Dodaj do ulubionych

Invest Henryk Flejter Oleśnica

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.07, 17:41
Witam serdecznie :) Czy ktoś ma jakieś opinie o tej fimie. Jestem
zaintersowana nową inwestycją na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Hallera.
Martwi mnie fakt, iż prace w poprzednim bloku posuwają się bardzo wolno.
Proszę o kontakt na forum osoby, które kupiły mieszkania w poprzednim bloku,
lub wiedza coś na temat inwestora, dziękuję.
Obserwuj wątek
      • kobylka27 Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica 15.04.07, 23:09
        Myślę że przy wyborze tej inwestycji trzeba wziąść pod uwogę następujące fakty:
        Poprzednia inwestycja pomino terminu oddania IV kw 2006 jest zaawansowana
        według mnie w 45-50%(stan surowy zamknienty).Przy obecnym tempie robót nowi
        lokatorzy wprowadzą się w I kw 2008.
        Na stronie internetowej inwestora jest odnośnik o iwestycjach zrealizowanych-
        strona jest w budowie od kilku miesięcy.Może spytać inwestora co do tej pory
        zrealizował.
        Dlaczego pracownicy inwestora usilnie namawiają na jak najszybszą wpłatę całej
        kwoty na mieszkanie.
        Mieszkania w tej inwestycji są usytuowane obok już istniejących że wiekszość z
        nich będzie miało bardzo mało światła dziennego.
        Uważam że inwestycja ma bardzo małe szanse na dotrzymanie terminu ukończenia a
        dotychczasowe osiągnięcia dewelopera nie imponują.
      • kristoff26 Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica 12.05.07, 11:43
        Witam.
        Ja również przez chwilkę interesowałem się w/w developerem i jego inwestycją ale
        kilka rzeczy spowodowało że nie wszedłem w to.
        Po pierwsze jak dzwoniłem do firmy pierwszy raz to podali mi jakąś cenę za m2
        (coś koło 3700 czy 3800). Była to cena do przyjęcia więc wybrałem się dosłownie
        godzinkę po telefonie do Oleśnicy po szczegóły. Na miejscu dowiedziałem się że
        cena uległa zmianie i wynosi coś koło 4200. Nie lubię takich zagrywek.
        Po drugie poprzednia inwestycja się mocno ślimaczy (wszystko na to wskazuje).
        Po trzecie planowany blok ma być wciśnięty między inne budynki co mi się bardzo
        nie podoba. Będzie ciasno i ciemno.
        Po czwarte (niby nic ale jednak) w mniejszych mieszkaniach nie było balkonów i
        chyba nie ma w ogóle komórek lokatorskich.
        No i chyba na koniec coś mi się nie spodobało z tempem płatności. Nie pamiętam
        szczegółów bo szybko się zniechęciłem ale chcieli kasę jakoś szybko i nie wiem
        czy nie w całości (tutaj nie jestem pewien).
        Pozdrawiam
        • Gość: zoja Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.tktelekom.pl 18.05.07, 07:43
          Zgadzam sie z powyższą wypowiedzią. Dokładnie potraktowano mnie w ten sam
          sposób. W moim przekonaniu firma szuka kasy a umowa przedwstepna w postaci jaką
          mi dano do przeczytania, nie trzyma sie kupy. Oferując tak mało atrakcyjne
          mieszkania moze powinni sie zastanowic nad marketingiem, zwłaszcza ze maja
          zamiar nadal budować i to jak głoszą 150 mieszkań. Tylko czy z takim podejsciem
          do sprawy znajdą nabywców. Pozdrowienia.
          • Gość: ania Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: 80.54.202.* 30.05.07, 11:04
            Witam
            A ja kompletnie nie zgadzam sie z Waszymi negatywnymi opiniami. Mam kupione
            mieszkanie u tego dewelopera w jednej inwestycji, która jest własnie kończona i
            drugie w nowej. Przykro sie czyta - firma każdemu z osobna wyjaśniała powód
            przestoju, nie podniosła cen jak chociażby taki SOLAR czy inni z Olesnicy, wiec
            pół roku przesuwu to jeszcze nic.
            A Pan co zdziwił sie ceną w nowej inwestycji - z tego co wiem 3890 to cena
            netto, prosze dodac vat a wyjdzie Wam powód różnicy. W kazdym ogłoszeniu dawali
            netto cene!!
            Plotki tylko siejecie!!
            • kristoff26 Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica 30.05.07, 11:38
              Ja pisałem tylko o sytuacji, która dotyczyła bezpośrednio mnie. Nie znam powodów
              przesunięcia terminu w poprzedniej inwestycji.
              A co do pieniędzy to niestety nie ma Pani racji. Jak dzwoniłem pierwszy raz to
              podano mi cenę coś koło tego co Pani pisze (coś koło 3800zł/m2) i była to cena
              brutto. Dosłownie godzinkę później byłem już w Oleśnicy i cena brutto nagle
              okazała się być wyższa. Pan nie tłumaczył się tym że wcześniej podał cenę netto
              (bo tak nie było) tylko że dziś (wtedy tak mówił) dostał jakieś dokumenty -
              którymi mi nawet przed nosem pomachał - przez które musi podnieść cenę. Po
              prostu nie uwierzyłem że dostał te papiery 10 minut przed moim przyjazdem i
              nagle skalkulował inną cenę. Musiał wiedzieć wcześniej o podwyżce a mimo
              wszystko przez telefon usłyszałem starą cenę. To wszystko. Dla mnie była to
              zagrywka nie fair bo jakbym przez telefon usłyszał aktualną cenę to bym nie
              tracił czasu i paliwa na pielgrzymkę do Oleśnicy.
              • kristoff26 Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica 30.05.07, 11:44
                Jeszcze w kwestii uzupełnienia bo zapomniałem w poprzednim wpisie. Ja się
                pytałem o ceny brutto a oni wszędzie rzeczywiście podawali kwoty netto. Tylko że
                przez telefon było to coś koło 3500-3600 (netto) co dawało cenę brutto ok.
                3800zł, a na miejscu ok. 3900zł/m2 netto co dało gdzieś ok. 4200zł brutto. Nie
                chodzi mi o dyskredytowanie developera. Opisuję tylko to co sam usłyszałem.
                Pozdrawiam
              • Gość: ania Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: 80.54.202.* 30.05.07, 13:51
                Ojj, wie Pan co... w sumie jak sie tak zastanowic, to ruch cenowy na rynku
                nieruchomosci jest taki, ze te wahania mnie nie dziwią nawet. W tej
                nieruchomosci, w której juz mam mieszkanie, kupowałam je ponizej 2000 zł za
                metr!!! I nikt mi nie podniósł ceny pomimo ze wiadomo jak materiały poszły w
                góre i jaki stał sie problem z firmami. W obecnej inwestycji podpisałam umowe
                na prawie 300 tysiecy złotych i wiem, ze cena sie nie zmieni. Że akurat ten
                deweloper nie podniesie mi nagle kosztu mieszkania, bo cos sie uwidziało lub na
                głowe spadło. A taki jeden inny deweloper z Olesnicy, z Solaru, to mojej
                kolezance rozwiazał umowe mimo ze wplaciła mu już całą wartośc. Bo opłaciło mu
                sie oddac jej kare umowną i sprzedac to mieszkanie drozej. Bardzo sie ciesze że
                nie trafiłam tam :)
                • Gość: Gość Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.07.07, 14:11
                  Nie pisz tak bo nie wiadomo co zrobi Flejter przed oddaniem, jeszcze nie oddal
                  inwestycji. Pozatym mam takie wrazenie ze przedmowca to sam Flejter albo jego
                  "sekretarka" Daniel :) dal bym sobie reke odciac.
                  Wracajac do inwestycji, poraz kolejny przesuniecie terminu, podsuwaja aneksy do
                  podpisania i pismo od podwykonawcy tlumaczace ze to nie jego wina opoznienia
                  tylko poprzedniego podwykonawcy, najsmieszniejsze jest to ze pismo to nawet nie
                  jest przez nikogo podpisane, takie cos mogl nawet sam Flejter napisac.
                  Pozatym jak podniesie ceny Flejter to jest na rynku spalony jako developer,
                  zobaczcie jak skonczyli wlasciciele Solar2, siedza w wiezieniu, ludzie lawinowo
                  pomagaja urzedowi skarbowemu itp
                  Odnosnie samochodu Flejtera, przygladnijcie sie ze to nie ta wersja na jaka by
                  wygladalo, Flejter kazal soibie znaczek dokleic w salonie hehe.
            • Gość: tomek Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.lanet.net.pl 15.10.07, 00:40
              a podpisują Państwo umowy w formie umowy notarialnej?

trudno wierzyć w dobre zamiary, jeśli wykonawca nie ma
              doświadczenia, poza tym rynek budowlany sprzyjający nie jest.

A co do investu, nie wiem, czy jest "spalony"
              Ma kłopoty, bo faktycznie poinwestował tu i tam i może zbyt dużym
              optymizmem się wykazał, ale przynajmniej ma już za sobą pierwsze
              doświadczenie, z którego może wyciągnie wnioski. I chyba tak, skoro
              podpisuje umowy u notariusza.
              • Gość: izabella Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: 80.54.200.* 15.10.07, 08:28
                skoro........... zaczął!!!!!! pod naciskiem ludzi podpisywać umowy u
                notariusza.
                my mamy dobrą sytuacjię bo budujemy za gotówke,nie jestesmy
                obciązeni żadnymi kredytami więc nawet jeżeli cos sie powali to
                zawsze możemy wziąć kredyt...
                Ludzie uważają że jeżeli ktoś poraz pierwszy zaczyna budować to
                znaczy że nie ma doświadczenia.Powiem tak mylą się..
                Dlatego że co ma inwestor do budowy?? Wykłada pieniądze.
                Jest sztab ludzi którzy zajmują się budową są to firmy które wygrały
                przetarg są to firmy budowlane które postawiły we wrocławiu i nie
                tylko mase nowych osiedli.My mamy pieniądze oni budują.A ręcze Panu
                że sa to dobrzy fachowcy.Pozdrawiam.
                • Gość: tomek Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.lanet.net.pl 15.10.07, 15:29
                  tu chyba nie miało znaczenia obciążenie kredytem, a raczej wiele
                  inwestycji. Więc w tym przypadku budowa za gotówkę nie jest żadnym
                  dobrym argumentem.
                  Nie odpowiedziała Pani, czy podpisujecie umowy u notariusza,
                  niektórzy nie chcą tego robić nawet pod naciskiem, więc?
                  Oczywiście, ze inwestor musi mieć pojęcie o inwestowaniu w
                  budownictwo. Nie musi znać się na cemencie, ale na inwestycjach
                  owszem i na zarządzaniu tego typu biznesem
                  Nie wątpię, że będziecie wreszcie dobrym przykładem budownictwa w
                  Oleśnicy, ale jak narazie, z tego co widzę, najbezpieczniej jest coś
                  kupić na rynku wtórnym, albo wybudować się samemu.

• Gość: jakub Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 21:08
      Proponowalbym szczerze nie kupowac od tego pana nic bo szkoda psuc
      sobie nerwwy a zdrowie warzniejsze . Ten oto dewoloper ma marne
      szanse zaistniec na olesnickim rynku mieszkaniowym jest poprostu
      zerem wspulczuje gleboko osobom ktore daly sie na mowic na zakup
      mieszkan na ul halera bardzo wam wspolczuje .Mieszkania ktore moze
      wkoncu otrzymacie proponuje bardzo szczególowo sprawdzic pod
      wzglende metrow kwadratowych jaki jest stan scian czy nie ma
      widocznych plam grzybicy .
    • Gość: kolezanka Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 22:39
      Czlowiek dostal od Boga rozum i serce aby myslal i czu w przybaku
      flejtera to sie nie dotyczy kim jest pytam was? No coz odpowiem
      farbowana malpa ktora was wykiwala ale jak jak nie ma mozgu nie mam
      pojecia.Czlowiek ktory klamie was jak moze terminy przeklada
      wielkie panisko jest zeerem ktora ja bedzie cos chla sprzedac to
      tylko sprzeda wlasna dupe w pierdlu >gosc ktory ma wiecej dlugu niz
      zycia samemu lewkowi bedzie chyba splacac kilka lat .A tak pieknie
      opisuje swoja firme na swojej stronie
      interrnetowej"""""Zadowolenie naszych klientów tworzące pozytywną
      opinię o firmie oraz szansę na jej dalszy rozwój to dla nas sprawa
      priorytetowa. Dlatego też cała nasza uwaga koncentruje się na jak
      najlepszej obsłudze Klientów, tak by ich satysfakcja ze współpracy
      z firmą „INVEST”s.c. przerodzić się mogła w radość z nowego i
      atrakcyjnego miejsca zamieszkania.

ludzie piszczie jak najwiecej o tej farbowanej to wszyscy sie
      przestrasza moze bedzie was mniej oszukanych pomozcie innym
            • Gość: gosc Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.06.08, 17:55
              Inni developerzy nie maja dlugow i przez to maja czyste ksiegi wieczyste. W taki
              sposob jak nie splaca dlugu to i przez kilka lat mieszkan nie przekarze Flejtuh nam.
              Oficjalnie i legalnie na budowe nie mozna wejsc i zamieszkac oraz robic remontu
              bo budowa nie jest odebrana, oficjalnie jest to ciagle budowa a pozatym jak nie
              ma przekazania wlasnosci to komu bedziesz remontowal ? Flejtuchowi ?
                • Gość: gosc Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.06.08, 22:13
                  Slyszalem ze wpisany w KW jest pierwszy wykonawca, ktoremu nie zaplacil
                  inwestor, skoro tyle czasu nie zaplacil to dlaczego ma teraz to szybko sie
                  zmienic ? rok temu na spotkaniu bylo mowione ze inwestor twierdzil ze zostalo to
                  uregulowane tylko sad jeszcze nie wykreslil wierzyciela z KW na ktory ma 3
                  miesiace, minal rok a zapis jest dalej.
                  Kiedy wam w koncu otworza sie oczy ze facet was oszukuje od samego poczatku ?
                  Inwestor z niego taki ze juz chce nastepna inwestycje zaczac i ludzi oszukac,
                  nie dziwne dla was jest to ze od okolo 1,5 roku ukazuja sie w gazetach artykuly
                  w ktorych niby to budowa na "zielonym Rynku" zaczyna sie juz za 2-3 miesiace i
                  jakims cudownym trafem zawsze z przeciekow maja wizualizacje. Przeciez to jest
                  widoczne jak na dloni ze "inwestor" puszcza sponsorowane artykuly zeby podkrecac
                  ludzi i sciagac kase a ze jest frajerow mniej niz myslal bo ludzie nie sa glupi
                  i widza co sie dzieje do tej pory to farbowany inwestor nic sobie nie robiac z
                  wczesniejszych sponsorowanych artykulow nie buduje dalej nic na zielonym rynku.
                    • Gość: gosc Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: 91.90.162.* 12.06.08, 10:40
                      Prosze Panstwa, mam przykra wiadomosc dla wszystkich.
                      Pan Flejter sprzedawal lokale podwojnie !!!
                      Te osoby ktore nie maja umowy przedwstepnej spisanej u notariusza maja czego sie
                      bac. Aby nie bylo ze sobie zmyslam to lokal U3 Pani ktora na Traugutta ma sklep
                      dzieciecy zostal rowniez sprzedany panstwu Lech, obydwie osoby wplacily pelne
                      kwoty za lokale. To samo jest z lokalem U4.
                      Proponuje moze taka akcje sprawdzenia wlascicieli aby gdzies stworzyc baze
                      lokali i aby wlasciciele sie tam wpisywali i aby wylapac lokale podwojnie sprzdane.
                      Zauwazcie Panstwo ze informacja o podwojnym sprzedaniu lokalu przez Pana
                      Flejtera wyszla dopiero niedawno, po kilku latach od sprzedazy.
                      Uwazac nalezy rowniez z propozycja Pana Flejtera, ze mozna wchodzic juz do
                      mieszkan i robic remonty, te mieszkania nie sa wasza wlasnoscia jeszcze.

Jezeli ma ktos pomysl na to jak skontaktowac sie ze wszystkimi wlascicielami to
                      piszcie tutaj.
                      • Gość: w Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.08, 11:26
                        myślę, że spotkanie jest konieczne
                        najlepiej stałoby się, gdyby był na nim również developer i
                        przekazał informację o aktualnym stanie prac
                        to jednak wydaje się być niemożliwe

sprawa podwójnej sprzedaży jest trochę dziwna logicznie rozumując
                        jak ktoś sprzedaje podwójnie to ucieka, póki się to nie wyda

nie podpisuje w następnym budynku umów notarialnych i raczej nie
                        próbuje sprzedawać dalej, bo to za małe miasto, zeby to się szybko
                        nie wydało

takich sensacji się nie spodziewam
                        choć wszystko możliwe...
                        • Gość: gosc Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: 91.90.162.* 12.06.08, 11:54
                          Prosze Pana, podalem namiary na konkretne osoby, nie podalem przypuszczen.
                          Sprawa jest juz znana u wielu osob, proponuje kontaktowac sie nawzajem.
                          Mozna to sprawdzic, dlatego tez zeby wylapac ewentualne inne takie przypadki
                          zaproponowalem jakas akcje informacyjna. Np podsylanie pod jeden adres email nr
                          lokalu czy mieszkania i imie i nazwiska wraz z telefonem ?
                        • Gość: Mariusz Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.06.08, 13:19
                          Potwierdzam tą wiadomość, jest to przykre i niewiarygodne ale rozmawiałem z
                          osobą z tego lokalu i potwierdziła te historie. O sprawie dowiedziałem się około
                          miesiąc temu.
                          Ja na dzień dzisiejszy wiem o dwóch lokalach, U3 i U4 czyli tych o których
                          wspomniał mój przedmówca. Oby nie okazało sie że jest ich więcej.
                          Uważam, że pierwszym sygnałem było by to, że są osoby które nie były na żadnym
                          spotkaniu i nigdy nie dostały zawiadomienia o spotkaniu, oznaczało by to tyle że
                          są osoby z poza listy którą posiadamy, jeżeli są takie, to proszę o jakiś
                          kontakt do siebie, wtedy możemy "współwłaścicieli" ze sobą skontaktować.
                    • Gość: Gość Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: 80.54.202.* 12.06.08, 19:21
                      Ludzie przestańcie wypisywać jakieś niestworzone historie i sie na wzajem
                      nakręcac straszyć i denrwować. Pomyślcie logicznie gdyby on zrobiłtaki numer to
                      w olesnicy nie istnieje wszystko bedzie dobrze ludzie dostana mieszkania i
                      koniec. A do pana,ktory ma "pewne wiadomości" to powiem tyle że kiedyś twierdził
                      że Flejter budowe firmie z wrocławia sprzedał i tez miał "pewne wiadomości".
                      Ludzie tylko spokoj moze nas uratowac i nie gadanie takich bzdur
                      • Gość: Mariusz Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.06.08, 20:31
                        Może Pan pije do mnie ? więc tłumacze, potwierdziłem wiadomość którą ktoś tutaj
                        podał, nie jest wyssana z palca tylko potwierdzona u osób których te lokale
                        dotyczą, od kogo bliżej mam sie dowiedzieć jak nie od tych osób? czy właściciel
                        lokalu to nierzetelna osoba ? to gratuluje podejścia.
                        Poza tym o sprawie wiem od około miesiąca, nie rozpowszechniałem wiadomości do
                        momentu kiedy tutaj się pojawiła więc tylko ją potwierdziłem.
                        Druga sprawa informacji o sprzedaży budowy, albo Pan ma krótką pamięć albo sam
                        wprowadza zamęt i ma w tym jakiś cel, może celem zatuszowania tej wiadomości ?
                        ja mówiłem że są informację, że Flejter budowę zaproponował sprzedać innym
                        deweloperom a NIE ŻE JĄ SPRZEDAŁ a to jest bardzo wielka różnica, dzisiaj mogę
                        dodać że nie udało się jej sprzedać tylko dlatego że Ksiega Wieczysta nie była
                        czysta.

Nikt nikogo nie powstrzymuję żeby skontaktować się z osobą które te podane
                        wcześniej lokale dotyczą, więc wypisywanie bzdur może chyba tylko pisać sam
                        deweloper lub osoby z nim związane bo nie rozumie sensu pisania takich tekstów,
                        jeżeli można to sprawdzić u źródła i samemu wyrobić sobie zdanie na całej linii.

• Gość: kuba Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.08, 10:32
                        Hmmm...to, że człowiek się broni przed złymi wiadomościami i reaguje
                        agresją, jak ktoś jego wyobrażenie burzy jest normalnym zjawiskiem

W tym momencie, naprawdę warto jednak swoje mrzonki i nieograniczoną
                        wiarę w ludzi i ich uczciwość i profesjonalizm zweryfikować z
                        rzeczywistością.

Inne postępowanie jest bardzo dużą nieodpowiedzialnością, a nawet
                        bym napisał dobitniej - brakiem rozumu!
                        Bo kierowanienie się zawodzącą jednak od 1,5 roku intuicją i ciągłe
                        twierdzenie, że "wszystko będzie dobrze" inaczej nazwać nie można.

Jednen czuł i ...
                        Tym, którzy nadal chcą żyć w swojej wyimaginowanej rzeczywistości,
                        polecam tylko spokój, najlepiej Państwu zrobi wyjazd na leśną
                        polanę, herbata z melisy, zrywanie poziomek, patrzenie w niebo i
                        obeserwowanie lecących ptaków... Najlepiej odgonić złe, czarne myśli
                        oraz nie kontaktować się z nikim, kto je ma i o nich głośno mówi...
                        Tylko marzyć o czymś dobrym...
                        i koniecznie medytować

daje to gwarancję zamieszkania w nowym mieszkaniu, o najwyższym
                        standardzie w tym mieście
                        w terminie nieokreślonym...

no chyba, że ktoś termin zna...

• Gość: tez mieszkaniec Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.adsl.inetia.pl 27.06.08, 00:26
        Przecież nikt się nie przyzna, że kierownik budowy zgodził się
        nagiąć prawo budowlane i pozwolił wejść na teren budowy

DOPÓKI nie ma zgody na użytkowanie (czeka się na nią 21 dni od dnia
        złożenia dokumentów poświadczających o skończeniu budowy - do czego
        jak widać, jeszcze może miesiąc, jeśli bozia da i jeśli nadzór do
        użytkowania dopuści)DOTĄD budowa jest budową. Przecież ludzie mogą
        podczas remontów coś zniszczyć i przez to przesunie się odbiór.
        Aha, budowa się nie zakończy, czyli dokumenty nie pójdą do nadzoru,
        dopóki nie będzie prądu. Jeśli dostanimy w sierpniu mieszkania, to
        jakiś cud będzie...
        BUDOWA ZNÓW STOI W MIEJSCU
        Kolumny w sklepie okrąglaku nie skończone, zacieki na ścianach...
        Co jest nie tak?
        Nie mamy mieszkań i nie będziemy mieć w te wakacje! Developerzy dają
        sobie na odbiory mieszkań od ukończenia budowy pół roku w
        harmonogramach
        U nas budowa się jeszcze nie zakończyła, więc...
        ktoś na górze napisał, że do końca roku może dostaniemy
        I to był rozsądnie myślacy człowiek.
      • Gość: Wqrwiony gosc Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.07.08, 11:15
        tak dokladnie jest, poza paroma osobami cala reszta leszczy poprostu trzesie sie
        na mysl aby Flejterowi zalozyc sprawe albo zglosic przestepstwo. Ja jestem z
        budowy numer dwa i mam wiecej do stracenia niz ludzie z budowy jeden ale bedac
        kiedys na ich spotkaniu dostalem szoku jak mocherowe berety (chodzi o
        staruszkow) sie zachowywali, dziwi mnie ze przy takich zaniedbaniach,
        przekretach i podwojnym sprzedawaniu lokali ten developer mysli o dalszym
        budowaniu. na zielonym rynku jest taka atmosfera ze chyba nie ma szans aby
        sprzedac w pelni lokale na zielonym rynku, wszyscy sledza dwie pierwsze budowy
        developera, jezeli poraz kolejny spozni sie z oddaniem budowy nie ma juz szans
        zeby ktos mu tutaj zaufal.
      • Gość: zielony rynek Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.07.08, 13:59
        Witam. Jesteśmy pewną grupą osób z "Zielonego Rynku" która przygląda się
        poczynaniom i osiągnięciom pseudo developera firmy "Invest". Przyglądamy się bo
        chcemy zainwestować nasze pieniądze w zielony rynek, mamy jednak ogromne
        wątpliwości po obecnych osiągnięciach developera.
        - BUDYNEK MIESZKALNY HALLERA - DASZYŃSKIEGO miał być oddany pod koniec 2005
        roku, prawie 3 lata opóźnienia
        - BUDYNEK MIESZKALNY - DASZYŃSKIEGO - miał być oddany w marcu 2008 roku, mamy
        lipiec 2008 roku a budynek nawet nie jest jeszcze zadaszony.
        - rozpoczęcie budowy GALERII OLEŚNICA miała się rozpocząć w listopadzie 2006
        roku, pobrano od ludzi pieniądze i do dnia dzisiejszego budowa nawet się nie
        rozpoczęła.
        - NIERUCHOMOŚĆ PRZY ULICY M.C.SKŁODOWSKIEJ – teren JARMARKU - planuje się
        kolejną inwestycje widmo.

Od czasu do czasu w gazetach oleśnickich pojawiają się artykuły sponsorowane, po
        to aby podjudzać ludzi na Jarmarku, aby zmusić ich do wykupienia terenu w
        Galerii Oleśnica.

Pytanie nasze jest do ludzi zorientowanych w temacie, co znowu wymyślono że nie
        dotrzymano kolejnego już, niby OSTATECZNEGO terminu zakończenia budowy w budynku
        hallera/daszyńskiego? Prace miały być ukończone do 15 czerwca, później do końca
        czerwca. Mamy 3 lipca a na budowie dalej są prace, z zewnątrz budynek widać
        jest nieukończony, chodniki również, ogrodzenie nieskończone oraz nierozebrane
        ogrodzenie budowlane. Drzewo miało być wycięte w lutym a rośnie dalej.
        Słyszeliśmy że budynek nie ma przyłącza prądu, jak to możliwe aby przez 4 lata
        nie udało się tego prądu podłączyć?
        Jak skończyła się sprawa podwójnego sprzedania lokali? Flejter w biurze opowiada
        ludziom że to właściciele się lokalami zamienili, pytamy więc dlaczego teraz są
        informacje, że to developer sprzedał podwójnie? gdzie jest prawda ?

Co dzieje się z budową obok, dlaczego nie wypowiadają się ludzie z tej budowy,
        przecież ona również nie jest ukończona w terminie.

Pytanie do obecnych "właścicieli" czy warto zaufac firmie INVEST i spokojnie
        zainwestowac w "ZIELONY RYNEK"? czy jednak Panstwo odradzacie? czy dzieś z kimś
        z Panstwa można się skontaktować aby uzyskać pełen obraz na firme i inwestycje?
        • Gość: gosc Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.07.08, 07:14
          Juz dzisiaj mozna powiedziec ze Flejter jako developer jest spalony. Budowa
          Hallera/Daszynskiego ma jakies klopoty, mimo pozornego ukonczenia prac
          budowlanych budowa dalej nie jest skonczona i dalej na niej sie cos robi. Osoby
          ktore pozostaly na budowie obijaja bąki i głownie chodza sobie tracac czas.
          Inni developerzy, nawet ci o wielkich problemach ktorzy rozpoczeli budowy w
          okresie w ktorym budynek Flejtera dawno juz stal i nawet byl juz zadaszony
          oddali juz dawno mieszkania lub wlasnie oddawaja, przykladem jest Solar2 czy
          budynek Ambera, jednak mozna szybko oddac ale to nie dziwne jest, prosze
          spojrzec ile ludzi pracuje na budowie Ambera, ile samochodow jest pod budowa,
          tam poprostu prace ida pelna para a u Flejtera ? od dwoch tygodni po niby
          zakonczonych pracach budowlanych jakas podpierdulka a developer od 4 lat nie
          potrafil pradu podlaczyc do budynku, przeciez to jest zalosne. Wazne ze ambitny
          developer zamienia sie na naszych oczach w kobiete, tak jak Michael Jackson z
          murzyna w bialego, to mu idzie dobrze i to za nasze pieniadze.
                • Gość: kuba Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.lanet.net.pl 14.07.08, 18:52
                  Naprawdę nie ma się z czego śmiać. Chyba, ze perspektywa odebrania
                  mieszkania w listopadzie kogoś cieszy. Bo mnie nie:( A na to się
                  zapowiada... Najgorsze jest to, ze nie pozostaje nam nic w tej
                  chwili, jak tylko czekać, bo procedury, które jeszcze są przed nami,
                  trwają tyle, ile trwają i nikt nie jest w stanie tego przyspieszyć.
                  Prądu brak, kolumny na okrąglaku nie skończone, chodnik nie
                  skończony, balustrady od sklepów nad podjazdem do garażu nie
                  wykończone...Tyle do zrobienia jeszcze zostało, żeby oddać dokumenty
                  do nadzoru budowlanego, a tam 20 dni muszą przeleżeć zanim budynek
                  zostanie oddany do użytkowania
                  Może więc koniec września... Optymistycznie na sprawę patrząc.
                  Listopad to realny termin...
                    • Gość: kuba Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.lanet.net.pl 15.07.08, 08:59
                      A co z tym zielonym rynkiem dokładniej?
                      Rozumiem, że jest jakiś termin na rozpoczęcie budowy? Bo chyba teren
                      nie należy do miasta, więc jak miasto ma prawo zamknąć
                      targowisko.Jak to jest? CZy to prawda, że ludzie powpłacali już kasę
                      na budowę tej galerii?
                      Uciec to teraz nie jest tak prosto, więc o to bym się nie obawiał.
                      • Gość: gosc Re: Invest Henryk Flejter Oleśnica IP: *.bu.edu 15.07.08, 14:59
                        Miasto chyba moze zamknac zielony rynek poprzez jakies nieprawidlosci, brak norm
                        sanitarnych lub cos w tym stylu. Nie znam jednak szczegolow.
                        Z tego co sie orientuje to ludzie wplacili (mala ilosc ludzi) juz ponad 1,5 roku
                        temu, wierzac w to ze budowa szybko sie rozpocznie, jednak pieniadze na pewno
                        poszly na inny cel i dlatego GALERIA OLESNICA nie rozpoczela sie budowac.
                        Teraz bedzie jeszcze trudniej wyludzic pieniadze od naiwnych ludzi, wyobrazcie
                        sobie ze w budynku obok czyli budynku DOLMATu sprzedaly sie 3-4 mieszkania a
                        budynek prawie caly stoi i jest to jeden z najsolidniejszych developerow lokalnych.
                        Teraz mieszkania sie nie sprzedaja juz, ceny spadaja a wiec Flejtuch bedzie mial
                        problemy z wyludzeniem kasy od biednych ludzi z Galerii czy z budynku
                        mieszkalnego na zielonym rynku.