Dodaj do ulubionych

7d development

IP: *.wroclaw.vectranet.pl 08.11.10, 18:19
witam
mam pytanie czy coś komuś wiadomo o 7d bo zastanawiam się czy nie kupić tam mieszkania generalnie mają tam świetną ofertę i nawet się zastanawiam czy nie za tanio czy ktoś już kupił albo zastanawia się nad kupnem?
Edytor zaawansowany
  • Gość: tomasz IP: 78.8.8.* 09.11.10, 14:18
    ja sie zastanawiam dzwonilem do nich i wszystko wyglada ciekawie podoba mi sie to z antresola placisz za 60,5 a dostajesz 87, nie maja piwnic ale pani poinformowala mnie ze maja 19 metrowe tarasy a gdzies rower trzymac musze wiec to nie takie zle rozwiazanie zwarzajac ze teraz 3 raz na mojej klatce wlamali sie do piwnic pozdrawiam
  • liuzzi 09.11.10, 16:35
    głupku, zawsze tak jest z antresolą, jesli ma skosy. Według prawa metraż można naliczać po podłodze bez skosów, na poziomie do 190 cm wysokości. żadnej łaski ci więc nie robią.
  • Gość: antytroll IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.11.10, 19:07
    liuzzi, ty trollu, potrafisz napisać przynajmniej jeden post bez epitetów i wycieczek osobistych? Czy może wrodzone kompleksy pozwalają ci sie w ten sposób dowartościować?
  • liuzzi 09.11.10, 21:16
    należy myślec, zanim coś sie publicznie napisze. Sztuka myślenia jednak zanika. Jak ktoś jest bawołem i brak mu wiedzy, powinien PYTAĆ a nie ogłaszać publicznie jakieś bzdety.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 09.11.10, 23:53
    ja tez bylem zainteresowany tym mieszkaniem ale moze ty kolego czytac nie potrafisz i nie zauwazyles ze facet napisal ze ma 60,5 mkw przy okazji antresola ma 2,20 wiem bo pytalem i raczej robia ci laske bo moznaby to bylo na pewno drozej sprzedac no ale coz widac ze faktycznie jestes niedowartosciowany i chciales sie popisac... chyba ze chciales dobrze a wyszlo jak zawsze!
  • Gość: tomasz IP: 78.8.8.* 15.11.10, 10:19
    ja podjalem pewne kroki i rozmawialem z panem w gminie ktory poinformował mnie ze będzie tam robiona droga i dodatkowy wal zabezpieczający od strony starowiejskiej i jeszcze jakaś przepompownia wody podobnież jakieś kilkumilionowe przedsięwzięcie, Wiec mysle ze trzeba zaczac rozmawiac z bankami!
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 15.11.10, 18:16
    no to dobrze wiedziec co do bankow rozmawialem juz z ich doradca znajdziesz na ich stronie - 7d bardzo profesjonalny czlowiek jak co mozesz skorzystac pozdrawiam
  • Gość: wkurzony IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.11.11, 13:38
    7d developmnet należy do żony dewewlopera który mi sprzedał domek na osiedlu wioesennym - to te białe szeregi z czarnym dachem na przeciwko nowych bloków. Gośc obiecuje cuda a potem te cuda nie maja pokrycia w realu - tak swoją drogą miał byc piękny plac zabaw dla dzeci za tym blokiem a już widzę że chciwiec buduje kolejny blok zaraz za płotem. Jakosć wykonania naszych domków jest FATALNA włącznie z cieknącymi dachami i krzywymi ścianami. Podobno nie ma dobrze wybudowanych domów, ot co gdy facet po awf bierze się za biznes.
  • Gość: Poszukująca wł.m. IP: *.internetia.net.pl 05.12.11, 00:32
    Witam. Proszę mieszkańców bloku 7d na Bzowej o informację jak się tam mieszka, czy wszystko jest w porządku. Podobno budują kolejny blok i chciałabym wiedzieć czy warto tu coś kupić. I jak to jest z tym zagrożeniem powodziowym. Dziękuję z góry za wszelkie informacje.
  • Gość: Fiesta IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.12.11, 20:46
    Wpierw najpierw zobacz jaki jest plan, a potem bzdury gadaj. Plac zabaw ma być przed budynkiem a nie za. I wszystko jest kupione, bo widziałam jak przywozili piaskownicę i huśtawkę. Kwestia montażu. Chociaż ja uważam, że bez sensu to montować na zimę, bo trzeba będzie konserwować, ale nie wiem jak inni mieszkańcy sądzą. To tak gwoli ścisłości.
  • Gość: tomasz IP: 78.8.8.* 17.11.10, 09:40
    dzięki za rade na pewno zadzwonię a o którym mieszkaniu myślisz?
  • Gość: luckky IP: 217.153.188.* 21.11.10, 14:53
    Witam też przez chwile myślałem o kupnie tam mieszkania ale:
    - teren zalewowy a o naprawie wałów w Radwanicach mówią od powodzi w 97, a nic jeszcze ie zrobili. w tym roku podczas zagrożenia worki ułożyli ale to chyba nie o to chodzi
    - na zdjęciach jest ok ale okolica w rzeczywistości raczej mierna szczególnie ta rura z elektrociepłowni przebiegająca 200 metrów od bloku
    - ale największą niepewność wzbudza deweloper nikt nie jest w stanie cokolwiek o min powiedzieć czy coś już wybudował i jak jest z jakością
    - teren podmokły przy niewłaściwych fundamentach budynek będzie osiadał, pojawiać się będą pęknięcia a przy powodzi nie wiadomo jak ze stabilnością takiej budowli
    To chyba większe z moich spostrzeżeń. być może niektóre nie słuszne ale mieszkanie to jednak inwestycja da kilkanaście lub kilkadziesiąt lat więc trzeba się zastanowić 2x.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 21.11.10, 18:59
    Jeśli chodzi o Radwanice to jest to identyczny teren jak 3/4 Wrocławia, gorzej jeżeli używa się słownictwa którego się w ogóle nie rozumie, a najwyraźniej Mr. luckky jest taka właśnie osoba. Teren zalewowy kolego to teren z przeznaczeniem pod zalanie w czasie powodzi!!! Czy Radwanice i czy znaczna część Wrocławia to tereny zalewowe? może jedynie Kozanów!!! Przy okazji myślę że powinieneś zadzwonić do gminy bo przewidują tam sporą inwestycję.
    faktycznie rura jest ale tylko się obok niej przejeżdża, a z samej działki jest ledwo widoczna i po zabudowaniu części działek przestanie być w ogóle widoczna.
    Developer jak zawsze wykłada pieniądze a nie buduje, buduje firma budowlana zanim kupiłem tam mieszkanie upewniłem się kim są i okazuje się że firma Domus wybudowała sporo przez ok 28 lat istnienia mninn. kilka domów wielorodzinnych, ale głównie zajmują się budowaniem dużych rzeczy typu hale, hotele itp. Wiec myślę że dywagowanie czy dobrze są położone fundamenty czy nie powinniśmy sobie po prostu darować bo to idiotyczne!!!
  • Gość: luckky IP: 217.153.188.* 22.11.10, 00:01
    Dokładnie o to mi chodzi teren zalewowy czyli jeśli jest groźba powodzi Wrocławia to zalewają poldery a następnie tereny zalewowe więc i Radwanice.
    Co do inwestycji to także ma tam przebiegać linia tramwajowa w w urzędzie Panu o tym nie powiedzieli?? Tylko jest mały szczegół budują ją już hmm 15 lat. Więc dopóki czegoś nie zrobią ja w to nie uwierzę. Wały podwyższają jak wspomniałem od poprzedniej powodzi w tym roku workami.
    Rura prawie jej nie widać bo ją krzaki i chaszcze zasłaniają :D tyle w temacie.
    Ale najważniejsze jak już wspomniałem deweloper nikt o nim nie słyszał.
    Dziękuję za podanie firmy budowlanej faktyczni się jej niepotrzebnie czepiałem, doświadczenie mają. Ale czy Panie Marku wydaje się (może Pan dywagować:)Panu że firma budowlana zakończy budowę na własny koszt jeśli deweloper zniknie, zbankrutuje niestety ale w Polsce się takie rzeczy zdarzają?? Jeśli Pan tam kupił mieszkanie to gratuluję, ja bym tego nie zrobił z w/w obaw pozdrawiam

• Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 22.11.10, 18:49
    witam
    Jeszcze raz napisze ze - nie jest to teren zalewowy! to ze szła fala w 97 która zalała 4/3 Wrocka i inne miejscowości nie świadczy to ze są to tereny zalewowe. Takim terenem zalewowym jest miejsce które jest za walem od strony ul. starowiejskiej, to tyle. to miejsce jest przy okazji na wzniesieniu w stosunku do innych miejsc, co do linii tramwajowej to nic mi na ten temat nie wiadomo ale wiem ze są pieniądze na przepompownie dodatkowy wal i drogę. co do rury jest oddalona ponad 300 m od działki i faktycznie jest prawie niewidoczna wspomniane Przez Pana krzewy są ale to chyba dobrze ze coś zielonego rośnie! z tego co się dowiedziałem firma budowlana ma udziały w firmie developerskiej wiec o finansowanie się nie martwię. zastawiam się skąd u Pana tyle pesymizmu miałem nadzieje że wrodzony pesymizm Polaków to już przeszłość ale jak widać nie do końca... pozdrawiam
  • Gość: tomasz IP: 78.8.8.* 23.11.10, 11:18
    zgadzam sie, mam wrazenie ze poprzednia wypowiedz miala na celu chyba zaszkodzenie komus domyslam sie ze chodzi o developera!
  • Gość: kata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.11.10, 19:22
    ja mam niedaleko znajomych świetnie im się mieszka, bywam tam i zdaje się tez kupie tam mieszkanie ta cena jednak przyciąga dużo taniej niż gdzie indziej, obawiam się jak każdy kto kupuje mieszkanie ale jak nie zaryzykujesz to nie masz
  • Gość: tomasz IP: 78.8.8.* 25.11.10, 11:41
    bylem wczoraj koncza juz fundamenty, za kilka dni beda leciec juz z murami faktycznie prace ida niezle
  • Gość: ww12 IP: 82.160.135.* 29.11.10, 23:30
    Przypuszczam, że wielu chętnych na zakup mieszkania, zmieniłoby swe zamiary gdyby widzieli co tam się działo w maju br. Gwałtownych, obfitych opadów będzie coraz więcej (zmiana klimatu) a to miejsce w pierwszej kolejności narażone jest na zalanie. Wydaje mi się mało atrakcyjne, śledzenie z trwogą podczas każdej wiosny i lata, na "pogodynce" poziomu Odry. Widać jednak, że jest wielu amatorów takich doznań a później pozostaje tylko lament i rwanie włosów...
  • Gość: Logic IP: 91.90.161.* 30.11.10, 10:03
    co to za psychopatyczne bzdury o terenach zalewowych? Ile było powodzi we Wrocławiu przez 120 lat? Dwie.
  • Gość: for 4 IP: 79.110.194.* 30.11.10, 14:04
    w innych częściach wrocka też w maju srali w gacie, a na kozanowie to już nawet mieli wodę, więc większa część wrocka sprawdza "pogodynkę" i poziom wody na odrze...
  • Gość: Bela IP: 89.228.174.* 30.11.10, 16:31
    weź nie żartuj, sr... wgacie sobie mogą ale nigdzie nie było wody od 13 lat a wcześniej była przed wojną. Kozanowa nie licz: osiedle zbudowano tam, gdzie rzeka musi wylewać to woda będzie tam i co roku. Nigdzie więcej.
  • Gość: luccky IP: 156.17.67.* 01.12.10, 10:47
    Podobno deweloper do każdej podpisanej umowy dodaje kajak:D i łopatę na szlam popowodziowy :D
  • Gość: farsa IP: 188.33.226.* 01.12.10, 12:03
    Jak was czytam to nie wiem, czy mam się śmiać czy płakać.
    To przecież jakieś bzdury tu są wypisywane. Czy wy wiecie w ogóle co to znaczy teren zalewowy? jeśli nie to zapraszam do słownika, a dopiero potem się wymądrzać.
    Inną kwestią jest to, że ta konkretna działka, na której ta inwestycja będzie jest wyżej niż większa część radwanic, ale wy oczywiście tam nie byliście, nie widzieliście, ale się kłócicie.
    Poza tym, w 97 większość wrocka była zalana, ale oczywiście, gdyby jakiś deweloper zrobił inwestycję np. przy ul. jedności narodowej to nikt nie powie, że było zalane, no nie?
    ludzie zastanówcie się zanim jakieś bzdury zaczynacie pisać!
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 02.12.10, 10:10
    co trzeba przyznać to faktycznie niektórzy nie maja pojęcia co piszą a Mr. luccky to jakiś oszołom chłopie po co wypisujesz takie bzdury?? zastanów się nad sobą może weź się najlepiej zastrzel bo w 2012 ma być koniec świata!!!!!
  • Gość: luccky IP: 156.17.67.* 02.12.10, 10:43
    Za to największe pojęcie ma pajacyk marek śmiem twierdzić że albo na usługach ww dewelopera albo kupił tam mieszkanie i próbuje zachęcić innych żeby tam kupili z prostej przyczyny jeśli się sprzedadzą wszystkie mieszkania jest większe prawdopodobieństwo że zostanie ten blok wybudowany. I deweloper nie zbankrutuje a pajacyk marek będzie miał mieszkanko, kajaki i łopatę, oraz wydeptaną ścieżkę prowadzącą do wału p. powodziowego w celu monitoringu wałów i stanu wody.
    PS. pajacyku marku czy naprawdę nie zastanawiasz się jeśli już kupiłeś mieszkanie w 7D czy ono powstanie i czy każdego roku nie będzie zalewane??? pozdrawiam z niezalewowej części Wrocławia :P
  • Gość: tomasz IP: 78.8.8.* 03.12.10, 12:13
    co to w ogole za przepychanki, ludziska opanujcie sie,marek moze i kupil mieszkanie i jest za ale zastanawiam sie co ty lacky masz z tego ze oczerniasz kogos kogo nie znasz? chyba ze znasz tego developera i zrobil cos nie tak! to napisz! bo oskarzac latwo ale jak to nie jest niczym uzasadnione to raczej powinienes przestac! chyba ze to ty jestes developerem albo poslancem jakiegos developera ktory za wszelka cene chce wyciac konkurencje ktora mu zagraza... to raczej tak to wyglada
  • Gość: kata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.12.10, 20:24
    co za nienormalny człowiek tereny zalewowe!!! ha!!! mam tam znajomych i poza powodzią z 97 gdzie 3/4 Wrocławia było zalane nigdy nie było tam powodzi - moi znajomi mieszkają tam ok 17 lat i raczej by wiedzieli o takim zdarzeniu...
  • Gość: Stefan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.11, 16:06
    Tylko pytanie czy znajomi mieszkają po odpowiedniej stronie Radwanic ?
    Co nie zmienia faktu że Radwanice ZALANE były tylko w 1997r. a w 2010 dużo nie brakowało :) mówimy tutaj o ul. Bzowej Starowiejskiej Polnej .
    Pozdrawiam,
    Stefan.
  • Gość: Stefan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.11, 16:11
    Prawda a Radwanice zalane były w 1997 bo w Kotowicach wysadzono wały i to ostatnia kwestia z mojej strony w tym temacie odnośnie informacji powodziowych i ogólnie ul. Bzowej . Ogólnie ludzie atrakcyjne tereny a jak się skończą budowy to jest cisza i spokój :)

Pozdrawiam,
    Stefan.
  • Gość: Stefan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.11, 16:04
    Linia Tramwajowa ?
    Przepraszam ale gdzie Pani to powiedzieli ? bo to jakieś głupoty są.
    Pozdrawiam,
    Stefan.
  • Gość: Stefan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.11, 16:01
    Jeżeli mogę coś dodać to faktycznie o wałach dużo się mówi od 1997r. a nic się nie robi to fakt, co do rury to nie wpadałbym w panikę ludzie mieszkają w gorszych miejscach, tereny bardzo ciekawe i atrakcyjne, sam teren jest świeży jeżeli chodzi o inwestycję, wiem ze swoich źródeł że to kwestia kilku lat żeby drogę zrobili nie ruszą tej sprawy dopóki połowa terenów nie zostanie zabudowana, nie od razu Kraków zbudowali. Na temat developera nic nie powiem bo to mnie nie interesuje, wygląda na to że bardzo dobrze budują, ja się na budownictwie nie znam oceniam okiem laika, jednak trzeba zaznaczyć że w sumie z wszystkich póki co 3 inwestycji na Bzowej najlepiej im idzie. Ja nie mam na celu nikomu tutaj robić reklamy ani antyreklamy, ja tu mieszkam i mogę co nieco powiedzieć jak to wygląda okiem mieszkańca. Minusem może być zima i odśnieżanie zimą bo jakoś o nas zapominają.
    Pozdrawiam,
    Stefan.
  • Gość: Martii IP: 156.17.67.* 21.12.10, 13:50
    Witam czy ktoś cokolwiek wie dlaczego z ich oferty mieszkania na 2 piętrze straciły drugi poziom-poddasze??
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 27.12.10, 10:31
    dzwonilem i pytalem ich podobniez podniesli wysokosc mieszkan na parterze 1 i 2 pietrze maja teraz 2 70
  • Gość: Luccky IP: 217.153.188.* 28.12.10, 19:43
    a nie mówiłem że coś kręcą?? :) ale pewnie większość i tak uważa że miało tak być od początku.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 29.12.10, 20:13
    z tego co sie orientuje to czesto wystepuja zmiany wprojektach juz w czasie realizacji wielu firm nie wiem czym sie tu wzruszac?
  • Gość: luccky IP: 156.17.67.* 30.12.10, 16:11
    co za gość z marka :) skoro ktoś kupił mieszkanie i nagle się okazało że jest mniejsze o jeden poziom (fakt nie duży metraż ale zawsze). naprawdę normalna rzecz w polsce takie realia. Zmiany to mogą być w rozmieszczeniu ścian a nie cięciu jednego piętra. Współczucia dla tych co tam kupili.
    marku mam nadzieję że tam kupiłeś i to mieszkanie z piętrem którego już nie ma:)
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 30.12.10, 18:34
    spokojna glowa ;)
  • Gość: kata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.11, 18:33
    no ja już jestem po rozmowach z doradca i mam już prawie promesę wiec niebawem dołączę do sąsiedztwa więc pozdrawiam
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 19.01.11, 00:10
    mysle ze zbierze sie tam fajne sasiedztwo. przy okazji mam nadzieje ze bedzie mozna tam na tarasie smazyc grillka
  • Gość: zuzanna IP: *.elektrosat.pl 22.02.11, 17:17
    Odświeżam wątek bo zamierzam kupić tam mieszkanie. Ktoś ma jakieś ciekawe informacje?
