Dodaj do ulubionych

Grundwert Rodzinne Wille Jagodno

IP: *.dynamic.chello.pl 31.05.12, 08:21
Właśnie zakupiłam mieszkanie w tej inwestycji. Czy jest ktoś jeszcze? Co sądzicie o Rodzinnych Willach?

link: rodzinnewille.pl/
Edytor zaawansowany
  • Gość: piotrek IP: *.internetia.net.pl 01.06.12, 19:22
    my też, tzn. umowa dopiero w poniedziałek, ale już zdecydowane, zaklepane.
    Bardzo duże zainteresowanie - mieszkania z garażem, ogrodem, wejście jak do domu, blisko "cywilizacji" a zarazem poza zgiełkiem, wszystko za dobrą cenę - czego chcieć więcej? Z tego co dziś rozmawiałem, to na razie sami młodzi ludzie :)
  • Gość: Ela IP: *.zone12.bethere.co.uk 02.06.12, 20:31
    My podpisujemy we wtorek:)
    Pozdrawiam przyszlych sasiadow
  • Gość: Zoha IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 08:00
    W takim razie witam nowych sąsiadów :) Bardzo się cieszę, że mogę poznać :) Inwestycja wydaje się ciekawa i rzeczywiście blisko cywilizacji. Szukaliśmy czegoś takiego już od ponad roku, między czasie prześledziłam wszystkie możliwe inwestycje we Wrocławiu (szczerze powiedziawszy miałam już tego wszystkiego dość). No ale na szczęście suma sumarum podjęliśmy decyzję o zakupie, co bardzo mnie cieszy :) Jak będziecie mieli jakieś ciekawe info to proszę piszcie.

Pozdrawiam
  • Gość: brochówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 10:08
    wzorcowe tworzenie opinii o marce w internecie, gdyby nie wyskakujące po boku reklamy osiedla można się nabrać. Osiedle przy ulicy, torach kolejowych, które prawie na nie wjeżdżają, budynek na budynku, ciasno, architektura typowa ale mimo wszystko życzę miłego mieszkania ...
  • Gość: Zoha IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 17:39
    Nie przesadzaj, widywało się gorsze inwestycje, jeżeli mowa o torach. Szczególnie jak ktoś wziął mieszkanie w środku osiedla - jak najdalej torów. A co do ścisku? Hm.. Powiedz Mi, gdzie teraz ścisku nie ma? Poza tym nie jest aż tak źle, już chyba wolę mieszkać na takim osiedlu, gdzie każdy ma swój kawałek, niż w bloku, jeden na drugim i parkować w garażu na ścisk i całą noc się martwić, czy sąsiad przypadkiem mi drzwi w aucie nie obije.
  • Gość: brochówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 21:30
    wiem wiem jakoś trzeba przekonywać klientów Ja rozumiem, że jak się już reklamuje to trzeba to jakoś wytłumaczyć To prawda, że ogrody hallera są przy samym nasypie kolejowym a tu jest ciut dalej od torów, jakieś 60 m, a do ulicy szczęśliwcy ze środkowych bloków mają 100 m. Można wybrać mieszkanie w środku ale sąsiad z bloku naprzeciwko będzie zaglądał w okna w niektórych tak krytykowanych blokach jest lepszy komfort. A przynajmniej mieszkając w bloku do sklepu ma się bliżej bo tam to chyba handel obwoźny tylko zostaje ...
  • Gość: komando IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 03.06.12, 22:21
    a tak z ciekawości i może trochę nie na temat, ale co mają wyskakujące reklamy wspólnego z tym udawanym marketingiem pseudoklinetów o czym piszesz,
    bo reszta sztucznego marketingu pierdzifiremki dla mnie jasna, że nagle klienci na te bloczki ni przypiął ni przyłatał niby tak entuzjastycznie się rzucili że codziennie pojawia się nowy post na forum, że ktoś się zdecydował i każdy tak mocno uradowany wyborem, a niektórzy to nawet zaczną spać spokojnie bo ich limuzyny pod rezydencjami na brochowie będa teraz bezpieczne od obijania :)
  • Gość: brochówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 22:30
    chodzi o to zaczęli reklamę w necie, banerkową + forum szczęśliwych klientów, zbieżność dat oczywiście przypadkowa...:)
  • Gość: komando IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 03.06.12, 22:51
    no fakt, nie zwróciłem uwagi na tę subtelność
    choć i tak mnie bardziej urzekły te regularne wpisy nowego klienta co dnia, co najmniej jak w dom dewelopment w czasach boomu, aż będę się jutro bał przejeżdzać semaforową, bo podejrzewam że mogą być kolejki klientów na ulicach
    swoją drogą, znacie projektanta tego paskudztwa? w naturze wygląda to koszmarnie nadźgane chude klocki jeden przy drugim
    to oczywiście żarty i fajnie się pośmiać, ale aż strach pomyśleć, że są dzisiaj jeszcze ludzie którzy kupują od takich wydmuszek finansowych bez jakiegokolwiek doświadczenia popratego faktami, niby mają miedzynarodowe biuro a spółeczka z kapitałem starczającym na ekspres do kawy dla pani Zosi
  • Gość: brochówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 23:48
    aaa faktycznie kapitał spółki powala na kolana... Twórcy tego cuda niestety nie znam, a może to i dobrze.. architektura to zapewne jakieś nowe zachodnie trendy, bo spółka taka jakaś cała zagraniczna... życzę jutro spokojnego przejazdu semaforową, bo faktycznie mogą być korki :)
  • Gość: Zoha IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.12, 08:24
    Nie - nie jestem sztucznym marketingiem, a realnym klientem, a otworzyłam to forum właśnie dlatego, że nigdzie indziej nic na temat firmy nie ma. Nie ma co z całą pewnością mówić jak to będzie z warunkami mieszkania teraz, kiedy nikt jeszcze na osiedlu nie mieszka, to się okaże jak będzie dopiero po oddaniu i wprowadzeniu się lokatorów. Ja też mam dużo wątpliwości, chociażby dlatego, że jest to nowa firma z pierwszą inwestycją, więc nie wiem jak będzie. A wydaje mi się, że nie ma sensu najeżdżać na firmę, skoro żadnego wrażenia po sobie jak na razie nie zostawili. Poczekajmy do końca roku, kiedy to mają skończyć inwestycję. Pewnie przy odbiorach i aktach będzie więcej emocji.
  • Gość: poull IP: *.eltron.pl 04.06.12, 11:08
    Witam potencjalnych sąsiadów, agentów nieruchomości, czytaczy etc... 1.Kasa.Wpłaciłem 10% na escrow.Jak będzie czas pokaze.2.Miejsce.Niestety nie znalazłem bliżej centrum niskiej zabudowy w tej cenie.3.Minusy ;Pierwsza linia kolejowa to towarówka ca 3x dziennie ale bez przesady, przynajmniej tak było w sobotę.Czasem jak skład stoi przed przejazdem niestrzeżonym to trąbi hmm irytujące.Druga linia kolejowa nieco dalej przy parku na Strzelin /Kłodzko.Tu jadą częściej ale za to szybko.Pocieszenie ze są w dole za gorka. W planie zagospodarowania przestrzennego pomiędzy osiedlem a linia kolejowa zabudowa niska.Pytanie czy i kiedy wybudują.Także coś za coś. Droga luzik jakaś być musi.Korki? Bardzką maja poszerzać i prowadzić tramwaj.Co do stylu nie wypowiadam się.
  • Gość: brochówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.12, 20:14
    Argumentacja "prawdziwych" klientów trochę słaba :) ale tak przy okazji zawsze zadziwia mnie to podejście pt.: podpisaliśmy, wpłaciliśmy i zobaczymy jak będzie. Jak będzie to widać gołym okiem, ale grunt to sobie dobrze wytłumaczyć, że jakoś to będzie...
  • Gość: bystra IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.12, 21:15
    Po co w ogóle się odzywasz na temat, który Ciebie nie dotyczy... Jak zawsze najwięcej opinii krytykujących i ośmieszających wydają osoby, które nic na temat danej inwestycji nie wiedzą. Ciekawe gdzie Wy mieszkacie... Ja też kupiłam tam mieszkanie i uważam, że to będzie jedna z lepszych inwestycji we Wrocławiu.
  • Gość: Antoni IP: *.180.223.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.07.12, 18:25
    A co proponujesz? Białoruski model wolności słowa, gdzie na forum mogliby wypowiadać się jedynie pracownicy dewelopera?
  • Gość: yossarian IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.06.12, 22:19
    Witam
    Ja kupiłem jako jeden z pierwszych i podzielam uwagi poulla. Jeśli komuś się nie podoba niech nie kupuje, dla nas było to dokładnie to czego szukaliśmy. Lokalizacja dla mnie idealna (ale rozumiem - kto gdzie pracuje etc tam szuka), a co do torów popatrzcie na mape Wrocławia ile ich jest, a te bliżej osiedla są bardzo rzadko wykorzystywane. Mieszkałem już koło torów i mi to nie przeszkadza. Architektura to kwestia gustu, ja wolę to niż bloki. Wiadomo mogliby już poszerzyć bardzką i wyremontować konduktorską, ale kiedyś to zrobią...
    Ciekawy jestem też jak będzie wyglądała nawierzchnia sygnałowej (nie semaforowej trole!) po budowie? Wie ktoś?
    Pozdrawiam sąsiadów!
    A czepialscy niech siedzą cicho. Może zrobić tu forum przyszłych sąsiadów?
  • Gość: brochówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.12, 23:33
    fiu fiu tylko pozazdrościć przyszłych "sąsiadów". Fora internetowe nie służą wyłącznie sztuczemu tworzenie opinii o marce, ale przede wszystkim do swobodnej wypowiedzi (czyli tzw. Po co w ogóle się odzywaniu). Proponuję zmianę nazwy osiedla na Wille rodzinne miłośników kolei... głośno i ciasno.:)
  • Gość: Zoha IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.12, 08:52
    Ja proponowałabym coś z hasłem, a to forum niech sobie żyje własnym życiem. Wiadomo, są tacy, co im się podoba i są tacy, co im się nie podoba, ja to szanuję i liczę na szczere opinie i uwagi. Mam tylko nadzieję, że nie jest to marketing firm konkurencyjnych :)
  • Gość: gość IP: 80.50.131.* 17.07.12, 08:42
    Czy escrow dają standardowo czy wynegocjowales indywidualnie?
  • Gość: komando IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 04.06.12, 23:54
    rzeczywiście Wasza sprawa,
    odezwałem się bo tak jakoś mi się pokojarzyło:
    zaczynało sie tak samo jak tu:
    forum.gazeta.pl/forum/w,186,41035517,41035517,inwestycja_w_Iwinach_architect21.html
    też miłe pytanka o szczęśliwych nabywców firmy bez doświadczenia, też właściciele i niby międzynarodowym doświadczeniu
    a skończyło się tak:
    forum.gazeta.pl/forum/w,186,41035517,104910813,Upadlosc_Architekt_21.html
    a teraz na forum piszą o właścicielu co się z nich śmieje z willi w Paryżu,
    oby Wasz nie śmiał się z Berlina
    w każdym razie wszystkiego dobrego, bo w końcu nie każdy musi tak skończyć, podziwiam za wyluzowanie i wiarę ponad wszystko :)
  • Gość: yossarian IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.06.12, 07:10
    Dużo nie ryzykuje. Wpłaciłem 10% i to na rachunek powierniczy, reszta na koniec. Czy to złe warunki? Na pewno lepsze niż u cwaniaków z ganta, archicomu i tym podobnych. Popatrz jak popadały "doświadczone" firmy budujące drogi, podobnie może być z deweloperami. I tutaj ważniejsza chyba umowa niż jakieś "doświadczenie". Inna sprawa, że nie ma podobnych inwestycji na południu Wrocławia. Kupujcie w mrówkowcu czterech pór roku jak wolicie dopóki im się alfabet do nazywania budynków nie skończył:)
    Miłego dnia!
  • Gość: Kamila IP: *.ae.wroc.pl 05.06.12, 14:56
    Witam wszystkich. Po pierwsze chcialam powiedzieć, że nie widze żadnego sesu w wypowiadaniu sie obcych osób na forum go nie dotyczącym, więc po co ktos obcy krytykuje?? (broch)
    Mamy zarezerwowane mieszkanie, ale ja z kolei martwie się o nasłonecznienie. Co myślicie o ukladzie osiedla i mieszkań pod względem kierunków północ-południe???
    Czy nei uważacie, że pietra domów będa rzucać cień na ogródki?
    Ja od 5 lat interesuje się rynkiem wrocławskim i ta inwestycja naprawde wygląda ciekawie! DO rynku, jak sie ktos uprze- można dojśc na piechote :) , blisko tramwaje, sklepy, piękny park, no i póki co - przestrzeń. A jesli ktos narzeka na pociagi kilka razy w ciagu dnia, niech zmieszka przy jednej z głównych wrocławskich ulic- samochody non - stop! istny koszmar!
    Znajoma mieszka na tunelowej juz od 20 lat i nie skarży się, a rozbudowa aglomeracji dookoła idzie (na szczescie) baaaardzo powoli.
    Moje watpliwości to: czy koszty ogrzewanie domu na gaz bedą duże?
    Co myslicie o ogródkach? czy nie są aby wybitnie małe, czy raczej odpowiadają standardom posiedzenia na słońcu i wypicia kawki o poranku na ławce?
    Obawiam się równiez rzetelności dewelopera. co jak po wpłacie 10 % nie uda im sie ukończyc osiedla? Z drugiej zas strony, jako nowy gracz na wroclawskim rynku, powinien sie postarac. Co mylicie? jakie są inne zagrożenia?
    Mam nadzieje, że rzeczywiście w takim miejscu znajdą się sami mili ludzie i wiadomo, że każdy chce mieć swoj kąt, dom, miejsce o które będzie dbał i gdzie można odpocząć i miło spędzić czas :)
    Wydaje mi sie więc, że nasze osiedle nadaje się do tego rewelacyjnie.
    Tylko co ze wszystkimi wątpliwościami? ryzyk-fizyk i wpłacamy zaliczke??

Pozdawiam wszystkich wątkowiczów!
  • Gość: Witten IP: *.awf.wroc.pl 05.06.12, 14:59
    Koszty ogrzewania gazem sieciowym należałoby przedyskutować z prezydentem Putinem.
  • Gość: brochówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.12, 19:20
    A kto stoi za tą spółką i jaki jest jej kapitał ? Bo piszą w reklamach zamieszkaj z Nami, interesuje mnie dlaczego z wielkiej litery? Cud, że nagle wszyscy kupujący trafili na to forum. Dają jakieś rabaty za to ? Mnie interesuje marketing i jego forma prowadzenia ze względów zawodowych, a nie sama inwestycja. Po co te nerwy. Dalej uparcie będę twierdzić, że to sztuczny twór. Momentami jak czytam argumenty to wydaje się że pisali to jacyś studenci, którzy nie mają pojęcia na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania.
  • Gość: Yossarian IP: *.18.199.109.static.rdi.pl 05.06.12, 23:02
    A to niby tak trudno trafić na to forum? Wpisz w google "rodzinne wille jagodno" i bedziesz miał na 1 stronie, pozycja 6. Jak już ktoś kupuje (przynajmniej ja) to sprawdzam sobie co pare dni strony związane z tą inwestycją. I tyle tajemnicy, mnie bardziej ciekawi co tu szuka brochówka i kogo reprezentuje;)? żarcik
    A jaki to kapitał i kto za tym stoi? Mam to w nosie. Mogą być niemcy, żydzi, masoni lub templariusze albo wszystko w jednym. Ważne że inwestycje finansuje bzwbk, a moje 10% leży na rachunku powierniczym i jak nie wybudują to je odzyskam. Tak skonstruowana jest umowa notarialna. A deweloper dopóki nie wybuduje to nawet tych 10% nie powącha.
    A co do innych merytorycznych pytań Kamili:
    - ogrzewanie na gaz - jak ktoś już napisał zależy od Putina, może łupków, na to nie mamy wpływu; nie są to duże metraże ani budynki wolnostojące więc chyba będzie ok, można się dogrzewać kominkiem
    - nasłonecznienie, w moim mieszkaniu jest wschód-zachód, uważam że tak najlepiej, fajne jest to że są duże okna więc będzie jasno; nie rozumiem pytania o cień w ogródku
    - poza tym ogródki traktowałbym raczej w kategorii trawiastych tarasów, one są (przynajmniej mój) naprawdę niewielkie, nie będzie dużo koszenia trawy hehe nie przepadam za tym; ale stolik z krzesłami się zmiesci i dzieci będą miały się gdzie pobawić.
    Patrząc na tempo i ilość sił zaangażowanych w budowę wydaje mi się, że nie będzie problemów z ukończeniem.
    Ale dodam że pierwszy raz kupuje mieszkanie od dewelopera i ekspertem nie jestem. Moje oceny mogą być zaburzone przez wrodzony optymizm:)
    Pozdrawiam!
  • Gość: Zoha IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.12, 23:53
    Gdyby to był fejsbuk, z pewnością dałabym "lubię to!", szczególnie za pierwszą część wypowiedzi :) Ja też ekspertem w tych sprawach nie jestem i również jest to pierwsze mieszkanie. Zastanawiałam się jeszcze nad inwestycją Profitu na Rodzinnej (zniechęcona zostałam tym, że ogłaszają się, że jakich to oni promocji nie mają i że negocjacja cen, a jak przyszło co do czego to za tę samą cenę zaproponowali mieszkanie 50 m2) i Ekodom dewelopera na ul. Trawowej (garaże za 36 tysięcy...). Generalnie, jak już wcześniej pisałam, sprawdziłam każdą możliwą inwestycję we Wrocławiu, bo szukałam już od ponad roku, ale dopiero ta pozwoliła mi podjąć jakąkolwiek decyzję (w końcu!)
  • Gość: nulka IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.06.12, 00:35
    Witam,

Zaciekawił mnie temat wynegocjowanych warunków, czy mogę poprosić o jakiś kontakt na priva?
    Mój e-mail: nulka27@o2.pl

• Gość: @nulka IP: *.techfixuk.com 29.06.12, 08:28
    Szanowna Nulko (An.Mi.Św.), napisz co chcesz się dowiedzieć, może ktoś odpowie, nie wiem tylko czy ludzie będą skłonni jawnym tekstem napisać, że otrzyamali 8% rabatu po 6 rundach negocjacji.
    @nulka
    P.S.
    Sugeruję nie świecić na prawo i lewo emailem, dużo zdradza
  • Gość: jarek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.06.12, 08:31
    ja za mowa wczesniej piszacych na forum, chcialem oprocz kasy uzyskac od dewelopera zapewnienie w umowie, ze bede mial pozwolenie na uzytkwanie mieszkania w momemcie kiedy mi je przekaze
    nie zgodzil sie, co dla mnie jest jasne ze nie ma czystych intencji
    zrezygnowalem i rozsadnym tez to radze
  • Gość: ronaldo IP: 80.50.131.* 29.06.12, 08:42
    W takim razie łamią ustwę deweloperską, która jednoznacznie mówi, że odbiór lokalu jest możliwy dopiero po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie
  • Gość: zoha IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.07.12, 07:16
    budowa sie konczy a na mieszkania dalej nie ma chetnych, oj bedzie katastrofa i placz tych pojedynczych szalencow co sie zdecydowali
  • Gość: greg IP: *.static.korbank.pl 09.06.12, 14:37
    witam

rozważam kupno mieszkania ale oczywiście czytając posty nasuwają się same pytania?
    1. czy prawdą jest ze dopiero dostaniemy akta az wszystkie mieszkania zostaną wyprzedane:) czy jak przedmówca napisali niektórzy dostawali po 4 latach:)
    2. zanim wspólnota będzie to pewnie każdy posiadający mieszkanie będzie bulic niezła sumkę za np prąd w okolicy (oświetlenie)?czy jeszcze dochodzą jakieś koszta?
    3. Przy zakupie mieszkania ok 62m2 na zewnątrz mamy do dyspozycji komórkę, na fotkach jest ona zabudowana chyba drewnem???
    4. Grundwert proponuje pomoc przy uzyskaniu kredytu czy warno skorzystać ??? czy raczej szukać na własną rękę?
    5. i czy ktos brał kredyt w wysokosci ok 320tys w RNS , jaka byłaby +/- rata
  • Gość: chudini IP: *.play-internet.pl 07.06.12, 00:47
    oooo, a to ci szczera wypowiedź, a jak bardzo poparta zdroworozsądkowym myśleniem, dech w piersiach zapiera i aż duma mnie rozpiera jak bardzo naiwnym narodem jesteśmy, niesamowite jak to żyjemy wieczną nadzieją na lepsze jutro powierzając własny los obcym ludziom...
    a co do firm Gant, Archicom to wiem napewno że u nich dziurę w ziemi można kupić i to nie będą wywalone w błoto pieniądze. poczekamy kilka lat zobaczymy jak piękne będzie willowe, i jak będę wyglądały domki wokół - bo chyba każdy sprawdził MPZP i wie że kolejne działki obok też coś podobnego powstanie, a i na Willowym to tak daleko budynki od siebie stoją ze nawet Archicom i Gant dobrze przy nich wychodzi. Ps. kto będzie miał 200m od drzwi obwodnicę Zwycięska - Łany ? Archicom ? 122 lokale na tak potężnym terenie, już widzę jaka wam się mniejszy ruch na buforowej robi... z 3 stron węzły komunikacyjne - za taką cenę dziękuję, chyba wybrałbym niedoceniane jeszcze Psie Pole.
    o deweloperze i jakości się nie wypowiadam - czas pokaże.
    Żywie nadzieję, że wasze nadzieje nie skończą sie rozczarowaniem...
  • Gość: lora IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.07.12, 18:37
    zastanawiam sie czy to przypadek czy nie, ze na tym forum zaraz nad lista wpisow sa reklamy biur podrozy a z boku reklamy skokow ubezpieczenia
    widac wyczuli, ze sporo naiwnych frajerow na tym forum, co wielka kase daja byle komu, wiec lokuja do frajerow w dobrym miejscu reklamy
    moze ktos z tu obecnych kupul sobie wycieczke w biurze sky....? :)
  • Gość: tonio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.12, 06:03
    dajcie spokój o czym tu rozmawiać, firma bez żadnego zaplecza, wszystko wynajmująca, bez żadnego majątku w Polsce: siedziba małe wynajęte biuro pod Wrocławiem, obsługa klienta to wynajeta firma z wynajętym mini biurem w centrum miasta, jak się skończy sprzeda to nie wiadomo do kogo pukac bo umowa wspólłpracy z posrednikiem wygaśnie
    oni nie mają żadnego banku ziemi więc są bez przyszłości, sprzeda na ile potrafi pobuduje do póki zapalu starczy a potem bedzie już tylko gorzej
    co to za teksty na ich stronie, że mają trzydziestoletnie doświadczenie? wzięli emeryta z NRD i to jest to doświadczenie, tak naprawde to firma bez historii z zerowym portfolio, szok że są ludzie którzy tegbo nie widzą i łądują swoją kase w coś takiego
  • Gość: Chcękupić IP: *.wroclaw.vectranet.pl 07.06.12, 22:31
    i piszesz to, żeby nas ostrzec,czy zniechęcić,czy w jakim i nym celu? gant tez mial 1 inwestycje we wroclawiu i tez musieli mu zaufac klienci, czyż nie?
    Ale firma Home progress nie odpowiada za Grunwld w żadnym stopniu? a co po podpisywaaniu umowy wstępnej- nie ma tm zawartej takiej informacji?
  • Gość: tonio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.12, 23:26
    Dobra, to przestańmy się czarować. Przejdźmy do profesjonalnych faktów. Od lat zajmuje się rynkiem nieruchomości i nie mogę się nadziwić jak naiwni potrafią być ludzie i jak łatwo podejmują ryzykowne decyzje, dlatego nadarza się świetna okazja by to na przykładzie tej firmy wyjaśnić. Od razu pisze nić nie ma do firmy Grundwert, nawet za bardzo jej nie znam, po prostu mam ochotę pokazać ludziom jak należy patrzeć na podejmowanie tak ważnych decyzji.
    Rodzinne Wille Jagodno to obecna realizacja 70 lokali. Obecnie sprzedanych jest 18 (łatwo sprawdzić na stronie internetowej) i są to sprzedane lokale mniejsze (jak na tę inwestycję) po około 60 -70 m2. Sprzedane lokale w inwestycji Rodzinne Wille Jagodno powierzchnią a więc i wartością stanowią około 20 -25 % projektu. Zaawansowanie projektu to jakieś 60-70 %, co oznacza, że Grundwert ma ogromne opóźnienia w sprzedaży w stosunku do Rodzinnych Willi Jagodno. Pamiętajmy, że cały projekt to ponad 120 mieszkań, więc kolejna część nawet nie ma szans powstania w najbliższej przyszłości, przy takim zainteresowaniu inwestycją .
    W Rodzinnych Willach Jagodno są wyłącznie mieszkania duże trzy i czteropokojowe, a sprzedaż tych mieszkań na obecnym runku jest bardzo trudna. To oznacza, że sytuacja Grundwert będzie tylko się pogarszać. Obecnie wg danych profesjonalnych firm doradczych z branży nieruchomości wynika, że co 14 mieszkanie sprzedawane to mieszkanie powyżej 80 m2 a takiej wielkości mieszkania w tym projekcie stanowią ponad 50 %oferty, pozostałe niespełna 50 % oferty to mieszkania trzypokojowe o znacznym metrażu, których sprzedawalność szacuje się obecnie jako stosunek 1/8. Do tego trzeba pamiętać, że oferta Rodzinnych Willi Jagodno dotyczy lokalizacji peryferyjnej co w znaczny sposób utrudnia ich sprzedaż, zatem te statystyki dla takiej lokalizacji są jeszcze bardziej niepokojące.
    Całe to doświadczenie firmy Grundwert, którym tak chwali się deweloper widać, że wiele warte nie jest, skoro deweloper zaprojektował mieszkania niezgodne z obecnymi potrzebami rynkowymi, robiąc z projektu niezwykle ryzykowne przedsięwzięcie. Dodatkowo oferowane przez mało znaną firmę Grundwert mieszkania w cenach nieco wyższych niż lider rynku, musi skończyć się niepowodzeniem. Tym bardziej, że w tej lokalizacji budują inne małe firmy również bez doświadczenia, ale w znacznie niższych cenach.
    Nie sprawdzałem, ale bardzo prawdopodobnym jest to co piszą forumowicze podający się za klientów Rodzinnych Willi Jagodno, że deweloper ma escrow i wymaga przy podpisaniu umowy wpłaty jedynie 10 %. Tyle, że w kwestii bezpieczeństwa niewiele to znaczy dla klientów. Przede wszystkim escrow na obecnym rynku deweloperskim zazwyczaj stosowane jest dla małych niepewnych finansowo firm, bo po pierwsze wymaga tego od nich bank finansujący dewelopera, chcąc mieć pełną kontrolę nad niesprawdzonym na rynku podmiotem. A poza tym deweleoperzy Ci zdają sobie sprawę, że żaden bank finansujących ich klientów, którzy kupują u nich mieszkania nie zgodzi się na skredytowanie klienta który kupuje mieszkanie w nieznanej firmie. Stąd odroczenie wpłaty do końca inwestycji.
    Pamiętać jednak należy, że wpłata dokonywana jest pod koniec inwestycji a nie w momencie podpisywania aktu notarialnego czyli przenoszenia własności. W tym czasie wiele z nasza potencjalną własnością może się wydarzyć. Przy tym jak deweloper ma kredyt domykający na pełne sfinansowanie inwestycji, pewnie nie należy aż tak bardzo obawiać się dokończenia inwestycji, bo do tego nie są mu potrzebne wpłaty klientów. Pieniądze są z banku. Chociaż może jedynak wystąpić ryzyko i z tym związane, bo zazwyczaj bank finansujący inwestycję wymaga odpowiednich ilości sprzedaży adekwatnych do postępów prac na budowie, czyli wypłacanych przez bank pieniędzy, inaczej wstrzymuje wypłatę kolejnych transz kredytu. Nie znam umowy kredytowej ale wielce prawdopodobnym jest to, że bank oczekiwał lepszego tempa sprzedaży niż to co jest obecne (dwa razy wolniejsze niż bank wykłada pieniądze pod zaawansowanie inwestycji).
    Lecz głównym problemem jest to, że klienci Rodzinnych Willi Jagodno będą zobligowani do zapłaty 100 % w momencie wydania lokali kiedy bank wyłożył wszystkie pieniądze na inwestycję a sprzedaż patrząc na obecne tempo najprawdopodobniej nie sięgnie 50 % inwestycji. Wtedy z pewnością bank zacznie w pierwszej kolejności dba o zabezpieczenie swoich interesów i tu już bym nie chciał być w skórze tych klientów, którzy wyłożą 100 % kasy, mimo, że będą mieć klucze do swojego lokum. Warto by zadbać w firmie Grundwert o przesunięcie płatności na dzień zawarcia aktu, choć i to nie rozwiąże wszystkich problemów takiego klienta, bo nawet jeśli bank zwolni hipotekę pod samo mieszkanie to niespłacony kredyt inwestycyjny pozostanie na pozostałej części nieruchomości, a więc całe części wspólne będą nadal pod hipoteką do czasu spłacenia całego kredytu. Zwykle do pełnej spłaty kredytu potrzebna jest sprzedaż 80 -90 % (reszta to planowany zysk dewelopera) patrząc na obecne tempo sprzedaży (20 -25%) – ten wynik nastąpi pewnie za dwa trzy lata. I tu następny kłopot. Spóźniona spłata kredytu przez dewelopera to wyższe koszty finansowania inwestycji, czyli mniejszy zysk, który zeżrą odsetki. Wtedy możliwe, że będzie potrzebna sprzedaż na poziomie prawie 100 % inwestycji czyli kolejny czas na sprzedaż następnych mieszkań. A co jeśli przychody nie wystarczą na pokrycie kredytu? … Czy ta firma która ma pierwsza i jedyną inwestycję dysponuje majątkiem na taką okoliczność aby zamknąć kredyt…. Czy ma bank ziemi aby zależało jej na tym planując nowe inwestycje? … Póki co to jednostrzałowy deweloper!
    Kolejne koszty jakie wystąpią za chwile to konieczność utrzymywania przez dewelopera najprawdopodobniej ponad połowy wybudowanych domów, którzy nie mają mieszkańców, to może rodzić kolejne kłopoty finansowe. A gdzie rezerwy na obsługę gwarancyjną? …
    Dla mnie wygląda to tak (choć może się mylę): Grundwert źle ocenił sytuację rynkową, zrobił biznesplan który raczej nie działa (za duże mieszkania, zbyt, założone zbyt szybkie tempo sprzedaży, przy zbyt wysokich cenach), wziął drogi kredyt pod esrow, wymagając niskich wpłat od klientów, teraz nie ma przestrzeni do obniżania cen, bo może nie starczyć na spłatę kredytu a przede wszystkim drogich odsteke liczonych od całej inwestycji, bo nie ma wpłat klientów, dlatego nie ma sprzedaży i odsetki rosną, to tym bardziej utrudnia dalsza sprzedaż, a to utrudnia pozyskanie środków na spłatę i koło będzie się zapętlać…
    Mam nadzieję, że tym zbyt długim wywodem uświadomię niektórym jak poważne konsekwencje może rodzić wybór nowych firm z fantazją, którą spełniają na koszt i ryzyko klientów.
    I tak na koniec mały sarkazm. Ja bym raczej nie chwalił się rozległym doświadczeniem w zakresie doradztwa inwestycyjnego w USA w pierwszej dekadzie tego stulecia. Sami wiemy czym to doradztwo skończyło się dla wielu Amerykanów i może lepiej, żeby Was tu w Polsce nie dopadli klienci, których zachęcaliście do inwestowania w nieruchomości o nieograniczonym potencjale inwestycyjnym. Tak jak lepiej nie doradzajcie rodzimym deweloperom, do czego zachęcacie na stronie, bo jeszcze i im doradzicie inwestycje z mieszkaniami o powierzchniach na które brakuje chętnych na rynku…
  • Gość: chcekupic IP: *.wroclaw.vectranet.pl 08.06.12, 09:08
    Panie Tonio,
    dziekujemy za tak dlugi wpis. nie wiem czy mi by sie chcialo tak dlugo pisac w temacie ktory Pana nie dotyczy, ale pana wskazowki rzeczywiście cos w sobie mają. Problem w tym, że inne osiedla:dom.gratka.pl/tresc/397-38540755-dolnoslaskie-wroclaw-jagodno-buforowa.html#9979e210c8408eba,1
    czy rynekpierwotny.com/mieszkania/dolnoslaskie/wroclaw/krzyki/incepti-development-kp-investment-sp-z-oo-spk,osiedle-preludium/228934/?trovit_dom_traffic
    rowniez budują takie same schematy! a ja osobiscie gdybym miala większy kapital nie mialabym nic przeciwko kupnie apartamentu 2 pietrowego we wroclawiu za 500 tys.
    MIeszkania 60-70 metrowe rzeczywiscie super, jednak pytanie brzmi:
    co stanie się, jak do grudnia rzeczywiscie kilka mieszkan sie nie sprzeda? czy my bedziemy czekac i bedziemy wstrzymywani przed wprowadzaniem się? po tym jak juz zapłacimy??? kto wtedy bedzie przed nami odpowiadal ( jako firma/deweloper) ??
    co z funduszem remontowym, jesli nie bedzie wszystkich obywateli na osiedlu? wzronie kilkakrotnie?
  • Gość: Zoha IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.12, 09:32
    tonio - dzięki za cenne uwagi, krytyk, ale z głową i o to właśnie mi chodziło. Najlepiej pisać: "Ale Wy jesteście naiwni" nie podając żadnej argumentacji (odnośnie innych krytykujących). Dla wszystkich zainteresowanych - dzisiaj podjadę do biura home progress (jestem zmuszona bo Panowie nie odpowiadają na maile) to przy okazji zapytam się jak wygląda kredyt pod inwestycję, w jaki sposób są wypłacane transze itd.
  • Gość: Alosza IP: *.formlessnetworking.net 08.06.12, 09:45
    Dzisiaj chyba mają wolne. Nie odbierają telefona
  • Gość: tonio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.12, 15:44
    A to akurat trafne przykłady co podajesz, dwóch kolejnych debiutujących firm, które popełniły to samo założenie niedposaowane do obecnych czasów, to tylko pogarsza sytuację firmy Grundwert, bo nie tylko oni mają problem ze strukturą mieszkań ale również w bezpośrednim sąsiedztwie mają konkurencję, która walczy o tego samego tak żadko spotykanego na rynku klienta, a która na dodatek ma znacznie niższe ceny, więc trcohę większe szanse na przeżycie

