Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Kenia z Rainbow Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy ktoś był w ostatnim czasie w Kenii z biurem Rainbow? Bardzo proszę o
    opinie i porady.
    • Ja też jestem zainteresowana, zwłaszcza Powitaniem z Afryką!
      • Gość: aja IP: *.171.93.202.static.crowley.pl 21.06.10, 14:29
        Byłam w 2009r. w marcu (Powitanie z Afryką), wszystko było ok. Cudowna wycieczka
        pod każdym względem. Osobiście polecam.
        • Rozumiem, że organizacja wycieczki była w porządku? W jakim hotelu byłaś? I nieśmiertelne na tym forum pytanie :)- czy brałaś jakieś środki na malarię?
          • Gość: mirsaw IP: *.smsrodula.pl 22.06.10, 12:17
            Jadę z rodzinę z rainbow kenia clasic od 23.07.-02.08.2010r.
            Jeżeli dasz namiar to po powrocie mogę sie skontaktować. Co do
            zdrowia to mieliśmy już wcześniej podstawowe szczepienia teraz tylko
            żółta febra. Na wyjazd kupiłem malarone.
          • Gość: aja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.10, 18:46
            Brałam malarone, do pryskania Mugga, szczepienia tylko na wirusowe
            zapalenie wątroby. Komarów prawie wcale, wszędzie w hotelach są
            moskitiery. Hotel Neptune, kameralny, czysty, wszystko na
            przyzwoitym poziomie. W części pobytowej polecam wypad do Parku
            Hallera i wycieczkę do Mombasy. Safari cudowne, wrażenia super,
            hotele na trasie safari (tzw. logge)utrzymane w afrykańskim
            klimacie, pobyt w nich i piękne widoki dostarczają wielu pięknych
            wrażeń dla oka. Jeśli decyzja co do wyjazdu już zapadła, życzę wielu
            niezapomnianych wrażeń.
            • @aja: Dzięki za odpowiedź :). Może ktoś jeszcze się wypowie? Potrzebuję wielu
              zapewnień, że wszystko było dobrze zorganizowane :), bo koszt wycieczki to dla
              mnie spory wydatek i nie chciałabym się rozczarować.
              • Gość: elka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.10, 19:01
                @ brehia 78
                takiego zapewnienia nikt Ci nie da, oprócz biura, a uwarunkowań mnóstwo

i pomimo, że dość lubię to biuro , to dla mnie jak Kenia- to nie Rainbow
                albo dobry program i atrakcyjna cena, albo tylko niezły hotel i niezła cena - a ani jednego ani drugiego RT po prostu nie ma :(
                • Gość: ania1966 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.10, 19:21
                  To zależy od oczekiwań-ja byłam w 2009 na "powitaniu z afryką"+w części pobytowej hotel Tiwi beach(nie wiem czy jest teraz w ofercie RT.)-wszystko było super.
                  Safari-trzeba to przeżyć-wspomnienia na całe życie!
                  W części pobytowej-wycieczka do Mombasy i na wyspę Wasini.
                  Jeśli chodzi o kwestię zdrowotną to ja brałam malarone .
                  Pozdrawiam i życzę niezapomnianych wrażeń!
              • Gość: saramia IP: *.tktelekom.pl 12.06.14, 11:51
                W listopadzie 2014 wybieram się z rodzinką do Kenii z Rainbow Tours. Mam do wyboru "Powitanie z Afryką " lub "Kenia Classic". Nie wiem na jaką opcję się zdecydować, Kenia Classic ma bardziej intensywny program i jest sporo droższa. Czy dużo stracę odnoście safari wybierając "Powitanie..." ??...dzieci są za opcją "Powitania , bo chcą troszkę pobyć nad oceanem... Moze ktoś był na obu tych wycieczkach i coś mi doradzi...Proszę...
                • Saramia,
                  trudno chyba będzie znaleźć kogoś kto był na obu imprezach, mają one wiele punktów wspólnych, ale może ...
                  Znajomi byli na "Powitaniu .." z przedłużeniem o 7 dni pobytu. W tym czasie byli na samolotowej wycieczce z lokalnym biurem na safari w Masai Mara i Nairobi. RT też ma zdaje się takie fakultety.

Ja byłam na "Powitaniu ..." 2 lata temu, ogólnie było super! Mam zastrzeżenia tylko do 2 rzeczy o czym za chwilę.

