Dodaj do ulubionych

Ogrody Grabiszyńskie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 21:16
Witamy wszytkich !! Ponawiamy nasze pytanie dotyczace
osiedla "Ogrody Grabiszyńskie" - interesują nas wszystkie informacje
dot. tej inwestycji i dewelopera. Jeżeli ktoś może nam pomóc to było
by super. Może na forum jest również ktoś kto juz kupił mieszkanie,
bardzo chetnie porozmawiamy na ten temat. Serecznie wszystkich
pozdrawiamy Ania i Romek.
Obserwuj wątek
    • fido1979 Re: Ogrody Grabiszyńskie 01.10.07, 22:45
      Mogę Wam tylko napisać, że moim zdaniem jest to znakomita
      lokalizacja, choć zaraz posypie się grad krytyki, że ruchliwa ulica
      itd. Ale ja oceniam inwestycje głównie wg tego kryterium. Niestety
      nic więcej.
      • Gość: Romelo Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.07, 22:54
        dzięki - jarek. Na grabiszynskiej ma powstac docelowo 350 mieszkań i
        z przykrością muszę stwierdzić ze marnie widze możliwości parkowania
        samochodów bezpośrednio przy osiedlu oczywiście pomijam fakt, że są
        tam podziemne miejsca parkingowe dla właścicieli, ale znajomi beda
        juz mieli problem z zaparkowaniem. Sam nie wiem - jeszcze troche
        poczekam. Uważam że bez obniżenia ceny nie przekonaja mnie do zakupu
        ani wielu innych. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam - Romelo
                  • Gość: Romelo Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.07, 21:28
                    Cześć - byłem zobaczyć Geo - nie jest zle - Pozdrawiam. Jak tylko
                    coś będe wiedział to dam znac. Co do "apartamentów" z tarasami to
                    przyznaję, że dają radę - zwłaszcza jak sobie pomyśle ze siedzac na
                    tarasie widzisz czubki drzew parku, sama przejemność ! Pozdrawiam
                    Ps.
                    Ogólnie na forum widze, że jest małe zainteesowanie ogrodami
                    grabiszynskimi - mam nadzieję, że znajdzie to odzwirciedlenie w
                    cenie proponowanej przez developera.
                    • Gość: jarek Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.wro.vectranet.pl 03.10.07, 21:51
                      czesc :) odgrzebałem tu wątek o geo ,moze widziałes ?architektóra
                      tam mniej mi sie podoba niz ogrodów (które tez nie są
                      zbyt "moderne" ale pocieszam sie tym że nie mieszka sie na zewnątrz
                      tylko w sirodku ;)
                      widok z okna i TARASU :) jest b.wazny ,niewiem tylko czy z nizszych
                      kondygnacji tych tarasów widać bedzie czybki drzew ? czy tylko z
                      najwyzszej ?minusem tych tarasów jest wywietrznik wystający z ich
                      podłogi.
                      ps.też widze to małe zainteresowanie na forum ale co wiecej i to
                      jest b.dziwne i napawające nadzieją na obnizke widze też małe
                      zainteresowanie w sprzedaży tej inwestycji .
                      w każdym razie jak ceny niezejdą do poziomu cena m2/ pensja na 0.8
                      to p....... to i mieszkanie kupie w niemczech ;)
                      oddanie w 4 kwartał 2008 ,niesądze że jest senś kupna przed tym
                      terminem :)

pzdr :)
                      • fido1979 Re: Ogrody Grabiszyńskie 03.10.07, 22:02
                        Gość portalu: jarek napisał(a):

> w każdym razie jak ceny niezejdą do poziomu cena m2/ pensja na 0.8
                        > to p.......

Czyli za ile powinno być? Przecież każdy inaczej zarabia. Jaka to
                        konkretnie powinna być kwota?
                        • Gość: JAREK Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.wro.vectranet.pl 03.10.07, 22:16
                          o rany fidek :) juz tyle razy pisałem .weżmy średnią wrocławską
                          pensje czyli ok 3200zl to wyjdzie ok 4 tys m2 mieszkania
                          przecietnego o przecietnej lokalizacji czyli ok 60 m2 w lokalizacji
                          bez parku i super dojazdu do centrum jednocześnie .a w
                          wypadku "ogrodów " to jestem gotowy zaplacić tyle(4 tys/m2) za 80 m2
                          a za 100m2 jakies 3500zl/m2 .mniej wiecej oczywiscie (cały czas bede
                          kontrolował licznik posziego i inne wskażniki wyprzedzające jakie
                          tylko przyjdą mi do głowy :)) na razie sie nie spręzam bo pewnie
                          pełno niespodzianek przed nami :)
                          • fido1979 Re: Ogrody Grabiszyńskie 03.10.07, 22:27
                            poczekamy, zobaczymy; możemy utworzyć koalicję, ale ja jestem z
                            ramienia mniej radykalnego (czyli korekta, ale nigdy ceny o których
                            piszesz). Przy 80 mkw w przypadku ogrodów nie będzie poniżej 4500,
                            choćby nie wiem co się działo. Po prostu za ciekawa lokalizacja.
                              • fido1979 Re: Ogrody Grabiszyńskie 03.10.07, 22:39
                                Czynników jest wiele. Jest ogólny zastój. Każdy czeka i ciuła, bo
                                zamiast raty będzie miał np. w ciągu 6 mscy dodatkową dychę odłożoną
                                i zobaczy rozwój sytuacji. Stellar nic nie wybudował we Wrocku.
                                Ludzie mogą się bać. Jak będą stać, to wydaje mi się, że zejdą
                                szybciej. Mnie się ta lokalizacja bardzo podoba, jedna z lepszych we
                                Wrocku, choć zaraz napiszą, że ruchliwa ulica itd. Ale mnie może
                                byłoby stać na 50m2, ale sorki... Z zasady nie dałbym więcej niż 6
                                tys. za metr przy takim metrażu (choć mam świadomość, że taki jest
                                najdroższy). Dlatego gdybym teraz kupował, to bym widział tylko
                                kilka w miarę ciekawych inwestycji w "mojej maksymalnej" cenie.
                                Ogrody mają chyba za 50m2 ponad 7000? Czy dobrze myślę?
                                • Gość: stranger Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.07, 21:49
                                  Panowie Wy chyba sami tworzycie rzeczywistosc :). Ogrody sprzedaly
                                  wszystkie mieszkania w galeriowcu i tarasowcach, ktore mialy mniej
                                  niz 80m2. Drugi etap, czyli kolejne tarasowce maja dopiero
                                  wprowadzic do oferty. Zostaly pojedyncze duze mieszkania, nie wiem
                                  skad Wasza opinia, ze malo sprzedaja. Badz co badz trafna, bo nie
                                  maja co sprzedawac jak juz sprzedali ;). Co do cen, to jak sie juz
                                  sprzedalo to raczej sie nie obniza, moga robic promocje na tragach
                                  etc., ale jak ktos zejdzie ponizej 6000 zl za metr to powinien
                                  klepac sie po dupie ze szczescia ;).
                                  • fido1979 Re: Ogrody Grabiszyńskie 16.12.07, 22:55
                                    Gość portalu: stranger napisał(a):

> Panowie Wy chyba sami tworzycie rzeczywistosc :).
                                    Gdzie niby tworzę tę rzeczywistość? Stwierdzeniem, że lokalizacja mi
                                    się podoba i dla mnie byłoby za drogo, a cena około 6 tys. byłaby
                                    godna zainteresowania?

> sprzedalo to raczej sie nie obniza, moga robic promocje na tragach
                                    > etc.,

Raczej? Promocja na targach to nie obniżka?
          • fido1979 Re: czy ktoś wie? 28.11.07, 18:35
            Gość portalu: niedoszła napisał(a):

> ja sie zapisywałam na konkretne mieszkanie ROK TEMU, ale na te
            które
            > mnie ewentualnie mogły zainteresować (tarasy, metraz, cena) to
            byłą
            > juz kolejka kilkuosobowa:)
            > Biuro Nieruchomosci Panorama prowadziło te sprzedaz

Z jednej strony się nie dziwię, bo mieszkania były na pewno
            najdroższe od strony parku z tarasami, ale wciąż nie wspomniałaś o
            cenie za jaką wówczas można było kupić któreś z tych lub innych
            (zwykłych) mieszkań.
    • zahir15 Re: Ogrody Grabiszyńskie 13.11.07, 17:46
      Witam!!Ja mam pytanie do osób, które już kupiły mieszkania
      w "ogrodach Grabiszyńskich" - Co sadziecie Państwo na temat
      nadesłanych nam aneksów do aktu notarialnego??Czy godzicie się
      Państwo na takie warunki stawiane przez developera?Godząc się na
      przesunięcia terminowe godzimy się także na anulowanie pewnej części
      odsetek karnych,płaconych przez developera.Dzwoniąć do
      przedstawiciela Stellar uzyskałam informację,że zmianie czasowej nie
      ulega ostateczny etap...co brzmi za bardzo optymistycznie...Proszę o
      opinie osób zainteresowanych.Dziękuję i pozdrawiam
      • Gość: jarek Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.wro.vectranet.pl 13.11.07, 19:43
        > Witam!!Ja mam pytanie do osób, które już kupiły mieszkania
        > w "ogrodach Grabiszyńskich"

a ja odpowiem :)

sprzedaż mają tak fatalną (w zasadzie to sprzedali ok 2-3 lokali od
        około kwietnia) że proponuje jeśli nie pozrywać z nimi umów z tego
        powodu to kazać im sobie wsadzić te aneksy w buty :)
        co do ostatecznego terminu to raczej chyba zdążą bo po początkowym
        opieszalstwie teraz zasuwają dzień i noc :)
        pzdr
    • Gość: rafael Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.07, 14:38
      Czy ktoś z Was słyszał może o planach firmy ze sprzedażą tej
      inwestycji? Doszły do mnie plotki, że firma przyspieszyła budowę,
      tylko dlatego, żeby sprzedać ją za wyższą cenę? Z uwagi na małe
      zainteresowanie zaczynaja mieć problemy z pokryciem kosztów budowy,
      stąd podobno pomysły na aneksowanie umów. Może ktoś jest bardziej
      poinformowany w temacie?
        • Gość: jarek Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.wro.vectranet.pl 17.11.07, 15:48
          > ...obniżą ceny - wiem to nieformalnie bo nie mają kasy ze
          sprzedaży
          > na płatności.....
          > trzeba tylko jeszcze trochę poczekać, wstrzymać się z zakupem....

chyba nie jesteś z konkurencji np geo rymarska ?;)bo tam też lipa :)
          żeby ruszyć tak lipną sprzedaż obniżka bedzie musiała być spora .
          a co na to ci którzy już "kupili" też na tym skorzystają ?
          bo inaczej wyjdą z inwestycji ?
            • fido1979 Re: Ogrody Grabiszyńskie 17.11.07, 16:04
              Gość portalu: obniżka napisał(a):

> obniżka będzie w granicach 1000 zł. na metrze (podobna do obniżki
              > przez SM Maślice). Ci, którzy zawarli akty nie będą mogli
              rozwiązać
              > umowy. Ponadto będą chyba jakieś inne upusty.

Co to znaczy, że nie będą mogli rozwiązać umowy? Wyrok? Przecież w
              aktach jest zawsze zapis o możliwości rozwiązania umowy. A przecież
              jeśli developer będzie chciał aneksować umowę, to co wówczas z tymi,
              co mają akty? Wg tego rozumienia, to im Stellar nie ma prawa
              zaprponować aneksów, bo to sztywna umowa?
              • Gość: jest Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 17.11.07, 16:19
                jest zapis ale jak jedna ze stron nie chce rozwiązać to nie
                rozwiąże. Jeżeli druga usilnie będzie chciała rozwiązać to
                rzeczywiście rozwiąze ale developer będzie z aktem mógł dochodzić
                zawarcia umowy przyrzeczonej przed sądem - wystarczy jemy wtedy
                wyrok w postępowaniu uproszczonym i mieszkanie będczie sprzedane. I
                druga stron będzie musiała je kupić czyli zapłacić całą cene.
                Oczywiście jeżeli 2 strony się zgodzo to mogą rozwiązać za
                porozumieniem bez konsekwencji.
                • fido1979 Re: Ogrody Grabiszyńskie 17.11.07, 16:43
                  Gość portalu: jest napisał(a):

> jest zapis ale jak jedna ze stron nie chce rozwiązać to nie
                  > rozwiąże. Jeżeli druga usilnie będzie chciała rozwiązać to
                  > rzeczywiście rozwiąze ale developer będzie z aktem mógł dochodzić
                  > zawarcia umowy przyrzeczonej przed sądem - wystarczy jemy wtedy
                  > wyrok w postępowaniu uproszczonym i mieszkanie będczie sprzedane.
                  I
                  > druga stron będzie musiała je kupić czyli zapłacić całą cene.
                  > Oczywiście jeżeli 2 strony się zgodzo to mogą rozwiązać za
                  > porozumieniem bez konsekwencji.

I tak i nie. Wszystko zależy od treści umowy. Jakie są np. kary
                  umowne itd. Jak sformułowana jest cena. Nie znam umowy dotyczącej
                  Ogrodów. Jaka jest kara za odstąpienie? Czy cena jest sformułowana
                  jako ostateczna czy np. wstępna, bądź jeszcze inaczej? Stellar nie
                  był kontrolowany przez UOKiK, więc najwyższy czas, by ktoś z
                  kupujących zgłosił ewentualne nadużycia w umowie, a takie są u
                  niemal każdego developera. A co w momencie gdy Stellar będzie chciał
                  podpisać aneksy? Na pewno jest też zapis, iż spory są rozwiązywane w
                  pierwszej kolejności w ramach negocjacji. Z tym dążeniem do zawarcia
                  umowy, to różnie bywa, bo w Warszawie Salwator też... ehh szkoda
                  gadać. Zresztą na miejscu tych osób zrobiłbym taki PR Stellarowi, że
                  przy obecnej podaży ludzie niechętnie by od niego kupili. Tak jak
                  jest z Safehomem. Masz może wzorzec umowy dotyczący Ogrodów? Jeśli
                  tak, to wyślij mi proszę na maila gazetowego.
                • fido1979 Re: Ogrody Grabiszyńskie 18.11.07, 10:31
                  Gość portalu: jest napisał(a):

> jest zapis ale jak jedna ze stron nie chce rozwiązać to nie
                  > rozwiąże. Jeżeli druga usilnie będzie chciała rozwiązać to
                  > rzeczywiście rozwiąze ale developer będzie z aktem mógł dochodzić
                  > zawarcia umowy przyrzeczonej przed sądem - wystarczy jemy wtedy
                  > wyrok w postępowaniu uproszczonym i mieszkanie będczie sprzedane.
                  I
                  > druga stron będzie musiała je kupić czyli zapłacić całą cene.
                  > Oczywiście jeżeli 2 strony się zgodzo to mogą rozwiązać za
                  > porozumieniem bez konsekwencji.

Trochę zastanawiałem się wczoraj nad tą kwestią. Z powyższego
                  wynika, że podpisanie aktu gwarantuje obu stronom zawarcie umowy
                  przyrzeczonej na zasadach określonych w akcie. O ile dotychczas
                  warto było taki akt zawierać, bo chronił Cię on od ewentualnego
                  rozwiązania umowy przez developera, o tyle teraz, gdy ceny mogą
                  spadać utrudnia życie konsumentowi. Z drugiej strony patrząc strony
                  ustaliły karę za rozwiązanie umowy, a zatem można takiej czynności
                  dokonać. Dążenie do zawarcia umowy przyrzeczonej następuje wówczas,
                  gdy jedna ze stron uchyla się od zawarcia umowy przyrzeczonej.
                  Pytanie brzmi: czy chęć uchylenia się od zawarcia umowy
                  przyrzeczonej to to samo co chęć odstąpienia od umowy przedwstępnej
                  na warunkach określonych w tej umowie. Jedni zatem powiedzą, że to
                  jest to samo i chęć rozwiązania umowy przedwstępnej jest uchylaniem
                  się od zawarcia umowy końcowej, inni powiedzą, że coś innego, bo
                  uchylanie się byłoby wówczas, gdyby jedna ze stron robiła wiele w
                  kierunku nie zawarcia umowy, przy jednoczesnym nie odstępowaniu od
                  niej, celem nie zapłacenia kary umownej. Tu pytanie: po co strony
                  ustalają w umowie przedwstępnej notarialnej kary, skoro rozwiązanie
                  umowy nic im nie da, bo każda ze stron może dążyć do zawarcia umowy
                  przyrzeczonej? W sumie dużo zależy od tego jak w umowie
                  przedwstępnej zostały sformułowane istotne postanowienia umowy
                  końcowej.

Dla mnie, gdyby Stellar nie pozwolił rozwiązać umowy przedwstępnej
                  okazałby się żałosną firmą, która nie potrafi poradzić sobie z
                  utratą klienta i wzięciem na siebie takiego ryzyka. Byłoby to z tej
                  samej półki, co wypowiadanie umów przez developera, gdy ceny rosną,
                  a ktoś kupił taniej. Wiem, że developer ma tę przewagę, że ma już
                  kasę osoby, która wpłaciła całość i jest "górą", ale bezwzględna
                  dominacja developerów powoli się kończy, choć nie wiem czy oni chcą
                  się z tym pogodzić.
                    • fido1979 Re: Ogrody Grabiszyńskie 18.11.07, 12:37
                      Gość portalu: olo napisał(a):

> kary w umowach istnieją zawsze dodatkowo.
                      Czyli istnieją po to, by zużyć więcej papieru? Co to znaczy
                      dodatkowo w rozumieniu innym niż napisałem? Będzie kara i zawarcie
                      umowy? To każdy by tak chciał.

To że jest kara to nie
                      > znaczy że od razu akt przedwstępny działa jak by była zwykła umowa.
                      > Oprócz więc konsekwencji wynikających z niezawarcia umowy
                      > (niestawienia się lub odstąpienia od zwarcia) przed notariuszem
                      > strona będzie musiała zapłacić kare

I tu znów to samo. Za co jest kara? Jak jest sprecyzowane w umowie?
                      Na przykład Temar w swojej umowie ma zapisy:
                      Każda ze stron Umowy, przed zawarciem umowy notarialnej dotyczącej
                      Przedmiotu Umowy, o której mowa w §12 pkt 1
                      Umowy, może w każdym czasie odstąpić od Umowy na warunkach opisanych
                      w §11.
                      §11
                      2. ZAMAWIAJĄCY może odstąpić od Umowy pod warunkiem, że wskaże
                      imiennie na swoje miejsce następcę, a ponadto, że
                      zostanie zawarta umowa następcy z DEWELOPEREM na warunkach
                      niniejszej Umowy. W takiej sytuacji zwrot
                      wpłaconych przez ZAMAWIAJĄCEGO kwot bez odsetek, po potrąceniu z
                      wpłat dokonanych przez ZAMAWIAJĄCEGO
                      1% wstępnej ceny nastąpi w ciągu 14 dni po wpłaceniu na rachunek
                      bankowy DEWELOPERA należności wynikających z
                      podpisanej z następcą Umowy.
                      4. Odstąpienie od Umowy przez ZAMAWIAJĄCEGO bez spełnienia warunków
                      określonych w §11 uprawnia
                      DEWELOPERA do potrącenia z wpłat dokonanych przez ZAMAWIAJĄCEGO 5%
                      wstępnej ceny Przedmiotu Umowy
                      określonej w §6 pkt 1 Umowy, tytułem kary umownej. Pozostałą część
                      kwoty wpłaconej przez ZAMAWIAJĄCEGO
                      DEWELOPER zwróci bez odsetek i w terminie do 14 od dnia podpisania
                      porozumienia i wskazania przez
                      ZAMAWIAJĄCEGO DEWELOPEROWI numeru rachunku.

Albo np. umowa WPBM Mój Dom:
                      §21
                      Każda ze stron Umowy, przed zawarciem umowy notarialnej sprzedaży
                      dotyczącej Przedmiotu Umowy, o której mowa w
                      §27 Umowy może w każdym czasie odstąpić od Umowy, jednak nie później
                      niż w terminie dwóch lat od daty wybudowania przedmiotu umowy, na
                      warunkach opisanych w § 22 Umowy.

§22

1. Odstąpienie od Umowy przez ZAMAWIAJĄCEGO uprawnia DEWELOPERA
                      do potrącenia z wpłat dokonanych przez ZAMAWIAJĄCEGO 2% wstępnej
                      ceny Przedmiotu Umowy określonej w §11 pkt 1 Umowy, tytułem kary
                      umownej. Pozostałą część kwoty wpłaconej przez ZAMAWIAJĄCEGO
                      DEWELOPER zwróci bez odsetek w terminie 14 dni od dnia podpisania
                      porozumienia i wskazania przez ZAMAWIAJĄCEGO numeru rachunku
                      bankowego.

ROZDZIAŁ XI - UMOWA NOTARIALNA ZOBOWIĄZUJĄCA / UMOWA NOTARIALNA
                      SPRZEDAŻY

§24
                      Strony ustalają, że zawarcie notarialnej umowy zobowiązującej do
                      ustanowienia odrębnej własności i przeniesienia własności lokalu
                      oraz umowy ustanowienia odrębnej własności i przeniesienia
                      własności sprzedaży odbędzie się w Kancelarii Notarialnej wskazanej
                      przez DEWELOPERA.
                      §25
                      1. Stronom przysługuje prawo do zawarcia niniejszej umowy w
                      formie aktu notarialnego, tj. umowy notarialnej zobowiązującej do
                      wybudowania budynku i ustanowienia odrębnej własności. Zgłoszenie
                      takiego żądania powinno nastąpić na piśmie nie później niż na 21 dni
                      przed planowaną datą zawarcia umowy w tej formie.
                      2. Koszt zawarcia umowy notarialnej zobowiązującej ponosi
                      strona występująca z żądaniem jej zawarcia.
                      3. W przypadku odstąpienia przez ZAMAWIAJĄCEGO od niniejszej
                      Umowy, ZAMAWIAJĄCY jest zobowiązany do odstąpienia od umowy
                      notarialnej zobowiązującej i złożenia oświadczenia o wykreśleniu
                      roszczenia z Księgi Wieczystej najpóźniej w terminie do 14 dni od
                      dnia odstąpienia od Umowy. Koszt z tym związany ponosi ZAMAWIAJĄCY.

• Gość: olo Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 18.11.07, 18:01
                        Ja cały czas piszę o umowie developerskiej w formie aktu
                        notarialnego-nie interesują mnie żadne inne (tj. umowa rezerwacji,
                        umowa inna), które też można podpisać u notariusza - chodzi o to, że
                        jak jedna ze stron odstępuje od umowy i godzi się na kary to druga
                        może nic nie zrobić, przyjsc do notariusza i podpisać rozwiązanie
                        umowy i już wtedy zwracają sobie i wypłacają kary umówione. Ale jak
                        jedna nie zgodzi się na rozwiązanie umowy przedwstępnej
                        developerskiej to idzie do sądu na na podstawie wyroku dostaje
                        własność nieruchomości.
                        • Gość: iii Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.lanet.net.pl 18.11.07, 18:32
                          Nie zapominaj sobie tylko o fakcie, że jeżeli deweloper z jakis
                          powodów nie dokończy budowy i ogłosi upadłość to sąd na podstawie
                          Twojego aktu dokona przeniesienia własności czego??? Wszystko jest
                          takie kolorowe w sytuacji kiedy deweloper wykona przedmiot umowy ale
                          nie będzie chciał przenieść własności - wtedy faktycznie sąd zrobi
                          to za niego ale rozważ wariant kiedy nie będzie przedmiotu umowy.
                        • fido1979 Re: Ogrody Grabiszyńskie 18.11.07, 22:17
                          Gość portalu: olo napisał(a):

> Ja cały czas piszę o umowie developerskiej w formie aktu
                          > notarialnego-nie interesują mnie żadne inne (tj. umowa rezerwacji,
                          > umowa inna), które też można podpisać u notariusza - chodzi o to,
                          że
                          > jak jedna ze stron odstępuje od umowy i godzi się na kary to druga
                          > może nic nie zrobić, przyjsc do notariusza i podpisać rozwiązanie
                          > umowy i już wtedy zwracają sobie i wypłacają kary umówione. Ale
                          jak
                          > jedna nie zgodzi się na rozwiązanie umowy przedwstępnej
                          > developerskiej to idzie do sądu na na podstawie wyroku dostaje
                          > własność nieruchomości.

Ale ja o tym piszę! Nie doczytałeś do końca umowy WPBMu, więc
                          zacytuję jeszcze raz:
                          ROZDZIAŁ XI - UMOWA NOTARIALNA ZOBOWIĄZUJĄCA / UMOWA NOTARIALNA
                          SPRZEDAŻY

§24
                          Strony ustalają, że zawarcie notarialnej umowy zobowiązującej do
                          ustanowienia odrębnej własności i przeniesienia własności lokalu
                          oraz umowy ustanowienia odrębnej własności i przeniesienia
                          własności sprzedaży odbędzie się w Kancelarii Notarialnej wskazanej
                          przez DEWELOPERA.
                          §25
                          1. Stronom przysługuje prawo do zawarcia niniejszej umowy w
                          formie aktu notarialnego, tj. umowy notarialnej zobowiązującej do
                          wybudowania budynku i ustanowienia odrębnej własności. Zgłoszenie
                          takiego żądania powinno nastąpić na piśmie nie później niż na 21 dni
                          przed planowaną datą zawarcia umowy w tej formie.
                          2. Koszt zawarcia umowy notarialnej zobowiązującej ponosi
                          strona występująca z żądaniem jej zawarcia.
                          3. W przypadku odstąpienia przez ZAMAWIAJĄCEGO od niniejszej
                          Umowy, ZAMAWIAJĄCY jest zobowiązany do odstąpienia od umowy
                          notarialnej zobowiązującej i złożenia oświadczenia o wykreśleniu
                          roszczenia z Księgi Wieczystej najpóźniej w terminie do 14 dni od
                          dnia odstąpienia od Umowy. Koszt z tym związany ponosi ZAMAWIAJĄCY.

Dodam tylko, że nie wiem jak wyglądają zapisy w umowie Stellaru.
                          Natomiast daj mi konkretny przykład lub dokładną wykładnię, że masz
                          rację. Napisz jaką widzisz różnicę między, np. odstąpieniem od umowy
                          przedwstępnej (co zapewne jest dopuszczalne poprzez treść umowy) a
                          uchylaniem się od zawarcia umowy przyrzeczonej i czy obie te
                          czynności są w umowie Stellaru i jak sformułowane.
    • fido1979 a propos cen, głównie do Jarka 23.12.07, 23:13
      Miałem to już dawno wkleić, ale jakoś tak z powodu przedświątecznego
      zawirowania zaglądnąłem na forum tylko na moment rano i nie miałem
      dłuższej na to chwili. Teraz "się już ogarnąłem" z robótkami. Przy
      okazji wszystkim czytającym ten post życzę Wesołych Świąt.

Znalazłem w necie wartość kontraktu pomiędzy Stellarem a generalnym,
      którym jest Wrobis. Nie wiem jak jest w praktyce, ale słyszałem, że
      Wrobis jest dość tanim (w sensie ceny) wykonawcą-jeśli się mylę, to
      proszę mnie poprawić. Oto tekst, wycięty ze środka artykułu, stąd
      niejasny początek:

Pierwsza umowa podpisana została 6 września przez Wrobis. Spółka
      zrealizuje zespół apartamentowo - biurowy wraz z garażami
      podziemnymi i infrastrukturą techniczną. Pierwszy etap prac
      obejmować będzie wykonanie dwóch budynków: tarasowego (T1) i
      galeriowego (G). W obiekcie "T1" powstanie 78 mieszkań, które
      łącznie zajmą powierzchnię 5249,3 m2. Budynek "G" pomieści o 7 mniej
      mieszkań niż "T1" a ich łączny metraż to 4472,4 m2. Na 680 m2
      zaprojektowano 9 lokali usługowych. Wrobis odpowiedzialny będzie za
      budowę garaży podziemnych nie tylko w budynkach: "T1" i "G", ale
      również w "T2" i "T3". Ich łączna powierzchnia wyniesie 3102,7 m2,
      co pozwoli utworzyć 121 miejsc parkingowych. Realizacja kontraktu
      potrwa 15 miesięcy a wrocławska spółka otrzyma wynagrodzenie w
      wysokości 59 mln złotych.

Wnioski. Bardzo laicko do tego podchodzę, więc proszę o tolerancyjne
      podejście do tej "analizy". Jeśli jest błędna, to proszę o jakieś
      poprawki.
      Jeśli kontrakt wart jest 59 mln netto (na pewno netto, bo gdzieś
      znalazłem, że 63 brutto), to tę kwotę należałoby podzielić na ilość
      metrów z 2 budynków, czyli 5249,3 + 4472,4, co daje nam powierzchnię
      9721,7. Do tego dochodzi powierzchnia biurowa - 680 mkw, ale należy
      też uwzględnić, że Wrobis ma wybudować garaże o powierzchni 3102,7,
      które jednak tyczą się też budynków na które kontraktu zdobyć nie
      musi. Ale bardzo upraszczając ma wybudować powierzchni mieszkań
      9721,7, biur 680, garaży 3102,7. Łącznie metrów 13504,4. Jeśli
      59000000/13504,4 , to wyjdzie nam netto 4368,94 za mkw. Pomijamy
      jaka różnica jest w kosztach garażu a mieszkań, liczymy po prostu
      mkw. Nie wiem za ile Stellar wykupił mkw działki. Biorąc pod uwagę
      lokalizację mogło to być sporo. Weźmy 1000 za mkw (na pewno nie
      zszedł za ~8200 mkw jak teren pomiędzy Poltegorem a Hotelem Wrocław,
      bo byłoby o tym słychać). W tarasowcu jest 7 kondygnacji naziemnych,
      w budynku za nim 6. nie wiem czy pod jednym i drugim są garaże, ale
      załóżmy, że tak. Uprośćmy, że w obu jest 6 naziemnych, bo ta siódma
      z tarasowca pokryje niepełną 5 i 6 z mniejszego budynku (tak jest na
      wizualizacji, że sporą część na tych piętrach zajmują tarasy,
      zamiast mieszkań. Czyli z garażem w podziemiu dzielimy 1000 na 7,
      choć są jeszcze tereny pomiędzy budynkami, gdzie metr kosztował na
      pewno tak samo, a zabudowy tam nie ma. Ale uprośćmy, że koszt
      gruntu, to 200 na każdy mkw powierzchni użytkowo-mieszkalnej. Czyli
      koszty Stellara to 4500-4600 za mkw. Powiem Wam, że faktycznie
      kontrakty z generalnymi sprzed roku wyglądały dużo korzystniej dla
      developerów i sam się zdziwiłem. Oczywiście nie znamy kosztów
      pozwoleń, projektu, przygotowania terenu pod budowę w sensie
      wszelkich instalacji (być może jest to w kontrakcie z generalnym) i
      samych kosztów developera. Sam jestem tym zdziwiony. Być może moje
      proste myślenie całkowicie źle to wylicza, a jeśli jest w tym trochę
      racji, to już na tym etapie mrzonką wydaje się sugestia o spadku cen
      w tej inwestycji do poziomu, o którym pisał Jarek. Owszem, zawsze
      możemy powiedzieć, że nie interesuje nas ile developer poniósł
      strat, bo możemy odkupić tylko za 3 tys. metr i w tym też jest jakaś
      racja, ale... Ja wychodzę z założenia, że developer też musi
      zarobić. Nie ma darmowych obiadów. Powinien oczywiście z "umiarem"
      narzucać marże, ale nie wiemy jaki jest koszt finalny za mkw, by móc
      ocenić czy marża jest słuszna, czy zbyt wygórowana.
      • Gość: jarek Re: a propos cen, głównie do Jarka IP: *.wro.vectranet.pl 24.12.07, 10:28
        jestem pod wrażeniem :)

Owszem, zawsze
        > możemy powiedzieć, że nie interesuje nas ile developer poniósł
        > strat, bo możemy odkupić tylko za 3 tys. metr i w tym też jest
        jakaś
        > racja, ale...

wyjołeś mi to z ust :)

Ja wychodzę z założenia, że developer też musi
        > zarobić.

wcale nie musi ,straty to normalna rzecz .

Nie ma darmowych obiadów.

i z tąd ryzykio devlopera

Powinien oczywiście z "umiarem"
        > narzucać marże, ale nie wiemy jaki jest koszt finalny za mkw, by
        móc
        > ocenić czy marża jest słuszna, czy zbyt wygórowana.

powinien narzucać marze jaką sie da ,gdybym mial wiekszościowe
        udziały w firmie "stellar" to na pysk bym wyrzucił zarząd ze
        społeczną żyłką :)

pozatym to wesołych świąt :)
        • Gość: jarek stan sprzedaży IP: *.wro.vectranet.pl 08.02.08, 08:55
          dziwny ten ich marketing ,bo chyba mówią prawde w swych ogłoszeniach
          o liczbie wolnych lokali (niesą wiec profesjonalni ?;))
          wychodzi że od 17 .06.2007 sprzedali 7 mieszkań .czyli mają
          sprzedanych ok 80 szt z ok 360 wszystkich w tej inwestycji która ma
          sie zakończyć w 4 kwartale tego roku .
          w tempie sprzedaży ok 1 mieszkanie na miesiąc to sprzedaz zajmie im
          ok 23 lata ?:)
          • fido1979 Re: stan sprzedaży 08.02.08, 10:45

> dziwny ten ich marketing ,bo chyba mówią prawde w swych
            ogłoszeniach
            > o liczbie wolnych lokali (niesą wiec profesjonalni ?;))
            > wychodzi że od 17 .06.2007 sprzedali 7 mieszkań .czyli mają
            > sprzedanych ok 80 szt z ok 360 wszystkich w tej inwestycji która
            ma
            > sie zakończyć w 4 kwartale tego roku .
            > w tempie sprzedaży ok 1 mieszkanie na miesiąc to sprzedaz zajmie
            im
            > ok 23 lata ?:)

Ja mam trochę inne zdanie na ten temat. Zachowajmy obiektywizm. W
            sprzedazy są 2 budynki i na pewno nie jest to ponad 300 mieszkań, a
            połowa z tego. A zatem mają sprzedaną połowę z wystawionych do
            sprzedaży. Nie wiadomo ile by zeszło, gdyby wystawili dwa kolejne, a
            stawiam, że te z idokiem i tarasami na park na pewno od razu. Tyle.
            Myślę, że mogą im zejść jak już będą stać, bo skończyła się moda na
            finansowanie developerów i pytanie czy developerzy będą obniżać
            ceny, by mieć kapitał od kupujących i w miarę postępów prac
            podwyższać ceny sukcesywnie, czy sfinansują wszystko z kredytu i
            będą sprzedawać gotowe bez jakichś spektakularnych obniżek.
            • druop22 Re: stan sprzedaży 08.02.08, 13:57
              jak kupiłem mieszkanie (w belvederepark) to na stronce internetowej jeszcze
              chyba przez pół roku widniało jako wolne..
              jak nie zadzwonisz i nie zapytasz to się prawdy nie dowiesz co jest wolne z netu..
            • Gość: jarek Re: stan sprzedaży IP: *.wro.vectranet.pl 08.02.08, 15:56
              > Ja mam trochę inne zdanie na ten temat. Zachowajmy obiektywizm. W
              > sprzedazy są 2 budynki i na pewno nie jest to ponad 300 mieszkań,
              a
              > połowa z tego. A zatem mają sprzedaną połowę z wystawionych do
              > sprzedaży.

jestem producentem ,sprzedaje na zasadach komisowych ,wysłałem do
              sklepów towaru za 100zł a za 100zł zostało mi w magazynie bo niebyło
              komu tego wstawić (oczywiście nieinformuje o tym nikogo z odbiorców
              bo to by żle świadzyło o moim towarze),sklepy sprzedały mi towaru za
              50zl
              pytanie: jaki procent towaru sprzedałem ?

pozatym wiekszość dostepnych a niesprzedanych jest w budku "T" i
              wiekszość nieskierowanych jeszcze do sprzedaży jest również w
              budynkach "T".

