03.06.12, 10:23
Witam
Wybieram się z grupą do Budapesztu, a byłam tam dawno temu. Mam pytanie do Szanownej Braci: czy w Budapeszcie mozna płacic w euro za bilety wstępu? Może jeszce ktoś mógłby podzielić się jakąś aktualną praktyczną wskazówką? Pozdrawiam:)
Edytor zaawansowany
 • smerv 03.06.12, 13:41
  Oficjalnie nie - w państwowych placówkach z kasią fiskalną, czyli w muzeach itp. Dlatego obok kasy do kościoła Macieja jest kantor (ale kościół i tak w remoncie, a taczki z cementem to można w Polsce też pooglądać). Na kąpieliskach (niektórych) - tak. W knajpach - zdecydowanie tak. Ale jak płacisz w euro, to policzą Ci np. 250 ft za euro, przy kantorowej cenie dochodzącej do 300. A tak po sprawiedliwości - organizator ma psi obowiązek zaopatrzyć cię w środki płatnicze, albo upoważnić Cię do wymiany w pierwszym lepszym kantorze po kursie dnia. Tak samo organizator powinien udzielić Ci wszelkich praktycznych wskazówek.
 • justynaciupa 03.06.12, 16:36
  Byłam w maju tego roku z grupą na Węgrzech. W Budapeszcie jedynie za rejs statkiem po Dunaju zapłaciłam w euro, za inne wstępy - labirynty pod Zamkiem Królewskim, kościół Macieja, baszty rybackie - płaciłam w forintach. Miałam też w programie Esztergom, Visegrad, Szentendre i tam za bilety wstępu można płacić też tylko w forintach. Polecam Ci przy wymianie w kantorze rozmienić papierowe forinty na bilon, bo w wielu miejscach w Budapeszcie są parkomaty, które przyjmują tylko monety.
  Powodzenia:)
 • smerv 03.06.12, 23:49
  W Esztergom, w nowej kasie bazyliki, ceny wiszą też w ojro. Hotele wystawiają faktury w HUF, kasują w EUR i jest to legalne. Ale w Tesco w EUR nie zapłacisz...
  www.bbj.hu/economy
 • mallagada 04.06.12, 11:47
  W Bazylice Stefana też na pewno można. Wrzucić to 1 euro do skarbony:)
 • smerv 04.06.12, 14:02
  Nawet kwitek dadzą, jak się upomnisz.. :) 5 zł też jest "co łaska", 2 zł już "nie łaska". Przetestowane.
 • free-znowak 04.06.12, 14:13

  "W Bazylice Stefana też na pewno można".

  A co to jest Bazylika Stefana? Czy to jakiś nowy kościół który za patrona ma np. króla Stefana Batorego (na tej zasadzie jak kościół Macieja w Budzie)?
 • rosa_del_deserto 04.06.12, 15:51
  dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka