Dodaj do ulubionych

7d development

IP: *.wroclaw.vectranet.pl 08.11.10, 18:19
witam
mam pytanie czy coś komuś wiadomo o 7d bo zastanawiam się czy nie kupić tam mieszkania generalnie mają tam świetną ofertę i nawet się zastanawiam czy nie za tanio czy ktoś już kupił albo zastanawia się nad kupnem?
Obserwuj wątek
    • Gość: tomasz Re: 7d development IP: 78.8.8.* 09.11.10, 14:18
      ja sie zastanawiam dzwonilem do nich i wszystko wyglada ciekawie podoba mi sie to z antresola placisz za 60,5 a dostajesz 87, nie maja piwnic ale pani poinformowala mnie ze maja 19 metrowe tarasy a gdzies rower trzymac musze wiec to nie takie zle rozwiazanie zwarzajac ze teraz 3 raz na mojej klatce wlamali sie do piwnic pozdrawiam
      • liuzzi Re: 7d development 09.11.10, 16:35
        głupku, zawsze tak jest z antresolą, jesli ma skosy. Według prawa metraż można naliczać po podłodze bez skosów, na poziomie do 190 cm wysokości. żadnej łaski ci więc nie robią.
          • liuzzi Re: 7d development 09.11.10, 21:16
            należy myślec, zanim coś sie publicznie napisze. Sztuka myślenia jednak zanika. Jak ktoś jest bawołem i brak mu wiedzy, powinien PYTAĆ a nie ogłaszać publicznie jakieś bzdety.
            • Gość: marek Re: 7d development IP: *.wroclaw.vectranet.pl 09.11.10, 23:53
              ja tez bylem zainteresowany tym mieszkaniem ale moze ty kolego czytac nie potrafisz i nie zauwazyles ze facet napisal ze ma 60,5 mkw przy okazji antresola ma 2,20 wiem bo pytalem i raczej robia ci laske bo moznaby to bylo na pewno drozej sprzedac no ale coz widac ze faktycznie jestes niedowartosciowany i chciales sie popisac... chyba ze chciales dobrze a wyszlo jak zawsze!
              • Gość: tomasz Re: 7d development IP: 78.8.8.* 15.11.10, 10:19
                ja podjalem pewne kroki i rozmawialem z panem w gminie ktory poinformował mnie ze będzie tam robiona droga i dodatkowy wal zabezpieczający od strony starowiejskiej i jeszcze jakaś przepompownia wody podobnież jakieś kilkumilionowe przedsięwzięcie, Wiec mysle ze trzeba zaczac rozmawiac z bankami!
              • Gość: wkurzony Re: 7d development IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.11.11, 13:38
                7d developmnet należy do żony dewewlopera który mi sprzedał domek na osiedlu wioesennym - to te białe szeregi z czarnym dachem na przeciwko nowych bloków. Gośc obiecuje cuda a potem te cuda nie maja pokrycia w realu - tak swoją drogą miał byc piękny plac zabaw dla dzeci za tym blokiem a już widzę że chciwiec buduje kolejny blok zaraz za płotem. Jakosć wykonania naszych domków jest FATALNA włącznie z cieknącymi dachami i krzywymi ścianami. Podobno nie ma dobrze wybudowanych domów, ot co gdy facet po awf bierze się za biznes.
                • Gość: Fiesta Re: 7d development IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.12.11, 20:46
                  Wpierw najpierw zobacz jaki jest plan, a potem bzdury gadaj. Plac zabaw ma być przed budynkiem a nie za. I wszystko jest kupione, bo widziałam jak przywozili piaskownicę i huśtawkę. Kwestia montażu. Chociaż ja uważam, że bez sensu to montować na zimę, bo trzeba będzie konserwować, ale nie wiem jak inni mieszkańcy sądzą. To tak gwoli ścisłości.
      • Gość: luckky Re: 7d development IP: 217.153.188.* 21.11.10, 14:53
        Witam też przez chwile myślałem o kupnie tam mieszkania ale:
        - teren zalewowy a o naprawie wałów w Radwanicach mówią od powodzi w 97, a nic jeszcze ie zrobili. w tym roku podczas zagrożenia worki ułożyli ale to chyba nie o to chodzi
        - na zdjęciach jest ok ale okolica w rzeczywistości raczej mierna szczególnie ta rura z elektrociepłowni przebiegająca 200 metrów od bloku
        - ale największą niepewność wzbudza deweloper nikt nie jest w stanie cokolwiek o min powiedzieć czy coś już wybudował i jak jest z jakością
        - teren podmokły przy niewłaściwych fundamentach budynek będzie osiadał, pojawiać się będą pęknięcia a przy powodzi nie wiadomo jak ze stabilnością takiej budowli
        To chyba większe z moich spostrzeżeń. być może niektóre nie słuszne ale mieszkanie to jednak inwestycja da kilkanaście lub kilkadziesiąt lat więc trzeba się zastanowić 2x.
        • Gość: marek Re: 7d development IP: *.wroclaw.vectranet.pl 21.11.10, 18:59
          Jeśli chodzi o Radwanice to jest to identyczny teren jak 3/4 Wrocławia, gorzej jeżeli używa się słownictwa którego się w ogóle nie rozumie, a najwyraźniej Mr. luckky jest taka właśnie osoba. Teren zalewowy kolego to teren z przeznaczeniem pod zalanie w czasie powodzi!!! Czy Radwanice i czy znaczna część Wrocławia to tereny zalewowe? może jedynie Kozanów!!! Przy okazji myślę że powinieneś zadzwonić do gminy bo przewidują tam sporą inwestycję.
          faktycznie rura jest ale tylko się obok niej przejeżdża, a z samej działki jest ledwo widoczna i po zabudowaniu części działek przestanie być w ogóle widoczna.
          Developer jak zawsze wykłada pieniądze a nie buduje, buduje firma budowlana zanim kupiłem tam mieszkanie upewniłem się kim są i okazuje się że firma Domus wybudowała sporo przez ok 28 lat istnienia mninn. kilka domów wielorodzinnych, ale głównie zajmują się budowaniem dużych rzeczy typu hale, hotele itp. Wiec myślę że dywagowanie czy dobrze są położone fundamenty czy nie powinniśmy sobie po prostu darować bo to idiotyczne!!!
          • Gość: luckky Re: 7d development IP: 217.153.188.* 22.11.10, 00:01
            Dokładnie o to mi chodzi teren zalewowy czyli jeśli jest groźba powodzi Wrocławia to zalewają poldery a następnie tereny zalewowe więc i Radwanice.
            Co do inwestycji to także ma tam przebiegać linia tramwajowa w w urzędzie Panu o tym nie powiedzieli?? Tylko jest mały szczegół budują ją już hmm 15 lat. Więc dopóki czegoś nie zrobią ja w to nie uwierzę. Wały podwyższają jak wspomniałem od poprzedniej powodzi w tym roku workami.
            Rura prawie jej nie widać bo ją krzaki i chaszcze zasłaniają :D tyle w temacie.
            Ale najważniejsze jak już wspomniałem deweloper nikt o nim nie słyszał.
            Dziękuję za podanie firmy budowlanej faktyczni się jej niepotrzebnie czepiałem, doświadczenie mają. Ale czy Panie Marku wydaje się (może Pan dywagować:)Panu że firma budowlana zakończy budowę na własny koszt jeśli deweloper zniknie, zbankrutuje niestety ale w Polsce się takie rzeczy zdarzają?? Jeśli Pan tam kupił mieszkanie to gratuluję, ja bym tego nie zrobił z w/w obaw pozdrawiam

• Gość: marek Re: 7d development IP: *.wroclaw.vectranet.pl 22.11.10, 18:49
              witam
              Jeszcze raz napisze ze - nie jest to teren zalewowy! to ze szła fala w 97 która zalała 4/3 Wrocka i inne miejscowości nie świadczy to ze są to tereny zalewowe. Takim terenem zalewowym jest miejsce które jest za walem od strony ul. starowiejskiej, to tyle. to miejsce jest przy okazji na wzniesieniu w stosunku do innych miejsc, co do linii tramwajowej to nic mi na ten temat nie wiadomo ale wiem ze są pieniądze na przepompownie dodatkowy wal i drogę. co do rury jest oddalona ponad 300 m od działki i faktycznie jest prawie niewidoczna wspomniane Przez Pana krzewy są ale to chyba dobrze ze coś zielonego rośnie! z tego co się dowiedziałem firma budowlana ma udziały w firmie developerskiej wiec o finansowanie się nie martwię. zastawiam się skąd u Pana tyle pesymizmu miałem nadzieje że wrodzony pesymizm Polaków to już przeszłość ale jak widać nie do końca... pozdrawiam
                    • Gość: ww12 Re: 7d development IP: 82.160.135.* 29.11.10, 23:30
                      Przypuszczam, że wielu chętnych na zakup mieszkania, zmieniłoby swe zamiary gdyby widzieli co tam się działo w maju br. Gwałtownych, obfitych opadów będzie coraz więcej (zmiana klimatu) a to miejsce w pierwszej kolejności narażone jest na zalanie. Wydaje mi się mało atrakcyjne, śledzenie z trwogą podczas każdej wiosny i lata, na "pogodynce" poziomu Odry. Widać jednak, że jest wielu amatorów takich doznań a później pozostaje tylko lament i rwanie włosów...
                              • Gość: farsa Re: 7d development IP: 188.33.226.* 01.12.10, 12:03
                                Jak was czytam to nie wiem, czy mam się śmiać czy płakać.
                                To przecież jakieś bzdury tu są wypisywane. Czy wy wiecie w ogóle co to znaczy teren zalewowy? jeśli nie to zapraszam do słownika, a dopiero potem się wymądrzać.
                                Inną kwestią jest to, że ta konkretna działka, na której ta inwestycja będzie jest wyżej niż większa część radwanic, ale wy oczywiście tam nie byliście, nie widzieliście, ale się kłócicie.
                                Poza tym, w 97 większość wrocka była zalana, ale oczywiście, gdyby jakiś deweloper zrobił inwestycję np. przy ul. jedności narodowej to nikt nie powie, że było zalane, no nie?
                                ludzie zastanówcie się zanim jakieś bzdury zaczynacie pisać!
                                  • Gość: luccky Re: 7d development IP: 156.17.67.* 02.12.10, 10:43
                                    Za to największe pojęcie ma pajacyk marek śmiem twierdzić że albo na usługach ww dewelopera albo kupił tam mieszkanie i próbuje zachęcić innych żeby tam kupili z prostej przyczyny jeśli się sprzedadzą wszystkie mieszkania jest większe prawdopodobieństwo że zostanie ten blok wybudowany. I deweloper nie zbankrutuje a pajacyk marek będzie miał mieszkanko, kajaki i łopatę, oraz wydeptaną ścieżkę prowadzącą do wału p. powodziowego w celu monitoringu wałów i stanu wody.
                                    PS. pajacyku marku czy naprawdę nie zastanawiasz się jeśli już kupiłeś mieszkanie w 7D czy ono powstanie i czy każdego roku nie będzie zalewane??? pozdrawiam z niezalewowej części Wrocławia :P
                                    • Gość: tomasz Re: 7d development IP: 78.8.8.* 03.12.10, 12:13
                                      co to w ogole za przepychanki, ludziska opanujcie sie,marek moze i kupil mieszkanie i jest za ale zastanawiam sie co ty lacky masz z tego ze oczerniasz kogos kogo nie znasz? chyba ze znasz tego developera i zrobil cos nie tak! to napisz! bo oskarzac latwo ale jak to nie jest niczym uzasadnione to raczej powinienes przestac! chyba ze to ty jestes developerem albo poslancem jakiegos developera ktory za wszelka cene chce wyciac konkurencje ktora mu zagraza... to raczej tak to wyglada
        • Gość: Stefan Re: 7d development IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.11, 16:01
          Jeżeli mogę coś dodać to faktycznie o wałach dużo się mówi od 1997r. a nic się nie robi to fakt, co do rury to nie wpadałbym w panikę ludzie mieszkają w gorszych miejscach, tereny bardzo ciekawe i atrakcyjne, sam teren jest świeży jeżeli chodzi o inwestycję, wiem ze swoich źródeł że to kwestia kilku lat żeby drogę zrobili nie ruszą tej sprawy dopóki połowa terenów nie zostanie zabudowana, nie od razu Kraków zbudowali. Na temat developera nic nie powiem bo to mnie nie interesuje, wygląda na to że bardzo dobrze budują, ja się na budownictwie nie znam oceniam okiem laika, jednak trzeba zaznaczyć że w sumie z wszystkich póki co 3 inwestycji na Bzowej najlepiej im idzie. Ja nie mam na celu nikomu tutaj robić reklamy ani antyreklamy, ja tu mieszkam i mogę co nieco powiedzieć jak to wygląda okiem mieszkańca. Minusem może być zima i odśnieżanie zimą bo jakoś o nas zapominają.
          Pozdrawiam,
          Stefan.
    • hipoteczny11 Re: 7d development 22.02.11, 21:19
      Witam,
      Zapraszam serdecznie na stronę:
      www.solarfinance.pl/posrednictwo-finansowe-solarfinance.html
      Zapewniam bezpłatną obsługę oraz atrakcyjną premię uzależnioną od wysokości kredytu. Premia wypłacana jest w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej.

Zapraszam
      Piotr
        • Gość: Flora Re: 7d development IP: *.play-internet.pl 06.04.11, 16:25
          Ja już byłam w biurze i trochę się dowiedziałam.
          Widziałam oficjalny harmonogram prac - wg niego wszystko idzie zgodnie z czasem.
          Ja też się martwiłam o to czy zdążą, ale z drugiej strony to jest mały, kameralny budynek, a nie wielki moloch, więc na moje porównanie (z innymi inwestycjami) czas jest OK, chyba że będzie mega kataklizm jak w Japonii, ale wtedy to nikt i nigdzie nie zdąży na czas :)
          Ja jestem na 99% zdecydowana na tę kawalerkę, nie wiem tylko czy już się decydować czy poczekać - myślicie, że ceny mogą spaść? Macie jakieś prognozy?
              • Gość: marek Re: 7d development IP: *.wroclaw.vectranet.pl 10.05.11, 20:58
                witam ja kupilem u nich mieszkanie a taki taras marzyl mi sie juz od dawna i jestem bardzo zadowolony czesto tam bywam i widze jak prace postepuja, to na pewno bardzo mnie cieszy, musze przyznac ze wczesniej sie troche obawialem ze moze byc inaczej!a co do reszty mieszkan to nie wiem czy kupila je agencja ale bardzo watpie bo widzialem jak zainteresowani ludzie tam przychodza wiec wnioskuje ze chyba tak nie jest! a gdzie zdobyla pani takie informacje?
                    • Gość: zuzanna Re: 7d development IP: *.elektrosat.pl 15.05.11, 10:28
                      No właśnie tuż przed podpisaniem umowy zmienili mi na prawo do korzystania z tarasu i w związku z tym prawdopodobnie zrezygnuję z podpisania umowy. Jest to dla mnie niezrozumiały zapis, mieszkanie będzie moje a taras już nie?? Nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim i każdy kogo pytam też jest zdziwiony. A szkoda bo już byłam zdecydowana.
                      • Gość: marek Re: 7d development IP: *.wroclaw.vectranet.pl 15.05.11, 17:09
                        nie wiem z kim pani rozmawiala bo ja z notariuszem wydaje mi sie ze to najodpowiedniejsza osoba, ktory zapewnil mnie ze dalej tylko ja moge korzystac z miejsca postojowego i tarasu, jedyna roznica jest taka ze nie bede mogl osobno sprzedac ani miejsca postojowego ani tarasu bez sprzedazy mieszkania bo wszystko to jest jedna calosc, ale jak sprzedam mieszkanie to i tak wejdzie w to i taras i miejsce postojowe i nie bedzie tego mozna juz rozdzielic, dla mnie to jest ok a ten zapis w umowie niczym sie nie rozni od wlasnosci! proponuje nie pytac znajomych bo ile osob tyle opinii tylko prawnika w tym przypadku notariusza, albo porozmawiac z developerem
                        • Gość: Flora Re: 7d development IP: *.e-wro.net.pl 15.05.11, 23:08
                          może to i dziwne, że w ostatniej chwili zmienili zdanie...
                          ale faktycznie tak jak pisał Marek - lepiej nie pytać znajomych (niestety doświadczenie mnie nauczyło, że nagle znajomi "ukończyli" prawo, gospodarkę i inne...), jak już to do notariusza (nawet prawnika dewelopera bym nie polecała) w końcu to osoba "zaufania publicznego".
                          Jak będziesz po rozmowie z notariuszem to dasz znać, co Ci powiedział?
                        • Gość: Product Manager Re: 7d development IP: *.adsl.inetia.pl 16.05.11, 00:20
                          Szanowni Państwo firma Atrium Budwonictwo Sp. z o.o proponuje kompleksowe wykończenie mieszkań ze stanu deweloperskiego „pod klucz” w ramach pakietów wykończeniowych, czyli
                          1. Indywidualną i bezpłatną wycenę każdego mieszkania po przesłaniu rzutu w 3 h uwzględniając rozkład mieszkania;
                          2. Oszczędność czasu w poszukiwaniu materiałów oraz firm wykańczających.
                          3. Spokój i bezpieczeństwo w stosunku do jakości wykonywanych prac z dodatkową 30 MIESIĘCZNĄ GWARANCJĄ.
                          4. Mieszkanie wykończone w 60 dni!
                          5. Praca z aranżatorem wnętrz wliczona w każdy pakiet – doradzi, podpowie, pomoże!
                          6. Prace wykonane na podstawie projektu zawierającego wybrane elementy z katalogu.
                          Warto przesłać rzut aby się przekonać ile to naprawdę kosztuje gdyż to MY jesteśmy wiarygodnym źródłem informacji na temat pakietów bo sami je tworzyliśmy.
                          Spotkanie z naszym przedstawicielem nic nie kosztuje a daje Państwu lepszy przegląd rynku wykończeniowego pod względem standardów i cen.

• Gość: marek Re: 7d development IP: *.wroclaw.vectranet.pl 16.05.11, 08:51
                            osobiscie spotkalem sie z wlascicielami zrobili na mnie dobre wrazenie w umowie budynek ma byc do naszej dyspozycji do konca roku natomiast oni robia wszystko aby zdazyc do konca wrzesnia i jak mnie zapewniaja powinno sie to udac, a akty notarialne chca podpisywac zaraz po nowym raku czyli styczen 2012 jak tylko bedzie pozwolenie na uzytkowanie. moj znajomy podpisywal z innym developerem umowe bylo podobnie a terminy byly odleglejsze niz w mojej. czesto bywam na tej budowie i widze jak postepuja prace, sadze ze jest jak mowia a odlegle terminy jak u kazdego to tylko ich zabezpieczenie
    • Gość: Stefan Re: 7d development IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.11, 14:51
      Same Radwanice są bardzo atrakcyjne ale ul Bzowa jest zagrożona powodziami, proszę zwrócić uwagę na położenie ul Bzowej, mieszkam tutaj i rok temu wszyscy się ewakuowaliśmy a w 1997 roku było tu 1,70m wody w domu ! Nie jest to jakaś antyreklama ani nic z tych rzeczy ale uważam że człowiek płacąc ciężkie pieniądze za kawałek mieszkania i nie jednokrotnie wchodząc w kredyt, ma prawo wiedzieć gdzie kupuje mieszkanie a niestety nikt z Państwa o tym raczej nie wie i nikt was nie informuje. Na zakończenie dodam że ul Bzowa i pozostałe ulice otaczające tą cześć Radwanic w latach 90 miały zostać wysiedlone na poczet Polderu Oławka. (Zbiornik Retencyjny). Wały otaczające tą część Radwanic są znikome. Jeżeli urząd miasta Siechnice nic nie zrobi w najbliższym czasie z wałami to tym razem może nam się nie udać jak rok temu, a brakowało zaledwie 30cm do przelania. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym tematem to proszę o kontakt. chętnie odpowiem na Państwa pytania związane z tymi terenami.
      • Gość: Flora Re: 7d development IP: *.play-internet.pl 30.06.11, 12:58
        Chyba nie przeczytałeś całego wątku, bo było pisane, że wały będą w tym roku wzmacniane.
        Piszesz, że rok temu szykowaliście się do ewakuacji, ale z tego co wiem (moja znajoma mieszka na Bzowej) to nikt się stamtąd nie ewakuował, więc chyba jednak strach na wyrost.
        Ale żeby nie było: ja rozumiem, że Wrocławianie doświadczeni 1997r są przewrażliwieni, ale nie wpadajmy w paranoję, że jak gdzieś była woda w 97 to ten teren zalewowy, bo od tego roku w Radwanicach wody nie było. A jakoś jak mówi się o Legnickiej, Jedności Narodowej to nikt nie mówi, że to teren zalewowy - a analogia powinna być dokładnie taka sama.
        • Gość: marek Re: 7d development IP: *.wroclaw.vectranet.pl 01.07.11, 09:58
          nawiazujac do wypowiedzi to bedac na bzowej kilkukrotnie rozmawialem z ludzmi mieszkajacymi tam od wielu lat, na pewno nikt nikogo tam nie ewakulowal - to jakas kompletna bzdura a pani ktora mieszka tam od 30 lat mowila ze jedyna woda byla w 97 wiec stefan prosze cie! bo opowiadasz bajki a dobranocki sa o 19 00
          • Gość: Stefan Re: 7d development IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.11, 19:34
            Oj chyba nie przeczytaliście wszystkich moich postów, drodzy Państwo, trzeba było przyjechać wtedy na Bzową i zobaczyć co i jak wyglądało, tak się składa że posiadam zdjęcia z tego okresu z tamtego roku więc chętnym niedowiarkom wyślę na maila. Wracając do tematu owej Bajki to ludzie na osiedlu domków jednorodzinnych przy Bzowej umieszczali worki z piaskiem w oknach nie licząc tych którzy od razu wyjechali, w którymś z postów napisałem że Bzowa rok temu nie była zalana tylko nie dużo brakowało, jak ktoś zauważył 200 m od tej ulicy tam gdzie są rury brakowało naprawdę nie wiele do przelania przez drogę wody być może jest to uraz po 97r gdyż mieszkam tu od urodzenia więc proszę ale wiem co to są bajki i wiem co to znaczy gdy człowiek w ciągu 5min traci dość sporą cześć swojego dobytku, nie wspominając o tym że mówiono że nas nie zaleje, więc tym razem mieszkańcy byli przezorni i woleli nie ryzykować. Co do wałów fajnie by było gdyby je w końcu zrobili :) bo tak już mówią o ich podnoszeniu od powodzi z 1997 i efekty widać :) szczerze ja w to nie wierzę z prostych przyczyn w Siechnicach budowany jest ratusz za 18mln zł to mówi samo za siebie. Podsumowując nie sieje paniki proszę przeczytać wszystkie moje posty, ja tylko piszę jak to wszystko tu wyglądało i wygląda.
            LINKI DO ZDJĘĆ mam ich więcej chętnym wyślę na maila.

img94.imageshack.us/img94/9846/imgp1750r.jpg
            img810.imageshack.us/img810/857/imgp1753.jpg
            img402.imageshack.us/img402/9104/imgp1765s.jpg
            img189.imageshack.us/img189/6203/imgp1770b.jpg
            Pozdrawiam
            Stefan
            • Gość: marek Re: 7d development IP: *.wroclaw.vectranet.pl 01.07.11, 20:02
              rozmawialem z czlowiekiem z tych szeregow naprzeciwko i to co pan pisze to kompletna bzdura, na pewno nikt nie ukladal workow z piaskiem w oknach i nikt z tamtad nie wyjezdzal przynajmniej pan ktory tam mieszka nic takiego nie widzial. tym bardziej ze dzwonilem dzisiaj celowo do gminy zeby zapytac o ta czesc radwanic miedzy innymi dowiedzialem sie ze to najwyzej polozony punkt w radwanicach i od 97 roku nie bylo tam wody - mi to wystarczy. natomiast pan poinformowal mnie ze dla podneisienia bezpieczenstwa faktycznie beda podnosic waly w przyszlym roku i budowac beda przepompownie. dodatkowo bywam tam od prawie roku i ani razu nie bylo to miejsce zagrozone a obserwuje ta budowe czesto. nie zamierzam sie z panem licytowac to bez sensu opieram sie na tym co widzialem i po rozmowach z ludzmi tam bezposrednio mieszkajacymi pozdrawiam
      • Gość: angi Re: 7d development IP: *.217.146.194.generacja.pl 08.02.12, 21:24
        hej stefan podaj jakies namiary, bo chce wiedziec jak było z tym zalaniem, nie mam zamiaru pływac na patonie, a jestem z wroclawia i wiem, co dzieje sie na terenach zalewowych. a chce na bzowej 2 etap kupic mieszkanie i bardzo sie zastanawiam, bo cena kusi, ale jestem rozsądna.napisz mi cos więcej