Mieszkanie /dom za opiekę nad starszą osobą :) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam, jesteśmy fajną rodzinką 2+2 (i jedno w drodze) mieszkająca na 25 m2 we Wrocławiu. Mimo, że całkiem nieźle zarabiamy nie stać nas na kredyt i własne mieszkanie. Chętnie zaopiekujemy się starszą osobą, w zamian za mieszkanie czy dom (może być do remontu - maż potrafi zrobić wszystko). Fajnie by było gdyby osoba ta była z Wrocławia lub okolic. :)
    • Gość: ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.09, 19:40
      Aha - to pani chyba szuka babci zeby sie zaopiekowala dwojka i tym w drodze
      raczej :))) i zeby jeszcze mieszkanie przepisala? Bo nie kumam. Ludzie to maja
      pomysly.
    • Gość: ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.09, 19:44
      Brakuje jeszcze dopisku - ze najlepiej, by babcia byla zdrowa, a juz na pewno
      nie z Alzheimerem.
      • Gość: ana IP: *.156.163.79.ip.dev.euron.pl 31.10.11, 15:48
        Czytam i jestem w szoku......Nie zawsze w życiu jest tak jakby się chciało i nigdy nie wiesz co cię spotka i w jakiej sytuacji się znajdziesz......Wiem coś o tym....jestem samotną matką niepełnosprawnego dziecka i nikt kto tego nie przeżyje na własnej skórze nie jest w stanie powiedzieć jak to jest i z czym to jest związane.....Ludzie są w różnych sytuacjach,ale niekoniecznie są źli,pazerni......Pamiętajcie dziś macie pieniądze,szczęście,dach nad głową zdrowie....jutro wszystko może się zmienić i będziecie wtedy oceniani tak jak teraz wy oceniacie nie znając całej historii,ludzi....życzę szczęścia wszystkim egoistą
        • Gość: Aneta IP: *.gizycko.mm.pl 22.04.14, 00:33
          Popieram twoje zdanie. Ja też rozumiem ciebie. Jestem osobą bezdomną a mam 21 lat. ;-( Mam synka który w Maju skończy roczek. Niestety biologiczny tatuś powiesił się na moich oczach gdy byłam w ósmym tyg, ciąży... Niestety nic nie mogłam temu zaradzić, i pomóc... Dużo pisania by to opowiedzieć... Całą ciąże donosiłam mieszkając na ulicy bo na rodzinę nie mam co liczyć od dziecka jestem zdana sama na siebie. ;-( Mój synek jest w rodzinie zastępczej a mnie to cholernie boli i z dnia na dzień tęsknota przerasta. Bywają myśli samobójcze... Ale żyje dla syna i się nie poddaje... :-) Wszystkim mamom i ludziom z taką lub podobną sytuacją życzę wszystkiego dobrego i nie załamujcie się nie poddawajcie się. To nie jest wyjście. ;-) Pozdrawiam Aneta z Giżycka... :-)
    • Gość: ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.09, 19:45
      aha - i mąż potrafi zrobić wszystko - nawet trójkę dzieci na 25 metrach.
      • Gość: agatap35 IP: *.static.tvk.wroc.pl 22.08.09, 08:57
        Współczuję Panu, tak sceptyczne podejście do życia pewnie przekłada się na to że
        jest Pan bardzo samotny :(.
        • Gość: Taka jedna IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.08.09, 09:25
          Dlaczego zaraz samotny? Może tylko bardziej odpowiedzialny?

• Gość: agatap35 IP: *.static.tvk.wroc.pl 22.08.09, 17:51
            Bardziej odpowiedzialny?
            Jak zmierzyć odpowiedzialność? Mam 12 syna, czteroletnią córkę..., pracujemy
            oboje, .. Fakt że mieszkamy w małym mieszkaniu notabene przerobionym tak aby
            każdy miał swoje miejsce - nie umniejsza nikomu.
            Co do kolejnego dziecka - nie było planowane -lecz jak się pojawiło no cóż
            pewnie odpowiedzialny "Ktoś" pomyślałby inaczej - my nie przyjmujemy innego
            rozwiązania jak .. - zamiana mieszkania na większe i tyle :)
            Pozdrawiam wszystkich sceptyków i życzę szczęścia.
        • Gość: a IP: *.lanet.net.pl 22.08.09, 10:18
          a nie lepiej wywiesic ogloszenia na slupach i w sklepach ? taka samotna babcia
          raczej nie czyta forum gazety ;) , pomysl spoko i jak zwykle sie trole odrazu
          czepiaja , jak bym mial tyle lat , byl samotny i jakies wielkie mieszkanie
          pewnie bym wolal kogos przyjac z rodzina za jakas umowe na dozycie niz isc do
          domu starcow
          • Gość: hhi9887 IP: *.ntlworld.ie 22.08.09, 10:57
            daj spokoj, otruja cie jak tylko podpiszesz papier. Kto wie, czy to nie ich
            sposob na zycie, mieszkanie przepisane, babcia w piach, mieszkanie na handel i
            znow poszukiwania babci itd
            • Gość: Maria IP: *.chello.pl 24.10.10, 14:50
              co za kretyn to pisze,przepraszam poniosło mnie, jestem starszą panią i kumatą jak na wieki powiem ze od 9lat mam matkę z dzieckiem ,ktora sie mną opiekuje i nie narzekam jestem szcześliwsza niż była tu moja synowa z synem,ktora tylko czekała na moj zgon i zagarniecie dóbr, z czystą świadomością oddam wszystko co mam bo tak szczesliwa nie byłam nigdy jak teraz mam corke i wnuka przybranych, ciepło i miłe słowo.
    • Gość: Radca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.09, 14:14
      tylko kompletny dureń "przepisze" mieszkanie kogokolwiek w zamian za opiekę.
      Nigdy tego nie róbcie! Przenigdy.
      Jak ludzie są dobrzy to będą się opiekować, i w naturalny sposób razem mieszkać.

• 3 dzieci, 25 metrów... może jeszcze opieka ma wam dopłacać co? nie masz siana na
        mieszkanie, znaczy się nie mnożysz się na potęgę jak króliki i potem szukasz
        żeby ktoś DAŁ ci dom za free. masz małe mieszkanie i brak perspektyw na wieksze
        to nie robisz tyle dzieciaków! miałabyś jedno to spokojnie byście się pomieścili
        i nie musiałabyś pisać takich bzdur po necie! oboje pracujecie? no to oby tak dalej!
      • Gość: Mateusz IP: *.internetia.net.pl 03.01.13, 00:48
        Nie chce mi się śledzić całego wątku bo widzę, że wielu ludzi tu pisze niekoniecznie na temat, jednak wtrącę to co uważam za najważniejsze:
        WYDAJE mi się, że Ci ludzie szukają miejsca do zamieszkania, żeby móc gdzieś pomieszkać dopóki nie dorobią się wpłaty własnej na mieszkanko, nikt nie pisał o przepisaniu mieszkania. Tak przynajmniej ja to odczytałem.
        Uważam za mądre wydrukowanie i wywieszenie info na słupach z podkreśleniem że szukacie miejsca do zamieszkania(nie formułować tego opieka w zamian za mieszkanie, bo tak jak inni tutaj można się przerazić że chcecie przepisania domu po jej śmierci!)
    • Gość: able071 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.09, 08:57
      Polak Polakowi zawsze wilkiem... obojetnie czy kraj czy zagranica... tragiczne
      • Gość: agatap35 IP: *.static.tvk.wroc.pl 24.08.09, 12:06
        Zgadzam się z Tobą.
        Nie chcę uogólniać, ale to co wypisują osoby goszczące na tym forum ... jest
        straszne i mówi bardzo dużo o tych ludziach. Nie będę analizować każdego wpisu
        ... . Mam wrażenie że znaleziono sobie worek treningowy.
        • Gość: ana IP: 79.110.196.* 29.08.09, 20:03
          Z calym szacunkiem dla pani ,ktos ma wziasc pod swoj dach 5 osob i z nimi sie
          meczyc ,przeciez potrzebuje starsza osoba spokoju a jak ma dom do remontu to
          sprzeda i kupi komfortowa kawalerke i bedzie miala spokoj i na opiekunke i
          taksowke .Czy pani mysli ze starsza soba bedzie dobrze sie czula zyjac Waszym
          zyciem i sprawami i akceptowala blizsza i dalsza rodzine i znajomych w swoim
          domu i jeszcze mialaby przepisac pozniej wszysko na WAS ,tylko kazdy ma swoje
          zycie ,upodobania ,chimery juz w starszym wieku i nikt nie zechce miec w swoim
          domu na starosc placzacego niemowlaka ,osoba mieszka sama i nagle zwala mu sie
          5 osob bo to musi byc dom bo inaczej w 4 pokojach nawet wlascieciel poczuje sie
          we wlasnym domu jak na sublkatorce i bedzie musial moze dostosowac sie do Was
          czy sobie cos we wlasnej kuchni ugotowac bo pani bedzie miala 5 osob do
          wykarmenia czy bedzie kolejka do ubikacji czy lazienki,beda wisialy prania z 5
          osob ,super pomysl na swoja zyciowa wygode bo ta starsza osoba pewnie mialaby
          juz takich gosci po kilku dniach dosc i wolalaby aby byc sama ale o tym sie nie
          mysli ,ze jak ktos szuka kogos do opieki to najwyzej 2 osoby bo ma teaz prawo do
          spokoju na starosc we wlasnym domu ,nie wyobrazam sobie aby mi nagle wprowadzilo
          sie do do 5 osob i w tym male dziecko i ja mam tak mieszkac ,no chyba ze Babcia
          niedoslyszaca,niedowidzaca i lezaca i czekajaca na smierc.Co innego opiekowac
          sie kims ,zapewnic spokoj,pomagac w remontach a po smierci przejac dopiero
          nieruchomosc .
        • Mieszkacie w windzie.
    • Gość: Migotka IP: 188.33.159.* 22.04.10, 12:47
      Mam nadzieje ze faktycznie sie znalazlo. Widzicie tylko oszustow - a sami
      jestescie jak hieny i pastwicie sie nad ta biedna kobitka.
      Czasami starsza osoba nie ma bliskich, albo... nie ma z nimi kontaktu. Radosne
      dzieciaki, ktore bedzie mogła traktowac jak przyszywane wnuki moga byc jak
      promyczki nadziei dla umeczonego chorobami i staroscia ciała. Maz ktory potrafi
      wyremontowac mieszkanie, ktorego ta osoba nie umie juz samodzielnie sprzatac i
      zona ktora przygotuje i poda posilek - jak hotel. A w domu starcow - patrzy sie
      na te same choroby, te same wygiete cierpieniem ciała i pielegniarki z ktorych
      moze dwie na dziesiec pracuja z powolania. Jest jeszcze opieka domowa - tu
      odsetek "dobrych" jest podobny, a zazwyczaj te osoby zeruja na drobnych dobrach
      - kryształy bizuteria itp. Wiec po co wyprzedawac sie ratalnie osobie ktora
      wpada na kilka godzin jak moznaby w to miejsce miec rodzine ktora byc moze obok
      opieki da rowniez milosc. A zadanie dla tej rodziny wcale nie jest łatwe. Starsi
      ludzie maja czesto swoj swiat, swoje pretensje i nawyki, a do tego obsługa
      skrajna - mycie przewijanie ciała ktore juz nie jest w stanie samo sie poruszac
      wymaga wiele sily fizycznej i samozaparcia. Powodzenia dla autorki.
    • Gość: gosc IP: 84.203.114.* 18.07.10, 21:58
      wam to sie chyba cos pomylilo poczytajcie najpierw ile kosztuja
      mieszkania we wroclawiu i sprawdzie jakie sa kryteria kredytow nawet
      z jednym dzieckiem jest ciezko o kredyt. A co do ilosci dzieci to co
      was qwa to interesuje chca miec 3 maja i nic wam do tego. Jest wiele
      osob starszych ktore sobie nie radza zyja w samotnosci a rodzina ma
      ich w dupie to jeszcze taka babcia ma im mieszkanie zostawic?
      paranoja. To nie jest tak ze spisujesz umowe i koniec. napewno jest
      to jakos sprawdzane. Ale pierdzielicie glupoty, moze taka bacia nie
      chce zyc samotnie, zazwyczaj takie osoby tylko mysla o smierci to
      niech spedza te ostatnie lata w "rodzinnym" gronie. Najgorza to
      chyba jet samotnosc.
      • Gość: Taka jedna IP: *.xdsl.centertel.pl 19.07.10, 13:26
        • Gość: jolka IP: 91.206.65.* 14.08.10, 17:55
          czytam te wypowiedzi i jestem porażona nienawiścią ludzi do ludzi najprościej
          nie znajac osoby zmieszac ją z błotem opluc zwyzywac i miec pretensje że ma
          dzieci ja sama bym przyjęła pod opieke jakas starszą osobe samotną do swojego
          domu nie licząc na nic ze strony tej osoby tylko żeby dobrze się u mnie czuła i
          doczekała sobie w miłosci i cieple rodzinnym swoich dni ale w w waszych oczach
          pewnie bym ją zabi ła otruła powiesiła i bóg wie co jeszcze współczuje wam
          ludziska jak możecie życ z takim jadem w sobie
          • Gość: Farna IP: 194.204.135.* 14.08.10, 18:00
            Te same mam odczucia co i Ty ,zwłaszcza ,że przecież Wrocławianie to fajni i
            kulturalni ludzie ,wystarczy popatrzeć na ulice ,jak sobie pomagamy ,wzajemnie
            się przepuszczając na drodze .Wniosek nasuwa sie sam ,na forum siedzą wyłącznie
            frustraci w podartych kapciach przed monitorem i zazdroszczą wszystkim ,którzy
            cokolwiek robią .
            • Gość: jolka IP: 91.206.65.* 14.08.10, 18:33
              witam cię widze że są jeszcze nie zajadliwi ludzie na tym świecie ja weszłam
              przez przypadek na tą strone jestem ze Sląska Górnego oczywiscie i uwierz mi
              jezeli by się znalazła osoba która była by samotna mój dom by był dla niej
              otwarty czy to starsza czy dziecko potrzebujące ciepła miłosci i opieki sama
              jestem matka 15 letniego syna mam różne swoje kłopotki jak każdy ale brak we
              mnie zawisci i nienawiści i nie liczę na profity jeżeli mogę pomóc to to robię
              pozdrawiam serdecznie
    • Gość: Jacek IP: *.adsl.inetia.pl 21.08.10, 10:10
      Wynajmę dom w zamian za opiekę nad nim tel.606996038
      najchętniej osobie starszej bez nałogów lub samotnej. Może to być matka
      z dzieckiem
    • Gość: nemcia IP: *.play-internet.pl 31.01.11, 21:35
      kobieto ja mam dwoje dzieci i od 3 lat mieszkam na stancji i nikomu sie nie użalam a tymbardziej nie pomyslalabym o takim pomysle jak ty. a spokojnie moglabym u rodziców bo mają duże mieszkanie i jeden pokój wolny...ale niektórzy wolą na łatwizne
      • Gość: Asia IP: *.play-internet.pl 15.01.12, 17:32
        Czytam te Wasze wpisy i jestem zszokowana ilu złych i okropnych "ludzi" jest w Naszym kraju- o ile można ich nazwać ludźmi bo raczej hieny internetowe. I nic dziwnego że tak nas inne kraje odbierają, po prostu przez takich ludzi czasem wstyd się przyznać ze się jest Polakiem. Ta technika nowoczesnego porozumiewania w postaci np. internetu miała ludziom ułatwiać życie , a tym czasem na prawie wszystkich forach jeden drugiego obraża i atakuje. I po jasną cholerę nam taki rozwój.
        • Gość: klkk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.12, 17:41
          Jakis czas wstecz moja znajoma kupiła mieszkanko w centrum,właścicielem byl człowiek ktory samotnej staruszce dał kasę na wykup tegoż lokum a ona dała mu akt darowizny za co miał sie nią opiekować. Starszą osobą przez pewien czas odpłatnie opiekowała sie pewna kobieta która to podsunęła kobiecie akt darowizny a staruszka nieświadomie podpisała.Sprawę musiał roztrzygnąć sąd i to właśnie na podstawie wyroku sądowego sporzadzony został akt notarialny nabycia przez moją znajomą. Morał jest taki iż kręci się na rynku nieruchomości pełno szumowin i nieuczciwych ludzi dlatego oferta pani ma takie negatywne komentarze choć jak sądza niesłusznie bo wygląda to wiarygodnie lecz naiwnie.
          • Gość: Magda IP: 94.75.112.* 02.05.12, 09:48
            Czytam te posty i oczom nie wierzę że takie bydło może żyć w naszym kraju!!!
            Rodzina z trójką dzieci, a Wy traktujecie ich jak zbrodniarzy którzy tylko czyhają na jakąś bezbronną staruszkę żeby jej mieszkanie ukraść i jeszcze ją jako babcię wykorzystać.
            Ludzie do jasnej cholery nie każdy mam złe intencje i nie każdy jest złodziejem, prawdopodobnie sami jesteście średnio uczciwi i mielibyście takie pomysły na wykorzystanie takiej pani, tak się składa że
            tysiące ludzi jest samotnych i myślę że rodzina a przede wszystkim dzieci przy odpowiednim podejściu oczywiście mogli by wnieść dużo radości i szczęścia w życie takiej samotnej babci

Ale skąd takie tępaki mogą cokolwiek pojąć, ktoś kto żyje w swoim zrąbanym świecie z takim zrąbanym myśleniem, nigdy nie będzie widział większych tych dobrych perspektyw w takim ogłoszeniu, bo ma tak ograniczone horyzonty że tylko można mu współczuć.

Mam szczerą nadzieję że rodzina znalazła taką osobę, bo posiadanie 3 dzieci to nie patologia jak się wielu w tym chorym społeczeństwie wydaje, i każdemu może się noga powinąć i mieć kryzysową sytuację której jednak nie zrozumieją Ci którym w dupę napchano i nie muszą się martwić o nic.
            Współczuję myślenia i odsyłam do literatury, a może nawet do biblii w której napisano, głodnego nakarmić, nagiego odziać itd, trochę empatii, zrozumienia i serca dla bliźniego się by przydało bo wtedy i samemu jest się lepszym i szczęśliwszym człowiekiem, a nie zgorzkniałym zgredem (i wcale nie chodzi tu o wiek)
            • Gość: Krystyna IP: *.static.korbank.pl 03.05.12, 17:18
              Ladne masz okreslenia do innych a ciekawe,ze powolujesz sie na Biblie to wez kogos do swojego mieszkania i zapewnij mu lokum bo ma przejsciowe klopoty a nie tylko napisalas post a tak naprawde niewiele chyba wiesz obowiazkach z umowy dozywocia za mieszkanie .Kazdy ma prawo wyboru ,mozna miec kilko dzieci i chodzic do opieki i nie zawracac sobie glowy praca ,mozna tez dac ogloszenie ,ze wzamian za przepisanie domu ,mieszkania lub dotrzyma sie towarzystwa jak sie czyta lub nie bede splaca az 30lat kredytu i szukam kogos kto oda mi swoj dom a osoba musi byc sprawna na chodzie itd. Zobacz jaka jest lista w Urzedzie Miejskim gdzie figuruja osoby,ktore nie skalaja sie nigdy dodatkowa praca lub szarpaniem z kredytem bo spokojnie czekaja na darmowe mieszkanie ,nigdy nawet nie podejma lepszej pracy bo straca punkty i nie otrzymaja socjalnego mieszkania bo zawyza sobie dochod .Czy ktos komus pomaga jak ma kredyt,stracil prace,ciezko zachorowal,ma problemy w rodzinie czy gdy wkracza komornik i traci dach nad glowa,musi sobie poradzic .To ze ktos ma kilkoro dzieci to tez jego wybor zyciowy ,wszystko zalezy od podejscia takich osob do opieki wynikjacej z dozywocia i zapewnienia komus naprwde godziwej opieki i zaspokojenie jego potrzeb zyciowych .Czemu sie litowac na kims kto ma dzieci i czeka na mieszkanie socjalne bo ma male dochody a jak jest roznica jesli chodzi o pomoc jak ktos tyra na kliku etatach i sam kupuje mieszkanie bo nie dostanie od panstwa ,ma tylko 1 dziecko bo na wiecej go nie stac .Nikomu nie jest latwo zyc z tym,ze ci co czekaja na darmowe do 10lat dostana a kredyt to tylko 30lat i ciekawe komus jest tak naprawde gorzej w zyciu i kto zniszczy bardziej swoje zdrowie .
              • Gość: nowa IP: *.play-internet.pl 05.05.12, 18:18
                Ja wam powiem tak!Tez mam 3 dzieci i starałam się o mieszkanie socjalne ok.3 lat z rzędu.Oczywiście to ze siedem osób siedzi sobie na głowach na 40 m2 na 2 małych pokoikach uznali za bardzo dobre warunki!!!!Po trzech latach zrezygnowałam ze starania się o socjalne,stwierdziłam że to nie na moje nerwy.Kredyt na mieszkanie odpada ponieważ nie jest wcale łatwo taki kredyt uzyskać.Wiem bo próbowaliśmy i w ten sposób.Ja sama gdybym dostała taką ofertę dom w zamian za opiekę od ręki zgodziłabym się.I tu nie chodzi wcale o to że ktoś poluje na dom za darmo!!!!!!!Głupoty piszą co niektórzy!!!!!Chodzi o to że niektórzy ludzie mają nieco gorszą sytuację i finansową i mieszkaniową (NIE KAŻDY RODZI SIĘ Z SAKIEWKĄ ZŁOTA W KIESZENI) !!!!!!!!A to ze ktoś ma 3 dzieci to co to takiego????Każdy ma tyle ile jest mu przeznaczone!!!!!W naszym kraju po prostu ciężko się żyje ,ludzie uciekają za granicę, bo tu na nic ich nie stać i to wszystko nie wina ludzi tylko RZĄDU KTÓRY ROBI TO CO ROBI!!!!
                • Gość: stary IP: *.internetia.net.pl 05.05.12, 18:57
                  Chodzi o to że niektórzy ludzie mają nieco gorszą sytuację i finansową i mieszkaniową (NIE KAŻDY RODZI SIĘ Z SAKIEWKĄ ZŁOTA W KIESZENI) !!!!!!!!A to ze ktoś ma 3 dzieci to co to takiego????Każdy ma tyle ile jest mu przeznaczone!!!!!W naszym kraju po prostu ciężko się żyje ,ludzie uciekają za granicę, bo tu na nic ich nie stać i to wszystko nie wina ludzi tylko RZĄDU KTÓRY ROBI TO CO ROBI!!!!

Nie urodziłem się z sakiewką złota, nie narobiłem dzieciaków - albo nie są mi przeznaczone, albo stosowana antykoncepcja jest skuteczna. Uczyłem się ciężko i długo, studiowałem za grosze głodując. Teraz mam dobrą pracę i się o nią nie muszę bać z racji tego że mam wysokie kwalifikacje.

Kiedy w podstawówce koledzy chodzili pić po krzakach ja się uczyłem i odrabiałem lekcje, kiedy w liceum towarzystwo balowało, ja się uczyłem i douczałem się po lekcjach. Kiedy na studiach koledzy balowali ja przygotowywałem się do zajęć, a na balowanie nie miałem kasy.

Teraz w weekendy się dobrze bawię a w tygodniu zapieprzam i płacę podatki, więc nie pitol głupot że dzieciaki są komuś przeznaczane albo nie, a że nie masz roboty to wina rządu!

Każdy jest kowalem swojego losu, a jak nie umiesz zagwarantować dzieciom godziwych warunków to ich nie robisz - są na to proste metody. Mi się w tym kraju żyje dobrze, ale może jestem nietypowy bo ciężko pracuję. Za dzieciaki też się wezmę w odpowiednim czasie, jak będę mógł im odpowiednio zabezpieczyć przyszłość, a nie jak mi będzie "przeznaczone".
                  • Gość: kamillka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.12, 17:31
                    Chyba za krótko się uczyłeś bo tak głupiego stosunku do życia dawno nie spotkałam. pamiętaj życie jest za krótkie ,kiedy zechcesz sięgnąć/ a możesz i nie sięgać/ po swoje przeznaczenie może być za późno...
                  • Gość: fiodor IP: *.ip.netia.com.pl 25.06.12, 00:33
                    mądralo wykrzykujaca jakas to mądra.Po pierwsze troche pokory,znam mase ludzi,ktorzy rowniez jak Ty uczyli sie jak Ty dobrze, a nawet lepiej,ale o tym nie trabia na forach,a wcale nie sa superbogaci,nie stac ich na kredyt,choc prace maja dobra i sa pracowici.Wiec mi tu nie p...dol.bo zycie nie jest takie racjonalne jak ci sie wydaje,a sprawiedliwe w ogole.Czasem moze sie przedwczesnie skonczyc i co wtedy po planach dalekosieznych?zakopane w piachu.Ja zyje chwilą.8 lat podstawowki,nie przeznaczałem tylko na nauke,ale na kontakty towarzystkie,fajne lata.wspominam do dzis.liceum piłem w knajpkach z kolegami i kolezankami,jezdziłem po kocertach mase wspomnien,swietnie nie załuje niczego,studia przebalowane ,niezapomnianie przezycia,gdy inni sie uczyli,jak poznawałem ludzi,z ktorymi mam kontakt do dzis i nadal sie spotykamy i jest super miec taka paczke znajomych.Praca raz zle raz dobrze,ale gdy sobie,pomysle,ze miałbym dzisiaj umrzec w wyapdku smaochodywm,to niczego bym nie załował..z tych lat..a Ty??zyłem chwilą i doceniałem chwile i ludzi,a nie myslałem tylko o sobie
              • Gość: nikt IP: 94.42.231.* 31.07.12, 13:55
                To trochę dziwne,że nie zbulwersowały cię wszystkie poprzednie posty a ten jeden aż cię poderwał. Czyżby Biblia zadziałała jak woda święcona na diabła? To prawda, wszyscy wybieramy swoje ścieżki i to jak chcemy przeżyć życie - i ci ludzie, którzy w waszym mniemaniu poszli na łatwiznę i ta osoba, która ich przygarnęła! To są ich wybory. Mogą was boleć, mogą obrażać wasze poczucie sprawiedliwości dziejowej, ale nikt wam nie zabronił napisać podobnego postu zamiast zarzynać się jak wieprze dla kredytów i bankierów. Zachowujecie się jak moja teściowa! A nikomu nie życzę nad nią opieki :) Jak wam tak bardzo dupy ściska to pomyślcie że może właśnie na taką waszą teściową dziewczyna trafiłą i teraz musi się zajmować - no ilu z was przyjmie własną teściową pod dach na stare lata?
    • Słuchajcie jaki patencik: laska zaczynała od 20 m. na Prusa darowane po znajomości z Kwaterunku dla wykonawcy Ojca budowlańca na ślub. Następnie zamieniła sucz na Osobowice 40 m. za zadłużenie 2900. Teraz znaleźli samotną chorą 60+ na raka z Milickiej we Wrocławiu z willą gierkiem +_ duuuża działka. Tak spisali, że wrócili po pół roku na to stare plus mają nowe za frajer tyle że do małego remontu. Przypuszczam że ją udusili. Ona krzyczała przez telefon o spłatę oni odpowiedzieli jej tak: jesteś chora? To zdychaj !!!!!!!!!!!! Pa.
    • Gość: majka IP: *.dynamic.chello.pl 09.01.13, 20:21
      Jestem przerażona , ileż jadu ludzie tu wylali. Czy wy wszyscy tak naprawdę , czy to jakiś spektakl ? Ciarki mi przeszły po plecach . Obserwuję dookoła siebie samotnych, starszych ludzi . Mieszkają sami , nigdzie nie wychodzą. Do wynoszenia śmieci i robienia zakupów , wynajmują przypadkowych ludzi, sąsiadów płacąc im drobne sumy. Rodzina tylko czeka na śmierć . Na święta wywożą ojca , matkę do szpitala, bo Mamusia się źle poczuła i....całe Święta spędza w szpitalu . Chcielibyście takiego życia, czy może wolelibyście mieć kogoś przy swoim boku ? żal mi Was , a pewnie 90% z Was do kościola chodzi co niedzielę i do puszki dla biednych daje- nie wiedząc nawet dla kogo, nie interesując się tym .Boże , widzisz i nie grzmisz!!!
      • Gość: piotr IP: *.ip.shentel.pl 22.04.13, 19:02
        Większość ludzi, którzy wypisują tutaj swoje jakże cenne w swoim mniemaniu brednie, zupełnie nie ma pojęcia czym jest starość, samotność, niemoc fizyczna objawiająca się w codziennych, zwyczajnych dla innych ludzi czynnościach. O chorobie nie wspomnę, bo to i tak przerośnie tutejszych mędrców. To tak, jakbym im napisał o teorii kwantowej..... Chciałbym, aby oni wszyscy za kilkadziesiąt lat, snując się w samotności w domu, w którym oprócz nich samych nikogo nie ma, nie mając sił iść po zakupy, czekając na żałosną rentę aby dokupić brakujące leki, mając nadzieję że jakiś sąsiad zapuka do drzwi i zapyta się czy czegoś nie potrzeba, bo samemu to już nie da rady nawet prania rozwiesić, to wtedy przypomną się im te wpisy na tym forum. Pomyślą o sobie. O swoim losie. O swojej beztroskiej, wesołej starości.....
        • Gość: ewa IP: *.static.korbank.pl 22.04.14, 09:26
          Owszem masz racje jedno to starosc i niemoc a drugie to wpakowac sie komus w zycie z rodzina i rzadzic jak na swoim od razu za przepisanie mieszkania i osoba starsza nie jest juz we wlasnym domu ale na czyjesc lasce bo nie wie tez jak to bedzie z obydwu stron i nagle ma lokatorow i male dzieci,pranie,gotowanie,czyisc gosci i siedzi i zamknieta w pokoju bo potrzebuje spokoju we wlasnym domu a go nie ma ,takze nie kazdy ,musi ladowac sie komus do mieszkania i niech zaopiekuje sie kims naprawde a zamieszka po jego smierci i niech nie przestwaia komus zycia i nie laduje sie na sile ze swoimi porzadkami bo osoba starsza nie jest do tego przywyczajona i ma swoj maly swiat i poczucie bezpieczenstwa we wlasnym domu .Czy Ty wiesz co piszesz ,wez sobie do domu 4 obcych lokatorow mieszkaj z nimi a jaka ta pomoc bedzie inna ,to sie okaze bo moze tez sie ograniczyc do zaplaty swoich rachunkow i popchniecia czegos czy zakupow i oczywiscie obie strony nie musza sie ze soba zgadzac mieszkajac dluzej i beda soba zmeczone lub kazdy z nich bedzie mial inne oczekiwania.Czasami lepiej wziasc nie korzystna forme odwroconej opieki i miec pieniadze na opieke do konca zycia a ta druga czesc pozostala zapisac komus dozywocie za opieke .W zalznosci na kogo sie trafi czy kots chce tylko skorzystac czy naprade sie zaopiekowac i poswiecic swoje zdrowie,czas i pieniadze dla danej osoby czy tylko czeka na jej mieszkanie

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.