  • Gość: Mirek IP: *.t19.ds.pwr.wroc.pl 02.03.11, 22:23
    No ja jestem zainteresowany mieszkaniem od nich. byłem tam nawet wybadać co i jak razem z kumplem po budownictwie. powiedział że dobrze budują, równo i bez fuszerki. także jest dobrze. widać już nawet zarysy mieszkań i można rozplanować co i jak. Połowa parteru i widać że okna będą zaj###tą sprawą - mega wielkie. generalnie to jestem przekonany już do kupna tam mieszkania
  • Gość: Zuzanna IP: 80.50.81.* 04.03.11, 07:15
    Ja też bylam ogladac i zastanowilo mnie dlaczego teren budowy nie jest ogrodzony, na budowach jakie dotychczas widzialam teren byl ogrodzony i ktos pilnowal a tu nic, hmm.. , no ale moze sie czepiam. A sprawdzales moze pozwolenie na budowe i czy rzeczywiscie sa wlascicielami tego gruntu? Pozdrawiam byc moze przyszlego sasiada:-)
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 04.03.11, 09:38
    jak pewnie innych mnie rowieniez to ogrodzenie zastanawialo ale bylem tam kilkukrotnie i pozatym wszystko wydaje sie byc w porzadku, panowie na budowie ostro pracuja, bylem u nich w biurze osobiscie i ogladalem wszystkie dokumenty, wiem ze wczesiej mieli kredyt na tej dzialce ale juz go splacili pozatym wszystkie dokumenty ok i na pewno sa wlascicielami. jakies 2 mc temu zastanawialo mnie czy zdaza na ten wrzesien ale widzialem ze maja juz prawie parter wiec chyba dadza rade
  • Gość: Mirek IP: *.t19.ds.pwr.wroc.pl 04.03.11, 15:29
    No ja byłem w Oławie i widziadłom księgę wieczystą i nie ma żadnego zadłużenia. Byłem tez na spotkaniu u nich w biurze i pani która tam pracuje pokazała mi wszystkie dokumenty m.in. pozwolenie na budowę. Więc wszytko gra. No i też miłym zaskoczeniem jest to że mają całkiem kompetentnego człowieka od kredytów. Właśnie mnie "weryfikuje" pod względem kredytu. Więc chyba pozdrawiam sąsiedzko również ^^
  • Gość: Zuzanna IP: *.elektrosat.pl 05.03.11, 08:14
    Jak to w Oławie? Ja myślałam, że to się sprawdza w sądzie we Wrocławiu.
  • Gość: Bubu IP: 156.17.194.* 05.03.11, 17:51
    a jednak w Oławie koteczku
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 05.03.11, 18:28
    w olawie w olawie ale ksiega jest czysta pozatym bylem w biurze 7d i widzialem wniosek o wykreslenie z hipoteki bo mieli wczesniej kredyt
  • Gość: Zuzanna IP: *.elektrosat.pl 06.03.11, 10:54
    Czyli wszystko git i można kupować?:-)
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 07.03.11, 11:56
    tak sadze, bylem wczoraj na bzowej bo staram sie to monitowac na biezaco i zaraz beda stawiac 1 pietro wiec nie sazde ze uciekna do cieplych krajow z nasza kasa ;)
  • Gość: zuzanna IP: 80.50.81.* 07.03.11, 13:55
    To u kogo w ogrodku pierwszy grill?;-)
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 07.03.11, 16:07
    odwal sie od sąsiadów zuzanna, to są mieszkania a nie akademik. Kazdy chce miec spokoj i swoje zycie a nie spotykac sie z sąsiadami na grillu. Co za idiotka.
  • Gość: kata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.11, 16:22
    dlaczego tak piszesz bela? ja tam uwazam ze warto sie wspolnie spotkac (oczywiscie o ile komus to pasuje) i integracja ludzi jest jak najbardziej wskazana moim zdaniem tym badrdziej ze jest to takie kameralne miejsce a nie 200 osob na 5m2
  • Gość: Zuzanna IP: 80.50.81.* 08.03.11, 09:43
    Kochanie, to ty się odwal ode mnie. Aha i tym razem nie zapomnij łyknąć swojej porcji leków.
  • Gość: Koniu IP: 91.90.161.* 08.03.11, 10:36
    nie róbcie z faktu mieszkania obok siebie obozu harcerskiego. Pamietajcie, ze mieszkanie kupuje sie na lata. czasem nawet na całe zycie. Dlatego z sąsiadami warto zyć grzecznie, ale na dystans. Wystarczy kłotnia, nieporozumienie itd. a macie przechlapane, bo to nie obóz, nie skonczy sie, nie wyjedziecie. Bedziecie codziennie się na siebie natykać.
    Dlatego słuszna jest opinia: zadnego grillowania. Dzien dobry sąsiedzie, owszem. jak trzeba coś pomóc, to pomagamy. Ale nic więcej.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 08.03.11, 19:52
    hhmmm uwazam ze kazy wie co dla niego dobre i jesli bedzie chcial grilowac z sasiadem to czemu nie jesli nie bedzie mial ochoty to i po co??
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 08.03.11, 22:52
    odpuść Mareczek i odwal się od sąsiadów.
  • Gość: Zuzanna IP: 80.50.81.* 09.03.11, 08:14
    Żal mi cię Bela, musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 09.03.11, 09:53
    mi również co z tobą nie tak ??
  • Gość: Koniu IP: 91.90.161.* 09.03.11, 11:27
    szczeniaki kupuja mieszkania i od razu chcą grillować.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 09.03.11, 22:35
    ocenaisz ludzi po tym ze chca grilowac?? masakra...
  • Gość: kata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.03.11, 15:07
    www.7ddevelopment.pl/index.php?option=com_rsgallery2&view=gallery&gid=1&Itemid=61 nieźle się uwijają i z takim tempem raczej na pewno skończą we wrześniu!!
  • Gość: zuzanna IP: 80.50.81.* 18.03.11, 07:24
    Kata czy Ty kupilas juz tam mieszkanko? Jesli nie jest to tajemnicą to napisz czy negocjowałaś cenę i czy korzystałaś z ich doradcy kredytowego?
  • Gość: kata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.11, 14:00
    witaj jeszcze nie kupiłam mieszkanka byłam u nich i niewiele wynegocjowałam ale i tak maja najlepsza ofertę jaka znalazłam dlatego nawet po dobrych negocjacjach u innych developerów było drożej niż w 7d. co do tego pana od kredytów jest bardzo profesjonalny i polecam dał mi kilka wskazówek co mam zrobić aby dostać kredyt bo niestety forma i zarobki jakie wykazywałam nie pozwalają na taki kredyt a mój pracodawca jest oporny na pomoc, myślę również o zmianie pracy aby dostać w końcu kredyt na mieszkanie no i mam nadzieje ze nikt nie kupi tego które sobie wymarzyłam pozdrawiam cie
  • Gość: Zuzanna IP: *.elektrosat.pl 19.03.11, 09:54
    Dzięki za odzew:-) Jak na razie nie ma zbyt dużego zainteresowania (co mnie zastanawia) tymi mieszkaniami więc jest szansa, że "Twoje" poczeka na Ciebie:-) ja chyba się zdecyduję choć przerażają mnie wszelkie formalności z tym związane no i długoletni kredyt:-( pozdrawiam.
  • Gość: kata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.11, 10:22
    mam nadzieje że poczeka ;) a co do kredytów to chyba inaczej się nie da bo kto ma tyle gotówki!
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 21.03.11, 10:26
    kretynką jestes Kata straszną.
  • Gość: zuzanna IP: 80.50.81.* 21.03.11, 13:18
    Jedyną kretynką na tym forum, o czym wszyscy doskonale wiedzą, jesteś ty belu. Pewnie ciężko ci wytrzymac samej ze sobą. A mówiłam bierz pigułki.
  • Gość: Flora IP: *.play-internet.pl 21.03.11, 12:49
    Hej dziewczyny, ja też myślę o mieszkanku tam - zastanawiam się nad kawalerką. Ja też byłam oglądałam i myślę, że z ceną to oni nie bardzo mają jak zejść. Ale jak już podejmę ostateczną decyzję to wtedy będę ich cisnąć ;)
    Ej, a naprawdę myślicie, że 5 na 18 sprzedanych mieszkań to mało? Bo tak procentowo (ponad 1/4) to mi się wydawało, że to sporo, ale kurcze może macie rację...
  • Gość: kata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.11, 18:15
    ty bela weź sobie do serca to co pisze zuzanna i bierz leki bo naprawdę jest z tobą bardzo źle i powinnaś się leczyć
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 21.03.11, 19:59
    i zróbcie grilla koniecznie:) jak na obozie.
  • Gość: gina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.11, 17:15
    ostatnio natknelam sie na tego developera mysle o kupnie widzialam wasze wypowiedzi troche podzielone, w sumie bardzo mi sie podoba projekt no i oczywiscie cena co najwazniejsze! zastanawiam sie jednak czy ten taras mozna uzywac jak 3 pokoju (czy ktos z was mieszkal w takim mieszkaniu gdzie byl taki taras?)
  • Gość: Flora IP: *.e-wro.net.pl 22.03.11, 23:45
    Zdania zawsze są i będą podzielone - nie ma nic idealnego. Ja też mam kilka ALE, lecz cena w porównaniu wychodzi w sumie korzystnie...
    Ja nie mieszkałam w takim mieszkaniu z dużym tarasem, ale moja kuzynka tak i ona sobie bardzo chwaliła. Mówiła, że faktycznie ciepłe pory roku to tylko tam spędzała czas zamiast w murach. A zimą spokojnie trzymała na nim rowery, etc. Zresztą z tego co widziałam na planach te tarasy są o tyle lepsze, bo są praktycznie całe zadaszone, więc nawet jak pada deszcz to można mieć z niego użytek.
  • Gość: zuzanna IP: 80.50.81.* 23.03.11, 06:43
    Gina wejdz na ich stronę, w tej chwili w ofercie mają też dwa mieszkania trzypokojowe.
  • Gość: kata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.11, 16:37
    ojjj takie 3-pokojowe mieszkanko by mi sie przydalo a ty zuzanna o jakim myslisz?
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 24.03.11, 18:56
    3 pokoiki Kata? w ktorym będziesz sie bzykała z sąsiadem?
  • Gość: zuzanna IP: *.elektrosat.pl 24.03.11, 21:43
    3-pokojowe byłoby super ale niestety funduszy brak:-( nawet przy 2-pokojowym będzie ciężko ale musimy wziąć bo w tej chwili kisimy się w kawalerce we trójkę.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 25.03.11, 21:29
    to 87 m2 bylo duze jak na 3 pokoje ale teraz 69 mysle ze warte jest to zastanowienia
  • Gość: gina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.11, 15:32
    dzieki za odpowiedz faktycznie maja 3 pokojowe i jeszcze wiekszy taras jak mi sie to podoba!! musze pokazac to mezowi chyba sie zdecdujemy a o ile oni schodza na miezkaniu ktos z was wynegocjowal kilka tys? czy to w ogole mozliwe?
  • hipoteczny11 22.02.11, 21:19
    Witam,
    Zapraszam serdecznie na stronę:
    www.solarfinance.pl/posrednictwo-finansowe-solarfinance.html
    Zapewniam bezpłatną obsługę oraz atrakcyjną premię uzależnioną od wysokości kredytu. Premia wypłacana jest w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej.

Zapraszam
    Piotr
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 06.03.11, 11:31
    w porzo jest.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 04.04.11, 10:29
    nie wiem czy jeszcze maja ta promocje 5 tys za miejsce postojowe w gratisie ale tak czy siak te 2-3 tys mozesz urwac... mam nadzieje ze cos pomoglem
  • Gość: gina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.11, 14:52
    super dzięki za odpowiedz. Zastanawiam się czy zdąża do września ze wszystkim nie jestem ekspertem, ale mają jeszcze przed sobą raczej sporo pracy! Może jest tu ktoś kto może potwierdzić, że w takim czasie można wybudować budynek?
  • Gość: Flora IP: *.play-internet.pl 06.04.11, 16:25
    Ja już byłam w biurze i trochę się dowiedziałam.
    Widziałam oficjalny harmonogram prac - wg niego wszystko idzie zgodnie z czasem.
    Ja też się martwiłam o to czy zdążą, ale z drugiej strony to jest mały, kameralny budynek, a nie wielki moloch, więc na moje porównanie (z innymi inwestycjami) czas jest OK, chyba że będzie mega kataklizm jak w Japonii, ale wtedy to nikt i nigdzie nie zdąży na czas :)
    Ja jestem na 99% zdecydowana na tę kawalerkę, nie wiem tylko czy już się decydować czy poczekać - myślicie, że ceny mogą spaść? Macie jakieś prognozy?
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 14.04.11, 08:24
    potwierdzam w takim tempie raczej na pewno zdąża. a podejrzewam ze co do negocjacji łatwiej chyba teraz bo większość developerów po sprzedaży części mieszkań jak nie podniesie cen to na pewno z niej niechętnie zejdzie! już to przerabiałem...
  • Gość: zuzanna IP: 80.50.81.* 05.05.11, 07:38
    Panie Marku zrezygnował pan? Jak na razie widzę, że te mieszkania, które widnieją jako sprzedane kupiła jakaś agencja nieruchomości. Ja jestem w trakcie załatwiania kredytu.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 10.05.11, 20:58
    witam ja kupilem u nich mieszkanie a taki taras marzyl mi sie juz od dawna i jestem bardzo zadowolony czesto tam bywam i widze jak prace postepuja, to na pewno bardzo mnie cieszy, musze przyznac ze wczesniej sie troche obawialem ze moze byc inaczej!a co do reszty mieszkan to nie wiem czy kupila je agencja ale bardzo watpie bo widzialem jak zainteresowani ludzie tam przychodza wiec wnioskuje ze chyba tak nie jest! a gdzie zdobyla pani takie informacje?
  • Gość: Zuzanna IP: 80.50.81.* 11.05.11, 07:16
    mieszkania.nportal.pl/2531492/
    otodom.pl/mieszkanie-radwanice-5149m2-2-pokoje-247152-pln-id9438843.html
  • Gość: Flora IP: *.play-internet.pl 12.05.11, 16:15
    E, to po prostu pośrednik, ale on nie musi kupować żeby wrzucać ogłoszenia.
    I raczej polecałabym kupować bezpośrednio u deweloper, a nie bawić się z pośrednikami w prowizje i inne...
  • Gość: kata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.05.11, 16:27
    potwierdzam to biuro reklamuje developera i ot cala historia, zresztą mają tam ok 50 innych ofert kilku developerów...
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 14.05.11, 07:07
    racja na 100 % biuro sprzedaje w zamian za prowizje i nie jest na pewno wlascicielem ale jak co proponuje do nich zadzwonic i sie upewnic
  • Gość: zuzanna IP: *.elektrosat.pl 13.05.11, 18:33
    Panie Marku co ma Pan w umowie odnośnie tarasu? "Cena za taras" czy "cena za korzystanie z tarasu"?
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 14.05.11, 22:24
    mam prawo do korzystania ale orientowalem sie i to to samo co byloby za taras a Pani ma cos innego?
  • Gość: zuzanna IP: *.elektrosat.pl 15.05.11, 10:28
    No właśnie tuż przed podpisaniem umowy zmienili mi na prawo do korzystania z tarasu i w związku z tym prawdopodobnie zrezygnuję z podpisania umowy. Jest to dla mnie niezrozumiały zapis, mieszkanie będzie moje a taras już nie?? Nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim i każdy kogo pytam też jest zdziwiony. A szkoda bo już byłam zdecydowana.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 15.05.11, 17:09
    nie wiem z kim pani rozmawiala bo ja z notariuszem wydaje mi sie ze to najodpowiedniejsza osoba, ktory zapewnil mnie ze dalej tylko ja moge korzystac z miejsca postojowego i tarasu, jedyna roznica jest taka ze nie bede mogl osobno sprzedac ani miejsca postojowego ani tarasu bez sprzedazy mieszkania bo wszystko to jest jedna calosc, ale jak sprzedam mieszkanie to i tak wejdzie w to i taras i miejsce postojowe i nie bedzie tego mozna juz rozdzielic, dla mnie to jest ok a ten zapis w umowie niczym sie nie rozni od wlasnosci! proponuje nie pytac znajomych bo ile osob tyle opinii tylko prawnika w tym przypadku notariusza, albo porozmawiac z developerem
  • Gość: Flora IP: *.e-wro.net.pl 15.05.11, 23:08
    może to i dziwne, że w ostatniej chwili zmienili zdanie...
    ale faktycznie tak jak pisał Marek - lepiej nie pytać znajomych (niestety doświadczenie mnie nauczyło, że nagle znajomi "ukończyli" prawo, gospodarkę i inne...), jak już to do notariusza (nawet prawnika dewelopera bym nie polecała) w końcu to osoba "zaufania publicznego".
    Jak będziesz po rozmowie z notariuszem to dasz znać, co Ci powiedział?
  • Gość: Product Manager IP: *.adsl.inetia.pl 16.05.11, 00:20
    Szanowni Państwo firma Atrium Budwonictwo Sp. z o.o proponuje kompleksowe wykończenie mieszkań ze stanu deweloperskiego „pod klucz” w ramach pakietów wykończeniowych, czyli
    1. Indywidualną i bezpłatną wycenę każdego mieszkania po przesłaniu rzutu w 3 h uwzględniając rozkład mieszkania;
    2. Oszczędność czasu w poszukiwaniu materiałów oraz firm wykańczających.
    3. Spokój i bezpieczeństwo w stosunku do jakości wykonywanych prac z dodatkową 30 MIESIĘCZNĄ GWARANCJĄ.
    4. Mieszkanie wykończone w 60 dni!
    5. Praca z aranżatorem wnętrz wliczona w każdy pakiet – doradzi, podpowie, pomoże!
    6. Prace wykonane na podstawie projektu zawierającego wybrane elementy z katalogu.
    Warto przesłać rzut aby się przekonać ile to naprawdę kosztuje gdyż to MY jesteśmy wiarygodnym źródłem informacji na temat pakietów bo sami je tworzyliśmy.
    Spotkanie z naszym przedstawicielem nic nie kosztuje a daje Państwu lepszy przegląd rynku wykończeniowego pod względem standardów i cen.

• Gość: Zuzanna IP: 80.50.81.* 16.05.11, 07:33
    No dobra, powiedzmy, że rozumiem. A nie boi się Pan, że np. na akty notarialne będziemy czekać rok bo ostateczny termin to koniec 2012r.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 16.05.11, 08:51
    osobiscie spotkalem sie z wlascicielami zrobili na mnie dobre wrazenie w umowie budynek ma byc do naszej dyspozycji do konca roku natomiast oni robia wszystko aby zdazyc do konca wrzesnia i jak mnie zapewniaja powinno sie to udac, a akty notarialne chca podpisywac zaraz po nowym raku czyli styczen 2012 jak tylko bedzie pozwolenie na uzytkowanie. moj znajomy podpisywal z innym developerem umowe bylo podobnie a terminy byly odleglejsze niz w mojej. czesto bywam na tej budowie i widze jak postepuja prace, sadze ze jest jak mowia a odlegle terminy jak u kazdego to tylko ich zabezpieczenie
  • Gość: kata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.11, 15:14
    potwierdzam moi znajomi mieli w umowie 1,5 roku do pozwolenia na użytkowanie a dostali po 6 miesiącach z czego byli bardzo zadowoleni
  • Gość: zygi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.11, 14:53
    szukamy z żoną mieszkania już ok 7mcy ale ta oferta nas bardzo zainteresowała, miałem już kilka umów developerskich i taka zmiana o której piszecie to nic w stosunku do innych, paragrafów w umowach developerów. a to prawo do korzystania ma większość, za to ma 2 zalety których nie ma własność: nie trzeba wydzielać tego osobną księgą wieczystą (miejsca postojowego) i nie trzeba osobno płacić za wpis do księgi, 2 zaleta to można to rozliczyć z urzędem skarbowym jako część mieszkania natomiast przy własności niestety nie, ale to tylko dla tych którzy wcześniej sprzedali jakąś nieruchomość, bo urząd skarbowy jest bezlitosny...
  • Gość: kasia IP: *.play-internet.pl 20.05.11, 21:34
    a ja już zawarłam umowę przedwstępną z tym deweloperem. mam nadzieję że jak najszybciej skończą budować, bo już się nie mogę doczekać swoich czterech ścian no i mam nadzieję że moi przyszli sąsiedzi też będą spoko:) pozdrawiam
  • Gość: zuzanna IP: 80.50.81.* 26.05.11, 07:26
    Ja tez juz mam podpisana umowe przedwstepna:-) widze, ze po targach cos sie ruszylo jesli chodzi o rezerwacje.
  • Gość: pener IP: *.internetia.net.pl 30.05.11, 23:41
    Ruszyło się tyle, że znaleźli kilku jeleni na klity 50 metrowe poza miastem, w dodatku na terenach zalewowych. Widzę, że już 1 mieszkanie na parterze sprzedane - pogratulować wyobraźni - sąsiedzi napewno użyczą tych "tarasów" jak trzeba będzie meble wnosić na 2 piętro.
    Pozdrawiam myślących.
  • Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.11, 11:14
    ciekawe pener gdzie ty mieszkasz jeśli uważasz że 50 metrów to klita. a poza tym jeśli nie jesteś zainteresowany tymi mieszkaniami to po co wchodzisz na to forum
  • Gość: Flora IP: *.play-internet.pl 31.05.11, 17:19
    Nie wiesz po co? Konkurencja...
  • Gość: myslacy IP: *.7-1.cable.virginmedia.com 03.06.11, 00:15
    na bank to konkurencja, ale szkoda slow na nieuka robiacego blady ortograficzne...
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 07.06.11, 11:33
    ten pener to taki gość z małym wiadomo czym!!! widać facet musi się dowartościować, ale zdradzę ci tajemnice pener swojego małego ego tutaj nie podrasujesz...
  • Gość: smigiel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.11, 19:45
    żeby rozwiać dziwne informacje jakie tu widzę odnośnie powodzi i pontonów nadmienię ze w Radwanicach mieszka moja ciotka chyba ze 30 lat i poza powodzią stulecia nie było tam w ogóle wody, gdzie cała Polska jest zalewana co roku,widać ludzie złośliwi są wszędzie chyba że jak pisali moi poprzednicy to po prostu zazdrosna konkurencja, ale ja zanim napisałbym taką bzdurę najpierw bym to sprawdził to taka dygresja dla zazdrosnej konkurencji
  • Gość: gina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.11, 18:55
    razem z mezem chcemy kupic mieszkanie na parterze z ogrodem mamy male dziecko wiec bedzie gdzie je puszczac czy ktos wie ile kosztuje w Radwanicach m2 dzialki? bo nie wiem czy oni maja dobra cene a interesuje nas te 80 m ogrodu
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 14.06.11, 23:27
    raczej 200-300 zl zapewne uzaleznione od wielkosci dzialki
  • Gość: smigiel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.11, 11:16
    ja myślę ze nie do końca bo można już kupić nawet za 150 no ale trochę większy teren niż 100 m :)
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 17.06.11, 17:27
    hmm 150 to raczej netto i za grunt powyzej 3000 m2
  • Gość: Stefan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.11, 15:53
    Jeżeli można coś dodać odnośnie cen gruntów w Radwanicach przy ul. Bzowej to ceny są uzależnione przede wszystkim od tego czy działka ma ograniczenia w postaci linii zabudowy to jest 50m od stopy wału (bardzo głupi przepis bo według urzędników w razie powodzi 50m od wału woda się nie dostanie :) ) i tak o to można mieć dużą działkę ale teren w wymienionej odległości od wału można tylko przeznaczyć pod uprawę trawy i ogródka warzywnego nie można budować domu. Same ceny wahają się w granicach 200-300zł jak ktoś już napisał póki co jeszcze są takie ceny !!! bo z każdą inwestycją na tej ulicy teren nabiera na wartości, nie wspomnę o tym że jakieś 1,5 - 2km stąd będzie wjazd na obwodnicę Wrocławia więc jest to relatywnie bardzo mała odległość co też ma wpływ na ceny działek. Wracając do linii zabudowy 50m to cena gruntu w granicach tej linii zabudowy wynosi ok 150-180zł. Wiem bo sam swego czasu sprzedawałem teren w innej części Radwanic gdzie też występuje granica zabudowy.
    Pozdrawiam,
    Stefan .
  • Gość: bojkot IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.12, 16:15
    moi drodzy mieszkańcy BZOWA I wzywam do bojkotu!!!!
    Nie możemy płacić rachunków również za mieszkania które nie są sprzedane.
    Zarządca na prośbę dewelopera dolicza do naszych rachunków koszty utrzymania pustych lokali, w których w zimie działało ogrzewanie i było zużycie gazu. natomiast koszty ponieśliśmy za to my
    Chciałam zaznaczyć, że to jest niezgodne z prawem.
    fajnie by było moi drodzy sąsiedzi jakbyście się tym zainteresowali - bo kroją nas na każdym kroku.
  • tomm311 21.11.13, 12:39
    wchodzę teraz na ich stronę www.arkuszowa.pl i nie widzę zdjęć z budowy, to on już jest skończony ?
  • Gość: Stefan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.11, 14:51
    Same Radwanice są bardzo atrakcyjne ale ul Bzowa jest zagrożona powodziami, proszę zwrócić uwagę na położenie ul Bzowej, mieszkam tutaj i rok temu wszyscy się ewakuowaliśmy a w 1997 roku było tu 1,70m wody w domu ! Nie jest to jakaś antyreklama ani nic z tych rzeczy ale uważam że człowiek płacąc ciężkie pieniądze za kawałek mieszkania i nie jednokrotnie wchodząc w kredyt, ma prawo wiedzieć gdzie kupuje mieszkanie a niestety nikt z Państwa o tym raczej nie wie i nikt was nie informuje. Na zakończenie dodam że ul Bzowa i pozostałe ulice otaczające tą cześć Radwanic w latach 90 miały zostać wysiedlone na poczet Polderu Oławka. (Zbiornik Retencyjny). Wały otaczające tą część Radwanic są znikome. Jeżeli urząd miasta Siechnice nic nie zrobi w najbliższym czasie z wałami to tym razem może nam się nie udać jak rok temu, a brakowało zaledwie 30cm do przelania. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym tematem to proszę o kontakt. chętnie odpowiem na Państwa pytania związane z tymi terenami.
  • Gość: Flora IP: *.play-internet.pl 30.06.11, 12:58
    Chyba nie przeczytałeś całego wątku, bo było pisane, że wały będą w tym roku wzmacniane.
    Piszesz, że rok temu szykowaliście się do ewakuacji, ale z tego co wiem (moja znajoma mieszka na Bzowej) to nikt się stamtąd nie ewakuował, więc chyba jednak strach na wyrost.
    Ale żeby nie było: ja rozumiem, że Wrocławianie doświadczeni 1997r są przewrażliwieni, ale nie wpadajmy w paranoję, że jak gdzieś była woda w 97 to ten teren zalewowy, bo od tego roku w Radwanicach wody nie było. A jakoś jak mówi się o Legnickiej, Jedności Narodowej to nikt nie mówi, że to teren zalewowy - a analogia powinna być dokładnie taka sama.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 01.07.11, 09:58
    nawiazujac do wypowiedzi to bedac na bzowej kilkukrotnie rozmawialem z ludzmi mieszkajacymi tam od wielu lat, na pewno nikt nikogo tam nie ewakulowal - to jakas kompletna bzdura a pani ktora mieszka tam od 30 lat mowila ze jedyna woda byla w 97 wiec stefan prosze cie! bo opowiadasz bajki a dobranocki sa o 19 00
  • Gość: Stefan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.11, 19:34
    Oj chyba nie przeczytaliście wszystkich moich postów, drodzy Państwo, trzeba było przyjechać wtedy na Bzową i zobaczyć co i jak wyglądało, tak się składa że posiadam zdjęcia z tego okresu z tamtego roku więc chętnym niedowiarkom wyślę na maila. Wracając do tematu owej Bajki to ludzie na osiedlu domków jednorodzinnych przy Bzowej umieszczali worki z piaskiem w oknach nie licząc tych którzy od razu wyjechali, w którymś z postów napisałem że Bzowa rok temu nie była zalana tylko nie dużo brakowało, jak ktoś zauważył 200 m od tej ulicy tam gdzie są rury brakowało naprawdę nie wiele do przelania przez drogę wody być może jest to uraz po 97r gdyż mieszkam tu od urodzenia więc proszę ale wiem co to są bajki i wiem co to znaczy gdy człowiek w ciągu 5min traci dość sporą cześć swojego dobytku, nie wspominając o tym że mówiono że nas nie zaleje, więc tym razem mieszkańcy byli przezorni i woleli nie ryzykować. Co do wałów fajnie by było gdyby je w końcu zrobili :) bo tak już mówią o ich podnoszeniu od powodzi z 1997 i efekty widać :) szczerze ja w to nie wierzę z prostych przyczyn w Siechnicach budowany jest ratusz za 18mln zł to mówi samo za siebie. Podsumowując nie sieje paniki proszę przeczytać wszystkie moje posty, ja tylko piszę jak to wszystko tu wyglądało i wygląda.
    LINKI DO ZDJĘĆ mam ich więcej chętnym wyślę na maila.

img94.imageshack.us/img94/9846/imgp1750r.jpg
    img810.imageshack.us/img810/857/imgp1753.jpg
    img402.imageshack.us/img402/9104/imgp1765s.jpg
    img189.imageshack.us/img189/6203/imgp1770b.jpg
    Pozdrawiam
    Stefan
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 01.07.11, 20:02
    rozmawialem z czlowiekiem z tych szeregow naprzeciwko i to co pan pisze to kompletna bzdura, na pewno nikt nie ukladal workow z piaskiem w oknach i nikt z tamtad nie wyjezdzal przynajmniej pan ktory tam mieszka nic takiego nie widzial. tym bardziej ze dzwonilem dzisiaj celowo do gminy zeby zapytac o ta czesc radwanic miedzy innymi dowiedzialem sie ze to najwyzej polozony punkt w radwanicach i od 97 roku nie bylo tam wody - mi to wystarczy. natomiast pan poinformowal mnie ze dla podneisienia bezpieczenstwa faktycznie beda podnosic waly w przyszlym roku i budowac beda przepompownie. dodatkowo bywam tam od prawie roku i ani razu nie bylo to miejsce zagrozone a obserwuje ta budowe czesto. nie zamierzam sie z panem licytowac to bez sensu opieram sie na tym co widzialem i po rozmowach z ludzmi tam bezposrednio mieszkajacymi pozdrawiam
  • Gość: Stefan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.11, 21:21
    Jak na razie to Pan się próbuje licytować i zasugerować mi jakąś przepychankę słowną, jeżeli faktycznie dzwonił Pan do gminy i podali Panu takie właśnie informacje to bardzo mnie to cieszy że w końcu coś będzie robione w kierunku poprawy bezpieczeństwa też mi na tym zależy w końcu tu mieszkam. Co do zeszło rocznego zdarzenia to nie wiem z kim Pan rozmawiał bo z tego całego osiedla został tylko jeden sąsiad który razem z nami układał worki które widać na zdjęciach. Jeżeli Pan mówi że było więcej ludzi to chyba rozmawiamy o starych mieszkańcach to jest nie istotne. Ze swojej strony dodam że ja tylko chciałem napisać co i jak się działo i nie zamierzam kontynuować tematu powodzi i czy była woda i ilu mieszkańców tu było a ilu wyjechało i ile worków z piaskiem ludzie ułożyli. Prawda jest taka że woda była bardzo blisko i niech Pan wierzy w co chce zresztą proszę zobaczyć zdjęcia i realnie oszacować zagrożenie. Człowiek tylko chciał przekazać informacje bo pomyślałem że warto coś takiego napisać, a odnoszę wrażenie że stałem się wrogiem publicznym. Miejmy nadzieję że gmina stanie na wysokości zadania i w końcu zrobi wały oraz drogi :)
    Pozdrawiam
    Stefan.
  • Gość: Flora IP: *.e-wro.net.pl 03.07.11, 20:35
    A jest Pan pewien, że o tych samych Radwanicach mówimy? Bo ja zaczynam wątpić. Byłam w tamtym czasie u znajomej i ani worów z piaskiem nie widziałam, ani jakiś ewakuacji tym bardziej...
  • Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.11, 08:53
    Dokładnie nie ma się co licytować będzie jak będzie!!
    A tak a pro po dla zainteresowanych informuje że wczoraj byłam na terenie budowy i z przodu budynku są już prawie wszystkie okna wstawione i zaczynają kłaść dachówkę - także praca wre:)
    Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 04.07.11, 10:35
    witam
    sprawdzalem ich strone, jeszcze nie wrzucili nowych fotek ale sie na pewno tam w tym tyg wybiore...
  • Gość: gina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.11, 16:38
    już są fotki właśnie byłam na stronce. a co do ogródków dzięki za odpowiedź rozumiem ze te 20 tys to doba cena a jak może jeszcze coś wynegocjuje będzie super! pozdrawiam przyszłych lokatorów
  • Gość: Ania IP: *.wroclaw.vectranet.pl 07.07.11, 14:21
    Cześć
    Jestem zainteresowana kupnem tam mieszkania. generalnie próbowałam się dowiedzieć czegoś na temat tej ewakuacji ostatniej i w gminie nikt nic na ten temat nie wie. Jedyne co mi powiedzieli na temat powodzi to to że była w 1997 roku, ale wał został przerwany na wysokości Kotowic. Powiedzieli mi też że Unia dała pieniądze na modernizację wałów i że wszytko jest w porządku i będzie jeszcze bezpieczniej i ta woda nie zagraża tam tym budynkom.

pozdrawiam Ania
  • Gość: misiek IP: *.ibd.gtsenergis.pl 12.07.11, 15:00
    niedawno znalazłem ich ogłoszenia już prawie byłem zdecydowany u innego developera ale tutaj rewelka zastanawiam się dlaczego wcześniej ich nie znalazłem bo mieszkanka z tymi tarasami mają dużo lepszą cenę niż te które oglądałem u innych developerów, podjadę jeszcze zobaczyć - no i również pozdrawiam przyszłych sąsiadów
  • Gość: xtera IP: *.adsl.inetia.pl 16.07.11, 16:40
    Witam wszystkich ;) rozmawiałam z Panią z 7d i byłam z chłopakiem na tej budowie sam dojazd taki sobie, ale mieszkania bardzo mi się podobają są po prostu urocze i te tarasyyy normalnie boskie zawsze marzył nam się taki taras gdzie można spędzać wolne chwile na ratanowym wypoczynku. Rozmawialiśmy już z tym Panem Markiem od kredytów i raczej będzie nas stać na to mieszkanie 51,5 m2 mam wrażenie, że będą tu mieszkać fajni ludzie, jak uda nam się dostać kredyt to po wprowadzce grill murowany pozdrawiam gorąco wszystkich...;)
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 27.07.11, 23:35
    na stronce widzialem klada juz tynki i ocieplenie... w sumie powiedzialbym najwyzszy czas! www.7ddevelopment.pl/index.php?option=com_rsgallery2&view=gallery&gid=1&Itemid=61 choc ostatnio pogoda troche nie sprzyja to mam nadzieje ze zdaza
  • Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.11, 08:36
    Marek a jak masz w umowie że do kiedy ci oddadzą mieszkanie?
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 30.07.11, 13:28
    do konca roku, ale powiedzieli ze beda robic wszystko zeby zdazyc do konca wrzesnia i jak patrze na postepy to moze im sie uda... a pani do kiedy ma?
  • Gość: kasia IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.08.11, 10:55
    ja też mam do końca roku ale ostatnio moja koleżanka rozmawiała z Panią Weroniką bo też chce kupić mieszkanie i mówiła że jeśli pogoda na to pozwoli to oddadzą we wrześniu a jeśli nie to ostatecznie w październiku
  • Gość: pener IP: *.internetia.net.pl 01.08.11, 23:40
    a jeśli nie w październiku to w listopadzie już na pewno, GWARANCJA GRUDZIEŃ !! HAHAHA
  • Gość: Flora IP: *.play-internet.pl 02.08.11, 11:01
    Drogi Penerze (nick mówi sam za siebie...), każdy deweloper się zabezpiecza terminem. KAŻDY. A Twoje szyderstwo wynika z tego, że albo nigdy nie kupowałeś mieszkania, albo jak ktoś wcześniej zauważył jesteś z konkurencji.
  • Gość: kasia IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.08.11, 21:36
    byłam dzisiaj w Radwanicach. postępy w budowie rzeczywiście są. budynek jest praktycznie cały ocieplony a tarasy wyglądają przepięknie.
    w pierwszej klatce tynki są prawie skończone a za tydzień Panowie mają je zacząć robić w drugiej klatce - bo tam ich jeszcze nie ma w ogóle.
  • Gość: zośka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.11, 10:17
    czy ktoś ma już konkretną informację kiedy będą oddawać mieszkania
  • Gość: minia IP: *.play-internet.pl 08.10.11, 22:50
    z tego co mi wiadomo 20 czyli niecale 2 tyg pozdrawiam sasiadow
  • Gość: zuzanna IP: 80.50.81.* 31.10.11, 07:33
    Hej sąsiedzi, kiedy się wprowadzacie?:-)
  • Gość: kasia IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.11.11, 17:33
    u mnie już prace wykończeniowe trwają, mam nadzieje że na koniec listopada lub początek grudnia będę już na swoim.

Pozdrawiam sąsiadów i do zobaczenia na tarasach:)
  • Gość: zuzanna IP: 80.50.81.* 04.11.11, 08:19
    O, a myslalam, ze nikt tu juz nie zaglada. Podobno w tej klatce po lewej juz ktos mieszka:-)
    My rowniez planujemy wprowadzic sie na poczatku grudnia, najwazniejsze zeby wlaczyli w koncu ogrzewanie. Pozdrawiam.
  • Gość: angi IP: *.217.146.194.generacja.pl 08.02.12, 21:24
    hej stefan podaj jakies namiary, bo chce wiedziec jak było z tym zalaniem, nie mam zamiaru pływac na patonie, a jestem z wroclawia i wiem, co dzieje sie na terenach zalewowych. a chce na bzowej 2 etap kupic mieszkanie i bardzo sie zastanawiam, bo cena kusi, ale jestem rozsądna.napisz mi cos więcej
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 17.02.12, 18:21
    witam
    wyjaśnię ze w 97 była powódź to każdy wie, natomiast od tego czasu na bzowej nie było niczego zalanego i nie są to tereny zalewowe! dodatkowo w gminie dowiedziałem się ze maja dla większego bezpieczeństwa podnosić wały od strony odry kupiłem na bzowej 1 i się ciesze, choć co mi się nie podoba to droga dojazdowa ale maja ja równać - podobnież pozdrawiam
  • Gość: Anna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.12, 07:53
    Marku mieszkasz już?:-)
  • Gość: gość IP: 212.2.126.* 22.02.12, 18:21
    mieszkania są już pooddawane. Chodź ja z zakupu nie jestem do końca zadowolona. u mnie jest już zalany sufit i grzyb a deweloperowi nie śpieszy się żeby usterki naprawić. trzeba wydzwaniać i się wkurzać no i podobno akty notarialne dopiero w kwietniu bądź w maju - tego dowiedziałam się od naszego nowego zarządcy EUREKA. ktoś wiedział z mieszkańców że w ogóle taki jest bo ja dowiedziałam się przez przypadek że mamy już zarządce.
  • Gość: Anna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.12, 08:13
    U mnie popękał sufit:-( coś tam kiedyś słyszałam, że jest już zarządca ale jakoś nie wnikałam w to. Zastanawia mnie za to kiedy dostaniemy jakieś rachunki za mieszkanie i ogrzewanie bo wolałabym płacic co miesiąc niż potem wyłożyc jednorazowo kupę za kilka miesięcy.
    A co do aktów to faktycznie porażka , ja jakiś czas temu słyszałam, że na koniec lutego.
  • Gość: gość IP: 212.2.126.* 23.02.12, 12:06
    dzwoniłam do tego zarządcy za mieszkanie na razie nie będziemy płacić. opłaty będziemy ponosić tylko za zużytą wodę i pobór ciepła oraz za zużyty prąd na klatce i to dopiero wtedy kiedy deweloper dostarczy rachunki dla zarządcy:)
    opłaty za mieszkanie będą ustalone po podpisaniu aktów notarialnych i mniej więcej ustalone przez mieszkańców na zgromadzeniu mieszkańców
    tyle wiem:)
    pozdrawiam
  • Gość: Joaśka IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.02.12, 20:17
    Moi znajomi kupili na Bzowej I mieszkanie, a ja nadal się zastanawiam na kupnem (trochę obawiam się spłaty kredytu). Oglądałam i mieszkanie znajomych i te, które są wolne. Znajomym faktycznie coś tam na suficie wylazło, ale sami przyznali, że nie wietrzyli, żeby na ogrzewaniu zaoszczędzić. I w sumie to by się zgadzało, bo w mieszkaniach, które są wolne okna cały czas były ustawione na mikro i tam grzyba nie ma.
    Dziwię się, że nie wiedzieliście o zarządcy, bo to standardowa formułka wpisywana do protokołu odbioru mieszkania. Pytałam znajomych czy w protokole ją mają i okazuje się, że tak, więc ktoś tu chyba podpisuje papiery bez przeczytania...
    Trochę mnie przeraża droga... wiecie coś, czy mają ją utwardzać? Bo średnio mi się uśmiecha taplać w błotku na przystanek...
  • Gość: Magda IP: *.internetia.net.pl 23.02.12, 21:00
    Przyznam, że niedawno byłam oglądać te mieszkania i ogólnie podoba mi się, no i ta cena jest ok. jeszcze raz wybierzemy się z mężem w przyszłym tyg. oglądałam z Panią z biura 3 mieszkania które mnie interesowały na 1 i 2 piętrze i grzyba tam faktycznie nie było, ale kiedyś mieliśmy ten sam problem w naszym obecnym mieszkaniu cale okna zaparowane a wina to faktycznie zbyt szczelne okna i brak wietrzenia – niestety tez dostaliśmy mieszkania na zimę ;(( no i tu gdzie mieszkamy podpisywaliśmy akty po 1 roku chyba cos ok. rok i miesiąc a nasi znajomi musieli czekać 1,5 roku wiec maj 2012 wydaje mi się super expresem… pozdrawiam
  • Gość: Anna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.12, 08:04
    Magda to, że teraz mówią, że akty będą w maju to wcale nie znaczy, że tak będzie, wcześniej mówili styczeń potem luty a teraz maj.
  • Gość: Anna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.12, 08:01
    Joaśka trzeba się zmotoryzować:-)
  • Gość: kasia IP: 212.2.126.* 24.02.12, 19:18
    to prawda bez samochodu to tragedia. ja miałam ostatnio zepsute auto i tydzień trzeba było na autobus chodzić - to jakaś masakra była.
    a co do formułki o zarządcy - oczywiście była - tylko nie było informacji co to za zarządca.
    a jeśli chodzi o grzyba to nas po prostu zalało bo panowie którzy robili budynek na łączeniach nie dali zabezpieczenia i nam kapało z dachu na sufit. ale na szczęście jesteśmy już po naprawie.
    A co do aktów notarialnych w umowie jest że do końca 2012 - przynajmniej ja tak mam - więc na razie nie ma się co pieklić, ciekawi mnie tylko co zrobili źle że jest problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę a no i wkurza mnie że nie mogą do końca drzwi wejściowych naprawić bo od dłuższego czasu się nie zatrzaskują.
  • Gość: g-darek IP: *.play-internet.pl 10.03.12, 20:08
    mój kuzyn kupił mieszkanie 4 lata temu a akt podpisał po 1 roku i 8 miesiącach po tym jak się wprowadził.
  • Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.12, 13:33
    ale od 7d czy od innego dewelopera
  • Gość: g-darek IP: *.play-internet.pl 14.03.12, 17:59
    nie nie 7d, tylko u Ganta natomiast wiem ze znajomi kupili mieszkanie w Euro-domu i dostali po 1,5 roku nie zdziwiłbym się gdyby tez to trochę potrwało bo widać wszyscy maja długi czas oczekiwania. pozdrwaiam
  • Gość: Anna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.12, 07:53
    Drodzy sąsiedzi w związku z tym, że już po raz drugi w odstępie trzech dni nie mamy ogrzewania i ciepłej wody postuluję abyśmy wszyscy zgłaszali takie fakty niezwłocznie do eureki, może, jeśli będziemy ich wystarczająco mocno molestować, zmobilizują się do natychmiastowego usunięcia usterki a nie na drugi dzień dopiero.
    Pozdrawiam.
  • Gość: Anna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.12, 08:42
    Podobno mają dzisiaj rozkminiać co jest przyczyną tych awarii. Miejmy nadzieję, że definitywnie wyeliminują usterkę czego sobie i Wam życzę.
  • Gość: Mat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.12, 08:15
    Wczoraj serwisant kotła znalazł prawdopodobą przyczynę występujących awarii kotła
    i w piątek po południu mają wymienić czójnik temp. zewnętrznej
    bo ponoć on wadliwie działał.
  • Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.12, 15:29
    a ja się dziwiłam czemu raz ciepła woda jest a raz jej nie ma. Nie miałam zielonego pojęcia że mamy jakąś usterkę, ale cale szczęście sąsiedzi czuwają.
    Pozdrawiam
  • Gość: Anna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.12, 08:32
    Słuchajcie ja rozumiem, że mieszkanie trzeba wykończyć i niektórzy mają na to czas tylko po pracy ale na miłość boską wiercenie do godz.22 to lekkie przegięcie, miejcie odrobinę empatii i zrozumienia dla tych co już mieszkają! Dziękuję i pozdrawiam.
  • Gość: xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.12, 22:02
    Witam,
    Ponieważ jestem w trakcie podpisywania umowy przedwstępnej (inwestycja Bzowa II), mam małe pytanie do osób które znają się odrobinę w temacie umów oraz przyszłych mieszkańców tej inwestycji.
    Mam pytania odnośnie renegocjacji warunków umowy przedwstępnej. Po pierwsze zastanawia mnie punkt w którym wyszczególnione są transze wpłat. Podane są daty oraz procentowe kwoty. Generalnie daty są bardzo zbliżone. Wynika z tego ze praktycznie 90% kwoty mamy wpłacić do 10.2012, oddanie inwestycji ma być do końca czerwca. Trochę to nielogiczne. Jak dla mnie transza powinna określać dokładnie co do tego czasu powinno być ukończone i transze bardziej rozłożone w czasie w zależności od zaawansowania inwestycji.
    Generalnie w związku z nową ustawą, która wchodzi z dniem 29.04.2012- zastanawiam się czy podpisać umowę teraz czy poczekać, aż wejdzie ona w życie. Zależy mi na uzyskaniu aktu notarialnego wcześniej niż po 1,5 roku od odbioru mieszkania... Z tego co rozumiem, nowa ustaw reguluje to prawnie, wynika z tego że otrzymam akt w momencie podpisywania umowy wstępnej.
    Oczywiście od razu mowie, że nie znam się na tym zupełnie, a powyższe informacje są jedynie głośnym rozważaniem możliwości zmiany w umowie tak, by nie stracić na tym płacąc dodatkowe ubezpieczenia itp.
    Wszelkie uwagi odnośnie wyboru inwestycji, lokalizacji, developera lub uszczypliwe uwagi odnośnie innych niezwiązanych z tym tematem spraw, proszę zachować dla siebie- szanujcie mój oraz swój czas.

Pozdrawiam
  • Gość: COOKIE IP: *.internetia.net.pl 19.04.12, 23:25
    Witam

Podejrzewam ze takie wpłaty są bo większość zrobią do zimy a potem będą czekać do wiosny i kończyć - elewacja itp. choć 90% to przyznam że dość sporo, tego co się orientuje to maja dobra cenę 3889 za m2 i pewnie tez dlatego takie wpłaty – myślę, że na zasadzie wpłać więcej za taniej! ale to tylko taka moja mała dygresja. Natomiast co do nowej ustawy to umowę podpisuje się aktem notarialnym (ale sądzę ,że taka samą umowę w formie aktu można podpisać teraz z developerem- jeżeli się nie zgodzą to coś bym podejrzewał że jest nie tak – proponuję do nich zadzwonić i o to zapytać) ale końcowy akt notarialny (czyli przeniesienie własności) i tak podpisuje się dopiero po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. A co do pozwolenia na użytkowanie to ustawodawca raczej nie jest nam przychylny myślę o konsumentach bo z jednej strony starają się nas zabezpieczyć bankowym rachunkiem developera za który i tak sami zapłacimy a z 2 strony developer po podpisaniu umowy po 29.04.2012 będzie mógł wydać nam klucze do mieszkania nie wcześniej niż po wspomnianym pozwoleniu na użytkowanie czyli min jakieś 6 mcy- do 1,5 roku, po skończeniu budowy, a wcześniej nie będzie nawet można wykańczać mieszkania nie mówiąc już o zamieszkaniu. Mam nadzieje ze coś pomogłem Pozdrawiam
  • Gość: xyz IP: 83.1.81.* 20.04.12, 09:36
    Dziękuje, poniekąd trochę rozjaśniłeś mi sprawę.
    Jednak nasuwa mi się kolejne pytanie odnośnie aktu. Czy ten akt będzie traktowany przez bank, w którym zaciągam kredyt, w taki sposób że nie będę musiała płacić ubezpieczenia? Oczywiście po wybudowaniu już domu. Czy dopiero akt z przekazaniem własności? Jeśli mam przez półtorej roku płacić około 150zł więcej dlatego, że nie mam aktu to trochę to idiotyczne.
    Skąd takie okresy oczekiwania na te akty, dlaczego to tyle trwa? Wina leży po stronie developera czy po stronie Instytucji Państwowych?
    Natomiast wracając do tematu transz, czo mogę negocjować te terminy z developerem oraz poprosić o zmianę w umowie tak, by były one wypłacane w przypadku kiedy zostanie ukończony określony w umowie etap? Wydaje mi się to bardziej bezpieczne rozwiązanie. jednak nie wiem czy tak można zrobić.
    Co do pozwolenia na użytkowanie i faktu, że przez ten okres nic nie będzie można zrobić zdecydowanie sprawia, że wolę podpisać umowę przez wejściem nowej ustawy...
    Zastanawiam się na co jeszcze zwrócić uwagę.
    Orientujesz się jakie zmiany z nową ustawa są na lepiej, a jakie na gorzej?
  • Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.12, 11:09
    podwyższone ubezpieczenie będziesz musiała płacić do dnia w którym uzyskasz umowę końcową i założą ci księgę wieczystą. Dopiero wtedy bank obniży ci ubezpieczenie kredytu. Natomiast umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego z roszczeniem do księgi wieczystej daje ci zabezpieczenie że w razie gdyby deweloper ogłosił upadłość jesteś jako pierwsza na liście wierzycieli a nie ostatnia jeśli podpiszesz w formie cywilnoprawnej.
    ja kupiłam mieszkanie BZOWA I i też wpłaciłam im 90% ceny a budynek był wybudowany na poziomie 1 piętra a kolejna transzę dostali po miesiącu. Możesz z nimi negocjować że teraz zapłacisz 70% a pod koniec budowy jak bezie wszystko zgodne z realizacją to kolejne 30%.
    Możesz negocjować przed podpisaniem umowy wszystko byle oni się na to zgodzili.
    Powinny ci udostępnić poszczególne etapy budowy kiedy mają być ukończone. Ja miałam to jako załącznik do umowy.
  • Gość: xyz IP: 83.1.81.* 20.04.12, 16:44
    Mam takowy załącznik. Jednak w umowie nie ma informacji, że aby dostać kolejną transze muszą to mieć ukończone. Czyli na dobrą sprawę żadne zabezpieczenie, bo harmonogram prac to jedno, a wpłata transzy to drugie.
    Może poleci mi ktoś dobrego radce prawnego, który specjalizuje się właśnie w umowach deweloperskich?
    Proszę, aby sami radcy nie wklejali mi tu żadnych autoreklam. Zależy mi na opiniach osób które korzystały z usług takowego. Nie potrzebuje kogoś kto mi powie jest dobrze i odwidzenia.
  • Gość: Habakulia IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.04.12, 11:43
    Wiesz, ja nie korzystałam z usług żadnego prawnika, bo sama coś tam liznęłam prawa, ale z tego co wiem, to jeśli bierzesz kredyt to bank i tak sprawdza stan zaawansowania.
  • Gość: xyz IP: *.tktelekom.pl 22.04.12, 19:58
    Ok, czyli jestem przewrażliwiona i generalnie rzecz biorąc wszyscy podpisują umowę przedwstępną taką jaka jest?
    Czy warto poczekać i podpisać ją po wejściu ustawy?
    Czy raczej i tak skoro mam umowę rezerwacyjną to i tak obowiązują mnie stare zasady?
  • Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.12, 09:22
    umowa rezerwacyjna to nie umowa przedwstępna.
    Dopiero podpisując umowę przedwstępną zobowiązujesz się do nabycia mieszkania.
    Jeśli chodzi o te terminy realizacji sama możesz poprosić developera o te zmiany nie musisz chodzić do żadnego radcy prawnego bo generalnie ich umowa jest całkiem niezła.
  • Gość: ikar IP: *.play-internet.pl 23.04.12, 11:10
    Co do ustawy są dwie strony medalu jedna to zabezpieczenie klienta na wypadek bankructwa developera inna jak już ktoś tu wspomniał odbiór mieszkania po pozwoleniu na użytkowanie czyli defakto dla niektórych nawet do roku czasu po wybudowaniu. Ale sama ustawa ma sporo niejasności i myślę że nie raz będzie nowelizowana na nieszczęście pewnie najszybciej za rok czy dwa. Co do zabezpieczeń developerskich to proponowałbym kontakt z developerem i ustalenie ile maja kredytu i jakie nieruchomości jak dla mnie nie jest to gigant wiec jeżeli będą mieli powyżej 2 mln kredytu to bym się zastanowił czy warto ryzykować, jeśli mniej to raczej nic ci nie grozi. Po sprawdzeniu oferty sadze ze z tą cenę zaraz sprzedadzą wszystko wiec o fundusze bym się nie martwi. Jeżeli chodzi o umowę rezerwacyjna to raczej nie będzie ona trwała wiecznie na pewno jest jakiś termin przydatności ;) Reasumując nowa ustawa developerska moim zdaniem nie wpływa znacząco na całość, gdyż wiele z tego co tam jest dziś również jest realizowane, natomiast niejasne i zawiłe paragrafy będą powodować zwiększenie spraw sadowych zarówno ze strony klientów jak i developerów.
  • Gość: bojkot IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.12, 12:39
    co to za forum jak ktoś usuwa wpisy
  • Gość: Habakulia IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.04.12, 17:56
    Nie jesteś przewrażliwiona. To normalne :) Każdy się stresuje kupując mieszkanie :)
    Każdą umowę można negocjować, a przynajmniej próbować, to nic nie kosztuje ;)
    Tak jak ktoś napisał - umowa rezerwacyjna nie jest przedwstępną - jedna może się różnić od drugiem przedmiotem zakupu, jeśli deweloper coś zmienia to Ty masz prawo od umowy odstąpić nie ponosząc żadnych kosztów.
  • Gość: gość1 IP: *.dynamic.chello.pl 30.01.13, 10:03
    Uwaga to kolejny i zapewne nie wypał Katarzyny Wysockiej.Radzę poczytać w internecie o jej upadłych firmach takich jak GetFit Fitness w Opolu i nie wypłaconych zaległościach dla pracowników.
    Lepiej sam sobie wyrób zdanie o tej osobie czy nie jest nieuczciwa!!
  • Gość: mieszkaniec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.13, 16:38
    moi drodzy ja zakupiłem mieszkanie na BZOWA I jest to mega wielki niewypał. Co chwilę coś jest nie tak, a to dach przecieka, a to grzyb na ścianach u prawie wszystkich mieszkańców. Ktoś zapomniał docieplić części dachu albo nie położyć folii zabezpieczającej. Także ja kolejnego mieszkania bym u nich nie kupił.
    Teraz robią kolejną inwestycję i uważacie że jak w rok wybudowany jest budynek to znaczy że wszystko z nim będzie ok, sorry ale ja w to nie wierzę
    Także gratuluje wszystkim zakupu sobie zresztą również
  • Gość: gość IP: 91.231.124.* 26.06.13, 23:08
    ja również kupiłem mieszkanie na Bzowej I w Radwanicach, ja także się zawiodłem na tym deweloperze grzyb w każdym mieszkaniu, a to jakieś inne ciągłe usterki, które deweloper w ramach gwarancji nie chce naprawiać a dotego jeszcze przeklęta kotłownia i piec którzy rzekomo jest "nowy" a cały czas się psuje, pewnie odkupiony od jakiegoś bankrutującego inwestora!! itd. w każdym bądź razie nie polecam tego dewelopera 7D i współczuje wszystkim, którzy kupili od 7D mieszkania w Radwanicach, ja bym tego nie powtórzył- życzliwy dla klientów
  • Gość: mieszkanka IP: 91.231.124.* 26.06.13, 23:11
    ja również nie polecam inwestycji 7D deweloper się nie spradził!! oszukuje klientów, obiecuje i nie realizuje obietnic NIE POLECAM!!!!!
  • Gość: gosc 2 IP: 91.231.124.* 09.08.13, 00:12
    ciekawe ze 2 ostatnie wpisy są od 2 różnych osób a jeden aders ip. konkurencja widać działa.
  • Gość: gosc 2 IP: 91.231.124.* 09.08.13, 00:36
    żeby nie być gołosłownym ta sama osoba napisała w tym samym dniu na forum exbud development oto odnośnik forum.gazeta.pl/forum/w,186,130850012,145388537,Re_Radwanice_ul_Bzowa_Exbud_Development.html data to że kopiła mieszkanie od apartament development - śmiech na sali..... wystarczy porównać daty26.06.2013 o 22 00h i godziny wpisu i nr ip.,a to raz jest mieszkańcem raz mieszkanką - raz w złym 7 d a raz w dobrym apartament development,konkurencja!!! brak słów! trzeba uważać ale na takich ludzi jak osoba podszywająca się pod wszystko co się da!
  • Gość: Ja IP: 80.50.81.* 14.08.13, 08:39
    A teraz weź głęboki oddech i spójrz geniuszu na swój adres IP:-), czary panie, czary!
  • maxikar 10.08.16, 19:19
    Osobiście jestem zadowolony z mieszkania, były regulacje okien i mała poprawka na posadzce ale zostały usunięte - cieszę się że trafiłem na inwestycję gdzie zrobili ogrzewanie podłogowe, (rodzice mają w domu), a przy tym dużo więcej miejsca bo nie ma grzejników, był u mnie kolega który kupił we Wrocku u innego developera i miał dużo więcej poprawek - godna polecenia firma.
  • dora_dd 05.09.16, 17:45
    Teraz mają nową inwestycję na Krótkiej w podwrocławskich Radwanicach. Podobno dobry standard i niezła cena
  • marikos-koy 22.10.16, 12:54
    Deweloper godny polecenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.