Dodaj do ulubionych

Pozycjonowanie domowe.

16.12.11, 20:40
Więc mam stronę , i chcę sobie sama ją popróbować pozycjonować : w jaki sposób polepszyć
miejsce w google? Podpowiedzcie ale tak naprawdę jak najprościej. Np. pomagają linki na innych stronach ale tyko aktywne ? Czy nap niaaktywny z którego nie ma przekierowań też coś daje? Podpowiedzcie proszę.
Edytor zaawansowany
  • trynus 17.12.11, 20:02
    Przeczytaj tekst jak wypozycjonować stronę, a pod nim znajdziesz jeszcze kilka pokrewnych, przydatnych artykulow :)

--
    Przyspiesz komputer podnosząc wydajność komputera - przeczytaj np jak przyspieszyć internet.
  • sorger 19.12.11, 09:04
    Dodaj stronę do narzędzi dla webmasterów (produkt Google'a), następnie dodaj tam mapę strony, a później głównie linkowanie. Podaj również stronę to sprawdzę na ile jest zoptymalizowana i zaproponuję ewentualne zmiany, bo strona musi być zgodna ze standardami W3C najlepiej.

--
    Dla posiadaczy salonów kosmetycznych polecam sprzęt kosmetyczny.
  • legiono-wianka 20.12.11, 10:42
    Poczytałam sobie o długim i krótkim ogonie , ale... Pytania będą głupie ale ponoć kto pyta nie błądzi więc : czy linkowanie i katalogowanie może wzmacniać efekt tego długiego ogona???
    I .. co to jest preclowanie?
  • trynus 20.12.11, 11:02
    Tak, wzmacnia jedno i drugie.
    Preclowanie tez wzmacnia. To publikowanie artykulow o najczesciej niskiej jakosci na moderowanych przez czlowieka stronach.

--
    Przyspiesz komputer podnosząc wydajność komputera - przeczytaj np jak przyspieszyć internet. Dowiedz się jak wypozycjonować stronę
  • sorger 21.12.11, 09:26
    Chodzi o to, że wyszukiwarki/indexarki lubią treść merytoryczną. Sam link jest dużo mniej wartościowy, niż np. link pod artykułem/w artykule o danej tematyce. Mało tego. Jeżeli artykuł (precel) nie będzie niskiej jakości (zazwyczaj jest ze względu na to, że ma być szybko napisany i dla robota, a nie dla czytelnika) to mogą linkować do niego inni, co zwiększy szansę, że ktoś (zarówno człowiek jak i robot) wejdzie w Twój link. Może też wzrosnąć PageRank tego artykułu, a docelowo i Twojej strony, co również przekłada się na pozycję w SERP'ach (wynikach wyszukiwania).

--
    Polecam sklep z urządzeniami kosmetycznymi. Nowoczesny sprzęt kosmetyczny.
  • legiono-wianka 21.12.11, 22:10
    A co z linkami nieaktywnymi ? Są takie np.w większości portali które oferują darmowe reklamy ,
    te linki ( z których przekierować do strony właściwej) mojej się nie da wpływają jakoś na pozycję? I jak możecie drodzy panowie podajcie mi jakieś katalogi gdzie można łatwo! się dodać .
  • chilligroup 25.12.11, 12:42
    Te katalogi w których jak to okreslilas mozna latwo sie dodac maja zazwyczaj slaba jakosc, tzn niskie pr
  • legiono-wianka 26.12.11, 10:49
    Więc tak po pierwsze łatwo je odnaleźć ale jak bym umiała to nie prosiła bym o namiary . Wystarczy wpisać darmowe katalogi i tp. ale w tym sęk że no zazwyczaj ściema bo i tak są płatne .Po drugie odnośnie precli to po miesiącu można je usuwać ze strony czy mają tam być i trzeba dodawać nowe , bo to istotne .
  • sorger 27.12.11, 10:09
    Mają zostać, w momencie kiedy stracisz precle (względnie linki) to cała "moc" Twojej strony spadnie.

Dlatego inwestowanie w płatne katalogi i firmy pozycjonujące to inwestycją stała.

Linki również mają zostać. Ta cała "moc" zależy również od wieku Twojej jak i linkujących domen. I nie da się tego zrobić szybko (w sensie wypozycjonować strony). Domena, której wiek jest "silny" to np. domena 10 letnia, dlatego wiele osób posiada domeny często nawet nic na nich nie mając. Koszt takiej inwestycji jest stosunkowo niewielki.

--
    Polecam wyposażenie salonów kosmetycznych. Sprzęt kosmetyczny.
  • buderus-serwis 27.12.11, 12:18
    Oj. Najlepiej poczytaj u źródła:
    groups.google.com/a/googleproductforums.com/forum/#!categories/webmaster-pl/indeksowanie-i-ranking
  • buderus-serwis 27.12.11, 12:25
    Pytając kogo popadnie możesz sobie zaszkodzić. Precle sobie daruj. Nie sugeruj się PR katalogów. A płatnych katalogów nie lekceważ, bo to, że ktoś bierze opłatę za umieszczenie wpisu może wskazywać na wysiłek jaki wkłada w pracę nad nim. Dodanie do jednego dobrego katalogu typu katalok.pl czy kataloog.org może być warte więcej niż wpis w stówce darmowych :).
    Są różne metody na sprawdzanie trwałej wartości katalogu (pozycja w Google na darmowy katalog stron to nie wszystko). Jedną z nich jest Alexa Rank, który podaje w przybliżeniu popularność strony oraz
    komenda site:nazwa-strony - ta funkcja udostępniana przez Google zwraca Ci ilość zaindeksowanych podstron serwisu - jeśli jest ona przybliżona do ilość opublikowanych na stronie wpisów - katalog jest ok. To tylko niektóre metody :)
  • legiono-wianka 27.12.11, 22:16
    Ok dzięki za odpowiedzi sprzeczne ale ok. Więc tak , dla czego precle mam darować i po 2 mamy taki facebook i ktoś tam lubi to w jakiś sposób wpływa to na pozycjonowanie bo to link aktywny . Czy ma to znaczenie czy jeden to lubi czy 200 ???
  • sorger 16.01.12, 09:56
    buderus-serwis napisał:

> Jedną z nich jest Alexa Rank, który podaje w przybliżeniu popularność

No akurat w przypadku Polski Alexa nie ma zbyt dużego (jeżeli ma w ogóle) znaczenia. Tym z kolei ja radzę Ci się nie sugerować. Tzn. może inaczej. Jeżeli wskaźnik Alexa będzie niski - to znaczy, że katalog jest wartościowy, ale jeżeli będzie wysoki wcale nie znaczy, że będzie bezwartościowy. Po prostu w Polsce stosunkowo mało osób ma zainstalowane narzędzia pozwalające obliczać ranking Alexa.

--
    Innowacyjne urządzenia kosmetyczne: thermolifting, makijaż permanentny.
  • legiono-wianka 27.12.11, 22:35
    Podrzućcie mi jakieś miejsca żebym coś dodała w gratisie:) Proszę ..
  • leon64 01.01.12, 19:59
    Wpisz w googla frazę: forum reklamowe, a następnie wejdź na te strony które ci się wyświetliły, i zareklamuj za darmo swoją stronę na tych forach, to jest najbardziej popularny sposób na reklamę dla młodych/początkujących webmasterów
    --
    Angry Birds Online - Bardzo wciągająca, darmowa gra online, bez rejestracji i logowania - SPRAWDŹ !!!
  • legiono-wianka 03.01.12, 23:11
    leon64 dzięki podpowiedz jaka jest różnica między linkiem aktywnym i nieaktywnym ? W wartości pozycjonowania www? Pozdro.
  • waldemarmalec 27.01.12, 13:21
    Dziękuje serdecznie za ciekawy wpis
    --
    www.kreatywnafabryka.com oferuje kompleksowość usług z zakresu informatyki oraz reklamy.
  • postomaniac 04.01.12, 17:44
    Najlepiej i najłatwiej jest dodawać własna stronę do darmowych katalogów.
    --
    Profesjonalna wiedza, artykuły, wsparcie, pomoc
  • mietek129 18.05.13, 12:22
    Katalogi stron do których warto dodać swoją stronę www. Wszystkie mają PR powyżej 4.
    pracaprzezinternet24.pl/katalogi-stron-do-ktorych-warto-dodac-swoja-strone-www/
  • nocnycopywriter 14.01.12, 10:05
    Cześć.

Myków jest sporo.

Zobacz jak się pisze teksty na strony internetowe pod pozycjonowanie- przesyłam Ci adres dwóch stron, gdzie możesz podpatrzyć wzorce oraz linki do krótkiego artykułu na ten temat:

1. www.tekstynastrone.com
    2. www.nocnycopywriter.pl
    3. Copywriting a pozycjonowanie

Pozdrawiam.

Pozdrawiam
  • zuza_m_zuza_m 14.01.12, 14:42
    Ja znalazłam firmę, która w zamian za link do ich strony pozycjonuje mojego bloga. W bocznej szpalcie na notatkiozyciu.blox.pl
    Przy okazji:
    Forumowicze, dlaczego konkurs na Bloga Roku znowu ma wygrać wzruszający blog o życiu z niepełnosprawnością/niepełnosprawnym dzieckiem?! Nie wzbudzam litości stanem swojego ciała ni umysłu, czy tylko dlatego nie mam prawa do kilku głosów? Jeśli masz telefon służbowy, za który nie płacisz - co Ci szkodzi? Proszę o głos :) Szczegóły na notatkiozyciu.blox.pl
    --
    dobryzarobek.pl/index.php?id=622fbdd9e8e2d9b3642d8457d4b7e1be - może ktoś chętny na [b]parę groszy dorobionych przez Internet[/b]? Sprawdzony sposób.

notatkiozyciu.blox.pl - Blog o życiu. Blog kobiety. Zapraszam :)
  • nocnycopywriter 16.01.12, 16:48
    Co masz na myśli pisząc "za link do ich strony"?

Zostaję przy swoim, że teksty na strony internetowe odpowiednio nasycone frazami SEO zrobią swoje.

Oczywiście wszystkie dodatkowe "akcje" mogą tylko pomóc:)

Pozdrawiam

NocnyCopywriter
    www.nocnycopywriter.pl
    www.tekstynastrone.com

• smigol1982 18.01.12, 12:58
    Reklamuj gdzie popadnie na forach wymieniaj się linkami ,bannerami reklamuj się też w katalogach stron.
    --
    e-forumreklamowe.pl - Darmowa reklama stron www i itp.
  • legiono-wianka 18.01.12, 23:21
    Ile fraz powinno być optymalnie ? Lepiej mało czy dużo ?
  • nocnycopywriter 19.01.12, 10:50
    Legowianko (ciekawy NICK!)

Fraza SEO/słowo kluczowe powinno znaleźć się w każdym nagłówku (h1,h1,h3) i śródtytule. Ilość słów kluczowych w pojedynczym tekście lub akapicie nie może przekroczyć 7%.

Przeczytaj krótkie artykuły na ten temat: Teksty www SEO, Pozycjonowanie a copywriting,
    Nowoczesny copywriting, Copywriting i webmarketing

Profesjonalne teksty na www naprawdę dobrze pozycjonują.

Pozdrawiam,
    NocnyCopywriter
    www.nocnycopywriter.pl
    www.tekstynastrone.com

• legiono-wianka 19.01.12, 21:48
    Legowianko ( ciekawy , czyj???) ?Ale na stronie nie w tekście , są zasady? Np mam firmę sprzedającą x ( nazwijmy x=długopis) więc lepiej kilka typy długopis,długopisy ,długopisy legionowo,długopisy pod legionowem..... czy raczej mnie to lepiej?
  • nocnycopywriter 23.01.12, 11:10
    Wybierz klika fraz kluczowych, np. dobre długopisy, długopisy legionowo, długopisy oferta, długopisy ceny - sama pewnie wiesz najlepiej. (Sprawdź ile konkretna fraza generuje rekordów - wpisz po prostu w Google i zobacz ile jest wyników). Następnie obuduj te frazy tekstem. Najkorzystniej, aby występowały w nagłówkach (h1,h2) oraz śródtytułach. Ilość fraz w pojedynczym tekście nie powinna przekroczyć 7%.

Rozklikaj się po mojej stronie - zobacz jak powinny wyglądać teksty na www.

Pozdrawiam,

NocnyCopywriter
    www.nocnycopywriter.pl
    www.tekstynastrone.com

• darex21 19.01.12, 15:56
    Zgadzam się z poprzednikami ,warto dodawać stronę do darmowych jak i płatnych katalogów stron.Można także wykupić sobie linki na jakichś stronach.
    --
    Grzejniki
    Lego Creator
  • nocnycopywriter 23.01.12, 11:14
    Dystrybucja linków - tak jest ! Wszędzie gdzie się da.

W ten sposób Twoja firma oraz teksty na strony internetowe pracują najefektywniej. Teksty na www bez wsparcia w postaci dystrybucji linków często nie mają szans, aby ujrzeć światło dzienne. Tak właśnie budujemy page rank.

Pozdrawiam,
    NocnyCopywriter
    www.nocnycopywriter.pl
    www.tekstynastrone.com

• wladca_malp 24.01.12, 16:26
    Co sądzicie o linkowaniu strony za pomocą automatów tj. Xrumer ?

----
    Tusze, tonery, ksero, regeneracja, napełnianie, poligrafia.TANIO!
  • dorabiam24 26.01.12, 04:03
    wg mnie i osób bardziej zaawansowanych z pewnością stwierdzam że najlepszą metodą jest własne zaplecze. katalogi i inne zabawy owszem ale tylko zaplecze dobrze postawione ma swoją siłę. Tu narzędzie ułatwiające postawienie go. na cene nie patrz są 3 wersje tego majstersztyku za drogie to poszukaj na tej stronie na dole inne wersje, jest nawet darmowa ale baner wkleja czy cos... link: adf.ly/50bvq
    --
    Dobry Zarobek
    Zadania Internetowe
  • domija74 29.01.12, 17:47
    Ja używam programów ze strony www.polseo.com i uważam, że jest to najlepsza strona do takich rzeczy.
  • iqarius 07.02.12, 19:27
    Wpadłem na to forum i zacząłem czytać posty i odpowiedzi. Cięzko mi się połapapać w tej choince tekstów i myślę ze tego typu forum nie jest odpowiednim miejscem na udzielanie porad dla osób takich jak ty. Nazwa "pozycjonowanie domowe" ujęła mnie za serce ponieważ jest cieplejszą odmiana "pozycjonowania organicznego" jakie propagujemy na łamach Projektu IQ-arius. Poczytaj sobie o ideologii Przyjaznego Internetu jaką propagujemy. Poczytaj o klopotach z jakimi borykają się młodzi biznesmeni próbujący przebić się ze swoimi przedsięwzięciami poprzez gąszcz chwastów internetu i wtedy zdecydujesz. Jeżeli twoja strona internetowa odpowiada naszym kryteriom możemy przyjąć cię do naszego projektu pilotażowego testującego arkana systemu 6-cio stopniowego pozycjonowania będącego składnikiem pozycjonowania organicznego, (które za twoim przyzwoleniem możemy nazywać również pozycjonowaniem domowym). A za kilka dni podzielisz się z nami swoimi obserwacjami czy to pomogło. Iqarius
  • legiono-wianka 15.02.12, 00:25
    Więc w dziale aktualności wpisałam taki sobie artykuł i?? Po tygodniu we frazie np. Długopisy Legionowo (fraza jest inna oczywiście) moja strona www jest załóżmy 30 w google a artykuł ze strony ze swoim adresem www.xxx.inedscośtam jest 20 i pytanie brzmi : czy to źle, dobrze, czy nijako? Dopomóż. Dzięki :)
  • rudy_mis 19.01.15, 16:14
    Bardzo pomaga dodawanie swojej strony do katalogów stron, ja mogę polecić katalog cwierk.pl, który w innowacyjny sposób wykorzystuje podlinkowanie do google za pomocą portalu społecznościowego
  • bxmmultimedia 21.08.15, 12:13
    Polecam firmę bxm.pl Mają bardzo bogate portfolio bxm.pl/portfolio.html lub firmę tworzeniestronwarszawa.pl
  • zapsska 09.09.15, 07:17
    Aby pozycjonować musisz mieć jakieś tam podstawy.W sieci są kursy uczące jak pozycjonować tak wiec proponuję się nimi zainteresować. Na przykład tutaj:
    strefakursow.pl/kursy/e-marketing/pozycjonowanie_i_optymalizacja_stron.html
    Kurs pokazuje na co zwrócić uwagę w pozycjonowaniu.Na początek jest to dobra opcja.
  • bxmmultimedia 24.09.15, 12:35
    bxm.pl tworzenie stron warszawa - polecam jako firmę projektującą strony w warszawie i krakowie
  • olgamat41 28.10.16, 10:50
    Jeśli chodzi o samodzielną optymalizacje stron to polecam tego Pana mroptim.pl/optymalizacja-seo-strony-internetowej/ ma vlog na YT gdzie są odcinki właśnie na ten temat.
  • antysz1313 02.07.17, 19:41
    Musicie się bardziej postarać

--
    antysz Zgred
  • karmelkowypiecyk 10.07.17, 22:42
    Warto rozpocząć od dokładnej lektury narzędzia Google Search Console - projektmarketing.pl/google-search-console-wideo-poradnik-z-instrukcja-obslugi/:) Umiejętne posługiwanie się narzędziem umożliwia niemal samodzielne pozycjonowanie stron od podstaw ;) Dla początkującego jak najbardziej wystarczy, aby skutecznie walczyć o wysokie pozycje pod long tail.
  • rob.ertos 13.11.17, 21:06
    Załóż swojego bloga i pisz treści podobne do tych, które masz na stronie. W posty na blogu wrzucaj linki do swojej strony, któą pozycjonujesz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka