Dodaj do ulubionych

NIEDOBORY WODY - Wysoka, ul. Chabrowa

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.07.05, 18:20
Na Osiedlu Chabrowym w Wysokiej od dwóch dni pojawiły się poważne problemy z
dostawami wody, której albo wręcz nie ma na ostatnich kondygnacjach, albo leci
strumieniem szerokości kabla elektrycznego! Czy ktoś wie, czym są te nieobory
spowodowane? Exprim rozkłada ręce i nabiera (sic!) wody w usta!!
Edytor zaawansowany
  • xxxll 28.07.05, 21:15
    Gość portalu: Chabrowicz napisał(a):

> Na Osiedlu Chabrowym w Wysokiej od dwóch dni pojawiły się poważne problemy z
    > dostawami wody, której albo wręcz nie ma na ostatnich kondygnacjach, albo leci
    > strumieniem szerokości kabla elektrycznego! Czy ktoś wie, czym są te nieobory
    > spowodowane? Exprim rozkłada ręce i nabiera (sic!) wody w usta!!
    ###
    Kto tam teraz Zarządza tą osławiona nieruchomością?
  • Gość: Chabrowicz IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.07.05, 23:01
    Osiedlem zarządza "Eureka", ale akurat ona nie jest winna tejże sytuacji moim
    zdaniem.
  • wysoczanka 29.07.05, 11:36
    Rozmawiałam dzisiaj z Urzedem Gminy w Kobierzycach,, z osobą odpowiedzialną za
    miedzy innymi wodociągi. Powiedziano mi, ze problemy z wodą tego lata nas nie
    ominą. Jesteśmy odbiorcami wody z wodociagu o kiepskim cisnieniu i bardzo
    długim odcinku. My znajdujemy się niemal na koncu i dlatego dopiero jak ruszy
    przepompownia w Slęzy za ok. miesiąc to mamy szansę na zwiększenie ciśnienia i
    jakieś lepsze dostawy wody.Poza tym jest szansa że okręg Bielański a więc i my
    będziemy już niedługo przyłączeni do wodociągów miasta Wrocławia więc juz wtedy
    sytuacja diametralnie się poprawi.Poza tym podobno rury wewnętrzne naszego
    osiedla sa o zbyt małym przekroju(tego nie wiem na pewno) a w dodatku
    niekontrolowane, wieczorne podlewanie ogródków jest dodatkową przyczyną braku
    wody. Exprim ma 1 beczkowóz na cały rejon, ktory obsługuje! To skandal i w
    Urzędzie Gminy mają coś a tym zrobić.Dzisiaj miał być beczkowóz na Chabrowym ale
    oczywiście Exprim nie podał godziny przyjazdu i dosyć niegrzecznie odesłano mnie
    do zarzadcy naszego osiedla po informacje.
    Jeśli zepsuje mi się zmywarka lub pralka - idę do sądu. Nigdy nie mozna
    przewidzieć ciśnienia i nie wiadomo czy sprzęt mozna włączyć. To jakaś polska
    paranoja!
  • Gość: aUTOR IP: *.crowley.pl 29.07.05, 17:01
    Ja bym sie E. Wysoczanka nie cieszyl z podpiecia do wodociagu z Wrocka.
    Śmierdzącej wody miałem juz w życiu dość.Ale na szczescie to nie prawda , pod
    Wroclaw bedzie podpiety wezel bielanski, czyli Makro, Cargill itp., ale nie my!
    Dzieki temu dobrej , gminnej wody bedzie wiecej dla nas.
  • wysoczanka 29.07.05, 18:02
    To extra, bo ja też mam śmierdzacej wody wrocławskiej dość ale w sytuacji
    kompletnego braku dobrej wody, wolałam wersję śmierdzącej ale pewnej:)))
    Dzieki za informację;)
  • xxxll 30.07.05, 13:19
    Kotownia gazowa jest dalej w liesingu
  • Gość: b. IP: 15.203.169.* 03.08.05, 11:54
    A co to za nowe słowo? Może chodzi o LEASING ? ;-)
  • steras 29.07.05, 21:27
    zróbcie sobie stację podnoszenia ciśnienia ze zbiornikiem, który będzie
    gromadził dla was wodę kiedy będzie jej nadmiar i wydawał ją przy normalnym
    poborze gdy będzie taka potrzeba, tylko że to kosztuje, ale z tego co widzę to
    jest jedyne rozwiązani. Widzieliście obliczenia w projekcie instalacyjnym, gdzie
    zakładano ciśnienie tzw."gwarantowane" na sieci? Trzeba to zobaczyć bo
    projektant mógł przewidzieć "specjalnie" mniejszą ilość mieszkańców, żeby nie
    projektować stacji podnoszenia ciśnienia.To są tylko moje domysły z racji tego,
    że coś tam nieco czytałem o tym i miałem dobrych kiedyś nauczycieli (kłaniam się
    całemu gronu PWR), niczego nie sugeruję, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko:)
  • wysoczanka 30.07.05, 12:18
    Dzięki za radę, trzeba to będzie sprawdzić.Jeśli mógłbyś chociaż w przybliżeniu
    podać koszt takiej stacji i zbiornika byłabym wdzięczna.
  • steras 30.07.05, 15:21
    To zależy od mocy i ilości pomp, od sterowania, od wielkości zbiornika, ceny
    wachają się od kilkunastu tysięcy do kilkudziesięciu za zestaw do podnoszenia
    ciśnienia (mówię o porządnych zestawach, nie o garażowych wykonanich bez
    gwarancji i serwisu).Trzeba porównać ciśnienie gwarantowane z projektu z
    faktycznym na sieci. Jeżeli jest różnica to, albo gdzieś blisko na sieci jest
    zawór, który zabezpiecza ciśnienie mieszkańcom wpiętym przed Wami(starym
    mieszkańcom).Albo ktoś źle dobrał średnicę rur wodnych lub nie wykonano ich
    zgodnie z projektem.To są tylko moje domysły powtarzam, nie wolno nikogo
    oskarżać bez sprawdzenia (domniemanie niewinności, a nie winy). Dobrą firmą
    oferującą takie zestawy jest nasz polski Instal Compact lub inne jak WILO czy
    Grundfos, cena zależy od kilkunastu czynników i każdy zestaw trzeba wyceniać
    indywidualnie. Taki zestaw powinna dobierać osoba z uprawnieniami do
    projektowania instalacji sanitarnych, nikt inny.Najlepiej projektant który te
    Wasze osiedle malował.Powodem słabego ciśnienia może też być słaby wodociąg,
    który nie wyrabia się przy zwiększonej ilości nowych mieszkańców.Nie wiem jak
    upały mogą wpływać na słabe ciśnienie wody??Chyba że straż gasi non stop pożary
    albo jest nieszczelny i woda ucieka dziurami. Tu gdzie mieszkam na Krzykach, też
    kiedyś był probelm z ciśnieniem, bo okazało się że deweloper nie uzgodnił z
    MPWiK zapotrzebowania na wodę, a MPWiK miał założony zawór, który zabezpieczał
    najpierw ciśnienie starym mieszkańćom, reszta co została była dzielona na nowych
    mieszkańców.Nic się nie dało zrobić i pomogła dopiero stacja podnoszenia
    ciśnienia ze zbiornikiem akumulacyjnym, w nocy zbiera wodę pod ciśnieniem, żeby
    w momencie rozbioru (najczęściej 6 do 9 i od 18 do 22 godziny) ludzie nie kąpali
    się we własnej wściekłości.Pozdro:)
  • wysoczanka 31.07.05, 18:38
    Dzieki Steras:) Powiem, że nic juz nie rozumiem. Dzisiaj chociaż wszyscy
    teoretycznie w domach i pobór wody powinien być najwiekszy , to mamy cisnienie
    jak nigdy! Ani nie zmienilismy przekroju rur ani nie jesteśmy bliżej od źródła
    wody:)
    Jestem mocno zdziwiona:o

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka