Dodaj do ulubionych

szeregówki SDOM-u

IP: *.chello.pl 29.04.09, 20:28
Czy ktoś może kupił szeregówkę od SDOM-u ,na Kiełczowie lub W
Smolcu,jakie wrażenia?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Marcin IP: 87.105.187.* 25.08.09, 16:14
    Ja kupilem, ogolnie jestem zadowolony, oczywiscie ceny dzis sa
    mniejsze. Developer mieszka na koncu ulicy wiec w razie czego w 24h
    mam naprawe. sugeruje sprawdzic wszystko a eventualne usterki
    wpisac w protokol zdawczo odbiorczy.
  • Gość: KM IP: *.bluel.net 04.01.10, 00:07
    Kiepsko szambo w ogródku to był zły pomysł, latem nie da się wytrzymać na
    ogrodzie. No i droga od asfaltowej do osiedlowej jest polna!
  • Gość: AK IP: *.dream.net.pl 20.03.10, 17:47
    Panie Krystianie, a gdzie mieliśmy posadowić szambo, które ma
    należeć do Pana? Na działce sąsiada? A jeżeli chodzi o drogę to Pan
    wybaczy ale nie obiecywaliśmy asfatów...poza tym robimy wszystko co
    w naszej mocy, żeby utrzymać drogę wewnętrzą w dobryn stanie a
    klieci, wie Pan jak jest... Prosiłam, żeby zamykać szlaban ale
    niestety nikt na to nie zwraca uwagi:(((((
  • Gość: kient IP: *.static.korbank.pl 21.06.11, 16:19
    Ludzie prawie 500 tysięcy za dom z działką 350 m2, z najtańszymi oknami, polną drogą, szambem nawet nie podłączonym do ogrodzenia z najtańszej metaloplastyki to chyba lekka przesada. Oszczędności dewelopera widać na każdym kroku. Jest dużo ciekawszych ofert!

Jak by kosztowały 100 tys. mniej to można by się zastanawiać. Takie same domy w innych lokalizacjach kosztują ponad 100 tysięcy mniej. Zatem S-dom liczy na astronomiczny zarobek jak na dzisiejsze czasy. Chyba, że ktoś nie zważa na koszty i ogólne wykonanie to niech kupuje! Według mnie lipa
  • krzysztof77_1 09.07.11, 14:29
    Ciekawe jaka to lokalizacja. 60 km za Wroclawiem? Najwyraźniej tak. Tylko nawet jeśli dom kosztowalby tam 300 tys, to wydatek na codzienne dojazdy do miasta doprowadzilby do bankructwa.
    Mam jeszcze uwagę co do wywyższania oferty vienna nad sdom. Piszesz np. o najtańszych oknach. Zarówno jeden jak i drugi deweloper ma w standardzie okna PCV. Fakt, vienna ma z okleiną w kolorze drewna. Ale to przeciez wciąż PCV a nie drewno, mimo, że całkiem dobrze je IMITUJE! Albo ogrodzenie. czym się różni „Ogrodzenie zewnętrze działki: z siatki metalowej i paneli stalowych” od „ogrodzenie: frontowe metaloplastyka z bramą wjazdową, boczne siatka”. Są to porównywalne materiały. Kolejna rzecz – droga. Zgadza się, ze sdom nie ma kosteczki, a vienna tak, ale wystarczy sobie porównać ceny. W cenniku wyglądają podobnie, ale trzeba zwracac uwage, co się za tą cena kryje. Za podobna cene vienna oferuje dom o mniejszej powierzchni i o ponad 1/3 mniejszym ogródkiem. Cene kosteczki wliczyli sobie po prostu w cene domu. Mam wrazenie, ze niektórzy maja problem z podstawowa ocena produktow konkurencyjnych. Przy kupnie chleba, czy cukru za pare złotych można sobie jeszcze na to pozwolic, ale przy wyborze domu wypada podejść do tematu bardziej świadomie.
  • Gość: Gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.07.11, 14:06
    Widzę, że Pan to się zna....
  • Gość: + IP: *.156.115.229.mortin.pl 01.11.11, 22:26
    Droga po każdej ulewie jest w tak fatalnym, stanie, że ciężko nią przejechać do tego woda zalewa posesje bo deweloper nie zadbał o jej odprowadzenie
  • Gość: boolgar IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.02.10, 00:15
    gut gut
  • Gość: Babaloo IP: 170.205.244.* 18.11.10, 10:44
    Dajcie sobie ludzie z nimi spokoj....
  • Gość: franqa IP: 95.178.43.* 30.11.10, 21:54
    Drodzy Państwo, mieszkam na osiedlu ponad rok i mogę gorąco polecić tego Developera. Są to ludzie bardzo uczciwi i pomocni. Wszelkie usterki są natychmiast usuwane. Polecam i pozdrawiam.
  • Gość: Baba IP: 170.205.244.* 10.12.10, 15:11

A to ciekawe, bo na os. Wiosennym nikt nie mieszka jeszcze rok...
  • Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.12.10, 12:15
    to osiedle bagienne a nie wieosenne.....
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.11, 10:56
    ciekawi mnie czy osoby ,które wprowadziły sie na osiedle tzw.wiosenne są zadowolone z zakupu i korzystania z domków wybudowanych przez s dom słychac rózne opinie .......ostatnio te z przewaga na nie.....
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 03.01.11, 14:56
    co sie dziwisz? mieszkanie czy dom kupuje sie razem z otoczeniem i dojazdem. A tam wszystko to wygląda żałośnie.
  • Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.11, 09:39
    otoczenie jeszcze przez pewien czas takie bedzie bo trwa budowa ,ale jakie są opinie mieszkańców co do wykonania domów?
  • Gość: Babaloo IP: 170.205.253.* 05.01.11, 11:44
    Niestety jestem na nie... Drugi raz bym tego bledu nie popelnil. Poki kasa nie wplynela wszystko super, po ostatniej transzy juz troche nie... Wykonczenie... pozostawia duzo do zyczenia. Zaznaczam, ze nie jestem budowlancem i w tej kwestii nie jestem ekspertem.
    pomimo tego- zycze wszystkim duzo SZCZESCIA w 2011!
  • Gość: gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.01.11, 18:50
    Też raczej odradzam. Niska cena, ale za niską jakość. Sporo usterek niechętnie usuwanych przez dewelopera.
  • Gość: ar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.11, 15:01
    tak naprawde w chwili obecnej te domki nie są najtańsze bo mozna w kiełczowie kupic taniej ( tańsze produkty itp.)co do usterek to sa one poprawiane co prawda nie od ręki ale nie ma z tym jakiegoś większego kłopotu
  • Gość: mieszkaniec bukowe IP: *.internetia.net.pl 24.01.11, 21:04
    wystarczy przyjechac i spytac sie mieszkancow czy sa zadowoleni i czy sa wady ukryte domow .i wszystko bedzie jasne.
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 24.01.11, 21:36
    a skąd, buractwo sie nie przyzna. Wywalili worek kasy i teraz im głupio ze mieszkają na wygwizdowie i w syfie:))
  • Gość: Ewa Przybylska IP: *.wroclaw.hypnet.pl 25.01.11, 16:08
    Jeżeli ktoś wspomina o buractwie a czuje się ponad to niech ma odwagę się podpisać, pozdrawiam mieszkańców Bukowej.
  • Gość: Zenobiusz IP: 195.187.134.* 25.01.11, 16:51
    a co znaczy Ewa Przybylska? a czemu nie Marcjanna Kozietulska?
  • Gość: smolczanin IP: 95.178.43.* 25.01.11, 18:26
    Ja jestem mieszkańcem osiedla ze smolca od ponad 2 lat. N temat deweloperów zawsze można mnóstwo dziwnych rzeczy opowiadać. Biorąc pod uwagę, że kupowałem gdy domki już stały, to nie mogę powiedzieć złych słów o deweloperze. Umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego ( mało który deweloper tak robi), możliwości negocjacji zapisów, domek przejrzałem przed zakupem, usterki zgłosiłem i wszystko usuneli. Zastanawiam się czemu więc niektórzy piszą jakieś brednie. Przecież każdy kupujący wiele razy sprawdzi co kupuje ( w koncu wydajemy "trochę pieniędzy" na coś, w czym mamy mieszkać wiele lat). Mozna zatem przyczepiać się do terminów, usuwania usterek itp. ( ten deweloper ze wszystkiego się wywiązał) ale jak możecie się czepiać do tego, że ziemia za mokra, teren nie taki, czy tez to ze droga nijaka. Przeciez wiecie co kupujecie a deweloper ma na to niewielki wplyw. Ja np. nigdy w zyciu nie kupilbym mieszkania na kozanowie, bo to teren zalewowy itp. A przeciez wiele ludzi tam mieszka i ma pretensje, ze rzeka wylewa .... Wracajac do wątka, na Smolcu osiedlu budowanym przez SDOM, mieszka się fajnie a kontakt z deweloperem byl bardzo dobry.
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 25.01.11, 20:12
    w Smolcu jest super i do miasta jedzie sie godzine. Z tego połowę stoi sie na Mińskiej.
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 25.01.11, 21:08
    A gdzie wg Ciebie wyrocznio jest jedyna i słuszna lokalizacja ? Smolec akurat ma jeszcze tą wadę że rozbudowywyuje się lotnisko a i bez tego słychać już samoloty...
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 25.01.11, 21:15
    masz racje, siostro.
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 25.01.11, 21:31
    Błagam Cię bo się popłaczę :)
  • Gość: smolczanin IP: 95.178.43.* 26.01.11, 10:30
    Ja nie pisze, ze Smolec jest idealny. A swoją droga to na osiedlu Sdom-u samolotów nie słychać, bo jest ono z dala od lotniska ( na drugim końcu Smolca). Zgadzam się jest korek na Mińskiej ale 1 godzina to przesada. Ja jadę do pracy w w okolice Klecińskiej max 30 min. i specjalnie szukałem domu w tej okolicy aby mieć w miarę normalny dojazd do miasta ( nie stać mnie na dom z dużym ogrodem w centrum miasta). Co to ma natomiast wspólnego z deweloperem? To moja decyzja gdzie kupuję a nie wina dewelopera, ze dla ciebie są za blisko samoloty, za daleko do miasta, itp. Prośba aby w tym wątku poruszać tematy związane z deweloperem i jego inwestycjami (może komuś wpisy pomogą podjąć decyzję) a nie z wyższością Świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem i odwrotnie.
  • Gość: Gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.01.11, 11:10
    W większości zgadzam się ze smolczaninem - że dyskusja odchodzi od tematu, bo na otoczenie deweloper ma niewielki wpływ, a klient widzi w jakiej okolicy kupuje dom czy mieszkanie. Z jednym natomiast się nie zgodzę - z zapewnieniem, że deweloper wywiązuje się z terminów i nie robi problemów z naprawami. Otóż - sporo się sypie a problemy z naprawami są i to duże.
  • Gość: smolczanin IP: 95.178.43.* 27.01.11, 16:42
    Pozostaje mi współczuć, że masz problemy z terminami i usterkami. Może jest tego jakaś przyczyna ( czasem warto rozmawiać a nie od razu obwiniać). Jeśli chodzi o moją opinię co do bezproblemowego usuwania usterek, to jest to opinia na moim przykładzie. Być może u Ciebie jest inaczej, ale ja swojej opinii pozytywnej nie zmienię :) Twojej opinii też nie zmienię i oczywiście masz do niej prawo.
  • Gość: Gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.01.11, 11:46
    Hm, zapewne jest jakaś przyczyna mojego problemu z usterkami i terminami. Nic na tym świecie nie dzieję się bez przyczyny ;) Podjerzewam, że sprawa jest tak prosta jak w większości tego typu przypadków - jeśli chodzi o usterki to deweloper buduje jak najmniejszym kosztem, a jeśli chodzi o terminy to zależy mu żeby mieć jak najszybciej money, money, money. Ale to tak pół żartem pół serio.
    A tak na serio - widzę po wpisach tutaj, że nie tylko ja mam problem z usterkami i z wyegzekwowaniem napraw od dewelopera. Może miałeś wyjątkowe szczęście trafiając na jakiś mniej wadliwy egzemplarz.
  • Gość: ar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.11, 13:10
    za jakis czas też bede mieszkancem ul.bukowej i tak naprawde sie ciesze osiedle fajnie wyglada ogródki tez wystarczajace cena nie jest wyśrubowana- jak u KAŻDEGO dewelopera zdarzaja sie niedociagnięcia ja nie narzekam bo usterki sa poprawiane TRZEBA UMIEĆ ROZMAWIAĆ Z WYKONAWCAMI a nie wyzywać nikogo od buractwa z drugiej strony lepiej ze osoby pokroju beli poszukały sobie innego miejsca(zamek w łańcucie?) bedzie sie lepiej mieszkało w sympatycznym gronie pozdrawiam

0
  • Gość: Gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.02.11, 21:55
    O bezusterkowości inwestycji w Kiełczowie świadczy chociażby rozgrzebanie wszystkich szamb. Są poprawiane po roku. Cóż, lepiej późno niż wcale, ale ani przyjemnie się nie mieszka z nieszczlnym szambem, ani tym bardziej jak ci grzebią w ogródku.
  • Gość: ar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.11, 08:50
    robia robia i zrobią
  • Gość: Gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.02.11, 14:27
    Jak na razie robią te szamba już od jakiś trzech miesięcy. Rozumiem, że były mrozy itp. ale...Poza tym - osiedle powstało już dawno temu, ludzie zamieszkali, urządzili sobie ogródki, położyli kostkę na posesji (swoją drogą deweloper chwalił się, że w ogródkach drzewa, trawa...). Ciekawe czy raczy przywrócić te ogródki do stanu zastanego - włącznie z położeniem kostki i zasianiem trawy, bez konieczności wielokrotnego upominania się o to. Zobaczymy, nie omieszkam poinformować jak się sprawy mają.
  • Gość: mieszk.os.Wiosenne IP: *.play-internet.pl 26.06.11, 19:21
    Zgadzam się, ze był problem z szambami i pewnie nikt z sąsiadów tego miło nie wspomina, ale...
    zostały wymienione, a w miejscu porytej ziemi zostałą zasiana trawa. Fakt, że trwało to jakiś czas, ale jak sam piszesz Gościu przyczyną były mrozy, a nie zła wola dewelopera. Pokaz mi jakąkolwiek firmę budowlaną, czy dewelopera, ktorzy budują jak na dworze jest -15 stopni. Co do drzew i trawy, to może miałeś jakąs extra umowę, bo ani w opisie inwestycji na Os. Wiosennym sdom.pl/opis.html, ani w umowie przedwstępnej nie bylo mowy takich rzeczach. Jak wiec mozna oczekiwać czegoś, czego nikt nie obiecywal?...
  • Gość: Gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.07.11, 11:49
    Z tego co pamiętam to ta zima nie była aż taka mroźna...W każdym razie sama naprawa szamb ciągnęła się do później wiosny. Co do doprowadzenia ogródka do stanu sprzed naprawy to polegało to na rozrzuceniu ziarenek trawy na nierównej, porytej ziemi po wykopach - oczywiście nic z tego nie wyrosło i tak jak inni sąsiedzi nie licząc już na dewelopera musiałem sam się wziąć za doprowadzenie ogródka do ładu.
    A co do zapisów umowy przedwstępnej - to ja mam w niej w opisie technologii wykonania jeden z punktów "na terenie ogrodu trawa sportowa Vilmorin, plus drzewa". I bynajmniej nie jest to punkt, który sam sobie wynegocjowałem z deweloperem, więc zakładałem, że technologia wykonania wszystkich domków pierwszego etapu inwestycji jest taka sama i każdy ma to samo w umowie. No, ale jak nie to przepraszam - jeden ma mieć trawkę i drzewa, drugi suchą ziemię :P
  • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 11.07.11, 07:54
    „zima nie była az taka mrozna”…hhmmm… albo ktoś ostatnią i przedostatnią zime przespał albo ma problemy z pamięcią i zapomnial już jak brakowalo lopat i soli w marketach do odśnieżania i posypywania drog z powodu obfitych opadow i mrozow sięgających 20 stopni na minusie.
  • przedstawiciel_s-dom 13.07.11, 20:06
    W sprzedawanych przez nas domach w I etapie był zapis w umowie o trawie i drzewkach (czyli niedużych tujach, które są zaliczane do gatunku drzew i wyrastają do 20 m wysokości). I taka trawa i ten gatunek drzew klienci z I etapu mają w swoich ogrodach. Jeżeli na dzień dzisiejszy ktoś nie ma trawy w ogródku, to może dlatego, że przestał ją pielęgnować.
  • przedstawiciel_s-dom 13.07.11, 20:03
    Nie jest prawdą, że szamba zostały naprawione „po roku”. Nasuwa się pytanie „po roku”, ale od jakiego wydarzenia? Szamba zostały wymienione w najszybszym możliwym terminie od momentu zgłoszenia awarii, które miały miejsce pod koniec 2010 r. Proces zakończył się na wiosnę 2011 r. tylko dlatego, że przeszkadzały warunku atmosferyczne. Proszę cofnąć się do danych dotyczących wysokości temperatury w zimie 2010/2011.
  • Gość: Babaloo IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.01.11, 12:44
    No jedynym przedstawicielem "buractwa", którego widze na tym forum to Pan/i Belo. Myślę, że nie jest w zamyśle tego forum wyzywanie ani siebie nawzajem ani dewelopera. Kazdy kiedys popelnia bledy... Reasumujac- forum jest po to by rzetelnie udzielic odpowiedzi na nurtujace przyszlych kupujacych pytania. Amen.
  • przedstawiciel_s-dom 13.07.11, 19:57
    Wola dewelopera jest dobra i wywiązujemy się z gwarancji, wynikających z umowy. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że współpracujemy z podwykonawcami, którym trzeba najpierw usterkę zgłosić, ustalić wolne terminy, następnie zrobić oględziny i w zależności od decyzji podwykonawcy co do zasadności reklamacji, usterkę naprawić, bądź nie. To wszystko trwa.
  • Gość: Babaloo IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.07.11, 08:38
    Panie/i przedstawiciel- prosze naprawic droge Bukowa, bo po deszcze nie mamy mozliwosci przejsc nia bez zamoczenia nog po kostki! Idea odprowadzenia wody z dzialek byla dobra, ale wykonanie beznadziejne. Zapraszamy na Bukowa po deszczu!
  • Gość: Edyta IP: 212.160.172.* 14.07.11, 19:16
    Mam pytanie czy ty mieszkasz na Bukowej czy jesteś obserwatorem z innej ulicy. Bo po ostatnich deszczach byłam tam i była jedna kałuża na wysokości nowo wybudowanych domków z garażami???A jestem zainteresowana kupnem w tej lokalizacji??????
  • Gość: Babaloo IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.07.11, 09:01
    Jestem mieszkańcem tej zalewanej przy każdej okazji ulicy!
  • Gość: gość IP: 212.160.172.* 16.07.11, 17:50
    Rozumem, że odradzasz kupna domu w tej lokalizacji. tylko ze względu na drogę?? Czy może są jeszcze jakieś przesłanki za tym, żeby nie kupować , a o czym nikt tu jeszcze nie napisał?? Słyszałam, że w nowym etapie jest inny wykonawca, podobno lepszy??
  • Gość: :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.11, 14:24
    nie wiem czy lepszy ale wady są !!! pilnuj wszystkiego!!!
  • Gość: :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.11, 14:20
    to bedziesz tez miała problem z ta droga nic nie chca zrobic mino telefonów!!! woda stoi po deszczu
  • Gość: Gość IP: *.wro-com.net 10.08.11, 09:21
    Jest inwestycja Vienny. W przeciwieństwie do s-dom, ten developer wydaje się stawiać na jakość. Ich poprzednia inwestycja w tym rejonie nie była zbyt interesująca (lokale wydawały nam się ciasne i ciemne), jednak obecna propozycja jest warta rozważenia. Biorąc pod uwagę koszmarny stan Bukowej (zachęcam do odwiedzin w deszczowy dzień) i bardzo niską jakość wykonania lokali (przynajmniej na pierwszym etapie inwestycji), sugerowałbym dobrze przemyśleć wejście w relację klient - sprzedawca z firmą S-dom. W razie wątpliwości zawsze można zapytać o opinię właścicieli lokali z Bukowej. Gwarantuję, że będziecie Państwo zadziwieni. Slogan reklamowy S-dom sprawdza się w 100%.
  • trini70 09.02.11, 23:58
    forum wrocławian najwiękze jest tu forum.muratordom.pl/group.php?groupid=1396
  • Gość: Prawda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.11, 01:43
    W odpowiedzi na pytanie "czy ktoś kupił szeregówkę od S-DOMu ?" uprzejmie informuję, że zakupy u tego "developera", to wyrafinowana próba samobójcza. Myślę, że więcej emocji i wrażeń dostarczy Państwu skok ze spadochronem (lub bez), choć poziom ryzyka jest podobny. Znam państwa Kwaśnik, bo niestety przyszło mi otrzeć się o to wątpliwej klasy (i zamiarów) towarzystwo. Ich ulubione motto "nie dorobisz się na cudzym nieszczęściu" nijak nie koresponduje z rzeczywistością ale warsztat pseudopsychologiczny zwłaszcza pana Mariusza momentami budzi cień zaufania w zwykłym stęsknionym własnego ogródka kliencie.
  • Gość: ar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.11, 13:30
    skoro są tacy "okropni" to dlaczego mieszkaja ze swoini klientami na jedny osiedlu w smolcu???
  • Gość: zdegustowany IP: *.156.115.224.mortin.pl 12.02.11, 17:19
    Mieszkaja dlatego ze gdzies musza mieszkac .Na bezludnej wypie maja mieszkac?10 lat temu ,5 czy rok temu ulica wiosenna wygladala srednio ,ale dalo sie przejechac.kto kupujac dom na bukowej sadzil ze po niecalym roku ul.wiosenna nie bedzie praktycznie przejezdna .ciezki sprzet developera rozjechal ulice i jest masakra.Nie kazdy kto kupuje dom ma rentgen w oczach i widzi ze izoacje sa walniete nie takie cegly , ze szambo walniete itp. Kupujesz gotowy produkt i widzisz ze jest ok.przeciez nie przejdziesz z 10 inspektorami ,geologami i nie bedziesz pruła ziemi i tynkow ,skoro wyglada ok.Po czasie wlasnie wychodzi zalosne wykonanie i ciecie na materialach.Tylko problem polega na tym jak developer radzi sobie z usterkami.A z tymi problemami sobie nie radzi .Szambo bylo lepione po kilka razy bez efektow.moze teraz jak robi inna firma i kleji 11 szamb to cos to pomoze.Pytanie brzmi czy developer mogl dba o to zeby likwidowac usterki i wady ? nie! najwazniejesze dla niego jest to zeby sprzedac kolejne wybudowane domy,wiec po to by zamknac usta niektorym mami ludzi ,obiecuje ze naprawi ,raz na jakis czas wysle firme co cos zalata.Chcielibysmy mieszkac normalnie i zyc tutaj ,jak narazie sie nie da.jak nie uszczelanianie szamb to naprawy w srodku budynkow.Generalnie dobrze ze rekojmia jest 3 letnia ,bo bysmy za dodatkowe pieniadze musieli sami to wszystko naprawiac po pseudo firmie i pseudo fachowcach .
  • Gość: Gość IP: 95.178.43.* 13.02.11, 12:54
    A ZAZDROŚĆ ludzka nie zna granic:))
    Pozdrawiam
  • Gość: Bela IP: *.wroclaw.mm.pl 13.02.11, 19:21
    Arek w innym forum, napisał:
    Witam
    Mieszkam w Kiełczowie o 5 lat w domku jednorodzinnym i muszę przyznać, że jest to najbardziej zaniedbana okolica w całym regionie. Brak infrastruktury, drogi , a raczej trzęsawiska z błota jest to element zapewniony przez Gminę. Gmina w ogóle nie wywiązuje się ze swoich obowiązków dot. m.in. zapewnienia możliwości komunikacji po drogach gminnych.
    Jeżeli ktoś nie podjął decyzji i się wacha to stanowczo odradzam zakup nieruchomości na bagnach w Kiełczowie.
  • Gość: ar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.11, 12:48
    zrobią kanalizacje to drogi bedą lepiej wygladac coraz więcej ludzi sie wprowadza i nowe osiedla domkow sie buduja więc cos z ta droga zrobia- jakoś trzeba myslec pozytwnie
  • Gość: Prawda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.11, 00:20
    Podłość ludzka też !!

• krzysztof77_1 11.07.11, 17:50
    Wrócę do wcześniejszych wypowiedzi forumowiczów i prośby, by pisać konkretnie o inwestycjach dewelopera a nie o sympatiach czy antypatiach do właścicieli, pracownikow, wykonawcow etc. Forum ma służyć podjeciu decyzji co do zakupu domu, a nie odpowiedzi na pytanie czy deweloper jest fajny czy nie, czy go lubie, czy nie lubie. Jakby się tak wkręcać w analizowanie właścicieli czy prezesów otaczających nas firm czy koncernów, to nie mielisbysmy gdzie robić zakupów, bo w każdym z nich znalazłba by się osoba, którą można zakwalifikować, mówiąc dyplomatycznie jako „niesympatyczną” ;)
  • hipoteczny11 22.02.11, 21:26
    Witam,
    Zapraszam serdecznie na stronę:
    www.solarfinance.pl/posrednictwo-finansowe-solarfinance.html
    Zapewniam bezpłatną obsługę oraz atrakcyjną premię uzależnioną od wysokości kredytu. Premia wypłacana jest w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej.

Zapraszam
    Piotr
  • Gość: Tomek IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.03.11, 20:49
    Deweloper zapewniał, że domki po wschodniej stronie będą sąsiadować z ogródkami sąsiadów(dalsza część inwestycji - ulica równoległa do Bukowej). Obecnie widzę, że przebiega tamtędy prowizoryczna droga a dalej są łąki. W planie zagospodarowania terenu są to działki budowlane. Czy ktoś może wie, jak to naprawdę będzie?
  • Gość: :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.11, 08:11
    Podobno droga bedzie chwilowa musi byc dojazd do dalszej czesci inwestycji na bukowej
  • Gość: XXX IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.06.11, 10:12
    Napiszcie proszę na jakiego rodzaju usterki natrafiliście . Czy jest aż tak źle ? Proszę o odpowiedzi mieszkańców ulicy Bukowej .
  • Gość: YYY IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.11, 11:38
    Z tego co słyszałem w I etapie osiedla pojawiło się kilka problematycznych sytuacji, chociażby nieszczelne szamba, ale u siebie póki co nie obserwuję żadnych niepokojących objawów. Domy w II etapie wydają się solidne. Oprócz kilku drobnych rzeczy, zgłoszonych deweloperowi przy odbiorze, tj. regulacja okien, czy drobnych ubytków w tynku, wszystko jest na razie oki. Wykonawca inwestora usuwa zgłoszone drobne usterki szybko i sprawnie. Nie mogę narzekać na współpracę z deweloperem.
  • Gość: klient IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.11, 14:52
    Generalnie słabo wypadaja posrod ofert w Kiełczowie, słaby dojazd, brak drogi na osiedlu (jakis tłuczeń, glina...), brak kanalizacji. Moze gdyby deweloper polozyl jakas droge wygladaloby to bardziej profesjonalnie, jak na razie nie wyglada, zobaczcie sobie na osiedle Vienna np, maja lampy, kosteczke na drodze, kulturka. Nie wiem jak tam jest z kanaliza, ale chyba jest.
  • Gość: klient IP: *.static.korbank.pl 21.06.11, 16:28
    Najtańsze okna, ogrodzenie, brak drogi i oświetlenia, szamba na działce nawet nie podpięte do ogrodzenia, niecałe 400 m2 działki i za to wszystko prawie 500 tysięcy! Lekka przesada. W innych lokalizacjach te same domy kosztują po 350-380 tys. zł. Deweloperzy robią drogę, kanalizacje za własne pieniądze.
    Koszt takiego domu to ok. 250 tys. zł, 350 m2 działki x 200 zł/m2 daje nam 320 tys. zł. Nie robią dorgi ani kanalizy zatem zarobek jest ogromny jak na dzisiejsze czasy!
  • krzysztof77_1 09.07.11, 14:35
    Jeśli wierzysz ze deweloper robi droge, kanalize czy cokolwiek innego za „wlasne pieniadze”, to pozostaje mi współczuć z powodu ponadprzeciętnej naiwności.
  • Gość: Kiełczowiak IP: *.play-internet.pl 08.07.11, 23:10
    Brak kanalizacji to nie widzimisie dewelopera, a gminy. To gmina, mimo tego, że Kiełczów coraz szybciej się zaludnia, ma gdzieś i opornie obejmuje planami kolejne ulice. Przykre to…
  • Gość: Gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.07.11, 11:36
    Jeżeli chodzi o usterki na jakie natrafiliśmy to wymienię takie znaczniejsze i dotyczące wszystkich lub prawie wszystkich domków.
    Na samym początku okazało się, że trzeba poprawić izolację wokół budynku na wysokości cokołu. Jak oglądałem mieszkanie to deweloper zapewniał mnie, że widoczne przy spojeniu fundamentów z budynkiem szczeliny są bo tak powinno być. Już po zakupie okazało się, że jednak niekoniecznie i z tego, co widziałem było to poprawiane nie tylko u mnie, ale w kilku domkach (przy czym niektórzy sąsiedzi zdążyli już sobie wcześniej zrobić opaskę wokół budynku).
    Następnie pojawiły się problemy z szambem. Początkowo na zgłaszane zastrzeżenia deweloper reagował stwierdzeniem, że mamy się dobrze zastanowić, czy na pewno szambo jest nieszczelne czy może jednak to my zapełniamy je szybciej niż nam się wydaje i straszył obciążeniem kosztami ekspertyzy. Ostatecznie wyszło, że wszystkie szamba na pierwszym etapie inwestycji były źle wykonane.
    Kolejna sprawa - zaczął się sezon grzewczy i piec niekoniecznie chciał działać tak jak powinien. Zaczęło się odsyłanie mnie od konserwatora pieca do wykonawców instalacji gazowej. Dopiero gdzieś w połowie sezonu zimowego udało nam się piec ustawić tak, żeby funkcjonował w miarę dobrze. Przy okazji wyszło, że całą instalację gazową mieliśmy zawaloną wodą i kawałkami gruzu, więc jak mieliśmy mieć odpowiednie ciśnienie gazu?! Poza tym okazało się, że pierwotnie deweloper mówił o piecu marki Junkers, podłączenie jest zrobione pod ten piec, a mamy Berettę - nie dość, że połowę tańszą to jeszcze plątanina rurek jaka z tego wszystkiego wyszła wygląda bardzo nieestetycznie.
    Teraz na wiosnę robiona była u wszystkich izolacja balkonów (wcześniej deweloper zapewniał że izolacja jest prawidłowo zrobiona), ale niektórym sąsiadom już zdążył wyjść niezły grzyb na ścianach.
    Ostatnio były też u wszystkich mieszkańców wymieniane ościeżnice drzwi zewnętrznych. Nie wiem, skąd deweloper wziął ekipę do tych napraw, ale panowie wyglądali jak z więzienia, byli pod wpływem alkoholu i rozbrajająco zasugerowali mi, że taka naprawa potrwa parę dni (!!!) i najlepiej by było, jakbym im zostawił klucze do mieszkania.