Jeżeli zdecydujesz się na ten wyjazd albo przedłużenie pobytu po "Kenia classic" dobrze zastanów się nad wyborem hotelu. Mają bardzo różny standard i położenie, a cenowo nie różnią się aż tak bardzo, chociaż przy wyjeździe rodzinnym może dać to już konkretniejszą kwotę.
                  My byliśmy w Diani Beach Resort & Spa (chyba niestety zniknął z oferty RT, widziałam go u Itaki). Szwagier rok później był w Southern Palms, oba przy plaży Diani - hotele i okolica moim zdaniem bajka w porównaniu z Mombasą. Byliśmy bardzo zadowoleni :) Czyściutko, smaczne jedzonko, duże, czyste baseny, piękna zieleń, sprzątana plaża, ochroniarze nie wpuszczających różnej maści sprzedawców i naganiaczy. Do tego plus bycia przy Diani w porównaniu z wybrzeżem koło Mombasy - bliżej na wycieczkę na wyspę Wasni, nie trzeba przejeżdżać przez Mombasę (bywa strasznie zakorkowana i trzeba płynąć promem) i jakby naszła Was ochota - blisko jest lotnisko w Ukundzie, z którego można polecieć na safari.

Safari - jedyne w swoim rodzaju przeżycie! Jedyny minus naszego safari, ale w sumie malutki, to że my mieliśmy pilota-Kenijczyka, który dość słabo mówił po polsku, i pewnie dlatego był małomówny. Brakowało trochę komentarzy i ciekawostek, ale i tak przyroda się obroniła, a o to na safari chodzi. Teraz zdaje się jeździ polski pilot. Super lodge - domki i namioty baaardzo blisko zwierzątek i z super widokami.
                  Drugi minus imprezy - na ostatnią dobę biuro kwateruje wszystkich z różnych objazdówek w jednym z hoteli w Mombasie. My trafiliśmy na Mombasa Beach - tragedia, zwłaszcza w porównaniu z wcześniejszymi hotelami. Sprawdzcie, czy nie można za sensowną dopłatą wybrać innego hotelu. Można też ewentualnie wykorzystać czas przed wylotem na wizytę w Mombasie (fort, park Hellera, zakupy - co kto lubi).

Podsumowując - gorąco polecam! Dla mnie safari "rules", ale byczenie się nad oceanem też fajne.

Acha - malarone nie braliśmy, ale mieliśmy ze sobą. Wyszliśmy z założenia, że jest to też lek na malarię, więc zaczniemy brać jak nas komar ugryzie, nie będziemy obciążać organizmu na zapas (sporo z mężem podróżujemy). Stosowaliśmy muggę, moskitiery - raczej na wyrost - komarów nie było.

Pozdrawiam
                  • Gość: saramia IP: *.tktelekom.pl 13.06.14, 06:43
                    Dziękuje za info , szczególnie odnośnie hoteli...mam jeszcze jedno pytanie - Czy w lodge na safari są baseny, gdzie dzieci mogły by trochę zażyć kąpieli słonecznych?? ....prawdopodobnie wybiorę jednak Kenię Classic, bo mąż jest zdania ,że jeśli jechać na wycieczkę życia to trzeba zobaczyć jak najwięcej a byczyć się na plaży można w Europie za dużo mniejsza kasę...Dlatego brak plaży chciałbym dziecku zrekompensować basenami w logde...jeśli takowe są...

Co do ochrony przeciw choróbskom tam występującym to planujemy podstawowe szczepienia, ale bez paniki...faszerować się lekami tez nie mamy zamiaru jeśli nie wystąpi taka potrzeba..
                    • Baseny w lodgach często bywają. Akurat my w Tsavo nie mieliśmy, ale za to były boskie widoki za wzgórza. W Amboseli był basen i również boskie widoki na Kilimandżaro.

Pooglądaj sobie jak te noclegi wyglądają:
                      pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g303978-d505995-Reviews-Ngulia_Safari_Camp-Tsavo_National_Park_West_Coast_Province.html

pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g298252-d736165-Reviews-Kibo_Safari_Camp-Amboseli_Eco_system_Rift_Valley_Province.html
                      Czy dalej biuro robi noclegi w tych miejscach i jak to wygląda na Kenia classic nie wiem. Może uzyskałabyś info w biurze? Warto też zaglądać na stronę RT do zakładki "opinie" przy konkretnych imprezach. Są tam też opinie z tego roku, może w którejś pojawi się taka informacja (albo jakaś inna przydatna i aktualna), są też zdjęcia.

Już Wam - pozytywnie - zazdroszczę wyjazdu :)
                      • Gość: Joanna IP: *.dynamic.chello.pl 13.06.14, 12:46
                        Byłam na "Powitaniu z Afryką" w zeszłym roku. 3 dni spędziłam w hotelu Jacaranda Indian Ocean Beach (nie ma go chyba obecnie w ofercie) Po kilkudniowym safari zostałam jeszcze na tydzień w hotelu Neptune Paradise Village. Całą wycieczkę wspominam bardzo dobrze. Do dzisiaj wspominam ten wyjazd i tęsknię za Kenią. Trzydniowe safari było dla mnie wystarczające- widziałam sporo zwierząt, spędziłam 2 noce w niezapomnianych okolicznościach przyrody. Nie byłam na Kenia Classic, na pewno jest ciekawa, zobaczysz więcej, ale sama nigdy nie zrezygnowałabym z wypoczynku nad Oceanem. Dla mnie to była prawdziwa bajka- odpływy, przypływy, biała plaża, palmy i cudownie ciepła woda. Samo obserwowanie oceanu to duża atrakcja, a co dopiero kąpiel w nim. W hotelowym ogrodzie urocze małpki- według mnie coś ciekawego dla dzieci, której nie "zrekompensuje" prawdopodobnie dosyć zimny basen na safari. Decyzja należy do Ciebie, ale polecam wypoczynek przy plaży Diani, jak i obydwa hotele w których byłam. Odnośnie hotelu Mombasa Beach- plaża nie jest tak widowiskowa, brak luksusów, ale jak na standardy objazdu jest absolutnie wystarczający- czysto, schludnie, jedzenie przyzwoite. Nie wybrałabym go na tygodniowy wypoczynek, szczególnie mając porównanie z hotelami położonymi poza Mombasą, ale 2 noclegi nie powinny stanowić najmniejszego problemu.
                        • Joanno,
                          może w hotelu Mombasa Beach zrobili remont albo zmienił się menager, ja podtrzymuję, że w 2012 biuro nie powinno kwaterować tam turystów albo przynajmniej dać możliwość za dopłatą wybrać inny hotel, my na pewno tak byśmy zrobili. Po sąsiedzku był np. Voyager. Poszliśmy tam na spacer i prezentował się on o niebo lepiej - zadbany ogród, czysty basen, niezdezelowane leżaki.

My z "Powitania ..." dotarliśmy do hotelu wczesnym popołudniem, osoby z Tanzanii i Zanzibaru (samolotem) jeszcze wcześniej, a wylot był wieczorem następnego dnia - więc spędziliśmy w tym hotelu ponad dobę. Jak ktoś tak jak my brał opcję bez przedłużenia pobytu to ponad doba na 7, które spędza się w Kenii, to niestety dużo i szkoda, że nie można było jej spędzić w przyjemniejszym miejscu.
                          I nie chodzi tu o jakieś ekstra luksusy, ale o to żeby wygodnie dokończyć nietani przecież urlop. Podobnie jak inni uczestnicy dostaliśmy pokoje bardzo zniszczone (grzyb w łazience, jedyne krzesło na nasz pokój, na którym strach było usiąść, tak było rozklekotane, braki wody w łazience i w prysznicu na basenie, niewydolna klimatyzacja, brak moskiter i siatek w oknach). Okna za szeroko też się zresztą nie dało szerzej otworzyć bo nasze pokoje położone były bezpośrednio nad grillami restauracji, a w w nocy do tego dolatywał mocno nieprzyjemny zapach z kanalizacji. Jedzenie bardzo skromne i nieuzupełniane. Pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją, gdy pół godziny przed końcem śniadania kelnerzy i kucharze zamiast donieść jedzenie ... siadają w restauracji i dojadają to co zostało ;) A małpki o których piszesz to rzeczywiście atrakcja, tyle że w tym hotelu ich nie było, bo obsługa przeganiała je kijami i procami. Dobrze, że podeszliśmy do całości z humorem, przypominając sobie klimaty z "Alternatywy 4" i jak mężowi przy próbie otworzenia drzwi został zamek z kluczem w ręce to szczerze się uśmialiśmy ... Hakuna matata, ale jeden raz pobytu w takim miejscu wystarczy ...
                          • Gość: saramia IP: *.tktelekom.pl 14.06.14, 05:48
                            niestety u mnie w grę wchodzi tylko 8-dniowy pobyt bez przedłużenia , nie mogę na tak długi okres zostawić pracy, dlatego też zastanawiałam się nad wariantem "Powitana"...bo jest tam trzy dni plażowania, czyli i odpoczynek i zwiedzanie, aczkolwiek chcę jak najwięcej zobaczyć...no i na "Powitaniu..." nie ma wizyty w rezerwacie Masai Mara ponoć najpiękniejszym w Kenii...w poniedziałek jadę podpisać umowę..i nadal nie jestem pewna czy Kenia Classic czy "Powitanie..."

Mam jeszcze pytanie do osób , które były na wyjeździe "Kenia Classic". Czy jest gdzieś możliwość zostawienia walizek i przepakowania się do miękkich toreb , czy cały bagaż jeździ z nami ??
                            • Rozumiem Wasze dylematy. Wybrałam "Powitanie ..." bo "Kenii clasic" już w interesujących nas terminach nie było. Nie żałuję, jak pisałam - było super, ale Masaj Mara w planach wyjazdowych bardzo wysoko i mam nadzieję, że jeszcze pojedziemy :))

W obu programach zasada co do bagażu głównego jest taka sama - przed wyjazdem na safari z twardej walizki przepakowujesz to co potrzebne na safari do miękkiej torby, walizka zostaje w recepcji hotelu. Po safari odbierasz ją też w recepcji. Jeżeli po safari nocujecie w innym hotelu niż pierwszego dnia, to oczywiście biuro przewozi bagaże główne do nowego hotelu.
                              • Gość: saramia IP: *.tktelekom.pl 16.06.14, 10:55
                                dzięki za info...bo już się zastanawiałam jak się zmieszczę ze wszystkim do miękkiej podróżnej torby..i jak taka torba przetrzyma lot ;)...
                                dzisiaj idę podpisywać umowę...jednak Kenia Classic bedzie ;)
                                • Udanego wyjazdu :))
                                  Odezwij się po powrocie, aktualne opinie mile widziane!
                                  • Gość: saramia IP: *.ostnet.pl 16.06.14, 20:11
                                    oczywiście,że się odezwę... a wyjazd już zaklepany, zaliczka wpłacona termin 01-16 listopad 2014 - Kenia Classic + tydzień w hotelu Neptune Paradise Resort...hotel chyba nie najgorszy..
                                    • Gość: Joanna IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.14, 22:19
                                      Rownież życzę udanego wyjazdu. Wspominałam o tym już wcześniej, byłam w tym hotelu przez tydzień. To był świetny wypoczynek, teren hotelu jest piękny, obsługa sympatyczna, do niczego nie mam najmniejszych zarzutów- wróciłabym tam w jednej chwili. W połączeniu z Kenią Classic to bedzie wspaniały wyjazd- aż zazdroszczę...
                                      • Super, że możecie pojechać na dłużej :)) Na naszym safari też były osoby z tego hotelu - bardzo go chwaliły.

• Gość: saramia IP: *.tktelekom.pl 17.06.14, 09:03
                                          dopłata do drugiego tygodnia nie była duża porównując koszt objazdówki , wiec szkoda nam było rezygnować z wypoczynku...skoro już tam będziemy, to trzeba korzystać ile się da ( w sumie troszkę ponad tysiąc od osoby ,w drugim tygodniu z all incl.)
                                          • Gość: troterka IP: *.leaseweb.com 17.06.14, 23:38
                                            Ale Wam się zapowiada wyprawa życia! Fantastycznie! - życzę wielu wrażeń i ciekawych zdjęć! Swoją drogą ciekawe jest, że RT wprowadza też do oferty sam przelot dreamlinerem - wtedy mozna sobie samemu ułożyć program wyjazdu! ;)
                                          • Byłem na Kenia Clasic+ pobyt Sautern
                                            • Gość: saramia IP: *.tktelekom.pl 23.06.14, 11:45
                                              do ja-n..jakie warunki są w lodge na safari?? czy jest tam możliwość skorzystania z prądu i podładowania baterii do aparatu ??
                                              • Jak my byliśmy to była tylko jedna lodge w Nakuru a w Amboseli i Masai Mara są campy-namioty ale byliśmy mile zaskoczeni warunkami jest tam wszystko.
                                                Co do prądu to o 23 jest wyłączany do 6 rano co więcej proszę pytać
                                                • Gość: saramia IP: *.ostnet.pl 24.06.14, 20:43
                                                  a jak jest z telefonami w Kenii...jest jakaś szansa na kontakt z Polską bez mega wysokich rachunków ??..jak jest z internetem??...opłaca się zabierać laptop...pytam ,bo zostawiam firmę..i jakiś kontakt z krajem bardzo by mi się przydał... :)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.