Popatrzcie jak w tej lokalizacji zachowują się zawodowi gracze jak LC Corp czy Archicom. LC Corp w zasadzie nie ma mieszkań większych niż 70 m2, Archicom ma przeważającą ilość mieszkań do 60 m2 i tylko część czteropokojowych ale maksymalnie około 80 m2. Archicom może sobie na to pozwolić bo celuje do bardziej wymagającej klienteli, ale LC Corp, który w zasadzie swoim klientom oferuje dach nad głową bez przejmowania się detalami, ma struktrurę mieszkań adekwatną dla takich ludzi.

Pewnie, że każdy wolał by 100 m2 za 500 k, ale to prawie dla nikogo dziś nie jest dostępne, a jeśli kogoś stać na wydatek rzedu ponad pół miliona to sporadycznie celuje w Jagodno.

Co do potrzeby tworzenia funduszu remontowego, o którym piszesz, to chyba nie jest on potrzebny na początku funkcjonowania osiedla Rodzinne Wille jagodno, bo wtedy deweloper daje rękojmie i nie powstają koszty remontowe. No chyba, że zakładasz najczarniejszy scenariusz, że Grundwert nie będzie w stanie obsługiwać reklamacji...
    Raczej martwił bym się o koszty ogrzewania w tym czasie. To są małe budyneczki po kilka mieszkań z większością ścian szczytowych, każde mieszkanie ma dach i chyba kontakt z ziemią. To już samo w sobie generuje zapewne spore potrzeby ogrzewania. A w sytuacji kiedy sprzedane jest co trzecie mieszkanie to naprawde trzeba będzie się nagrzać w jednym takim osamotnionym sprzedanym mieszkaniu, żeby uzyskać odpowiedni efekt cieplny.
  • Gość: Zoha IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.12, 15:51
    Rzeczywiście - panowie dzisiaj mają wolne, jednak inny Pan, który siedzieć w pracy musiał poinformował nas, że mieli problem ze skrzynką mailową i że był informatyk (ściema?), po czym dodał, że Pan o którego nam chodzi był przeziębiony i miał 39 stopni gorączki...
  • Gość: tonio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.12, 16:02
    ech,, dwa dni temu euforia i wpisy, że najlepsza inwestycja w mieście a dziś już sugestie że w firmie się pochorowali, jest długi weekend wielu po prostu nie pracuje a serwery psują się, w końcu to tylko sprzęt
    zakup mieszkania to naprawde poważna decyzja i lepiej odłożyć takie emocjonalne huśtwaki na bok, może Grunndert ma racjonalne wyjaśnienie i argumenty dla naszych wątpliwości (trochę w to watpię bo trdudno mieć pozytywne informacje jak iwnestycja sie nie sprzedaje), ale odrazu złej woli i udawania choroby bym komuś nie wmawiał raczej skupił bym się na faktach i rzeczowych odpowiedziach potwierdzonych dokumentami, resztą wg nie warto się zajmować
  • Gość: anulka IP: 195.20.110.* 08.06.12, 17:16
    Nie rozumiem po co w ogóle wypowiadają się osoby, których ta inwestycja nie dotyczy. Poza tym proszę mi pokazać inwestycję, która ma sprzedanych 100% mieszkań. LCC Corp na 88 mieszkań w budynku B ma sprzedanych 28 a termin oddania na sierpień. Więc proszę nie pisać głupot. Poza tym jasne, że to jest nowy deweloper i będzie miał trudniej niż już znani na rynku, ale przecież tak zachwalany tutaj Archicom czy Gant (kant) też kiedyś zaczynali a wcale tacy super nie są. Siejecie tylko panikę w ludziach. Ja kupiłam tam mieszkanie i się bardzo cieszę, że nie będe siedziała na 90 cm szerokości balkonie !!!!
  • Gość: tonio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.12, 20:38
    lc corp ma sprzedanych 98 mieszkań, 70 w pierwszym etapie co stanowi około 80 % inwestycji i 28 w drugim co stanowi 35 % inwestycji, czyli z całości grubo ponad 50 %, a to różnica.
    widać że lc cor sprzedał z powodzeniem pierwszy etap i dlatego uruchomił szybko drugi, bo wie że oferta znalazła swoje miejsce na rynku
    oferta Rodzinne Wille Jagodno, to póki co pierwszy etap z trudnościami sprzeedażowymi i Grundwert może tylko pomarzyć o uruchomieniu kolejnego etapu (swoją drogą pytania, czy całe soiedle ma być jedną wspólnota mieszkaniowa razem z drugim etapem, bo jesli tak, to na akty Ci z pierwszego etapu beda czekac az zakończy się budowa etapu II jeszcze nie rozpoczetego
    poza tym o czym my mówimy, różnica między lc corp a Grundwert jest zasadnicza. LC corp to potentat finansowy budujący z z pieniędzy własnej grupy finansowej liczonej w miliardach złotych. Czarnecki może sobie postawić takich 15 etapów i czekać 10 lat na sprzedaż wszystkich mieszkań i to własnie jest istota sprawy. Kapitał zakładowy lc corp to 477 milionów, czyli równowartośc jakiś 1 200 mieszkań, natomiast wysokośc sumy kapitałowej Grundwerd to 100 tysięcy, czyli równowartość dwóch zaliczek klientów na mieszkania. To chyba jednak jest znaczna różnica.
    Nie odnosze się do urdy osiedla maestro, bo rzeczywiście elewacjesą okropne, a odległości między budynkami nie do przyjęcia i ja bym tego akurat nie kupił, no ale to kwestia gustu i potrzeby poczucia przestrzeni a nie ryzyka inwestycyjnego.
    No ale to przeciecież lc corp to nie jedyna mocna kapitałowo firma na wrocławskim rynku. Chociażby wymieniane już w tym wątku na forum ale nie tylko. I część z nich buduje naprawdę bardzo ładne osiedla, ale to już kwestia gustu, więc poza dyskusją.
    ps. a jeżeli przeszkadza Wam, że na ogólnodostępnym forum wypowiadają się osoby postronne, choć akurat taka jest istota tego forum, to założcie sobie ohasłowane własne forum i nik nie będzie Wam się wtrącał. Póki co forum gazeta jest dla wszystkich i nie widze powodu aby ktos odbierał mi prawo wyrażania własnej opini skoro mam na to ochotę , nikogo nie obrażam i staram się prowadzićt merytoryczna dyskusję używając wg mnie rzeczowych argumentów i chętnie wysłucham innego zdania jeśli będzie ono równiez oparte o merytoryczne argumenty
  • Gość: Anulka IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.12, 21:31
    Trudności sprzedażowe ma teraz większość deweloperów. Niektórzy zapierali się jeszcze trzy miesiące temu, że nie zejdą z ceny do rodziny na swoim a teraz większość z nich ma cenę 5100 zł za m2, więc akurat trudności sprzedażowe nie są wyznacznikiem kupna mieszkania.
    Banki wstrzymują akcje kredytowe i będzie jeszcze trudniej o mieszkanie.
    Wspólnota mieszkaniowa nie będzie razem z kolejnym etapem bez obaw. W tego typu mieszkaniach tworzy się mniejsze wspólnoty. Poza tym to pierwsza inwestycja Grundwert w Polsce i będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony żeby móc później zaistnieć na naszym rynku. Ludzie też napewno czekają z decyzją o zakupie bo chcą zobaczyć czy coś z tego powstanie. Inwestycja jest już w bardzo zaawansowanym stadium można już wejść zobaczyć poszczególne mieszkania a to też ma znaczenie. Inwestycja finansowana częściowo ze środków własnych częściowo z kredytu w BZ WBK SA. Sam fakt, że dostali tam kredyt już powinno dać do myślenia, że nie jest źle. Takich kredytów nie dostaje byle kto. Musieli go naprawdę "prześwietlić" i sprawdzić. Budowa idzie bardzo szybko i napewno zostanie ukończona szybciej niż w grudniu.
    Reasumując mając do wyboru mieszkanie w blokowisku z marnym balkonem i 200 sąsiadami wolę mieć kawałek swojego ogródka cisza i spokój. Tych pociągów wcale nie słychać jak tutaj co niektórzy piszą, że wjeżdzają do domu. Blisko park i tereny rekreacyjne, autobus. Poza tym Jagodno nie jest jakąś peryferją. W ciągu następnych kliku lat stanie się kolejną dzielnicą Wrocławia w pełni skomunikowaną. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje i każdy dokonuje własnych wyborów. Nie ma idealnych deweloperów jak i nie ma idealnych mieszkań zawsze będzie coś. Nie dajcie się tylko zwariować tym wszystkim opiniom bo tylko sami się nakręcacie negatywnie. Jako przyszła mieszkana tego osiedla oczywiście będę polecała te mieszkania bo czym nas więcej tym lepiej ale oczywiście nie wszystkim musi się wszystko podobać.
  • Gość: tonio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.12, 23:02
    ja Cię przekonywać nie będę, bo nie jest to moim celem, raczej chciałem pokazać jak działają pewne mechanizmy na rynku nioeruchomości i jak nawet nie bardzo wgłebiając się w szczegóły i badanie stosów dokumentów łatwo dostrzec poważne zagrożenia
    Ty nie widzisz problemu, Twoja sprawa, możesz ignorować poważne sygnały ostrzegawcze, choć nie nie bardzo mi się mieści w głowie aby prawdziwy klient, nie wziął tak poważnych argumentów pod uwagę
    już samo przeczytanie, że jest cicho niespełna 100 m od przejeżdzającego pociągu towarowego, daje do myślenia, że dyskusja jest o niczym
  • Gość: chcekupic IP: *.wroclaw.vectranet.pl 09.06.12, 09:20
    Drodzy państwo. Plusy napewno każdy ma swoje i na pewno każdy poszedl na pewne kompromisy. ceny mieszkań spadają i nadal spadać będa. Myslę, że cena za Wille- w porządku. A w wielkim przedsięwzięciu na ul. zwycięskiej, rafin nadal ma mnostwo nie sprzedanych mieszkań. Ludzie poodbierali akty dopiero po 4 latach mieszkania!
    Co do ogrzewania- to oczywiście może byc troche ciężej, jeśli nie wszystkie mieszkania beda sprzedane. Anulka ma rownież racje. Ale uważam, że największa obawa dotyczy sytuacji: kiedy oddadzą nam mieszkania z aktami? aby uniknąc jakichs dodatkowych opłat.
    Konsultowałam się z prawnikiem i powiedzieł, że wszystko musi byc zawarte w umowie. jeżeli umowa zawiera stałe ceny, daty oddania mieszkania, wyposarzenia osiedla- ogrodzenie, traawniki, drzewka, czy cuś, podpisania aktow i innych standardow- jest ok.
    Wczoraj panowie, oddzwonili na moje telefony i odpisali mi na maile. a może to polityka, jak najszybszego podpisania umowy przedwstępnej? aha, no i czy niepokojący może byc fakt, że z nr. domowego pan Adam ma przekierowanie na komorke?
  • Gość: tonio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 10:59
    no Rafin to kolejny doskonały przykład, że nie nalezy kupować u poczatkujących firm. Inwestycja na zwycięskiej była jego poczatkiem działalności, firma co prawda mocna kapitałowo ale bez doświadczenia popełniła mase błedów formalno prawnych i dlatego nie mogła uzyskać prawo do zbywania mieszkań aktami notarialnymi, zapłacili za to klienci
    i dlatego uważam, że Twój prawnik ma tylko częściowo rację, bo co prawda zabezpieczy Ci w umowie wszysttkie potzrebne zapisyt (takie też mieli klienci Rafina) ale jak widać zapisy w umowie na nic się zdały bo trzeba było czekac na akt 4 lata
    mowy czy domowy, raczej bym sie nie przejmował, to normalne dla małych działalności gospodarczych i akurat w nim nie widze nic złego
  • Gość: Olaf IP: *.180.226.125.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.06.12, 11:10
    Z jednej strony mamy potentatów oferujących mieszkania w blokach 4 pietrowych opcjonalnie z miejscem parkingowym z drugiej mała firma oferująca niską zabudowę z garażem w podobnej cenie.Stabilny znany deweloper lub nieznany.Zadecydują kupujący.
  • Gość: gregorr IP: *.static.korbank.pl 09.06.12, 14:41
    witam

rozważam kupno mieszkania ale oczywiście czytając posty nasuwają się same pytania?
    1. czy prawdą jest ze dopiero dostaniemy akta az wszystkie mieszkania zostaną wyprzedane:) czy jak przedmówca napisali niektórzy dostawali po 4 latach:)
    2. zanim wspólnota będzie to pewnie każdy posiadający mieszkanie będzie bulic niezła sumkę za np prąd w okolicy (oświetlenie)?czy jeszcze dochodzą jakieś koszta?
    3. Przy zakupie mieszkania ok 62m2 na zewnątrz mamy do dyspozycji komórkę, na fotkach jest ona zabudowana chyba drewnem???
    4. Grundwert proponuje pomoc przy uzyskaniu kredytu czy warno skorzystać ??? czy raczej szukać na własną rękę?
    5. i czy ktos brał kredyt owysokosci ok 320tys w RNS , jaka byłaby +/- rata
  • Gość: Anulka IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.12, 14:58
    Każda działka zostanie wyodrębniona i na akty nie czeka się aż sprzedadzą się wszystkie mieszkania. Do czasu ustanowienia wspólnoty koszty terenów wspólnych dzielone są na wszystkich tak jak i w innych inwestycjach. Z tego co wiem nie jest nie wiadomo jak wielka kwota bez przesady. Do każdego mieszkania z ogródkiem przynależy komórka. Jeżeli chodzi o kredyt to myśle, że warto skorzystać. Właściwie nic Was nie obchodzi nigdzie nie chodzicie. Współpracują z Notusem jedną z lepszych firm doradczych. Poza tym decyzje kredytowe są już podejmowane szybciej bo w Bankach są już złożone dokumenty osób, które już kupiły mieszkania i mają kredyt. Więcej nie pisze bo znowu będzie, że zachwalam. Ale porównując inne firmy u których byliśmy to naprawdę tutaj nie jest źle.
  • Gość: janek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 15:18
    Wyodrębnienie działki nie gwarantuje zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży. A to że mają za pośrednika Notusa to też żadna gwarancja otrzymania kredytu tylko indywidualna zdolność kredytowa i decyzja analityka z konkretnego banku. przecież notus nie udziela kredytów, a jedynie współpracuje z wieloma bankami.
  • Gość: kalkulator IP: *.internetia.net.pl 09.06.12, 15:28
    5. i czy ktos brał kredyt owysokosci ok 320tys w RNS , jaka byłaby +/- rata

Rata ~1500zł, przy czym to goła rata, bez ubezpieczeń itp. przez pierwsze 8 lat. Potem ~2000zł.

Przyjęto - pożyczasz 320K, na 30 lat. Oddajesz 320K + ~340K odsetek. Państwo dopłaca dodatkowo ~66K. Kredyt 6.72% bez prowizji. Przez 8 lat nie możesz posiadać żadnej innej nieruchomości nadającej się do celów mieszkaniowych, ani tej nie możesz wynająć tego mieszkania.

Szczegółowe kwoty dostaniesz w banku i będą na pewno trochę inne. Doliczą do tego niezbędne ubezpieczenia i parę innych rzeczy, ale to już kwestie indywidualne.
  • Gość: karol IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 09.06.12, 16:00
    jezeli kazda dzialka jest wydzielana pod kazde mieszkanie, to w jaki sposob zarzadzane sa czesci wspolne o ktorych z reszta trudno moiwic, wtedy wg mnie nie ma wspolnoty mieszkaniowej , bo kazdy ma niezalezna nieruchomosc, kto zatem bedzie wlascicielem terenow wspolnych, jaka jest podstawa prawna doich korzystania, czy to reguluje umowa
    dla mnie to bardzo niebezpieczny twor, jesli to nie jest dobrze uregulowane w umowie a potem w aktach, to beda niezle jaja, bo dla odrebnych dzialek nie ma zastosowania ustawa o wlasnosci lokali i wspolnotach mieszkaniowych,
    ktos wogole czytal umowe z deweloprem w tej kwestii?
    a tak przy okazji czy deweloper zawiera umowy w formie aktu jak nakazuje nowa ustawa o ochronie praw nabywcy? czy sa prospekty informacyjne inwestycji?
    wg mnie jak kazdy z was ma osobna nieruchomosc to kazdy bedzie sam zawiera
    umowy na swoje nieruchomosci o dostawe mediow, a administratora wcale moze nie byc
    uuuu to sie robi naprawde niezly dziwolag prawny, im dalej w las tym bardziej ciekawie wszystko wyglada, to juz nie tylko kwestia tego co pisza poprzednicy w zakresie bezpieczenstwa dewelopera, ale na dodatek bardzo skomlikowany mechanizm zarzadzania nieruchomoscia przez wiele lat w przyszlosci,
    ale kosmossss!!!!!
  • Gość: Ania IP: *.zone12.bethere.co.uk 09.06.12, 16:19
    Ludzie swieci co Wy wymyslacie za niestworzone historie i skad Wy bierzecie te informacje!
    Deweloper podpisuje umowy tylko w formie aktu notarialnego w ktorym wszytsko jest dokladnie opisane, nie ma tam zadnych kruczkow prawnych. Moj akt byl sprawdzany przez niezaleznego radce prawnego z miasta innego niz Wroclaw i ten nie mial do niego zadnych wiekszych zastrzezen. Do aktu dolaczany jest prospekt informacyjny
    Jesli jestescie zainteresowani inwestycja zadzwoncie do dewelopera i dowiedzcie sie szczegolow a nie wymyslacie jakies bajki na tym forum
  • Gość: karol IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 09.06.12, 16:31
    umowy nie widzialem ale juz kruczki to ja widze na stronie glownej dewlopera, gdzie czaruje, ze piszac, ze klienci beda mieli latwosc utrzymania taka jak mieszkan, a jest to zwykle klamstwo, jesli masz odrebna nieruchomosc, to samemu dbasz o to ja masz dziurawy dach, samemu podpisujesz umowe na wywoz smieci i samemu odpowiadasz za odsniezanie polowy drogi na wysokosci swojej posesji, takie sa fakty
    lepiej niech ktos zapoda te umowe to bedzie mozna sie jej przyjrzec co jest warta, bo poki co ania cY anulka za kazdym razem pisze ze wszystko jest super ale nie potrafi podac zadnych merytorycznych informacji, tylko ze jej prawnik byl zadowolony,
    to ja sie pytam z czego byl zadowolony? tylko nie ogolnie, ale konkretne zapisy i mechanizmy prawne gwarantujace bezpieczenstwo, bo taka gadkana okraglo to zwyklu marketing bez pokrycia i tyle
  • Gość: chcekupic IP: *.wroclaw.vectranet.pl 09.06.12, 19:44
    Ludzie! jest fundusz remontowy, czyli stała mesięczna opłata - za dach, śmieci, oswietenie. Odsnieżac bede sama z łopatą! Umowa jest najważnijsza, a jak kupujesz sobie mieszkania to wiadodmo, że sam kpujesz sobie internet i np. tv. slyszalam , że DO 31 maja? chyba maja. Musza oddać wszystkie akty notarialne. Myślę jednak , że nie beda czekac do ostatniej chwili.
  • Gość: Radek IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.12, 20:04
    Jeżeli kupujący mieszkanie sugerują się opiniani na takim forum to życzę powodzenia. Każdy kupuje tam gdzie chce, co chce, od kogo chce i za ile chce. A te wszystkie Wasze uzewnętrzniania się tutaj i nie wiadomo jakie doradztwo jest bez sensu. Jeden lepszy od drugiego. Poprostu sami znawcy tematu tutaj zaglądają i każdemu są gotowi doradzić, który zakup jest odpowiedni. Nie widzę sensu istnienia takiego forum. Radzę kierować się już lepiej swoim rozumem a nie opiniami osób, których nawet sie zna i nie wiadomo kto się kryje po autorem danej treści. A z tym różnie bywa. Życzę powidzenia w zakupie własnego M !
  • aedifico 09.06.12, 20:08
    Będzie trzeba odśnieżyć podjazd i samemu kosić trawę? Niebywałe. Skandal. Umowa na śmieci indywidualna? Skandal! Może jeszcze trzeba samemu kupić skrzynkę na listy?
  • Gość: chcekupic IP: *.wroclaw.vectranet.pl 09.06.12, 20:13
    Brawo za wypowiedz! i racja!
  • Gość: karol IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 09.06.12, 22:03
    W literaturze podkresla sie , ¿e własciciel nieruchomosci, który w drodze jednostronnej
    czynnosci prawnej wyodrebnił dla siebie lokal znajdujacy sie w budynku poło¿onym na tej nieruchomosci,
    nie stanowi sam ze soba wspólnoty mieszkaniowej. Przyjecie przeciwnego zapatrywania kłóciłoby sie z
    funkcja, dla pełnienia której wspólnota została przewidziana przez ustawodawce.

www.ggko.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=49
    to chyba jednoznaczna wykładnia...
    skoro każdy z was kupuje mieszkanie na osobnej działce a więć na osobej nieruchomości to nie ma szans na założenie wspólnoty mieszkaniowej, z punktu widzenia prawa kazdy z Was ma swoją nieruchomość więc nie może być mowy o żadnym funduszu remontowych, kązdy remontuje sobie kiedy jak i za ile chce dach kazdy dsam wywowzi śmieci w taki sposób jak uważa i nie ma żadnej podstawy parwnej aby kogokolwiek zmusić do zawarcia umowy na fundusz remontowy
    to tylko możliwe jest we wspólnocie mieszkaniowej, której w rodzinnych willach jagodno nie będzie, wtedy zarząd reprezentujący wspólnotę zawiera umowy w imieniu wszystkich, jeśłi ktoś opowiada wam inne głupoty to po prostu kłamie
  • Gość: olo IP: 80.50.131.* 12.06.12, 16:28
    trochę bzdury wypisujesz, ale w końcu nie każdy musi się znać.
    Nieruchomość w sensie formalno-prawnym określa księga wieczysta. W księdze wieczystej może być nieskończona liczba działek, a także domów i lokali. Jeśli wszystkie one są w jednej księdze wieczystej, to zgodnie z ustawą o własności lokali wyodrębnia się wspólnota mieszkaniowa, która zarządza wszystkim, co nie jest odrębną własnością. Koniec i kropka.
  • Gość: ona IP: *.uznam.net.pl 12.06.12, 21:53
    oczywiscie ze jedna kw moze obejmowac kilka dzialek,
    ale to nijak sie ma do sytuacji rodzinne wille jagodno
    tu jak mozna przeczytac wyzej celowo wydzielono kazda dzialke pod dom zeby nie trzeba bylo czekac na akty az sie wybuduje kolejny etap, ktory budowac sie jeszcze nie zaczal
    zatem przy akcie z klientem bedzie zakladana osobna kw dla kazdego mieszkania - domu wraz z osobna dzialka, to wyklucza mozliwosc zalozenia wspolnoty, bo docelowo kazda dzialka w osobnej kw bedzie miala swojego wlasciciela a wtedy nie da sie zawiazac spolnoty bo do tego potrzebne sa przynajmniej dwa lokale w jednej kw, zatem kazdy sam bedzie utrzymywal swoj dach
    a jak deweloper mota klintow widac juz na stronie internetowej dewelopera, gdzie w cenniku podaje powierzchnie calkowite lokali, wyliczajac oszukane niskie ceny a potem pisze, ze np. 30 m2 lokalu nie stanowi powierzchni uzytkowej tylko powierzchnie pomocnicza, czyli tak naprawde lokal zamiast miec 100 m2 powierzchni uzytkowej ma 70 chociaz placimy za 100 m2
    do aktu wpisanke bedzie jedynie 70 m2 i jak przyjdzie do sprzedazy innemu kupujacemu to nie bedzie on chcial zaplacic za 100 m2
    pomijam fakt, ze jest to naciaganie przepisow, bo pewnie nie mozna bylo budowac takiej ilosci pieter i dlatego deweloper nie zrobil tam pelnowartosciowej powierzchni mieszkalnej, za ktora kaze zaplacic sobie pelna cene
  • Gość: olo IP: 80.50.131.* 13.06.12, 08:46
    znowu mylisz pojęcia. Księga wieczysta może być odrębna dla każdego lokalu (tzw. księga lokalowa) natomiata "księga-matka" obejmująca nieruchomość gruntową (działki) może być wspólna. Taka sytuacja ma miejce zarówno w zabudowie wielorodzinnej jak i jednorodzinnej jeśli w ramach 1 budynku wyodrębnia się więcej niż 1 lokal. Tu najprawdopodobniej (nie znam szczegółów) deweloper ma pozwolenie na budowę budynków jednorodzinnych dwulokalowych, tzn., że w ramach 1 budynku wyodrębniane są 2 lokale, które z kolei mogą tworzyć zabudowę szeregową.
  • Gość: ona IP: *.uznam.net.pl 13.06.12, 09:20

nie zmienia to istoty sprawyod ktorej zaczela sue dyskusja o podziale nieruchomosci, ze nie ma podstaw z mocy prawa do powstania duzej jednej wspolnoty mieszkaniowej, bo beda po dwa lokale na jednej osobnej kw jak piszesz, czyli z sasiadem do spolki remontujesz dach, jak sasiad sie dolozy, a jak nie dolozy to dasz sam kase albo masz dziure w dachu
  • Gość: olo IP: 80.50.131.* 13.06.12, 13:17
    nic nie rozumiesz- w jednej kw może być dowolna ilość działek i wszyscy właściciele odrębnych lokali tworzą wtedy wspólnotę. Najlepiej zapytaj prawnika, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. częściami wspólnymi są wtedy: dachy, elewacje, przyłącza etc. Wspólnota może podjąć dowolną uchwałę regulującą wzajemne relacje mieszkańców.
  • Gość: karol IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 09.06.12, 22:11
    a żebyś wiedział, że sam kupisz skrzynkę, od paru lat obowiązuje nowa ustawa o swobodnym dostępie do skrznek pocztowych przez wszystkich operatorów pocztowych, od tego momentu Poczta Polska zaprzestała wstawiania skrzynek na swój koszt. Oczywiście może zrobić to deweloper (ale to też za Twoje piniądze wpłacane na escrow:P)
  • Gość: p&m IP: *.217.146.194.generacja.pl 09.06.12, 22:24
    A nam się miejscowka podoba...I nic na to nie poradzimy...
  • Gość: heh IP: *.internetia.net.pl 09.06.12, 22:50
    Spoko, są tacy co kupują pomimo że ich nie stać, a to zdecydowanie większy problem ;)
  • Gość: ona IP: *.uznam.net.pl 10.06.12, 18:55
    pseudomarketing grundwertowi nie wyszedl,
    nawet nie wiem na co liczyli,
    ze ktos uwierzy w zachwycajacych sie pseudoklientow
    czym? blokami przy torach, przeciez to kompletne zaprzeczenie takiej lokalizacji
    rozumiem jak ktos akceptuje galas w centrum
    ale pod miastem pciagi, scisk miedzy budynkami
    no ale coz moze komus to pasuje
    proponowalabym tylko jednak zaczekac z kupnem,
    to sie nie sprzedaje
    wiec pewnie za pare miesiecy deweloper bedzie oddawac chaty za poldarmo
  • Gość: Filar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.12, 14:58
    Ha ha, ale śmieszne cytuję Cię kolego ,, jesli masz odrebna nieruchomosc, to samemu dba
    > sz o to ja masz dziurawy dach, samemu podpisujesz umowe na wywoz smieci i samem
    > u odpowiadasz za odsniezanie polowy drogi na wysokosci swojej posesji" - a co Ty w komunie żyjesz, że sam nie odpowiadasz za takie rzeczy? Zawsze odpowiadasz - pośrednio przez zarządcę i w tym wypadku też. Jeśli boisz się takiej odpowiedzialności, to kup mieszkanie w spółdzielni mieszkaniowej komunalnik na Traugutta, nie będziesz za nic odpowiedzialny ( poza płaceniem 600 zł czynszu miesięcznie za mieszkanie 45 m2 ) powodzenia !!!
  • Gość: anka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.06.12, 23:02
    Dajcie spokój z tym sztucznym marketingiem. Na oko widać, ze ta inwestycja jest do niczego, ceny jak na Krzykach, a mieszkania przy nieoświetlonej drodze, pociągi towarowe jeżdzą pod oknami, deweloper to nieznana firma krzak. Kto uwierzy w to, że tu są jacyś klienci entuzjaści. Już sam sposób marketingu pokazuje, że firma słabo soboe radzi.
    Na sprawach prawnych się nie znam, ale wymieniono tu tyle sensownych argumentów po których strach pomyśleć, że ktoś może jeszcze mieć ochotę to kupić. No nie uwierzę, że są tacy naiwni. Tani marketing zachwalaczy.
  • Gość: Gość-daje w kość? IP: 160.44.238.* 11.06.12, 13:51
    Po czym wnosisz?
    Argumenty za i przeciw.
    70 mieszkań, sprzedanych 18 na 70=25%.

Ceny jak na Krzykach? A gdzie jest to osiedle? Na Psim Polu?
    Chcesz na Krzykach? Proszę:
    1. Inkom-Wojszycka_Enklawa 353tys za 70m/2
    2. Profit Dew. 5990/m2 Pod_Przyj_A_Dresem
    3. Budotex - Barwy-Kwiatów 6330/m2 - ok. 62m2 - chcecie zobaczyć ciasnotę to wystarczy na rower skoczyć, zobaczycie jaka piękna komuna się stworzy, można na desce przejsc z okna do okna,
    4. Arkop - Willa_na_Grab 5600-7500m/2
    5. Lokus - Przyjazni-Krzycka - jest kilka mieszkań na RNS, całkiem dobra lokalizacja, ogrzewanie miejskie, tramwaj pod oknem, rzeczka, park,
    Pytaj a opiszę Ci inne ceny.

Że komuś się chce trolować, nie macie czego robić w domach, jakieś hobby? Albo pomóż i napisz coś konstruktywnego albo się nie odzywaj.

Mam wymienić wszystkie ulice przy torach kolejowych i tramwajowych we Wrocławiu?
    Z dwojga złego wołałbym mieszkać przy kolejowych niż przy tramwajowych.
    Towarowe też jeżdżą wg rozkładu. Nie ma że dzisiaj jedzie jutro nie, tak jest bardzo rzadko.
    Trzy pociągi na dobę versus tramwaj co 15 minut i trzęsący się cały dom.
    Można by powiedzieć, co za różnica, pociąg tutaj czy w Lcorp dwa kilometry dalej?
    Dla mnie duża, dwa kilometry bliżej do pracy w centrum, lub do domu z pracy.
    Można skoczyć do centrum albo Krakowską albo Bardzką.
    Rower, tramwaj, sklepy, czy na Gaju czy na Brochowie.
    Odra nie podejdzie, w góry blisko, obwodnica za jakiś czas, wystarczająco blisko żeby skorzystać i daleko żeby jej nie odczuwać.
    W sumie to nie wiem czy jest sens tutaj czytać i pisać cokolwiek jeżeli tacy ludzie będą się pojawiać.
    Chyba, że Ci co to piszą mają ludzi za idiotów, przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie szedłby w bagno, każdy ma swój rozum i wie jakie jest ryzyko.
    Pozdrawiam
  • Gość: Marcin IP: *.zone12.bethere.co.uk 11.06.12, 22:10
    Witam Serdecznie,

Utworzylem Forum dla przyszlych mieszkancow. Zapraszam na:
    www.rodzinnewille.pun.pl
    Pozdrawiam
    Marcin
  • Gość: ona IP: *.uznam.net.pl 12.06.12, 00:05
    prosze bardzo:
    lc corp od 4900
    archicom od 4 4000
    incepti od 4 500
    archicom to super renomowana firma
    lc corp to gwarant bezpiecznej transakcji
    incepti ma calkiem ladne domki a nie takie paskudztwo jak re wille jagodno
    a co do sprzedazy grundwerta to wlasnie o to chodzi prawie nikt tego nie chce kupowac konczy sie budowa a oni znalezli ledwo 18 chetnych czyli 25 proc. pierwszego etapu to wrozy problemy finansowe i pokazuje co rynek mysli (glosujac umowami) o tym paskudztwie przy torach
    lc corp w podobnym czasie znalazl bliko 100 chetnych (5razy wiecej), ze o archicomie nie wspomne, ktory sprzedal juz tam ponad tysiac mieszkan i chyba wiecej chetnych znajduje w miesiacu niz grundwert od ooczatku swojego istnienia
    co by pseudomarketing progressa nie robil to i tak ludzie jak widac glupi nie sa i nie kupuja niepewnej glosnej i brzydkiej inwestycji, takie sa fakty, ktorym trudno przeczyc
    ludzie nie dajcie sie wrobic bo bedziecie plakac jak ci od architekta 21, wystarczy poczytac to forum, zeby zobaczyc jak podobnie sie zaczynalo jak z rodzinnymi willami jagodno a skonczylo sie w sadzie, doplatach do bankow itd, a szef firmy siedzi teraz w swojej willi w paryzu i sie smieje, grundwerta tez ma gdzie uciekac
  • Gość: Aedifico IP: *.play-internet.pl 12.06.12, 19:10
    Widzę,że trochę Pań w Biurach sprzedaży już ma tak pomalowane paznokcie,że musi sobie je koniecznie na klawiaturze połamać.
  • Gość: Zoha IP: *.dynamic.chello.pl 12.06.12, 19:13
    Akurat sprzedażą zajmują się Panowie ;]
  • Gość: Aedifico IP: *.play-internet.pl 12.06.12, 19:49
    Pisałem o konkurencji :)
  • Gość: Gość-daje w kość? IP: 160.44.238.* 13.06.12, 16:30
    Jedną z niewielu osób, która w MIARĘ bezstronnie zrobiła wpis który coś wnosi do rozmowy to Tonio.

To dopiero dumpingowe ceny. Szkoda, że inne są podczas rozmowy.
    Nie ma sensu ani czytać ani uczestniczyć w takich forach.
    BTW, nieźle Ci muszą płacić za reklamę na forach po nocach.

Moim zdaniem większość wpisów jest od sprzedawców z konkurencji, więc ludzie nie powinni tutaj niczego czytać, tylko sprawdzać dewelopera osobiście tam gdzie trzeba nie na stronce biznesfinder'a, śmieszne. A LCorp ma ile osób w biznesfinder?
    Można sprawdzić księgę, ile jest wpisów, jakie osoby, znaleźć je na Face'ie lub gdzieś indziej i pogadać.
    Wszystko jest dostępne w odpowiednich instytucjach.

Nie chcę bronić Grunda, ale wydaje mi się, że tam przynajmniej wykonawca jest jeden na tej budowie od A do Z, nie jest on byle jakim wykonawcą.
    Nie jak na innych np. wspomniane tutaj Incepti - zbieranina pijaczków lub podwykonawców bez historii, "spod krzaków" - widziałaś elewację budynków - chcesz zdjęcia czy sama się tam przejedziesz? Domki niczego sobie i też nie chcę tutaj nikogo obrażać.
    Wszędzie znajdzie się jakieś ALE, po kilku latach wyjdzie, czy lepiej byłoby kupić tu czy tam.
    Over
  • Gość: . IP: *.internetia.net.pl 14.06.12, 20:38
    Widziałem projekt umowy . Za taki śmieć to przedstawiciel Grunda powinien dostać w twarz.
    Umowa roi się od klauzul niedozwolonych . Ale jest wolność gospodarcza . każdy moze podpisywać co chce.
  • Gość: ona IP: *.uznam.net.pl 14.06.12, 20:45
    zeby nie byc goloslownym mozesz zacytowac te klauzule albo podac linka, gdzie mozna zapoznac sie z trescia umowy
  • Gość: Gość-daje w kość? IP: 160.44.238.* 18.06.12, 12:26
    I tutaj się kończy konstruktywna polemika.
    Over
  • Gość: gregorrr IP: *.play-internet.pl 18.06.12, 21:01
    witam

zastanawiam sie poważnie nad kupnem mieszkania w willi Jagodno, ostatnio nawet podjechałem zobaczyć jak idą prace, i zobaczyłem ze budowa ostro idzie do przodu, przeciwieństwie do małej Toskanii tam ponoć weekendy robią:P
    Moze kto juz kupił mieszkano wypowie się ile będzie kosztować czynsz (prąd ,wywoź sieci itd?) czy umowa zawiera jakieś haczyki?i najważniejsze co będzie jak nie sprzedadzą mieszkania i czy grono nabywców będzie płacić większy czynsz?

• Gość: . IP: *.internetia.net.pl 19.06.12, 17:36
    Polemizował to będziesz konstruktywnie z syndykiem .
    Sam sobie poszukaj klauzul niedozwolonych . Projekt umowy dostępny u cwanego Pana w Grundwercie , który w cztery oczy przyznaje ,że umowa jest lipna.
  • Gość: gregorr IP: *.static.korbank.pl 19.06.12, 17:51
    jak umowa śmieciowa to jak?sporo mieszkań jest sprzedanych nawet te warte ponad pól banki wiec chyba ten kto kupił nie jest debilem:P czytając taka umowę nie zakłada ze odrazu syndyk przyjdzie i zabierze mieszkanie
  • Gość: Kim IP: *.pools.arcor-ip.net 19.06.12, 17:58
    dobrze że "Pan z Grundwertu" chroni mieszkańców osiedla przed takimi oszołomami jak ty
  • Gość: ona IP: *.uznam.net.pl 19.06.12, 20:20
    o ile syndyk będzie przygotowany do konstruktywnej rozmowy i połapie się w bałaganie w Grundwerd
    popatrzcie co oni piszą w umowie deweloperskiej
    a) hipoteka umowna do kwoty 25 223 300 zł
    b) hipoteka umowna do kwoty 975 000 zł
    a co w prospekcie informacyjnym
    1. HIPOTEKA UMOWNA w kwocie 25 223 300,00 zł (dwadzieścia pięć milionów dwieście dwadzieścia trzy tysiące trzysta) ustanowiona na rzecz Bank Zachodni WBK Spółka Akcyjna zabezpieczająca wierzytelność wynikająca z umowy o kredyt inwestycyjny numer M0005167
    2. HIPOTEKA UMOWNA w kwocie 12 975 000,003 zł (słownie dziewięćset siedemdziesiąt pięć tysięcy) ustanowiona na rzecz Bank Zachodni WBK Spółka Akcyjna zabezpieczająca wierzytelność wynikającą z umowy o kredyt rewolwingowy nr m0005168

wpisują różne hipoteki, to jest podstawa w świetle nowej ustawy o ochronie praw nabywcy do odstąpienia od umowy, bo umowa deweloperska ma inne dane a prospekt inne, do tego w prospekcie kwota słownie zgadza się z kwotą umowną ale nie zgadza się z kwotą wpisaną cyframi
    ale to nawet nie jest tak istotne, jak to, że widać iż Grundwert zaczyna coś motać przy hipotekach widac syndyk już tuż tuż...
    widać jak deweloper podchodzi do tak waznych kwestii jak hipoteki, to będzie jakiś dramat dla kupujących jeśli takie różnice sa w księgach wieczystych i zupełnie inne kwoty hipotek
  • Gość: ania IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.12, 21:53
    Przecież każdy ma dostęp do KW i może zobaczyć co tam wpisane więc nie pisz głupot. Poza tym BZ WBK musiał zaakceptować wzór umów przedwstępnych więc nie ma tam żadnych klauzul abuzywnych itp. Jak się nie znacie to się nie odzywajcie.
  • Gość: ona IP: *.uznam.net.pl 19.06.12, 23:12
    ale to nic,
    w prospekcie informacyjnym, do którego wypełnienia zobligowany jest deweloper, Grundwert kłamie, że nie są mu znane żadne inwestycje infatsrukturalne planowane w pobliżu jednego kilometra od Rodzinne Wille Jagodno,
    a parwda jest taka, że jest mase decyzji urzędowych, o których Grundwert jest zobligowany poinformowac swoich klientów w prospekcie. dla przykłądu
    plany przebudowy ul Buforowej i związane z tym decyzje administracyjne
    decyzje środowiskowe wydane na rzecz telefonii komórkowych pod stacje bazowe, tych decyzji jest kilka w wydanych na okoliczne grunty,
    jest kilka decyzji MPWiK EnergiiPro, zakłądów telekomunikacyjnych związanych z przebudową infrastruktury w tym rejonie, przepompowni ścieków, stacji trafo,
    planowan jest przebudowa kilku mniejszych ulic w okolicy i są na to decyzje urzędowe

w tej sytuacji zawarte umowy z deweloperem każdy klient może rozwiązać a dodatkowo art 33 ustawy o ochronie praw nabywcy klienta mieszkaniowego, mówi:
    Art. 33.

Kto, będąc odpowiedzialnym za informacje zawarte w prospekcie informacyjnym podaje nieprawdziwe lub zataja prawdziwe informacje,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

i to są już konkretne fakty
    nawet jeśli któyś klient nie będzie chciał dochodzić swoich praw to wystarczy, że paru innych niezadowolonych klientów podniesie tę kwestie i bez problemu w sądzie rozwiązę umowy z deweloperem i tym samy sprowadzi kłopoty na dewelopera i na tych klientów, którzy nie wycofali się z umów
    koniec kropka
    jak ktoś głupi i chce to podpisywac a amatorem co się nie zna na inwestycjach niech to robi, mi się już więcej pisac nie chce w tym temacie
  • Gość: poull IP: *.eltron.pl 20.06.12, 08:46
    To już konkurencji dziękuje za wpisy co by było gdyby.Jak na razie JANBUD pracuje i to ostro.W przeciwieństwie do wielu wielu innych budów.
  • Gość: gugin IP: 80.50.131.* 20.06.12, 09:06
    Przeglądałem ostatnio kilka prospektów różnych firm i w każdym można znaleźć nieścisłości. Jako prawnik powiem Ci, że nie ma takiej umowy, od której nie można odstąpić. Jeśli deweloper będzie się rzetelnie wywiązywał ze swoich obowiązków, to nikt od umowy nie będzie odstępował. A hipoteka udzielona przez duży bank jest raczej gwarancją, że inwestycja została prześwietlona przez bankowych specjalistów i gwarantuje płynność finansową przedsięwzięcia. W ramach negocjacji można zabiegać o to aby większa część wpłaty została dokonana na dzień podpisania aktu notarialnego.
    Nie ma o co bić piany.
  • Gość: ona IP: *.uznam.net.pl 12.06.12, 00:35
    popatrzcie w dane tej firmy
    www.biznesfinder.pl/Bielany+Wroclawskie_Grundwert+Polska+Sp.+z+o.o.+sp.k._3419801.html
    rok zalozenia 2011 bpczyli brak doswiadczemia
    ilosc zatrudnionych osob 6 czyli pezes zona prezesa, ksiegowa sekretarka i dwoch sprzedawcow - myslicie ze cos takiego bedzie w stanie profesjonalnie zarzadzac osiedlem?
    kapital 100 000 to wartosc jednej dzialki pod domek, nawet nie bedzie z czego sciagac naleznosci
    ludzie grundwert wedle tych danych to dla mnie firma krzak lub jak ktos woli kogucik

• Gość: lolek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.12, 06:20
    wczoraj dostałem sprawdzoną umowe przez prawnika,
    ja już nawet nie ide do dewelopera negocjowac czeegokolwiek, choć prawie byłem zdecydowany na zakup,
    to jakiś oszust albo amator, popatrzcie co napisał mi prawnik
    Panie Marku, Zapoznałem się z przesłaną przez Pana umową firmy Grudnwert i niestety nie mam dobrych wieści.
    Rozumiem, że jest Pan zdecydowany podjąć ryzyko zakupu nieruchomości u dowelepera bez doświadczenia z minimalnym kapitałem. Natomiast umowa jaką mi Pan przesłała zawiera bardzo niebezpieczne zapisy a też często klauzule abuzywne. Listę najpilniejszych zmian do umowy zamieszczam poniżej, jak się uda to Panu uzgodnić z deweloperem to wtedy zrobimy szczegółową analizę mniej istotnych zapisów:
    a) Deweloper zastrzega sobie prawo zmiany terminu oddania budowy w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych – np. poz. (231 rejestru klauzul niedozwolonych)
    b) Za odstąpienie od umowy z Pana przyczyn kara umowna wynosi 10%!, kilkanaście wyroków sadowych uznających zapisy o tak wysokiej karze, za klauzule abuzywne
    c) Umowa jest bardzo sprytnie skonstruowana, z jednej strony ma Pan prawo odmówić odbioru lokalu z powodu stwierdzonych usterek, ale jest też zapis w umowie, że jeśli dwukrotnie nie odbierze Pan lokalu (nie ma znaczenia z jakich przyczyn, mogą to być również usterki) to deweloper ma prawo odstąpić od umowy pobierając 10 % kary umownej
    d) Podpisując t umowę poddaje się Pan rygorowi egzekucji do kwoty 20 000 zł, na rzecz podmiotu, który nie jest wskazany w umowie, jako niby zabezpieczenie tego, że będzie Pan partycypował w utrzymaniu dróg itp. Po pierwsze nie jest znany podmiot, któremu to prawo zostanie nadane (klauzula abuzywna), po drugie nie zna Pan kosztów, jakimi będzie się Pana obciążało, a niezależnie jakie one będą mają na Pana rygor egzekucji
    e) W umowie napisane są warunki pod jakimi dojdzie do zawarcia umowy przyrzeczonej, większość tych warunków jest zależnych od dewelopera, ale w umowie nie ma zobowiązania dewelopera do spełnienia tych warunków

Poza tym w umowie brakuje:
    a) Precyzyjnego określenia jakimi służebnościami zostanie obciążona nieruchomość, to bardzo niebezpieczne dla Pana interesów
    b) Na jakiej zasadzie będzie odbywała się partycypacja w utrzymaniu dróg i pozostałych części należących do wydzielonej wspólnej działki, proszę pamiętać, że tam wiele nieruchomości nie jest sprzedanych, poza tym część osiedla nie jest jeszcze budowana, kto będzie pokrywał udziały kosztów przypadające na te nieruchomości? Nie będziecie wspólnotą mieszkaniową więc jasnym jest, że nie ma obowiązku podziału proporcjonalnego tylko umowny, a ten nie jest określony w umowie jaką mi Pan przesłał.
    c) Brak procedury usuwania usterek
    d) Brak zobowiązania dewelopera do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, do tego brak określenia terminu do jakiego ono zostanie uzyskane, jak również brak uzależnienia od tej decyzji przystąpienia do odbioru mieszkania (bardzo niebezpieczne i niekorzystne, najczęściej deweloperzy w tym względzie mają wpadki, które są katastrofalne w skutkach dla nabywców)
    Ps.
    Pisał Pan do mnie, że kupuje mieszkanie, ma Pan świadomość, że forma prawna nabywanej nieruchomości to nie mieszkanie i musi się Pan liczyć z takimi obciążeniami finansowymi jak również bezpośrednią obsługą nieruchomości jak w przypadku domu, gdzie o wszystko w obrębie swojej posesji i samego domu musi Pan sam zadbać?
    Panie Marku, jak pisałem uwag jest znacznie więcej ale może niech Pan zacznie od wynegocjowania tego co wcześniej napisałem potem zajmiemy się pomniejszymi sprawami.
    Pozdrawiam i zyczę udanych negocjacji.
  • Gość: gregorr IP: *.static.korbank.pl 22.06.12, 12:32
    witam

co do umów to jaka by nie była to zawsze jest na korzyść developera, najbardziej martwi mnie punkt d) - 20tys każdy ma zapłacić czy dzielona jest ta suma na wszystkich mieszkańców:D???
  • Gość: manual IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.12, 23:16
    Dobrze, że czytam co tu się dzieje, bo teraz widać z jaką firmą mamy do czynienia. Dla mnie z tej całej dyskusji wynikają następujące wnioski:
    1. pracownik firmy piszący tu jako greggor, który ewidentnie wypowiada się w imieniu Grundwert już mówi nam, że w rodzinie mają zarządcę nieruchomości. To pewnie, żona tego pana będzie administrować nieruchomościami wspólnymi i pewnie po to w umowie wpisują rygor egzekucji dla każdego klienta na 20 tysięcy złotych, żeby żona miała pewne dochody, niezależnie za co trzeba będzie płacić. Bo zwróćcie proszę uwagę, że w umowie z deweloperem zapisane jest, że będą stawki rynkowe, ale jaki będzie zakres usług to już sobie Grundwert i jego rodzina wymyśli, tak żeby nie być pokrzywdzonym. ładna sumka się zbierze od 70 mieszkań, po 20 tysięcy to razem milion czterysta :)
    2. Grundwert przyznał się do tego, że nie ma w umowie zobowiązania terminowego w jakim zostanie uzyskane pozwolenie na użytkowanie. Jak się nad tym zastanowiłem to jasnym jest dlaczego tak się dzieje. Mydlą ludziom oczy, że mogą być bezpieczni bo wpłacają tylko 10 % ceny przed odbiorem mieszkania. Ale z umowy wynika, że pozwolenie na użytkowanie nie jest potrzebne do odbioru mieszkania tylko dopiero do aktu notarialnego. Oznacza to, że Ci co dadzą się na to nabrać przed odbiorem mieszkania wpłacą całość ceny, odbiorą mieszkanie i wcale nikt nie obiecuje im przed zapłatą pozwolenia na użytkowanie. A jak już zapłacisz 100 % kasy to co ci po tym, że pozwolenie ma być dopiero przed aktem. Oni mają twoją kasę więc martw się sam. A ile jest iwnestycji co potem latami ciągną się pozwolenia na użytkowanie? Cała masa, wystarczy poczytać to forum.
    3. I dla mnie najważniejsza sprawa, tam gdzie Grundwertowi brakuje argumentów, że ma złą umowę, to mów i co z tego, że mamy zła umowę są inni co też mają taką samą. To już pokazuje z kim mamy do czynienia, pewnie na każdy problem jaki się pojawi w przyszłości usłyszymy takie argumenty – nie marudź u innych też jest źle to co się czepiasz malkontencie jeden.
  • Gość: Filar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.12, 12:47
    Lolek, a czy Twój prawnik czytał umowy innych developerów ? bo wygląda na to, że urwał się z choinki, jeżeli mu dodatkowo zapłaciłeś za opiniowanie tej umowy, to zażądaj zwrotu kasy, bo Cię chyba delikatnie przewiózł, albo jest po prostu prawnikiem bez doświadczenia, i pewnie nie bierze odpowiedzialności za swoje wypociny, a jego kancelaria ma minimalny kapitał :))))   Ja też sprawdziłem umowę ( jak również 4 inne umowy różnych develpoerów ) w zaufanej i znanej kancelarii ( notabene obsługującej też kilku developerów ) i powiem Ci chłopie, że umowa Grudnwertu nie jest taka zła i zabezpiecza interesy obu stron. W innych umowach developerzy mogli przesuwać zakończenie budowy w nieskończoność, a tutaj przesunięcie terminu przez developera skutkuje tym, że możesz rozwiązać umowę ze zwrotem całej wpłaconej kwoty.
    Nie będę Cię instuował, gdzie twój prawnik popełnił gafy, ale kilka przykładów na to, że nie chciało mu się nawet dokładnie przeczytać umowy;
    d) Brak zobowiązania dewelopera do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, do tego
    > brak określenia terminu do jakiego ono zostanie uzyskane, jak również brak uza
    > leżnienia od tej decyzji przystąpienia do odbioru mieszkania (bardzo niebezpiec
    > zne i niekorzystne, najczęściej deweloperzy w tym względzie mają wpadki, które
    > są katastrofalne w skutkach dla nabywców)
    W umowie jest zapis mówiący o tym, że warunkiem zawarcia umowy przyrzeczonej jest uzyskanie przez developera zaświadczenia o samodzielności lokalu, aby uzyskać to zaświadczenie developer musi najpierw uzyskać pozwolenie na użytkowanie, bez tego nie może Ci sprzedać lokalu, czyli nie zainkasuje nawet kwoty 10% opłaty rezerwacyjnej, która leży na escrow, czyli to w interesie developera jest uzyskanie w/w zaświadczeń w jak najkrótszym terminie. Poza tym w umowie jest zapis o odstąpieniu w przypadku przedłużenia terminu podpisania umowy przyrzeczonej; W przypadku zmiany terminu, łącznie o co najmniej 3 miesiące, z którejkolwiek z przyczyn, o których mowa w ust. 4 za wyjątkiem lit. d), Nabywcy/Nabywca mogą/może odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia doręczenia Nabywcom/Nabywcy oświadczenia o powyższej zmianie.--------------
    a Twój prawnik pisze;
    d) Brak zobowiązania dewelopera do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, do tego
    > brak określenia terminu do jakiego ono zostanie uzyskane, jak również brak uza
    > leżnienia od tej decyzji przystąpienia do odbioru mieszkania (bardzo niebezpiec
    > zne i niekorzystne, najczęściej deweloperzy w tym względzie mają wpadki, które
    > są katastrofalne w skutkach dla nabywców)
    A co do egzekucji do kwoty 20.000zł, to moja żona pracuje w firmie zarządzającej i uwierz mi, że w wielu wspólnotach brak płatności przez właścicieli lokali jest katastrofą dla wspólnoty i prowadzi do poważnych zaniedbań w obrębie nieruchomości wspólnych, ciężko jest takie płatności egzekwować a cierpią Ci, którzy płacą rzetelnie. Moim zdaniem jest to zdrowy zapis i uderza tylko w ludzi nieuczciwych. Poza tym zapis w umowie mówi; 3. SPRZEDAJĄCY zobowiązuje się, że koszty zarządzania nieruchomościami wspólnymi nie będą odbiegać od stawek rynkowych.----------- Łatwo więc wyliczyć stawkę rynkową i odnieść się do niej.
    Przy takim poziomie lęków z Twojej strony, wątpię żebyś był w stanie znaleźć developera któremu możesz zaufać, tym bardziej, że większość projektów renomowanych firm budowanych jest na zasadach spółek celowych i ryzyko jest takie samo ( a może nawet większe przy dużym obciążeniu kredytowym developera niż w przypadku Grundwertu ), który kupił działkę za środki własne, nie podpierając się żadnym kredytem ( sprawdziłem dokładnie ;)
    pozdrawiam malkontentów.

• Gość: zonek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.07.12, 18:00
    Ktos moze porownywal oferty incepti i grundwerta? Ktora lepsza?
  • Gość: lolek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.12, 23:13
    a coś ty!,
    mój prawnik napisał, że każdy poddaje się rygotowi egzekucji na kwotę 20 000 zł czyli na 70 mieszkań to jest milion czterysta! patrz par 15 ust 4 umowy - jest jak krowie na rowie napisane!
    za prąd wode i ścieki to sobie będziesz sam płącił jak podpiszesz umowę z dostawcami mediów (też prawnik zwracał mi uwagę, że nie ma w umowie napisanych gwarancji, że te media będa przyłączone w chwili przekazywania lokalu, a jak by było zagwarantrowane pozwolenie na użytkowanie kiedy odbierasz mieszkanie to masz pewne wszytskie media bez problemów)
    ten czynsz to będziesz płacił, na remonty dróg oświetlenie i zamiatanie ulic, bo to są tereny wspólne, jak coś innego jeszcze postawią na tych terenach wspólnych (bo nie ma napisane w umowie co one dokładnie obejmują), to też będziesz to utrzymywał, bo tak mówi umowa. No i oczywiście wynagrodzenie dla kogoś kto będzie zarządzał tymi terenami, oby nie sprawdziło się to, że to pociotki ludzi z Grundwerta.
    ps.
    ja już odpuściłem sobie Grundwerta, na pewno tam nie wróce, ale powiedzcie mi co w tym rejonie warto jeszcze wziąć pod uwagę sesnownego, mi pasuje ten wylot na autostradę w stronę Strzelina bo tamtędy jeżdze do roboty, a żona na Gaj, szukamy minimum 75 m2, 4 pokoje, cena max 400 -420 koła i nie później jak rok do zakończenia
  • Gość: komando IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 24.06.12, 21:59
    a to ile tam będzie wynosił czynsz, że aż 20 tysięcy jest na jego zabezpieczenie?
    nawet gdyby to miało stanowić roczne zabezpieczenie czynszu od każdego domu, to straczyło by na miesięczny czynsz po 1800 zł na jeden dom!
    jakaś masakra!
  • Gość: kupiec IP: *.ae.wroc.pl 25.06.12, 09:44
    nie, no mysle, że ta kwota wynika z przypadku, jak ktos nie bedzie placil przez 11 miesięcy i np uzbiera sie kwota 5 tysięcy- to mogą oskarzyc go o nie placenie i musi calosc zaplacic. a gdyby w umowie napisali do 2 tysiecy, bylaby to kwota np. za 5 miesięcy, a gdyby dłuznik nie płacił przez rok, nie mogli by egzekwowac kwoty wyzszej niz 2 tysiące złotych.
  • Gość: ronaldo IP: 80.50.131.* 25.06.12, 11:00
    zobacz www.rodzinnewille.pl, to całkiem sensowna oferta, sam brałem pod uwagę, ale ja z kolei preferuję zachód wrocławia
  • Gość: olivkaa IP: *.ae.wroc.pl 26.06.12, 12:57
    Bardzo sensowna! :)
    umowa skonsultowana z prawnikiem, który powiedział, że sam podpisałby taką umowę, pomimo tego, że brakuje tam ewentualnych kar dewelopera przez opóźnienia.
    Zapraszam fajnych ludzi do kupna na tym fajnym osiedlu i na pewno bedzie nam sie super mieszkalo!! :) a co do glosności na osiedlu, t poszukajcie sobie wykazu z natęzeniem i na naszym osiedlu głośność wynosi 50 decybeli, czyli cichutko.
  • Gość: minka IP: *.static.korbank.pl 26.06.12, 21:58
    CZy jest szansa na jakąś odpowiedź jeśli zapytam osób, które kupiły mieszkania na tym osiedlu ile % rabatu od ceny udało im się wynegocjować? Zastanawiam się nad kupnem mieszkania ale cena garażu mnie poraziła! Iel można z developerem negocjować?
  • Gość: Tomo IP: *.internetia.net.pl 27.11.13, 12:29
    Nowe forum dla mieszkańców - www.jagodno.wroclaw.pl
  • Gość: minka IP: *.static.korbank.pl 26.06.12, 21:58
    CZy jest szansa na jakąś odpowiedź jeśli zapytam osób, które kupiły mieszkania na tym osiedlu ile % rabatu od ceny udało im się wynegocjować? Zastanawiam się nad kupnem mieszkania ale cena garażu mnie poraziła! Iel można z developerem negocjować?
  • Gość: drogaminko IP: *.ae.wroc.pl 27.06.12, 08:27
    Niezabardzo na forum publicznym mozna udzielac takich informacji. Ale jak wiadomo rynek nieruchomosci nalezy do klienta i mozna ponegocjowac, spytac, poprosic :) Nie mart sie cena garazu! - moze spróbuj z wiata? POwiem ci, e w kazdym budynku miejsce postojowe w podziwmnym parkingu kosztuje około 35 tysi ecy, wiec naprawde ceny gara zy/ miejsc postojowych na ulicy/ czy na parkingu s a wszedzie drogie! ale u nas ceny nie sa az tak wygórowane,a do takiego miejsca, osiedla, blisko centrum w ciszy i w ładnej architekturze- mysle, że opłaca się zainwestowac troche pieniążków w garaz, który bedzie niesamowicie wygodny :)
  • Gość: Fan_Pana_Z_Willi IP: *.wroclaw.mm.pl 04.11.12, 16:38
    Normalnie zaraz napiszę maila do działu sprzedaży z prośbą o standard wykończenia garażu! Kurdę, ja chce taki niesamowicie wygodny garaż:-)!
  • Gość: minka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.12, 14:29
    Ja jeszcze nie kupiłam, ale to rozważam. Czy u dewelopera można negcjowac cenę? Jesli tak, ile procent, żeby nie pytać wprost o kwotę, udało się pani wynegocjować?
  • Gość: kupilem IP: *.wroclaw.vectranet.pl 06.07.12, 16:33
    Prosze śmiało próbować :) A póki co zachęcam zainteresowanych do oglądania i kupowania!!! Mieszkanka na gorze troche za drogie, ale niedlugo będa schodzić z ceny.
  • Gość: manual IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.07.12, 16:46
    czyli potwierdza sie to, co tu mozna przeczytac
    mieszkania sie im nie sprzedaja, niedlugo trzeba bedzie splacac kredyt, zatem zaczynaja zjezdzac z ceny, a kredyt duuuzy oj duzy, to co sprzedali moze na odsetki starczy
    az strach pomyslec co bedzie jak sie zdarzy wszystko to co czeka inwestycje, ktore maja problem z chetnymi na ich mieszkania,
    a umowa jak widac nie chroni klienta, bo ma mase klazul niedozwolonych,
    oj bedzie placz naiwnych!
  • Gość: kupiłem IP: *.ae.wroc.pl 09.07.12, 12:40
    No i wsyztsko stało się jasne. Jakis pracowity pan z konkurencji czeka tylko na jakikolwiek wpis!! zeby tylko wpisac złośliwe rzeczy. zyczze panu przyjmnego zycia z takim nastawieniem do świata, a to ze panu z ato płaca- to tylko panu wspolczuje.
    Jednak tez napisze po raz kolejny, aby sie ludzie nie martwili. Wszystko jest w porzadku- umowa z prawnikiem sprawdzona, mieszkania mogą sobie byc sprzedane, albo nie. wtedy właścieiel je wynajmie, ale kupi swojej rodzinie w prezencie. Do rynku z naszych apartamentow, jest 5 kilometrow, wiec cena adekwana, bo w miescie, a zarazem blisko zieleni. budowa idzie jak burza, a w każdym nowowybudowym osiedlu sa jeszcze mieszkania nie kupione i stoją pustostany. u nas na jagodnie , nie bedzie to mialo najmniejszego wpływu. Zachecam do wprowadzania się na nasze Jagodowe osiedle!!!!
  • Gość: Filar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.12, 14:04
    zgadzam się z przedmówcą, niech się inni uczą od grundwertu budować. Co do sprzedaży, to widać na stronie www, że idzie nie najgorzej jak na te czasy, ponad 30% sprzedanych lokali, w tym część z nich jest ciągle tylko ,,dziurą w ziemi" to niezły wynik. Są w mieście osiedla, gdzie taki wynik sprzedaży nie jest osiągnięty, mimo, że developer ma gotowe mieszkania od 1,5 roku, nie będę pisał gdzie, bo zaraz mnie zaatakują za obsmarowanie konkurencji naszego developera :)))
    Ale prawda jest taka, że nie jest łatwo osiągnąć taki wynik po 6 miesiącach od rozpoczęcia inwestycji. Tak trzymać !!!
  • Gość: thor IP: *.op-net.com 09.07.12, 14:17
    CÓŻ za wspaniałe uwspólnienie tożsamości klienta z całym osiedlem, zawsze podkreślone NASZE osiedle, u NAS na Jagodnie,
    heh, aż trudno uwierzyć, że sprzedawca uważa się za anonimowego pisząc takie teksty dla ożywienia wątku
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.07.12, 15:27
    Treść postu jest niedostępna.
  • Gość: kupiłem IP: *.ae.wroc.pl 10.07.12, 08:23
    PO raz kolejny zadam pytanie: po co na tym forum wypowiadają się osoby, które nie maja interesu w Jagodnie?! ja zapewniem, że jestem zwykłym klientem, ale na tym forum wszytsko moze wpisywać każdy. A co do umowy to istnieje jeszcze ogolna ustawa o ochronie kupujących i spokojnie można na jej podstawie wystosowac kary. Prodcedura z zapłata przed aktami jest w 100 % spotykana w kazdej inwestycji. Zreszta szkoda wdawac sie w dyskusje, z tak BEZNADZIEJNĄ konkurencją w nieruchomościach. Szkoda słów, a ja jeszcze raz zachęcam Do Rodzinnych Willi wsyztskich Pozytywnych Ludzi!!! :)
  • Gość: Thor IP: *.formlessnetworking.net 10.07.12, 08:33
    zatem po kolei:
    - PO raz kolejny zadam pytanie: po co na tym forum wypowiadają się osoby, które nie maja interesu w Jagodnie?!
    : skąd wniosek, że nie mają, skoro znaleźli forum, to może jednak interesują się inwestycją, czytają o niej

- ja zapewniem, że jestem zwykłym klientem, ale na tym forum wszytsko moze wpisywać każdy.
    : nawet zapewniać, że jest się klientem, nawet zwykłym

A co do umowy to istnieje jeszcze ogolna ustawa o ochronie kupujących i spokojnie można na jej podstawie wystosowac kary. Prodcedura z zapłata przed aktami jest w 100 % spotykana w kazdej inwestycji.

- Zreszta szkoda wdawac sie w dyskusje, z tak BEZNADZIEJNĄ konkurencją w nieruchomościach.
    : nie ma to jak ucieczka w epitety, ulga co?

- Szkoda słów, a ja jeszcze raz zachęcam Do Rodzinnych Willi wsyztskich Pozytywnych Ludzi!!! :)
    : to szkoda słów, czy zachęcam? Kupujcie, kupujcie, żeby nie było, że mało nas kupiło. Napisz proszę, co Cię to obchodzi Zwykły Kliencie, czy inni kupują czy nie?
  • mpp29 13.07.12, 08:18
    ANTYWZORZEC: 100% wplata jest spotykana w inwestycjach, poniewaz polski rynek jest na tyle niedojrzaly, ze na to pozwala...
    WZORZEC: Prosta sprzedaz/kupno dzialki budowlanej - kasa wedruje do ex-wlasciciela dopiero PO podpisaniu AKTU NOTARIALNEGO - obwarowanego stosownymi klauzulami odnosnie ewentualnego uchylania sie od platnosci.

ad antywzorca, ktory uwazasz za normalny: sprzedam ci samochod (wlasciwie to obiecam ci sprzedac), wplac mi 100%, ja sie autem jeszcze z 2 lata powoze, a pozniej ewentualnie spiszemy umowe... prawda, ze proste? ;)
    --
    =========================================================

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
  • mpp29 13.07.12, 08:13
    trzaskasz przynajmniej 3 posta z tego samego IP pod roznymi nickami, to jako kobieta, to jako facet...
    bys chociaz proxy uzyl/a...

--
    =========================================================

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
  • Gość: lora IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.07.12, 07:59
    co tu duzo gadac, kto wydaje pieniadze zycia w nieznanej firmie bez jakiegokolwiek doswiadczenia, ktora nic jeszcze nie zbudowala
    kompletna glupota!
  • Gość: Filar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.12, 11:12
    Odniosę się do posta ,,firma która jeszcze nic nie zbudowała" - a była Pani / Pan na budowie rodzinnych willi ? Budowa idzie jak z płatka, więc nie wiem, czy oskarżenia typu ,,nic nie zbudowała" są właściwe, bo w tej chwili są tam gotowe już mieszkania do których można wejść i zobaczyć na własne oczy czy wszystko jest ok. Ja osobiście nie posiadam doświadczenia w budowlance, więc na obejrzenie mieszkań zaprosiłem mojego szwagra ( jest kierownikiem budowy w dużej firmie developerskiej i ma 20 lat doświadczenia w branży ) i wie Pani/ Pan jak skwitował jakość budowy ? - cytuję; ,,chciałbym, żeby moja firma tak budowała" - to była dla mnie najlepsza rekomendacja do podjęcia decyzji o zakupie.
  • Gość: jola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.07.12, 11:54
    słabo to świadczy o kompetencjach szwagra
  • Gość: Fan_Pana_Z_Willi IP: *.wroclaw.mm.pl 04.11.12, 16:35
    Ciekawe w jakiej firmie deweloperskiej robi szwagier? Pewnie u Religi;-)
  • Gość: komando IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 17.07.12, 16:32
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: gość IP: *.217.146.194.generacja.pl 17.07.12, 17:26
    Witam ulice vivaldiego.Jak sie mieszka?Nie ma kłopotów z wyjazdem z osiedla?Gdyby ci wszyscy okoliczni developerzy obniżyli cenę za m zamiast wypisywać paszkwile i obrażać sie nawzajem byłoby super.
  • Gość: komando IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 17.07.12, 20:49
    o cenach to ty mi farbowany kliencie od Grundwerta nie pisz, bo ja akurat kupowalem wtedy kiedy ceny we wroclawiu bylu po 2,5 tysia za m2 i to nie oszukany m2 tylko prawdziwej powierzchni mieszkalnej, wiec wiem co to znaczy korzystny zakup
    a jako ze widac Twoim najwiekszym autrorytetem jest szwagier to powiem ci co moj szwagier prawnik zwykl mawiac, o niekorzystnych zapisach w umowie, ze nie tyle sa tak grozne co intencje tych ktorzy je wprowadzaja
    zastanow sie po co komus zapis kar umownych 10 % jak by mial dobre intencje, skoro jego mieszkania sa tak wspaniale i najtansze na rynku to chyba nie powinien sie bac, ze mu klienci pouciekaja, a skoro jest zapis o takiej kaze, to boi sie ze albo po wybudowaniu kazdy zorientuje co to jest warte i bedzie chcial uciec, albo bieze pod uwage ze nie wywiaze sie z umowy i potrzebuje straszaka na losi zeby siedzieli cicho

czemu developer Grundwert nie podaje wysokosci czynszu na osiedlu Rodzinne Wille Jagodno mimo tego, ze fora hucza o tej firmie, ze to niebezpieczne, jak ja bym byl szefem takiej firmy, w ktorej klienci boja sie podpisac umowy bo czynsz jest nie znany to bym go podal, no chyba ze znow mam zle intencje a juz na tym forum pisali, ze rodzina bedzie administrowac osiedlem

czemu deweloper nie wykancza do konca poddasza i liczy je do ceny sprzedaży podając, zę m2 jest taki tani, dlatego, ze tego poddasza nie mozna w tego typu zabudowie wykanczac legalnie i wciska sie klientom, ze sobie je powykanczaja ? a jak odejmiemy to niewykończone poddasze to wychodzi drożej niż u konkurencji?
    po co stsosowac klauzule niedozwolone w umowie skoro jest sie przyzwoitym deweloperem, czy tylko po to zeby miec klopoty ze znalezieniem klientow, ktorzy sie boja podpisac umowe, czy raczej te zapisy tez maja sie przydac w przyszlosci
    dlaczego nie ma terminu pozwolenia na uzytkowanie i dlaczego wplata 100 % kasy jest wymagana przed odbiorem i pozwoleniem na uzytkowanie skoro klientom tak na tym zalezy, zeby czuc sie bezpiecznie - po to zeby sie musiec tlumaczyc?, czy znow deweloper boi sie ze nie spelni wymogow jak taki termin wpisze i kasy nie dostanie od klientow i w ten sposob mydli oczy ludziom ze maja rachunek zastrzezony i moga byc bezpieczni?

nikt o zdrowych zmyslach nie strzelal by sobie w kolano i nie narazal sie na taki atak czy to pieniaczy z forum czy konkurencji czy tez zawiedzionych klientow, czy kogokolwiek, gdyby wiedzial, ze spelni to czego sie od niego oczekuje, inaczej po co mu brac na siebie takie problemy ze sprzedaza ?

kazdy wie ze jestes z Grundwerta wiec odpowiedz lepiej na te pytania zamiast mydlic ludziom oczy, ze jestes zadowolonym wniebowzietym klientem, wtedy bedzie po sprawie
  • Gość: komando IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 17.07.12, 21:38
    forumu.gazeta.pl/forum/w,186,105453268,137473824,Wiosenna_Kielczow.html?wv.x=2
    przeczytajcie ten wpis i porównajcie IP są te same widac jakas marna agencja reklamowa obsluguje deweloperow w klopocie, tu i tu naganiaja na kupowanie
    z reszta ten zalinkowany wpis zostal zaraz następnym postem skometowany przez innego uzytkownika, gdzie ktos wypomina mu ze jeszcze gdzies pod innym nikiem robi wpisy:
    forum.gazeta.pl/forum/w,186,105453268,137525494,Re_Wiosenna_Kielczow.html?wv.x=2
    jak Grundwert tak buduje jak robi marketing to ja dziekuje :)
  • Gość: chłop małorolny IP: *.dynamic.chello.pl 17.07.12, 16:37
    piszesz
    > Budowa idzie jak z płatka ...
    a potem
    > Ja osobiście nie posiadam doświadczenia w budowlance ...

Na jakiej podstawie dokonałeś więc oceny, że idzie jak z płatka ?

> to była dla mnie najlepsza rekomendacja do podjęcia decyzji o zakupie.

A mówią, że z rodziną dobrze tylko na zdjęciu (się wychodzi). A tu się okazuje, że również dobrze (się wychodzi) przy kupnie własnego domu. Przyszedłem, zobaczyłem, szwagier ocenił i ... kupiłem ?

Ach, żeby moje życie i decyzje były takie proste :)

> to była dla mnie najlepsza rekomendacja do podjęcia decyzji o zakupie.

• Gość: kupiłem IP: *.ae.wroc.pl 26.07.12, 08:28
    Ludzie, poprostu straszne jest to forum. Konkurencja pracuje widze nawet w wakacje, żeby tylko zarobic. Nie mam tutaj żadnych konstruktywnych odpowiedzi, czy pytań, które pomoga w wyborze, więc polecam najlepiej samemu się spotkac na budowie, ocenic, wziąśc swojego fachowca, isc do swojego prawnika- tak jak to my zrobiliśmy i spokojnie podjac decyzje o kupnie domu w świetnej lokalizacji! ja juz wybieram meble i cieszymy się bardzo. Zmodernizowalismy projekt wg. wlasnych upodobań, kontakt z firmą bezproblemowy, o wsyztskim mozna porozmawiac i załatwić. Ja w każdym razie Rodzinne wille polecam, bo wlasnie tak chcemy mieszkać. Juz mam nadzieje nie bede wchodził na to sfałszowane forum.
  • Gość: olo IP: 80.50.131.* 07.08.12, 11:09
    to prawda, większość wpisów w tym i w pozostałych wątkach to wpisy konkurencji lub frustratów, co nie odzwierciedla prawdziwego stanu rzeczy. Zadowolony klient raczej nie traci czasu na pisanie na forum, a takich jest większość
  • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.08.12, 18:24
    Przejeżdzałem ostatnio koło tych domów, jakaś masakra, jeden przy drugim stoi, okno w okno wzajemne zacienianie gorsze niż w centrum miasta, a ogródki wielu domów mają dosłownie po kilka metrów jak spacerniaki, na dodatek są często od strony północnej.
    Co to za architekt projektował ? To gwałt na architekturze miasta! Teren był przeznaczony pod budownictwo jednorodzinne i jak zwykle zaczyna się obchodzenie przepisów, przeskalowanymi czworakami trzykondygnacyjnymi udającymi zabuowę jednorodzinną o wyglądzie stodół z lat pięćdziesiątych.
  • Gość: ja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.08.12, 16:29
    Powiedz mi forumowiczu gdzie znajdę teraz nowe osiedle gdzie nie stoi blok na bloku tak, że sąsiadowi przez okno mozna rękę podać, bo jak szukałam to nie znalazłam. Moim zdaniem to raczej kwestia przepisów, bo deweloper trzyma sie odległości, których musi. Na tej samej powierzchni upchnie więcej budynków, więc na ziemi zaoszczędzi.
  • Gość: rodzinnewille41 IP: 89.70.177.* 04.11.12, 16:09
    Z powodów zmian życiowych sprzedam udziały w mieszkaniu nr 41. 62 mkw na parterze, w cenie garaż, komórka i ogród. Stan deweloperski. Atrakcyjna obniżona cena. Zapytania proszę kierować na maila: rodzinnewille41@gmail.com
  • Gość: zigzag IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.11.12, 20:37
    czlowieku, teraz kiedy widac co to biedaosiedle soba reprezentuje, chcesz nawiac z tonacego okretu i myslisz ze znajdziesz frajera,
    za pozno, chyba ze chcesz obnizyc cene o polowe
    tyle ze tego nie masz jak zrobic, zaplaciles 10 %, bo tyle jest wpisowe przed odbiorem, czyli mniej niz deweloper obnizyl od tego czasu ceny, to co Ty chcesz odsprzedac,
    raczej musialbys doplacic, zeby ktos chcial kontynuowac Twoja umowe na tym kolejarskim syfie
  • Gość: jadziunia89 IP: *.217.146.194.generacja.pl 05.11.12, 12:12
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: Wiktor IP: *.play-internet.pl 07.11.12, 15:35
    Wille rodzinne można znaleźć tu www.albumnieruchomosci.pl
  • Gość: asiek IP: *.infonet.com 20.11.12, 10:33
    ja kupiłam mieszkanko na patrerze ;) jestem bardzo zadowolona z zakupu - nie jest to może szczyt moich marzeń ale na początek dla młodego małżeństwa idealne miejsce. Ma oczywicsie swoje plusy i minusy jak każde miejsce oraz mieszkanie. Umowa sprawdzona z prawnikiem, wsyztskie zastrzezenia zostały poprawione, mieszkanko sprawdzone przez doświadczonego inzyniera. Mysle, że nie ma powodów do obaw. Pozdrawiam sąsiadów ;)
  • Gość: kupująca IP: *.wroclaw.vectranet.pl 20.04.13, 14:19
    W odpowiedzi na złe wieści jakich się dowiedziałam, chcialabym na forum ODRADZIĆ kupno u tego dewelopera!!! Wszyscy ktorzy kupili mieszkania 1 etapu sa zwodzeni juz od 5 miesięcy! a dziś dowiedzialam sie, że znow osiedle i mieszkania nie bedą oddane 20 kwietnia, tylko pod koniec maja! bo organizatorzy nie umieją wyegzekwowac podlaczenia prądu!!!!!!!! a na to wsyzscy czekają! Od grudnia do maja to dlugi okres czasu, ludzie ktorzy pokupowali nowe lokum nie mając teraz gdzie mieszkac!!!! okresy wynajmu sie pokończyły i co teraz??! bo deweloper nie umie doprowadzić prądu, bo mowi, ze nie ma żadnej władzy ani prawa, by na podstawie podpisanej umowy z Tauronem wyegzekwować prąd! Mieszkanka ładne, a owszem, ale dużo niedoróbek, podobno cienkie ściany pomiędzy piętrami, trzeba dopilnowac KAŻDEGO najmniejszego nawet elementu. Teraz tylko martwe się, czy kiedykolwiek doczekamy sie aktu wlasnosci.... bo sprzedawcy znów nie będą mieli czasu, bo to zorganizowac, lub zajmą sie czymś innym - wazniejszym...., np. budową 3 etapu, który jest wazniejszy przeciez od ukończenia 1.
  • Gość: b IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.13, 17:00
    No to odświeżę informację, obawiam się, ze mieszkań nie doczekamy się i do końca czerwca. To jakieś jaja, pół roku obsuwy bo deweloper sobie nie potrafił umowy skonstruować z dostawcą prądu? Za to doskonale wiedział, zeby nie zamieszać żadnych terminów odbiorów w umowach z nabywcami. Skandal!
  • Gość: ostrzegalem IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.05.13, 18:32
    nie chce kopac lezacego bo nie o to chodzi
    ale jednak sie wypowiem
    zrobilem tu kiedys gruntowna analize umowy z grunwertem
    wskazywalem na to, ze deweloper tak skonstruowal umowe, ze nie ma zadnych kar za niedotrzymanie pozwolenia na uzytkowanie ktorego jednym z elementow jest odbior elektryczny
    takie rzeczy w zakladach energetycznych trwaja miesiacami a czasem rok dwa jak ktos sie nie zna na budowaniu
    ale naganiacze z Grundwerta (potrafie wskazac ich posty oraz z palca i imienia i nazwiska) zakrzykiwali, przeciez jest escrow, super spolka, a fakty sa jakie sa
    firma nie ma doswiadczenia w budowaniu, wiec sa klopoty techniczne
    a powiem Wam tak, prawie w 100 procentach wazniejsze problemy na inwestycjach zaczynaja sie od braku odbioru pradu
    tak to juz zwykle jest, ze jak ktos nie umie poradzic sobie z tym elementem to i w innych wychodza jeszcze grubsze problemy
    to czy komus sie podoba zabudowane do spadu osiedle to inna sprawa, mozna to ocenic i teraz swiadomie podjemuje sie te decyzje bo widac jak to wyglada
    przy okazji, jak wyglada zarzadAnie osiedlem? przed tym tez przestrzegalem ze moze byc roznie, juz cos wiadomo na ten temat?
    to co moge doradzic to atakowac bank finansujacy dewelopera, dal escrow wiec nie h nie daje mu pieniedzy poki nie porozlicza sie z zakresu root do ktorego sie zoligowal
    jak dobrze pamietam to bzwbk, on ma dobra renome, wiec jak zaczniecie go atakowac, ze wyplaca na rachunku zastrzezonym kase za niewykonana robote to podejrzewam ze zabierze sie za tylek dewelopera
    a prawda jest taka, ze jak ma byc zle z ta inwestycja to im wiecej kasy zostanie w banku tym latwiej bedzie Wam jakos poskladac do konca te ryzykowna inwestycje i nie potracic zbyt wiele
    powodzenia
    ps. moze to bedzie naucKa na przyszlosc dla innych ktorzy czasami mysla zbyt optymistycznie, zeby nie powiedziec naiwnie
    Ci co powplacali po 10 procent zaliczki powinni odrazu z bankiem gadac, ze poki nie bedzie porzadnej roboty to dalej kasy nie wplaca, olejcie tego amatora i cisnijcie bank, on pewnie bedzie sie wykrecal, ze to nie jego sprawa, ale jak kasy na kncie nie zobaczy od was a na budowe pewnie dal juz wszystko to zgrzecznieje
    powodzenia!
    ps.
    skandalem jest pousuwanie przez gazete wielu wpisow osob ktore rzeczowo Wam doradzaly, ciekawe co teraz gazeta na te solidarosc z deweloperem?
  • Gość: Marcin IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 13.05.13, 14:17
    Witam,

Witam Wszystkich mniej i bardziej zatroskanych oraz tych ktorzy nie daja sie zwariowac :)

Takie czarne komentarze zawsze sie pojawiaja jak jest jakis problem wiec postanowilem wyjasnic sprawe jak najszybciej.

Skontaktowalem sie z kilkoma uwiklanymi osobami i sprawa wyglada nastepujaco:

W trakcie instalacji infrastruktury zasialania osiedla wykonawcy musieli dokonac pewnego odstepstwa od projektu gdyz zalozenie bylo z tych czy innych przyczyn bledne. Problem w tym ze dokumentacja dotczaca tej zmiany zostala zlozona po wykonaniu calosci a nie od razu (nie jestem pewien czy mogli od razu) co dodalo urzedowe tygodnie/miesiace na "przetrawienie" sprawy.

Na dzien dzisiejszy zostalem zapewniony ze wszystkie dokumenty zostaly dopiete na ostatni guzik i zlozone. Proces ich przetworzenia bedzie trwal do 5-ciu tygodni (do dwoch tygodni na jedna czesc i do 3-ech na druga czesc). Prad bedzie podlaczony najpozniej w polowie czerwca! :) Grilowanie na naszym wspanialym osiedlu bedzie czas zaczac ;)

Wiem ze dla wielu z nas to i tak jest malo pocieszajace, ale i tak lepsze to niz czarne chmury sugerowanych scenariuszy.

Zapraszam na forum www.rodzinnewille.pun.pl/ gdzie mozna dowiedziec sie wiele prawdziwych informacji na temat inwestycji.

Pozdrawiam serdecznie
    Marcin
  • Gość: asika IP: *.dynamic.mm.pl 30.05.13, 12:39
    witam,

jak wygląda sytuacja mieszkań? czy sytuacja się unormowała? proszę o informacje na temat tej inwestycji. mam zamiar kupić mieszkanie w drugim etapie, wiec każda opinia jest dla mnie istotna. planowałam kupno w 1 etapie ale nie udało się - jestem ciekawa czy jest czego żałować.
  • Gość: lokator IP: *.wroclaw.vectranet.pl 31.05.13, 19:46
    Ciezko cokolwiek wyegzekwowac, a fakt, że o pol roku przeciągają oddanie mieszkania. nie wiadomo, czy poźniej nie bedzie większych problemow- oby nie! ale ciezka, dluga i bardzo stresująca sprawa...
  • Gość: Jesiek IP: *.ae.wroc.pl 04.06.13, 14:15
    Kupiłem mieszkanie i po raz kolejny odradzam tego dewelopera!!!!
  • Gość: Fila IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.13, 13:52
    Witam,
    zmienił się adres strony www Rodzinnych Willi Jagodno na
    www.rodzinnewille.wroclaw.pl
  • Gość: asika IP: 82.220.1.* 23.07.13, 15:38
    jaka jest sytuacja? jakis postep ?
  • Gość: Aedifico IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.09.13, 12:23
    Ludzie mają akty, usterki mozolnie ale usuwają, nie taki diabeł straszny jak go malują.
  • Gość: Paweł IP: *.internetia.net.pl 28.11.13, 13:39
    Dla mieszkańców całego Jagodna - www.jagodno.wroclaw.pl - Twoje forum dyskusyjne!
  • monc 03.12.13, 08:43
    Zamierzasz kupić nieruchomość ?
    Boisz się gąszczu formalności ?
    Nie wiesz, jak skutecznie rozmawiać z deweloperem, na co zwrócić uwagę ?
    Nie umiesz negocjować ?

We wszystkim pomogę – skorzystaj z moich usług
    Doradca ds. Nieruchomości – zapraszam do współpracy

Zadzwoń i umów się na niezobowiązujące spotkanie:
    tel. 536 49 61 63 doradca_nieruchomosci@wp.pl
    - Pomogę wybrać i ocenić mieszkanie lub dom
    - Wynegocjuję lepszą cenę
    - Ocenię umowę i wynegocjuję korzystne dla klienta zapisy
    - Ocenię zgodność transakcji z nową ustawą deweloperską
    - Pomogę we wszystkich formalnościach, w tym również kredytowych
  • aedifico 21.01.16, 10:27
    www.facebook.com/JagodowaUsterka/?ref=aymt_homepage_panel