• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Osiedle Cynamonowe w Północnej części Wrocławia Dodaj do ulubionych

• IP: *.connecta.pl 07.03.12, 20:41

Osiedle Cynamonowe w Północnej części Wrocławia

www.wroclawskidom.pl/CMS/oferta/oferta_osiedle_cynamonowe.html?pietro=-1&pokoi=2&powOd=0&powDo=0&cenaOd=0&cenaDo=0&x=37&y=16
    Ceny od 3598 zł za m2
    Edytor zaawansowany
    • Gość: qwerty IP: *.adsl.inetia.pl 08.03.12, 15:40
      Fajna oferta. Dobre ceny.
      Sporo będzie się działo w najbliższych latach w północnej części Wrocławia.
      Jest tam już SM Osada, teraz dochodzi SM Wrocławski Dom, a później pewnie kolejni deweloperzy.
      • Gość: antypoludnie IP: *.182.117.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.03.12, 00:18
        oddech od tego mrowiska, jakim są poludniowe krzyki, dom na domu, auto na aucie, korki, ludzie sobie do okien zaglądają, nieustanne budowy i drogo. Paranoja.
      • Gość: pleasureseeker IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.03.12, 11:19
        Tak, północ się ruszyła. gant i triada na Kamieńskiego www.gant.pl/CMS/nowe-mieszkania-wroclaw-kamienskiego/opis_inwestycji.html ; dodatkowo na Przejazdowej jot-be.pl/rynek-pierwotny/mieszkania-menu/nasze-osiedle/59/ - Rodzina Na Swoim
        • Gość: gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.06.12, 09:58
          triada rozpoczęta sprzedaż kolejnego budynku w tym etapie II, mają w ofercie mieszkania rodzina na swoim ---ceny są od pięciu koła, znajiomy dostał fajny rabat na parking
      • 21.03.12, 11:59
        W sprawie pól irygacyjnych można poczytać na forum
        A "postęp" prac w inwestycji można sprawdzić tutaj
        --
        kminkowa.pl
    • Gość: ola IP: *.internetia.net.pl 10.03.12, 09:04
      wyglada bardzo ciekawie no i ta cena ...
    • Gość: de robe IP: *.217.146.194.generacja.pl 17.03.12, 10:54
      Co prawda tam nie szukam, ale kierunek cenowy bardzo słuszny. 3600 we Wrocławiu, a nie 5000 na jakimś zadupiu 20 km od miasta to jest to, o co chodzi.
    • Gość: Pola irygacyjne IP: 194.251.119.* 21.03.12, 10:09
      Jest tylko jeden szkopuł - jak wiele z zachodu i jest ciepluchno to potrafi tam nieźle walić z pobliskich pól irygacyjnych. Jednak za cenę 1.5K*metraż niższą niż w innych miejscach gdzie wali gooownem, to dalej dobra opcja!
    • 23.04.12, 01:43
      zapraszamy nowych sąsiadów z inwestycji Pana Grzywaczewskiego i Wrocławskiego Domu na naszą stonę: www.wilanowskie.pl.
      Tu przeczytacie co robią mieszkańcy, jakie sprawy poruszają, może dowiecie się co dla was będzie ciekawe, np akty notarialne, sposób zarządzania inwestycją, ogólnie nastroje sprawy mieszkańców osiedla- czyli wszystko to co Was dotyczy a jeszcze o tym nie pomyśleliście bo czujecie że już wszystko jest jasne. Może założycie swój wątek na naszej stronie, myślę że będzie Wam u Nas dobrze. a co się dowiecie to Wam się na pewno przyda. Tak jak my z pewnością skorzystamy z Waszych doświadczeń czy to z budowy czy z kontaktu z deweloperem i zarządcą.
      Serdecznie pozdrawiam i zapraszam
    • Gość: Wilanowskie.pl IP: 195.182.9.* 23.04.12, 08:01
      Przestrzegam wszystkich przed pochopną decyzją zakupu mieszkania od firmy MARBUD. Wszystko jest pięknie do momentu podpisania umowy przedwstępnej, potem pozostaje się tylko modlić aby stał się cud i developer zechciał zainteresować się swoją inwestycją. Z moich informacji wynika, że jesteśmy już drugą inwestycją, która zakończyła się na postawieniu budynku i zgarnięciu za nią kasy. Nie mamy odbioru technicznego budynku a tym samym nie możemy podpisać aktów notarialnych. Jeżeli się jeszcze zastanawiasz czy kupić mieszkanie u tego developera dodam, że w związku z niepodpisaniem umowy końcowej mam wyższy kredyt, muszę podpisać kolejny aneks do umowy co mnie kosztuje 300 zł (jeden już był a trzeciego nie będzie, bo bank żąda zabezpieczenia inną nieruchomością), developer obciąża nas kosztami ubezpieczenia swojej inwestycji no i co najważnie nie mamy nic do powiedzenia w naszej sprawie bo nie jesteśmy właścicielami naszych mieszkań za które zapłaciliśmy. Myslę, że gdybym miała tę świadomość trochę wcześniej nigdy nie pokusiłabym się o ten zakup.
    • Gość: Wilanowska IP: 195.182.9.* 23.04.12, 08:47
      Również przestrzegam przed kupnem mieszkania od tego developera. Mimo, iż odbiór mieszkania był prawie rok temu do tej pory nie została zwrócona mi różnica w cenie mieszkania wynikająca z mniejszego niż na umowie przedwstępnej metrażu. Ponadto developer nie zamierza zwrócić mi całej kwoty tylko jej 1/3. Stan mieszkań oddawanych do użytkowania również pozostawia wiele do życzenia (krzywe ściany, źle podłączona instalacja elektryczna, np. aby zapalić światło w pokoju najpierw trzeba zapalić światło w kuchni; panowie budujący blok nie musieli korzystać z toalet - swoje potrzeby załatwiali w naszych mieszkaniach i uważali, że jak to zaleją wylewką to będzie po sprawie; poprzykręcane do ścian puszki po piwie, po co pozbierać i wyrzucić do kosza; oraz wiele innych takich niespodzianek). Marbud i Wrocławski Dom przerzuca na mieszkańców koszty nadal trwającej budowy (woda, en. elektryczna, ubezpieczenie nieruchomości). Podpisanie aktów notarialnych już przesunęło się o ponad pół roku, ale poza mieszkańcami nikt sie tym nie przejmuje. Niestety właścicielami naszych mieszkań jesteśmy tylko jeżeli chodzi o opłaty, pod każdym innym względem nie mamy nic do gadania. Na koniec mała przestroga przed Spółdzielnią Mieszkaniową Wrocławski Dom, do momentu podpisania aktów notarialnych płacimy wygórowane koszty wynikające z zarządzania nieruchomością 1,15zł/m2 przy max. 0,60zł/m2 we Wrocławiu, no ale nie jesteśmy właścicielami więc nie możemy narzekać :(
      • Gość: Rany Boskie! IP: 194.251.119.* 23.04.12, 09:01
        Myślicie że nikt nie widzi że piszecie z tego samego kompa?

Boże, kto zatrudnia takich idiotów do czarnego PRu.... Polecam kursy obsługi internetu dla początkujących naganiaczy. Wyjaśnią wam co to jest IP
        • Gość: sygi IP: *.tieto.com 23.04.12, 10:50
          Kolego "Rany Boskie", żaden czarny Piar - sama prawda, którą mogę w 100% potwierdzić. A już na pewno nikt mnie nie zatrudnia. Tak się składa że kupiłem mieszkanie w tej feralnej nieruchomości i ta sprawa dotyczy równiez mnie tak że obrażasz mnie pisząc o "idiotach" ....
          I co tu ma do znaczenia adres IP. Jak by by wszystko w porządku to nikt by nie pisał. To jest w tej chwili jedyna rzecz jaką możemy zrobić - przestec innych przed tandemem MARBUD (Grzywaczewski)/ SM Wrocławski Dom.
          • Gość: Rany Boskie IP: 194.251.119.* 23.04.12, 10:56
            Nie mówię że tak nie jest, ale jak dwie osoby z tego samego kompa piszą udając jedną osobę, to wiarygodność takiej wypowiedzi spada praktycznie do 0, właśnie z tego powodu, że większość idiotów naganiaczy zachowuje się właśnie w ten sposób.
            • Gość: bobi IP: *.205.74.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.04.12, 11:40
              witam ,
              wiarygodność wypowiedzi można sprawdzić na forum wilanowskie.pl , które zostało utworzone nie przez naganiaczy, a przez samych mieszkańców ok 4 lata wstecz. Są opisane inwestycje Marbudu budynek CD i jako wykonawcy EiF, wszyscy mają problemy z jakością , aktami , egzekwowaniem, a co najgorsza zarządca SM Wrocławski Dom wcale nie pomaga.
              p.s projekt imponujący, jak sobie przypominał nasze osiedle też miało mieć skwer spacerowy i fontannę na środku, ale podzieli inwestycje i zmienili projekt osiedla.
              pozdr
        • Gość: wilanowskie.pl IP: 195.182.9.* 23.04.12, 13:31
          A nie przyszło ci na myśl, że razem po prostu pracujemy i kupiliśmy mieszkania w tym samym budynku (zresztą za namową trzeciego osobnika, który z nami pracuje), to nie jest czarny piar tylko wylana wściekłość olanych przez developera mieszkańców ku przestrodze innym.
      • Gość: gość IP: *.internetia.net.pl 18.06.12, 21:28
        Witam. Jeżeli będzie zarządca ze SM Wrocławski Dom to będziecie płacić 1,15 zł za zarządzanie a za pół roku wzrośnie o co najmniej 50%. Mieszkam przy ul.Świeradowskiej,zarządca ze SM Wroc. Dom i to TRAGEDIA !!!!!!! ( płacimy i WY też płacicie) tj. w tej stawce jest utrzymanie Zarządu i pozostałych kolesiów ( tj pracowników ). Ale to jest wina mieszkańców !!!!!!!!!!!!
        • Gość: mieszkaniec IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.12, 13:33
          witam, mieszkam w budynku Wrocławskiego Domu i koszt zarządzania obecnie jest 0,60 gr, moze zmienili niedawno
    • Gość: Marcin IP: *.internetia.net.pl 24.04.12, 04:12
      Cudów nie ma - niższa cena za m2 to słaba jakość mieszkań i całego bloku. Przykładowo inwestycja MARBUDU na Wilanowskiej to ściany z płyt gipsowo-kartonowych zamiast z pustaków. Życzę powodzenia w wieszaniu na takiej ścianie np. szafek kuchennych. Wystarczy mocniej przycisnąć dłonią i ściana ,,pływa". Pomijam typowe niedoróbki w instalacjach elektrycznych, bo takie można usunąć samemu (u mnie w przedpokoju elektryk pomylił przewody i po włączeniu światła wybijały bezpieczniki, albo kontakty w kuchni zostały osadzone praktycznie na wysokości szafek wiszących). Dużo poważniejsze są niedoróbki instalacji hydraulicznej (rury wystające 3-5 cm z posadzki - problem przy kładzeniu kafelek np. w łazience), źle osadzone okna, oderwane parapety, odwrócone ciągi (w kuchni, łazience powietrze jest wdmuchiwane do pomieszczenia). Pół roku po oddaniu mieszkań, na przełomie roku wybijano drugie wejście do klatki, ponieważ zapomniano o tym na etapie realizacji inwestycji. Zostawiono ,,dziurę" na galerii przez którą postronne osoby mają dostęp praktycznie do całego budynku. To tak w skrócie, jak wygląda inwestycja MARBUDU. Do tej pory, a mija już prawie rok - nie mogę doczekać się aktu notarialnego!
      • Gość: Kain IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.04.12, 09:58
        No cóż. Z Wilanowskiej nikt dobrze o MARBUD nie napisze.
        I ja też nie. Niska jakość wykonania to fakt. A akty notarialne to problem.
        Mam nadzieję, że do końca grudnia 2012 coś się ruszy. Bo w te terminy czerwiec, wrzesień nie wierzę...
        • 26.04.12, 16:42
          Prawie 250 tyś (całość)wpłacone do czerwca 2011, mamy już prawie maj 2012 i nie wiadomo kiedy będą akty notarialne. Według Wrocławskiego Domu - zarządcy -nie wiadomo kiedy akty będą bo były problemy z odbiorem i Wrocławski Dom nie ma na nic wpływu ani konkretnych informacji. Czyli deweloper wybudował blok z wadami uniemożliwiającymi odbiór inwestycji przez urzędy, zarządca nic nie wie. Za błędy dewelopera płacimy większą ratę w banku- brak aktu =większa rata.Gdybym miał jeszcze raz kupować u p. Grzywaczewskiego Marbud, to bym się już nie zdecydował- NAWET JAKBY TO BYŁY FIOŁKOWE POŁACIE CZY INNA PIĘKNA NAZWA.
          Na początku było pięknie- JotBe nieruchomości- informacje że nie ma opóźnień i przygotowanie umowy, potem wizyta u kierownika budowy który potwierdzał że wszystko idzie zgodnie z planem bo blok już jest i tylko wykończenie w środku zostało, później miła wizyta u pana prezesa Ryglowskiego z zapewnieniem ustnym że deweloper nie zgłasza opóźnień i akty będą szybko, wizyta u ich notariusza.I umowa podpisana łącznie z grafikiem wpłat. I w lipcu 2011 odbiór mieszkana- w środku popękane, krzywe ściany,nawet pęknięcia i rysy na suficie we wszystkich pomieszczeniach , "zaszczana" przez robotników łazienka- sikali do rury odpływowej i wkoło. Zdecydowana odmowa odbioru. Za kilkanaście dni 2 odbiór i udało się.Ściany działowe są z płyt kartonowo- gipsowych i ściana jak już ktoś napisał "faluje".
          Odbyły się dwa zebrania z zarządcą- ani razu z deweloperem- gdzie dowiedzieliśmy się jak powiedział pan Bandurowski- zarządca z WD, że nie mamy na razie żadnych praw i on się z nami spotkał z dobrej woli choć nie musiał. Było dużo pytań o zgłoszone usterki, np. wiatr wiejący z komina do kuchni zamiast odwrotnie, ale zarządca twierdził że nie ma kompetencji by udzielać nam odpowiedzi- on zajmuje się na chwilę obecną pobieraniem pieniędzy za eksploatację budynku i przyjmowaniem zgłoszeń o usterkach. Nie jest w mocy Wrocławskiego domu wpływanie na usuwanie usterek- oni tylko przekazują deweloperowi, a deweloper według jego punktu widzenia ustala czy będzie naprawione, czy nie. Ostatnie spotkanie około miesiąc temu (kwiecień 2012) było dla mieszkańców przykrym doświadczeniem, gdyż Wrocławski Dom nie chciał rozmawiać ani o usterkach, ani o aktach notarialnych, bo to jak twierdzi nie jest w jego kompetencji. Zaproponował, aby występować do sądu jeśli mamy problemy z deweloperem bo on nic nie może pomóc poza przekazywaniem informacji o usterkach.
          Reasumując, ja już panu Grzywaczewskiemu bym nie zaufał. Akty notarialne w końcu będą, ale niesmak i wydane dodatkowe pieniądze nie z mojej winy na długo pozostaną w mojej pamięci. Totalny brak informacji co się dzieje z budynkiem.
          Gdybym miał podejmować decyzję o kupnie mieszkania u tego pana, to na pewno zadałbym deweloperowi pytania:
          1. czy jest w stanie solidnie wybudować blok, skoro na osiedlu wilanowskim ludzie nie są zadowoleni z jakości i braku aktów notarialnych prawie rok po odebraniu mieszkania.
          2. określić datę oddania mieszkania i aktu notarialnego z dopuszczalnym poślizgiem max. 3 miesiące- bo mały poślizg może się zdążyć. Po to jest kierownik budowy, żeby wiedział jak robota idzie i kiedy może się skończyć.
          3.określić wysoką karę za brak aktu notarialnego po tym terminie- bez tego bym tu nie kupował.
          4.dokładnie sprawdzać kąty i ściany, a przede wszystkim metraż.Może się okazać, że zabraknie ci 1 metra podczas pomiaru przy odbiorze i jesteś ponad 4 tyś. w plecy. Zanim podpiszesz umowę, policz metry jeśli są już ściany, zmniejsz w umowie tolerancję braku metrażu do różnicy max 0,5 metra kwadratowego i bez dodatkowych opłat za dodatek- ty tego nie chciałeś a dostałeś gratis.Mają palny to niech robią zgodnie z nimi.
          5.Kto decyduje o naprawie zgłoszonej usterki- bo jeśli jak na wilanowskiej w budynku CD wg Wrocławskiego Domu tylko deweloper, a zarządca zbiera komisje, ogląda i przekazuje sprawę dalej- to bym tu nie brał .
          6.Kto i ile miesięcznie będzie płacił za to bajorko pomiędzy blokami- żeby później nie było zdziwienia jak Ci wpadną olbrzymie koszty utrzymania obiektu. Albo się okaże że nie wybudują bo fundusze się wyczerpały- to ile wtedy zwróci Ci deweloper
          7. Czy i kiedy będzie normalna droga dojazdowa do obiektu czyli osiedlowa połączona z drogą miejską.
          8. Czy ściany działowe będą z płyt kartonowo gipsowych?
          9.WSZYSTKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI NA PIŚMIE- NIC NA SŁOWO, ABSOLUTNIE NIC.
          10. WPŁACASZ PIENIĄDZE-ODBIERASZ KLUCZE I AKT NOTARIALNY.
          11. CZy jest fundusz gwarancyjny (kaucja) zostawiony zarządcy przez dewelopera na wypadek uchylania się dewelopera od naprawy ewidentnej usterki ?jesli nie ma to bym nie brał.
          Jak cię pan Marbud Grzywaczewski przekona z Wrocławskim Domem- wrocławskim tandemem budowlano zarządzającym, to brać i płacić gotówką, zapraszać przyjaciół i mieszkać długo i szczęśliwie,jak to ktoś zachwycony napisał: "z dala od tego mrowiska miejskiego w dobrej cenie i dobrym położeniu" czy jakoś tak.
          Bo na każdej budowie deweloper się uczy i już nie będzie popełniał tych samych błędów:)
          • Gość: Marcin IP: *.finemedia.pl 28.04.12, 09:12
            Problem stanu odbieranych mieszkań na Wilanowskiej był skandaliczny - mniej więcej to o czym piszesz i na pewno nie był to standard opisany w umowie przedwstępnej. Nie wiem jaka faktycznie była tego skala i jak to wyglądało u innych mieszkańców, ale w moim przypadku było dużo gorzej niż u Ciebie - nie będę opisywał szczegółów, ale powiem, że prace remontowe mogłem rozpocząć dopiero po dwóch miesiącach (!!!) od odbioru.
            Osobiście sądzę, że taki stan rzeczy w dużej mierze wynikał z braku doświadczenia i niekompetencji kierownika budowy. Rozmawiałem na ten temat z pracownikami budowlanymi - potwierdzili moje przypuszczenia i powiedzieli mi, że Wilanowska to była jego pierwsza samodzielna budowa.
            • Gość: Marcin IP: *.54.18.192.static.telsat.wroc.pl 03.05.12, 01:07
              Ja wole kupić mieszkanie w SM OSADA ,firma sprawdzona i po wybudowaniu troszczy się o budynki.A co do Osiedla cynamonowego to po
              prostu nie wierze ze za 3500 zrealizuja cały 'projekt".Pewnie nie beda miec kanalizacji i dróg dojazdowych

• Gość: Wilanowska IP: *.internetia.net.pl 03.05.12, 10:05
              Wydaje mi się, że brak doświadczenia i kompetencji kierownika budowy to pikuś biorąc pod uwagę umiejętności i bystrość pozostałych pracowników budowy (oczywiście nie wszystkich). Jak przyszli na poprawki to nie wiedziałam czy mam się śmiać czy płakać i przestało mnie dziwić jak można tak wszystko ..............
              To cud, że ten blok jeszcze się nie zawalił.
              • Gość: gość IP: *.internetia.net.pl 18.06.12, 21:10
                Witam i współczuję Wam,że zakupiliście mieszkanie od Wrocławskiego Domu. Czeka was zarządzanie przez zarządcę ze SM Wrocławski Dom. Pracyje tam zespół kumpli z dawnych lat ( średna wieku 60+, pracowali w różnych spółzielniach m.inn. SM Chemik i będą tam siedsieć do .... bo takiej fuchy to nie ma w żadnej SM) nastawiona tylko na to,żeby wywindować sobie jak najwyższe pensje i dyndać nogami pod biurkiek jak za dawnych lat. Mieszkam przy ul. Świeradowskiej, gdzie jest zarządca ze SM Wrocławski Dom ( TO TRAGEDIA ). Płacimy na jego utrzymanie, Zarządu,pozostałych pracowników i firmy rodzinne usługodawcze. NIE POZWÓLCIE NA ZARZADZANIE PRZEZ ZARZADCĘ ZE SM WROCŁAWSKI DOM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                • Gość: mieszkaniec IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.12, 13:40
                  Jeśli dobrze orientuję się w przepisach to chyba wspólnota wybiera zarządcę, więc jak mieszkańcom cynamonowego się nie spodoba to zawsze go mogą zmienić
                  • Gość: tu-mi IP: *.finemedia.pl 20.06.12, 16:06
                    dzień dobry, widzę że wątek się ożywia. To pięknie że nick mieszkaniec prostuje wiadomość o obniżonym koszcie za zarządzanie bo stawka była według mnie bardzo wysoka i teraz jest na przyzwoitym poziomie. Prawda jest bardzo ważna, bez względu czy ją pisze np. niezadowolony mieszkaniec, czy osoba powiązana z wrocławskim domem lub deweloperem lub jot-be nieruchomości, czy pasjonat forów internetowych czy po prostu zwykły internetowy troll co zabiera głos tylko dlatego żeby coś napisać.

Mam nadzieję, że nick mieszkaniec odniesie się również do faktu, że do dnia dzisiejszego t.j. 20.06.2012 płacimy wyższą ratę bo nadal nie ma aktów notarialnych. Mam nadzieję że nick mieszkaniec będzie na tym wątku zachęcał do współpracy z wrocławskim domem i panem Grzywaczewskim marbudem- niech poda prawdziwe powody dla których warto zaufać i powierzyć swoje wszystkie pieniądze łącznie z obciążeniem hipotecznym do grobowej deski.

I nick mieszkaniec jak jest taki oblatany w przepisach i w ogólnej sytuacji wrocławskiego domu skoro wie nawet,że obniżono stawki za zarządzanie- to powinien wiedzieć, że wrocławski dom dostaną nowi szczęśliwcy w prezencie z mieszkaniem. I nick mieszkaniec niech nie wprowadza atmosfery, że jak chcemy to możemy zmienić, bo niestety na wilanowskiej budynek c d nie mamy aktów notarialnych z winy dewelopera (kilka nieudanych prób odbiorów przez urzędy pozwalające na formalny odbiór budynku bez wad) i w związku z tym do dnia dzisiejszego nie możemy się pozbyć tego prezentu do mieszkania. Nie z naszej winy nicku mieszkaniec. I to się będzie tyczyć nowych inwestycji tandemu budowlano- zarządzającego wrocławski dom – Marbud Grzywaczewski. Brak aktów notarialnych= niemożliwość zawiązania wspólnoty i brak prawnej możliwości wyboru zarządcy ( czyli będzie zarządzał wyłącznie wrocławski dom).
                    Nick mieszkaniec pewnie jest zatroskany o prawdę tak jak wszyscy pozostali mieszkańcy związani z wrocławskim domem. Bo prawda nicku mieszkaniec jest najważniejsza.
                    A wszystkich chętnych zapraszam ciągle na wilanowskie pl. Czytać, oglądać, zabierać głos, przeglądać historię wpisów i myśleć, zanim coś podpiszecie, napiszecie.
                    • Gość: tu-mi IP: *.finemedia.pl 20.06.12, 16:22
                      i polecam wszystkim budowlańcom- deweloperom i przyszłym zarządcom powstających inwestycji piękne rozwiązanie problemów pracowników związanych z oddawaniem moczu w godzinach pracy: na budowie naprzeciw budynku cd powstaje nowa inwestycja, gdzie kierownictwo zafundowało swoim podwładnym TOI_TOIe ustawione na wyższych kondygnacjach. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu być może wybudowane tam pomieszczenia nie będą zaszczane.
                      • Gość: constyll IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 20.06.12, 17:39
                        tu-mi pytam tak zupełnie szczerze z ciekawości zawodowej
                        jak to się dzieję, (tzn jak to było w Twoim przypadku), że ludzie tak rozsądnie piszący po fakcie o swoich problemach nie byli w stanie ich dostrzec na etapie wyboru dewelopera
                        przecież dokładnie czaisz o co chodzi w umowie z deweloperem, znasz wiele szczegółow w tym względzie
                        deweloper u którego kupiłeś nie działa od dziś więc można to pewnie było wiedzieć na etapie Twojego zakupu, zignorowałeś sygnały, nie interesowałeś się u kogo kupujesz, czy może ładna panienka w salonie Cie oczarowała?
                        • Gość: tu-mi IP: *.finemedia.pl 20.06.12, 19:54
                          ech...urok prezesa Ryglowskiego, czar p.Grzywaczewskiego Marbuda, charyzma p. Bandurowskiego
                          • Gość: constyll IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 20.06.12, 20:18
                            pytałem poważnie, bo to dość ciekawe jak dochodzi do takich decyzji, których jak rozumiem później się żałuje
                            • Gość: tu-mi IP: *.finemedia.pl 20.06.12, 20:33
                              jest taka fajna piosenka Oddalenie niejakiego Kazika z płyty Oddalenie, posłuchaj, poczytaj tekst, zwróć uwagę na fleksje, koniunkcje oraz przekaz, każdą linię po linii. Znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
                              • Gość: az IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.12, 13:20
                                Mysle, ze odpowiedz jest prosta: sa ludzie madrzy, ktorym zadarza sie podjac glupia decyzje.
            • Gość: Basia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.12, 23:20
              Nistety nie mogę zgodzić się z panem, ja również kupiłam miszkanie na Wilanowskiej i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. Jeżeli poprosiłam o poprawki to zawsze były one wykonane. Obecnie poszukuje mieszkania dla mojej córki i jestem wręcz zafascynowana mieszkaniami na osiedlu Cynamownowym, ponieważ jest to bardzo kożystna oferta. Na prawdę polecam mieszkanie sprzedawane przez firmę Marbud oraz SM Wrocławski Dom.
              • Gość: tu-mi IP: *.finemedia.pl 12.08.12, 21:57
                witam serdecznie,
                Szanowna Pani, to bardzo dobrze że jest Pani tą szczęśliwą osobą. Gratuluję i życzę aby Pani nabyła w bardzo dobrej cenie i bardzo dobrym stanie kolejne mieszkanie, ba, cały blok dla swoich przyjaciól, matki , ojca, i najbliższej rodziny.Jakoś tylko nie przypominam sobie, aby na zebraniach z p. Bandurowskim prezesem na kilkadziesiąt osób chociaż jedna przekonywała że u niej wszystko ok. Ale kilkadziesiąt osób może się mylić,mieć pecha, akurat ich problem z jakością lub obsługą lub kontakt z deweloperem i zarządcą był nie do przyjęcia. Całe szczęście są jeszcze takie osoby jak Pani zadowolone z obecnej sytuacji. I tylko mam prośbę, żeby Pani napisała kiedy wpłaciła pieniądze za mieszkanie i odebrała klucze, a kiedy podpisała końcowy akt notarialny. Bo u mnie trwało to rok i przez rok mówiono mi i innym na zebraniach w spółdzielni, w sekretariacie prezesa, że to za miesiąc, dwa już w listopadzie itp itd. a potem ,ze już nic nie wiadomo. ale było minęło....jestem ciekawy. akty są, wrocławski dom ma się świetnie. z informacji od p. Ryglowskiego prezesa dowiadują się ludziska, że na nowym osiedlu cynamonowym nie będzie kaucji na wypadek naprawy usterek. czyli tak jak na wilanowskiej deweloper pan mariusz grzywaczewski uzna coś, że nie naprawi to wrocławski dom nie ma na to wpływu i nie będzie naprawione, mimo że komisja ze spółdzielni uznała że jest to wada podlegająca naprawie w ramach gwarancji.
                Dlatego szanowna Pani życzę szczęścia i gratuluję szczęścia. życie toczy się dalej, są ważniejsze sprawy w życiu niż zwodzenie informacyjne przez wrocławski dom, co to nic nie może załatwić bo pan grzywaczewski nie wyraża zgody na naprawę gwarancyjną zgłoszonej usterki. Chodzą słuchy po osiedlu,że już niedługo prawdopodobne mieszkańcy z wilanowskiej zbiorą się razem, odwołają wrocławski dom z funkcji zarządcy, a sprawy niezałatwionych reklamacji przez dewelopera zgłoszą do prokuratury. No chyba że nagle zgłaszane problemy z usterkami będą naprawiane i wtedy w końcu będzie normalnie. Mamy nowy blok i potrzeba nam gospodarza, który będzie pilnował naszych interesów, aby blok na gwarancji był jak nowy.
    • Gość: Marcin IP: *.finemedia.pl 26.08.12, 10:15
      Standard mieszkań MARBUDU na Wilanowskiej jest na poziomie dostatecznym. Nie trzeba tam mieszkać, wystarczy przyjechać i porównać z inwestycjami innych developerów: zjazdy do garaży, elewacja budynku, zwłaszcza wewnętrzne podwórko - katastrofa, nieograniczony dostęp osób postronnych do całego bloku wynikający z błędów projektowych, krzywe chodniki i popękana kostka (źle przełożona). Można wymieniać długo... Do tego dochodzi nieudolny zarząd SM i wysokie czynsze (400-500zł).
      Z drugiej strony, spokojna i kameralna okolica (w przeciwieństwie do blokowisk Psiego Pola), pełna infrastruktura, planowe przekazanie mieszkań, szybki dojazd do centrum bez korków i niska cena za metr - optymalne rozwiązanie dla młodych małżeństw szukających pierwszego mieszkania.
    • 09.11.12, 09:35
      Ja również przyłączę się do osób, które są niezadowolone z wyboru developera p. Grzywaczewskiego. I stanowczo odradzam zakup mieszkania od tegoż Pana. Niestety jest to człowiek nieprofesjonalny, z którym jakiekolwiek rozmowy przebiegają w sposób 'lekko mówiąc' niesympatyczny. Za dużo pisania o problemach jakie wynikają z braku profesjonalizmu jego oraz jego podwykonawców.
      Pozdrawiam.
      • Gość: Wisiorek IP: 194.251.119.* 09.11.12, 14:06
        To żeś takimi konkretami sypnął że nie wynika z tego kompletnie nic.
        • Gość: człowiekzmetra IP: *.217.146.194.generacja.pl 09.11.12, 17:12
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: xyz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.12, 21:03
        Ja kupiłam mieszkanie od p Mariusza Grzywaczewskiego, jestem z tego bardzo zadowolona ponieważ moi znajomi kupili mieszkanie u konkurencji i zapłacili prawie 100000 zł więcej
        • 17.12.12, 18:40
          I co z tego że ktoś kupił gdzieś drożej- jak ma ochotę, chęć to niech kupuje.
          Nie chodzi o to żeby było tylko tanio, chodzi o dobrą cenę, jakość i odpowiedzialność za własną pracę.
          Pan Grzywaczewski buduje tanio, ale jakość wykonania i kontakt z tym Panem jest do poprawy.

ok 2 miesiące temu fachowcy pana Grzywaczewskiego przyjechali poprawić kostkę na drodze- pofalowała się. Ekipa na rawickich blachach Mercedesem kilka dni ciężko pracowała. Normalna sprawa- nowa droga, teren się ubija, wystarczy poprawić i ok.
          ale... Fachowcy od dewelopera Marbuda Grzywaczewskiego po rozebraniu kostki na drodze, wyrównali teren i poukładali kostkę z powrotem wykorzystując starą popękaną-uszkodzoną kostkę. Efekt- dziurawa obłupana kostka na "nowej" drodze- dokładnie dwa obłupane place z powodu położenia starej uszkodzonej kostki. Zapraszam do oględzin- akurat na wysokości lokalu pana dewelopera i fryzjera- teraz otworzyli tam spożywczy. Oczywiście pan Marbud nie widzi pewnie problemu skoro tak to zostawili po naprawie, a Wrocławski dom zarządca nie zwrócił na to uwagi- czy to ktoś odbierał ze spółdzielni ??? Jeśli tak to na jakiej podstawie , jeśli nie to dlaczego? Tylko mieszkańcy pozostali z połupana kostką na drodze.

I znowu powraca temat jakości.

• Gość: roman IP: *.wroclaw.vectranet.pl 02.04.13, 14:42
      Odświeżam temat. Ktoś chętny do zakupu?
      • Gość: klamocik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.13, 09:57
        Ja jestem chętny do zakupu mieszkania w budynku D3
        • Gość: roman IP: *.wroclaw.vectranet.pl 09.05.13, 14:30
          To będziemy sąsiadami. Pamiętaj o wynegocjowaniu kilku zapisów w umowie..
          • Gość: klamocik IP: *.eduroam.pwr.wroc.pl 10.05.13, 09:29
            A jakie zapisy negocjujesz? Ja głównie cenę negocjowałem i garaże. Wczoraj umowę podpisaliśmy na mieszkanie w budynku D3 na parterze 53,16m2. A ty? Ponoć już 10% mieszkań sprzedali i coś się im ruszyło po ostatnich targach mieszkaniowych. Ciekawe będzie je jeziorko bo ponoć ma zbierać deszczówkę i wodę gruntową a nadmiar spuszczać do kanalizacji :)
            • Gość: roman IP: 217.153.198.* 10.05.13, 09:51
              Poza ceną wynegocjowałem kilka wpisów, które mnie uchroniły przed ew. upadkiem dewelopera; do tego czas opóźnienia z 3 miesięcy na duży krótszy. Bajorko pomysł fajny, tylko mam nadzieje, że nie będzie problemu z komarami... wiesz coś na temat kanalizacji?
              • Gość: klamocik IP: *.eduroam.pwr.wroc.pl 10.05.13, 11:10
                O kanalizacji nic nie wiem dokładniej. A w którym budynku mieszkanie kupiłeś?
                • Gość: roman IP: 217.153.198.* 10.05.13, 11:21
                  E4 parter
                  • Gość: klamocik IP: *.eduroam.pwr.wroc.pl 10.05.13, 12:14
                    Widzę że tarasy wszystkich przyciągają.
                    • Gość: klamocik IP: *.eduroam.pwr.wroc.pl 10.05.13, 12:23
                      W E4 już chyba tynkują wewnątrz mieszkania. U mnie za ok 3-4 tygodnie :)
                      • Gość: roman IP: 217.153.198.* 10.05.13, 12:57
                        Tak, narazie wszystko fajnie z planem ;)
                        • Gość: rado IP: *.static.chello.pl 19.05.13, 18:48
                          szkoda , że tyle negatywnych opinii na temat dewelopera i SM:/ fajnie to wszystko wygląda na papierze, cena, wizualizacje, ale jak naprawdę będzie? Ja będę czekał, jak oddadzą mieszkania zaczną się interesować, jeśli będzie coś wolnego.
          • Gość: kamil IP: *.internetia.net.pl 20.05.13, 12:34
            o jakich zapisach mowisz? - bo tez niedlugo bede podpisywal umowe

dziekuje za podpowiedz
            • Gość: klamocik IP: *.eduroam.pwr.wroc.pl 20.05.13, 17:50
              Te zapisy to pewnie uzależnienie wpłat od postępu prac. Konkretnie to przed upadłością się nie uchronisz. Ale oni wykonali już 60% robót na tej budowie. Byłem w piątek to budynki A1,A2 były ocieplone już z posadzkami w środku na A4 tynki kładziono a w E1 zaczęto ocieplać.
            • Gość: klamocik IP: *.eduroam.pwr.wroc.pl 20.05.13, 17:51
              Te zapisy to pewnie uzależnienie wpłat od postępu prac. Konkretnie to przed upadłością się nie uchronisz. Ale oni wykonali już 60% robót na tej budowie. Byłem w piątek to budynki A1,A2 były ocieplone już z posadzkami w środku na A4 tynki kładziono a w E1 zaczęto ocieplać. Napisz w którym budynku kupujesz mieszkanko.
              • Gość: Pablo IP: *.internetia.net.pl 09.11.13, 21:06
                Czy ktoś kupił mieszkanie w budynku B2??? Jeśli tak,to pozdrawiam przyszłych sąsiadów:-)
          • 20.05.13, 20:12

witam, o jakie warto uzupełnić umowę zapisy? czy jest to teren zalewowy?
            • Gość: klamocik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.13, 23:11
              To nie jest teren zalewowy. Jak bierzesz kredyt to bank się ubezpiecza od bankructwa dewelopera. Możesz okres odbioru skrócić z 3 miesięcy do np dwóch. Oraz aby akt notarialny dali szybciej niż rok. Ale to są takie standardowe terminy. Wg. mnie to te osiedle powinni wybudować przed czasem jak nic nieoczekiwanego się nie stanie. Piszcie jaki mieszkania was interesują w jakich budynkach.
              • Gość: karol IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.06.13, 18:08
                Ja byłem zainteresowany mocno tą inwestycją, super cena i niezła lokalizacja, ale to co tu wyczytałem na temat WD i developera mocno mnie zniechęciło...
                • Gość: kla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.13, 10:33
                  Szczerz powiem że prace posuwają się szybko. Budynki a1, a2, a3 już powoli wykańczają w środku, e1,e2, e3, e4, mają już wykonaną elewację teraz elewację robią na budynkach f, natomiast d mają już instalację dachy oraz tynki wewnętrzne. Ładnie to wygląda. Rozmawiałem z Panem Grzywaczewskim i mówił że teraz skupiają się na budynkach i na drogach dojazdowych aby mieszkańcy mogli się wprowadzić i postarają się jeziorko w tym roku zrobić jeszcze ale tego nie gwarantuje. Najważniejsze są mieszkania.
                  • Gość: gespo IP: 217.153.198.* 05.07.13, 14:30
                    Jak to postara? Moja umowa zdecydowanie określa termin oddania inwestycji na grudzień tego roku? Mamy jakieś różne terminy?
                    • Gość: klamocik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.13, 14:41
                      Tylko nikt nie mówi o Wilanowskiej że pierwsza firma która budowała te osiedle zbankrutowała i Marbud wszedł jako podwykonawca za głównego wykonawcę. Pewnie gdyby nie ta firma to z osiedlem byłoby kiepsko. A osiedle cynamonowe na razie jak obserwuję wykonywane jest prawidłowo zaglądam na budowę średnio co 2 tygodnie. Na budowie trzeba wyznaczyć pewne priorytety na wypadek gdyby np. w październiku przyszła zima. Najpierw wykonujemy mieszkania, garaże i dojazdy aby lokatorzy mogli się wprowadzić. Jeziorko nie jest elementem niezbędnym do życia i będzie wykonywane na końcu. Jak pogoda pozwoli to w tym roku jak nie (zima w październiku duże opady deszczu itp.) to na wiosnę. Tak to ja widzę i nie jestem powiązany w jakikolwiek sposób z firmą.
                      • Gość: klamocik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.13, 14:44
                        W umowie pewnie masz jeszcze paragraf, że wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za trudne warunki atmosferyczne itp. Wykopanie dołu pod jeziorko, zasadzenie drzew oraz betonowanie ścian tego jeziorka nie może odbywać się gdy są ujemne temperatury. No chyba że chcesz aby jeziorko przeciekało i drzewa uschły.
                  • Gość: Izloacja IP: *.internetia.net.pl 12.07.13, 11:25
                    Czemu na zdjęciach z budowy w ścianach z bloczków betonowych (fundamentowych przysypanych gruntem) nie widać izolacji przeciwwilgociowej albo przeciwwodnej?
                    • Gość: klamocik IP: *.adsl.inetia.pl 12.07.13, 21:00
                      Ponoć płyta denna jest zrobiona z betonu hyrdofobowego natomiast bloczki betonowe widziałem że teraz odkopują i prawdopodobnie będą je maziać jakimś bitumem.
                    • Gość: krysia IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.07.13, 09:54
                      Zaglądałam wczoraj na Waszą budowę i jestem przerażona ilością wody w garażu, która stoi od paru miesięcy i kwitnie...nie wiem jak zostało to wykonane i chyba nie bardzo dobrze te garaże są zaizolowane..w budynkach, które na zewnątrz są otynkowane jest jeszcze przynajmniej z pół roku roboty jak nie dłużej...nie wiem też dlaczego macie położone tynki, a nie ma ścianek działowych...dziwna jest ta cała budowa...skakanie z budynku na budynek jest w ogóle dla mnie dziwny, a już wybudowanie ich tak blisko siebie to jakiś kosmos...siedzenie na tarasie oddalonego o metr od budynku sąsiada i do tego bez słońca...
                      • Gość: m IP: 217.153.198.* 22.07.13, 11:34
                        zdecydowanie ciasne rozłożenie budynków to minus tej inwestycji. Też jestem trochę zaniepokojony stojącą wodą w garażach - widziałem że pracuje drenaż igiełkowy i może to pomoże w usunięciu nadmiaru wody. Mam nadzieje, że nie będziemy się borykać z problemem zawilgoconych garaży.
                      • Gość: m IP: 217.153.198.* 23.07.13, 07:20
                        btw. w większości mieszkań są ścianki działowe z GK, a nawet jeżeli ktoś sobie zażyczył to przecież można postawić silikat na wylewce.. ?
                        • Gość: klamocik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.13, 17:47
                          Teoretycznie można wymurować ściankę na wylewce lecz podłoga pracuje bo jest to tzw. pływająca podłoga, z tego powodu może pękać ścianka murowana a g-k pracuje wraz z podłogą. Ja zażyczyłem sobie ściankę murowaną przy aneksie kuchennym a reszta g-k.
                • 04.07.13, 16:28

ja się wypisałam z tego interesu, za dużo niejasności, umowa mało klarowna, kontakt średni, nie żałuję, życzę reszcie, by rzeczywiście wszystko poszło dobrze i nie było kłopotów, jak z poprzednią inwestycją, pozdrawiam
                  • Gość: ikra IP: *.internetia.net.pl 12.07.13, 11:06
                    I jak kupil ktos juz mieszkanie moge prosić o kontakt bo tez chcę kupić
                    • Gość: m IP: 217.153.198.* 12.07.13, 12:45
                      Ja kupiłem w bud E4.
                      • Gość: E1 IP: *.internetia.net.pl 12.07.13, 15:17
                        I jak umowa?
                        CZy instalacja c.o. jest w cenie mieszakania. Ile z m2 wyszło
                        Pozdrawiam
                        • Gość: klamocik IP: *.adsl.inetia.pl 13.07.13, 09:01
                          Instalacja C.o. w każdym stanie deweloperskim jest w cenie i mus być w cenie. Ja zakupiłem w D3 mieszkanie.
                    • Gość: m IP: *.wroclaw.vectranet.pl 13.07.13, 14:49
                      Mnie wyszło 4 tyś /m2 razem z miejscem postojowym. Metraż ~70m2.
                      • Gość: klamocik IP: *.adsl.inetia.pl 13.07.13, 21:59
                        Mi wyszło 4200 za 53 metry z grażami
                  • Gość: m IP: 217.153.198.* 19.07.13, 07:12
                    Do mojej umowy 2 prawników nie miało żadnych zastrzeżeń. Deweloper przystał na wszystkie moje poprawki i ujednolicenia umowy - nie wiem może mają różne wersje?
                    • Gość: jacek IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.07.13, 22:27
                      a można wiedzieć na jakie poprawki przystał
                      • Gość: m IP: 217.153.198.* 23.07.13, 07:14
                        Skrócenie okresu opóźnienia do 1 miesiąca po terminie, większy procent (0,05 ?) gdy inwestycja się opóźni, wszystkie ścianki murowane, kilka usuniętych zapisów (nie pamiętam jakie ale było tego dość sporo), dodany zapis o czasie naprawy zgłoszonej usterki na gwarancji.
                        • Gość: cyna IP: *.static.tvk.wroc.pl 29.07.13, 21:23
                          Czy można wiedzieć po pierwsze Jaki w umowie określił czas likwidacji usterek i kto będzie za nie odpowiadał?
    • Gość: Joanna Woźniak IP: *.146.29.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.08.13, 19:20
      bo to najbardziej fajowskie osiedle we Wrocławiu. Super ceny i jakość.
      Jak sie komuś nie podoba to wypad.
      Wilanowskie to był poligon - ludzie tam kupowali mieszkania można powiedzieć szroty
      bo developer się dopiero uczył a ktoś musiał kupić te niedoróbki a teraz narzekają.
      Ale cynamonowe jest budowane juz bez tych błędów.
      Zostawmy tych narzekaczy z wilanowskiego we własnym bajorku i niech nie szczekają na cynamonowe. Bo to super osiedle wystarczy przyjechać i samemu zobaczyć !!
      • Gość: Rado IP: *.static.chello.pl 08.08.13, 19:59
        hehe na 100% to Kopernik była kobietą...a tak na serio to jakaś propaganda inwestora?
    • Gość: PM IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.08.13, 15:33
      My z mężem również kupiliśmy mieszkanie na os. Cynamonowym. Czytając opinie o deweloperze i SM nie jesteśmy pewni, czy decyzja była dobra, opinie te znaliśmy przed zakupem mimo to się zdecydowaliśmy. Główną zaletą była cena (dzięki której stać nas było na spore mieszkanie) oraz idealny rozkład mieszkania. Jednak jak narazie wszystko jest ok. Często odwiedzamy przyszłe mieszkanie. Budynki rosną i wyglądają całkiem przyzwoicie. Z deweloperem bez problemu ustaliliśmy drobne zmiany w mieszkaniu (łatwy i szybki kontakt) Niektórzy piszą o komarach (a gdzie ich nie ma??, Wrocław to miasto nad rzeką), zapachu z pól irygacyjnych (rzeczywiście na obwodnicy śmierdzi ale NIE na Cynamonowej!!! byliśmy na placu budowy jakieś 15 razy i jeszcze nie wyczuliśmy przykrych zapachów (radzę się przejechać) a nawet, że to teren zalewowy!! a to jest kompletna bzdura (odsyłam do mapy powodziowej z 97)! Rzeczywiście minusem jest sąsiedztwo pól irygacyjnych ale i one mają byś stopniowo rekultywowane a tereny spod pól przeznaczone na inwestycje za ok 3 lata (informacje też można wygooglować).
      Nie rozumiem osób piszących to wszystko (czasem kompletne bzdury, w oparciu o opinie o deweloperze). Nie osądzajmy z góry. Poczekajmy i zobaczymy jak będzie a wtedy będziemy mogli komentować. Ja mimo wszystko trzymam kciuki, żeby błędy z Wilanowskiego się nie powtórzyły
      Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów
      • Gość: z wialanowskiej IP: 212.160.175.* 29.12.13, 00:21
        witam serdecznie przyszłych mieszkańców nowej inwestycji firmy Marbud.

Ja też trzymam kciuki aby Marbud nie powtórzył błędów z Wilanowskiej.
        Niemniej jeśli chcieliby Państwo rzucić okiem na to jak za 2 lata mogą wyglądać Wasze budynki, proponuję przejechać się na Wilanowską o obejrzeć ostatnie dziecko firmy Marbud. Jest to charakterystyczny budynek w kolorach niebiesko-pomarańczowo-czarnych.

Minęło dopiero 2 lata od odebrania kluczy a już mamy przecieki, wodę w garażu, zacieki na ścianach, pozapadane chodniki i parking, wodę w rozdzielni elektrycznej...

Z drugiej strony, minęło już 2 lata a nadal niedokończona jest cała masa rzeczy.

Protokół z przeglądu gwarancyjnego, który odbył się we wrześniu 2013 zawiera 60 stron usterek w częściach wspólnych oraz w mieszkaniach. Do dzisiaj, z tego co wiem (29.12.2013) Pan Mariusz nie ustosunkował się do niego.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo zawsze może się coś nie udać, jednak brak reakcji Pana Mariusza G. (jak go tutaj ładnie nazywacie niemal jak w kronice kryminalnej :)) jest już dużym problemem... i sama wiara, że jakoś to będzie niestety tutaj nie pomoże...

Osiedle WIlanowskie też miało inaczej wyglądać w pierwotnych założeniach:
        link do zdjęcia makiety budynku CD
        Budynek CD zmieniony został znacząco... nie ma malowniczej fontanny jest za to wątpliwej urody patio, z wątpliwej jakości trawą na betonowym stropie garażu podziemnego...

Nie dziwią mnie zatem wzmianki o planowanym "nowym" budynku D4 na Waszym osiedlu.

Oczywiście mogę być negatywnie nastawiony do Pana Mariusza G., albo mogę być konkurencją firmy Marbud, dlatego jeszcze raz polecam serdecznie wizytę na naszym osiedlu przy ulicy Wilanowskiej. Pamiętajcie, że płacicie grube pieniądze i często wiążecie się umowami kredytowymi na długie lata... nie jest to rower, który w każdej chwili możecie sprzedać...

P.S. w zapewnienia Wrocławskiego Domu wierzcie tylko po pisemnym ich potwierdzeniu... Pan Jerzy B. bardzo często obiecywał po czym twierdził (rozkładając ręce), że on (WD) nie jest stroną w sprawie... i miał rację bo nie z WD zawieracie umowę tylko z Panem Mariuszem G. Pamiętajcie o tym mocno...

Trzymam za Was kciuki i serdecznie pozdrawiam
    • Gość: m IP: 217.153.198.* 12.09.13, 08:44
      jak tam się sprawy mają?
      • Gość: Kaskader IP: *.gwarnet.pl 16.09.13, 16:04
        Witam!
        Kupiliśmy właśnie z dziewczyną mieszkanie w budynku F4. Na wstępie chcielibyśmy pozdrowić nowych sąsiadów:).
        Dziś znaleźliśmy ten wątek i, muszę przyznać, trochę nas zmartwił. Czy jest tutaj choć jedna osoba, która narzeka na Marbud lub Wrocławski Dom w kontekście Osiedla Cynamonowego?
        Z naszej strony możemy powiedzieć, że woda w garażach na razie nie wygląda dobrze, ale wierzymy, że coś z tym uda się zrobić.
        • Gość: fish IP: *.wroclaw.mm.pl 16.09.13, 17:14
          Również kupujemy mieszkanie w budynku F4 jak narazie wszystko przebiega bez problemów, aczkolwiek nie chodzimy i nie nadzorujemy budowy :) ale z tego co widać to powinni wyrobić się do końca grudnia.
          • Gość: Kaskader IP: 91.216.16.* 17.09.13, 07:46
            No to witamy najbliższych sąsiadów :)
            Mam nadzieję, że nick "fish" nie oznacza, że będziemy tam wszyscy pływać.
            No cóż... Pozostaje wierzyć, że deweloper nauczył się czegoś i tym razem wszystko pójdzie sprawnie, a my będziemy się wprowadzać na początku przyszłego roku.
        • Gość: Ludek IP: *.static.chello.pl 16.09.13, 18:08
          z tego co ludzie pisali ta woda stoi już tam ponad pół roku
          • Gość: klamocik IP: 5.172.252.* 16.09.13, 18:34
            co do wody to już kiedyś pisałem że stać musi jak w ścianie jest dziura. To tak jak by postawić miskę na zewnątrz i dziwić się że woda podczas deszczu się zbiera. Trzeba poczekać na wykonanie zjazdów i schodów a później sprawdzać czy woda się zbiera. Z tego co obserwuje to sprawnie im budowa idzie.
          • Gość: Arczibald IP: *.dpd.com.pl 19.09.13, 08:45
            Witam Wszystkich.
            My kupilismy mieszkanie w budynku F2. Co do narzekania na Marbud, to jak narazie nie ma większych problemow. Wszystko tak naprawde wyjdzie w praniu kiedy nastanie czas odbiorow. Jedynym rzucajacym sie w oczy mankamentem, jest brak aktualizacji strony wroclawksiego domu i Jot-Be. Nie ma bierzacej informacji o sprzedanych mieszkaniach, jak rowniez nie prowadza systematycznie dziennika budowy. Zamieszczone na stronie rzuty mieszkan, rowniez nie zawsze zgadzaja sie z rzeczywistoscia ( wystepuja np bledy lustrzanego odbicia ). Nie ma wzmianki o budynku D4, ktory ma powstać i czeka już na niego fundament… Jesli mowa o wodzie w garazach, to jest to jak najbardziej normalna sytuacja. W obecnej chwili wykonywana jest izolacja scian zewnetrznych plyty garazowej i drenaz iglowy ziemi. Po zakonczeniu prac woda powinna zniknac wiec nie ma sie czym przjmowac.

Pozdrawiamy sasiadow :)
            • Gość: m IP: 217.153.198.* 19.09.13, 09:13
              zdecydowanie wrocławski-dom i jot-be powinien aktualizować na bieżąco swoją stronę, zwłaszcza że zainteresowanie rośnie. Ja sprawdzam w rejestrze ksiąg wieczystych, które mieszkania są sprzedane.
              • Gość: klamocik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.13, 09:30
                Witam, podasz link do ksiąg wieczystych aktualizowanych na bieżąco? Też chciałbym to śledzić. Mam nadzieję że żadnego D4 nie będą budować bo wątpię aby do końca grudnia zdążyli go oddać a bez tego to nikt się nie wprowadzi a po za tym nikt przy zakupie nie informował o tym budynku. Było by to niezgodne z umową. Zbytnio tam nawet miejsca nie ma na budynek.
                • Gość: m IP: 217.153.198.* 19.09.13, 09:36
                  Budowa D4 byłaby co najmniej niezgodna z umową. Skąd takie informacje o możliwości budowy bud. D4? link do ksiąg wieczystychh ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html.

• Gość: klamocik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.13, 09:43
                    W wcześniejszym wpisie ktoś napisał o D4 i musiałem to skomentować :) w w której zakładce znajdę wykaz sprzedanych mieszkań?
                    • Gość: Kaskader IP: 91.216.16.* 19.09.13, 10:31
                      To fakt, że w umowie nie ma nic o D4. Z drugiej strony fundamenty stoją....

Proszę Państwa, może założymy własne forum osiedla Cynamonowego? Jestem w stanie zrobić coś takiego za darmo, a jedynym warunkiem będzie to, że nie zrobię tego na darmo i będziemy z tego korzystać.
                      Co o tym sądzicie?
                      • Gość: m IP: 217.153.198.* 19.09.13, 11:02
                        Ja już przygotowuję portal.
                      • Gość: klamocik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.13, 11:16
                        To nie są fundamenty tylko to jest garaż podziemny. Inwestor zaplanował wiele miejsc postojowych i tak to sobie zrobił. Tam budynek nie stanie.
                        • Gość: Arczibald IP: *.dpd.com.pl 19.09.13, 16:09
                          Napisalem o budynku D4 gdyz widnieje on na nowym projekcie zagospodarowania terenu. Podobnie jest rowniez ze smietnikami, ktore mialy miescic sie w budynkach ( podczas zakupu bylem informowany, iz sa to pomieszczenia gospodarcze dla lokatorow :) ) a teraz sa one przenoszone przed budynki. W chwili obecnej zamurowano do nich zewnetrzne wejscia i wyburzono sciany ( powiekszajac przylegajace mieszkania ), oraz wybito otwory na okna. Proponuje skontaktowac sie z kierowniczka budowy i poprosic o jego przeslanie. Co do forum tez o tym myslalem. Jestem w stanie zakupic domene www.cynamonowa.eu na ktorym mozna by je postawic :)
                          • Gość: M IP: *.wroclaw.mm.pl 19.09.13, 16:33
                            Co to za teoria z tymi smietnikami w budynkach...
                            • Gość: Arczibald IP: *.dpd.com.pl 19.09.13, 16:43
                              Nie teoria, tylko rzeczywistosc. Czy ktos z tutaj obecnych zapoznal sie wogole z planem zagospodarowania terenu?
                              • Gość: klamocik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.13, 20:14
                                Widziałem że kafelki w klatkach schodowych układają już w budynkach F. Wykonują wjazdy do garaży do budynków E i D oraz schody i miejsce na windę.
                                • Gość: lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.13, 22:01
                                  W których miejscach mają być windy? Przy zejściach do parkingu?
                                  • Gość: klamocik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.13, 14:55
                                    Winda wg projektu miała być np pomiędzy budynkiem d3 a d2. Są robione jakieś ruchy w temacie forum?
                                    • Gość: Kaskader IP: *.gwarnet.pl 03.10.13, 10:38
                                      @m, jeśli potrzebujesz wsparcia z "portalem", to daj znać. Chętnie się przydam.
                                      • Gość: m IP: 217.153.198.* 03.10.13, 15:01
                                        jasne - napisz maciej(at)cadsharks.com
                              • Gość: A4 IP: 79.110.4.* 08.10.13, 21:43
                                A gdzie go można zobaczyć w prospekcie bieda i mało detali
                                • Gość: klamocik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.13, 22:24
                                  Żeby to zobaczyć trzeba wybrać się na budowę bo inwestor chyba nie wieży w moc reklamy i dobrej fotografii i nie pogania tych co go promują :)
                                  • Gość: dave IP: *.rdnet.pl 20.10.13, 11:55
                                    Czy ktoś się orientuje dlaczego w budynku E2 E3 E4 zostały zmniejszone powierzchnie tarasów?
                                    • Gość: m IP: 70.39.185.* 20.10.13, 12:16
                                      zmniejszone? nie mierzylem, ale chyba warto to sprawdzic
                                • Gość: m IP: *.wroclaw.vectranet.pl 20.10.13, 14:44
                                  jaka jest wysokość pomieszczeń?
                                  • Gość: tony IP: *.internetia.net.pl 21.10.13, 10:17
                                    Na gotowo 2,55m
                            • Gość: Pablo IP: *.internetia.net.pl 09.11.13, 21:25
                              Czy ktoś kupił mieszkanie w budynku B2??? Jeśli tak,to pozdrawiam przyszłych sąsiadów:-)
              • Gość: Magda IP: *.man.tk-internet.pl 22.10.13, 16:11
                Ja również wybrałam północ, ale od innej firmy - domek wolnostojący od Vienna Development, jeśli jeszcze się wahasz, mogę polecić, chętnie też odpowiem na jakieś pytania, bo jesteśmy bardzo zadowoleni :)
    • Gość: fish IP: *.wroclaw.mm.pl 22.10.13, 10:18
      Czy ktoś wie czy wraz z przekazaniem mieszkań będzie już odbiór wszystkich mediów - prąd, gaz, woda i w jaki sposób będzie to rozliczane?
      • Gość: KK IP: 91.216.16.* 22.10.13, 10:29
        Z tego, co wiem, to do momentu założenia licznika prądu, prądu w mieszkaniu nie będzie. Do tej pory będzie można "pożyczyć" trochę prądu z budowy, ale to na zasadzie dobrych układów z budowlańcami. Odnośnie innych mediów, to nie mam pojęcia.
        • Gość: fish IP: *.wroclaw.mm.pl 22.10.13, 12:07
          Dostałem informacje z WD, że gaz i woda będą dostępne. Z protokołem odbioru trzeba udać się do zakładu energetycznego i zawrzeć indywidualną umowę na dostarczanie energii elektrycznej. Tylko jak sprawdzić instalację elektryczną przy odbiorze mieszkania?
          • Gość: m IP: 217.153.198.* 22.10.13, 12:39
            świetnie. jak myślicie jaki jest realny termin, wejścia i rozpoczęcia prac?
            • Gość: dave IP: *.rdnet.pl 23.10.13, 20:22
              Z tego co rozmawiałem z Panem Mariuszem G to wszystkie mieszkania które zostały sprzedane będą do odbioru do końca roku... Ciekawe kiedy zostaną zamontowane drzwi do bloków oraz do mieszkań...
              • Gość: m IP: *.wroclaw.vectranet.pl 23.10.13, 20:25
                fajnieby bylo gdyby w grudniu mozna bylo zaczac remont...
                • Gość: dave IP: *.rdnet.pl 23.10.13, 22:03
                  W grudniu to raczej będzie ciężko bo z tego co obserwuje to pracy jest jeszcze sporo a czasu coraz mniej... Po cichu liczę że na początku stycznia powinno się zacząć oddawanie mieszkań do wykończenia. W mieszkaniach pozostało jeszcze zamontowanie drzwi, parapetów, grzejników i ogarniecie ścian z sufitami.
              • 25.01.15, 05:22
                Polecam własne usługi:Odbiory Mieszkań 503-762-371
                mtrela.wix.com/odbiory-mieszkania
    • Gość: Kaskader IP: 91.216.16.* 25.10.13, 11:30
      Szanowni Państwo,
      Zapraszam na forum utworzone dla mieszkańców Osiedla Cynamonowego. Forum znajduje się pod adresem cynamonowe.pl.
      Zapraszam do bezpłatnej rejestracji wszystkich, którzy kupili już mieszkanie lub zastanawiają się nad takim zakupem.
      • Gość: Pablo IP: *.internetia.net.pl 09.11.13, 21:27
        Wydaje mi się,że termin oddania na grudzień będzie dotrzymany.
        • Gość: wahajacy sie IP: *.internetunion.pl 16.12.13, 01:25
          Czy wiadomo kiedy odbiór?Jak z wykonaniem tych mieszkań?
        • Gość: mieszkaniec IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.12.13, 15:31
          Podobno Osiedle ma byc wpiete do kanalizacji miejskiej tak informuje WD. Macie jakies info?
      • Gość: Miss IP: 46.235.153.* 18.12.13, 12:01
        Zastanawiam się nad kupnem tam mieszkanka ok. 50 metrów.
        Jutro mam zamiar wybrać się do biura.
        Które budynki już sa ukończone i gotowe do samodzielnego wykańczania?
        Jaki stan deweloperki oferują?
        • Gość: artym IP: *.internetunion.pl 19.12.13, 00:12
          Witaj to moze bedziemy sasiadami ja mam rezerwacje w D2.bylem na budowie ma byc odbior podobno 31.01.budynki wszystkie oprocz D4.popytaj o kanalizacje bo SM Osada ktora jest obok jej nie ma.tu podobno ma byc i to jest ciekawa sprawa bo Lipa Piotrowska bedzie skanalizowana w 2016-17.pozdrawiam
          • 19.12.13, 16:47
            Nie będziecie mieli kanalizacji dopóki Lipa Piotrowska nie będzie skanalizowana...Osada działa na tłoczni ścieków, które są odprowadzane na pola i do końca 2015 roku mam na to zgodę..co będzie dalej i kiedy będzie kanaliza to wyjdzie w praniu
            • Gość: artym IP: *.internetunion.pl 19.12.13, 22:37
              no wlasnie ciekawa sprawa bo WD utrzymuje ze kanalizacja bedzie i osiedle bedzie wpiete i gdzie tu prawda?mimoze Sm osada i lipa kanalizacji nie ma oni sie podciagneli i wpinaja sie dalej takie informacje podaja
              • Gość: gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.12.13, 10:40
                jasne jasne..ciekawe do czego mieli się wpiąć, jak w tamtej okolicy nie ma kanalizacji, ale niech tak dalej utrzymują :)...jeszcze niedawno prezes był na spotkaniu w osadzie żeby dogadać się co do korzystania z osadowej tłoczni ścieków :)
                • Gość: artym IP: *.internetunion.pl 24.12.13, 00:42
                  czyli beda zapachy?
          • Gość: miss IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 19.12.13, 20:27
            Też zarezerwowaliśmy wstępnie w D2:)
            • Gość: artym IP: *.internetunion.pl 19.12.13, 22:39
              o a ktore mieszkanie?to jest szansa na sasiedztwo:)pozdrawiam
              • Gość: Kaskader IP: *.gwarnet.pl 20.12.13, 18:41
                Zapraszam na forum mieszkańców Cynamonowe.pl
                • Gość: miss IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 20.12.13, 22:06
                  Dzięki:)

Już tam jestem od kilku dni, nawet jakiś post dziś nasmarowałam:)
              • Gość: miss IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 20.12.13, 22:05
                L6
                • Gość: cisza IP: *.31.215.108-netask.pl 15.05.14, 19:00
                  Na osiedlu mieszka już sporo rodzin, a na forum od roku cisza ...
                  • Gość: Ahmed IP: *.static.chello.pl 15.05.14, 19:19
                    bo działa forum osiedla, jak ktoś myśli o kupnie mieszkania tam to radze najpierw wejść i poczytać jakie niespodzianki czekają osiedleńców.
    • 25.01.15, 05:23
      Tu znajdziecie wszystko:Odbiory Mieszkań 503-762-371
      mtrela.wix.com/odbiory-mieszkania
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.