• przedstawiciel_s-dom 13.07.11, 20:21
    Sytuacja z szambami została już opisana. Wyjaśnienia wymaga kwestia ekspertyzy. Zdarzały się sytuacje, że Klienci zgłaszali nam usterkę bezzasadnie. Jesteśmy wówczas w obowiązku poinformować, że w przypadku potwierdzenia niezasadności takiej reklamacji, Klient obciążony jest kosztami ekspertyzy.
    Co do pieca i instalacji gazowej. Na piecu znajduje się naklejka, na której widnieje numer do serwisu, do którego należy w pierwszej kolejności zgłaszać problemy z działaniem pieca. Kolejnym krokiem, w przypadku stwierdzenia przez serwisanta przyczyny w innym miejscu, sprawę należy zgłosić deweloperowi. Wówczas sprawa kierowana jest do instalatora, który dokonuje stosownej oceny i naprawy. Jeśli zaś chodzi o markę pieca, to początkowo miał być to Junkers, ale po zapoznaniu się z ofertą Beretty (która nie tylko nie jest „połowę tańsza”, a wręcz droższa od Junkersa) i po konsultacji z Klientami, wybraliśmy lepsze rozwiązanie.
    Co do balkonów - nie jesteśmy w stanie przewidzieć pojawiających się usterek. Staramy się dobierać dobrych wykonawców, cieszących się pozytywną opinią. Gdy jednak zdarzają się niedociągnięcia, usuwamy usterki jak najszybciej, jak było i w tym przypadku. Należy też zwrócić uwagę na różnicę między „grzybem” a „zaciekiem”. W tym wypadku mieliśmy do czynienia z tym drugim.
    Co do kwestii nietrzeźwości - pierwszy raz spotykamy się z opinią, żeby ktoś z wykonawców pojawiał się u naszych Klientów pod wpływem alkoholu. Żaden z Klientów nie zgłosił nam takiej sytuacji. Jeśli takie zdarzenia mają miejsce, prosimy o zgłaszanie uwag nam, byśmy mogli je weryfikować i zapobiegać.
  • Gość: Przyszły klient IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.11.11, 11:58
    Ostatnio wpadłem na FB na ciekawy profil www.facebook.com/BukowaDroga, który wygląda jak apel mieszkańców o wykonanie drogi, która nadawałaby się do jakiegokolwiek użytku. Zobaczcie na fotki co tam się dzieje i chyba decyzja odnośnie zakupu jest oczywista. Trudno to pojąć dlaczego deweloper nie jest w stanie przeznaczyć minimalnej kwoty z zysku z całej inwestycji na zapewnienie dostępu do posesji bez konieczności poruszania się w gumiakach. Przy coraz silniejszej konkurencji takie oferty niebawem znikną z rynku. To już tylko kwestia czasu.
  • przedstawiciel_s-dom 20.11.11, 00:10
    Pod poniższym linkiem znajduje się opinia radcy prawnego, reprezentującego nasze stanowisko w kwestii skierowanych do nas zarzutów. Dokument ten pokazuje rzeczywisty stan rzeczy.
    W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
    www.facebook.com/media/set/?set=a.319913674688705.96123.319850334695039&type=1
  • Gość: Babaloo IP: *.156.114.122.mortin.pl 21.11.11, 18:32
    Szanowni Państwo,
    przeczytajcie dokladnie pismo naszego szanownego Prezesa do ludzi, którzy kupili i wydali po pół bańki by kupić te świetne domy. To jest odpowiedź na list otwarty, zamieszczony rownież na facebook.com/BukowaDroga. Szanowny Pan Prezes nie potrafi normalnie rozmawiać, niestety wytacza artylerię w postaci śmiesznej kancelarii, ktora na 5 stronach przez pióro Pani Radcy powtarza w kółko Macieja to samo i straszy.... uuuupppssss... może nie powinienem... Może Forum Gazety.pl powinno też się zamknąć, bo niektórzy z nas- mieszkańców piszą to co myślą i opisują faktyczny stan drogi? To taki mój autorski pomysł Panie Prezesie...
  • Gość: .... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.11, 14:27
    przeciekajace balkony zle polozona dachowka
  • przedstawiciel_s-dom 13.07.11, 20:09
    Nasze plany co do dalszej inwestycji pozostają takie same. Prowizoryczna droga, która teraz jeszcze prowadzi do dalszej części inwestycji na działce nr 109, zniknie po zakończeniu zabudowy, a następnie rozpoczniemy rozbudowę naszej inwestycji o kolejne domy na działce nr 110/1-8, czyli równoległej do ul. Bukowej.
  • nickonline 21.06.11, 16:31
    Może odpowiedz jest troche spóźniona, ale widze, że wątek wciąż aktywny.
    W Smolcu od SDOMu kupili dom moi bliscy znajomi, których regularnie odwiedzam.
    Na poczatku bylam zaskoczona, ze zdecydowali sie na Smolec, bo kojarzy mi sie z lotniskiem i brzęczącymi nad glową samolotami. Kiedy ich jednak odwiedzilam bylam mile zaskoczona, bo okazalo sie, ze przede wszystkim mieszkaja w "starej" czesci Smolca (w przeciwienstwie do tej "nowej", gdzie dom wyrasta na domu, a blok na bloku), gdzie juz nie przerazaja dzwieki latających samolotów. Co do samego domu to mnie osobiscie bardzo sie podoba. Wszystko super wykonczone. Sami znajomi sa bardzo zadowoleni z kupna. Nie mieli zadnych problemow z deweloperem, co niestety czesto sie zdarza na rynku. Do tego maja duzy ogrod. Cos kolo 700 m2. A sam dom ma prawie 150 m2!!! Cena za metr domu wraz dzialką wychodzila ok. 4tys., wiec juz calkiem super.
    Sami bysmy chetnie z meżem kupili taki dom, ale na razie niestety pozostaje nam mieszkanie w bloku w miescie :(

Gość portalu: byczek napisał(a):

> Czy ktoś może kupił szeregówkę od SDOM-u ,na Kiełczowie lub W
    > Smolcu,jakie wrażenia?
  • rixonss 24.06.11, 12:41
    warto przeczytac dokladnie umowe przed podpisaniem

--
    Biura Nieruchomości Rzeszów
  • Gość: :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.11, 13:22
    to prawda a co do tej drogi to koszmar jest okropnie nierówna po deszczu stoi tam woda do domu mozna dojsc tylko w kaloszach !!!!!!miała byc poprawinoa ale deweloper ma w nosie na obietnicy sie skonczyło niestety a na innych osiedlach eleganckie drogi o chodniku i oswietleniu nie wspomne
  • Gość: klient s-domu IP: 95.178.43.* 28.07.11, 19:25
    zapraszam na ul. bzową w smolcu-cieknące dachy, opadające drzwi, problemy z piecem, problemy z c.o., cieknące kaloryfery, pękające rury w ścianach,kable elektryczne zakopane 20 cm pod ziemią, popękane sciany, byle jakie poprawki robione na odwal ..... dużo mnie kosztuje bląd, jakim było kupienie domku od tego dewelopera.
  • Gość: Babaloo IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.08.11, 10:29

Szkoda, że Pan/i nie napisała wcześniej o tym na forum, to ja też bym się grubo zastanawiał....
  • Gość: mieszk.os.Wiosenne IP: *.play-internet.pl 29.06.11, 10:46
    Pracownik S-DOMu sam proponuje na wstępie zapoznanie się z umową przedwstepną oraz skonsultowanie jej z własnym prawnikiem więc wszystko jest czarno na białym napisane od samego początku.
  • Gość: ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.11, 12:29
    tak to prawda mozna wprowadzic jakies poprawki ale prawdą jest również koszmarny stan drogi osiedlowej po deszczu katastrofa
  • Gość: mieszk.os.Wiosenne IP: *.play-internet.pl 29.06.11, 18:09
    Koszmarny stan drogi, nie tylko po deszczu to jest na przykład na ul. Trawowej we Wrocławiu. Tam naprawdę można stracić zawieszenie, a mimo to mieszkanie (nie dom z działką!)potrafi kosztować nawet 400 tys.!!! A dojazd do centrum miasta niewiele krótszy niż z Kiełczowa.
    Co do drogi osiedlowej na Wiosennej to jest utwardzona tłuczniem. Owszem tworzą sie kałuże, ale proszę wskazać miejsce, gdzie po deszczu nie ma kałuż. Woda raczej nie jest sucha ;). Bądzmy obiektywni...
  • Gość: Gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.06.11, 09:12
    Witam,
    droga to podstawa, jak widac z ofert innych developerow- drogi mozna zrobic w cenie i to nie wyzszej niz s-domu....
  • krzysztof77_1 30.06.11, 15:52
    To jest kwestia priorytetow. dla jednego jest wazna droga osiedlowa, a drugi woli miec 2 razy wiekszy ogrod i blizniaka, zamiast szeregu, a co sie z tym wiąze (jesli nie zdecyduje sie na skrajny szereg, który jest drozszy) ma tez gratis drugiego sąsiada ;)

Gość portalu: Gość napisał(a):

> Witam,
    > droga to podstawa, jak widac z ofert innych developerow- drogi mozna zrobic w c
    > enie i to nie wyzszej niz s-domu....
  • Gość: gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.11.11, 13:23
    Droga w całej krasie - www.facebook.com/BukowaDroga
  • Gość: :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.11, 09:06
    nie jest utwardzona tłuczniem !! jest on troche rozsypany po wczorajszym deszczu wodac najlepiej jakie to cudo
  • Gość: Ott IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.08.11, 12:59
    zastanawiamy sie nad kupnem jednego z tych blizniakow.
    wiekszosc z piszacych narzeka na brak dobrej drogi - to
    jak ona wyglada teraz widac.
    a jak zle jest zima ?
    czy ktokolwiek w jakikolwiek sposob "zarzadza" czy tez zajmuje
    sie jakos ta droga ktora jest za szlabanem - czyli na terenie osiedla ?

napiszcie prosze wiecej o Waszych odczuciach jak sie tam mieszka.

jakie sa miesieczne koszta utrzymania tych domow ?
    jak to wyglada teraz a jak w zimie ?

z gory dzieki za odpowiedz w tym temacie.
  • Gość: Babaloo IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.08.11, 14:45

Witam,
    droga nie jest przez nikogo zarządzana, jak na razie inwestujesz w lopatę i jak pada śnieg to sobie odśnieżasz ;) Droga to koszmar przez cały rok, jak jest sucho- tumany kurzu spowijają osiedle, jak mokro- kałuże i błoto, jak zima- błoto pośniegowe i woda. Co do kosztów utrzymania to zależy czy masz kominek czy nie, czy lubisz 23 st. w domu czy 19., z takich stalych kosztow to szambo raz w miesiacu minimum 150pln, woda+gaz+prad to wg zuzycia.
    Mysle, ze miesiecznie w lecie to jakies 400pln a w zimie jakies 800pln.
    Pozdr
    Pozdrawiam
  • Gość: mieszk os wiosenne IP: 83.1.135.* 12.11.11, 11:55
    Stan drogi, choć trudno to nazwać drogą, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Do samodzielnej oceny www.facebook.com/BukowaDroga.
  • Gość: Ciekawa IP: *.wroclaw.vectranet.pl 13.11.11, 18:01
    A czy ktos moze napisac cos dobrego o tym osiedlu i wspolpracy z deweloperem ???
    Czy szybko otrzymaliscie akty notarialne ??
    Podpowie ktos jakie sa mozliwosci negocjacji cen ?
  • Gość: Babaloo IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.11.11, 11:17
    Sąsiedzi OK, developer- nie mogę mówić nic złego, bo się jeszcze obrazi....
  • Gość: Iksiński IP: *.play-internet.pl 21.11.11, 13:35
    Deweloper trzyma się terminu określonego w umowie przedwstępnej, z aktem końcowym nie mieliśmy żadnego problemu. A negocjacja ceny to pewnie indywidualna sprawa; nam coś tam spuścili. moze ty masz lepsze zdolności negocjacji :)
  • Gość: lokator IP: 95.178.43.* 27.03.12, 21:22
    przeciez nie ma przymusu kupienia w SDOMie.
  • Gość: spryciula z miasta IP: *.stachura.os3.kn.pl 18.05.12, 23:43
    kupilabym na bukowej jakby była droga bo moj mąż ma czarny samochód i cały marudził jak wyjechał stamtąd po prostu cały biały w ciepły dzień! i jak tu żyć ja chce kupić a on marudzi że będzie "od razu widać ZE Z BUKOWEJ wyjechał" obciach do wrocka wjeżdżać... trochę go rozumiem, bo mimo że to jednak domek na wsi, ale my pracujemy w mieście, nie możemy umorusani jeździć ludzie! poza tym super te domki, pozdro dla dewelopera bardzo ładne domki! niech dalej buduje kasy zbierze więcej, to będzie później budował z drogą :D mi się nie spieszy mogę poczekać :D
  • Gość: m2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.05.12, 16:29
    Niestety Deweloper nie zamierza sam inwestować w drogę. Mieszkańcom nie udało się porozumieć, a Gmina nie zamierza przejmować prywatnej drogi. Sytuacja jest więc patowa i raczej w najbliższym czasie stan drogi nie ulegnie zmianie.
  • Gość: spryciula z miasta IP: *.stachura.os3.kn.pl 02.06.12, 15:18
    no troszkę szkoda - jest takie powiedzenie nie można mieć wszystkiego :D
    ciekawe co wybuduje S-dom obok, bo wizualnie mimo wszystko interesująco!

• Gość: ,,,,,,, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.12, 12:23
    bo tak cięzko jest wydać 300 zł na tłuczen.......................:( l
  • Gość: .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.12, 14:14
    MIESZKAM :(((((((((((((((((( I NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: ............ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.12, 15:10
    oczywiscie ze ulegnie....................na jeszcze gorszy zima idzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: mieszkaniec bukowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.13, 12:53
    domy z zewnątrz ładne, ale dużo usterek, deweloper nie usunie żadnych większych usterek, co najwyżej zamaluje plamę na ścianie jak coś poważniejszego to nie ma szans na naprawę , szuka najtańszych podwykonawców, domy ładne ale całkowicie bez żadnej gwarancji, droga dojazdowa bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie, w tej lokalizacji (Kiełczów) jest dużo ciekawych propozycji więc w mojej ocenie nie ma co kupować domu od s-domu.
  • Gość: vgg IP: *.internetunion.pl 06.09.13, 18:45
    aa
  • Gość: sid IP: *.fe.bosch.de 09.09.13, 12:33
    dużo ciekawszych tzn?
    czy droga jest tylko jedynym problemem, wątki drogi zatrzymały się na 2011 roku a jak teraz sytuacja wygląda?
    by the way, podobno droga a własciwie jej fragmenty należą do mieszkańców, problem się zorganizować i wspólnymi siłami/kosztami zrobić drogę?
  • Gość: Magda IP: *.man.tk-internet.pl 09.09.13, 13:44
    My z mężem kupiliśmy od Vienna Development, na ul. Parkowej - polecam i nie ma na co narzekać, ale tutaj już wszystko jest sprzedane, ale deweloper wybudował obok - na Modrzewiowej, osiedle podobne, brat męża kupił tam mieszkanie, chyba jest coś jeszcze wolnego, trzeba by się zorientować.
  • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.13, 13:49

droga to tylko część problemów, w zasadzie droge można jakoś przeżyć , gorzej z nieszczelnymi szambami, ciknącymi dachami, wychodzącą wilgocią i innymi, ale przyjedź popytaj mieszkańców, zobacz usterki i zadecyduj czy chcesz tu mieszkać, a co do drogi to proszę się nie dziwić że trudno się zorganizować bo koszty duże, każdy no może prawie każdy ma kredyt i setki innych wydatków, zrobienie drogi i kanalizacji czyli taka opcja docelowa to koszt ponad 15 tyś na domek więc nie każdego stać
  • Gość: kris IP: *.internetia.net.pl 14.09.13, 15:31
    Nadal nie rozumiem dlaczego mieszkańcy nie zrobią drogi skoro to taki problem. Niektórzy mieszkają już od 3 lat... Czytając powyzsze wątki dla mnie najwiekszym problemem byliby sasiedzi, którzy zamiast zebrac sie do kupy i wyegzekwować od dewelopera naprawę usterek + zbudowac drogę siedzą i zrzędza jak to źle jest na osiedlu...
  • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.13, 09:53

łatwo powiedzieć zebrać się do kupy i już, zawsze jak jest wiele osób to jedst wiele opinii na dany temat, jasne łączy nas jedno aby mieć piękną drogę ale to nie jest takie łatwe jeżeli w grę wchodzą pieniądze a tu wchodzą pieniądze i to nie male, ludzie nie maja wolnych kilkunastu tysięcy aby wywalić w drogę, a zrobienie tej drogi to koszt bliski 20000 zł., z egzekfowaniem napraw od dewelopera też nie jest tak prosto bo deweloper wszystko przeciąga w nieskończoność, mówi zawsze że to akurat nie podlega reklamacji, zawsze ma tysiące problemów i tysiące wymówek ale jak się wypowiadasz na forum to pewnie jesteś zaiteresowany kupnem więc kupuj będzie ktoś kto nam pomoze wyegzekfowac od dewelopera usterki i pokieruje budowa drogi, serdecznie zapraszamy natomiast wszystkich naprawdę zaiteresowanych kupnem a nie ględzeniem bez sensu na forach proszę rozmawiajcie z sąsiadami im nie zależy na sprzedaży domów, nie sa deweloperami a ponadto tak naprawdę to wolelibyśmy mieć już nowych sąsiadów więc na pewno żetelnie powiemy co i jak. Na chwile obecną stanowczo odradzam kupowanie nieruchomości od firmy s-dom.
  • Gość: kicer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.13, 10:32
    kupiłem dom w vienie na modrzewiowej jak na razie jest zadowolony a jak rozmawiam z sąsiadami z bukowej to cieszę się że nie kupiłem na bukowej, z tym deweloperem to lepiej nie wchodzić w żadne kontakty do czasu wpłaty podobno jest ok póżniej radź sobie sam

• Gość: kiełczowianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.13, 12:55
    deweloper koszmarny, domy bez gwarancji, nie ma żadnej renkoimi, znaczy deweloper niby daje gwarancje ale tak naprawdę to jej nie ma
  • Gość: domator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.13, 12:56

domy nawet ładne ale s-dom to porażka, n7ie usuną żadnej awarii
  • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.13, 13:02

mieszkam na Kiełczowie w okolicy bukowej, ludzie nie kupujcie domu od s-domu, jedyne pozytywne opinie w necie to opinie które pisze prezes firmy, tak naprawdę mieszkańcy są nie zadowoleni, domy sprzedają się źle bo jak ktoś przyjedzie pogada z mieszkańcami to szybko się rozmyśla, mieszkańcy zgłaszają usterki a deweloper ma to w głębokim poważaniu, oni uważają że drobne awarie mogą się zdażyć, ludzie autentyk-zapomnieli odprowadzić rury do szabma i ta kończyła się pod garażem a inspektor to odebrał, wszystkie domy stały w wodzie odbijano tynki i malowano aby klienci tego nie widzieli, jak w zimie ktoś ukradł piece to rury pozamarzały i poszczelały, woda się lałą ściany są mokre ale pomalowali i jest ok.
  • Gość: sss-dom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.13, 13:03
    nie polecam kupować domu od s-domu, firma nierzetelna, nie ma żadnej gwarancji na domy, lepiej kupić coś w okolicy
  • Gość: S-DOM Sp.zo.o. IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.09.13, 14:23
    Szanowni Państwo,

Rozumiemy, że fora internetowe służą swobodnej wypowiedzi. Jednak aby forum spełniało funkcję informacyjną zawarte treści powinny być prawdziwe. I nie chodzi tu o to, aby dewelopera wychwalać, a jedynie o rzetelne przedstawienie sprawy. Niestety w postach zamieszczonych w dniu 06/09/2013 próżno szukać wiarygodnych danych. Nie jest prawdą, że usterki ujawnione w ramach rękojmi nie są usuwane. Prace naprawcze realizowane są przez S-DOM Sp.zo.o. Co do wypowiedzi osoby z okolic Bukowej. Proszę o powstrzymanie się od rozgłaszania nieprawdziwych informacji na temat inwestycji, jeszcze przy tym powołując się, że przytaczane sytuacje są autentyczne. Niczym nie uzasadnione są twierdzenia: „zapomnieli odprowadzić rury do szamba i ta kończyła się pod garażem a inspektor to odebrał, wszystkie domy stały w wodzie odbijano tynki i malowano aby klienci tego nie widzieli; jak w zimie ktoś ukradł piece to rury pozamarzały i poszczelały, woda się lała, ściany są mokre ale pomalowali i jest ok.” Żądamy zaprzestania kampanii oszczerstw wobec firmy.

• Gość: domator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.13, 11:47
    droga to jedno wielkie bagno, zapraszamy po roztopach, po deszczach ale to tylko jeden niewielki problem reszta to już kompletna klapa, polecam viena dewelopment

• Gość: prawdomówca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.13, 11:51

jeżeli ktoś nie wierzy proszę popytać sąsiadów o braku rury do szamba wie prawie każdy (budynek 13a), tynki odpadające też w niedalekiej okolicy, domy w wodzie są na zdjęciach, proszę szukać w necie nie powiem gdzie bo zaraz deweloper każe usunąc
  • Gość: ms IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.13, 09:31
    zgadzam się z tym co ktoś napisał, mieszkan na bukowej i rzeczywiście u jedngo z sąsiadow nie było rury do szamba, wilgoć wchodzi do naszych domów, mieszkam tu już na tyle długo, że widziałem jak robiono poszczególne etapy inwestycji i rzeczywiście domy stały w wodzie, mam zdjęcia jednego z domów na którym widać zapleśniałe tynki zewnętrzne, póżniej przed sprzedażą domy podpicowano, moim zdaniem powinni państwo pytać sąsiadów o zdanie jak widać forum jest nadzorowane przez dewelopera a trudno się dziwić że deweloper będzie na forum kłamał, on ma jasno określony cel-sprzedać domy, sprzedać za wszelką cenę, nie wiem jaki cel bogli by mieć mieszkańcy, my piszemy tylko w celach ostrzegawczych dla innych, w ramach solidarności, każdy ma swój rozum i sam zadecyduje, my chcemy aby się zastanowił bo jak już kupi to koniec. my naprawdę nie chcemy od dewelopera nic więcej jak naprawy usterek z których się nie wywiązuje, każdy dom, każdy mieszkaniec to cała historia walki z deweloperem, my naprawdę daliśmy za te domy duże pieniądza, my będziemy je jeszcze wiele lat spłacać więc naprawdę nie rozumiem czemu nas się tak traktuje pozdrawiam wszystkich forumowiczów
  • Gość: Mieszkanka Bukowej IP: *.210.25.54.intelkom.eu 11.09.13, 17:14
    Nie zgadzam się z wypowiedziami innych mieszkańców też mieszkam na Bukowej i bardzo sobie chwalę droga może nie jest wymarzona ale widziałam ją zanim kupiłam dom. Jeżeli chodzi o usterki to z tym nie miałam żadnego problemu każda została naprawiona praktycznie od ręki. Co niektórzy mieszkańcy ul. Bukowej chcieli by aby deweloper wykonywał wszystkie prace porządkowe wokół domu i najlepiej jeszcze w środku. Jakby każdy z mieszkańców ruszył cztery litery i zrobił porządek obok swojego płotu to i droga była by ok.
    Jeżeli co niektórym nie pasuje to jest jeszcze opcja sprzedaży i kupna czegoś innego!!!
  • Gość: mieszkniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.13, 10:24

o widzę że i deweloper u nas na ulicy mieszka i pisze takie opinie bo żaden z mieszkańców nie mógł tego napisać
  • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.13, 10:30

zgadzam się z przedmówcą, sprzedać dom ładnie się mówi tylko kto to kupi, zainwestowaliśmy duże pieniądze w urządzenie a każdy chce urządzić po swojemu, poza tym jak widać nie mogą państwo nic sprzedać mimo obniżania ceny to za jakie pieniądze my byśmy mieli sprzedawać nasze domki, poza tym jak ktoś popyta mieszkańców to zaraz ucieka do innej firmy w okolicy, sąsiad już długo chce sprzedać i nic z tego
  • Gość: Marta IP: *.man.tk-internet.pl 01.10.13, 11:46
    Potwierdzam w 100%. My chcieliśmy początkowo od s-domu, ale dzięki oponiom na forum nie zdecydowalismy sie i całe szczęście, bo znajomi kupili i sa kompletnie rozczarowani. My zdecydowalismy sie na szeregówkę na Modrzewiowej od Vienna, już wykończylismy, większych usterek nie było, jesteśmy bardzo zadowoleni, mamy super sąsiadów i mogę polecić!
  • Gość: z bukowej IP: *.yolau.net 11.09.13, 17:48
    "Nie jest prawdą, że usterki ujawnione w ramach rękojmi nie są usuwane. Prace naprawcze realizowane są przez S-DOM Sp.zo.o." - oczywiście, jeżeli za rozwiązanie wilgoci pojawiającej się wewnątrz domu przyjąć zamazanie ścian środkiem grzybobójczym za 10 zł to rzeczywiście usterki są usuwane. Bądźmy poważni, nikt z mieszkańców nie ma żadnego interesu żeby oczerniać bezpodstawnie dewelopera, skoro jest tyle złych opinii to znaczy, że są one prawdziwe. Rozwiązanie jest proste, chcesz kupić, przyjedź, porozmawiaj z mieszkańcami, może zaproszą Cię do domu i palcem wskażą o co chodzi, będziesz miał jasność. Standardowe postępowanie ze zgłaszanymi usterkami "czekamy i obserwujemy". Deweloper zawsze może się zasłaniać, że ludzie głupoty piszą w Internecie, chcesz kupić, przyjedź, porozmawiaj z mieszkańcami Bukowej. Odwiedzisz z 10 domów i w 9 na 10 usłyszysz wszystko to co pisali poprzednicy. Domy zbudowane szybko, byle jak, z najtańszych materiałów no i skutki są opłakane. Deweloper kusi 3 letnią rękojmią, co z tego jak sposobem na likwidację naprawdę poważnych usterek jest spychologia, może na parę miesięcy się klient odczepi i jakoś tak 3 lata zlecą. Generalnie nie popełniłbym drugi raz tego błędu.
  • Gość: Gość IP: *.156.114.116.mortin.pl 20.09.13, 18:27
    Standard S-Domu. Teraz, drodzy "potencjalni klienci" wyobraźcie sobie, że tak właśnie wygląda podejście do zgłaszanych usterek.
  • Gość: oooooooooo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.12, 15:09
    masz racje ze nie kupiłas .....droga dno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie tylko mycie auta wchodzi w gre ale zawieszenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: ,,,,,,,,,,,,,, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.12, 15:07
    mieszkam nie polecam,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! droga bagno!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: kris IP: *.internetia.net.pl 14.09.13, 12:29
    Nadal nie rozumiem dlaczego mieszkańcy nie zrobią drogi skoro to taki problem. Niektórzy mieszkają już od 3 lat... Czytając powyzsze wątki dla mnie najwiekszym problemem byliby sasiedzi, którzy zamiast zebrac sie do kupy i wyegzekwować od dewelopera naprawę usterek + zbudowac drogę siedzą i zrzędza jak to źle jest na osiedlu...
  • Gość: kiełczowianin IP: *.229.157.126.atman.pl 22.09.13, 13:48
    Dojazdowe, gminne drogi są nie lepsze, więc nawet jak zrobią autostradę z bukowej, to metr dalej będą i tak taplać się w błocie na wiosennej...
  • Gość: mieszkaniec bukowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.13, 10:53

tak ale nasze dzieci na naszej ulicy nie będą biegać po kolana w błocie a poza tym kawałek uliocy wiosennej do ul. lipowej i cała ul. lipowa są obecnie w dużo leprzym stanie niż bukowa i w zasadzie po wyjechaniu z naszego błota tam już dalej jest ok
  • Gość: sh IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.13, 11:02
    mieszkam na bukowej stosunkowo niedługo ale już miałem kilka starć z deweloperem, właściwie może starcie to złe słowo, ja po prostu chciałem aby usunięto mi usterke którą zgłosiłem, najpierw przeciągano terminy, póżniej deweloper zasłaniał się problemami z firmami podwykonawczymi, później przysyłano fachowców którzy jeden drugiego krytykowali mieli się dogadać z deweloperem co i jak naprawiać ale suma summarum nic nie zrobiono, nic nie naprawiono jest jak było i mam dalej czekać tylko nie wiem na co bo jak rozmawiam z sąsiadami to normalne prktyki dewelopera przeciągac przeciągać i jeszcze raz przeciągaż się gwarancja skończy
  • Gość: tomm IP: *.internetia.net.pl 23.09.13, 20:26
    A jakie usterki zgłaszałeś?
  • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.13, 10:13
    mieszkam na bukowej i zgadzam się z innymi mieszkańcami, usterek dużo, deweloper o nic nie dba, zapłacisz za dom reszta należy do ciebie, cieszę się że jest takie forum i że można przestrzec innych przed popełnieniem tego błędu
  • Gość: mieszkaniec2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.13, 09:39
    dzień dobry
    nie wypowiadałem się nigdy na tego typu forach ale rzeczy jakie wypisuje s-dom na forum to po prostu żenada, przecież nikt z mieszkańców nie ma powodów do bezpodstawnwgo oczerniania dewelopera a skoro jest tyle negatywnych wpisów to o czymś to musi świadczyć, rzeczywiście z usuwaniem usterek do deweloper się nie spieszy, jak sa jakies większe koszty do zapłacenia to na pewno nie usunie danej usterki, dopóki nie zgłosisz usterki jest ok później jak cos chcesz od s-domu to nie masz szans
  • Gość: Stojący z boku IP: *.bestgo.pl 27.09.13, 21:45
    Co mądrzejszy i świadomy czytelnik tego forum od razu zwróci uwagę na fakt, że negatywne opinie pisane są w krótkich odstępach czasu z tego samego IP, co może świadczyć o tym, że ktoś uwziął się na dewelopera i wypisuje paszkwile na jego temat, by mu zaszkodzić.
  • Gość: Gość IP: *.156.114.116.mortin.pl 28.09.13, 21:25
    Ja tam IP nie widzę. To, co widzę może świadczyć o tym samym dostawcy internetu. Trudno się domyślić, że na jednej ulicy ludzie często korzystają z usług jednego dostawcy?
  • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.13, 12:58
    ano ja też ip nie widzę, tylko dostawcę a podejrzewam że wiele osób korzysta z takiego internetu ja np. też, poza tym jak by było ip to deweloper już na pewno by się przeszedł do tej osoby i czymś zagroził tak jak było ze zdjęciami z bukowej
  • Gość: boksu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.13, 10:10
    ja kupiłem rok temu od s-domu i jestem niezadowolony, nie będę się rozpisywał o szczegółach ale rzeczywiście polecam najpierw pogadać z mieszkańcami a dopiero póżniej ładować w zakup nieruchomości na bukowej, ogólnie nie polecam, drugi raz już bym nie kupił od tego dewelopera
  • Gość: mm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.13, 10:03

nie ma co się zastanawiać nad zakupem od s-domu lepiej kupić w okolicy i spać spokojnie, jeżeli deweloper nie umie się zachować to lepiej nie mieć z nim nic wspólnego
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.13, 11:10
    ciknące dachy, wilgoć, zaniedbania ekipy budowlanej to nic w korelacji z deweloperem który nie poczuwa się w obowiązku usuwać te usterki, o wszystko jest walka i wszystko albo nie podlega gwarancji albo .......................setki innych wymówek
  • Gość: mm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.13, 10:24
    polecam nie kupować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.13, 18:41
    mieszkam na ulicy bukowej już jakiś czas potwierdzam ciągle mamy problemy z deweloperem żadne usterki nie było usuwa na czas jeżeli cokolwiek usunięto to były to tylko drobne naprawy tak naprawdę te domy nie mają żadnej gwarancji wszystko należy naprawiać we własnym zakresie deweloper zawsze znajdzie jakieś wytłumaczenie dlaczego tego nie zrobił a sama drogato przysłowiowy gWozdz do trumny błoto błoto jeszcze raz błota
  • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.13, 13:35

