Dodaj do ulubionych

biuro podróży Amigos z Jeleniej Góry - nie polecam

05.05.11, 12:29
wszystkim CHCĄCYM WYBRAC sie na wakacje, i tym którzy w Jeleniej Górze bądź przez stronę slonecznewakacje.pl będą chcieli wybrać się na nie – NIE POLECAM!!! usług tejże o to firmy. Kilka tygodni temu skorzystałem z usług tego biura, wkupiłem wakacje na egzotyczna wyspę - miałem tam lecieć z Warszawy do Frankfurtu i stamtąd na wyspę. W między czasie w Warszawie zmieniły się godziny odlotów do Frankfurtu i jak sie okazało byłbym tam po odlocie samolotu na wyspy, co generalnie mijało się z celem.
Zadzwoniłem do biura, żeby przebukowali mi bilet tak bym zdążył na samolot do Frankfurtu, prosiłem aby to jakoś rozwiązali by moje wakacje były udane. Niestety dowiedziałem się, że to nie jest problem biura i nie pomogą mi – czyli generalnie musiałem wkupić bilety z Frankfurtu na wyspy i z powrotem, które kosztowały mnie tyle co cała wycieczka. Nie był by to duży problem, gdyby nie fakt że na wakacje leciały z nami dzieci! Zachowanie Pana z którym rozmawiałem było po prostu nie odpowiedzialne. Nie polecam współpracy z biurem Amigos.

pisze ten post poraz drugi wszedzie tam gdzie moge kogos ostrzec przed niekompenetcja tej firmy i sposób w jaki mnie narazili na ogromne koszty!!!
Edytor zaawansowany
  • Gość: Mika IP: 178.73.48.* 05.05.11, 21:51
    ale bilet z Warszawy do Frankfurtu był w cenie pakietu, czy jako dolot poza pakietem?
  • Gość: ramona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.11, 06:52
    Ja też się niestety kiedyś nabralam i wakacje zamieniły się w koszmar przez błędy organizacyjne, niedopatrzenia, nieznajomość prawa obowiązujecego w obcym kraju, a byliśmy w krajach arabskich. Teraz razem ze znajomymi jeździmy z Logos Tour i naprawdę komfort spokojnego ducha w trakcie podróży jest nieoceniony jest to warte czasem dopłacenia kilku złotych
  • pietnacha40 06.05.11, 09:00
    Weszłam na stronę tego biura .Wygląda na to ,że wykupiłeś wczasy z Frankfurtu,a dojazd tam we własnym zakresie . Więc nie ma co pluć na biuro,bo to faktycznie nie ich sprawa ,że nie ma samolotu z Warszawy . Nie musiałeś wykupywać biletu,trzeba było samochodem dojechać - to żadne wyzwanie .
    --
    [img]http://tiny.pl/hx4sx[/img]
  • klient.zniesmaczony 06.05.11, 11:04
    pietnacha40 napisała:

> Weszłam na stronę tego biura .Wygląda na to ,że wykupiłeś wczasy z Frankfurtu,a
    > dojazd tam we własnym zakresie . Więc nie ma co pluć na biuro,bo to faktycznie
    > nie ich sprawa ,że nie ma samolotu z Warszawy . Nie musiałeś wykupywać biletu,
    > trzeba było samochodem dojechać - to żadne wyzwanie .

Inforumuję Cię, że najwidoczniej niedopatrzyles się dokladnie moich wakacji. przelot z frankfurtu był również w cenie umowy jaką podpisałem z biurem Amigos! nie było mowy o dojeździe we własnym zakresie! jechałem z dziecmi wiec chciałem miec wakacje dopiete na ostatni guzik.

@Miko bilety były w cenie pakietu. gdyby tak nie bylo nie powstala by cala afera i niezadowolenie z mojej strony.

• Gość: zainteresowana IP: *.play-internet.pl 06.05.11, 11:15
    No proszę, ileż to można się dowiedzieć o biurach podróży w naszym mieście, a ja właśnie szukałam wakacji i trafiłam na stronę tego biura – pierwsze co rzuciło mi się w oczy to kompletnie wysokie ceny proponowanych wakacji, a po drugie jak wpisałam ich nazwę w Google nic o nich nigdzie nie pisało, zero opinii, czyżby skrzętnie ukrywali swoje błędy?
    No ale dobrze ze tu Pan napisał o problemach z tym Państwem, więc zamykam stronę i szukam dalej porządnego biura.
  • pietnacha40 06.05.11, 13:48
    Doczytałam dobrze . Ty nie rozumiesz o czym piszę - nie piszę o biletach z Frankfurtu,bo to oczywiste,tylko o biletach z Warszawy do . Miałeś wczasy wykupione z niemieckiego lotniska . Wylot z Frankfurtu . To zwykła niemiecka strona,którą operuje pełno naszych turbooperatorów . Sama z niej korzystałam i nigdy wczasy na "pewną wyspę" nie zawierały biletów z Warszawy . Dojazd na niemieckie lotniska ,zawsze jest we własnym zakresie załatwiany . Nawet jeśli go załatwiasz w tym samym biurze,nie ma on nic wspólnego z ofertą niemieckiego operatora i jego charterem . Nie doczytałeś ,nie dopiąłeś .
    --
  • klient.zniesmaczony 06.05.11, 13:59
    podczas rozmów do biura Amigos wielokrotnie padały z naszej strony pytania: "Czy mógłby Pan potwierdzić cenę na te oferty dla naszej czwórki ?W jakim zakresie tour operator może zmienić czas wylotu i przylotu
    - czy sa to przesunięcia godziny w ramach jednego dnia?
    - czy moga ulec zmianie dni wylotu/przylotu?
    Na nasze pytania dostaliśmy taką odpowiedź - "Godziny wylotów mogą ulec zmianie w obrębie jednego dnia, tzn moze byc wylot o godz. 06.00 ale również 23.00. Jeśli następuje zmiana godzin o dzień ,klient dostaje możliwość bez kosztowej anulacji wylotu.

jak Pani widzi mogli oni przebukować bilet z Frankfurtu na poźniejszą godzinę.
  • pietnacha40 06.05.11, 14:11
    opóżnienie czy zmiana godzin wylotu ,to nie jest to samo co przebukowanie . Te samoloty to chartery . Leci określona ilość osób,wolne miejsa są sprzedawane jako lasty na sam przelot. W wypowiedzi biura chodziło o konkretny lot z Frankfurt ,konkretnego samolotu, z konkretnego pakietu , gdyby się takie opóżnienie zdarzyło . Tak jak u nas lecąc z Itaki do Egiptu masz konkretny samolot .Nie ma następnego .Nie da się przebukować .Następnym lecą następni wczasowicze .
    --
  • klient.zniesmaczony 06.05.11, 14:22
    ale my nie mielismy leciec wyczarterowanym samolotem, mielismy wykupione bilety w obie strony i konkretny hotel.
  • pietnacha40 06.05.11, 14:33
    :D Nie rozumiesz najwyrażniej ,jak to działa. Samolot ,którym mieliście lecieć z Niemiec ,to czarter,a nie samolot rejsowy (prawdopodobnie Condor) . Nie wiem ,jak to wytłumaczyć .Nie lataliście nigdy wcześniej na wczasy ? To tak samo działa jak u nas .Biuro ma w ofercie wczasy z dolotem . Nie możesz sobie wybierać samolotu ,jak Ci pasuje . Jesteś zdany na biuro i jego terminy . Przebukować samolot możesz jedynie wtedy,jak sam sobie organizujesz wczasy . Bukujesz lot rejsowy ,nie pasuje Ci dolot,zmieniasz na dzień następny . Pakietu z biura tak się nie da .
    --
  • Gość: oburzona IP: *.play-internet.pl 06.05.11, 23:46
    no tak pani z biura sądzi, że wszyscy maja czas albo na tyle pieniedzy bo sobie pozwalac na rodzinne wakacje, facet sie dorobil to chciał zabrac rodzine na fajne wakacje. najwyrazniej nie dogadal sie z biurem i tyle. ale skoro wszyla taka sytuacja to chyba powinni zwrocic mu pieniadze za te bilety skoro nie pojechal? i jeszcze do tego musial dołożyc!

nie chciałabym być w jego skórze.
  • klient.zniesmaczony 06.05.11, 14:29
    samolot ktorym mielismy leciec nie był samolotem charterowym.
  • Gość: czytelnik IP: *.play-internet.pl 06.05.11, 23:50
    Niestety z biurami, które same nie zajmują się wyjazdami tylko są we współpracy z jakimiś zagranicznymi często się tak kończy. Amigos najwidoczniej, nie troszczy sie o wygode i zadowolenie klientów tylko jak zawsze o kase ;/
  • aniamarysia 12.05.19, 11:42
    No właśnie..przelot z Frankfurtu, a nie z Warszawy...
  • klient.zniesmaczony 06.05.11, 13:04
    lekkie sprostowanie - strona tego biura to slonecznewakacje.com.pl ! prosze wybaczyc z tych nerwow pominąłem com.
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.11, 19:23
    @zniesmaczony kliencie
    Ty w ogóle nic nie kumasz :)
    a że trafiłeś na sprytnego pośrednika ... no coż Twój wybór
    ale nazywaj tego 'biurem podrózy' bo to zwykły pośrednik i do tego, najprawdopodobniej, nierzetelny
    niestety- trzeba być świadomym Klientem w dzisiejszych czasach
  • Gość: gosciowka IP: *.play-internet.pl 06.05.11, 23:49
    z tego co widze to reklamuja sie jako biuro podrozy wiec generalnie tak sie o nich mowi. wiec to nie jest kwestia kumania prosze Goscia.
    a tak na marginesie, to ladne sunki u tego "pośredniko-biura podróży" sobie licza.

• Gość: Stach IP: *.biznesklasa.lisek.pl 07.05.11, 17:29
    Ja często latam z Niemiec na wycieczki i pakiet nie obejmuje dolotu czy dojazdu do Frankfurtu. Tym razem to wina nie biura, a Klienta. Kupil wakacje z Niemiec, a do Niemiec miał się dostać sam. Nawet jak biuro pomaga w zabukowaniu przelotu do portu, z którego wycieczka się rozpoczyna, to to już nie jest traktowane jako jeden pakiet, tylko osobna usługa nie powiązana z wycieczką główną. Było trzeba przylecieć dzień wcześniej, przenocować i nie martwić się czy samolot zmienią na 06:00 rano czy na 23:00. Ja tak zawsze robię. A Klient chciał zaoszczędzić, a wyszło jak zawsze i się wyrzywa na biurze!
  • aniamarysia 12.05.19, 12:20
    Niestety irytuje mnie Twoja wypowiedź"zniesmaczony". Wylatuje ma wakacje czasem po dwa razy w roku od wielu lat, byłam także z biurem Amigos i jestem zachwycona. Twoje wypowiedzi pokazują brak doświadczenia - jeśli wakacje z biurem to lot czarterowy - chyba, że sami sobie organizujemy wakacje i wtedy kupujemy bilety regularnych lotów , Wine za wyrzucone pieniące i na pewno mnóstwo nerwów ...niestety ponosisz sam bo przelotu z Warszawy do Frankfurtu nie miałeś w pakiecie i tu zaczęły się problemy....Czas się do tego przyznać😉a nie wypisywać bzdury i zwalać winę na innych jak dzieci w przedszkolu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.