Dodaj do ulubionych

Atrium: nowe Sol de Levante

29.03.11, 16:54
Inwestycja rusza od kwietnia, mieszkania mają być gotowe w grudniu przyszłego roku. Ten sam projekt, ta sama lokalizacja i ta sama nazwa, jednak inny deweloper. Firma Atrium buduje tanio: cena za metr w Sol de Levante to około 5 tysięcy.
Po zbudowaniu węzła przy stadionie, galerii tamże, oraz Lindla przy Królewieckiej, będzie to wspaniałe miejsce.
Edytor zaawansowany
  • Gość: olo IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.03.11, 19:40
    Dodatkowo przy Maślickiej może powstać hipermarket, miasto przygotowuje ofertę: investmap.pl/wiadomosci/wroclaw-sa-trzy-dzialki-pod-inwestycje-komercyjne,25714.html
  • Gość: pytajnik IP: *.play-internet.pl 02.05.11, 21:44
    Ostatnio zainteresowało mnie kilka inwestycji we Wrocławiu. Atrium jest jednym z deweloperów, którego budynek przypadł mi do gustu ;p Stąd chciałabym zebrać konkretne informacje na jego temat. Może ktoś ma jakieś wiadomości o tym deweloperze? Może ktoś wymieni elementy, na które muszę zwrócić uwagę w czasie wyboru mieszkania i podpisywania umowy... Jakiś czas temu ktoś zwrócił mi uwagę, że lepiej kupić mieszkanie od spółdzielni mieszkaniowej (np. SM Maślice) niż od dewelopera, czy zgadzacie się z tym?
  • me-design.pl 03.05.11, 21:04
    Zapraszam do współpracy przy projektowaniu Państwa wymarzonych wnętrz.Jestem studentka architektury wnętrz, ale mam doświadczenie w projektowaniu wnętrz mieszkalnych i znajomość dostępnych na rynku produktów. Tworzę wizualizacje i rys. techniczne. Zapraszam do skorzystania z przystępnych cen.
    --
    niepowtarzalne aranżacje wnętrz
    picasaweb.google.com/medesign.pl/Portfolio#
  • Gość: gość IP: *.wroclaw.hypnet.pl 30.03.11, 18:49
    Ale Rodzinna Enklawa nie schodzi tak jak Zimowe Ogrody. Atrium ma też jakieś problemy z uzyskaniem praw go gruntu od hiszpańskiej firmy.
  • Gość: gerwazy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 18:58
    nie nie do końca, Zimowe Ogrody sprzedają już prawie rok, a Rodzinną Enklawę dopiero 3 miesiące i już mają sprzedane i zarezerwowane ok 40%. Nie pamiętam jaką mieli sprzedaż w Zimowych po 3 miesiącach, ale raczej nie było to 40%. Zważ na to, że na Bielanach jeszcze nawet fundamentów nie zrobili.
  • Gość: gość IP: *.wroclaw.hypnet.pl 30.03.11, 19:24
    Na 29 mieszkań sprzedanych jest 9. To nieco ponad 31%. Ale to już coś, bo chyba deweloper może wystąpić o kredyt (powyżej 25%)
  • Gość: de antonio IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.03.11, 15:21
    ale ty pluszowaty jesteś debil! Lidla jak już i czekaj dziadu na biedronke...
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 31.03.11, 17:44
    co z tego, ze zrobił literowy błąd w nazwie? Co to za problem, chamie?
  • Gość: hM.. IP: *.play-internet.pl 03.04.11, 00:07
    Bela! jestes moja bohaterka dnia codziennego na forum o sol de levante! :D Robie popcorn i czytamy z podzialem na role Twoje kontra-wpisy :D
  • Gość: hM.. IP: *.play-internet.pl 03.04.11, 00:08
    Ale juz tak na powaznie: wiecie,czy to juz pewne, ze sprzedaz ruszy?
  • pluszowaty 03.04.11, 11:31
    Budowa zaczyna sie w poniedzialek.
  • Gość: M IP: *.play-internet.pl 03.04.11, 14:22
    Sprzedaz tez?
  • Gość: maślickiO IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.04.11, 21:21
    na stronie dewelopera jest informacja, że sprzedaż startuje od jutra. Cena 5225 ma być utrzymana do zrobienia fundamentów.
  • Gość: M IP: *.play-internet.pl 03.04.11, 22:44
    'Cena 522
    > 5 ma być utrzymana do zrobienia fundamentów.' - czyli chodzi o to, ze na razie jest taka cna, za to dla osob decydujacych sie po postawieniu juz fundamentow, moze byc wyzsza?

A co z osobami, ktore na targach otrzymaly wypelnialy kwestionariusze zainteresowanych? Wg Atrium osoby te mialy miec cene 4995zl!! Bylo to jasno i wyraznie powiedziane - bez dodatkowych warunkow.
  • Gość: M IP: *.play-internet.pl 03.04.11, 22:46
    ** 'Cena 5225zl ma być utrzymana do zrobienia fundamentów.' - czyli chodzi o to, ze na razie jest taka cna, za to dla osob decydujacych sie po postawieniu juz fundamentow, moze byc wyzsza?

A co z osobami, ktore na targach wypelnialy kwestionariusze zainteresowanych? Wg Atrium osoby te mialy miec cene 4995zl!! Bylo to jasno i wyraznie powiedziane - bez dodatkowych warunkow.
  • Gość: MaślickiO IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.04.11, 22:57
    nie wiem po co się bulwersujesz, wystarczy zerknąć na stronę dewelopera www.atrium.net.pl gdzie w aktualnościach masz jasno napisane, że Ci to wypełnili na targach Karty mają cenę promocyjną, a najlepiej się skontaktować w tej sprawie z deweloperem
  • Gość: M IP: *.play-internet.pl 03.04.11, 23:03
    Zapewniam Cie, ze nie bylo w tym cienia bulwersacji, a jedynie pospiech ;) Ach, ludzie lubia sie kontratakowac na forach. Dzieki za info. Mam nadzieje, ze wypali z ta inwestycja, bo jak na razie uwazam ja za najlepsza z dostepnych na Maslicach.
  • piiio 04.04.11, 07:37
    cena jak na maslice bardzo dobra, ale cos dla mnie bardzo watpliwe zeby w grudniu 2012 byly gotowe mieszkania
  • Gość: daniels IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.05.11, 21:43
    Ktoś kiedyś napisał na tym forum, że Atrium buduje z kartonu bo jest cena 4995 zł za metr. Dzisiaj jechalem autem i zauważyłem reklame KC DEVELOPMENT mieszkania jud 3800 z m2 na ul. Potokowej także nie jest źle z Atrium :)
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 04.04.11, 10:38
    To dobra inwestycja ale tak samo dobre są zarówno spółdzielnia Maślice na ulicy Augustowskiej oraz inwestycja Salwirak na ulicy Północnej. Obie nawet o tyle lepsze, że dalej od ulicy, a więc ciszej a autobusy są i tak blisko tych domów.
  • piiio 04.04.11, 10:55
    mieszkania SBM Maslice byly za 6tys wiec duzo drozej
  • Gość: gość IP: *.wroclaw.hypnet.pl 04.04.11, 19:16
    Dzisiaj zarezerwowano już ok. 20 mieszkań
  • Gość: ... IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.04.11, 19:25
    nie ma się co dziwić, to ewidentnie najlepsza oferta na całych maślicach, ja daję max miesiąc sprzedaży i będzie sprzedane 100%.
  • Gość: oten IP: *.wroclaw.hypnet.pl 04.04.11, 21:10
    Co takiego, Salwirak lepiej położony!? Co innego SBM ale tam budowa trwać będzie jeszcze z 5 lat i dopiero wtedy... pod warunkiem, że dociągną drogę w kierunku szkoły. Natomiast miejsce pomiędzy szkołą a Sol de Levante, po północnej stronie Królewieckiej, jest jak wyjęte z bajki. Aż szkoda to miejsce zabudowywać!
  • pluszowaty 04.04.11, 21:55
    jasne ze lepiej. z boku, nie przy drodze, a przed budynkami duże pole gdzie nic nie zbudują. Cicho, przystanek autobusu pod nosem.
  • Gość: M IP: *.play-internet.pl 05.04.11, 22:53
    orientujecie sie moze na jakim etapie ustalen jest Atrium z MORem? troche mnie to niepokoi - zeby nie bylo tak, ze w koncu nic nie ruszy a my przeczekamy inne fajne inwestycje... :/
  • pluszowaty 06.04.11, 10:01
    Inwestycja jest formalnie przejeta ale warto udać sie do Atrium i poprosić aby pokazali stosowne dokumenty.
  • Gość: ghij IP: *.europe.hp.net 06.04.11, 11:23
    Slyszalam, ze jeszcze nie podpisali umowy z morem, czyli chyba nie maja gruntu...nie wiem, moze ktos wie wiecej? Niepokoi mnie ta klauzula, ze do 30.czerwca moga nie zaczac, a po 30.tym sie wycofac 9Nie wazne, ze zwracaja zadatk, to oczywiste, ale chodzi mi o to napiecie zwiazane z niepewnoscia czy inwestycja w ogole ruszy).
  • Gość: ghij IP: *.europe.hp.net 06.04.11, 12:01
    A wie ktos do kiedy aktualnei jest Rodzina na swoim? Miala byc do konca marca, ale teraz to przedluzone. Wiadomo do kiedy jest szansa sie na niego zalapac?
  • Gość: atom IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.04.11, 17:10
    tam jest tak nasrane w papierach, że w grudniu ale 2015 nawet nie oddadzą, np z drogą.
  • Gość: Kylie IP: *.play-internet.pl 06.04.11, 20:52
    Atom, co jest nie tak? mozesz napisac?
  • Gość: gość IP: *.wroclaw.hypnet.pl 06.04.11, 21:51
    Pozwolenie na budowę musi uwzględniać również "podłączenie" budynku do ruchu komunikacyjnego.
  • Gość: Kylie IP: *.play-internet.pl 06.04.11, 22:16
    Czyli oni tego nie maja i nie wiadomo kiedy miec beda? Moze jednak z malym opoznieniem, ale wszystko ruszy... Jesli sa wsrod Was osoby ktore rezerwowaly mieszkania, piszcie tutaj wszystkie nowe informacje, jakie udalo sie Wam uzyskac lub zaslyszec - bedzie nam latwiej! :)
  • Gość: ... IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.04.11, 22:28
    atom, gadasz za przeproszeniem wierutne bzdury. Jeśli inwestor nie ma zapewnionego dostępu do drogi publicznej, to nie otrzyma pozwolenia na budowę. Pozwolenie na budowę jest ostatnim etapem uzyskiwania wszelkich wymagancyh kwitów, jeśli czegkokolwiek brakuje, to miasto nie ma prawa wydać pozwolenia na budowę. I nie piszę tu akurat o tej inwestycji, bo uważam, że mimo jej zalet, leży za blisko drogi jak dla mnie, ale ogólnie o obowiązujących przepisach i regulacjach prawnych.
  • Gość: atom IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.04.11, 15:30
    co ty pierdzielisz??? mozna dostac pozwolenie na bryłe i budować!!!
  • Gość: M IP: *.play-internet.pl 13.04.11, 23:36
    Ciekawe jest, ze Sol de Levante budowac ma nie Atrium Sp. z o.o., a Atrium SDL Sp. z o.o. Dlaczego tak jest, wiecie cos na ten temat? Czyzby zmienil sie wlasciciel, czy ktos do nich dolaczyl?
    Oto link do wpisu do KRSu: www.imsig.pl/pozycja/2011/65/KRS/24487,ATRIUM_SDL_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84

Czy to moze byc niepokojace?

• Gość: Taka jedna IP: 31.63.214.* 07.04.11, 06:53
    A wy nie macie takiego odczucia?
  • pluszowaty 07.04.11, 09:49
    Mają wszystkie pozwolenia. Spokojnie można rezerwować mieszkania.
  • Gość: :) IP: *.play-internet.pl 07.04.11, 14:04
    Wlasnie nie do konca maja te wszystkie pozwolenia. Przeciez sprawa z MORem nie jest sfinalizowana, a bedzie w najlepszym wypadku (miejmy nadzieje) w maju. Inwestycja jest super. Oby wszystko wypalilo. Male niedogodnosci - blisko drogi itp., ale nie wiem, gdzie jest idealnie, zwl. biorac pod uwage ta cene.
  • Gość: :) IP: *.play-internet.pl 07.04.11, 14:08
    A wiec - reasumujac - wymieniajmy sie informacjami o inwestycji, a czy Bela i Pluszowaty to ta sama osoba, co za roznica ;) pisza tu tez inni w koncu.
    Pozdrowienia
  • pluszowaty 07.04.11, 15:49
    Mają wszystkie pozwolenia. Spokojnie można rezerwować mieszkania.
  • Gość: :) IP: *.play-internet.pl 07.04.11, 18:25
    Ok...maja pozwolenia, ale z jakichs powodow jeszcze nie moga zaczac budowy, wiec z jakich powodow?:) Ja tam im kibicuje, bo mam zarezerwowane juz mieszkanie, ale z niecierpliwoscia czekam kiedy wkrocza na budowe - jakies newsy macie na ten temat?
  • pluszowaty 09.04.11, 09:51
    Budowa juz ruszyła, w fazie dokumentacji, przygotowań. Nie oczekuj ze 1 kwietnia nagle wjadą dźwigi. Wszystko toczy sie zaplanowanym torem, mieszkania będą oddawane w stanie deweporskim w grudniu 2012.
  • Gość: . IP: *.play-internet.pl 09.04.11, 21:30
    Jesli tak bedzie, to naprawde S U P E R! :)
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 11.04.11, 13:09
    jakies newsy?
  • Gość: kris IP: *.static.korbank.pl 11.04.11, 13:34
    nowych chyba brak.
    muszą podpisać umowe z mor-em
    działka jak stoi nic sie nie zmieniło
    0 czegokolwiek na stan wczorajszy.
    wg. info developera
    start koniec kwietnia
    umowa z morem na przejecie terenu poczatek maja, chodzi mi o 2 umowe.
    i chyba do tego czasu nic sie nie zmieni, bo niby jak.
  • pluszowaty 11.04.11, 16:11
    Spokojnie, kupujmy.
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 11.04.11, 16:32
    :) To juz nie byla dyskretna zacheta ;) A co bedzie zalatwiane teraz w kwietniu, bo spotkanie z MORem tez jest jakies. Dlaczego jest rozbite na 2 razy?
  • Gość: kris IP: *.static.korbank.pl 12.04.11, 09:08
    jak w temacie.
    akurat w weekend targów nie było mnie we wro.
    a roznica w cenie jest.
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 12.04.11, 11:26
    Hm... no wygladal kwestionariusz tak, ze wpisywales swoje dane i numer telefonu i chyba tez wielkosc mieszkania, jakim bylbys zainteresowany.
    Jakie macie ogolnie wrazenia dotyczace tej inwestycji i firmy, ktora bedzie tu budowac. I kto w koncu bedzie budowac te mieszkania?
    Czy beda budowac za kredyt? To istotne, bo wtedy oznacza to ze deweloper ma kase i inwestycja powstanie w terminie i W OGOLE powstanie.
    Nie pytam pluszowatego, zeby nie pisal znow 'kupujmy' - nie wiem, czy tam pracujesz, ale to nie pomaga chyba ;)
    Pozdraiwam i czekam na odp., moze ktos wie wiecej...
  • Gość: kris IP: *.static.korbank.pl 12.04.11, 11:31
    na stronie masz info z audytu (z polowy zeszlego roku)
    wiesz najgorsze jest to
    - to jeszcze nie ich teren
    - malutki ten developer
    buduja na zlotnikach maja lekki poslizg - ale kto ich nie ma to takiej zimie
    to samo na bielanach.

qrcze najgorsze ze nie mialem jak wypelnic tej karty a pare zlotych robi dla mnie znacaca roznice.
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 12.04.11, 11:36
    Powiem Ci, ze wlasnie to najbardziej mnie martwi, ze wiadomo, jaka byla juz kiedys sytuacja z MORem. Obawiam sie, ze ich wspolpraca w dziedzinie nawet przejecia gruntu, moze byc ryzykowna...plus po co te 2 spotkania? Moze nie chodzi o MOR tylko? Jedno jest w kwietniu, drugie w maju...czemu az dwa?

No i ta sprawa kredytu - firma budujaca zamierza brac ten kredyt, czy budowac z pieniedzy kupujacych? Bo jesli tak to bardzo slabo...
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 12.04.11, 11:36
    Aczkolwiek mam nadzieje, ze moje obawy sa zupelnie nie sluszne... Ale fajnie by bylo miec troche rozjasnione niektore sprawy ;)
  • Gość: kris IP: *.static.korbank.pl 12.04.11, 11:44
    ja nie jestem znawca tych tematow developerow.
    ale 2 spotkania w sprawie przejecie grutnow mnie nie martwi.
    tlumacze sobie umowa wstepna i u notariusza itp.
    Zreszta przejac grunt maja w maju, a rezerwacje masz do konca czerwca, wiec sie wszystko okaze.

Co do budowy, nie wiem nie pytalem, ale sadze ze z kredytu, no chyba ze sprzedadza 90% inwestycji przed budowa.

Ja na 97% nie kupie, brakuje mi do zdolnosci 10tzl. dlatego pisalem o karte zainteresowania.
    Ale chcialem kupic i chce dalej, skreslam totka :)
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 12.04.11, 11:56
    To trzymam kciuki ;) Dzis kumulacja, kup wiecej kuponow - w razie wygranej wykupisz cala inwestycje.

Ja mam rezerwacje, ale jednak kilka spraw dalej mnie niepokoi. Moze niepotrzebnie slucham plotek...ale wyjasni sie niedlugo - mam nadzieje.
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 12.04.11, 20:38
    zrobiłam rezerwacje na jedno mieszkanie, jak budowa ruszy może wezmę jeszcze jedno. To dobra inwestycja. Sporo sie zarobi za trzy, cztery lata.
  • Gość: . IP: *.play-internet.pl 12.04.11, 20:40
    Bela, a wiesz cos na temat sposobu finansowania tego dewelopera budowy? kredyt (ktory deweloper zaciaga) czy pieniadze mieszkancow? ktos wcczesniej poruszal ta kwestie
  • Gość: grog IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.04.11, 21:55
    Będzie zaciągany kredyt, najprawdopodobniej w pko albo w bz, czyli tam gdzie mają kredyt na złotniki. Warunkiem uruchomienia kredytu jest przejecie gruntu od mora.
  • Gość: MORia IP: *.wroclaw.mm.pl 16.04.11, 22:43
    warunkiem uruchomienia kredytu jest osiągniecie przedsprzedażny 20% w PKO BP a 30% w BZ, żeby to osiągnąć to trzeba mieć: grunt, pozwolenia (przepisane na siebie) i klientów, którzy wierzą, że się uda.
  • Gość: KK IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.04.11, 22:03
    Słuchajcie najważniejsze jest to w jaki sposob ta inwestycja będzie finansowana, bo jak na razie na 89 mieszkań zarezerwowanych jest 18 i jeżeli przed startem inwestycji bedzie zarezerwowanych mało to może się to przeciągnąć w czasie. Piszcie co wiecie,b o cos czuje, ze trzeba byc ostroznym i czujnym w stosunku do tego developera.
  • Gość: . IP: *.play-internet.pl 12.04.11, 22:06
    Zawsze trzeba byc ostroznym! :) 14. czyli pojutrze, pierwsze spotkanie z MORem, w maju (na poczatku, jak ktos wczesniej wspominal) bedzie drugie. Wszystko sie wyjasni, mam nadzieje.
  • Gość: Gustlik IP: 91.90.161.* 13.04.11, 12:30
    Mor jest pod ścianą, nie ma wyjscia. Deweloper jest ok, buduje sporo i konczy budowy.
  • Gość: MORia IP: *.wroclaw.mm.pl 16.04.11, 22:34
    Czytam i nie wierzę :) Deweloper jest ok, buduje sporo?? A co o nim wiemy? Na razie rozpoczęli Złotniki i Bielany, niczego nie oddali. Ostatnia inwestycja oddana w 2006 roku i długo nic. Opóźnienie na złotnikach jest faktem.
    Jak wygląda obsługa posprzedażna w tej firmie? Czy wywiązują się z terminów z umowy a w szczególności terminu przeniesienia własności? Czy realizacje są zgodne z projektem i wizualizacjami? Czy standard zapisany w umowie jest realizowany?
    Tak, wszystko jest w porządku i trzeba kupić dzisiaj, bo jutro może nie być już szansy.
  • Gość: Tkm IP: *.wroclaw.hypnet.pl 13.04.11, 13:50
    Z punktu widzenia kupującego ważne są dwie rzeczy: sposób finansowania inwestycji tj. zakupu działki a później budowy oraz treść umowy przedwstępnej (!!!) rozpatrywana pod kątem zabezpieczenia interesów kupującego (to na wypadek gdyby coś poszło nie tak lub nagle znacząco wzrosły ceny nieruchomości na rynku). Jeżeli inwestycja będzie finansowana ze środków powierzonych to liczba chętnych będzie mieć znaczenie (nie mnie jak 50% na etapie fundamentowym z tendencją rosnącą do minimum 75%). Istotny jest również termin podpisania umowy przyrzeczenia sprzedaży (oby nie odległy od terminu przekazania lokalu!). Trzeba wiedzieć, że opłaty eksploatacyjne oraz wszelkie inne obciążenia kupującego pojawiają się już w momencie przekazania kluczy przez dewelopera (a nie jest to tożsame z prawem do własności lokalu!).
  • Gość: M IP: *.play-internet.pl 13.04.11, 23:37
    Ciekawe jest, ze Sol de Levante budowac ma nie Atrium Sp. z o.o., a Atrium SDL Sp. z o.o. Dlaczego tak jest, wiecie cos na ten temat? Czyzby zmienil sie wlasciciel, czy ktos do nich dolaczyl?
    Oto link do wpisu do KRSu: www.imsig.pl/pozycja/2011/65/KRS/24487,ATRIUM_SDL_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84

Czy to moze byc niepokojace?
  • Gość: Tkm IP: *.wroclaw.hypnet.pl 14.04.11, 09:47
    To spółka komandytowa gdzie Atriium jest komplementariuszem (a wiec odpowiada za zobowiązania tej spółki całym swym majątkiem). Spółka taka nie posiada osobowości prawnej ale może zaciągać zobowiązania, może również ogłosić upadłość. Egzekucja z majątku komplementariusza ma miejsce wówczas gdy egzekucja z majątku spółki okaże się bezskuteczna.
  • Gość: MORia IP: *.wroclaw.mm.pl 16.04.11, 22:37
    A jakim majątkiem dysponuje komplementariusz? 5000 zł?
  • Gość: M IP: *.play-internet.pl 14.04.11, 18:24
    Witam, wiadomo czy juz umowa z Mor-em podpisana?
  • Gość: worek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.04.11, 14:31
    MORia - jestes nowym 'antypicownikiem' na tym forum? ;) Bardzo dobrze, myslenie krytyczne zawsze jest sensowne.
    Czy ktos orientuje sie co z gruntem, czy jest przejety juz od MORu? I faktycznie - o co chodzi z tym przesuwaniem terminu przeniesienia wlasnosci - w umowie przedwstepnej jest napisane, ze moze byc dopiero w 2014roku w przypadku SDL, mimo ze zobowiazuja sie ukonczyc budowe w grudniu2012 - o co chodzi, dlaczego tak sie dzieje i czy moze to czyms grozic?
  • Gość: MORia IP: *.wroclaw.mm.pl 17.04.11, 17:06
    Worek, a kim jest "antypicownik"? :)
    Generalnie nie znam samej inwestycji od strony "technicznej" nie czytałem umowy i nie sprawdzałem dokumentacji. Natomiast czytając od dawna forum zawsze jestem zaskoczony tym z jakim optymizmem kupujący odnoszą się do pewnych kwestii. Generalnie forum pełne jest skrajności, albo deweloper jest niekompetentnym złodziejem albo super uczciwym przedsiębiorcą, u którego można w ciemno kupować, bo będzie dobrze. No i czasami budzi się we mnie Don Kichot :)
    Wracając do tematu. W umowach na rynku pierwotnym standardowo funkcjonuj dwa różne terminy na wydanie lokalu i przeniesienie jego własności. W świecie idealnym przesunięcie powinno wynieść ok. 2 miesiące. Tylko w świecie idealnym lokale wydawane są po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, jeden miesiąc trwa uzyskanie zaświadczenia o samodzielności lokalu i do 1 miesiąca dla dużej inwestycji zorganizowanie wszystkiego - umówienie notariusza i klientów, przygotowanie umowy itp. We Wrocławiu prawie nikt tak nie robi. Wydanie lokalu następuje przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, później ok. 2-3 miesiące pozwolenia, ok. 1 miesiąca samodzielność i ok. 1 miesiąca przygotowania. Sprawni wrocławscy deweloperzy dają sobie na wszystko (z zapasem na wpadki) do 9 miesięcy.
  • Gość: Tkm IP: *.wroclaw.hypnet.pl 17.04.11, 17:49
    Powodów może być kilka a wszystkie one zabezpieczają sprzedającego w przypadku: opóźnienia zakończenia budowy (z rożnych przyczyn), dochodzenia roszczeń gwarancyjnych (słabsza pozycja kupującego), braku pozwolenia powiatowego inspektora nadzoru budowlanego na użytkowanie budynku, wreszcie wzrostu cen nieruchomości (wówczas sprzedający może zwlekać z podpisaniem umowy przyrzeczonej sprzedaży). Trzeba zatem zwrócić uwagę czy sprzedający w umowie zawarł klauzule o możliwości rozwiązania umowy z powodu obciążenia lokalu na rzecz osób trzecich (zapis niekorzystny dla kupującego). Pamiętajmy, że wydanie lokalu przez sprzedającego skutkuje przeniesieniem na kupującego wszystkich kosztów (podatków i innych opłat eksploatacyjnych) w sytuacji gdy nie jest on jeszcze jego właścicielem. Należy zatem dążyć do tego aby czas od wydania lokalu do zawarcia umowy przyrzeczenia sprzedaży był jak najkrótszy.
  • Gość: Oszukany IP: 193.104.88.* 18.04.11, 17:23
    Witam wszystkich zainteresowanych inwestycjami Atrium.
    Ostrzegam przed tymi oszustami.Mam wątpliwą przyjemność być rolowany przez tych oszustów.Kupiłem mieszkanie w "Zimowych Ogrodach".Do chwili podpisania umowy przedwstępnej byli bardzo mili i pomocni.Z chwilom podpisania aktu notarialnego i wpłaty pierwszej raty (ok 80000 zł) ich postawa zmieniła się o 180 stopni.Nie terminowi,podnoszący ceny już w miesiąć po podpisaniu umowy,wymyślają wszystko by wymóc dopłaty.
    OSTRZEGAM PRZED TYMI OSZUSTAMI.
  • Gość: gość IP: *.wroclaw.hypnet.pl 18.04.11, 18:29
    Dziękuję za ostrzeżenie!
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 18.04.11, 19:10
    Kolego o IP: 193.104.88.* możesz skonczyć z pozwem.
  • Gość: kanada IP: 91.90.161.* 19.04.11, 10:55
    bredzi.
  • Gość: M IP: *.play-internet.pl 18.04.11, 20:53
    Jakie doplaty na Tobie wymuszono? Powiedz, na co zwrocic uwage.
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 20.04.11, 13:26
    Skoro grunt juz odkupiony od MORu, to jakie jeszcze formalnosci zostaly do spelnienia? Co ma na celu spotkanie z nimi w maju? Kiedy rozpoczecie budowy i tym samym, kiedy bedzie mozna starac sie o kredyty (ze strony kupujacych)?
  • Gość: don Wasyl IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.04.11, 16:13
    po co to bicie piany?? widać jakiś cholerny falstart.
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 20.04.11, 16:48
    Wasyl, co masz na mysli?
  • pluszowaty 20.04.11, 17:08
    po co te nerwy? osiedle już sie buduje.
  • Gość: M IP: *.play-internet.pl 20.04.11, 18:41
    Wasyl przesadza w jedna, ale Ty Pluszowaty chyba troche w druga strone :) W jakim sensie sie buduje? Nie ma chyba jeszcze placu budowy, prawda? Dopiero z poczatkiem maja ma sie cos ruszyc, taka tez mam nadzieje zreszta :)
    Zalezy mi (i zapewne innym na tym forum) na obiektywnych opiniach, postarajmy sie wymieniac sprawdzonymi i prawdziwymi informacjami! Pozdrawiam
  • Gość: don Wasyl IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.04.11, 11:55
    to zadam pytanie, gdzie i co sie buduje????
  • Gość: ccc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.04.11, 19:52
    Wasyl (bez don) - to nie jest tak, ze taka inwestycja buduje sie w jednym momencie. Wiec nie rob sztucznego tlumu na forum :P
  • Gość: don Wasyl IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.04.11, 09:32
    co ty pierdzielisz? piszą naganiacze, ze juz sie buduje, a tam nawet łopata nie wbita, więc ty nie naganiaj!!!
  • Gość: Gustlik IP: 91.90.161.* 26.04.11, 13:31
    Jak to sie nie buduje jak sie buduje?
  • Gość: Kylie IP: *.play-internet.pl 26.04.11, 18:58
    Jak wyglada w atrium sprawa garazu/miejsca postojowego? Nie mozna raczej nikogo zmusic do jego zakupu - ja np. nie posiadam auta i nie zamierzam , po co mi w takim razie miejsce postojowe? Skoro decyduje sie na zakup mieszkania, dlaczego mam sie godzic na transakcje wiazana? Deweloper nie moze mi chyba odmowic sprzedazy mieszkania - co sadzicie?
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 27.04.11, 09:14
    Może ci odmówic, ty mozesz pójśc do sądu, pewnie wygrasz ale wynik rozprawy będzie za dwa albo trzy lata. Takie realia.
  • Gość: sssssyczak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.11, 11:44
    to tak jak np. z kubkiem dodawanym do jogurtu, sprzedawane jest w komplecie i już, jak chcesz kupić sam jogurt, to nie możesz, bo to komplet. Albo jak spodnie sprzedawane z marynarką, nikogo nie interesuje, że nie masz nóg, musisz kupić komplet.
  • Gość: don Wasyl IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.05.11, 13:55
    i jak tam spamer pluszowaty, coś ziemia chyba zmarznięta, bo łopaty nie mogą wbić. A wy ludzie opanujcie się trochę, bo jak ktoś coś napisze w necie to nie znaczy, że tak jest!!!
  • Gość: T242 IP: *.internetia.net.pl 04.05.11, 16:16
    Niesprzyjające warunki atmosferyczne pewnie zatrzymaly developera.
    Drogi developerze, wstyd poslugiwać się takimi osobami na forum i robienie głupiego szumu, nie lepiej mieć swojego przedstawiciela, który się tu będzie wypowiadał?
    Ciekawe z czego będzie ten budynek za 4,9 tys za m2 z kartonu? i czego nie będzie miał:)
  • Gość: daniels IP: *.internetia.net.pl 04.05.11, 17:21
    Witam wszystkich. Rozmawiajac przed dlugim weekendem z dziewczyna z Atrium usłyszałem, że po długim wekendzie startuja z budową. Po czym jechałem dzisiaj akurat obok SDL i co ??? No właśnie......... NIC....... Jakbyście mieli jakieś nowe informacje. piszczie.

pzdr
  • Gość: Tkm IP: *.wroclaw.hypnet.pl 05.05.11, 11:54
    Wpierw trzeba być właścicielem terenu i uzyskać pozwolenie na budowę. Uzgodnienia w tej sprawie miały być prowadzone od połowy maja. Zatem jakim cudem miałyby się już teraz rozpocząć prace na tym terenie?
  • Gość: pytajnik IP: *.play-internet.pl 05.05.11, 16:02
    Dzwoniłam wczoraj do biura tego dewelopera. Prace mają ruszyć po długim weekendzie - jeszcze w tym tygodniu na terenie budowy powinni pojawić się pracownicy. Poinformowano mnie także, że teren, na którym staną budynki jest już jego własnością.
  • Gość: MAKK IP: *.play-internet.pl 06.05.11, 19:40
    No i jak z ta budowa? Pluszowaty - moze Ty nam powiesz co tam nowego? ;)

Bylam tam okolo godziny temu i nic. Naprzeciw wprawdzie wykopany zostal jakis plac, tj. po drugiej stronie ulicy, moze tam maja stac koparki Atrium? :)
  • Gość: bela IP: *.wroclaw.mm.pl 07.05.11, 00:00
    a po drugiej stronie ulicy, dokładnie na wprost Sol de levante, zaczynają coś budować..wie ktoś co to jest? na razie zdarli ziemie i trawę.
  • Gość: MAKK IP: *.play-internet.pl 07.05.11, 10:21
    No wlasnie o tym pisalam wczoraj!
    Z nadzieja laika pomyslalam, ze moze to miejsce na jakies sprzety atrium, z ktorych beda korzystac budujac budynek? ;)

• pluszowaty 08.05.11, 11:01
    chyba to jakas inna inwestycja, może Lidl? slyszałem ze ma byc na Królewieckiej. Obszar tej zdartej trawy takiej wielkości.
  • Gość: Daniels IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.05.11, 13:10
    Też mi się wydaje pluszowaty, że to będzie Lidl. Jak SDL się wybuduje będzie blisko na zakupy :) Ciekawe czy ruszą w przyszłym tygodniu...
  • Gość: MAKK IP: *.play-internet.pl 08.05.11, 21:33
    Chyba nie, bo Pluszowaty cos nic nie napomknal :D a przeciez jest wtajemniczony :D
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 09.05.11, 16:40
    No i co z ta budowa? Troche leca w kulki!!
  • Gość: makk IP: *.play-internet.pl 09.05.11, 18:40
    No troche tak... z 2.strony to faktycznie byla wersja, ze jeszcze w maju ma byc jakies spotkanie z Hiszpanami i finalizacja sprawy gruntu. Takze miejmy nadzieje, ze na dniach juz wystartuja...
  • Gość: Kowalczyk IP: *.wroclaw.mm.pl 10.05.11, 09:28
    Startują lada dzień. Już grzeją silniki.
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 10.05.11, 11:17
    a wlasnosc gruntu?
  • Gość: kura IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.05.11, 11:31
    zaczęli budowę. Wjechały już koparki.
  • Gość: Kowalczyk IP: *.wroclaw.mm.pl 10.05.11, 11:51
    ostro kopią! widzę to z domu, mam naprzeciwko. Jadą aż miło. Do wieczora będzie juz solidny dół na fundament.
  • Gość: ~gość IP: *.finemedia.pl 10.05.11, 12:13
    co powstaje po drugiej stronie ulicy królewieckiej vis a vis sol de levante?
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 10.05.11, 12:18
    Super!! Dzieki za info!

Co do tego, co bedzie po przeciwnej stronie - wg plotek jest to Lidl.
  • Gość: yyy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.11, 12:37
    słyszałem że biedronka
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 10.05.11, 17:25
    płot już stoi, robota rusza. Na przeciwko nie wiadomo co będzie: Lidl podobno miał być bliżej stadionu? Sama nie wiem, chyba tam podjadę z narzeczonym, zobaczymy. Potem walniemy się w trawkę nad stawem i strzelimy numerek.
  • Gość: qłko IP: *.play-internet.pl 10.05.11, 20:50
    Swietny plan. Powiedzcie kiedy, to ja i moj narzeczony tez tam przyjedziemy.

Dopiero ogrodzone, wiec po co ktos pisal, ze juz kopia? Nic nie kopia.
  • Gość: filut IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.11, 08:57
    a na stronie dewelopera już info o tym, że będzie podwyżka ceny
  • Gość: don Wasyl IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.05.11, 10:26
    ale pierdoły opowiadają debile. Ogrodzenie to nie oznacza, ze ruszyła budowa. gdzie debilu widzisz te koparki??? matko jakie cielęta tego słuchają na tym forum...
  • Gość: Gustlik IP: 91.90.161.* 11.05.11, 12:17
    No pewnie, ogrodzili dla zabawy, kupili płot, wynajeli ludzi i zrobili sobie ogrodzenie, hahaha, na pewno nie do kopania. posadzą tam rabatki z fiołkami.
  • Gość: ghij IP: *.europe.hp.net 11.05.11, 12:17
    podwyzka bedzie, ale nie dla tyhc, ktorzy juz zarezerwowali!! czytaj ze zrozumieniem!
  • Gość: kakadupapuga IP: 80.50.131.* 11.05.11, 16:26
    Ludzie, co wy tacy nagrzani, jaracie się tą budową jakby to było beverly hills! Zamiast się jarać weźcie zimny prysznic, sprawdźcie wpisy w KW o numerze WR1K/00182600/5, zwłaszcza dział III i IV i na spokojnie przemyślcie, czy chcecie się w to pakować...
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 11.05.11, 16:46
    Jesli mozesz, stresc nam o co chodzi...
  • Gość: don Wasyl IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.05.11, 17:07
    człowieku, masz rozum to sobie sprawdz a nie słuchasz naganiaczy.
  • Gość: Gąsiorek IP: *.wroclaw.mm.pl 11.05.11, 17:23
    konkurencja deweloperska się tutaj udziela:) nie czytajcie tych wpisów:)
  • Gość: ... IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.05.11, 18:29
    ludzie, po co ta panika, zmiana ceny będzie dopiero od połowy czerwca, jest jeszcze ponad miesiąc na kupienie w starej cenie, nie róbcie owczego pędu
  • Gość: makk IP: *.play-internet.pl 11.05.11, 20:53
    dokladnie - ten watek z cena jest smieszny - jasno jest napisane, ze cena wzrosnie w polowie czerwca, wiec logiczne, ze tylko dla tych ktorzy zdecyduja sie na zakup po 15.czerwca, bedzie wyzsza...

czy ktos ma informacje od Atrium kiedy planuja zaczac budowe? czyli doslownie - kiedy np. wjada koparki, zostana uruchomione i pojawia sie robotnicy? bo slysze rozne wersje z roznych zrodel...

Czy mozliwe jest rozpoczecie budowy, kiedy nie sa oni jeszcze formalnie wlascielami gruntu?
  • Gość: życzliwy IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.05.11, 21:15
    Stan prawny na dziś jest następujący: właścicielem działki jest MOR, w dziale IV hipoteka przymusowa, w III ostrzeżenia o wszczęciu egzekucji i roszczenia osób fizycznych i prawnych. Nie ma najmniejszej wzmianki o Atrium. Wnioski pozostawiam każdemu.
  • Gość: makk IP: *.play-internet.pl 11.05.11, 21:41
    Dzieki Zyczliwy za informacje.

Jesli chodzi o brak wzmianki o Atrium, to to jasne, oni nie ukrywaja, ze sa przed drugim i finalnym (oby...) spotkaniem z MORem.

Ale stan prawny jest niepokojacy, nie znam sie na tym - czy to oznacza, ze to zadluzenie splacac moga kupujacy mieszkania?
    Czy jesli nabywca gruntu sie zmienia, to jest jakas szansa, ze ziemia nie bedzie juz zadluzona?
  • Gość: kamilos IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.05.11, 21:49
    Słuchajcie moi dordzy. Jak dla mnie sprawa jest prosta przed podpisaniem czegokolwiek mam tu na mysli umowe przedwstepna i dalsze umowy. Trzeba wszystko dokładnie sprawdzić czy nie ma jakiś "haczyków" i tyle. Skoro wybudowlai na ul. Zwycieskiej pare bloków to czemu miało by się nie udać na Maślicach. JA się wybiore z ciekawości na targi mieszkaniowe 21-22 maja do hali Orbita.

pzdr
  • Gość: kakadupapuga IP: 80.50.131.* 12.05.11, 12:02
    Oczywiście, prawdopodobnie częścią transakcji MOR-Atrium jest spłata zadłużenia. Niemniej jednak do czasu wyklarowania się sytuacji prawnej (a więc kiedy to nieruchomość będzie FAKTYCZNIE wolna od obciążeń) ryzyko związane z transakcją i wpłacaniem pięniędzy jest duże. Przed podpisaniem umowy przedwstępnej z jakimkolwiek deweloperem zalecam konsultację z prawnikiem w celu sprawdzenia stanu prawnego.
  • Gość: kakadupapuga IP: 80.50.131.* 12.05.11, 12:03
    Postscriptum do poprzedniego maila: gdyby Atrium miał podpisaną umowę przedwstępną z MOREM to wzmianka pojawiłaby się w KW.
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.11, 16:39
    jak na razie Atrium prowadzi tylko rezerwację mieszkań, w umowach które proponują znajduje się informacja że przedwstępne będa podpisywane w czerwcu, więc dopiero po przeniesieniu własności
  • pluszowaty 13.05.11, 09:26
    a po drugiej stronie ulicy rozpoczęto już budowę pawilonu usługoweo-handlowego, bedzie blisko na zakupy.
  • Gość: kot IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.05.11, 10:29
    Czy ktos wie, czy juz ruszyla budowa? Atrium mowilo o kilku datach wjazdu koparki, ale najpozniejsza minela wczoraj - czyli cos sie ruszylo, czy dalej nic...?
  • Gość: Tom IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.05.11, 13:31
    Jak ma ruszyć, skoro Atrium na dzień dzisiejszy nie ma żadnego prawa do gruntu, zastanów się!
    Budowałbyś swój dom na cudzej działce, do tego zadłużonej?
  • Gość: Gustlk IP: 91.90.161.* 08.07.11, 11:31
    Byłem tam dziś, prace idą już pełną parą.
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 13.05.11, 14:10
    No i co z ta budowa?
  • Gość: Rudy102 IP: *.man.tk-internet.pl 15.05.11, 13:36
    Byłem tam na miejscu w piątek (13.05). W porównaniu z tym co widziałem wcześniej to zostało ustawione nowe ogrodzenie wokół placu budowy, jeszcze nie było żadnego ciężkiego sprzętu do robót ziemnych. Akcja rozwija się powoli ale ważne że do przodu. Informacji o ustaleniu (lub nieustaleniu) terminu rozpoczęcia konkretnych prac ziemnych trzeba by było zasięgnąć u źródła. Pozdrawiam przyszłych lokatorów osiedla Sol de Levante :)
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 15.05.11, 18:17
    najpierw weszli archeolodzy, znaleziono tam przedmioty i inne artefakty starego podgrodzia wrocławskiego. Prace mają potrwać do marca przyszłego roku, potem budowa ma ruszyć już normalnie.
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 16.05.11, 08:26
    Jak to? Czyli nic ma sie na razie nie budowac? :D To jakis zart??? W takim razie chyba trzeba rezygnowac?
  • Gość: ras IP: *.Red-80-35-188.staticIP.rima-tde.net 16.05.11, 08:40
    bez sensu tu kupować, jakaś lipa
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 16.05.11, 08:45
    Na to wyglada, po co jednak te reklamy w radiu itp.?
    Ciekawe czy znow wystawia sie na targach w ten weekend... Z nowymi obietnicami...
  • Gość: john IP: *.europe.hp.net 16.05.11, 11:30
    nie wiem, slyszalem juz kilka negatywnych opinii dotyczacych stanu rzeczy z tym gruntem, umowa przedwstepna itd. ... moze warto posluchac...
    jesli do 30.czerwca nie wystartuja, oddaja nam oplate rezerwacyjna?
  • Gość: Lokator klatki A IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.11, 13:01
    nie sluchajcie tej Beli to tropi jebany na każdym forum developerskim sieje panikę. Jeśli do 30 czerwca grunt itd. Nie bedzie ich to oddadzą nam opłatę rezerwacyjna!!! Po co siać panikę. Mozna isc do nich i zapytać o wszystko!!!!
  • Gość: john IP: *.europe.hp.net 18.05.11, 13:40
    dokladnie, masz racje!
    Jest tylko jedna rzecz - ogrodzenie gruntu wg niektorych (w zaleznosci od interpretacji) jest rozpoczeciem budowy, wiec jesli np. beda to przeciagac w nieskonczonosc, to moze byc problem z oddaniem kasy za rezerwacje.
    Mam nadzieje, ze to ruszy, ale ciekawe do kiedy by sie wyrobili ze zrobieniem fundamentow... Tj ile to trwa, wybudowanie takich 10-15%, ktore sa potrzebne do otrzymania kredytu?
  • Gość: Korpulentny IP: *.wroclaw.mm.pl 18.05.11, 16:35
    będą budować. Spójrzcie raczej na coś lepszego: przed Dachbudem, tym mrowiskiem co budują na Królewieckiej, jest pusty trawnik.. ale na nim są fundamenty:) tylko, ze zamknięte. Tam miał budować świat nieruchomosci... mają to w ofercie. Panienka z firmy obiecała, że ruszają po wielkanocy. Nic. Jak napisałem do dziwki, czemu kłamie, juz się nie odezwała...
  • Gość: lokator klatki A IP: *.146.234.215.nat.umts.dynamic.eranet.pl 18.05.11, 16:47
    A idzcie z tym. Każdy jedzie na Atrium a babka uczciwie mówiła przy rezerwacji co i jak. Trzeba poczekać. Do 30 czerwca sie wyklaruje wszystko albo nie i wtedy będziemy panikowac. Ja tam juz sie ciesze na mój ogródek :)

• Gość: Korpulentny IP: *.wroclaw.mm.pl 18.05.11, 17:33
    a bedziesz miał na obrzeżu osiedla? Bo jak w centrum, to ja dziękuje za taki ogródek:)) wszyscy sąsiedzi będą ci patrzeć na łeb, do talerza i słuchać twoich rozmów.
  • Gość: lokator klatki A IP: *.146.234.215.nat.umts.dynamic.eranet.pl 18.05.11, 17:45
    Na rogu będę miała :)
  • Gość: Ryan IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.05.11, 17:54
    A jak 30czerwca powiedza, ze budowa sie przeciez rozpoczela - teren ogrodzony i informacja na stronie przeciez jest, to co wtedy zrobicie? :)
    Oczywiscie, miejmy nadzieje, ze ruszy wszystko, skoncza budowac i bedzie ok. Jednak zasadnicza sprawa, czyli gruntu, jest kompletnie w proszku. Pewnie chodzi o kase, moze poprzedni wlasciciel zbyt wiele traci, stad problemy, bo innych (oprocz hipoteki na ziemi) nie widze.
  • Gość: Lokator klatki A IP: *.146.234.215.nat.umts.dynamic.eranet.pl 18.05.11, 18:03
    Oni do 30 czerwca maja pokazAc ci dokumenty i dowody na to ze są właścicielami gruntu itd. A stan budowy nie ma tu nic do rzeczy. 
  • Gość: makk IP: *.play-internet.pl 20.05.11, 18:01
    Niech to wyjdzie, niech to wyjdzie! ;)
  • Gość: daniels IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.05.11, 08:36
    no ciekawe czy wyjdzie. Ciekawe ile tez ludzi się wkurzy i przejdzie do budusa.....
    Ciekawe czy też zaczną budować w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrzesniu, listopadzie, grudniu no i w ktorym roku........................
  • Gość: zainteresowana IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.05.11, 15:55
    Byłam dzisiaj na targach w Hali Orbita.Pani z Atrium mówiła że prace na budowie idą pełną parą, terminy są dotrzymywane i na wiosnę będą oddawać mieszkanka.Ja im wierzę ,on są tacy sympatyczni.Na innych ich placach budowy "ogrody"i "enklaw" prace idą jak z bicza-chyba są mocno przed terminem.Kupię chyba w SOL dwa mieszkanka.Dziś wybiorę się jeszcze na teren budowy zobaczyć jak daleko się posunęli z postępem prac.
  • Gość: daniels IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.05.11, 18:57
    zainteresowana zaoszczędze twój czas i powiem ci, że mieszkam niedaleko i odkad ogrodzili teren nic kompletnie sie nie dzieje i nie bedzie dzialo do momentu do KIEDY ATRIUM NIE BEDZIE MIALO POZWOLENIA NA BUDOWE NA SIEBIE, czyli tutaj chodzi po prostu o wlasnosc gruntu, a Hiszpanie nie oddadza tego za grosze poniewaz kiedy kupowali tą ziemię w 2007/2008 byl bom budowlany i byly duze ceny za metr wiec teraz chca byc jak najmniej stratni. Inwestycja jest super, ale jest straszny problem z walsnoscia gruntu i hipoteką.....
  • Gość: daniels IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.05.11, 19:07
    zainteresowana jezeli chodzi o wcześniejsze inwestycje Atrium to zgodzę się z tobą, że prace ide zgodnie z planem, a to dlatego, że nie było takich dużych problemów z gruntem.

pozdrawiam
  • Gość: Kowal IP: *.wroclaw.mm.pl 22.05.11, 20:24
    No to prędko nie oddadzą Hiszpanie, bo w Polsce mieszkań dużo a ceny spadają, żaden deweloper nie przepłaci za grunty.
  • Gość: Inwestorka OGRODY IP: 193.104.88.* 22.05.11, 23:07
    Co ty piszeswz jak się nie znasz,o inwestycji w zimowych ogrodach.Ja mam kupione mieszkanie w bramie "A" i obsówa w postępie prac to jakieś cztery miechy.Nie pisz bredni ze prace idą jak z bicza bo to nie prawda.
  • Gość: olo IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.05.11, 07:20
    Są SYMPATYCZNI? Co to za przesłanka do podpisania umowy na kilkaset tysięcy?? Forrest Gump też był sympatyczny... I muminki też...
  • Gość: john IP: *.europe.hp.net 23.05.11, 09:45
    Dokladnie - oni sami przyznaja, ze roznie moze byc, bo wcale nie jest nic do przodu, ciagle stoja w martwym punkcie z ustaleniami co do ziemi i budowy. Zanim nawet dostaliby pozwolenie na budowe na siebie, to tez minelo by sporo czasu...

Po dlugich rozwazaniach, uznalem, ze jednak nie warto :/ Chca dobrze moze, ale niestety, mydlenie oczu na targach - mialem to samo - dziewczyna w mniejszym stoisku mowila, ze juz wszystko ruszylo - budowa wre i tak jej niby mowia prezesi ;) Smieszny prak profesjonalizmu.
  • Gość: daniels IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.11, 16:48
    Czyżby koniec SDL ????? Taka cisza i w ogóle duże opóźnienie z zimowymi ogrodami....
  • Gość: Eklerka IP: *.play-internet.pl 06.06.11, 21:17
    Zenada po prostu... Zaluje, ze dalam sie zwiezc ich obietnicom. To kretacze i cwaniacy, co nawet golym okiem widac... :/ W jednym z bankow, gdy wspomnialam o rezerwacji u nich, powiedzieli, ze maja slaba opinie ogolnie...
  • Gość: Tkm IP: *.wroclaw.hypnet.pl 07.06.11, 13:08
    Trzeba życzyć Atrium powodzenia! Tym bardziej, że nastał zły czas na sprzedaż nieruchomości i na podstawie wszystkich znaków na niebie i ziemi nie będzie lepiej w tej branży! Kończą się ciężkie prace budowlane w ramach Euro. Uwolnione moce stworzą dodatkową konkurencję na i tak słabnącym rynku. Jeżeli do tego dodać niż demograficzny, usztywnianie polityki kredytowej oraz nieuniknione wygaszanie pakietów pomocowych państwa, wyjazdy za granicę potencjalnych nabywców a także rosnące koszty utrzymania dla pozostałych, to wniosek jest jeden. Klientów będzie coraz mniej. Na rynku przetrwają deweloperzy najmocniejsi, tacy, którzy zaoferują produkt oczekiwany i w najniższej cenie. Dla tych, którzy pozostaną z drogim produktem czas nie będzie łaskawy...
  • Gość: Wad IP: *.wroclaw.mm.pl 09.06.11, 16:07
    No i koniec świata ma być w 2012, 12 grudnia. ;-)
    A poważnie, nie jest tak źle na tym rynku, skoro ludzie kupują domy/mieszkania na etapie fundamentów.
  • Gość: j.drewisz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.11, 23:42
    opóźnienie?????
    WSZYSTKO IDZIE O CZASIE Z ZIMOWYMI OGRODAMI!!!!!! SPÓJRZCIE NA TERMINARZ ROBÓT ZIMOWYCH OGRODÓW A NIE PIERDOLY PIEPRZYCIE GAMONIE!!!
  • Gość: john IP: *.europe.hp.net 07.06.11, 12:14
    A sdl wg Ciebie tez sie juz buduje? Bo ogrodzony jest cudzy teren?
  • Gość: daniels IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.06.11, 21:02
    Na SDL prace ostro idą koparek jest tyle, że nie mieszczą się koparki. A tak naprwdę poza psychologicznym nielegalnym ogrodzeniem terenu plotem inwestorowi MOR nic się nie dzieje. Powiem wam, że SDL to dobra inwestycja tylko trzeba mieć jaja, żeby ją wybudować. Albo mówiąc inaczej mieć w ogóle pojęcie o developerce. W ogóle jak zaczną budować to przy tym stanie ksiąg wieczystych w ogóle ciekawe czy kiedykowliek lokatorzy staną się ich właścicielami. Drodzy zawiedzeni albo szukający sprawdzcie prosze inwestycje budusa debowa polana niedlugo rusza sprzedaz maja zakonzony poziom 0 i co najwazniejsze skoncza to budowac. Termin oddania lipiec 2012. Może warto się nad tym zastanowić. Nie liczą sie wizualizacje liczą się fakty, a szczerze jestem w...................y.

pozdrawiam
  • Gość: Gustlik IP: 91.90.161.* 08.06.11, 10:50
    wyluzujcie. Nikt wam nie kazal kupowac kota w worku. Oferta była na etapie dziury w ziemi (nawet nie, nic tam nie było), cena była bardzo tania. Trzeba było oszacować ryzyko. Porządny deweloper nie daje cen ponizej sredniej na tak wspaniałe budowy. Daliscie sie nabrać to teraz wasza broszka.
  • Gość: Eklerka IP: *.play-internet.pl 08.06.11, 12:45
    Dokladnie. Tez sie dalam nabrac, ale w sumie nic straconego. Kupuje wlasnie inne mieszkanie, bo szkoda czasu, a to nie wypali juz.
  • Gość: daniels IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.06.11, 21:29
    Niedoszli sąsiedzi, mieszkańcy SDL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziś budus zamiescil na swojej stronie mieszkania w inwestycji debowa polana. Lokalizacja jeszcze lepsza niz SDL.

Serdecznie zapraszam www.budus.pl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do zobaczenia !!!!!

P.S mają juz zakończony poziom 0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: lo IP: *.54.16.70.static.telsat.wroc.pl 16.06.11, 22:52
    witam i jak tam wiadomo cos z ta wlasnoscia gruntu??
  • Gość: wt IP: *.wroclaw.mm.pl 16.06.11, 22:53
    Eee, brak zdjęć z postępów prac, i gdzie ceny? Strona delikatnie mówiąc mało przekonująca.
  • Gość: . IP: *.play-internet.pl 20.06.11, 19:49
    Nie ma zadnego postepu prac, stad nie ma tez zdjec :D

Ogrodzili nie swoj teren, pozwolenia na budowe na siebie nie maja (logiczne), wiec, jaki postep prac...
    Staraja sie i wierze w to - tez chca to zbudowac i zarobic, ale slamazarnie idzie... Mysle, ze to byl falstart z ich strony...
  • Gość: m. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.11, 20:02
    dzwonilam dzis. wszystko juz maja i beda startowac
  • Gość: lolo IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.06.11, 15:36
    przestań pierd...ić naganiaczu zasrany!!!!!
  • Gość: m. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.11, 15:52
    wypraszam sobie. jaki naganiaczu? mówię że dzwoniłam i napisałam co mi powiedziano. też mam tam rezerwacje i tez chcialabym zeby ta inwestycja ruszyla! cholera!
  • Gość: daniels IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.06.11, 21:56
    CZy ktos cos moze wie odnosnie SDL ??? Zbliza sie 3 czerwiec, a zapis w umowie mowi, ze jak nie rusza to oddaja zaliczke. Ktos ma moze jakies wiesci z SDL ????
  • Gość: m. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.11, 22:35
    przyszły mi dziś mailem dokumenty i pocztą wysłali je też. sprawdzcie maile! i powiedzcie co te papiery dla nas oznaczają
  • Gość: justysie IP: *.internetia.net.pl 28.06.11, 15:36
    ze mozna rozwiazac umowe
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.11, 20:36
    tylko po co skoro inwestycja ruszyła
  • Gość: Gustlik IP: 91.90.161.* 29.06.11, 10:41
    prace ida z kopyta,wkrótce pojawi sie pierwsze piętro
  • Gość: Rudy102 IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.06.11, 11:40
    Prace na budowie mają ruszyć w przyszłym tygodniu - jeśli dobrze pamiętam padła data 5.07 (lub 7.07). Informacja ta jest uzyskana bezpośrednio od dewelopera podczas mojej rozmowy w biurze. Niezależnie od tego czynione są starania by w sprawie zmiany wpisu w KW procedura została przyspieszona. Najprawdopodobniej nastąpi to już z końcem przyszłego tygodnia tj. coś koło 10.07 (informacja ta została mi przekazana bardziej jako pewnik niż życzenie). Wszystkie wierzytelności obciążające działkę zostały spłacone. Wygląda na to że sprawy formalno-prawne ruszyły w końcu we właściwym kierunku i we właściwym tempie. Oby się udało :)
  • Gość: xxx IP: 15.195.185.* 04.07.11, 10:42
    Asta la vista Sol de Levante!
  • Gość: daniels IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.07.11, 21:49
    Good Bye SDL !!!!!!!!!!!!!!!!

Razem z żoną kupiliśmy wczoraj mieszkanie Dębowa Polana od Budusa przy ul. Suwalskiej.
    Niedoszłym sąsiadom mówie www.budus.pl

Do zobaczenia !!!!
  • Gość: Tkm IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.11, 13:02
    Dobrze, jeżeli kupiliście na piętrze... Zerknijcie na mapki z 1997 r.
  • Gość: Gustlik IP: 91.90.161.* 05.07.11, 14:37
    no i co z tymi mapkami? Nie wiesz durniu, ze woda moze zalać dowolne tereny, wszystko zależnie od jej ilości? moze przyjsc taka powodz, ze zaleje nie zalane w 1997.
  • Gość: Tkm IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.11, 16:35
    "...woda moze zalać dowolne tereny, wszystko zależnie od jej ilości..." - powiedz mi Gustlik jedno! Jakie szkoły trzeba skończyć, żeby dojść do takiego wniosku?
  • Gość: Czesiek IP: *.tktelekom.pl 07.07.11, 10:08
    Dziś mają wjechać robotnicy i zacząć budowę (info od developera).
  • Gość: x IP: *.europe.hp.net 07.07.11, 13:57
    Moj drogi, deweloper mowi to co kwartal :D
    Poza tym - nie zastanowilo Was, czemu otwiera teoretycznie czwarte (w praktyce trzecia, bo ciezko liczyc Sol jako otwarta budowe) mimo, ze jeszcze nie sa ukonczone w wiekszym stopniu? Moze lata dziury budzetowe...albo nie wiem...czemu poza tym tez na kazda budowe powoluja nowa spolke? U innych deweloperow nie ma takich kombinacji...
  • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 10.07.11, 17:51
    jak dla mnie powoływanie oddzielnych spółek ma jak najbardziej sens... kasa nie idzie do wspólnego wora... a ponad to jesli, będzie zagrożona któraś z inwestycji, nie będzie to miało wpływu na pozostałe. Chc sama nie mogę się już doczekać aż w końcu cokolwiek pójdzie do przodu... poza biurokracją :(
  • Gość: MM IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.07.11, 21:35
    widzę, że zaklinacie rzeczywistość, życzę powodzenia. Ja idę na Nowe Maślice/
  • Gość: kondziu IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.07.11, 13:21
    troche desperackie te wasze wpisy, czy warto tak się spinać, taka super jest ta inwestycja??
  • Gość: luminator IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.07.11, 09:34
    coś te koparki dojechać nie mogą:))))))) co jest naganiacze, nie ma co pisać???
  • Gość: Czesiek IP: *.tktelekom.pl 22.07.11, 10:32
    Atrium chyba powoli kończy swoją działalnośc developerską, więc sol de levante drugi raz w tyte dostaje. Pechowa ta inwestycja.
  • Gość: ara IP: *.internetia.net.pl 22.07.11, 21:33
    wiesz coś więcej na ten temat?
  • Gość: ruła IP: *.play-internet.pl 12.01.12, 19:09
    mieszkania Sol de lewante nie będą gotowe nawet za 5 lat nie ma inwestora a ci to tam robąto to robotnicy z pod sklepu wiem coś o tym
  • Gość: Gustlik IP: 91.90.161.* 07.07.11, 10:30
    Nie, nie długo, TKM. Bo to dla inteligentnego czlowieka, ktory ma jakas wiedze, jest oczywiste. Mozesz sobie tyłek podetrzeć mapami powodzi, bo to, ze woda gdzies doszła a dalej już nie, nie oznacza, że nie dojdzie. Kwestia ilosci wody, długości trwania powodzi, itd.
  • Gość: k IP: *.internetia.net.pl 22.07.11, 15:26
    chce rozwiazac umowe - atrium zmienilo strone umowe, nie maja dokumentow do banku, w ogole zaczyna cos tu byc nie teges, bo mam czekac na zwrot kasy 45 dni!!!
  • Gość: Tkm IP: *.dynamic.chello.pl 22.07.11, 20:39
    To nie jest tak źle. Kasę odzyskasz.
  • Gość: eddie IP: *.wroclaw.mm.pl 23.07.11, 16:04
    He he... bujać to my - niedawno reklamowałeś tu Budus. Ale życzymy powodzenia w inwestycji. Czemu na waszej stronie nie ma zdjęć z budowy?
  • Gość: Gustlik IP: 91.90.161.* 25.07.11, 09:47
    podobno lada dzien mają dojechać potężne dźwigi
  • Gość: gapa IP: 80.50.131.* 25.07.11, 12:46
    do robót ziemnych i fundamentów nie są potrzebne dźwigi, przestań naganiać!
  • Gość: drwal IP: 193.104.88.* 25.07.11, 13:02
    Co do dźwigów ,to chyba pomyłka , podobno lada dzien mają dojechać potężne kopary.
  • Gość: ryhhhu IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.07.11, 14:56
    kopary to wam opadną naciągacze jak się ludzie dupami na was wypną:)))
  • Gość: kakadupapuga IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.07.11, 20:08
    Dźwigi już jadą i kopary też, a świstak siedzi i zawija w sreberka....
  • Gość: gapa IP: 80.50.131.* 26.07.11, 09:21
    a może tu: www.parkowaostoja.pl ??
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.11, 12:14
    coś tam kopią, na stronie dewelopera widać zdjęcia z budowy
  • Gość: x IP: *.europe.hp.net 26.07.11, 15:31
    nic nie kopia, wczoraj przejezdzalam - serio to beznadziejna inwestycja-niewypal. Wykrecilam sie z tego i nie zaluje decyzji
  • Gość: Rudy102 IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.07.11, 16:12
    Gdyby zechciało Ci się zatrzymać (a nie przejeżdżać) i pofatygować kilka metrów na nogach by zobaczyć przez bramę czy rzeczywiście nic się nie zmieniło, nie pisałabyś czegoś co od kilku dni jest nieaktualne. Osobiście widziałem że jednak sytuacja się zmieniła i prace ruszyły, a zdjęcia na stronie dewelopera są tego dowodem, choć co prawda na razie to można tam hodować jedynie karpie ;)
  • Gość: mis IP: *.internetia.net.pl 26.07.11, 16:45
    Atrium nie stac na znaczki pocztowe - zyczą sobie mailowo, żeby pisma od nich odbierac u nich w biurze!!! Żenada!
  • Gość: gustlik IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.07.11, 16:50
    Poświęcka Park bardzo ładna inwestycja:) domkoncept.pl
  • Gość: x IP: *.europe.hp.net 27.07.11, 11:39
    Co Ty bredzisz :D od 3 tygodni otworzyli tylko brame i wyrownali czesciowo teren. Zrobili to po to, zeby bylo wrazenie, ze cos sie zmienia. Tak sie sklada, ze wlasnie tez tamtedy chodze
  • Gość: w IP: *.internetia.net.pl 31.07.11, 11:03
    wyborcza.biz/finanse/1,108340,10014342,Ostroznie_z_deweloperem.html
    biednemu zawsze wiatr wieje w oczy. polak biedny, chce zaoszczędzić/kupić taniej i wychodzi na tym najgorzej. a dookoła hieny bo 'żyję w kraju w którym każdy chce mnie zrobić w ch...a.
    smutne to.
    w Szwecji i Danii deweloper może sprzedawać tylko GOTOWE mieszkania i domy. jesteśmy dzikim krajem a politycy zdają sie to zauważać raz na 4 lata przed wyborami.
  • Gość: ad1600 IP: *.wroclaw.mm.pl 26.07.11, 21:31
    > a może tu: www.parkowaostoja.pl ??

Brak cen, brak terminów. Nie budzi mojego zaufania.
  • Gość: Aro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.11, 22:06
    to już plajta ??
  • Gość: qwerty IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.07.11, 20:59
    Cały ten wątek, który opisujecie. Te emocje, nadzieje, wątpliwości ... wszystko to 3 lata temu przeżywali klienci MOR-Renta10, którzy kupili mieszkania w tej inwestycji. Też byli wodzeni za nos, mamieni, MOR-Renta10 też robiła prowizorkę i przesypywała ziemię z jednej części działki na drugą. Ściema była, widzę że ściema jest (nie winie obecnego dewelopera, zapewne ma problem z poprzednim włascicilem działki), mam nadzieję, że kiedyś się to skończy, gdyż to piękny projekt. Byłem jednym z Was kilka lat temu. Teraz mieszkam w nowym mieszkaniu, które kupiłem po tym, jak straciłem mnóstwo nerwów z poprzednim właścicielem Sol de Levante (MOR-Renta10). Wyluzujcie, szkoda nerwów. Doświadczony przez Sol de Lewatywę.
  • Gość: karol IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.07.11, 12:55
    O zmianach w umowie rezerwacyjnej dowiadujemy się maila. Nikt nas nie pytał, czy się na to zgadzamy. Chciałem zakupić mieszkanie od firmy X (atrium) a zostałem poinformowany, że kupię od Y. Jedyna zmiana umowy rezerwacyjnej a szczególne strony w tejże umowie, jaka może tzn. mogła mieć miejsce powinna być zawarta ANEKSEM do umowy pod rygorem nieważności umowy! Panie w biurze powtarzają jak mantrę, że to nie z ich winy nie są podpisane dalsze umowy, ale wezwań do podpisania umowy przedwstępnej nadal nie ma. No i zaczynają sie problemy, gdy chcesz odzyskać pieniądze z umowy rezerwacyjnej - z 7 dni nagle decyzja wszechprezesa jest 30 dni! A ulubiony zwrot pracowników atrium do klienta, że "nie można mieć ciastka i zjeść ciasta" widocznie nie dotyczy młodego szefostwa atrium, które przetrzymuje nasze pieniądze. Należałoby się zastanowić nad wypłacalności tej firmy - skoro zwrot 5 tys. stanowi dla nich tak wielki problem.
  • Gość: m. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.11, 13:26
    ja byłam jednym z najbardziej zaciekłych obrońców atrium. a teraz rezygnuje bo to są szczyty normalnie.
  • Gość: budowlaniec IP: *.dibre.com.pl 01.08.11, 14:05
    przeciez budowa trwa, czego sie pienisz chłopie
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.11, 18:37
    na razie koniec hodowli karpii, wypompowali wode dzisiaj z wykopu
  • Gość: no more MOR:) IP: *.internetunion.pl 01.08.11, 21:18
    Polecam zajrzeć do KRS i zobaczyć kto jest większościowym udziałowcem spółki celowej i nagle okaże się że znacie już dobrze te 3 litery :)
  • czarny_waliduda 04.08.11, 10:43
    robotnicy uwijają sie jak mróweczki
  • Gość: jaijuz IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.08.11, 12:11
    do pana wali"gruchy", nie naganiaj bo tak nasrane jak mają w papierach to nikt nie ma...
  • czarny_waliduda 04.08.11, 12:24
    ale budujom chopie budujom:) i to trzy budowy:)
  • Gość: x IP: *.europe.hp.net 05.08.11, 08:33
    pewnie niedlugo zaczna czwarta - co to dla nich :D

a Suwalska sie buduje :D
  • Gość: masliczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.11, 17:10
    Widze dużo tu krzykaczy i troli, wiec może warto napisać jak się sytuacja przedstawia na prawdę. Stan na dziś jest taki, że na budowie jest codziennie masa sprzętu i roboty idą do przodu, dziś byłem i widziałem przez bramę kilka koparek i innego sprzętu. Postaram się jutro zrobić jakieś fotki i wrzucić dla zainteresowanych
  • Gość: ciekawski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.11, 12:33
    A kto jest wykonawcą czy nie przypadkiem em-ka sp. z o.o.? I kto zarządza budową.
  • Gość: hunt IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.08.11, 13:18
    generalnym wykonawcą jest Atrium Budownictwo
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.11, 16:15
    To co tam robi EM-KA?
  • Gość: Tkm IP: *.dynamic.chello.pl 12.08.11, 19:13
    Roboty postępują, chyba dokopali się do fundamentów MOR-a. Widać, że jest trochę problemów z wodą.. ale walczą i to cieszy!
  • Gość: xyz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.08.11, 12:40
    Tak, to cieszy, od tygodnia z mojej twarzy nie znika usmiech! Nareszcie, och nareszcie!
    Nic to, ze kopia tak juz 2 tygodnie, wazne, ze zmienili szyld.
    Zycie znow ma sens!
  • pi-xel 16.08.11, 15:06
    codziennie jeżdzę tamtędy do pracy i jestem mile zaskoczona, ze w ogóle cos tam robią. Mieszkam na Stabłowicach i zastanawiam się teraz tylko czy te wszystkie nowe inwestycje w pobliżu stadionu (Dach Bud, Atrium/Soldelevante, Profit, Budus) nie spowodują, że będziemy stać rano w ogromnym korku. Wygląda na to, że drogi poszerzać już nie będą. Oby obwodnica rozładowała trochę ruch.
    --
    tanie bilety na wszystko
  • Gość: Tkm IP: *.dynamic.chello.pl 16.08.11, 22:30
    Wcześniej czy później Królewiecka będzie ulicą jednokierunkową...
  • Gość: masliczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.11, 10:37
    zrobiłem wczoraj kilka fotek, sory za jakość, ale robiłem telefonem a już było trochę ciemno
    imageshack.us/photo/my-images/801/20110818008.jpg/

imageshack.us/photo/my-images/89/20110818009.jpg/

imageshack.us/photo/my-images/833/20110818010.jpg/

imageshack.us/photo/my-images/84/20110818011.jpg/

imageshack.us/photo/my-images/192/20110818012.jpg/
  • Gość: xxx IP: *.europe.hp.net 18.08.11, 12:47
    Fotomontaz :D
  • Gość: ENKA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.11, 10:07
    Mam problem z uzyskaniem kredytu, złożyłam wniosek pod koniec sierpnia żeby skorzystać z rodziny na swoim. Bank sprawdził dewelopera i poinformował mnie ze mają bałagan w papierach, właściciele za granicą i chyba odrzucą mój wniosek, bo w miesiąc nie zdążą uporządkować wszystkich spraw. Więc żegnaj dofinansowanie!!!
  • Gość: niah IP: 62.138.6.* 16.09.11, 15:48
    RnS dziala dalej, powiedz Atrium, zeby obnizyli cene do 4970 czy ile tam teraz wynosi limit we Wro... Akurat w przypadku SdL nie powinno być problemu, a jak będzie to im powiedz, żeby się pocałowali w...
  • Gość: miki IP: *.korbank.pl 29.09.11, 09:24
    Złożono wniosek do sądu wieczystoksięgowego 26.09.2011 o wykreślenie roszczenia i przymusowej hipoteki z kw. teraz trzeba czekac na wykreślenie, o ile znowu ktoś ich nie zaskarży . Prezes mówi że oddanie nie nastąpi 12.2012, na pewno się przedłuży...
  • Gość: Gustlik IP: 91.90.161.* 29.09.11, 15:55
    po co bezczelnie kłamiesz?
  • Gość: szczypior IP: 83.27.34.* 30.09.11, 09:08
    jak się wejdzie w księgę wieczystą to widać wzmianki o tych wnioskach
  • Gość: zorro IP: *.play-internet.pl 30.09.11, 16:30
    super!! ludzie kupili mieszkania, a banki nie dają na tą inwestycję kredytów, brawo oszolomy i naciągacze, mam nadzieje, że padniecie raz dwa a nikt przez was nie straci pieniedzy...
  • Gość: Gustik IP: 91.90.161.* 30.09.11, 18:05
    przestań sie pienic, internetowy napinaczu.
  • Gość: miki IP: *.wroclaw.vectranet.pl 04.10.11, 20:56
    jak ktoś ma uzyskac kredyt skoro nie ma jeszcze umów przedwstępnych, zostaną podpisane jak będzie porządek w papierach, kogoś poniosło z tym kredytem i odmową banku.
    W umowie przedwstępnej jest zapis ze daja sobie czas na akty notraialne do 12.2014...to ponad dwa lata, czesc banków się na taki termin nie zgodzi, zreszta również w kupujących biznesie jest zeby akty byly jak najwcześniej, wg mojej wiedzy można przenieść własność przed oddaniem do użytkowania....im dłużej będziemy bez aktu tym więcej płacimy odsetek do banku ( ubezpieczenie pomostowe) do wypłaty ostatniej transzy spłacamy same odsetki...czyli większe raty przez ponad 2 lata!!! od tygodnia nowy limit rns 5002 zł!!!
  • Gość: olo IP: 80.50.131.* 05.10.11, 10:29
    Bez pozwolenia na uzytkowanie nie dostaniesz zaswiadczenia o samodzielnosci lokalu. Bez samodzielnosci nie ma mowy o akcie notarialnym i własności.
  • Gość: zoro IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.10.11, 14:50
    zgadza się olo, a oni będą pisać, ze człowiek się napina, naciągacz jeden!!! bajzel i nie jasne sytuacje to jest właśnie twoja "piękna" inwestycja. Ktoś chory na głowe tylko tam kupi.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.11, 15:43
    Ludzie ta budowa stanie tak samo jak zimowe ogrody chyba że pokryjecie koszty trzech budów !
  • Gość: MnM's IP: *.europe.hp.net 10.10.11, 09:24
    To Zimowe Ogrody stanely? O kurcze, niezle, ktos wie wiecej cos o tym?
  • Gość: fabian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.11, 11:43
    stały 2 miesiące, bo starali się o pozwlenie zamienne, ale już ruszyli z powrotem
  • Gość: daniels IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.10.11, 19:59
    DZiwie się wszystkim którzy jeszcze się łudzą, że SDL ruszy. Miałem wpłaconą tam zaliczke i dzięki Bogu podjołem dobrą decyzję i wycofałem się. Kupiłem mieszkanie niedaleko "Dębowa Polana" od Budusa. Jak widać idą cały czas do góry i mają rozpoczętą tylko tą inwestycje. Poza tym muszę napisać, że są bardzo elastyczni na zmiany itd. Może warto się nad tym zastanowić w końcu to coś pewnego a nie tak jak w Atrium.... sami wiecie najlepiej :) zobaczcie bo warto www.budus.pl
  • Gość: xxx IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.10.11, 07:23
    Witamy naganiacza na budusa. co sprzedaz nie idzie ze tak naganiacie?
  • Gość: M. IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.10.11, 23:06
    FOrum sluzy do wymiany opinii. Nie ma zasady czy regulaminu, w ktorym bylaby mowa o tym, ze nie mozna podawac nazw polecanych produktow, firm itd. Owszem, mozna, a nawet taka jest wlasnie idea forum - dzielenie sie informacjami i subiektywnymi oczywiscie odczuciami na rozne tematy. Dlatego tez nazywanie kogos, kto zabiera w nim glos 'naganiaczem' swiadczy jedynie o ograniczeniach w rozumowaniu.

Rowniez polecam Budusa - mam tam takze mieszkanie :P
  • Gość: Wuj Dobra Rada IP: *.wroclaw.mm.pl 18.10.11, 10:55
    M. vel daniels - musisz przestać TAk ZAczynać posty, bo inaczej kicha z tej budusowej maskarady.
  • Gość: john IP: *.europe.hp.net 18.10.11, 12:52
    Po co piszesz czlowieku nie na temat? Nie zasmiecaj watku. Chyba kazdy wie, ze po to jest forum, zeby sie dzielic opiniami. M i Daniels wyrazili swoje. I dobrze, dzieki temu masz orientacje (choc Twoja jest pewnie odmienna :D)
  • Gość: marcel IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.10.11, 20:09
    wuj dobra rada chciał tylko zauważyć, że zarówno M jak i Daniels to jedna i ta sama osobo co potwierdza taka sama koncowka ip jak i ten sam styl wypowiedzi łącznie z zaczynaniem pisania od dwóch wielkich liter (pewnie to bezwiedny nawyk i to zdradziło).

Oczywiście forum służy do wymiany opinii ale nie do kryptoreklamy prowadzonej przez pracowników dewelopera podszywających się za niby to zadowolonych klientów. A w tym wypadku wszystko wskazuje na to, że użytkownik kryjący się pod pseudonimami M i Daniels to właśnie pracownik Budusa który próbuje napedzić sprzedaż wypisując pochwały od niby zadowolonych klientów. Gdyby budus był na prawdę taki super to niepotrzbowałby takich działań.
  • Gość: tkm IP: *.dynamic.chello.pl 18.10.11, 20:17
    Budus ma dobre miejsce ale nie wiem czy nie za nisko. Nie wiem czy woda w 1997 nie dotarła do tego miejsca?
  • Gość: Daniels i M. IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.10.11, 20:28
    PO(glosujcie tez na PO-kolejna kryptoreklama)dobno w okolicach Suwalskiej podczas powodzi ich 'podmylo', ale tylko na poziomie piwnic...

Tak -Daniels i M to dwoch pracownikow Budusa. Pracuja pod roznymi kryptonimami np. Cichy Bob i Mozg. Zachecamy do zakupu Budusa - naprawde warto!

Dzis wystepujemy razem.
    Z pozdrowieniami,
    Daniels i M.

• Gość: cud IP: *.play-internet.pl 17.01.12, 16:10
    a tam woda kaczuszki pływają zamiast gararzu będzie basen też fajnie
  • Gość: Gustlik IP: 91.90.161.* 17.01.12, 16:16
    garaż się pisze, debilu, garaż, nie gararz... czytałeś cokolwiek w życiu?
  • Gość: terazpolska IP: *.180.241.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.02.12, 08:42
    Gustlik nie napinaj się tak bo twoja propaganda jak widać była do bani, nic tam nie powstanie bo jest totalny syf ze wszystkim.
  • Gość: tomek IP: *.182.138.97.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.02.12, 22:30
    I co, zdechlo??
  • anula5550 17.02.12, 15:37
    Witam, przepraszam że tutaj piszę z prośbą, ale to najlepsze miejsce na znalezienie osób kupujących mieszkanie u dewelopera. Mam zatem ogromną prośbę o wypełnienie ankiety składającej się z kilku pytań, a dotyczącej reklam deweloperów. Oto link do ankiety: LINK. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc :)
  • Gość: Oszukany IP: *.tktelekom.pl 09.04.12, 18:10
    Uważajcie na tą firmę !!!!
    Nie polecam nikomu zakupu u nich mieszkań, no chyba, że ktoś nie wie gdzie utopić kasę.
    Bo na obiecane mieszkania nie ma co czekać.
    Żenada.....
  • Gość: Magda IP: *.183.190.28.dsl.dynamic.t-mobile.pl 14.04.12, 19:53
    Zgadzam się to złodzieje i nic więcej.Nie kupujcie nic od nich. Nie oddali zaliczek, myślą chyba że dostali w prezencie 5 tys, żeby było jasne chodzi o prezesa Pietruszkiewicza...pozdrawiam wszystkich oszukanych.
  • Gość: Magda IP: *.183.190.28.dsl.dynamic.t-mobile.pl 14.04.12, 19:57
    Ktoś tam pisał o Budusie...bardzo dobra firma, właśnie tam kupiliśmy mieszkanie.Solidna, idą do przodu z pracą i niedługo będą gotowe mieszkania:)i z tego co wiem budują z bardzo dobrych materiałów.Tymczasem walczę o zwrot zaliczki od Atrium...żenada jakich mało.
  • Gość: Magda IP: *.183.190.28.dsl.dynamic.t-mobile.pl 14.04.12, 19:58
    Żeby było jasne nie jestem pracownikiem Budusa!!!
  • Gość: KJ IP: *.internetia.net.pl 15.04.12, 10:59
    Jesli to kogos pocieszy, to nam atrium oddalo zaliczke po 50 dniach oczekiwania. Szczesliwie kupilismy mieszkanie troszke wczesniej od dach-bud, bo ono juz jest wybudowane:)
  • Gość: dd IP: *.centertel.pl 15.04.12, 13:11
    No własnie co sie dzieje z tą inwestycją dach-bud na królewjeckiej .Mieszkania wybudowane a nikt tam nie mieszka?
  • Gość: KJ IP: *.internetia.net.pl 15.04.12, 20:07
    dach-bud to nie to formu, ale... osiedle jest gotowe trwaja prace porzadkowe i odbiory, klucze ponoc w czerwcu :)
  • Gość: Magda IP: *.e-wro.net.pl 15.04.12, 21:41
    O to gratuluję szczęścia...u nas minęło pół roku i zaliczki nie oddali...
  • Gość: GUGIN IP: 80.50.131.* 18.04.12, 16:13
    Gdybyście bardziej wzięli do siebie ostrzeżenia na forum zaoszczędzilibyście sobie czasu i pieniędzy. To było od początku skazane na porażkę.
  • Gość: cool IP: *.static.korbank.pl 19.04.12, 10:09
    Mi też od 70 dni nie oddali zaliczki, złodzieje!!!
  • Gość: zaskoczony IP: 91.90.161.* 19.04.12, 12:25
    idz do sądu a nie ujadaj tutaj, frustracie.
  • Gość: cool IP: *.play-internet.pl 25.06.12, 14:22
    Oddali Pani już zaliczkę? My tez czekamy, prosze o info na priv, moze razem bedziemy mogli mocniej zadzialac. Cool@gg.pl
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.mm.pl 02.07.12, 17:54
    Czy są osoby, które otrzymały zwrot zaliczki?
  • Gość: KJ IP: *.internetia.net.pl 02.07.12, 22:18
    Tak, my dostaliśmy zwrot rok temu, ale ... trwało to bardzo długo - jakieś 2 miesiące.
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.mm.pl 03.07.12, 17:57
    Wymagało to podjęcia środków prawnych? Pytam, gdyż poważnie zastanawiam się nad skierowaniem sprawy do sądu. Ciekaw jestem, czy ktoś już takie kroki powziął.
  • Gość: KJ IP: *.internetia.net.pl 04.07.12, 01:38
    Nie byliśmy w sadzie, ale konsultowaliśmy sie z prawnikiem, podejrzewam jednak, ze jako pierwsi dostaliśmy zwrot zaliczki i dlatego to sie udało.
  • Gość: Levante IP: *.centertel.pl 05.07.12, 00:41
    dziura zostanie w ziemi? po co wykopali? płot tez zardzewiały, wstyd.
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.mm.pl 05.07.12, 18:59
    Jak dla mnie większym problemem jest teraz odzyskanie zaliczki...
  • Gość: Jacek IP: *.rdl800.qld.optusnet.com.au 06.07.12, 13:06
    Witam,
    My wypowiedzielismy umowe w grudniu 2011, czyli jakos 7 miesiecy juz czekamy na zwrot zaliczki,
    Maile, dzwoniy, g..no to wszystko daje,
    Bardzo powaznie rozwazamy skierowanie sprawy do sadu,
    Bardzo prosze o kontakt osoby, ktore zalozyly sprawe, lu maja jakas wiedze z porad prawnych,
    Pozdrawiam,
    Jacek
    j.kliber@yahoo.ie
  • Gość: cool IP: *.static.korbank.pl 09.07.12, 13:19
    Proszę wszystkich którzy wpłacili zaliczkę do kontaktu na adres cool@gg.pl .Jest nas już kilka osób z przygotowanym planem kolejnych kroków, bardzo mile widziani kolejny przyszli-niedoszli sąsiedzi którzy dołączą do nas...
  • Gość: sss IP: 194.251.119.* 09.07.12, 15:28
    Gorąco zachęcam ! trzeba utrzeć nosa tym paszteciarzom z Atrium !
  • Gość: Olgierd IP: *.internetia.net.pl 09.07.12, 21:21
    Nie no co ty, nie idź do sądu bo tam biją...

Trzeba było iść od razu, nawet przed momentem kiedy roszczenie stało się wymagalne - wyrok zapewne zapadłby już po tym momencie.

Zamiast szukać pomocy i innych poszkodowanych na forum idź do pierwszego lepszego prawnika i jak najszybciej sprawa do sądu -> nakaz zapłaty i wyrok, JAK NAJSZYBCIEJ!

Wtedy masz twardy papier i komornik załatwi sprawę, a nie szukanie nowych znajomych przez majla czy telefony z prośbami. Zanim się zbierzecie, wypijecie kawę i poużalacie się nie będzie już z kogo ściągać.
  • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.12, 21:44
    ja tak zrobiłam, mam nakaz wypłaty od dwóch miesięcy... i nic
  • Gość: maslice IP: *.dibre.com.pl 10.07.12, 15:24
    pierwsi mieszkancy mają się wprowadzić już w marcu przyszłego roku.
  • Gość: Olgierd IP: *.internetia.net.pl 10.07.12, 17:11
    Czy pozwany złożył zażalenie do nakazu?
  • Gość: otwarcie IP: 91.90.161.* 10.07.12, 20:21
    wkrotce ponownie ruszają prace na budowie Sol De Levante.
  • Gość: Mg IP: *.e-wro.net.pl 11.07.12, 12:41
    haha to ciekawe...ludzie nie wierzcie w te bajki!!! To złodzieje!! Nic tam się nie ruszy a pieniądze wkładają do własnych kieszeni zamiast inwestować w budowę. Taka jest prawda. Wielki pan prezes się znalazł(Pietruszkiewicz), który nie ma honoru i ambicji żadnych. Ludzie nie czekajcie aż łaskawie Wam odda pieniądze , jak najszybciej do sądu trzeba kierować sprawę.
  • Gość: otwarcie IP: 91.90.161.* 11.07.12, 16:08
    prace w wykopie ruszyły.
  • Gość: Mg IP: *.183.183.68.dsl.dynamic.t-mobile.pl 11.07.12, 16:16
    Co jakiś czas ruszają...pozoranci. A czemu ludziom pieniędzy nie oddają??? Następnych naiwnych chcą nabrać żeby wpłacali do ich kieszeni.
  • Gość: Morpheus IP: *.internetunion.pl 13.07.12, 00:05
    A ja czekam od 30 lipca 2010 roku na swój zwrot, ktory jak mi napisali choc nie musza to moze laskawie mi zwroca w ciagu 60 dni, tylko zapomnieli dodac czy 360, 660 czy moze 1060 dni, bo 360 to peknie lada dzien. Ja juz zebralem komplet dokumentow i wymiany korespondencji i jeszcze jutro a najpozniej w poniedzialek wybieram sie do jednego z lepszych prawnikow ktory mam nadzieje sciagnie z nich przy okazji wysoka kare, odszkodowanie i odsetki. Mnie tylko zastanawia fakt, skoro nie maja dla nas pieniedzy na zwrot zaliczek, to w jaki sposob fukcjonuje ta firma, jej pracownicy (zreszta Bogu ducha winni, ze maja takiego szefa), no i oczywiscie jak zyje ten nasz biedny pan prezes bez pieniedzy. Ot i zagwozdka. A ta zagrywka z listem o nieprzekraczalnym terminie oddania pieniedzy najpierw do 31 maja, a pozniej do 30 czerwca to chyba tylko byla po to zebysmy sie nie pokazali na zadnych targach mieszkaniowych i nie zlinczowali biednego pana prezesa i jego upadajacej firemki.

Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego i szybkiego odzyskania pieniedzy
  • Gość: oszukany IP: 194.11.254.* 13.07.12, 15:29
    Morpheus prosze o kontakt na adres abc448@tlen.pl lub cool@gg.pl. Szukamy kolejnych osob do walki z Atrium SDL o zwrot wplaconych zaliczek.
  • Gość: Olgierd IP: *.internetia.net.pl 13.07.12, 17:50
    Nie oddają bo jak ludzie siedzą i modlą się że sprawa się sama załatwi to nie ma sensu oddawać. A nóż uda im się zbankrutować i nie oddadzą nic.

Sprawa do załatwienia od ręki przez pierwszego lepszego prawnika, jakiś zdolniejszy może nawet jakieś dodatkowe odszkodowanie (poza odsetkami) wyczaruje, a jak zna lokalnego komornika to całość załatwi się błyskawicznie. Ale trzeba to załatwiać raz dwa i nie ma na co czekać.
  • Gość: Mg IP: *.183.178.145.dsl.dynamic.t-mobile.pl 14.07.12, 19:10
    Sprawa może i jest prosta dla prawnika.Problem jest w tym że firma prawdopodobnie nie posiada żadnego majątku i jest problem ze ściągnięciem pieniędzy
  • Gość: KJ IP: *.internetia.net.pl 14.07.12, 20:51
    Pan dzielnicki oraz pietruszkiewicz posiadają kilka spółek z o.o., w których nazwie jest "atrium" z kapitałem zakładowym po 5 tys., wiec faktycznie nie ma z czego ściągać długów
  • Gość: Tkm IP: *.dynamic.chello.pl 24.07.12, 16:23
    Też chciałem kupić mieszkanie w Atrium, najpierw ZG a później SDL. Jednak kapitał firmy w wys. 5 tys. wydał mi się cokolwiek śmieszny, a już treść umowy przedwstępnej była nie do przyjęcia. Proponowałem korektę tekstu ale nie było akceptacji dla tych zmian. W końcu zrezygnowałem i kupiłem lokum w SBM Maślice. Budynek jest już prawie do odbioru. W SBM spotkałem się z rzeczową i kompetentną obsługą - bez jakichkolwiek opłat, na miejscu, mogłem wprowadzić zmiany w aranżacji mieszkania (od ścianek działowych, drzwi wew. po gniazda instalacji elektr.). Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo inwestycji - spółdzielnia raczej nie zbankrutuje!
  • Gość: Olgierd IP: *.internetia.net.pl 14.07.12, 22:14
    > Problem jest w tym że firma prawdopodobnie nie posiada żadnego majątku i jest problem ze ściągnięciem pieniędzy

Prawdopodobieństwem nie ma sensu się przejmować, od ściągania pieniędzy są komornicy, a nie forum internetowe.
  • Gość: D IP: *.internetia.net.pl 14.07.12, 22:21
    Tylko, że komornikowi trzeba wskazać z czego windykować. Sam majątku spółki nie będzie szukać. W tej sprawie to dobry detektyw byłby niezbędny.
  • Gość: .............23 IP: *.217.146.194.generacja.pl 16.07.12, 09:59
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: tutaj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.12, 13:21
    niektórym oddali, niektórym nie
  • Gość: Mg IP: *.e-wro.net.pl 16.07.12, 18:20
    A czy ja napisałam że forum jest od tego żeby ściągać pieniądze?? Wymieniamy się tutaj tylko swoimi poglądami na ten temat...po to jest forum. Może inni ludzie nie mają świadomości z kim mają do czynienia i dalej czekają naiwnie na zwrot pieniędzy. A to że nie mają formalnie kapitału o niczym nie świadczy, są inne możliwości...ale o tym nie będę pisać na forum bo pewnie PP ma tu swoich ludzi.Każdy niech robi co uważa i co mu radzi prawnik.
  • Gość: Tkm IP: *.dynamic.chello.pl 24.07.12, 15:42
    Prace nie ruszą! Poprzednia firma, chyba hiszpańska utopiła tam trochę betonu (pozostała wylewka). Od początku było wiadomo, że na tej działce wody nie da się odpompować bez poważnych prac hydrotechnicznych. Dziwne, że Atrium łyknęło tę żabę!
  • Gość: ronaldo IP: 80.50.131.* 25.07.12, 09:29
    Jeśli ktokolwiek wiąże jeszcze jakiekolwiek nadzieje z tą inwestycją, to niech sprawdzi księgę wieczystą prowadzoną dla tej nieruchomości, w szczególności dział III i IV. Księga ma nr WR1K/00182600/5
    a treść księgi można sprawdzić tutaj: ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html
  • Gość: Oslo IP: *.204.97.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.08.12, 22:16
    Hipoteka na 25 mln plus ostrzeżenia, egzekucje i roszczenia. BAGNO!
  • Gość: ronaldo IP: 80.50.131.* 06.08.12, 13:14
    Dokładnie!
  • Gość: T242 IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.10.12, 00:21
    Ostatnio przejeżdżałem, piękna dziura w ziemi, ogrodzona, może faktycznie basen tam zrobić, a zimą lodowisko:)))))
  • Gość: rol IP: *.ip.netia.com.pl 02.10.12, 13:22
    Kopary jadą żeby zasypać tą dziurę, kilka dni temu sąd ogłosił upadłość tej marnej spółki.
  • Gość: KokoS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.13, 13:25
    Cytaty:
    Najlepsze na Maślicach,
    na 100 % będzie,
    już 30 % umów podpisanych.

Minęły 4 lata a oni dalej wodę pompują z dziury.
    LoL
  • Gość: rudy102 IP: *.217.146.194.generacja.pl 15.04.13, 16:23
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: zygi IP: 91.231.117.* 13.03.14, 14:45
    Czy ktos z Państwa poszedł do prokuratury by wyeliminowac z naszego kraju tych oszustów.Nie jestesmy sami bo na Złotnikach tez oszukali ludzi.Podobno tam składają pozew zbiorowy na zorganizowaną grupę przestepczą może by tak sie do nich przyłączyc?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.