Nie wiadomo ile by zeszło, gdyby wystawili dwa kolejne, a
              > stawiam, że te z idokiem i tarasami na park na pewno od razu.
              Tyle.

tak ,te predzej ,jest ich 6-8 szt na budynek tarasowy

> Myślę, że mogą im zejść jak już będą stać, bo skończyła się moda
              na
              > finansowanie developerów i pytanie czy developerzy będą obniżać
              > ceny, by mieć kapitał od kupujących i w miarę postępów prac
              > podwyższać ceny sukcesywnie, czy sfinansują wszystko z kredytu i
              > będą sprzedawać gotowe bez jakichś spektakularnych obniżek.

napewno jak by stały dzisiaj to by sie sprzedaz zwiekszyła ,choć
              wątpie by znacznie a za 3 kwartały to sytuacja może już niebyć taka
              różowa?

podejrzewam że sprzedaż napewno sie troszke zwiekszy jak skierują do
              sprzedaży 2 etap ,po czym znów siądzie ,po czym znów sie zwiekszy
              jak ukończą budynek ,po czym znowu siądzie ,chyba że .....
              zlezą z cen :)
    • fido1979 do Jarka 13.02.08, 20:02
      Stellar "wpadł na pomysł" sprzedaży w systemie 20/80, ale o
      zmniejszeniu cen raczej na razie słyszeć nie chcą.
      • Gość: jarek Re: do Jarka IP: *.wro.vectranet.pl 14.02.08, 08:03
        > Stellar "wpadł na pomysł" sprzedaży w systemie 20/80, ale o
        > zmniejszeniu cen raczej na razie słyszeć nie chcą.

dzieki za pamięć :)wcześniej mieli w planie płatności 20% od razu +
        40% jak bedzie dach? (miał być w grundniu chyba )itd zależnie od
        stopnia zaawansowania prac.wychodzi że na dziś to nic sie w
        płatnościach nie zmieniło -bo dachu dalej niema ;/ wiec narazie
        wszyscy wplacili po 20% ?
        sądze że po wybudowaniu i sfinalizowaniu umów z klientami którzy
        aprobują te stawki zrobią jednak obnizki .
            • otu85 Re: do Jarka 23.02.08, 16:03
              ...trochę zamieszam w rozwijającym sie temacie. W styczniu odbierałam mieszkanie
              dla teściowej u innego developera. Już wiem, że bez pomocy fachowca z wiedzą o
              zasadach sztuki budowlanej nie powinno się tego robić. Polecam inżyniera Pana
              Sławka 601641550.Też mi polecono. Zapłaciłam 250zł za pomoc w protokolarnym
              odbiorze mieszkania (jak potrzeba wystawia fakturę). Zaoszczędziłam parę tysięcy
              złotych. Nie była bym w stanie wraz z mężem wyłapać wszystkich istotnych
              usterek. Pozdrawiam miłośników własnych m2.
    • fido1979 znów do Jarka 04.07.08, 11:18
      Wiem, że z uwagą obserwujesz tę inwestycję. Jarek, napisz czy ta
      nowa promocja o możliwości negocjacji rabatu ruszyła jakoś sprzedaż.
      Miało być dla 10 mieszkań, a teraz jest, że tylko dla 6. Czy
      sprzedali 4 w tej promocji wg ich strony?
      • Gość: jarek Re: znów do Jarka IP: *.wro.vectranet.pl 04.07.08, 14:32
        cześć :)

fido1979 napisał:

> Wiem, że z uwagą obserwujesz tę inwestycję. Jarek, napisz czy ta
        > nowa promocja o możliwości negocjacji rabatu ruszyła jakoś
        sprzedaż.
        > Miało być dla 10 mieszkań, a teraz jest, że tylko dla 6. Czy
        > sprzedali 4 w tej promocji wg ich strony?

właśnie wróciłem z egiptu :) i nieorientowałem sie ,jakąś tam
        sprzedaż wykazują ale stan wolnych mieszkań mają inny na własnej
        stronie i na stronach sprzedawców?
        zresztą jak widze że sąsiadom bedzie można podać ręke przez okno to
        zaczynam mieć duże wątpliwości co do tej inwestycji.
        pzdr.:)
            • Gość: jarek Re: znów do Jarka IP: *.wro.vectranet.pl 07.07.08, 09:28
              Gość portalu: uch napisał(a):

> Z tego co widzę to dotyczy głównie wysokiego budynku przy Hallera.

tak najwiecej mieszkań w tym etapie jest w galeriowcu i również w
              galeriowcu jest procentowo najlepsza sprzedaż .

> Nie wiem czy to dobry pomysł z tym podzieleniem sprzedaży. Teraz
              być może
              > większość wstrzymuje się z kupnem, mając nadzieję na mieszkania
              bezpośrednio
              > przy parku.

czyli w tarasowcach .
              jeśli by tak było to to właśnie w tarasowcu sprzedaż była by
              procentowo większa niż w galeriowcu.
              poza mieszkaniami z dużymi tarasami na górze (6szt na blok)
              mieszkania w tarasowcach wydają sie być w wiekszości mniej
              interesujące niż w galeriowcu bowiem są zbyt blisko siebie z
              widokiem nie na park lecz na garnki sąsiada ;)
                • Gość: jarek Re: znów do Jarka IP: *.wro.vectranet.pl 07.07.08, 12:56

> hehe mieszkanie przy ryczącej obwodnicy śródmiejskiej (z TIRami)
                  lepsze od
                  > sąsiedztwa parku?
                  > No nie wiem chyba mnie nie przekonasz, chyba że jesteś mistrzem
                  marketingu hehe
                  > albo tam pracujesz

ludzie sami decydują co jest atrakcyjniejsze i kupują .
                  wejdz na ich strone i zobacz ile wolnych zostało w galeriowcu a ile
                  w tarasaowcu i jaki to jest procent mieszkań w ofercie i dopiero
                  potem sie mądruj ;)
                  pozatym niema tam bezpośredniego sąsiedztwa parku bo trzeba przejść
                  przez ulice (fakt że póki co mało ruchliwą ale to sie może zmienić ).
                  sąsiedztwo parku jest dla obu tych budynków takie samo .
                    • Gość: jarek Re: znów do Jarka IP: *.wro.vectranet.pl 07.07.08, 14:57

> a ty sobie zobacz metraże. Sprzedały się mniejsze, w niskim są
                      głównie ponad 60
                      > metrowe.

no ,faktycznie w niższym są głównie ok 62 metrowe a w wyższym 55
                      metrowe .to pewnie to powoduje że w wyższym zostało 15 wolnych z 72
                      szt czyli tylko 20% wolnych a w niższym zostało 44 wolne z 81 szt
                      czyli ponad 50%

> Poza tym wycofuje się, ruchliwa ulica pod oknem jest the best

zgadza sie mimo że ta ulica wypada od kuchni to jest znacznym
                      pryszczem na tej inwestycji tak jak i gęstośc zabudowy tych
                      tarasowców .
                      • Gość: qmaty porada: poczekajcie!!! IP: *.as.kn.pl 07.07.08, 17:40
                        ludzie!!! jesteśmy u progu deweloperskiej wojny cenowej. i nie dlatego że cwaniacy będą jej chcieli ale będą do niej zmuszeni. powody: 1) przepłacili za grunty. 2) licza na wieczną kolejkę naiwniaków na M po każdej dowolnie chorej cenie, a od roku pustki, kto sie dał wydymać ten już kupił a spłacac będą wnuki. 3) koszt kredytu rośnie 4) rośnie podaż mieszkan. wiec tylko czekać jak zjadą z cenami nie o 3% ale o 20-30%. będa musieli to sprzedać przy minimalnej marży albo bankructwo. uważam że m2 w ogrodach nie jest wart więcej niż 6000 brutto. to samo dotyczy 90% inwestycji poza środmieściem. obecny balon cenowy pęka. deweloperstwo musi sie nauczyć dbać o klienta. wystarczająco dużo ludu już nacieli. do dużej podaży dochodzi podaż od cwaniaczków co sie obkupili (na kredyt) po 4-5 tys za m2 i szukają jeleni 2x drożej. nikt na te oferty nie odpowiada. wiecie jak sie koło d... pali pośrednikom nieruchomosci? ale z ceny nie zejdą. jak mozna brac 3% wartości mieszkania??? rynek jest chory. w 2009, 2010 będą piękne promocje. as-bau też nie robi łachy i muchobor po 7500 może se wsadzić. poczekamy na 5500. pozdrawiam trzeźwo myślących. może być tylko taniej. ale na 3500 nie liczcie, to se nevrati.
                        • Gość: jarek Re: porada: poczekajcie!!! IP: *.wro.vectranet.pl 08.07.08, 15:47
                          > bankructwo. uważam że m2 w ogrodach nie jest wart więcej niż 6000
                          brutto

podejżewam że 2-gi etap po tyle bedzie wystawiony "na dzień dobry "

. pozdrawiam trzeźwo myślących. może być tylko taniej. ale na 3500
                          nie li
                          > czcie, to se nevrati.

może tak ,może nie .

ps. właśnie zdjeli ze strony stellaru 3 mieszkania ( jako te
                          sprzedane w promocji 10 szt ).niewiem czy można im ufać ;)
                            • Gość: Jaa ogrody grabiszynskie max 5 tys. za metr IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 17.12.08, 13:02
                              Czlowieku metr wybudowania takiego budynku mieszkalnego we Wrocku to okolo 3000
                              zl na gorce. Dzis to koncza podejrzewam korzystajac nie z materialow kupionych
                              rok temu tylko tydzien do tylu a dzis materialy w porownaniu sprzed rokiem sa
                              srednio 30% tansze. Wg mnie te ogrody mimo lokalizacji powinny kosztowac max 5
                              tys. za metr. Jak ktos byl debilem i zaplacil 7-8 jak to sobie zyczyli na
                              poczatku no to wtopil. Mieszkanie w "prawie centrum" Wroclawia powinno kosztowac
                              max 5 tysi. a na obrzezrach nie powinna przekraczac jednej sredniej pensji w
                              danym miescie wiec okolo 3500-4000 tys (w przyszlym roku kiedy bedzie sie
                              budowac z tanszych materialow, na tanszych dzialkach zprzy tanszej robociznie).
                              Dzis kredyt jest drozszy a developerka jeszcze sie napina i oferuje smieszne
                              rabaty 5%. Za rok beda sie prosic zeby ludzie kupowali za te 5 kola. Wystarczy
                              poczekac bo dzis nie opyla sie kupowac nadal drogich klitek przy jeszcze
                              drozszych kredytach. Ludzie myslcie.
    • Gość: niebieski Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.02.09, 12:56
      z tego co mówiły Panie w biurze sprzedaży budynek G ma być oddany w lutym,
      natomiast Akty beda chcieli podpisywac w lipcu pod warunkiem ze uzyskaja
      wszyskie zgody!.
      w który bubynku kupiliście mieszkanko?
      słyszałam że Stellar chce podpisać jakies aneksy do umowy przedwst?, czy cos
      wiecie na ten temat, bo bardzo mnie to interesuje, może ktoś może mi powiedzieć
      o co chodzi z tymi aneksami?
      pozdr.
      • Gość: ktos Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.e-wro.net.pl 11.02.09, 20:49
        Z informacji jakie, przez przypadek dostalem od znajomego robiącego audyt dla Stellar wynika,ze z przekazaniem aktow moze byc baaardzo duzy problem. Ale nie chce tutaj nikogo straszyc, poniewaz nie wiem czy jest to na 100% pewna informacja i jaka jest aktualna sytuacja finansowa spolki, ale w dobie globalnego kryzysu wszystko jest mozliwe.
        Czas pokaze...czy nie bedzie to kolejny Leopard
        • Gość: ktos Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.e-wro.net.pl 11.02.09, 21:04
          Aha i jeszcze jedno, sam zamierzalem zakupic w tej inwetycji mieszkano T1_1_13,ale powiem szczerze,ze po prostu sie boje na ten moment i tyle.Nie znam szczegolow umow przedwstepnych jakie podpisywaliscie i w jakim stopniu, od strony prawnej was zabezpieczaja, ale w sytuacji hipotetycznego bankructwa developera niewiele mozna odzyskac.
          • Gość: Jeden gosc Re: Ogrody Grabiszyńskie IP: *.as.kn.pl 11.02.09, 23:53
            Dostalem umowe przedwstepna i pare punktow mi sie nie podoba.

Szczegolnie te, ktore mowia o rozwiazaniu umowy i aneksie podczas podpisywania u
            notariusza - gdzie zastrzegaja sobie mozliwosc zmiany numeru konta i terminu
            oddania inwestycji.

Cos mi ten deweloper jest podejrzany ... mam nadzieje, ze sie myle.
                • Gość: luki UWAGA!UWAGA! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 13.03.09, 13:13
                  UWAGA!UWAGA!
                  Mieszkania w inwestycji ponownie drozeja!!!
                  Juz nie 5800 a znowu 6500 za metr
                  Spieszcie sie leminngi bo niedlugo zabraknie!
                  Zostaly ostatnie sztuki, taniej nie bedzie, kryzysu nie ma,
                  ceny rosna, brac poki jeszcze zdolność kredytowa jest bo jak zwolnią z pracy to
                  juz nie bedzie. :)

Pozdrawiam wszystkich myslacych, czyli nie klientow firmy Stellar, ktorzy kupili
                  przewartosciowane meszkanka. A szczególnie tych z widokiem na plac budowy przez
                  najbliższe lata :)
                  • pomaranczowymis Profesjonalizm? 17.04.09, 09:39
                    Witam,

Jestem w trakcie negocjowania zakupu mieszkania w Ogrodach i mam
                    mocno mieszane uczucia. Rozmawiam z przedstawicielką dewelopera i
                    robi na mnie wrażenie kompletnego braku profesjonalizmu.

Np. nie sprawdza informacji, o które proszę, potem zapisuje moje
                    pytania po raz kolejny, jakby po raz pierwszy w życiu je słyszała;
                    wielkim problemem jest dla niej zapamiętanie, żeby zabrać klucze do
                    mieszkania, do komórki i do garażu (zawsze czegoś brakuje),
                    przekręca moje słowa i przekazuje deweloperowi w moim imieniu
                    zupełnie nieprawdziwe informacje, jako rzekomo moje stanowisko (!).
                    Rezerwuje sobie na spotkania tak mało czasu, że potem musi odwoływać
                    następne albo zastępuje ją ktoś inny w trakcie rozmów... Szczytem
                    wszystkiego była propozycja, żeby omawiać szczegóły umowy na
                    parkingu, ponieważ pani nie wzięła z sobą kluczy do biura.

Czy ktoś spotkał się z podobnym traktowaniem? Zastanawiam się, czy w
                    ogóle jest sens rozmawiać z takimi ludźmi.

Inna sprawa to ich wzór umowy, najeżony klauzulami zabronionymi, i
                    na dodatek całkowicie chaotyczny.
                      • pomaranczowymis Re: Profesjonalizm? 17.04.09, 15:00
                        Zastanawiam się nad zmianą przedstawiciela handlowego, z którym
                        rozmawiamy. Może pechowo trafiliśmy i tylko ta pani jest skrajnie
                        niekompetentna...

Tylko że na stronie podają wyłącznie numery do przedstawicieli
                        handlowych, żadnego telefonu do biura, do jakiegoś szefa... To z kim
                        się kontaktować? Nie budzi to wszystko zaufania.
                        • Gość: Wtajemniczony Re: Profesjonalizm? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.09, 20:53
                          zgadza się , jeśli znasz j. ang. przetłumacz słowo retail . Tak
                          naprawdę developer ogrodów grabiszynskich to jakiś mężczyzna na
                          emeryturze pochodzący ze Skandynawii , który ma jakiś dziwnych
                          przedstawicieli w Polsce tzn. jakaś panna odbierająca dwa telefony
                          komórkowe informująca,że telefonu stacjonarnego nikt nie odbiera, bo
                          sekretarka jest w toalecie. W istocie dziwne to wszystko.Zwłaszcza
                          udział w sprzedaży biura Panorama, albo brak wiedzy albo działanie
                          celowe. pozostawiam do myślenia.
    • fido1979 do Jarka 21.04.09, 21:39
      Długo nie obserwowałem strony Stellara, a teraz wszedłem i, jesli
      wierzyć stronie, można stwierdzić, że zamkną inwestycję bez zejścia
      poniżej kosztów, jak twierdziłeś. Swoją drogą ostatnio przejeżdżałem
      i zastanowiło mnie ile kosztować będzie w ramach części wspólnych
      mycie szyb zewnętrznych w Galeriowcu ;)
      • Gość: jarek Re: do Jarka IP: *.wroclaw.vectranet.pl 22.04.09, 10:33
        fido1979 napisał:

jesli
        > wierzyć stronie, można stwierdzić, że zamkną inwestycję bez
        zejścia
        > poniżej kosztów, jak twierdziłeś.

faktycznie po ok roku obserwcji( rok temu) niesądziłem że uda im sie
        sprzedać aż 40 mieszkań w 2 lata a tu sprzedaż przyspieszyła i z ok
        76 zostało ok 36 szt.pewnie promocje czy obniżki zrobiły swoje i
        udało sie im ;)pozatym musze przyznać że bydynki wyglądają fajnie i
        są zasługują na cene powyżej średniej :). nietwierdziłem jednak że
        bedą sprzedawać poniżej kosztów a jedynie że może do tego dojść i
        jest to normalne (jeśli sie myle podaj mi link w któym to mówie).
        zostało wiec im ok 20% pierwszego etapu ,oddanie ok lipca ? ,wiec to
        całkiem niezły wynik.
        ok lipca ma też trafić do sprzedaży drugi etap (pierwotnie miał być
        w sprzedaży 2 lata temu :) czyli ok 160 mieszkań .ciekawe jakie bedą
        ceny gdy już sfinalizują umowy z nabywcami 1-szego etapu?
          • fido1979 Re: do Jarka 10.05.09, 12:38

> oczywiście w kredycie 30 letnim .
            > prosze podajcie ile was wyniosło mieszkano z wykończeniem za m2 i
            jak macie
            > oprocentowane swoje kredyciki ?;)

Co do urządzenia to zależy czy robisz idealnie dla siebie czy po
            prostu jakoś tam. U mnie wyszło ponad 1 tys. na metrze, ale
            malowanie, gładzie , panele i inne proste sprawy robiłem sam.
            Mógłbym zrobić też schludnie za 500, ale nie byłby to hit dla mnie
            samego. Stół miałbym z przeceny, krzesła też i za te 500 też mozna
            urządzić i urządzić. Wszystko przy założeniu, że jednak sporą część
            robisz sam. Pod wynajem tak myślę, że robią. Zwykłe, tanie panele,
            ościeżnice, AGD bardzo standard nie pod oko a pod cenę, kuchnia
            gotowa z BRW itd. A co do oprocentowania, to zależy. W boomie w
            złotówkach marże były po 1 i mniej procent, a WIBOR teraz 4,3.
            Franki z boomu są poniżej 2%, tyle że kurs uciekł. Ale jak ktoś miał
            gotówkę i zmieścił się w 350000 ze wszystkim, to ma bezpieczniej niż
            lokatę. Może jest to mniej płynne, ale masz mieszkanie w dobrej
            lokalizacji być może dla potomnych, a i jakby jakiś kraszek
            finansowy się zdarzył, to lepsze niż lokata. Obecnie 6,5% nie ma
            zbyt wiele banków w ofercie.
              • fido1979 Re: do Jarka 11.05.09, 20:18
                Gość portalu: Jakub napisał(a):

> Rozumiem, że kupileś mieszkanie w Ogrodach Grabiszyńskich

Nie, nie kupiłem w Ogrodach, chociaż lokalizacyjnie to niezła
                inwestycja. Niestety w Galeriowcu idąc przeszklonym korytarzem
                zaglądasz sąsiadowi przez okna. Podobnie w Tarasowcu okna wychodzą
                na coś w rodzaju patio, gdzie sąsiedzi mogą sobie podawać nawzajem
                obiad niczym przez barek. Zauważyłem to dopiero niedawno.

>...i
                > jesteś " wybecalowałeś " te dodatkowe tysiaczki za m2??? Bo
                > oczywiscie sprzedali ...metry projektowe a nie metry uzytkowe!!

I niedawno zauważyłem też, że na projektach czerwona linia idzie
                przez środek ścian działowych, tak jakby pomiar był wykonany przed
                działówkami. Czy ta to zrobili, czy uyżyli innej normy do sprzedaży
                a innej na końcu do pomiaru, bo luki w tym zakresie na to pozwalają?