Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Horyzonty - klub podróży Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Zastanawiam się czy nie skorzystać z oferty biura Horyzonty- klub podróży. Macie jakieś doświadczenia w wyjazdach z tym biurem? Szukałam na forum, ale niewiele opinii na ten temat znalazłam. Proszę o informacje. Z góry dziękuję.
    • Na pewno znalazłaś mój stary wątek. Pozytywną opinię podtrzymuję, ale już więcej z nimi nie pojechałam, bo wycieczki były zbyt biologiczno - przyrodnicze jak na mój gust albo dramatycznie drogie (tzn. drogie, bo daleko i długo np. Nowa Zelandia).

Generalnie - to małe biuro - ma mało klientów i jest o nim mało opinii.
      --
      Magdalaena
      • Gość: lexykon IP: *.customers.d1-online.com 11.03.12, 11:22

Przed wyjazdem, to chyba czyta się program wycieczki, i zawarte w takowym informacje.
        Zdziwienie że długo N.Zeland ??? hm??? na tydzień z pewnością to nikt by plecaków nie pakował, a może hoteli brakowało ***** ?.
        Jadę ponownie z "Horyzontem" -coś dla "włóczykijów" z prawdziwego zdarzenia...:) jest O.K.
    • Gość: portalu IP: *.183.226.197.dsl.dynamic.eranet.pl 19.01.11, 20:20
      Albo nie szukałaś, albo niepotrzebnie zakładasz nowy wątek. Co do zasady, tego typu biura organizują wyjazdy najwyższej jakości, bo są w sanie indywidualnie zadbać o klienta.
    • Nie chce mi się powtarzać, tu masz moja opinię
      forum.gazeta.pl/forum/w,19,114901463,114930900,Re_Biuro_Podrozy_Horyzonty.html
      Sprecyzuj, jaki rodzaj wycieczek Cie interesuje, bo ciężko napisać opinię "o wszystkim". Horyzonty mają wyjazdy ukierunkowane: trekking, wyjazdy przyrodnicze itp
      W zeszłym roku byłam na trekkingu z innym biurem, i mam następujące wnioski:
      Na plus Horyzontów:
      -mała grupa
      -lepsza atmosfera w czasie wycieczki (dbali o nią przewodnicy)
      -lepsza organizacja wyjazdu
      -sympatyczni, kompetentni przewodnicy
      Na minus:
      -warunki zakwaterowania i transport
      Dla mnie to akurat miało znaczenie drugorzędne, ale niewykluczone, że Tobie nie będzie pasowało
    • Gość: codino IP: *.adsl.inetia.pl 22.01.11, 20:58
      Ja byłam z nimi w ubiegłym roku na wycieczce "Ogrody Toskanii" i wróciłam baaaaaardzo zadowolona! Organizacyjnie świetnie przygotowana impreza, super program i rewelacyjny przewodnik. Takiej formuły wypoczynku nie znalazłam dotychczas w żadnym innym biurze. Gorąco polecam wszystkim, którzy lubią aktywnie spędzać wakacje. I gorąco polecam Toskanię :-)
      • Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie wpisy i uwagi, pozwoliły mi one podjąć ostateczną decyzję wyjazdu z Horyzontami. Pozdrawiam.
        • Gość: ania IP: *.range86-141.btcentralplus.com 23.01.11, 13:48
          a dokad jedziesz?

ja bylam z nimi w islandii, pooecam!!!
          • Także szczerze polecam biuro Horyzonty, byłam z nimi na Krymie. Małe kameralne grupy, świetny przewodnik Olek Strojny (poczytaj sobie o nim w sieci to autor wielu przewodników po wschodzie). Podobało mi się to że dużo czasu przebywało się na świeżym powietrzu, a nie w transporcie, warunki lokalowe moim zdaniem były w porządku, wiadomo specyfika tych kierunków nie pozwala wymagać luksusów, ale ja nie mogę narzekać. Program był bardzo ciekawy, nieprzeładowany, a jednocześnie pozwalał zobaczyć Krym od kuchni i to dosłownie, bo Pan Olek bardzo lubi jeść:) i wynajdywał nam bardzo fajne miejsca na konsumpcje, ale niczego nie narzucał, każdy mógł sobie organizować czas wolny po swojemu. No i ludzie byli świetni, wydaje mi się, że tego typu wyjazdy przyciągają ciekawszych ludzi niż na masowych wyjazdach, ale oczywiście nie można generalizować. Ogólnie bardzo polecam, w tym roku może znowu się z nimi wybierzemy.
            • Gość: wróciłam IP: *.28.171.48.spray.net.pl 27.08.11, 18:51
              Sorry, ale ten Pan niech wybierze się na jakąś objazdówkę z innym biurem i podpatrzy na czym polega pilotowanie wycieczki.
              • Gość: ania IP: *.is.net.pl 27.08.11, 21:33
                niestety to prawda o p. Strojny. Bylam z Horyzontami na Krymie tego lata i pilotowal te wycieczke wspomniany wczesniej pan. Byla to najmniej udana impreza w jakiej uczestniczylam glownie z powodu pilota. Jesli ktos chce wiedziec wiecej, chetnie napisze

a.
                • Gość: Kasia IP: *.180.60.136.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.08.11, 13:25
                  Ok, zapytam i w tym wątku. O co chodzi z tym Strojnym? Ja byłam w zeszłym roku na Krymie z nim jako pilotem i był rewelacyjnie.
                  • Gość: ona IP: *.28.171.48.spray.net.pl 29.08.11, 20:41
                    OK, odpowiem w tym, bo tu bardziej pasuje. Olek Strojny mimo że wydał wiele książek nie umie ciekawie opowiadać. Mało co w ogóle mówi, tak od siebie, nie pytany. Ech, szkoda gadać... Człowiek pojechał pierwszy raz, jest ciekawy - a słyszy, że to kicz, tandeta, brzydkie miasto. Tylko czemu w przewodnikach można znaleźć trochę ciekawostek wszędzie?
                    • Gość: Kasia IP: *.205.36.166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 30.08.11, 11:57
                      Ja byłam bardzo zadowolona z wyjazdu z nim jako przewodnikiem. Grupa była świetnie zintegrowana, do p. Olka nie mam żadnych zastrzeżeń. On rzeczywiście jest specyficzny, nie każdemu może odpowiadac jego charakter, a poza tym podejrzewam, że może trochę wypala się zawodowo, bo tyle lat robi ten sam kierunek i zwyczajnie nie chce mu się gadać po raz setny o tym samym. A z tym kiczem, to rzeczywiście pamietam jak zniechęcał nas do Jaskółczego Gniazda...i chyba miał trochę racji..
                      • Gość: gosc IP: *.range86-136.btcentralplus.com 31.08.11, 13:37
                        byc moze z koncem sezonu sie wypalil bo u nas w ogole sie nie udzielal. Na pytania odpowiadal bardzo lakonicznie, jednowyrazowo. W zasadzie to o Krymie wiele sie od niego nie dowiedzialam. Sprawy organizacyjne: tez nie dokonca informowal o wszystkim: dokad jedziemy, na ile, kiedy wrocimy, co warto kupic, na co zwrocic uwage. Brakowalo mi tez anegdot i innych ciekawostek. Na wstepie poinformowal ze zapomnial zabrac z Polski sonety krymskie. O Czatyrdachu bylo tylko tyle ze wlasnie go minelismy i to jest ta skala w ksztalce trapezu. Przykro mi ale od czlowieka z wiedza taka jak on posiada spodziewalam sie duzo wiecej. P. Strojny uaktwynial sie dopiero pod wieczor w knajpie. Generalnie mialam wrazenie ze celem p. Strojnego bylo dobre jedzenie i picie, czego sobie nie zalowal. Nawet w trakcie wycieczek na trasie kupowal piwo i paradowal z nim prowadzac grupe. Z degustacji wina w Masandrze wyszedl jeszcze przed jej rozpoczeciem oznajmiajac ze dali mu za malo wina i mu sie nie chce z nami siedziec. Gdyby to byl moj pierwszy wyjazd z Horyzontami, to bardzo bym sie do nich zrazila.
                        • Gość: ona IP: *.28.171.48.spray.net.pl 31.08.11, 20:40
                          Koniec sezonu to na pewno nie jest. Z planów wyjazdowych Horyzontów widzę, że teraz jedzie na Bałkańską rapsodię, potem znów Krym, potem Lwów. Słyszałam opinie, że Horyzonty bardzo się popsuły, jeżeli w ogóle kiedyś porządnie coś robili... Na obserwacje ptaków kiedyś jechały ponoć dwa autokary...
                          • Czy mogłybyście podać adres email, względnie proszę o kontakt na mój gazetowy. Bardzo chciałam się o coś zapytać w sprawie Krymu, ale to temat raczej nie na forum. Pozdrawiam!
                            • Gość: ona IP: *.28.171.48.spray.net.pl 31.08.11, 23:21
                              Pytaj śmiało. Jakie mogą być tajemnice w sprawie Krymu?
                              W miejscowości nadmorskiej Horyzonty zafundowały zakwaterowanie w miasteczku gdzie śmierdziało szambem i niedobrze robiło się od tego. Podziwiam ludzi, którzy tam mieszkają.
                              • Gość: gosc IP: *.range86-136.btcentralplus.com 01.09.11, 00:25
                                jesli mowa o miejscowosci na U. (nazwy nie pamietam) to faktycznie, smierdzialo fekaliami co wieczor. W dodatku w pokojach bylo brudno, schody na wyzsze pietra byly bardzo waskie i strome, z trudem mozna bylo postawic na nich stope.
                            • Gość: gosc IP: *.range86-136.btcentralplus.com 01.09.11, 00:18
                              z Twojego poprzedniego postu wynika ze bylas juz na Krymie, z Horyzontami i p. Strojnym wiec nie wiem jak moglabym Ci pomoc. Jesli jednak masz mimo wszystko jakies pytania to pisz: malgosia_was@gazeta.pl
    • Gość: grażyna IP: *.cdma.centertel.pl 09.03.11, 00:19
      Moja siostra z mężem była z nimi w Norwegi, Islandii, Francji, delcie Dunaju, Mołdawii,, Ukrainie a w tym roku jedzie na Krym. Wracają zawsze bardzo zadowoleni.
      Też bym się wybrała , niestety kolano po 2 operacjach nie pozwala na tak intensywne zwiedzanie. Pozdrawiam.
    • A czy ktoś z Was był z nimi na Borneo? Byłabym wdzięczna za informacje o tym wyjeździe.
      • Gość: Kasia74 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.12, 18:29
        Byłam z Horyzontami na Borneo rok temu, rewelacyjna wycieczka. Bardzo ciekawy, różnorodny program. Pilot bardzo kompetentny, dużo i bardzo ciekawie opowiada, bardzo elastyczny na potrzeby grupy. Znakomicie zna język, teren, ciekawostki, lokalne restauracje, widać że kocha swoją pracę. Hotele bardzo dobre, powyżej moich oczekiwań. Transport wygodny. W przyszłym roku wybieram się z Horyzontami do Japonii.
        • Bardzo dziękuję Ci Kasiu za odpowiedź. W tym raki wybraliśmy się do ukochanej Afryki, ale to Borneo cały czas kołata się po głowie :). Prześledziliśmy prawie wszystkie trasy oferowane przez różne biura i ta wydaje nam się najfajniejsza.
          Mam jeszcze prośbę o opinię na temat warunków klimatycznych. Z tego co wiem to jest tam duża wilgotność. Ja mam trochę problem z oddychaniem i się zastanawiam, czy to nie będzie stanowiło przeszkody.
          Jakie były Twoje odczucia?
          • Gość: Kasia74 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.12, 16:16
            Proszę :-). Tamtejszy klimat jest dość specyficzny, tzn gorąco i dość wilgotno. Ja sama nie lubię gorąca. natomiast ten program wraz z jego realizacją był dobrze przemyślany, większość atrakcji ogląda się rano. Szczytowe upały są tam około 14, ale wtedy my już powoli finiszowaliśmy nasz program, tzn jakieś luźniejsze rzeczy... O 18 jest już zupełnie ciemno. Tamtejszy klimat wspominam dość przyjemnie. Obawialam się strasznych upałów, natomiast nie było najgorzej... Mi osobiście wilgotność nie przeszkadzała. To wyjazd, który chyba najmilej wspominam z ostatnich lat, także wszelkie niewygody nawet nie były zauważalne. Wiem że biuro informuje. iż na tym wyjeździe są hotele klasy turystycznej, natomiast na miejscu okazało się że są to znacznie lepsze, zazwyczaj 4 gwiazdkowe hotele, ale co najważniesze bardzo prztyjemne, jeśli chodzi o atmosferę, w dobrej lokacji. Także to był też duży plus wyjazdu - jednak nocleg w złych warunkach męczy, natomiast będąc dobrze wypoczętym w świetnych hotelach można "chłonąć" Borneo, które jest samo w sobie rewelacyjne. Program jest bardzo dobry, też porównywałam go z innymi i zdecydowanie jest to numer 1. Cenowo też jest bardzo przyzwoity. Pozdrowienia, Kasia
        • Kasia74,

Znalazlam Twoj stary post odnosnie planow wyjzdu do Japoni z klubem podrozy Horyzonty.
          Jezeli udalo Ci sie pojechac, czy moglabys podzielic sie wrazeniami??? Czy bylo warto? Jak oceniasz wyjazd??

Sama sie zastanawiam nad tym wyjazdem i musze podjac decyzje w najblizszych kilku dniach.
          Bylabym wdzieczna za Twoja opinie.

P.S. Dopiero sie zarejestrowalam na tym forum i nie dalam rady wyszukac, czy mozna wysylac prywatne wiadomosci.

Dzieki!
          Kamila
    • A może ktoś był z tym biurem w Rumunii?
      Proszę o opinie.
      • Gość: Stanisław Olbryś IP: *.tvkslupsk.pl 21.08.13, 00:52
        Właśnie wróciłem z 16-dniowej wycieczki po Rumunii. Wycieczka świetnie zorganizowana. Składała się z 2 części, więc było 2 przewodników doskonale znających się na swoim fachu. Zwłaszcza przewodnik po Bukowinie i Maramuresz - Mateusz to człowiek niezwykły: młody, taktowny, inteligentny, posiadający ogromną wiedzę, świetny organizator, śpiewał i grał na gitarze.
        Transport był dobrze zorganizowany, choć trochę wyczerpujący, ale to wynikało z objazdowego charakteru wycieczki. Ponieważ wycieczka składała się z 2 części, po pierwszej części trzeba było wrócić do granicy rumuńsko-węgierskiej, by przesiąść się na drugi autokar jadący z Polski. I to był niepotrzebny, dla nas, kurs. W tym czasie można było zwiedzić coś ciekawego w innym rejonie (np. pojechać do wąwozu Bicaz).
        Wyjścia w góry były ozdobą i deserem tej wycieczki, i tak trzymać. Dużą część programu stanowiło zwiedzanie zamków i klasztorów. To jest dobre i ciekawe, ale na mój gust zwiedzania klasztorów było trochę za dużo. W to miejsce można było znaleźć inne ciekawe miejsca (cuda natury). To wpłynęłoby na urozmaicenie wycieczki. Oczywiście to jest moje zdanie.
        Do zakwaterowania i wyżywienia nie mam zastrzeżeń. Było całkiem przyzwoicie.
        W sumie wycieczkę uważam za udaną i polecam innym.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.