rejs po morzu śordzi...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Chcialabym sie wybrac na rejs po morzu srodziemnym, nie wiem kompletnie jak sie za to zabrac, z jakiego armatora skorzystac, jak zalatwic bilety, jaka trase polecacie? kiedy najlepiej rezerwowac? z duzym wyprzedzeniem czy na last minute? dzieki za wszelkie info
    • IP: 217.153.153.*

Gość: toja 03.10.12, 15:54 Odpowiedz
      są firmy, które to organizują, np. Niebieska Mila czy Marco Polo. Można tez zarezerwowac rejs bezpośrednio u armatora i dolecieć np. do Genui, Rzymu czy Barcelony. A rejsy sa różne. Musisz sam wybrać czy interesuje cię rejs po Płw Arabskim, Wyspach Grackich, Morzu Adriatyckim czy Śródziemnym czy in.

Gość: toja 03.10.12, 15:56 Odpowiedz
        a teraz widzę, że po M. Śródz. ale tam też jest kilka tras, z Afryką lub nie, z Kanarami lub nie, z Maderą, albo z Sycylią i Maltą. Różne, rózniste.
        • 04.10.12, 09:01 Odpowiedz
          Rejs po Morzu Śródziemnym to interesująca i niezapomniana przygoda. Ja wypływałem (i wracałem) z Cypru: po drodze zwiedzałem Santorini, Kretę , Kos, Pireus (Ateny), Marmaris. Kosztowało to około 4 tys. zł z wylotem z Warszawy i tygodniowym pobytem w hotelu na Cyprze. Ale było to wiele lat temu, teraz nawet już tego biura u nas nie ma (Ving) :)
          --
          supertanielatanie.pl
        • IP: *.dynamic.chello.pl

Gość: morskikonik 13.11.12, 09:29 Odpowiedz
          Organizatorów jest wielu, warto dokładnie sprawdzić referencje, jaki firma ma ubezpieczenie; odradzam np. zeglowanie.eu tropical-siling, Konrad Tarasiewicz, dużo obniecują a bardzo kiepska realizacja. Są lepsi np. Globtourist, czy BlueWater
    • 04.10.12, 12:06 Odpowiedz
      Do tej pory nie myślałem o czymś takim. Jak to jest na takich rejsach, cumuje się i wychodzi podczas nich czy cały czas się pływa?

Gość: toja 04.10.12, 13:32 Odpowiedz
        zwiedza sie codziennie inne miasto . Rano przybija statek do portu, zwiedzanie, a przez noc płynie do kolejnego portu
        • 04.10.12, 14:15 Odpowiedz
          Rejs można traktowac w dwojaki sposób.rewelacyjna objazdówka bo noca sie plynie a w ciagu dnia zwiedza dany port lub okolice a z drugiej strony nie ma obowiazku zwiedzania.kazdego dnia za oknem kabiny inny widok.Możesz sobie wziac kabine z balkonem i podziwiac wschody i zachody slonca,zjesc sniadanko w cudownej morskiej atmosferze...Rejsy to nie tylko zwiedzanie ..to korzystanie z 4/5 gwiazdlkowego hotelu i jego bardzo wielu atrakcji...Polecam te forme wypoczynku...ja sie zaraziłem i wracam na morze..Rewelacja
          • 04.10.12, 14:21 Odpowiedz
            Byłem ostatnio na fiordach norweskich i nikt mnie nie przekona ,że tą częsc europy można zwiedzic w lepszy sposób niż ze statku wycieczkowego.Mielismy polskiego pilota ktory organizoawł nam wycieczki o 50% taniej w portach niz te oferowane na statku..Polecam
    • 05.10.12, 10:16 Odpowiedz
      Poniżej znajdują się zorganizowane rejsy. Mam nadzieję, że któraś z ofert Pana zainteresuje :)

SLONECZNE KRAJOBRAZY hotel****
      turystyka-online.eu/web/?page=oferta&i=36&o=19946
      SRODZIEMNOMORSKA BRYZA hotel***
      turystyka-online.eu/web/?page=oferta&i=89&o=19946
      WENECJA I WYSPY GRECKIE hotel****
      turystyka-online.eu/web/?page=oferta&i=68&o=19946
      TURCJA, CYPR I IZRAEL hotel****
      turystyka-online.eu/web/?page=oferta&i=63&o=19946
      BARCELONA I M.SRODZIEMNE hotel****
      turystyka-online.eu/web/?page=oferta&i=67&o=19946
      Pozdrawiam serdecznie
      Magdalena Nawrocka
      Biuro Podróży Nesto
      www.nesto.pl
    • 05.10.12, 19:40 Odpowiedz
      Wejdź na niebieskamila.pl i popatrz, teraz mają świetną ofertę na ferie zimowe, chyba zrezygnuję z nart.
      • 10.10.12, 10:24 Odpowiedz
        No mają to samo co wszyscy więc równe szanse.Nie mają oferty z polskim pilotem która moim zdaniem jest rewelacyjnym pomysłem na rozpoczecie przygody z rejsami wycieczkowymi.
        • 10.10.12, 11:33 Odpowiedz
          Moja rodzinka była na takim rejsie po morzu śródziemnym, było podobno bardzo fajnie. Jednak wielką wadą polskich organizatorów jest to, że rejsy z polskim pilotem są często odwoływane z powodu braku chętnych. Mojej rodzince odwołano tak 2 terminy. Na szczęście było mobilni i wreszcie popłynęli. Poza tym nawet jak się dokupi opcje all, to bardzo irytujące są obowiązkowe napiwki dla obsługi. Nie chodzi nawet o kwotę, tylko o ten obowiązek, który jest kłopotliwy i wymaga noszenia przy sobie drobniejszej gotówki.
          • IP: *.104.hitech-net.pl

Gość: Andy 31.12.13, 14:48 Odpowiedz
            Nawiązując do postu renia266 - Na ten moment w rejsach z polskim pilotem odbywa się 95% imprez. Po porostu rynek rośnie i łatwiej jest zebrać grupę niż to było 3-4 lata temu. Napiwki? - Gotówką? nie spotkałem się z tym na statkach. Napiwki są doliczane do rachunku i płatne na koniec rejsu. Jest to po prostu zwyczaj dodatkowego wynagradzania personelu bezpośrednio obsługującego podróżnych - to jest ich premia, dużo klientów - dużo premii. Na zachodzie w restauracjach też dolicza się 10-15% do rachunku jako wynagrodzenie kelnera, ja tam to traktuję normalnie jak jazdę po lewej stronie drogi w Anglii - tak to tam jest.
    • 10.10.12, 12:52 Odpowiedz
      najlepiej wkręcić się w żeglarskie towarzystwo i czekać aż ktoś coś będzie organizował :) sama niedawno myślałam by wypłynąć w morze, ale to chyba jeszcze nie na moje umiejętności, zwyczajnie bym się bała :D
      • 11.10.12, 09:59 Odpowiedz
        Żeglarstwo to zupełnie inna bajka...Piękna ale nie dla każdego.Rejsy wycieczkowe to super pomysł na urlop zarówno dla "leniuchów" jak i dla turystów ciekawych świata,lubiacych zwiedzać
    • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: Gosia 06.12.12, 11:49 Odpowiedz
      Z tego co mi wiadomo to Biuro Podróży Gryf www.gryftravel.pl zajmuje się wyjazdami na rejsy. Biuro załatwia wszystkie sprawy związane z rejsem, więc nie trzeba się o nic martwić.
    • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: NOWICJUSZKA 03.01.13, 14:39 Odpowiedz
      Pytam osoby które pływały wycieczkowcami po Morzu Śródziemnym np. z Wenecji na Wyspy greckie - czy na takim statku bardzo huśta ??????? Chciałbym się wybrać z rodziną we wrześniu 2013 ale nie wiem czego się spodziewać na morzu. Bardzo proszę o opinie.
    • IP: *.cable-modem.tkk.net.pl

Gość: limba 03.01.13, 17:03 Odpowiedz
      Ja byłam na rejsie po Morzu Śródziemnym Pogorią dwa lata temu, a teraz 18.01.13 wybieram się już drugi raz. Wspaniała impreza. Spróbuj na stronie Pogorii nieraz mozna się załapać do jakieś grupy jak nie mają kompletu.
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: ja, slask 18.03.13, 23:19 Odpowiedz
      i co z tym rejsem, a jaki termin :)? juz cos wybrane?
      ja tez planuje i juz wiem nawet jaki wariant a jak ty :)?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.