Dodaj do ulubionych

DomKoncept developer

IP: 188.121.0.* 09.01.10, 22:59
Kto wie coś na temat jakości mieszkań i obsługi przez DomKoncept? Czy jest to wiarygodny developer? Czy dotrzymuje deklarowanych terminów oddania mieszkań i podpisania aktów notarialnych? Na ich stronie jest informacja o Willi Ułańskiej i budynku przy Agrestowej na Kiełczowie.
Obserwuj wątek
    • Gość: Blikr Firma krzak? IP: *.123.185.87.koba.pl 18.01.10, 17:00
      Witam
      Tez szukam opinii o tej firmy bo zdziwilo mnie tyle firm po dordze.

Po pierwsze na planach architektonicznych wykonanych przez Q2Studio sa dane:

Joanna Figura
      ul. Starościńska 20
      51-180 Wrocław

Teraz pod tym adresem urzeduje firma

GF BUILDING TECHNOLOGY SP. Z O.O.
      KRS KRS 0000179123

na koncu w krs

Rozpoczeto działalność 20 PRODUKCJA DREWNA I WYROBÓW Z DREWNA ORAZ Z KORKA (OPRÓCZ MEBLI), ARTYKUŁÓW ZE
      SŁOMY I MATERIAŁÓW UśYWANYCH DO WYPLATANIA

Ok wiec to firma ktora nie miala do czynienia ze stawianiem budynkow ;)

Szukam dalej i na umowie wstepnej sa jeszcze inne dane
      (..)DOMKONCEPT Joanna Figura z siedzibą we Wrocławiu przy
      ul Kamieńskiego 132, reprezentowaną przez Grzegorza Figurę działającego z upoważnienia nadanego w dniu 07.12.2009 (..)

A informacje wraz z rzutami inwestycji itp przeslal facet podajac tylko tel komorkowy.

Zastanawia mnie tez brak strony internetowej.. jak by nie patrzec, to minimum w obecnych czasach.

Zadnych opinii w necie a tutaj napisac sobie moze kazdy. Np o rzekomym postepie prac przeciez to moze pisac pracownik lub wlasciciel - nikt tego nie zweryfikuje.

Nie chce aby firma traktowala moja wypowiedz jako atak po prostu po calodziennym pozszukiwaniu takie wnioski same przychdza na mysl.

Niestety nie mieszkam w okolicy Wroclawia i nie moge tego zweryfikowac dlatego z checia poznam opinie innych.

Pozdrawiam
      Michał
        • Gość: Roninhouse Re: Firma krzak2 IP: *.centertel.pl 18.01.10, 18:21
          po pierwsze nie gość wysłał Panu rzuty tylko pośrednik Mariusz Gawlik, który się opiekuje tą inwestycją. Nie rozumię opisu firma krzak, jak Panu nic nie odpowiada to wystarczy sobie odpuścić zanim Pan wprowadzi ludzi w błąd, którzy to czytają, jest też telefon, gdzie w razie wątpliwości uzyska Pan pełna informację. DomKoncept został stworzony właśnie do takich inwestycji, bo wcześniej od kilku lat firma pod nazwą GF building budowała domy jednorodzinne, a Joanna Figura jest jej właścicielką, a Pan Figura pełnomocnikiem i co w tym dziwnego?? Jak są jakieś niejasności to proszę o kontakt a nie popisywanie się, że mam haczyk i określanie firmy jako krzak.
          • Gość: Roninhouse DomKoncept IP: *.centertel.pl 18.01.10, 18:31
            A zweryfikować może każdy, jadąc na budowę szanowny Panie i sprawdzić, gdyby było coś nie tak, już dawno ludzie, którzy kupili Wille na Ułańskiej i na Agrestowej opisaliby problem. Opinie na temat tego inwestora są dla nas mile widziane, bo te złe i dobre są nam w stanie wskazać kierunek, ale bezpodstawne i bez zaciągnięcia opinii u źródła negatywne nastawianie innych potencjalnych klientów jest nie na miejscu.
            • Gość: Bilikr Re: DomKoncept IP: *.123.185.87.koba.pl 18.01.10, 21:21
              Jak widać został użyty znak zapytania i jasno napisane że takie wnioski same się nasuwają.
              Jest pełno oszustów a prawdziwa cnota krytyk się nie boi więc gdyby wszystko było git nie było by takiego, bezpodstawnego oburzenia.
              Ale fajnie ze zostało to chociaż trochę wyjaśnione.
              Staram się znaleźć mieszkanie dla znajomego a że nie jest obeznany w internecie to poprosił mnie o pomoc.
              Mieszkanie to jedno z największych, najbardziej wartościowych dóbr w życiu wielu osób, dlatego nie można się ładować lekkomyślnie. Właśnie dlatego powstał ten wątek.

Pozdrawiam
              Michał
              • kruszyna412 Re: DomKoncept 19.01.10, 19:58
                Witam,
                kontaktowałam się z pośrednikiem sprzedającym mieszkania w willi na Agrestowej II i zdecydowanie odradzam współprace. Moje pytania dotyczące szczegółów inwestycji oraz wątpliwości jakie budził brak jakichkolwiek informacji w internecie na temat developera zostały oczywiście zbyte jako kompletnie nieistotne. Przedstawiciel strasznie się oburzył, że chcę pozyskać jakiekolwiek informacje i sam stwierdził że "jak się nie podoba to niech sobie pani poszuka innego mieszkania" - tak też zrobiłam i nie żałuję.
                Firmie Ronin proponuję bardziej przykładać się do rekrutacji pracowników.
                Pozdrawiam
                • Gość: obserwator Re: DomKoncept IP: *.md4.pl 05.02.10, 20:06
                  Ehh tak to już jest że zawsze wszyscy będą starali się sprawdzić na wszystkie sposoby "Początkującego" developera bo firma Domkoncept taką właśnie jest jeśli chodzi o budowę domów wielorodzinnych bo do tej pory budowali domy jednorodzinne jako GF Building. Ja ze swojej strony proponuję skontaktować się z Panem Grzegorzem Figurą i zapytać o jego dotychczasowe inwestycje i samemu je oglądnąć, a tak przy okazji wybrać się do Kiełczowa na Agrestową i zobaczyć jak powstają jego aktualne inwestycje. A dla zainteresowanych opinią o tej firmie to mogę powiedzieć, że bardzo dobrze współpracowało mi się z firmą Roninhouse oraz Panem Figurą i jak narazie jestem zadowolony. Już nie mogę doczekać się odbioru mieszkania :-)).
                    • Gość: Banan Re: DomKoncept IP: *.magma-net.pl 14.08.10, 21:29
                      Ja moge powiedziec tyle, kupiłem mieszkanie w Domkoncept i jestem
                      zadowolony, nie jestem pracownikiem, naganiaczem ani rodziną
                      dewelopera. Opóźnienia na inwestycjach są...no cóż...proszę mi
                      pokazać dewelopera który ich nie miał lub nie ma. Jasne jest, że
                      może nie wszystko jest idealne ale z drugiej strony ceny przystępne
                      a deweloper otwarty na zmiany w mieszkaniach i inne potrzeby
                      klientów. Jak dla mnie na razie wszystko pełen git, razem z Panem
                      Gowlikiem...A jaki bedzie odbiór i samo mieszkanie....to sie
                      okaże...jak cos bedzie nie tak to nie omieszkam napisać. Na razie
                      czwórka z plusem.
                      Banan
                      • Gość: Grucha Re: DomKoncept IP: *.as.kn.pl 13.09.10, 21:20
                        Witam,

Również zastanawiam się nad kupnem mieszkania u developera DomKoncept. Na plus jest to, że podpisują umowę notarialną, mają kupiony grunt na własność a nie na kredyt i rozliczają się z bankiem z etapów zrealizowanej inwestycji. Dziwi mnie tylko, że na stronie internetowej nie ma informacji o nowej inwestycji jaką jest Agrestowa III, informacje te są, ale tylko na stronie ogłoszeniodawców.
                        • Gość: martinez Re: DomKoncept IP: *.svhg.ie 16.09.10, 13:36
                          juz sa informacje na stronie www, opis, rzuty. Sam jestem zainteresowany ta inwestycja. Ciekawi mnie czy dotrzymaja terminu(wrzesien 2011), bo chce wrocic z zagranicy i sie wprowadzic na swieta w grudniu 2011. Dlatego tez prosze o opinie o tym deweloperze ludzi, ktorzy kupili mieszkania na Agrestowej I i II. Moj adres: mawr101@wp.pl Wielkie dzieki za kazde informacje.
                          • Gość: aaa Re: DomKoncept IP: *.chello.pl 16.09.10, 19:23
                            Kupiłem na Agrestowej II. Na razie wszystko w porządku jestem zadowolony, miła współpraca. Myślę, że gdyby zaliczyli wpadkę to forum by o tym huczało. Kupuj na agrestowej - rewelacyjna cena, spokojna okolica, dobre materiały.
                            Będzie OK.
                            • Gość: martinez Re: DomKoncept IP: 79.97.164.* 18.09.10, 17:27
                              Widziałem zdjecia na stronie dewelopera. Okolica ta to jakieś peryferia Kiełczowa. A myslałem, ze blisko do Wrocławia jest i wogóle lepsza infrastruktura, wiecej budynków, itd. Nie wiem juz sam. Chociaz cena do przełknięcia za taki metraż. Muszę sie tam wybrać osobiście.
                                • Gość: martinez Re: DomKoncept IP: *.svhg.ie 20.09.10, 12:39
                                  na zdjeciach widac sasiedni budynek(agrestowa II) i wokol same pola(kukurydza, trawa)... I ciekawi mnie jak wygládaja tam drogi w zimie. Sa plusy i minusy tej lokalizacji. Niech sie ktos wypowie z tych co kupili na agrestowej I i II. Czy do I juz sie ktos wprowadzil? Pozdrawiam
                                  • Gość: aaa Re: DomKoncept IP: *.chello.pl 20.09.10, 21:11
                                    Właściwie to nie rozumiem o co chodzi? Trzeba sobie pojechać na miejsce i zobaczyć, czy jest odpowiednie. Śmieszne jest takie wypowiadanie się na podstawie zdjęcia.
                                    Kiełczów to wieś - to fakt, ma swoje problemy z infrastrukturą - to fakt, jak to na wsi widać pole i słychać ptaki - to fakt. Na Agrestowej nie będzie bloków (w planie zabudowa do trzech kondygnacji). Do spożywczego jakieś 100 m, do szkoły i kościoła 700-900 m., warsztat samochodowy może 120 m. Jednym to odpowiada innym nie. Jeżeli ktoś woli duże wielotysięczne osiedla, betonową okolice czy blokowiska to niech w Kiełczowie nie szuka mieszkania!!!
                                    Jak wspomniałem gdzieś wyżej, kupiłem na Agrestowej II. Liczę się z tym, że muszą być dwa samochody, będzie problem z przedszkolem (w Kiełczowie jest tylko prywatne) i przydałby się porządny plac zabaw przy domu, ale chcę odpocząć od życia na autostradzie w gierkowskiej wielkiej płycie. W Kiełczowie mi się podoba i tam chcę mieszkać. Zanim się zdecydowaliśmy na zakup byliśmy tam kilkanaście razy!
                                          • Gość: Kuba DomKoncept IP: *.wroclaw.mm.pl 27.09.10, 19:45
                                            Tak jak np. rezerwowanie lotu na wakacje za granice na kilka miesięcy przed , inwestowania w fundusz lub giełdę , kupowanie na allegro , itp , itd. Rynek to wiele różnych postaw konsumenckich i wyborów ( zawsze obarczonych ryzykiem ) , więc jeśli ktoś mówi , że kupowanie dziury w ziemi to ryzyko , to ma rację. Ale spróbujmy czasem spojrzeć z innej perspektywy. Ryzyko dla dewelopera to wybudowanie inwestycji i ewentualny problem ze sprzedażą... W przypadku umów rezerwacyjnych oraz kolejnych transz wpłacanych przez Kupujących za wykonane etapy , ryzyko jest w pewnym stopniu minimalizowane , a płynność oraz ilość transakcji na rynku rośnie , ponieważ można kupować na różnych etapach. Biedniejsi lub odważniejsi płacą mniej za "dziurę w ziemi" , bogatsi i ostrożniejsi płacą więcej za gotowy lokal. Wynik jest taki , że później mieszkają w tej samej inwestycji , tylko z różną ratą kredytu... Życzę własnych przemyśleń , pozdrawiam.
                                      • Gość: aaa Re: DomKoncept IP: *.chello.pl 27.09.10, 20:16
                                        Ja swoją żonę też musiałem przekonać. W mieście za tę samą sumę co w Kiełczowie kupilibyśmy jakieś 50 m a to tylko dwa pokoje. Ten argument był dla niej decydujący. Teraz kiedy jedziemy do Kiełczowa nie żałujemy decyzji. Ta cisza..., zieleń, widać niebo i jakoś tak swojsko. To nam pasuje.
        • Gość: potatos Re: DomKoncept developer IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.11, 13:51
          Z moich obserwacji wynika, że deweloper sprawnie prowadzi prace na początkowych etapach inwestycji, natomiast później pozostawia całą masę detali, których wykończenie zajmuje mu strasznie dużo czasu (tak było na Agrestowej I i teraz na Agrestowej II). To oczywiście prowadzi w sumie do sporych opóźnień. Przesuwają się terminy oddawania mieszkań i myślę, że przy zakupie mieszkania trzeba dodać sporo miesięcy do tego, co zostało określone w umowie jako koniec budowy, żeby uniknąć bycia "bezdomnym"
          Przykład - koniec ostatniego etapu budowy na agrestowej II to był koniec kwietnia i chociaż teoretycznie w lipcu budowa została zakończona, to nadal nie można się wprowadzić. Od wielu tygodni żadne prace się nie odbywają, wszystko stoi a ludziom kończy się cierpliwość!
          Na plus dla dewelopera - jakość wykonania wydaje się zadowalająca, cena jest korzystna i nie ulega zmianie, można dokonywać zmian w projekcie i na bieżąco oglądać budowę.
          • Gość: Biegacz Re: DomKoncept developer IP: *.internetia.net.pl 07.09.11, 21:22
            Ciekaw jestem jak będzie wyglądała sytuacja na Agrestowej III. Zgodnie z umową i aktualną informacją od developera budynek ma zostać oddany do użytku pod koniec września. W środku wygląda, że nie zostało wiele do zrobienia. Ciekawi mnie, czy będzie problem z wodą i prądem jak w przypadku Agrestowej II. Czy ktoś z Was zamawiał rzeczoznawcę przy odbiorze mieszkania lub specjalistę z kamerą na podczerwień aby sprawdzić czy są miejsca, gdzie może uciekać ciepło zimą?
                • Gość: aaa Re: DomKoncept developer IP: *.dynamic.chello.pl 10.09.11, 20:41
                  Co to ma być??!! Z tekstami na takim poziomie to zapraszam na forum dla półgłówków w Onecie.
                  Co do dewelopera - dajmy mu jeszcze szansę, mam nadzieję, że w najbliższych dniach uda mu się podłączyć, co trzeba.
                  Nie rozumiem, dlaczego tak to się ślimaczy na końcówce budowy - może brak mu doświadczenia?
                  Myślę, że jeśli chce nadal sprzedawać mieszkania, to musi nad tym popracować, bo taki poślizgi ludzi bardzo zniechęcają.
                  • Gość: Hako Re: DomKoncept developer IP: 192.100.112.* 05.10.11, 15:14
                    W najbliższych dniach nie uda się podłaczyć co trzeba, bo trzeba zbudować stację transfomatorową o czym deweloper wiedział zanim jeszcze postawił ten budynek. Do niedawna był duży plus teraz jest duży minus. Wszyscy tłumaczą się brakiem prądu, a ja jeszcze nie mam gazu, domofonu, nie zakońcone jest zagospodarowanie terenu itp. W mieszkaniach też jest trochę usterek do od miesięcy nie ruszonych. Fajnie jest, że podłaczyli prąd do gniazdek, ale......to jest ten sam prąd co w przedłużaczach, czyli i tak na nim mieszkać nie pomieszkasz, bo jest go jak na lekarstwo.Jak wiekszość się wprowadzi to prądu nie będzie miał nikt ze względu na bardzo niską wydajność. Chyba, że wprowadzimy dyżury typu od 18 do 20 gotuje/pierze itp...mieszkanie nr x, ale to raczej kolejny absurd.
                    • Gość: ozon Re: DomKoncept developer IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.11, 09:43
                      Na pocieszenie powiem tylko, ze to norma. Wszyscy moi znajomi, którzy wprowadzali się na nowe, czy to w Kiełczowie, czy we Wrocławiu, żyli parę miesięcy na prądzie budowlanym. Ot taka rzeczywistość polskiego monopolisty energetycznego.
                      Ja jestem szczęśliwy, że w ogóle mam perspektywę wprowadzenia w krótkim czasie. Zobaczcie, co się dzieje u Religi, czy na Małych Wilczycach (o innych nie wspomnę). Ludzie tam potopili kasę, robota stoi na poziomie stanu surowego i szans na zamieszkanie nie widać.
                      Wiadomo, że opóźnienia są denerwujące, ale proponuję zachować umiar w krytyce i nie przesadzać, bo naprawdę nie jest tragicznie...
                      • Gość: mola1 Re: DomKoncept developer IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.10.11, 11:22
                        ci co psioczą a mają klucze od mieszkań i zyją na rachunek dewelopera psują nam dobry układ z inwestorem. Zadam Ci drogi sąsiedzie pytanie: czy płacisz za ten prąd w gniazdku czy z przedłużacza, czy płacisz za śmieci i wywóz nieczystości odkąd dostałeś klucze?? to zamknij się bo dostaniemy zaraz rachunek!
      • Gość: player_pl Re: DomKoncept developer - prąd IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.09.11, 22:50
        Trzymam kciuki za wasz prąd, bo mój domek będzie zasilany z tego samego transformatora. Nasz kochany przyszły dostawca prądu (Energia Pro) to jakiś dramat - umowę podpisałem we wrześniu 2008 i czekam do dzisiaj. Takiego nagromadzenia kłamstewek i indolencji nie spodziewałem się w najczarniejszych myślach. Ostatnia wersja - grudzień, gościu z którym gadałem klnie się na swoją matkę. Ponoć właśnie rozstrzygnął się przetarg na wykonawcę. Pozdrawiam.
    • Gość: wolfly Re: DomKoncept developer IP: *.adsl.inetia.pl 25.10.11, 21:01
      Ja kupiłem mieszkanie na Złotnikach, ale niestety nic nie mogę napisać nt jakości, bo czekam jeszcze na odbiór, a jak się dziś dowiedziałem znowu zostały przesunięte poszczególne etapy budowy, które jeszcze zostały więc wychodzi na to, że jeszcze sobie poczekam.. Jak dobrze pójdzie to w połowie lutego przyszłego roku dostanę klucze i wtedy chętnie podzielę się z wami co i jak.
      Ogólnie jeśli chodzi o obsługę jest spoko, da się dogadać z deweloperem i jestem zadowolony, choć jak sobie popłacę trochę dłużej za wynajem i dojdzie dodatkowa kasa dla banku za aneks przez opóźnienie, do tego odsetki za darmo zamiast raty kapitałowoodsetkowej to może się to zmienić.
      P.S. Jest tu ktoś na forum kto jeszcze kupił mieszkanko na Złotnickiej?
        • wolfly Re: DomKoncept developer 28.11.11, 16:20
          No i okazuje się sąsiadko, że terminy nie są w żaden sposób do uratowania a będzie nawet gorzej niż się zapowiadało, bo odbiory są przewidziane dopiero na koniec marca 2012 ;/
          (nie wiem czy u Ciebie było tak samo ale w mojej umowie odbiór miał być w grudniu)
          Podobno wina leży po stronie podwykonawców, ale czy to my jako klienci jesteśmy
          odpowiedzialni za dobieranie sobie dostawców i fachowców na budowie? Nie!
          Podpisałem umowę i skoro ja się z niej wywiązuję to mam prawo oczekiwać aby druga strona była również fair.
          W zaistniałej sytuacji pozostaje nam tylko czekać i egzekwować kary za powstałe opóźnienia.
          Pozdrawiam
            • wolfly Re: DomKoncept developer 28.11.11, 19:16
              To ja już nic nie rozumiem.. Ty sąsiedzie masz zapewnienie a ja oficjalne pismo od dewelopera.
              Po co więc wysyłają mi coś takiego skoro Ciebie "zapewniają", że już w styczniu będzie odbiór?
              • Gość: BM Re: DomKoncept developer IP: *.156.114.107.mortin.pl 28.11.11, 20:52
                ciekawostki dropsa,
                mnie ani oficjalnie ani nieoficjalnie nie wspominają o przesunięciach terminu przekazania kluczy... chyba muszę się wybrać do biura i sobie z nimi porozmawiać ;) z mojego punktu widzenia nie jest problemem przesunięcie terminu tylko brak rzetelnej informacji z tym związanej
                pozdrawiam sąsiadów :)
                • wolfly Re: DomKoncept developer 29.11.11, 12:25
                  Forum założone sąsiadko ;) tak więc serdecznie zapraszam do dyskusji nt naszych wytęsknionych własnych "M" przyszłych mieszkańców Złotego Osiedla 2 :)
                  Forum znajdziecie tutaj jako forum prywatne o nazwie "Złote Osiedle 2".
                  Na razie jest otwarte i dostępne dla wszystkich, ale zachęcam do zakładania kont aby w przyszlości tylko mieszkańcy mieli wpływ na to co tam będzie się działo.
                  Pozdrawiam
                  P.S.W razie potrzeby piszcie do mnie bezpośrednio: wolfly@gazeta.pl
                    • Gość: Siorabeli Re: DomKoncept developer IP: *.182.209.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.01.12, 14:29
                      Do wolfly i reszty bandy idiotów, kupujecie dziury w ziemi a potem płacz i jaki to deweloper zły i niekompetentny. Jelenie, przed kupnem chyba sprawdzales jeden z drugim gdzie i u kogo, teraz nagle wam zle, bo pewnie nie dostałeś tego co chcesz i olali cię jak wydzwaniasz he he, popatrz w lustro jeden z drugim bo jak czytam te wpisy i desperackie zakładanie forum każdemu deweloperowi w chwili, kiedy jest po ptakach, to śmiać mi się chce. Kupuj gotowe jeden z drugim a nie za psie pieniądze apartamentów się spodziewacie:))))))
    • Gość: lola Re: DomKoncept developer IP: *.147.60.109.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.11.11, 12:05
      W mojej ocenie umowy przygotowane przez dewelopera są bardzo niekorzystne dla kupującego. Jedna podstawowa rzecz, LOKAL ODBIERAMY OD DEWELOPERA DOPIERO WTEDY GDY ON MA POZWOLENIE NA UŻYTKOWANIE BUDYNKU i wtedy nie ma problemu z brakiem gazu, prądu itp. Ponadto trzeba zadbać o to, żeby ostatnia transza np. 10% była płatna w terminie np. 7 dni od podpisania protokołu zdawczo odbiorczego z deweloperem.
      Niestety, ale chcecie wydać duże pieniądze na mieszkanie bez konsultacji np. z prawnikiem, a potem płacz i zgrzytanie zębami, może warto przed zakupem skonsultowac to ze specjalistą?
      Brak odbioru budynku wiąże się z tym, że wasze lokale nie będą miały samodzielności i nie będziecie mogli podpisać aktu końcowego z dewelopererm, a co za tym idzie brak księgi, ubezpieczenie pomostowe....no i nadal loklae nie będą wasze.........
          • bezdomek Re: Osiedle: Figurowo 09.01.12, 23:19
            a są tu może przyszli mieszkancy willi na agrestowej III? moze ktoś z was wie więcej na temat naszego nieszczesnego prądu, a raczej jego braku? trudno sie czegos dowiedzieć...mnie już to spóznienie dobija.
            • Gość: K Re: Osiedle: Figurowo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.01.12, 10:56
              Ja jestem z Agrestowej II. Nas również sprawa dotyczy, bo bez normalnego prądu nie możemy podpisywać aktów. Po nowym roku miało być spotkanie w tej sprawie ( na dzień 30.12 nie było jeszcze odbioru technicznego całej nowej sieci elektrycznej). O wszystkim mamy być informowani tel. lub listownie
                  • Gość: obywatelCG Re: Osiedle: Figurowo IP: *.204.15.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.01.12, 20:29
                    Masz rację kolego, ja również odniosłem takie wrażenie, ale nie ma się co dziwić, bo to forum jest ciągle monitorowane przez dewelopera i ich pracownicy gdy trzeba uruchamiają się ze swoją propagandą. Przypadkowo poznałem kilka osób, które kupiły mieszkania z innych inwestycjii naszego dewelopera i wszędzie jest podobnie, wszędzie opóźnienia. Winą za wszelkie problemy jak opóźnienie budowy lub brak zakończenia inwestycji deweloper obarcza zawsze INNYCH ale sobie nigdy nie ma nic do zarzucenia. A już najbardziej rozbawił mnie cytat kierownika jednej z budów DomKoncept, że nie jest tak źle ponieważ inni deweloperzy są gorsi! Super pocieszenie, normalnie gorzej jak za komuny! Znaczy, że skoro są gorsi to nie ma co się śpieszyć z budową?? Przecież myśmy zapłacili za te mieszkania a nie wygrali je na loterii! Podobnie rozumuje użytkownik dzudi, może to ten kierownik budowy lub ktoś z rodziny haha
                    Jak normalnie nie piszę po forach tak już nie wytrzymałem i musiałem, ponieważ nie mogę się już doczekać podpisania aktu i zapomnieniu o tym kto mi budował moje mieszkanko.
                    Pozdrawiam sąsiadów i życzę powodzenia oraz wytrwałości innym osobom, które kupiły mieszkania w DomKoncept.
            • Gość: Agrestyńczyk Re: Osiedle: Figurowo IP: *.finemedia.pl 09.02.12, 00:36
              Z tym prądem to Wam powiem, że dzieją się dziwne rzeczy. Z tego co wiem to na Agrestowej II nie ma jeszcze oficjalnego podłączenia z firmy Energia Pro zatem chciałem się Was zapytać czy wiecie skąd ten prąd tam się tam bierze ? Jak by ktoś nie zauważył to od agrestowej I wychodzą takie prowizoryczne kable zawieszone na drewnianych słupach i one właśnie kończą swój bieg w okolicach Agrestowej II. Problem w tym, że pod jedno łącze podpiętych jest teraz zbyt dużo mieszkań i nowi sąsiedzi na agrestowej II ciągle dołączają więc mamy oststnio wieczorami przerwy w dostawie prądu właśnie w tej najbardziej obciążonej fazie. Jest to spowodowane tym, że dużo ludzi ogrzewa sobie wieczorem mieszkania grzejnikami elektrycznymi co przeciąża linię. Jest to w sumie zrozumiałe bo jak ktoś ma możliwość ogrzenia elektrycznie mieszkania prądem za który jeszcze nie płaci to z tego korzysta. Idąc dalej przy zwiększonym poborze mocy kiedy główne zabezpieczenia jeszcze działają bardzo przysiada napięcie sieciowe nawet poniżej 190V (wymagane nominalne 230V +/-10%) i z tego powodu przestają działać super piece dwu funkcyjne ze względu na specyficzną konstrukcję zasilacza w wyniku czego mieszkania potrafią się bardzo wychłodzić w nocy kiedy ten stan się utrzymuje i do tego brak ciepłej wody. W moim przekonaniu powinniśmy nie tylko zmobilizować Energię Pro do sprawdzenia tego faktu ale także dewelopera po to aby zasygnalizował, że w tym przypadku energia nie jest dostarczana wraz z zachowaniem odpowiednich standardów zawartych w umowie z Energią Pro. Inaczej będziemy zamarzali podczas naszej agrestowej zimy.
              • Gość: ja Re: Osiedle: Figurowo IP: *.man.tk-internet.pl 09.02.12, 21:40
                Ja już dawno przełączyłem swój piec pod inne gniazdko na drugiej fazie (na przedłużaczu - trzeba tylko pamiętać o dobrej biegunowości bo inaczej piec się zawiesi i trzeba wtedy resetować).
                Jak tak dalej pójdzie i rzeczywiście mieszkańcy będą dogrzewać się prądem, to nasz deweloper z torbami pójdzie... No chyba, że sobie potem to jakoś w czynszu odbije (to bardziej prawdopodobne).
                Ja dowiedziałem się, że elektrycy wstrzymali przyłączenia na czas mrozów, bo ponoć nie pracują w takich temperaturach.
                  • Gość: Darek Re: Osiedle: Figurowo IP: *.210.25.17.intelkom.eu 21.02.12, 13:58
                    Witam wszystkich. Jestem człowiekiem cierpliwym tak jak i moi sąsiedzi ale ta cierpliwość się kończy. 01.04.2010roku podpisałem z małżonką akt notarialny nabywając mieszkanie od dom koncept. Włściwie do momentu podpisania aktu wszystko przebiegało wzorowo. Pan Bartosz Browarny pięknie poprowadził załatwienie kredytu. I tutaj czar prysł. Podczas montażu dwufunkcyjnych pieców okazało się że w poprzek łazienki na suficie w niektórych mieszkaniach przebiega rura odprowadzająca spaliny no i wyszlo z tym niezłe zamieszanie bo w każdej łazience pjawiły się grubaśne rury ze sporą ilością kolanek i zakrętów. System wentylacji równierz nie wygląda na przemyślany. Dziś mamy luty 2012 na klatkach schodowych widnieją zagipsowane niepomalowane miejsca po wymianie włączników do światła i włącznikach do dzwonków. Dziura przy wejściu do klatki schodowej przez którą pobierana była woda na budowę Agrestowej II nie jest już potrzebna od jesienie ale została tak jak wiele innych małych usterek. Do dnia dzisiejszego nie wybrany został zarządca budynku a powinno się to wydarzyć zaraz po podpisaniu aktu notarialnego. deweloper nabrał wody w usta. Pan Mariusz do którego wysłałem kilka mmsów z usterkami i prśbą o interwencję nie odpisał, nie oddzwonił, przemilczał. Pan Grzegorz nie odbiera telefonów. Biuro Dom Koncept założyło dział prawny i jak zostałem poinformowany każda sprawa wpisana w ich formularzu jest traktowana poważnie i odpisują pisemnie listem poleconym. skierowałem więć tam prośbę o przesłanie kopi planu wentylacji, wyjaśnienie dlaczego nie ma zarządcy, co z usterkami...... itp. Po czym dostaję email. w następującej treści. Dziękujęmy, działamy, będziemy Pana informować. Jest to dla mnie niedopuszczalne w dzisiejszych czasch takie postępowanie jest karygodne i niedopuszczalne. Przez niezłatwienie na czas formalności z podłączeniem sieci energetycznej do nowych budynków przy Agrestowej podłączono je pod budynek nr I co w wyniku mrozów -15 serwowało nam awarię prądu i brak ogrzewania conajmnie raz dziennie a z Panami z pogotowia energetycznego jesteśmy niemalże na Ty. Martwi mnie to że kupuje mieszkanie nie bradzo daję wiarę we właściwe wykonanie systemy wentylacyjno kominowego i proszę dewelopera o przesłanie dokumentów z tym związanych co nie jest jego łaską a obowiązkiem to następuje cisza. Pan Mariusz podczas sprzedaży mieszkania obiecywał plac zabaw dla dzieci przed domem na dzień dzisiejszy to dla mnie jakaś abstrakcja. Sąsiad do dnia dzisiejszego nie ma licznika elektrycznego. Prosił ostatni o przygotowanie dokumentów przez dom koncept, prosił Pana Grzegorza... efektu brak codziennie wysyłane dwa smsy oraz emaile przez kilka dnie bez efektu bez odpowiedzi. Dziś napisłaem list polecony do Dom Koncept mam nadzieję uzyskać w nim odpowiedzi których nie mogę uzyskać przez rok. Nie wszystko da się przemilczeć. Postawa firmy Dom Koncept jest żenująca ale na wszystko pewnie jest jakiś sposób. Szanownych klientów oraz zainteresowanych postaram się na bierząco poinformować o etapie rozmów i mam nadzieję że to może zmobilizuje ten prężny zespół do traktowania swoich klientów poważnie.
    • Gość: konsytor Biedronka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.01.12, 12:26
      Byłem wczoraj na zebraniu wiejskim. Będzie obok nas Biedronka. Projekt inwestycji poszedł do poprawki - gmina wraz z inwestorem i naszym deweloperem ustalili korzystne ponoć dla nas mieszkańców warunki - kanalizacja, utwardzenie drogi, strefy ciszy itp.
      Nie dowiedziałem się, którędy ma być dojazd do Biedronki, ale z planu remontu ul. Wrocławskiej wynika, że chyba jednak od strony ul. Agrestowej (zjazd z wrocławskiej oznaczony jako skrzyżowanie) - pozostałe zjazdy w okolicy są indywidualne.
      Plan remontu wrocławskiej jest tutaj: powiatwroclawski.ibip.wroc.pl/public/?id=95226 - może ktoś będzie w stanie zorientować się, czy będziemy mieli pod oknami ruch aut w kierunku Biedronki :(( ???
      Jeśli tak to fatalnie - nie mówiąc o tym, że oprócz smrodu i hałasu, będą jeszcze parkować na naszych miejscach (???)
      • Gość: konsytor Re: Biedronka IP: *.man.tk-internet.pl 14.01.12, 21:31
        Witam ponownie. Zapytałem o sprawę P. radną z Kiełczowa i otrzymałem odpowiedź, że wjazd do Biedronki będzie od drogi wewnętrznej a NIE od ul. Wrocławskiej. Co do szczegółów trzeba przejść się do Starostwa powiatowego na Kościuszki - tam jest projekt...
    • anula5550 Re: DomKoncept developer 16.01.12, 13:26
      Witam, przepraszam że tutaj piszę z prośbą, ale to najlepsze miejsce na znalezienie osób kupujących mieszkanie u dewelopera. Mam zatem ogromną prośbę o wypełnienie ankiety składającej się z kilku pytań, a dotyczącej reklam deweloperów. Oto link do ankiety: LINK. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc :)
          • Gość: Bartosz Browarny Re: Osiedle: Figurowo IP: *.219.146.194.generacja.pl 24.02.12, 07:39
            Chcialbym odnieść sie do ponizszego postu osoby wystepujacej pod nickiem nikitawirus.
            Nie jestem pracownikiem dewelopera Domkoncept, tylko Domu Kredytowego NOTUS, zajmuję sie doradztwem w sprawach związanych z finansowaniem nieruchomości. Z domkoncept łączy mnie umowa o współpracy mówiąca o polecaniu klientów którzy potrzebują kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Zawsze w korespondencji mailowej lub kontakcie z klientem posłguję się logiem Notusa. Tym niemniej, czasem przez klientów jestem utożsamiany z firmą domkoncept - nie wstydzę się tego. Tak samo jak rozumiem czasem merytoryczne uwagi klientów tak samo mam swoją opinie na temat domkonceptu jako całej firmy, jak i np. P. Mariusza - i jest to opinia dobra. Nie bede jednak rozwodził sie na ten temat tutak, żeby ktoś nie posądził mnie o stronniczość. Uwazam, że kazdy ma prawo do swojej opinii - odnoszącej sie do konkretnej sprawy, wystepując otwarcie i nie ukrywajac swojej tozsamosci. W mojej wieloletniej pracy z klientem spotkałem wielu ludzi, o roznych osobowosciach. Zmęczonych życiem, mających swoje problemy i ułomnosci - zadowolonych z moich usług, obojętnych i niezadowolonych. Co do poniższego komentarza moim zdaniem pokazuje on wyłącznie kim jest jego autor. Bo coz innego mozna z niego wyczytać - czy tej Pani nie podoba sie instalacja elektryczna, opoznienie oddania lokalu, niewłasciwy montaż okien? - tego ta osoba nie pisze. Bo i po coz - wystarczy napisac ze domkoncept to naciągacze - wrzucić na net kilka inwektyw i juz poczuc sie lepiej. A najlepiej napisac to kryjąc swoją tożsamosc - po co mam otwarcie i uczciwie zaprezentowac swoje stanowisko - lepiej obrzucac ludzi błotem, dac upust swojej nienawisci wobec innych ale tak, zeby nie mozna było w zaden sposób sie do tego sensownie odniesc. Zastanawiam sie tylko dlaczego niektórzy ludzie mają odwagę wyrazic swoje zdanie otwarcie a niektórzy posiłkują sie tylko takim - niech forumowicze mi wybaczą wulgaryzm - bezsensownym pie...niem. Moim zdaniem jest tylko jedno wytłumaczenie - frustracja i ułomność. Zawsze przyczyną takiego zachowania jest nieumiejetnosc rozwiązywania problemów ze sobą. Nic tak nie leczy kompleksów ludzi małych i bojazliwych jak poczucie, że dopiekło sie innym, ustawiło ich w szeregu, pokazało gdzie ich miejsce. Takie zaspokojenie jest jednak chwilowe i mysle, ze stanowi ceche charakteru. Ale czy nie ukazuje ono tak naprawdę ułomności i 'zwichrowania' emocjonalnego, nie mówiąć juz o sadytycznym upodobaniu do opluwania innych? A moze swiadczy o stresie związanym z brakami w urodzie tej Pani a przez to niemożnoscią realizacji potrzeb seksualnych? Nie wiem. Bo po coz to napisac.Ale skoro umie sie pisac bez zastanowienia to ja chciałbym uswiadomic pięknej 'nikiciewirus' ze jej wpis spełnia znamiona przestępstwa zniesławienia i jest scigany z artykułu 212 kodeksu karnego. W zwiazku z tym daje tej Pani 48 godzin na usnięcie wpisu i w przypadku braku reakcji wkrocze na drogę postępowania karnego. W zaden sposób nie żartuję. Bartosz Browarny
            • nikitawirus Re: Osiedle: Figurowo 24.02.12, 08:48
              Panie Bartoszu,
              Niestety ubodło Pana to co napisałam-bo właśnie napisałam to o Panu.
              Nie usunę tego posta, ponieważ to co napisałam jest prawdą, i dobrze Pan o tym wie.
              Mam na to dowody.Więc proszę mnie tu nie straszyć artykułami."Pomagając Nam załatwić kredyt"-naciągnął Nas Pan, na możliwie dla Nas niekorzystny(były lepsze) w dodatku jest jeszcze coś, o czym narazie nie będę pisać.I w tym właśnie okresie był Pan PRACOWNIKIEM DOMKONCEPTU.A to że również Notusa-to mam to gdzieś.
              Niemam kompleksów ani upodobań sadystycznych.
              Poprostu, uważam że dałam się zrobić w balona tak najogólniej rzecz ujmując.
              I dobrze Pan wie co Nas mieszkańców boli-nie kable elektr. czy inne pierdoły.A czas oczekiwania.Panu nie zależy być może na szybkim oddaniu mieszkania (przecież nie będzie Pan działał na niekorzyść swojego byłego czy obecnego pracodawcy), a mi TAK.
              No niestety całe te opóźnienia, wpłynęły na moją frustrację.I nie tylko moją-ja poprostu mam odwagę to powiedzieć!
    • Gość: Klient - Arek Re: Osiedle: Figurowo IP: *.static.korbank.pl 11.03.12, 10:17
      Witam!

Rowniez kupilismy mieszkanie od tego dewelopera.

Fakt, nie jest idealnie, ale ktory deweloper jest idealny? Mysle ze to ogolnie problem z "uslugami" w tym kraju. Nie wazne czy wydajesz 250zl czy 250 000zl, to wszystko jest jakos na opak :/. Niestety w naszym grajdole kazdy musi cos "zakombinowac". I tak kombinuja... klienci... urzednicy... wykonawcy... deweloperzy... itd.

Tez mnie irytuje to ze mieszkanie nie skonczono na czas itd., ale na szczescie mam gdzie mieszkac wiec jakos to przezyje. Wydaje mi sie ze ten deweloper wcale nie jest gorszy od innych na rynku. Wszedzie sa opoznienia i jakies problemy na budowach. Badz co badz to nie jest prosta sprawa wybudowac osiedle. Moim zdaniem nie ma tragedii, oczywiscie mogloby byc lepiej, ale moglby byc tez o wiele gorzej.

DO PRACOWNIKOW DOMKONCEPTU: Jesli rzeczywiscie to czytacie to ja apeluje tylko o jedno - traktujcie klientow po zakupie tak samo milo i uprzejmie jak przed zakupem a wszystko bedzie dobrze. Ludzie naprawde sa w stanie duzo zrozumiec, opoznienia, jakies nieprzewidziane wczesniej problemy (ale na litosc boska nie to ze 2tyg zimy spowodowaly 3miesiace opoznienia). Wystarczy zeby odpowiednio wczesnie i klarownie komunikowac ludziom ze sa takie a takie problemy.
      Nie dziwcie sie ze ludziom ktorzy nie maja gdzie mieszkac przez wasza obsuwe puszczaja nerwy.

pozdrawiam i zycze pomyslnosci, trzymam kciuki
      Arek
    • Gość: . Willa Agrestowa II IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.12, 08:13
      Na Agrestowej II prąd już jest, więc my mieszkańcy czekamy na szybkie podpisanie aktów notarialnych. Zważywszy, że ostateczny termin minął już kilka miesięcy temu myślimy, że teraz pójdzie już wszystko piorunem! Napięcie wśród mieszkańców jest duże, co chyba zmotywuje naszego dewelopera do energicznych działań. Tym razem wszystko zależy od niego i nie ma na kogo zrzucać winy za opóźnienia.
      Sporo czasu zostało zmarnowane – jak na razie usuwanie usterek odbywa się w żółwim tempie a właściwie nie odbywa się wcale. Na co czeka deweloper?
      Mam znajomych, którzy kupowali mieszkania (dziury w ziemi) później niż ja. Siedzą teraz w swoim, notarialnie potwierdzonym mieszkaniu i nie pamiętają już, kto je budował.
      Myślę, że mogę to napisać w imieniu nas wszystkich ostro wnerwionych z Agrestowej II – my też już chcemy zapomnieć o niekończącym się placu budowy pod szumną nazwą Willa Agrestowa II!