcony. Przyszły pierwsze 2 rachunki, a na nich podatek z tytułu wieczystego użytkowania gruntu? Będzie to przekształcenie czy nie?
    A, i kiedy będą akty????

Pozdrawiam
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 03.03.12, 08:17
    słychać coś o przeniesieniu własności czy jeszcze nie
  • Gość: tyr IP: *.internetia.net.pl 04.03.12, 16:05
    od kiedy płacić trzeba czynsz , tzn od kiedy było pozwolenie na użytkowanie ? znacie datę ..
    fundusz remontowy z jakiej paki skoro ma być wspólnota i sama ma określać stawki , kiedy ta wspólnota ma być wyłoniona bo do tego czasu piast będzie zdzierał z nas kase
  • Gość: daxus IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.03.12, 19:09
    pozwolenie na użytkowanie budynku jest od 6 stycznia 2012 i dokladnie od tego dnia czynsz trzeba płacić. Czynsz za styczeń jest proporcjonalnie wyliczony bez tych pierwszych 6 dni.
    Też mnie ciekawi skąd tu się wziął fundusz remontowy (ponad 50zł)i jakie składniki wchodzą w eksploatację - to jest u mnie prawie 60zł.
  • Gość: ... IP: 217.153.64.* 05.03.12, 07:48
    a nie było zwłoki w oddaniu budynku , trzeba porachować
    dlaczego nie ma jeszcze wspólnoty i trzeba dopłacać do molochu na jakieś ich stare budynki ???
  • Gość: daxus IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.03.12, 13:26
    Może ktoś polecić jakiegoś dobrego wykonawcę/firmę montującą i sprzedającą żaluzje drewniane/aluminiowe ?
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 05.03.12, 15:21
    chyba musimy mieć akty notarialne, żeby założyć wspólnotę. Nie wiem, może się mylę.

• Gość: ... IP: 217.153.64.* 06.03.12, 07:24
    w takim razie dlaczego ich jeszcze nie mamy , wina i zwłoka leży tylko po stronie piasta
  • Gość: ruli IP: 217.153.64.* 09.03.12, 14:12
    gdzie trzeba pojechać i jakie dokumenty mieć aby podłączyć prąd ?
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 10.03.12, 13:50
    musisz mieć jakiś dokument, że to Twoja własność (akt notarialny lub zaświadczenie ze spółdzielni), wypełnić dokumenty w najbliższym Ci puncie Taurona i oczekiwać max do 3 dni na montaż licznika... a potem będziesz mógł/mogła cieszyć się blaskiem światła i zapachem gotowanych potraw :)
  • Gość: ,,,, IP: *.internetia.net.pl 15.03.12, 18:09
    kiedy akty notarialne ?
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 17.03.12, 00:00
    dzwon do spółdzielni i naciskaj, jak każdy zacznie tak robić, to w końcu się pospieszą.
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 17.03.12, 07:51
    dlaczego zwłoka spowodowana przez Spółdzielnię powoduje że płacimy fundusz remontowy na stare blokowiska piasta zamiast zbierać kasę np na nasadzenia wokół naszego budynku ?
  • Gość: ... IP: *.heron.pl 26.03.12, 11:47
    a co z aktami???
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 27.03.12, 10:55
    dzwoń do spółdzielni i pytaj... o rozliczenia, o inne rzeczy...
  • Gość: .... IP: *.heron.pl 27.03.12, 11:39
    jakie rozliczenia ?
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 28.03.12, 16:25
    jeśli brałeś wszystko co dawali, to raczej nie mają Ci co oddawać i rozliczać.
  • Gość: lola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.12, 20:28
    Dostałam rozliczenie, po świętach podpisanie aktu :D
  • Gość: ... IP: *.heron.pl 06.04.12, 07:06
    Jeśli ktoś z Was che zaoszczędzić na akcie notarialnym proszę dać znać ...
  • Gość: daxus IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.04.12, 08:01
    Zaoszczędzić zawsze warto, a w jaki sposób ?
  • Gość: ... IP: *.heron.pl 06.04.12, 08:12
    można skorzystać ze swojego rejenta , zawsze parę zł w kieszeni zostaje
  • Gość: daxus IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.04.12, 01:10
    Jestem za, bo ponizej widze kosmiczna cene prawie 3000 zł za akt notarialny z kosztami towarzyszacymi.
    Kontakt do mnie jakby co to : daxxus@gmail.com
  • Gość: kwadrat IP: *.internetia.net.pl 07.04.12, 01:30
    Ja się oczywiście podłącze i też chętnie przyłącze. Kontakt: kwadratco@gmail.com
  • Gość: kwadrat IP: *.internetia.net.pl 06.04.12, 22:17
    Witam,