w mojej opinii najgorszy deweloper z jakim miałem dotyczczas styczność, nie kupił bym tu domu po raz drugi, jak jest jekaś wspólna iniciatywa np. naprawa drogi każdy pomoże każdy dołoży określona kwote tylko deweloper patrzy aby 100 zł nie dac za swoje posesje
  • Gość: henryk IP: *.internetia.net.pl 05.11.13, 21:24
    Jako ze obserwuje osiedle od pewnego czasu bo oferta jest całkiem interesujaca pojechalem zobaczyc na wlasne oczy ta droge. A tu mile zaskoczenie - wszystkie dziury zalatane, droga 10 razy rowniejsza niz przy slawetnej Vienna Park. Czyja to robota? Czyzby mieszkancy w koncu zadzialali?
    p.s. tydzien probowalem sie dodzwonic (i mailowac) do Vienny Park gdyz bylem zaiteresowany jednym domkiem - do dzis nikt nie odpowiedzial....
  • Gość: mm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.13, 09:30
    teraz juz znowu droga płynie, jest duzo blota, prawdą jest że dzięki wspólnej pracy i bardzo dużej determinacji jednego z mieszkańcow, ktory nie tylko wszystko inicjował ale także wykonał więkrzość prac, a co do dewelopera to tylko z deweloperem był problem jeżeli chodzi o pieniądze a suma właściwie żadna bo 100 zł, więc już na tej podstawie wiadomo że zrobienie prawdziwej drogi za dużo większe pieniądze odpada dopóki deweloper ma jeszcze inwestycje na naszej ulicy,
  • Gość: chris IP: *.play-internet.pl 28.11.13, 20:19
    Jak bedziecie po deweloperze tak jechac to nigdy tych chat nie sprzeda.
  • Gość: klient S-domu IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.13, 09:25
    Witam,
    Jestem klientem firmy S-dom od 2009 roku, zakupiłem bliźniaka ( miłorząb 100m2 ) we Wrocławiu na osiedlu Kłokoczyce. Nigdy nie miałem problemów w kontaktach z deweloperem ani przed ani po podpisaniu aktu.
    Podobnie jak w przypadku ul. Bukowej również nie mam pięknej drogi , ale nikt mi drogi z kostki czy asfaltu nie oferował.
    Z dużym zaciekawieniem przeczytałem cały wątek i wnioski są oczywiste. Zaznaczam że, odwiedziłem wczoraj wasze osiedle.
    1. Widzę że, bezpośrednia konkurencja ( Viena ) nie śpi i robi sobie kosztem WAS klientów S-dom doskonały PR ! dowód wpis w którym autor pisze że domy Vieny są wykonane z lepszych materiałów hahaha, Kto z was wskaże choć jeden średniowieczny budynek stojący do dziś, wykonany z silikatu i betonowej dachówki ?! Wasze i mój dom wykonane są z ceramiki !!! oraz wpisy typu „ kupujcie od Vieny” Tylko kompletny idiota tego nie zauważy że te wpisy tworzy konkurencja !
    2. Strzelacie sobie w stopę wpisami typu „domy dno” , „ droga dno” z każdym wpisem tego typu WASZA nieruchomość traci na wartości a to są wasze pieniądze.
    3. Sądzę że, w takiej społeczności jaką tworzycie na ul. Bukowej są 2, 3 czarne owce które wylewają pomyje wykorzystując teoretyczną anonimowość internetu, ale sami zobaczycie jak dojdzie do wspólnego wykonania przez was drogi ONI będą ostatni do współpracy, taka to nasza polska rzeczywistość i mentalność .
    4. Dziwne jest też to że, klienci innych inwestycji S-domu ( osiedla na Smolcu i Kłokoczycach ) nie odnoszą się w taki sposób w stosunku do dewelopera ?! przypadek ?
    5. Zamiast siedzieć na forum i pluć na dewelopera i straszną drogę, lepiej ten czas poświęcić na znalezienie firmy która wykona wam drogę chodniki i nawet latarnie za pieniądze z funduszów UE, dotacja na taką inwestycję to nawet 80% czyli po kilka tyś na lokal !
    A na koniec już tak z przymrużeniem oka – słyszałem że na Kiełczowie jest czyt. Był - super deweloper Religa z rzeszą zadowolonych klientów ;-)
    Pozdrawiam, Rafał
  • Gość: M. IP: *.156.114.116.mortin.pl 29.11.13, 20:32
    No znalazł się znawca! Kupił inną nieruchomość, w innej lokalizacji, odwiedził nasze osiedle (no rzesz...po co? chyba nie w ramach charytatywnej inspekcji budowlanej???) i wyciągnął niezwykle błyskotliwe wnioski.
    > 2. Strzelacie sobie w stopę wpisami typu „domy dno” , „ droga
    > dno” z każdym wpisem tego typu WASZA nieruchomość traci na wartości a to
    > są wasze pieniądze.
    No trochę i tak, ale uwierz mi, niejeden wpierw się rozejrzał w sytuacji. A sytuacja jest taka, że skoro już tu mieszkamy to jedyne co nam pozostaje to wymusić naprawę usterek. Również pisaniem o nich publicznie, bo może deweloper się nieco opamięta (choć to raczej niemożliwe...)
    > 3. Sądzę że, w takiej społeczności jaką tworzycie na ul. Bukowej są 2, 3 czarne
    > owce które wylewają pomyje wykorzystując teoretyczną anonimowość internetu, al
    > e sami zobaczycie jak dojdzie do wspólnego wykonania przez was drogi ONI będ
    > ą ostatni do współpracy, taka to nasza polska rzeczywistość i mentalność ɧ
    > 16;.
    Zdziwiłbyś się. Jak już byłeś z inspekcją to mogłeś pogadać z mieszkańcami. Założę się, że 80% osób mieszkających tu o najmniej rok powiedziałaby Ci mniej więcej to, co jest tu napisane. Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, rozmawiam z moimi sąsiadami.
    > 4. Dziwne jest też to że, klienci innych inwestycji S-domu ( osiedla na Smolcu
    > i Kłokoczycach ) nie odnoszą się w taki sposób w stosunku do dewelopera ?! prz
    > ypadek ?
    O Kłokoczycach nie miałem pojęcia, że w ogóle taka inwestycja istnieje. A co do Smolca, to skąd wiesz, że są zadowoleni? W internecie są opinie jednej osoby, która wychwala dewelopera, i podejrzewam, kto to. A po drugie znam powód "zadowolenia" niektórych mieszkańców Osiedla Słonecznikowego...
    > 5. Zamiast siedzieć na forum i pluć na dewelopera i straszną drogę, lepiej ten
    > czas poświęcić na znalezienie firmy która wykona wam drogę chodniki i nawet lat
    > arnie za pieniądze z funduszów UE, dotacja na taką inwestycję to nawet 80% czyl
    > i po kilka tyś na lokal !
    Jeśli myślisz, że to takie proste, czemu sam jeszcze nie masz drogi?!
    Zapewniam, że próbowaliśmy, ile się da, pisaliśmy, gdzie się dało i nic.

• Gość: K IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.13, 21:54
    No znalazł sie jasnowidz! " W internecie są opinie jednej osoby, która wychwala dewelopera, i podejrzewam, kto to" Proponuję się podpisać z imienia i nazwiska, w internecie-anonimowo- każdy najmądrzejszy. A wydawało by się ze do czynienia mamy z poważnymi ludźmi. POLSKA MENTALNOŚĆ wszystko by za darmo chcieli!! trochę wlasnej inicjatywy i problemu z droga by nie bylo. A co do Smolca, to jako mieszkanka zapewniam ze wszyscy sa zadowoleni.
  • Gość: M. IP: *.156.114.116.mortin.pl 29.11.13, 23:28
    Chociażby w tym wątku są negatywne opinie o osiedlu w Smolcu. Czy prawdziwe? Nie wiem.
    Osoby z imienia i nazwiska nie znam. Ale kiedy rozważałem kupno nieruchomości i umówiłem się z deweloperem na spotkanie, przyszedł on z jakimś panem, który przytakiwał wszystkiemu, co mówił pan K. zachwalał nieruchomość, jednym słowem zachowywał się jak klasyczny klakier i dopiero na końcu rozmowy dowiedziałam się, że jest to jeden z mieszkańców osiedla w Smolcu i sąsiad dewelopera. Sytuacja co najmniej dziwna i niesmaczna.
  • Gość: klient S-domu IP: *.adsl.inetia.pl 30.11.13, 11:18
    Witam,
    Czy jestem znawcą ? nie czuję się ekspertem ale budowałem już sam dom i wiem co to za męka. Jestem klientem który kupił dom od S-domu i nie mam uwag co do wywiązywania się z obowiązków dewelopera. Wczoraj rozmawiałem z moim sąsiadem na ten temat i on również nie ma najmniejszych uwag do S-domu.
    Do Kiełczowa pojechałem z ciekawości nie mam daleko więc chciałem zobaczyć drogę i osiedle na własne oczy.
    Kupiłem dokładnie taką samą nieruchomość jakie są w Kiełczowie projekt: „dom w miłorzębach”
    Z całego wątku który przeczytałem, znalazłem opis tylko jednej usterki – niepodłączona rura od szamba" reszta to „jakieś usterki”, piszcie o konkretach a nie ogólnikowo.
    80% niezadowolonych klientów S-dom a 100% zadowolonych Vieny ?! Już wiem dlaczego nie odniosłeś się do punktu 1 mojego wpisu ! i tego nie trzeba komentować. Mam 18 letnie doświadczenie w handlu i wiem że takie dysproporcje nie występują w żadnej branży!

Na Smolcu mieszkają moi znajomi i to oni polecili mi S-dom, nie wiem co w tym dziwnego że zadowolony klient poleca dewelopera swoim znajomym ?!

A jeśli chodzi o moją drogę to sprawdziłem wszystkie możliwości, niestety osiedle Kłokoczyce admnistracyjnie należy do gminy Wrocław a tu dotacje na drogi jak wiesz idą w te duże inwestycje jak np. AOW. Dodam tylko że jako mieszkaniec Wrocławia nie mam gazu, kanalizacji. Wrocław jest objęty programem skanalizowania i utworzenia sieci gazowej do 2016 r. z dwoma wyjątkami – Kłokoczyce i o ile pamiętam Swojec – bo miastu się nie opłaca inwestować.
    Czy Twoim zdaniem powinienem wylewać łzy na forach czy działać i składać wnioski, pisma etc. do gminy Wrocław ?!
    Pozdrawiam,
    Rafał

• Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.13, 08:21
    jak ktoś chce kupić tu nieruchomość od s-domu to zapraszam na nasze osiedle i o porozmawianie z ludźmi którzy tu naprawdę mieszkają i mieli kontakt z panem deweloperem, jak pojawia się taki wpis to od razu wiadomo że nie pisze go żaden mieszkaniec, zresztą jak się spotykamy to zawsze mamy niezły ubaw z tych komentarzy na plus, jakoś ja nie znam nikogo zadowolonego z inwestycji a znam 95 % mieszkańców, my naprawdę ze sobą rozmawiamy i wiuemy co i jak, tak naprawdę nikt nie ma nic z tego że źle pisze o deweloperze, przecież te złe komentarze z czegoś się biorą, pozdrawiam
  • Gość: mm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.13, 10:33
    usterki, usterki, usterki i lekceważący stosunek dewelopera do mieszkańców
  • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.14, 12:35
    nieruchomości, które klupiliśmy od s-domu nie maja żadnej gwarancji, deweloper nic nie naprawi, wiedzą o tym wszyscy mieszkań =cy naszego osiedla, a moim zdaniem to pan m. szykuje się do ogłoszenia upadłości firmy więc wszyscy co teraz kupią to już w ogóle nie będą nic mieli serdecznie pozdrawiam
  • monc 03.12.13, 08:40
    Zamierzasz kupić nieruchomość ?
    Boisz się gąszczu formalności ?
    Nie wiesz, jak skutecznie rozmawiać z deweloperem, na co zwrócić uwagę ?
    Nie umiesz negocjować ?

We wszystkim pomogę – skorzystaj z moich usług
    Doradca ds. Nieruchomości – zapraszam do współpracy

Zadzwoń i umów się na niezobowiązujące spotkanie:
    tel. 536 49 61 63 doradca_nieruchomosci@wp.pl
    - Pomogę wybrać i ocenić mieszkanie lub dom
    - Wynegocjuję lepszą cenę
    - Ocenię umowę i wynegocjuję korzystne dla klienta zapisy
    - Ocenię zgodność transakcji z nową ustawą deweloperską
    - Pomogę we wszystkich formalnościach, w tym również kredytowych

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła