Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Rainbow Tours - proszę o opinie! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Kochani!
    Chcę wybrać się na wyceczkę z Rainbowem do Maroka. Jakie macie
    zdanie na ich temat, bo widzę, że tu rzadko o nich wspominacie.
    Bardzo Wam z góry dziękuję. :-)
    --
    Ja bardzo lubię muzykę pod kątem słuchania.
    • Byłam z nimi na 4 objazdówkach tj. Włochy, Grecja, Chorwacja i
      tydzień temu w Pradze.Żadnych zastrzeżeń. Co do pobytów to nie wiem.
      Ogólnie muszę powiedziec ze na objazdówkach mają dobrych pilotów.
      Programy realizowane w 100 %.
      • Oj, ja też jadę na objazdówkę - Cesarskie Miasta- i bardzo się
        cieszę, że w objazdówkach się sprawdzili. Zwłaszcza, że piloci to w
        sumie podstawa takich wyjazdów.
        --
        Dasz wiarę?!
        • nedzioza napisała:

> Oj, ja też jadę na objazdówkę - Cesarskie Miasta- i bardzo się
          > cieszę, że w objazdówkach się sprawdzili. Zwłaszcza, że piloci to w
          > sumie podstawa takich wyjazdów.
          Ja właśnie wróciłam z Cesarskich Miast. Maroko super, a do pani pilotki nie mam
          żadnych zastrzeżeń.
          Jak masz jakieś konkretne pytania, to napisz na priw albo przenieśmy się na
          forum Maroko.
          --
          Magdalaena
    • Byłam 2 razy na objazdówkach z Rainbow - CHorwacja i Włochy. Byłam
      zadowolona, zero problemów. Wszystko tak jak opisane w ofercie
      wycieczki. A piloci rewelacyjni! Ja byłam zadowlona, ale moi znajomi
      była we Francji i kiepsko wspominają, głównie ze względu na słabą
      pilotkę.
      Ile ludzi tyle opinii.
    • Gość: Inka1000 IP: 217.153.161.* 10.05.10, 19:11
      Bydłam na dwóch wyjazdacha 7+7 Hiszpania i Portugalia oraz Izrael
      plus Egipt. Organizacja na objazdach o.k. Na pobycie wszystko zależy
      od hotelu jaki wybierzesz. Nie mam zastrzeżeń, dlatego wybieram się
      z Rainbow również w najbliższe wakacje. Jest to raczej solidne biuro.
      • Gość: rubin777 IP: *.retsat1.com.pl 10.05.10, 20:22
        Byłam na kilku objazdówkach,było ok.Na pobytach byłam 3 razy.Wybrałam hotele
        **** i *****. Hotele dobre,ale Rainbow miało w nich wykupione najtańsze pokoje
        bez możliwości zamiany.Biuro tych informacji nie ujawnia choć dopytywałam się
        przy rezerwacji.Wprowadza w błąd klienta
        i dlatego zrezygnowałam z ich ofert.
        Na przestrzeni lat 1994-2008 kiedy jeździłam z Rainbow uważam,że bardzo obniżyli
        standardy.
        • Ja byłem z nimi na wycieczce objazdowej w Egipcie, później w Grecji, ostatnio w
          Paryżu. Wg mojej oceny biuro wywiązuje się z opisanego planu wycieczki, noclegi
          na objazdówce schludne ale luksusów bym nie oczekiwał, faktem jest że strasznie
          naciągają na wycieczkach fakultatywnych, które można wykupić na miejscu już za
          50 - 70% ceny które oferuje biuro RT. Zgadzam się po części z przedmówcą, że
          standarty jednak również w tej firmie się obniżają, ostatni wyjazd ten do Paryża
          nie spełnił moich oczekiwań, organizacyjnie na niskim poziomie, więc nie napiszę
          że jestem zadowolonym klientem Rainbow Tours ...
    • Gość: Tajlandia IP: *.rev.pro-internet.pl 23.05.10, 16:22
      Wróciłam z Tajlandii z RT (Baśniowa Tajlandia), przewodnik Konrad,
      organizacja SUPER, hotele SUPER, wiedza przewodnika SUPER z plusem,
      ogolnie polecam, w przyszłym roku też z RT będę jechała na
      wycieczke, bo warto!!!
      • Gość: oro11 IP: 213.231.192.* 23.05.10, 16:28
        Witam.
        Czy ktoś z forumowiczów był może z Rainbow na
        wycieczce "Bursztynowym Traktem" do St. Petersburga przez kraje
        nadbałtyckie?
        Czy mógłbym prosić o opinie na temat tej właśnie wycieczki?
        Z góry dziękuję ;-)
        • Ja z nimi byłem
          2 razy na Dominikana
          Kubia
          Egipt
          Sri Lanka
          jestem jak najbardziej zadowolony

--
          -
          Uwolniony od religii na dobre. Wyobraź sobie nasza planetę bez religii. Bez
          wojen, bez nienawiści, bez fanatyzmu religijnego....
          • Byłem z nimi na objazdach trzy razy Kuba i Przylądek Północny super - polecam.
            Włochy i Sycylia - Szlakiem Pomarańczy - fajna trasa, ale pilot beznadziejny

• Właśnie wróciłam z Maroka - Cesarskie Miasta. Nie mam zastrzeżeń.
              --
              Kiedy los podsuwa ci sęki - upiecz z nich sękacz.
              • wróciłam własnie 3 maja z wycieczki "Bursztynowym traktem" z biura
                Rainbow
                • Gość: oro11 IP: 213.231.192.* 26.05.10, 18:22
                  Witam - czy mogę prosić o garść informacji na temat
                  wycieczki 'Bursztynowym Traktem"? - chodzi mi przede wszystkim o
                  standard hoteli, "poziom" przewodnika i ogólnie o organizację wyjazdu
                  dzięki
                  • hotele ok, 1 nocleg w talinie łącznie z kolacja i śniadaniem - hotel
                    w wysokim budynku, czysty, bardzo ciepły, jedzenie dobre,
                    Petersburg - pokoje miałam na 15 piętrze, hotel duży, pokoje wygodne
                    i czyste, ciepłe, mielismy tylko sniadania ale były bardzo obfite,
                    można sie było najeść po same uszy, no i 1 nocleg w Wilnie - trafił
                    mi sie apartament, po prostu cudo. W tallinie przewodniczką była
                    młoda dziewczyna mówiąca po rosyjsku - pilotka była tłumaczem, było
                    ok, zwiedzanie trwało ok. 3 godzin. Ale najpierw było zwiedzanie
                    Rygi - przewodniczka była Polka tam mieszkająca, oczywiście mało
                    czasu dlatego tylko Stare Miaso i głowna ulica, ale najważniejsze
                    zobaczyliśmy. W drodze powrotnej Wilno - cudowny przewodnik, dobrze
                    widoczny (przeszlo 2 m wzrostu), mielismy tylko kilka godzin więc
                    tempo ekspresowe zwiedzania, Ostra Brama (niestety masza sie właśnie
                    zaczęła, więc kościół był nie do zwiedzania), cmentarz na Rossie,
                    katedra, to co trzeba było to zobaczyliśmy, poszliśmy na zeppeliny
                    na obiad, a potem w Trokach jeszcze kebiny na dokładkę. No i
                    Petersburg - miejsca by tu brakło żeby wszystko opowiedzieć.
                    Mieliśmy przewodniczkę mówiącą dobrze po polsku, więc ze
                    zrozumieniem nie było problemu, w Peterhofie mieliśmy inna
                    przewodniczkę też mówiąca dobrze po polsku. Przewodnicy bardzo
                    życzliwie nas traktowali, mówili że bardzo długo Polacy do nich nie
                    przyjeżdzali, dopiero teraz jest nas więcej. Wyjechaliśmy z Polski
                    24 kwietnia, była to wycieczka przed sezonem, więc nie było dużo
                    ludzi, ale też i Peterhofie trwały remonty w parku i wszystkie
                    fontanny nie były uruchomione - zresztą uruchomienie fontan to
                    prawie święto i rozpoczęcie sezonu. Jechały 2 pełne autokary, musze
                    przyznać jednak, że są to autokary 2 a może i 3 kategorii, na zachód
                    jeżdżą jednak lepsze. Pilotka w porządku - jeden mankament to brak
                    wc pio drodze, naprawdę trzeba mieć dobry pęcherz żeby to wytrzymać.
                    Na końcu wspomnę o granicy z Rosją - 2 godziny odprawy, jadąc tam
                    pies szukał narkotyków, wracając bagaż mieliśmy prześwietlany. I nie
                    żałuję ani trochę, jadąc przed sezonem zapłaciłam mniej ale efekt
                    był wspaniały
    • Gość: zs IP: *.chello.pl 25.05.10, 22:04
      generalnie ok byłem z tym biurem w Grecji -wszystko "zapięte na ostatni
      guzik" tylko to rezydentek można było mieć zastrzeżenia
    • Byłam z nimi dwa razy w Egipcie w hotelu Laguna Vista. O lepszy
      pokój musieliśmy "upomnieć się" w recepcji, a tak poza tym wszystko
      super. Bez zastrzeżeń.
    • Kilka dnia temu wróciłam z objazdówki Hiszpania i Portugalia. Byłam bardzo
      zadowolona.
    • Gość: Rafi2 IP: 83.1.16.* 01.06.10, 23:45
      Byłem z Rainbow 3 razy i na prawdę bardzo polecam !!!
      Jeśli mogę się do czegoś przyczepić to tylko raz hotel ale akurat
      taki wybrałem a co kraj to różny standad za okreslone pieniądze..
    • Gość: gorbea IP: *.182.68.13.nat.umts.dynamic.eranet.pl 06.06.10, 01:56
      Bardzo polecam obie wycieczki do Maroka. W 2007 roku byłam na Cesarskich
      Miastach , w 2009 na Magicznym Południu. Piloci rewelacja, program ciekawy,
      hotele bdb. Gorąco polecam!
    • Kurczę bardzo mnie cieszy, że RT ma takie pozytywne opinie u Was.
      Powiem szczerze, że nawet to trochę podejrzane porównując z innymi
      opiniami na temat innych biur :-)a tak serio to dziekuję za odzew :-)
      wycieczka Cesarskie Miasta już wykupiona.
      --
      Maciuś, Szary, Benoit - kocham was.
    • Możesz śmiało jechać. Moi znajomi byli na Cesarskich Miastach, a potem na pobycie w Agadirze. Wrócili zachwyceni:)
      www.qtravel.pl
      • Gość: Anna ze Świdnicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.10, 22:56
        My byliśmy z Rainbow na 5 objazdówkach z pobytówką
        [Grecja,Turcja,Hiszpania z Portugalią, Izrael oraz Paryż i zamki nad
        Loarą]Zawsze dobra organizacja,kompetentni mili przewodnicy ,
        przyzwoite hotele i ciekawy program.Za kilka dni jedziemy 6. raz na
        Bursztynowy Trakt.Mam nadzieję,że będzie super .Polecam to biuro.
    • Gość: Zibi61 IP: *.aster.pl 30.06.10, 06:25
      Nie należy kupować ich WYCIECZEK w first minute. Imprezy często
      odwoływane. W internecie przy odwołonej imprezie informacja BRAK
      MIEJSC. Wiecie, sprzedali wszystko! W biurze brak informacji. Nie
      chcą powiedzieć ile osób już kupiło. Tajemnica handlowa! Radzę
      kupować w ostatniej chwili wycieczki już potwierdzone. MASAKRA
      CENOWA. Z najwyższym trudem można się skontaktować z osobami
      prowadzącymi kierunek. Nie chcą rozmawiać z klientami. Odsyłają do
      pań z call center, które nie potrafią udzielić odpowiedzi na ważne
      pytania.Pierwotne ceny zafałszowane dodatkowymi opłatami. Podczas
      objazdów słabiutkie hotele. Realizacja programu OK, choć w zimie nie
      uwzględniają krótszego dnia, a wtedy gazu...
      • Gość: miki IP: 212.126.10.* 30.06.10, 08:33
        niedokońca zgodzę się z Zibi. Ja byłam z nimi w Maroku i w Tajlandii. Maroko
        last Tajlandia -first. Obie dobrze zorganizowanie i nie odwołane. W Maroku pilot
        super w Tajlandii pan Krzysztof- dno. Hotele na objeździe takie sobie raz lepsze
        czasem gorsze ale bez przesady. Biuro nie najgorsze w stosunku do ceny-raczej
        mozna polecić. Co do ilości osob wykupujących wycieczki to trudno żeby
        informowali każdego bo to ich sprawa choć kiedykolwiek przegladałam oferty to
        panie w biurze mówiły mi gdy sie zapytałam.
        • Gość: Zibi61 IP: *.aster.pl 30.06.10, 09:52
          Z czym tu się nie zgadzać? Dwukrotnie miałem takie przykre
          doświadczenie. Raz po odwołaniu imprezy i propozycji innego terminu
          chcieli dopłaty! Po blisko sześciu miesiącach od wpłaty zaliczki.
          Mimo GWARANCJI NIEZMIENNOŚCI CENY. To profesjonaliści. Pozdrawiam
          serdecznie.
        • Popieram miki. W sierpniu jadę z RT 6 raz. Zawsze kupuję first minute. Nigdy
          żadna z moich wycieczek nie była odwołana. Żadnych zastrzeżeń do organizacji.
      • Gość: Oszka IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.14, 15:22
        Eee, ja tam zawsze wykupuję firsta, bo się po prostu opłaca i nigdy żadnej wycieczki mi nie odwołali. A nie są to popularne kierunki typu Egipt, tylko np. Chiny, Tajlandia czy w zeszłym roku Sri Lanka. Hotele moim zdaniem to jeden z najlepszych punktów wycieczki - są naprawdę bardzo komfortowe. No i plan wycieczek - ułożony idealnie zarówno pod względem logistycznym jak i w taki sposób, żeby różne typy atrakcji nie występowały pod rząd tylko przenikały się. Ja jestem bardzo zadwolona z RT.
    • Witam wszystkich.

Moja Żona prowadzi biuro podróży i z tego co wiem to na temat każdego biura są i pozytywne opinie jak i negatywne, ale z tego co się orientuje Rainbow wypada bardzo korzystnie - wraca bardzo dużo zadowolonych klientów.

Poza tym mają bardzo szeroką ofertę i korzystne ceny. na stronie www.turystyka-centrum.pl dostępna wyszukiwarka,wystarczy zaznaczyć opcję wycieczki objazdowe - szukaj i można porównać ceny do innych organizatorów.

Pozdrawiam i życzę wszystkim niezapomnianych wrażeń z wakacji.
      • Gość: elka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.08.10, 15:36
        ja z nimi byłam kilka razy na róznych kierunkach - i europejskich i
        egzotycznych. Daleko, w first opłacało się i to bardzo.
        Na bliższych różnie.
        Piloci na objazdówkach - wg mnie OK lub lepiej, ale to moim zdaniem zależy od
        nastawienia - nie wymagam cudów za cenę jaką płacę, ale uważam że mieliśmy po
        prostu szczęście trafić na pasjonatów i zawodowców.
        Rezydenci na pobycie - jak prawie wszędzie - jak się trafi, ja na szczęście nie
        potrzebowałam ich usług wcale.
        Generalnie wg mnie - biuro obleci, w first dotrzymują warunków - sa lepsi
        touroperatorzy, są też gorsi, RT jest średnie.
        Ale też dwukrotnie 'przejechałam się' na wielokrotnie zachwalanym Neckermanie -
        rezydencji po prostu dno..
        Z TUI byłam zadowolona, ale cena niemała.
        Wszystkie wyjazdy kupowane i 'wylatywane' z PL.
        Moim zdaniem należy uwzględnić cenę do warunków, nastawić się na wakacyjny luz i
        ... wtedy określić, czy cena i to co się otrzymało są tym czego się oczekuje.
        Obiektywnie ocenić :)
        miłych podrózy

• Gość: Julia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.10, 10:00
          Właśnie wróciłam z Czarnogóry. Wycieczka organizowana była przez Rainbow Tours. Samolot lądował w Dubrovniku. Opieka rezydenta Łukasza Wieczorka była BEZNADZIEJNA!!! Mieszkałam w hotelu Mediteran w Ulcini (hotel oki). Pod hotel podwiózł nas autokar, rezydenta oczywiście nie było, osoby, które wybrały hotel Riva musiały dojść z bagażami do swojego hotelu. Działo się to o godzinie 22, po 5 godzinnej jeździe autokarem z lotniska. NIKT po nich nie wyszedł, musieli sami dowiedzieć się jak dojść do Rivy! Na dodatek czekały na nich nieposprzątane pokoje, a zamiast obiadokolacji- kawałek chleba, jabłko i puszka picia. Rezydent pojawił się dopiero na drugi dzień wieczorem!!! Transfer powrotny na lotnisko był z Ulcini o 2 w nocy, wylot wg rezydenta miał być taka jak na bilecie, czyli o 9 rano. Rezydent tłumaczył nam, że mogą być korki na granicy i dlatego wyjeżdżamy tak wcześnie. Na lotnisko dotarliśmy już o 5.45, oczywiście nie było korków na granicy, na tablicy odlotów lot do Poznania był o godzinie 11!!! Czyli czekaliśmy 5 godzin na samolot. Łukasz wieczorek-rezydent nie przyjechał z nami na lotnisko,nie było też żadnego innego rezydenta!!! Nasz rezydent nie sprawdził godziny odlotu, powinien to zrobić, zostawił nas samych i miał nas głęboko w d...!!!Czarnogóra to cudowny i piękny kraj, szkoda tylko, że rezydent, który powinien służyć pomocą i radą okazał się niezorganizowanym, nieodpowiedzialnym opiekunem!
    • Gość: mala IP: *.adsl.inetia.pl 02.08.10, 20:59
      ja również polecam to biuro objazdówke,byłam w chorwacji na dalmatyńskiej
      eskapadzie pilotka pani aAnia Kwiatkowska- super program super,hotele różne od
      superfajnych do obskurnych:) zalezy jak sie trafi ja mialam 2 fajne i jeden
      cienki ale jedzenie w kazdym smaczne i duzy wybór
    • Byłam z RT na rejsie po nilu oraz Syria i Jordania+pobyt w Sharm.
      Nie mam żadnyh zastrzerzeń, co do organizaji. Ozywiście przed
      wyjazdem warto bliżej zapoznać się z programem, trasami, kulturą
      kraju itp., aby pózniej nie było zaskoczenia!
    • Gość: opt IP: *.150.142.15.internetia.net.pl 29.08.10, 16:22
      Taki sobie organizator jak wielu innych czasem lepszy, czasem
      gorszy, a co dezorientuje i irytuje:
      - prawie wszystkie oferty ogłaszane jako super promocja lub last
      minute, ale w cenie tychżei pozostałych nie ma istotnej różnicy w
      cenie,
      - wyjazdy w danym kierunku co tydzień, chociaż do skutku dochodzi co
      któraś impreza- zwykle w tej wyższej cenie na którą usiłuje się
      przenosić chętnych,
      - impreza się nie odbyła, ale w informacji piszę się brak miejsc,
      co ma stwarzać wrażenie chodliwości ofert- taki nieuczciwy chwyt
      marketingowy kłopotliwy w planowaniu urlopu,
      • Gość: elka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.10, 19:08
        do dzisiaj miałam zdanie obiektywne
        dzisiaj buro RT 'przegięło pałe'
        zostałam poinformowana o zmianie terminu wylotu na kwiecień z oferty Travel
        -Senior
        / rezerwowałam dla swoich Seniorek/
        nie dosyć, że dopiero dzisiaj, a termin jest taki, że wszystkie biura mają juz
        zabukowane terminy - czyli wszyscy wiedzieli duuużo wcześniej :( i tak naprawdę
        nie ma możliwości odstapienia od umowy jeśli chce się w ogóle jechać)
        do tego naprawdę mnie wkurza, że jako jedyne chyba biuro, nie ma kompletnych cen
        na stronie - trzeba rezerwować, kombinować, nie ma możliwości porównania terminu
        bez tej całej ekwilibrystyki
        a ceny - porównaniu do innych i cała polityka biura, są po prostu BEZNADZIEJNE
        od dzisiaj RT mówię - NIE
    • Gość: Podr IP: *.lanet.net.pl 02.09.10, 19:24
      Ja byłam z nimi tylko na jednej wycieczce rok temu - Chorwacja + Bośnia + Czarnogówa + Albania. Było bardzo fajnie, świetne wspomnienia. Pani pilotka całkiem ok, ani nie jakaś super, ani też nie była zła. Zwyczajna. Hotele mieliśmy różne, niektóre bardzo fajne (Chorwacja, Czarnogóra, Sarajewo), a niektóre okropne (Albania i jeden w Bośni). Tak więc ogólnie na plus, ale nie obyło się bez zgrzytów, które pewnie i tak spotyka się w każdym biurze.
    • Byłem na wycieczce z Rainbow na objazdówce Cesarskie Miasta w lipcu 2006r. Wycieczka super zwłaszcza jak się trafi na Sebastiana jako pilota - pełen profesjonalizm i duża wiedza.
      Podobno jeszcze tam pracuje. Jedyny mankament to autokary, z których korzystaliśmy - kiepska klimatyzacja i trochę wiekowe. Mimo tego polecam. Z tyum biurem byłem 2 lata temu w Kenii i też byłem zadowolony.
    • Gość: Meg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 10:30
      Byłam z nimi 7 razy i zawsze wracam z fantastycznymi wspomnieniami :-) jasne bywały czasami jakieś drobne niedociągnięcia typu zmiana godziny wylotu, ale cóż to kwestia przewoźnika. Odwiedziłam z nimi Chorwację x 2, Włochy x 2, Grecję, Turcję, Egipt, Izrael, Maroko i powiem, krótki rewelacja :-) A Ostatni wyjazd Egipt+Izrael chyba najcudowniejszy ze wszystkich, a p. Małgosia i Ester jako pilotka i przewodnik to już mistrzostwo świata. Teraz pod wpływem opinii osób z grupy planuje wyjazd Hiszpania+Portugalia. Dla mnie godni zaufania, niezłe ceny (zawsze kupowała z last minute) i warunki. W Egipcie i Izraelu hotele mimo, że objazdowe bardzo dobre jak na warunki 3 gwiazdowe. Po powrocie rozmawiałam z kolezanka z pracy, był na pobycie z Triady hotel 5 gwiazdek a przed 2 tyg. nie zoabczyła jednego owoca, my mielismy niezły wybór, dobre jedzenie i nikt nie chorował. W IZraelu hotele poza jednym w Tyberiadzie, który był słabszy reszta naprawde super. GORĄCO POLECAM biuro :-) napewno z nimi jeszcze pojadę i to nie raz :-)
    • Gość: Danuta S IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 01:38
      Witam.
      Właśnie wróciłam z autokarowej wycieczki objazdowej z Rainbow Tours - Bursztynowym Traktem. To piękna wycieczka.
      Bardzo dobra obsługa.Kreatywność, subtelność i profesjonalizm to cechy charakteryzujące Panią Elżbietę Wielgosz - pilota wycieczki.
      Serdecznie polecam !
      • Gość: wisełka IP: *.adsl.inetia.pl 08.06.13, 08:49
        ojej! jak tu słodko :)
        • Gość: ja IP: *.icpnet.pl 08.06.13, 11:51
          jest słodko bo piszą pracownicy RT( pi loci,przewodnicy, agenci RT) Kiedyś jedna z tych " intelygentnych" wpadła pisząc pełęn pozytywów post z serwera Rainbow.Było to widoczne jak czarno na bialym. Oczywiście ci zaraz wydali oświadczenie ze są przeciwni tego rodzaju słodzeniom itp itd. A pracownicy dalej swoje.
          Wiarygodne są tylko opinie NEGATYWNE
          • Gość: me IP: *.play-internet.pl 08.06.13, 11:56
            Haha, to ciekawe, bo bylam z nimi 3 razy, teraz jadę 4 i nie powiem zlego slowa na to biuro. Mam wrażenie, ze raczej tacy zbuntowani jak ty piszą z innych, konkurencyjnych biur....zreszta byla juz kiedyś afera, bo piszący negatywne opinie, niejaki Olek, wpadl, bo pisal z IP pewnego, konkurencyjnego biura)
          • Gość: me IP: *.play-internet.pl 08.06.13, 11:58
            Aaaa i poprosze o jakieś konkretne, negatywne opinie......
            • Byłam z Rainbowem 4 razy, w tym 2 razy egzotyka. Jestem zadowolona, podobnie jak z kilkunastu wycieczek Itaki, 2 Logosturu. Nie widzę żadnych różnic jakościowych jedynie to Rainbow jakby bał się trochę mniej oklepanych miejsc na objazdówkach, ale trudno to uznać za negatyw, to kwestia moich upodobań i gustu. Zarówno Itaka jak i Rainbow robią coraz więcej pustych dni na objazdówce oferując płatny fakultet z zastrzeżeniem, że dojdzie do skutku przy pewnej liczbie chętnych. Przymierzałam się do kolejnej egzotycznej wycieczki z Rainbow, ale znalazłam w tej samej cenie w innym biurze. Moja jest o 5 dni dłuższa, jest wszystko w cenie (oprócz napiwków), wiec nawet jeśli Rainbow zrobi lasta i tak cieszę się, że znalazłam inną ofertę (biuro pewne, nie robi lastów:)
              • Gość: ja IP: *.icpnet.pl 08.06.13, 12:33
                No proszę, są nawet na dyżurze. Nie minęła godzina od mojego postu a już 4 wpisy od pilotów.
                Mało inteligentni jesteście.....
                • Nie wybieram się na żadną wycieczkę z Rainbowem w te wakacje, a wybieram się na 3. Skąd takie wnioski po moim wpisie, że mam coś wspólnego z Rainbowem? Byłam kilkanaście razy z Itaką, z Rainbowem tylko 4. Oba biura są w porządku. Byłam też 2 razy z Logosem (świetnie), a teraz wybieram się z biurem, z którym jeszcze nie byłam. Zakłóci Ci to obraz świata?
                • Gość: shirley IP: *.adsl.inetia.pl 15.09.13, 08:32
                  Och, wszedzie spisek RT. Jakim cudem to biuro w ogóle jeszcze istnieje, skoro jest takie kiepskie, a wszystkie pozytywne opinie piszą jego pracownicy? Przecież wiadomo, że biura (tak jak inne firmy) uprawiają marketing na forach, ale to mi wygląda już na jakąś teorie spiskową. Wyluzuj.
            • Gość: ekoss IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 12:21

Byłam teraz na Paryz i francuskie rozmaitosci wróciłam zadowolona czy to sie podoba komus czy nie.Z RT w sumie zaliczyłam 5 objazdówek-wszystkie udane
              Czas najwyższy żeby frustraci stworzyli osobne forum i nie zasmiecali merytorycznych dyskusji.Niech to forum pozostanie dla tych którzy chcą sie czegoś dowiedziec na konkretny temat
              • Gość: me IP: *.play-internet.pl 08.06.13, 13:16
                A ja poszukuje osób, które byly na wycieczce wloskie pieszczoty,szukam wiarygodnych opinii
                • Poszukaj w internecie. To, że my korzystamy w portalu gazeta.pl nie oznacza, że wszyscy. Tu jest sporo ogólnikowych opinii o biurach, a często na wycieczkach ważne są konkrety. Zerknęłam na ten program i rzeczywiście warto się dopytać o hotel na Riwierze Adriatyckiej. Zarówno w Rainbow jak i w Itace są dobre hotele na objazdach, ale w przypadku noclegów w modnych kurortach bywa koszmarnie.
                  • Gość: me IP: *.play-internet.pl 08.06.13, 13:47
                    Dzięki za odpowiedź, Internet juz przewertowałam, kartka pi kartce;) prawie żadnych opinii. Tak, zdecydowanie najbardziej interesuje mnie opinia o miejscu podczas 2-dniowego pobytu nad Adriatykiem, nie tylko hotel, ale tez opinia co w tym czasie mozna jeszcze zwiedzić, bo do amatorek plazowania nie należę) bylam z nimi na wycieczce rzym i toskania, hotele byly w porządku,program naprawdę bogaty, ale my, pomimo zmęczenia wieczorami staraliśmy sie jeszcze zwiedzać na wlasna reke)
                • Gość: Bb IP: 160.83.30.* 23.07.13, 16:15
                  Byłem na wycieczce włoskie pieszczoty, hotel mielismy akurat w rimini ok 500 m (może trochę więcej) od plaży. Hotel Picador. Nie mam zastrzeżeń. Samemu spokojnie można zwiedzić rimini, a dworzec pkp jest niedaleko, wiec jak ktos ma plany to moiże i dalej odjechać.
                  • Gość: kawusia65 IP: *.dynamic.chello.pl 23.07.13, 17:54
                    Właśnie wróciłam z wycieczki objazdowej organizowanej przez Rainbow - Chiny W krainie złotego smoka. Bardzo dobre warunki w hotelach oraz w czasie przejazdów. Bardzo dobra organizacja, także dzięki pilotowi p. Karolowi Szatkowskiemu, człowiekowi młodemu,ale z dużą wiedzą na temat historii kraju, a także współczesnych realiów życia w tym kraju. Wróciłam bardzo zadowolona z wycieczki, choć pewnie jakiś niedosyt pozostał... i chęć,aby poznać południe Chin.
                    • Gość: remik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.13, 18:17
                      Witaj.Ja lecę 12 sierpnia.Chcialbym popytac o wiele rzeczy.Jeśli chciałabys sie podzielić ze mna wrażeniami byłbym bardzo szczęśliwy.Mój meil:remikbak@wp.pl.
                      Jeśli ktoś jedzie także 12 sierpnia z miłą chęcią poznam meilowo lub sms.Zawsze bedzie razniej.Pozdrawiam wszytskich wycieczkowiczów z 12 i koleżankę kawusie.
                      • Z Rainbow byłam na wycieczkach objazdowych 4 razy w ciagu 10 lat (częściej jeżdżę z lokalnym biurem podroży i z Itaką). Ostatnio na Bałkańskich skarbach Rainbow dało "popis" jak się patrzy...Nie sadziłam, że potrafi wyciąć swoim klientom taki numer...Podczs w/w objazdówki, męczacej , wiadomo zwykle całodnoowe zwiedzanie w upale, zakwaterowano nas na 4 noce w "dinozaurowym " hotelu Sato w miasteczku Sutomore w Czarnogórze .Nie polecami nikomu. Hotel, nie dość że w środku dziadostwo (na zewnątrz niczego sobie), to polożony przy samej głównej promenadzie, gdzie do poźnych godzin nocnych pracują 2 Wesołe miasteczka i leci niekończace się balkańskie disco polo. Żenada. okna nie wymienione, wiec słychać zewsząd hałas. W łazienkach brak odplywu...Mam pisać dalej?
                        • Gość: Gosia IP: *.toya.net.pl 16.08.13, 13:37
                          Byłam na tej samej wycieczce, w tym samym terminie. Wycieczka bardzo fajna, mam na myśli zwiedzanie, widoki przepiękne Pilotka z dużą wiedzą , kierowcy fajni ,ale hotel w Sutomore straszny. Nie można było spać do godz 2 w nocy przez tą muzykę , w łazience cały czas jezioro, rzeczy z walizek nie rozpakowałam , bo szafa w przedpokoju........ smród po prostu
                          Pozostałe hotele, w których spaliśmy po 1 nocy w porządku, bez zastrzeżeń , wyżywienie okey
                          Ja byłam dwa razy z tego biura na wycieczkach objazdowych i do tej pory zawsze wracałam b zadowolona
                      • Gość: zakrecon15 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.13, 13:46
                        Gyłam w zeszłym roku na dwóch objazdówkach z RT-nie byłowsie doczego przyczepić.W Maroku wszystko ok-trzeba tylko pamietac ze to kraj-kolonia francuska i sniadanka w wiekszosci na słodko-ale to juz nie wina biura tylko oni tak mają. Potem byłam w Grecji-super przewodnik Kuba+ super kierowcy i atmosfera-polecam!Znajomi byli na Bałkany sa super i tezwrócili zadowoleni--polecam to biuro!
                        • "Balkany sa super" to naprawdę atrakcyjny program! Również byłam przed 2 laty. Tylko do autokaru można było sie przyczepić, bo na pierwszych górskich zakrętach pojawily się kłopoty i kierowcy - zresztą bardzo dobrzy, musieli zajać sie naprawą. W tym roku również już na poczatku pojawił się problem w autokarze i zostal on zmieniony n aterenie Austrii.
                          • Byłam z nimi na Wycieczka jak marzenie, Czas na Bałkany, Antyczna przygoda, Maroko - magiczne południe, Smak Orientu i Turcja - Gruzja. Zawsze wracałam zadowolona. Przyznaję,że czasami zdarzały się gorsze hotele czy jedzenie, ale ogólnie zdanie o ich wycieczkach mam bardzo dobre.
          • Gość: darek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.13, 11:03
            "Hiszpania i Maroko - po obu stronach Gibraltaru"
            Nie spodziewałem się ,że będę potraktowany przez to biuro jako "dojna krowa" :( .W wycieczce objazdowej brało udział 56 osób i autobus ,którym podróżowaliśmy 7 dni nie był przystosowany do przewozu (w godnych,turystycznych warunkach)tylu osób bez WC. Ostatnim pięciu dorosłym osobom (ok100kg każda) zostały przydzielone miejsca BEZ OKIEN! I Z KOLANAMI POD BRODĄ! Pani pilot stwierdziła ,że w Maroko nie ma innych autokarów :(
            Najważniejszymi punktami objazdu były oczywiście zaprzyjaźnione sklepy pani Bogny (pilotki),która "odwaliła swoją robotę"
            Wyżywienie w hotelach poniżej wszelkiej krytyki (często chodziliśmy głodni)
            Wycieczka się odbyła,program został zrealizowany, ale jakiś niesmak pozostał :(
            • Gość: ekoss IP: *.dynamic.chello.pl 14.09.13, 15:54
              ojej a ja jade na te wycieczke 23 wrzesnia-czy naprawde było tak źle?
            • Gość: xxxxx IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.10.13, 14:05
              To fatalne biuro pod każdym względem.Usługi tego biura są bardzo niskie.Nie odpowiadają na reklamacje mają daleko gdzieś klienta.Nie polecam szkoda czasu i pieniędzy.
            • Gość: panna cota IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.13, 21:33
              Darek kiedy byłeś na tej wycieczce?
              Byłam w lipcu i wg mnie było naprawdę fajnie. Autobus, którym podróżowaliśmy był duży, przestronny, z klimatyzacją oraz WC. Jasne, zawsze znajdą się osoby, które nie będą zadowolone dopóki ktoś im nie rozłoży łóżka w tym autobusie, u nas też był taki pan, któremu wszystko nie pasowało. Pilotka pani Karolina sympatyczna i kompetentna, jeśli ktoś na nią trafi będzie miał prawdziwe szczęście :) Jedzenia jak dla mnie było za dużo, mój mąż, który lubi pojeść też nie narzekał :)
              • Gość: Nata IP: 195.117.29.* 22.10.13, 07:53
                Rainbow Tours jak dla mnie przestało się starać. Byłam na wycieczce Z Don Kichotem po Hiszpanii. Autokar był z 2005 r., tak twierdził kierowca i lata swojej świetności miał już za sobą. Toalety w ogóle w nim nie było. Przednia szyba była pęknięta. Na szczęście przetrwała 7 dni. Pod Bilbao złapaliśmy gumę. Może pech, a może jednak stare opony. Jedzenie na objeździe bardzo skromne, hotele też, a wycieczka nie była tania. Jak dla mnie z roku na rok jest gorzej. Po upadku Triady nie mają konkurencji. Itaka jest droższa i ma trochę inne programy wycieczek, które mi akurat nie odpowiadają. Czują się bezkarni. W zeszłym roku po wycieczce do Albanii składałam reklamację, ale jeśli nie ma się wytrwałości i nie pójdzie z nimi do sądu, to szkoda papieru i nerwów.
                • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.13, 14:16
                  to samo z iberiadą byle jak
                • Gość: Kotek IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.13, 23:01
                  Z Rainbowem jeżdżę od lat i lubię :) Przywiązałam się do tego biura i w przyszłym roku też planuję jechać gdzieś i rozglądam się jakie wycieczki ludzie polecają na forach. W te lato byłam na objeździe po Bałkanach i oprócz tego że rejon jest cudowny (a w sumie tak niedaleko Polski) to biuro też dostaje ode mnie order uśmiechu. Ja tam nie zauważyłam jakiegoś spadku jakości. Nata, może miałaś jakiegoś pecha do autobusu, a co do jedzenia to po prostu lubisz dobrze pojeść ;) Nie no żarcik, ale jak dla mnie jedzenia wystarczająco. Wiem, że topik o czym innym, ale jak już jesteśmy przy Rainbow to co z wycieczek polecacie na następne lato? Marzy mi się jakaś dalsza wycieczka, zobaczymy :)
                  • Gość: wisełka IP: *.adsl.inetia.pl 23.10.13, 17:30
                    Z Rainbow byłam już na kilkunastu wyjazdach na 5 kontynentach i muszę stwierdzić że od czasu upadku Triady jakość usług zdecydowanie spadła, w przeciwieństwie do cen. Coraz więcej odwiedzanych atrakcji które kiedyś były w programie, teraz jest jako dodatkowo płatny fakultet. Ceny Fakultetów brane są często z sufitu i nijak się mają do cen oferowanych przez lokalne BP. Na dodatek żonglerka cenami wyjazdów?! Dzisiaj promocja 23% wcale nie musi być dobra, bo jutro przy tej samej promocji maże być sporo taniej. Nie wierzycie, to popatrzcie:
                    pl.tinypic.com/view.php?pic=1zdp6cy&s=5#.Umfo7_nwmSo
                    i ta sama promocja
                    pl.tinypic.com/view.php?pic=wafuw1&s=5#.UmfprvnwmSo
                    Najlepsze jest to że między tymi promocjami jest tylko dzień różnicy
                    Następna sprawa to plany wycieczek. Od miesięcy wiadomo że przylot odbędzie się w nocy a w planach już od popołudnia zwiedzanie. Kończy się to galopem po punktach programu dnia następnego
                    Czasami myślę ze mają nas za idiotów!! Z niecierpliwością czekam na jakieś nowe, duże i prężne BP
                    Uważam że zdrowa konkurencja zdecydowanie jest im potrzebna.
                    • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.13, 09:05
                      Rzeczywiście, masz rację. Te "promocje" to jedna wielka ściema i oszustwo.
                      Dopóki istniała Triada, jeździłem z Triadą. Było wszystko OK. Nigdy nie zdarzyło mi się, aby np. loty były w godzinach nocnych. Triada padła i od razu zrobił się syf. Inne biura poszły na łatwiznę, ich usługi wyraźnie jakościowo spadły. Trudno znaleźć ofertę, w której loty są o normalnych godzinach w dzień.
                      W tym roku byłe z RT na Urokach Morza Śródziemnego, a potem w części wypoczynkowej na Costa Dorada i mam przykre doświadczenia z tym biurem. Klientów ma głęboko w nosie. W przyszłym roku sam sobie zorganizuję wyjazd np. do Włoch. Wejdę w internet, poszukam jakichś noclegów, transport mam swój. Owszem, wymaga to trochę wysiłku, ale nie jestem od nikogo uzależniony, sam sobie zwiedzam co chcę i śpię gdzie chcę. Nie mam już dłużej zamiaru nabijać kasy nieuczciwym ludziom.
                      • Gość: MS IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.13, 21:10
                        "Triada padła i zrobił się syf "......... ;))))))))))) chyba ja padnę zaraz. Triada to był największy syf i oszust na rynku, zresztą jakby było inaczej - istnieliby nadal!
                    • Niedobrze jest przywiązywać się do biura. Ja przez lata jezdziłam z Itaką. Z Rainbowem byłam tylko kilka razy. Trzeba czytać program, bo jednak zbyt często są to zaliczanki. Np. wycieczka do Jordanii obejmuje tylko kilka godzin w Petrze (ja wybrałam Itakę). Chiny z Tybetem sprzedawali po 12000 za 13 dni, a w drogim biurze za tę cenę miałam 18 dni. Mają bardzo dobry program po Turcji zachodniej, różne dobre wycieczki po Bałkanach. Egzotykę warto kupować tylko w prawdziwych promocjach.
            • Gość: danuta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.13, 19:01
              Chyba bylismy na tym samym objezdzie.mnie rowniez trafilo sie miejsce przy blasze zamiast przy szybie okiennej /gdzie tu panoramiczne zwiedzanie wg.biurza jest wszystko w porzadku.trzeba tylko wykupic dodatkowy fotel w autokarze/ok. 70% wartosci imprezy//i trafic na dobre miejsce.Co do pozostalych atrakcji my rowniez zgadzamy sie z Panem.Jesli to mozliwe prosze o kontakt /wspolnie zadzialamy by nastepne osoby,ktore nieopatrznie wykupia w Rainbow Tour objazdowke po obu stronach Gibraltaru nie mieli takich watpliwych atrakcji ktore nam sie przytrafily/.pozdrawiam.danuta.
              e
              • Gość: ekoss IP: *.dynamic.chello.pl 24.11.13, 11:05
                byłam na tej objazdówcw przelom wrzesnia i października i nie narzekam autobus był normalny sadzano wg zapisów tak jak zwykle niestety jak zwykle w tak licznych grupach towarzystwo bylo nie zawsze na miejscu-widac nie obyte z objazdówkami
            • Gość: Wenice IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.14, 21:35
              Nie byłam na wycieczce o której mówisz, ale byłam za to na 3 objazdach z Rainbow Tours: Kenia Classic, Baśnia i Hercegovina - Bałkańskie Skarby oraz Dookoła Grecji i przyznam szczerze, że nigdy nie było problemu z autokarami: za każdym razem były wystarczająco duże i przestronne, wiadomo - to nie są kuszetki, ale komfort na bardzo wysokim poziomie. Co do jedzenia - ja się zawsze najadałam do syta - nigdy nie byłam głodna, a często wręcz musiałam zostawić bo nie byłam w stanie dojeść. Mój mężczyzna, nie taki mały, mówił że dla niego porcje ok. Po pierwszej wycieczce z Rainbow między innymi ze względu na komfort podróżowania zdecydowałam się jeździć z nimi dalej i się nie zawiodłam.
              • Gość: makerka IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.14, 19:08
                Również jestem zdania, że jeśli objazdówki, to tylko z Rainbow Tours, bez problemów (zwłaszcza teraz jak niedawno zmienili centrum przesiadkowe, bo w Pszczynie to było troche zamieszania ;) ), miła obsługa, doświadczeni piloci, pełen profesjonalizm :)
    • Byłem z RT na dwóch wycieczkach: Buenos dias Cuba i Wielka Konkwista. Na drugiej z nich kilka punktów programu realizowanych było w ramach dodatkowo płatnych fakultetów.
      Ale generalnie wszystko w porządku, polecam.
      • Gość: Moniczka IP: *.1and1.pl 30.04.14, 10:24
        Mam niecny plan wyjechać w tym roku na Kubę z Rainbow Tours na wycieczkę: Wyspa jak wulkan gorąca. Plan ten powoli się krystalizuje, tak jak termin mojego i mego lubego urlopu. Plan jest taki, żeby jechać początkiem lipca. Wolelibyśmy nawet wcześniej, bo jest już zupełnie taniej, ale niestety.. Co mnie urzeka, to program i prawdziwe cudeńka: farma krokodyli, plantacje tytoniu, Trynidad, dużo smaków i kubańskie cygara. Czuję, że wycieczka będzie strasznie klimatyczna.
    • Gość: Granza IP: *.adsl.inetia.pl 30.11.13, 19:22
      Jadę z Rainbow w grudniu do Kenii po raz pierwszy :) Wcześniej w ogóle nie jeździłam z biurami podróży, ale moja siostra jest stałą klientką RT i na podstawie jej opinii mogę powiedzieć, że warto :) Sama napiszę więcej jak już wrócę :)
      • Gość: Weronika IP: *.dynamic.chello.pl 14.01.14, 21:33
        I jak i jak? Chcemy się wybrać z mężem i synem na wycieczke Kenia Classic, podobno to jedna z ich flagowych ofert, a że wiadomo, na taką wycieczkę nie jeździ się co roku chcemy dobrze to przemyśleć. Na razie na forach raczej same dobre opinie, byliśmy już zresztą z Rainbow na wypoczynku na Teneryfie i było fantastycznie, ale objazd to zupełnie inny styl wyjazdu, dlatego chcemy wiedzieć możliwie jak najwięcej. Granza odezwij się i opowiedz jak wrażenia :)
        • Już trzy razy byłem z Rainbow Tours na wycieczkach objazdowych i byłem zadowolony. Wszystko zależy od pilota danej eskapady. Trafisz - będziesz zadowolony. Nie trafisz - będziesz narzekał.
          • Gość: Julia IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.14, 15:47
            Od dłuższego czasu na wycieczki objazdowe wybieram sie z Rainbow Tours. Ostatnio byłam z nimi w Senegalu, rok temu- w Kenii, a wcześniej miałam okazje uczestniczyć w innych wycieczkach. Biuro oceniam pozytywnie, nigdy nie działo sie nic co by mnie do nich zniechęciło. Piloci zawsze na wysokim poziomie, z poczuciem humoru i pozytywnym nastawieniem do pracy. Drobne problemy ( a tych nie unikniemy nigdy, w końcu często podrozujemy do krajów gdzie organizacja, transport itp. Wyglądają inaczej niż w naszej kulturze) były rozwiązywane sprawnie. Program realizowany w 100%, brak opóźnień, z reguły całkiem niezła organizacja lunchu w ciagu dnia, chociaż program tego nie przewidywał.
          • Gość: Mania IP: *.dynamic.chello.pl 17.01.14, 00:07
            Eee, byłam z RT już 5 razy na wycieczkach i zawsze ale to zawsze pilot był fantastyczny! I nie mam tu na myśli tego, że piloi byli poprawni, oni byli pasjonatami tego co robią. Rainbow musi bardzo skrupulatnie podchodzić do doboru tych ludzi na stanowiska. I dobrze - po faktycznie dobry pilot to połowa sukcesu.
    • Gość: frutka IP: *.dynamic.chello.pl 22.01.14, 22:02
      Ja zarezerwowałam wycieczkę do Chorwacji z Rainbow Tours, a dzisiaj moim oczom ukazał si,e taki tekst: turystyka.wp.pl/title,Korcula-chorwacka-wyspa-pelna-atrakcji,wid,16348606,wiadomosc.html?ticaid=112116 :) :) :) teraz to już zupełnie nie mogę się doczekać wczasowania w tym pięknym miejscu! - mam nadzieję, że RT dopisze, jadę z nimi drugi raz :)
      • Gość: joaska IP: *.dynamic.chello.pl 27.01.14, 14:18
        Na pewno nie zawiedzie, tez z nimi często jeździmy i zawsze dopisują. Teraz zastanawiamy się nad wyjazdem z dziećmi, może też do Chorwacji. Widziałam, że na tej wyspie jest hotel z ich animacjami (figloklubem). Muszę przedstawić ten pomysł rodzince :)
    • Gość: jola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.14, 13:58
      Byłam z tym biurem w Maroku kilka lat temu. Wycieczka bardzo udana, wiele wrażeń, dobra organizacja. polecam.
przejdź do: 1-100 101-108
(101-108)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.