z tego co znalazłem w internecie:

Za sporządzenie aktu notarialnego sprzedaży nieruchomości maksymalna stawka wynagrodzenia notariusza wynosi od wartości:

- powyżej 60 000 zł do 1 000 000 – 1010 zł plus 0,4 proc. od nadwyżki ponad 60 000 zł;

Z tego co liczę to wychodzi mi przy wartości za mieszkanie 300tyś zł 1700zł. Oczywiście,

Jeszcze są dodatkowe opłaty:

Sąd więc weźmie 6 zł za każdą rozpoczętą stronę. Tyle samo wynosi maksymalne wynagrodzenie notariusza za wypisy i wyciągi plus 22 proc. VAT.
    Za jeden odpis zwykły z księgi wieczystej opłata wynosi w sądzie 30 zł, za jeden odpis zupełny – 60 zł. O jego wydanie można się zwrócić do sądu rejonowego – wydziału ksiąg wieczystych.

A Piast chce ode mnie za mieszkanie 2700zł + 300zł za garaż. Wyprowadźcie mnie z błedu ale ktoś tu chyba nieźle zarobi...

Ktoś zna się na tym konkretniej?
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 07.04.12, 07:48
    dokładnie jak kolega wyżej napisał , odpowiedzi na maila poszły pzdr
  • evrin 07.04.12, 23:46
    a u jakiego notariusza Piast proponuje podpisywac akty? Mieszkam w budynku nr 3 na Hynka i mysmy podpisywali u Gerarda Boraczewskiego, Piast z nim wspolpracowal, i bylismy zadowoleni. Koszt normalny tzn standardowy a sam notariusz bardzo rzeczowy i kompetentny. Sasiedzi tez nie szukali innych notariuszy bo ta oferta byla naprawde ok, czy cos sie zmienilo?
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/zem3ej28pwfes4mh.png[/img][/url]
  • Gość: Gośc IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.04.12, 22:35
    Totalna dezinformacja . Pani w Piaście podaje maksymalną kwotę, jaką może pobrać notariusz, przy założeniu, że każdy wypis aktu będzie miał kilkanaście stron. Opłaty sądowe to 200 zł za wpis do księgi wieczystej, 60 zł za założenie księgi wieczystej dla mieszkania a dla garażu 200 zł za wpis do księgi wieczystej i 19 zł podatek. Ponadto VAT wynosi 23%. Proszę się dokładnie informować i pytać o wszystko, aby uzyskać rzetelną informację. Oczywiście, jeśli ktoś ma zaprzyjaźnionego notariusza, to ten może uwłaszczyć nawet za 1zł + Vat, ale to są pojedyncze przypadki i nie stanowią reguły.
  • Gość: lolo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.12, 13:16
    Ok, dzwoniłam do notariusza tego, u którego spółdzielnia umawia nas na podpisanie aktów i się wyjaśniło ŻE pani ze spółdzielni powiedziała 2 700 z garażem a notariuszka powiedziała 2 400 zł z garażem. Więc ktoś nas w błąd wprowadza ;)
  • Gość: ... IP: *.heron.pl 11.04.12, 07:48
    mi tez powiedziano , żebym przygotował ok 2400 dlatego korzystam ze swojego notariusza gdzie moja opłata wyniesie ok 700 netto , jeśli ktoś chce skorzystać mówiłem już , że pomogę pzdr
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.12, 17:16
    Ktoś wie jak liczony był udział w garażu?:D
    Powierzchnia dzielona przez ilość miejsc parkingowych?
  • Gość: Klima24h IP: *.centertel.pl 12.04.12, 17:01
    WWW.KLIMA24H.PL
    kom. 666-666-442

Oferujemy montaż i serwis układów klimatyzacji - biura , mieszkania, domy jednorodzinne, hale, sklepy itp...

Przystępne ceny i dogodne terminy
    Klimatyzacja / Wentylacja / Filtracja powietrza !
  • Gość: gość IP: *.mofnet.gov.pl 17.04.12, 07:46
    czy nikomu nie przeszkadza,że coraz więcej obcych samochodów parkuje na naszym parkingu? Pracownicy szkoły, mieszkańcy okolicznych bloków, nawet autokar. ..Doszło do tego,że w sobotę wcale nie było miejsca dla mieszkańców
  • Gość: ... IP: *.heron.pl 17.04.12, 08:11
    mówiłem , to jest teren wspólnoty , która będzie organizowana , pewnie trzeba będzie jakiś pomysł rzucić np szlaban przy wjeździe na mieszkańców ...
  • Gość: daxus IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.04.12, 09:13
    tak chyba trzeba bedzie zrobic bo juz teraz nie ma czesto gdzie stanac, a przeciez nie wszyscy jeszcze mieszkają
  • evrin 17.04.12, 20:19
    powodzenia :) pan Dylewski na pewno Wam w tym pomoze :))) najpierw to sie uwolnijcie od Piasta, splaccie dlug, jaki Wam pewnie cichaczem wygenerowal a potem myslcie o parkingu...
    u nas w 3 troche pomogla tablica z regulaminem parkingu (opcja odholowania) i akcja ulotkowa. Ale to wszystko dzieki 1 czlowiekowi z Zarzadu wspolnoty, ktoremu sie chcialo dzialac a nie tylko gadac. Bo pomyslow to kazdy ma ho ho i jeszcze wiecej a jak przychodzi do zalatwiania, chodzenia i poswiecania wlansego prywatnego czasu, to nie ma komu.

My wreszcie mamy innego zarzadce i dlugi do splacenia... dzieki Ci Piaście!
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/zem3ej28pwfes4mh.png[/img][/url]
  • Gość: daxus IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.04.12, 23:19
    pewnie ze nikt nie ma czasu, od tego jest zarzadca
  • Gość: ... IP: *.internetia.net.pl 17.04.12, 23:33
    ten autokar to się wygłupił :)
  • Gość: parking IP: *.azart.pl 18.04.12, 12:19
    spuścić powietrze kilka razy i będzie spokój z parkowaniem pod nie swoim blokiem...
  • evrin 18.04.12, 22:15
    zycia nie znasz... w naszej wspolnocie za ULOTKI NAM pospuszczano powietrze, porysowano auta itp itd. Nie wiesz z jakimi podlymi ludzmi mamy tu do czynienia...

ale oczywiscie robcie jak chcecie, zostawcie wszystko obecnemu zarzadcy albo idzcie na noze. oba wyjscie bezskuteczne.
    Życie pokaze...
    a autobus tez u nas parkowal.

--
  • Gość: gosc IP: *.internetia.net.pl 03.11.12, 15:59
    tylko, ze autokar nie byl "obcy" a panowie ze strazy miejskiej powiedzieli ze jesli bedzie zaparkowany na wyznaczonych miejscach parkingowych (nawet jesli zajmie ich kilka) to moze sobie stac :)
  • Gość: gosc IP: *.internetia.net.pl 04.11.12, 12:51
    Witam,

to że nie był obcy to tym bardziej Cię (zakładam, że to Ty jesteś właścicielem) nie usprawiedliwia a wręcz przeciwnie. Policja powiedziała że według prawa można ale to nie zwalnia Cię ze zdrowego rozsądku. Może ja zacznę koparką parkować albo kombajnem ewentualnie mogę dźwig załatwić? Zarabiasz na przewozach osób - super. Tylko nie oszczędzaj na parkingu. Nie jesteś sam na osiedlu i to nie jest Twój prywatny parking.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.12, 11:55