Dodaj do ulubionych

Gant-ul.Opolska

29.10.07, 23:34
Hej! co myślicie o inwestycji Ganta przy ul. Opolskiej? czy ktoś słyszał o
sortowni śmieci, która ma powstać właśnie przy ul. Opolskiej? Nie wiecie, w
którym miejscu?
będę wdzięczna za wszelkie informacje:)
Obserwuj wątek
    • fido1979 Re: Gant-ul.Opolska 01.11.07, 15:00
      Gant ma przy Opolskiej jedno z tańszych mieszkań we Wrocku. Dają
      miejsce postojowe pod chmurką gratis. Jeśli komuś wygodnie jest tam
      mieszkać, to czemu nie. Trzeba im też przyznać, że sposób płatności
      oferowany przez nich też jest ciekawy. System 10%-80%-10% może w
      przypadku niektórych pomóc naprawdę sporo obniżyć koszty.
      • glo1004 Re: Gant-ul.Opolska 01.11.07, 18:33
        muszę trochę skorygować:) system płatności 10%-90% i niekoniecznie są to jedne z
        niższych cen. Trzeci blok wystartował z bardzo wysokimi jak na tą okolicę
        cenami, teraz obniżyli i rzeczywiście można się zastanawiać nad kupnem, chociaż
        tereny nie są szczególnie atrakcyjne.Słyszeliśmy też coś o wysypisku śmieci,
        które ma powstać przy Opolskiej, tylko nie wiem dokładnie, w którym
        miejscu.Niestety nie ma tak dobrze, żeby była nasika cena i piękna lokalizacja w
        jednym :(
    • Gość: mar Re: Gant-ul.Opolska IP: *.lanet.net.pl 06.01.08, 16:29
      witam
      zastanawiam sie nad kupnem mieszaknia w tej inwestycji, ma ktoś
      jakieś opinie albo ktoś już kupił tam mieszaknie? byłem na budowie
      trzeba powiedzieć ze wszystko idzie do przodu, trochę martwi mnie
      lokalizacja, hałas ul, opolskiej oraz bliskość pociągów ale z
      drugiej strony atrakcyjna cena jak na mieszkania we wrocławiu, z
      góry dzięki za wszystkie opinie
      • Gość: ANDREW Re: Gant-ul.Opolska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.08, 07:18
        Ja już zakupiłem mieszkanie w ostatnim budynku nr bogajże 129 -jest niski - 2 piętra a więc kameralny. Co do pociągów to raczej ich nie usłyszymy natomiast prawda jest, że ulica Opolska jest stosunkowo głośna ale w głębi osiedla hałas nie powinien zbytni przeszkadzać. W biurze Ganta dowiedziałem się, że w najbliższym czasie ma być przebudowa ul. Opolskiej co znacznie zmniejszy emisję hałasu. Inwestycja wydaje się być rozsądną- ceny jak na wrocław w miarę, do tramwaju 300m a dojazd tramwajem do Centrum to jedyne 15 min w godzinach szczytu. W dzisiejszcych czasach , kiedy to deweloperom zależy bardziej niż kupującym może warto byłoby na Gancie wymusić postawienie ekranów dźwiękoszczelnych przy budynku postawionym w sąsiedztwie ulicy. Pozdrawiam i zapraszam do wymiany poglądów na ten temat.
        • Gość: zuzia Re: Gant-ul.Opolska IP: *.lanet.net.pl 28.02.08, 10:11
          Witam wszystkich serdecznie.
          Ja własnie zarezerwowałam mieszkanie na Opolskiej, ale zastanawiam
          sie jeszcze nad ul. Litewską (mieszkanie większe o 13 m, cena ta
          sama, ale blokowisko - niestety).
          Opolska - Ładna okolica z tyłu osiedla - domki jednorodzinne, na
          pewno nie powstanie żaden moloch przed oknami, nie słychać chałasu z
          głównej ulicy - sprawdzałam (ostatni blok 2 pietrowy)mogliby nie
          podsypywać ziemi pod balkony im wyżej parter tym lepiej. Oddanie
          budynków planowane na 30.09.2007 - na dzień dzisiejszy moze być 2
          tyg.wcześniej. - Acha nie wiem czy zwróciliście uwage w umowie jest
          zapis ze nalezy w ciagu 60 dni wykonać podłączenie kuchenki,
          zlewozmywaka no i prac w łazience, jezeli się tego nie wykona to
          będzie kara w wysokości 5000 co o tym sądzicie? Bo ja nie zdąże z
          kuchnią i łazienką w 2 m-ce.
          • Gość: andrew Re: Gant-ul.Opolska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.08, 19:54
            Mam również rezerwację mieszkania w ostatnim bloku na Opolskiej i uważam,że to dobry wybór. Także myslałem o Litewskiej jednak przekonała mnie kameralna zabudowa Ganta. Litewska to betonowy moloch nie wspominając przy tym o codziennych udrękach komunikacyjnych. Na opolskiej do petli tramwajowej nie jest tak daleko zwłaszcza drogą prowadząca za budynkiem nr 129. Co do podłączenia kuchenki i odpływów to raczej norma, spotkałem się juz z zapisem, że po tym terminie deweloper na koszt lokatora zrobi te podłaczenia co z pewnościa wyjdzie drożej. Pozdrawiam sasiadkę i zapraszam do dalszych dyskusji.
            • Gość: zuzia Re: Gant-ul.Opolska IP: *.lanet.net.pl 28.02.08, 20:30
              Z tego co się zdążyłam zorientować wykończenia o którym wspomniałam
              nie wykonuje developer, poinformowano mnie, że w mieszkaniach, które
              nie zostaną sprzedane - te prace będą wykonane przez developera. I
              właśnie martwi mnie ten termin - gdzie ja znajdę porządnego, nie
              zajętego fachowca w dobrej cenie ??
              • Gość: Andrew Re: Gant-ul.Opolska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.08, 20:43
                Faktycznie te prace trzeba wykonac samemu ale to nie jest taki problem. W swoim wcześniejszym poście chciasłem jedynie powiedzieć, że inni deweloperzy w przypadku niedotrzymania tego terminu prace takowe wykonuja na koszt lokatora i zapewniam cię ,że słono sobie za to liczą. Mam namiary na solidną ekipę wykończeniowa i jakby co służe pomocą.
              • ropniak1 Re: Gant-ul.Opolska 12.03.08, 16:40
                Witam,
                jestem o krok kupienia mieszkania w bloku 123- okna nie od ulicy i
                też cały czas myślę o szerokościach pokoi......teoretycznie będę to
                310 i 280, ale w praktyce.....
                Pozdrawiam, być może wszystkich sąsiadów.
                • Gość: zuzia Re: Gant-ul.Opolska IP: *.lanet.net.pl 12.03.08, 19:01
                  www.gunb.gov.pl/ Rozporządzenie Ministra Infrastruktury
                  z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim
                  powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

"§ 94. 1. W budynku wielorodzinnym szerokość w świetle ścian
                  pomieszczeń powinna wynosić co najmniej:
                  1) pokoju sypialnego przewidzianego dla jednej osoby - 2,2 m,
                  2) pokoju sypialnego przewidzianego dla dwóch osób - 2,7 m,
                  3) kuchni w mieszkaniu jednopokojowym - 1,8 m,
                  4) kuchni w mieszkaniu wielopokojowym - 2,4 m.
                  2. W mieszkaniu co najmniej jeden pokój powinien mieć powierzchnię
                  nie mniejszą niŜ 16 m2."
                    • Gość: oczko Re: Gant-ul.Opolska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.08, 14:02
                      wiec kupiles mieszkanko C13 na pierwszym pietrze. to , ktore ja
                      chcialem kupic. pod koniec pazdziernika mialem jeszcze wazna
                      rezerwacje i gdy chcialem podpisac umowe to sie okazalo, ze to
                      mieszkanie zostalo juz sprzedane. bardzo sie wtedy rozczarowalem i
                      bylem strasznie wk... , gdyz zalezalo mi wlasnie na tym mieszkaniu.
                      GANT sie tlumaczyl tym, ze mieli jakis problem w systemie przez
                      pare dni i ze juz nic nie da sie z tym zrobic bo kto inny podpisal
                      juz umowe. teraz wiem, ze to wlasnie Ty. oczywiście nie mam do
                      Ciebie zadnych pretensji dzisiaj o to bo to zapewne nie Twoja wina.
                      ostatecznie kupilem identyczne mieszkanie piewtro wyzej. pozdrawiam.
                      • Gość: faust Re: Gant-ul.Opolska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.08, 15:16
                        Mozliwe, że zarezerwowali dla Ciebie moją rezerwację, ja dokonałem
                        rezerwacji w I połowie października. Dzowniłem później do nich, żeby
                        zlikiwdowali ze strony www status wolne,bo faktycznie mogliby kogoś
                        wprowadzić w błąd i Ciebie wprowadzili. Pod koniec października to
                        już było po mojej umowie przedwstępnej;) Pozdrawiam więc sąsiada,mam
                        nadzieje, że nie będziesz mi zrzucał niczego na balkon, albo coś
                        gorszego;]
                        • Gość: oczko Re: Gant-ul.Opolska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.08, 18:10
                          tak szczerze mowiac to wtedy w pazdzierniku to tak pół zartem, pół
                          serio mówilem sobie, ze ''tego'' z pod 13tki to napewno nie polubie,
                          ale teraz juz inaczej mysle i z usmiechem na twarzy wracam do tego
                          tematu. nie masz sie czego obawiac, nie bede dla Ciebie złośliwy i
                          mam nadzieje, z sie polubimy. ewidentnie GANT zawinil rezerwujac dla
                          mnie mieszkanie, ktore bylo wczesniej sprzedane. w tej chwili to juz
                          dla mnie jest niewazne i nie zamierzam nikogo obwiniac. dawno juz o
                          tym zapomnialem. mysle, ze na drugim pietrze tez bedzie mi sie
                          dobrze mieszkalo. przynajmniej nikt mi nie bedzie po suficie chodzil
                          i halasowal z góry.
      • Gość: Martix Re: Gant-ul.Opolska IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.01.08, 11:49
        Miały być dwie tego typu inwestycje.Sortownia TRANSFORMERSU{WPO jest
        na Szczecińskiej}ale ta koncepcja upadła.Druga to-kruszarnia gruzu
        rozbiórkowo-budowlanego naprzeciw byłej zajezdni na Opolskiej.Obie
        upadły ale tak naprawdę nie były by uciążliwe.To samo z krematorium
        co miało powstać w niedalekich Radwanicach.Mieszkańcy Radwanic
        skutecznie je oprotestowali,nie dziwie się bo jest jakaś presja
        psychiczna że miało by się takie sąsiedztwo.
        • Gość: polpol Re: Gant-ul.Opolska IP: *.e-wro.net.pl 14.02.08, 22:50
          www.radioram.pl/articles/view/4968/ulica-krakowska-we-wroclawiu-przestanie-straszyc

Ulica Krakowska we Wrocławiu przestanie straszyć
          Remont jednej z głównych dróg w mieście miał się rozpocząć jesienią,
          ale firma, która odpadła w przetargu, poskarżyła się do sądu. Sędzia
          oddalił odwołanie. - Teraz będzie można wreszcie zacząć - mówi
          Jolanta Pituła z zarządu dróg i utrzymania miasta.

Robotnicy mogą zająć się zniszczoną ulicą prawdopodobnie już za trzy
          tygodnie.

TA ULICA PROWADZI BEZPOŚREDNIO DO OPOLSKIEJ Z CENTRUM WROCŁAWIA
          ZOSTANIE WYMIENONA CAŁA JEZDNIA I CZĘŚĆ TOROWISKA, TAK ŻE PODRÓZ DO
          MIASTA ZAMIENI SIĘ Z PĘTLI 5 W PRZEJAŻDZKE A W PLANIE
          ZAGOSPODAROWANIA MIASTA LINIA TRAMWAJOWA MA BYC PODCIAGNIETA DALEJ
          NA OPOLSKA AZ DO RADWANIC WIEC PIERWSZY PRZYSTANEK ZA PĘTLĄ TO
          BĘDZIE GANT, ALE NA TO JESZCZE MUSIMY POCZEKAC 4 LATA AŻ OPOLSKA
          BĘDZIE 2PASMOWĄ WYJAZDÓWKĄ
          • Gość: POLPOL Re: Gant-ul.Opolska IP: *.e-wro.net.pl 06.03.08, 22:22
            invest.wroclaw.pl/news,73,co_z_ta_krakowska.html
            Co z tą Krakowską?
            Dodano: 11:15 06-03-2008 • Dodał: Jarek • Źródło: wroclaw24.net
            Będzie remont jednej z najbardziej dziurawych ulic w Europie. Prace
            mają ruszyć jeszcze w marcu.
            Do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta dotarł wreszcie na piśmie
            ogłoszony 14 lutego wyrok sądu gospodarczego we Wrocławiu. Umożliwi
            to podpisanie umowy między miastem a wykonawcą, a w rezultacie
            rozpoczęcie prac remontowych.

Przetarg na remont ulicy rozstrzygnięty został w październiku
            ubiegłego roku. Zadecydowano wtedy, że prace przeprowadzi konsorcjum
            firm Heilit + Woerner, Strabag i Polski Asfalt. Wynik przetargu
            oprotestowali jednak pozostali uczestnicy.

Kiedy ZDIK a następnie Urząd Zamówień Publicznych odrzucił
            odwołanie, konsorcjum firm Ziajka Zbigniew Przedsiębiorstwo Drogowe
            i Dromet zaskarżyło decyzję do sądu. 14 lutego sąd gospodarczy we
            Wrocławiu ogłosił wyrok zatwierdzający wcześniejszą decyzję komisji
            przetargowej ZDIKu. Aby jednak zarząd mógł podpisać umowę z
            wykonawcą, sąd musiał przesłać mu swoją decyzję na piśmie. Po
            podpisaniu umowy, nadzór nad realizacją inwestycji przejmie nowo
            powstała spółka miejska Wrocławskie Inwestycje. Przewidywany czas
            rozpoczęcia prac to przełom marca i kwietnia. -Wszystkim nam zależy,
            żeby nastąpiło to jak najszybciej – mówi Ewa Mazur, rzecznik Zarządu
            Dróg i Utrzymania Miasta. – Przebudowa ma potrwać 13 miesięcy i musi
            zostać ukończona zanim ruszą prace na ulicy Pułaskiego.

Rok w jedną stronę

- Dopóki nie podpiszemy umowy, nie możemy podać konkretnych
            informacji dotyczących terminów i etapowania prac - twierdzi Mazur. -
            Jeśli będziemy się trzymać wcześniejszych ustaleń, pierwszy etap
            remontu obejmie pas jezdni prowadzący w stronę centrum miasta oraz
            torowisko. Wjeżdżający do Wrocławia od strony ulicy Opolskiej będą
            zmuszeni do korzystania z objazdu, najprawdopodobniej przez ulice
            Armii Krajowej, Hubską i Pułaskiego.

Na czas remontu tramwaje zostaną zastąpione przez komunikację
            autobusową. Co się zmieni? Szerokość drogi pozostanie taka sama, ale
            uciążliwą i zniszczoną kostkę zastąpi nawierzchnia bitumiczna.
            Powstaną perony przystankowe, a przy skrzyżowaniu z ulicą Na Niskich
            Łąkach ekran akustyczny, chroniący przed hałasem pobliską szkołę. –
            Chociaż Krakowska jest uznawana za najgłośniejszą ulicę we
            Wrocławiu, to ze względu na małą ilość budynków mieszkalnych nie
            zachodzi potrzeba stawiania większej ilości takich ekranów – dodaje
            Ewa Mazur.

Lecą klucze

Wrocławianie, którzy muszą codziennie przejeżdżać ulicą Krakowskiej,
            powoli tracą cierpliwość. Na remont czekają już wiele lat. Każdy
            kolejny dzień zwłoki odczuwają bardo dotkliwie. – Urwane tłumiki,
            obtłuczone zawieszenia, zgubione koła – to tylko kilka problemów
            wymienianych przez Wojciecha Micacha, pracownika warsztatu
            samochodowego na Krakowskiej. Ponadto korki, brak przejść dla
            pieszych i hałas. – W godzinach szczytu klucze same spadają nam z
            wieszaków – skarży się. Jaką sytuację przewiduje podczas remontu? –
            Będzie tragedia. Ale niech już zaczną.

KRAKOWSKA DO REMONTU LEPSZY DOJAZD DO OPOLSKIEJ Z CENTRUM!!! NAWET
            TRAMWAJEM ALE TO ZA KILKANAŚCIE MIESIĘCY NARAZIE TRZEBA BĘDZIE SIĘ
            MĘCZYĆ I ZWŁASZCZA BĘDZIE TO UCIĄŻLIWE JAK BĘDĄ ODBIORY I
            MEBLOWANIE.CZŁOWIEK NA ZBYTY PYSK BĘDZIE LECIAŁ ZOBACZYĆ CO EKIPA
            ROBI ALBO ODEBRĆ MEBLE KAFELKI A TU KOREK I CIĘZKO BĘDZIE SIĘ DOSTAĆ
            NA OPOLSKĄ Z CENTRUM
    • luiza1003 Re: Gant-ul.Opolska 28.03.08, 03:23
      Witam, jestem z Bydgoszczy i wlasnie przyjelam oferte pracy we Wroclawiu. Z
      zainteresowaniem obejrzalam oferte Ganta i przeczytalam Wasze posty...

Pytanie: czy umowa przedwstepna nastepuje po rezerwacji, czy jest jednoznaczna z
      rezerwacja? Chodzi glownie o to, ile czasu mialabym na wplacenie 10% wartosci.

Rozumiem, ze mieszkania oddawane sa w stanie deweloperskim, ktory obejmuje
      wszystko oprócz pomalowania ścian, białego montażu, ułożonych podłóg i stolarki
      wewnętrznej. Czy cos ominelam?

Jeszcze jedno, ktos wspomnial, ze ulica Opolska jest b. chalasliwa - czy to jest
      ta ulica od strony zewnetrznej bloku 123? Z kolei jest malo miejsca pomiedzy
      blokami 125 i 129. Trudno tu o kompromis...

Dlaczego na dzien dzisiejszy jest tak malo mieszkan sprzedanych w bloku 121? Czy
      ten blok rowniez oddany w tym roku?

Dziekuje i pozdrawiam ~

• Gość: andrew Re: Gant-ul.Opolska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.08, 09:28
        Witam!
        10 procent musisz wpłacić do miesiąca od chwili zawarcia rezerwacji.Mieszkania będa oddawane w stanie deweloperskim tak jak to opisałaś.Istotnie ulica Opolska jest hałaśliwa i jest to ta ulica przy budynku 123. Wybranie mieszkania jest swego rodzaju kompromisem pomiędzy ciszą a swego rodzaju ciasnotą pomiędzy budynkami 125 i 129.
        Budyne3k 121 jest stosunkowo dużym budynkiem i posiada wiele mieszkań jednopokojowych o powierzchni ok. 30m a te trudniej się sprzedają. Mieszkania 30 m - dwupokojowe zostały sprzedane stosunkowo szybko. Wszystkie bloki maja być oddane w tym roku. Jeżeli zrobisz rezerwację do końca marca możesz liczyć na bonusy w postaci darmowego wyposażenia ieszkaniw w sprzęt RTV i AGD - pozdrawiam.
        • luiza1003 Re: Gant-ul.Opolska 28.03.08, 22:17
          Dziekuje. Dzis dokonalam rezerwacji:)

Mam pytanie, na planie mieszkania sa 2 wydzielone narożne prostokaty, jeden jest przy wannie, drugi w pokoju przy miejscu na szafe wnekową i trzeci w kuchni. Co to moze oznaczac? Z pewnoscia nie jest to miejsce na sprzet AGD.
    • Gość: mac POCIąG... IP: *.lanet.net.pl 15.04.08, 18:36
      patrze na mapę i widzę, że niedaleko tego osiedla przebiega trasa kolejowa czy
      ktoś się orientuje jaka jest odległość od budynku 125? czy często tamtędy jeżdzą
      pociągi?

oraz czy ktoś móglby opisać z której strony znajdują się bramy w budynku 125 i
      121 ?
      z góry dzięki
        • Gość: mac Re: IP: *.lanet.net.pl 16.04.08, 21:04
          bramy od ulicy opolskiej dla budynku 123, 125, 129 ale jak to wygląda dla
          budynku 121? bramy skierowane są w stronę osiedla czy w stronę kamienic ? i
          najwazniejsze - jaki to kierunek ? północny-wschód czy północny zachód?
            • Gość: krystna Re: Budynek 121 IP: *.korbank.pl 19.04.08, 18:47
              Na planie mieszkan tego budynku male mieszkania jednostronne sa od poludnowego
              zachodu sloneczne i od strony wejscia do klatek schodowych i halasu zapewne tu
              nie bedzie bo budynek dlugi i tylko miejsca parkingowe kolo budynku i garaze
              wewnatrz takze powinno byc spokojnie na mini osiedlu .Do tej pory jest promocja
              na sprzet RTV i AGD przy zakupach mieszkan ,z tego co mi mowiono prace budowlane
              ida szybciej niz sie spodziewano i budynki powininny byc oddane terminowo lub
              nawet wczesniej a czy beda jakies problemy z czyms to sie dopiero okaze przy
              odbiorach.
    • Gość: Gant Re: Gant-ul.Opolska IP: 193.239.59.* 26.04.08, 14:32
      Odradzam każdemu kupno mieszkania od tej firmy i jakiejkolwiek spółki-córki Ganta. Klientów "Przy Kaszubskiej" zwodzą od roku z podpisaniem aktów notarialnych. Powód- brak pozwolenia na użytkowanie. To się nazywa profesjonalizm. Umowy konstruują w ten sposób, że za nic nie ponoszą odpowiedzialności.
      Powodzenia w wywalaniu pieniędzy na kolejne g. Ganta.
    • Gość: PZU Ubezpieczenie mieszkań przy ul. Opolskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.09, 22:34
      PZU SA oferuje ubezpieczenie mieszkań i domów PZU DOM na szczególnie
      korzystnych warunkach.

Ubezpieczenie chroni w przypadku szkód wyrządzonych przez:

- zalanie,

- ogień,

- powódź,

- piorun,

- grad,

- huragan,

- kradzież z włamaniem,

- przepięcie energii elektrycznej,

a także Odpowiedzialnośc Cywilną oraz Assistance

W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę o kontakt:

Mieczysław Ficner

Tel. 0-602 25 44 90

www.pzu.wroclaw.pl
    • Gość: wix Re: Gant-ul.Opolska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 23:55
      witam serdecznie. czytam i czytam to forum i jednak mam pewien niedosyt
      wiadomości. Czy jest ktoś na forum kto mieszka już na tym osiedlu? w necie te
      mieszkanka wyglądajĄ boooosko! ALE JAK JEST NAPRAWDĘ? Jestem zainteresowany
      kupnem mieszkania najlepiej na parterze albo 1 pietrze ( pewnie z lenistwa)
      tylko jestem cholernie ciekaw sytuacji sąsiedzkiej w tej okolicy.No i czy ten
      cały Gant jest na tyle wiarygodny żeby zainwestować w niego oszczędności życia?
      • Gość: cowonl Re: Gant-ul.Opolska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.09, 21:48
        Osobiście nie mieszkam na tym osiedlu ale kiedyś wynajmowałem we Wrocku
        mieszkanie zbudowane przez tą firmę. Wiarygodni to oni są, to duża firma ze
        sporym zapleczem. Gdybym nie musiał wracać z kontraktu nie miałbym nic przeciwko
        w mieszkaniu u nich dłużej. Moja rada jeśli masz czas to podjedź na to osiedle i
        zobacz na własne oczy jak się mają sprawy :). Możesz też popytać na forum
        mieszkańców www.teczowe-osiedle.pl