Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o Archicomie

IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.09.07, 23:04
cO SĄDZICIE O ARCHICOMIE? WARTO U NICH KUPIĆ MIESZKANIE? JAK NIE W
JAKIEJ FIRMIE?
Obserwuj wątek
    • Gość: bolo70 Re: Co sądzicie o Archicomie IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 24.11.07, 10:53
      Witam,

Jak kupujesz to wygląda to wszystko ładnie, pięknie, miło, ale jeśli chodzi o
      wykonanie to jest już inaczej.

Na Jagodnie mieszkam już 2,5 roku, w tym czasie chyba ze 3 razy miałem
      poprawiamy balkon (zaciekają ściany przy drzwiach), za każdym razem trwa to
      miesiące (rozkuwanie, schnięcie, wylewki, izolacje, kafle), były też zacieki na
      innych ścianach.
      Prawie wszystkie balkony na naszej części osiedla przechodziły przez poprawki.
      Nie piszę rzeczach typu popękane ściany, bo przy dzisiejszym tempie budowania to
      w zasadzie nieuniknione.
      Raz wiatr zerwał na jednym z bloków osiedla pół dachu, a to już jest LOL
      ("ukłony" dla architekta).

Warte za to wspomnienia są np. kłopoty z gołębiami. Wbrew pozorom to źle
      świadczy o deweloperze.
      Konkretnie:
      - zaprojektowane w naszej części osiedla dachy mają taką wnękę i tam na potęgę
      gnieżdżą się gołębie zanieczyszczając :) balkony, okna, parapety, samochody.
      Wynajęliśmy firmę (zarząd/mieszkańcy) która z mozołem próbuje coś wykombinować,
      żeby uniemożliwić im to gniazdowanie (słabo to kombinowanie firmie idzie),
      - Archicom, wiedząc od 2 lat o problemie śmiało i radośnie buduje nową część
      osiedla z podobnie skonstruowanymi dachami (a nawet więcej - jak opisał ktoś na
      naszym forum osiedlowym - buduje pod dachem luksusowy, czteropoziomowy gołębnik)
      - jak więc oceniać taką firmę, która mając świadomość, że mieszkańcy/klienci
      będę zaraz po wprowadzeniu musieli walczyć z naprawdę uciążliwymi "dodatkowymi
      mieszkańcami" przygotowuje im taką niespodziankę.

Kolejna rzecz to mała liczba miejsc parkingowych.
      Ze 2 lata przed naszą została wybudowana pierwsza część osiedla, na której
      szybko okazało się, że takowych miejsc brakuje i oczywiście nie przejmując się
      tym deweloper wybudował moją część - też z małą ilością miejsc (o ile to jeszcze
      można byłoby zrzucić na to, że plany były już zatwierdzone itp. to wybudowanie
      kolejnej części - po kolejnym 1,5-2 latach to IMO już zdecydowanie źle świadczy
      o firmie).

Jest jeszcze trochę innych niedoróbek (często psujące się szlabany, marne
      kamery, problemy z bramami garażowymi, z podgrzewaniem zjazdu do garaży, z
      połowy murków wokół tarasów poodpadała elewacja klinkierowa, czy jak to się
      zwie, oczywiście poprawili ale klinkierką o innym odcieniu i zamiast białej fugi
      dali szarą i wygląda to teraz jak łaty na dalmatyńczyku, ciągle rozszczelniające
      się okna, osiadające podłoże na parkingach, podobno jest też jakiś problem z
      prądem/instalacją, ludziom żarówki ponoć palą się na potęgę).
      Oczywiście nie wszystko u mnie :D bo bym się wyprowadził, ja miałem/mam problemy
      z balkonem i ścianami.

Usterki osiedlowe można by jeszcze wymieniać, ale najlepiej zarejestruj się na
      forum (wpisując w google "forum vivaldiego wrocław" łatwo znajdziesz) i tam
      możesz poszukać i popytać.

Oczywiście Archicom jest świadomy tych niedoróbek, są one zgłaszane zarówno
      przez poszczególnych mieszkańców, jak i Zarządy oraz Administrację, poza tym ma
      (a na pewno miał) aktywne konto na forum osiedlowym.
      Część winy zrzucana jest przez A. na podwykonawców, ale po pierwsze przecież A.
      wybiera podwykonawców a po drugie kolejna część osiedla jest budowana przez tą
      samą firmę, której A. zarzucał niesolidność.
      Z kolei balkony były źle zaprojektowane (izolacja) i mimo świadomości tego (bo
      tak mówił już pierwszy poprawiający) dopiero za trzecim razem zastosowano inną
      technologię (mam nadzieję, że w końcu skuteczną - okaże się na wiosnę).

Generalnie nie jest tak tragicznie, jak wygląda z powyższego opisu, są też
      plusy, ale wypisałem te przykłady, żeby nie wyszło, że to jest cukierek (chociaż
      cukierki znanej firmy W. też ostatnio miały w środku robaczki).
      Nie wiem jak sprawa wygląda z innymi deweloperami, podobno poziom jest
      generalnie nie za wysoki, więc _może_ na tle konkurencji A. nie wypada źle.
      Jednak chyba powinniśmy oczekiwać "trochę" większej solidności...

pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka