• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Byłam w Albani Hotel Mediterrane pytajcie Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.12, 10:30
    Witam
    Byłam w Albanii w tym sezonie 2012. Miejscowość Saranda, która mnie urzekła zafascynowała i spowodowała że Albania jest teraz moim konikiem
    W tym sezonie chcę jechać do Vlory hotel Aliko - jeśli ktoś był niech napisze
    Ja chętnie opowiem o Mediterrane
    podaję maila ola2424@onet.pl
    Edytor zaawansowany
    • 24.11.12, 17:11
      Vlora przy Sarandzie to jak Kołobrzeg przy Sopocie

Vlora to moloch, plaże syf i dziadostwo. W Albanii nie ma lepszego miejsca, które może się równać z Sarandą. Jeżeli jedziesz z biurem to w sumie nie masz większego wyboru. Ja byłem sam i zanim dotarliśmy do Sarandy to jechaliśmy drogą wzdłuż wybrzeża. Jest tam pełno małych miasteczek które są najfajniejsze:)
      • Gość: ToK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.12, 11:13
        Vlora to Alejki palmowe, urozmajcone plaże żwirkowe piaszczyste
        Górzysty zielony teren i fajne restauracje
        Prosze podać maila to wyśle ze dwa zdjęcia bo ktoś bzdury napisał
        • 26.11.12, 11:35
          Gość portalu: ToK napisał(a):

> Vlora to Alejki palmowe, urozmajcone plaże żwirkowe piaszczyste
          > Górzysty zielony teren i fajne restauracje
          > Prosze podać maila to wyśle ze dwa zdjęcia bo ktoś bzdury napisał

Po co na maila? Lepiej pokazać wszystkim.

imgur.com/a/JgtYb
          Tak jak pisałem wcześniej. Vlora to moloch na dodatek mocno brudny. Albanię trzeba kochać za to jaka jest, ale na WYPOCZYNEK bym się tam nie wybrał.
          • Gość: tok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.12, 13:41
            Katowice też są zatłoczone i można wtedy powiedzieć że Poska to Katowice ?
            Nie wiem gdzie byłeś ale ja lubię nasze Międzyzdroje a nie cierpię Katowic
            więc nie ujednolicaj
            • 26.11.12, 13:48
              O czym ty teraz piszesz? Dyskusja się toczy o miejscowości Vlora. Odpisałem więc, że nie polecam i pokazałem na dowód zdjęcia. Dla mnie słaba miejscowość bo są lepsze jak np wspomniana Saranda. Sama Albania jest cudowna, ale i specyficzny więc ktoś kto całe życie bujał na wakacje do Egiptu czy Grecji ten się stanem... wszystkiego w Albanii mocno z
    • Gość: tok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.12, 14:25
      ok to można napisać że jest inna - może bardziej dzika nieokiełznana
      Ale budowanie opinii od razu negatywnej ?
      Gdybym cię posłuchała nie byłabym w Sarandzie a Saranda jest dla mnie piękniejsza od Krety
      A Egipt jeśli ktoś lubi plastikowe wakacje to też polecam
      • 26.11.12, 14:57
        Ale ja nie piszę o całej Albanii!
        Piszę o samej Vlorze! Jeżeli ktoś chce jechać do Vlory tylko po to żeby leżeć tam na piasku to mu z całego serca odradzam, bo nie jest to kurort jakie zna się ze stron katalogów.

Albania to kraj piękny, dziki, fascynujący, zaskakujący i wiele, wiele więcej, jednak nie jest to raczej miejsce do "wypoczynku" którego doświadcza się w Egipcie, Tunezji czy Turcji.
        • Gość: Adam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.12, 12:40
          a byłeś w chorwacji lu czarnogórze ja do tej pory jeżdziłem do chorwacji i też się różni od katalogowej Tunezji ale Chorwacja jest piękna . Jestem ciekawa czy i ty polecasz Chorwacje na plażowanie
          • 27.11.12, 16:40
            Chorwacja przemysł turystyczny rozwija od wielu lat. Tam nawet w najmniejszej wiosce jest fajnie, przyjemnie i czysto. Byłem, widziałem, polecam.
            Czarnogórę będę odwiedzał w przyszłym roku, razem z Serbią oraz Bułgarią. Jak będzie czas to wybiorę się również nad morzę do Bośni.
            • Gość: elka IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.12, 23:30
              a tak naprawdę Albania jest piękna :)
              i ocena tego kraju przez pryzmat takich miast jak - Vlora i Saranda - to wieeeelkie nieporozumienie...
              proponuję ruszyć się troszkę dalej - warto i warto :)
              • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.12, 12:31
                polecam Durres ładne plaże czysto
    • Gość: Mikołaj IP: *.syrion.pl 29.11.12, 08:02
      Tak Durres byłem
      Hotel Akropoli prawie na plaży
      Plaża ładna. Hotel czysiutki, obsługa przyjemna i jedzenie extra
      Widać nie warto być w centrum miejscowości na obrzeżach lepiej - lepsze widoki
      Hotel ma mały basen przyjemny ogród można spacerować
      Albania jest piękna mnie zachwyciła bardziej niż Chorwacja no i plaże lepsze. Niedowiarkom proponuję sprawdzić
    • Gość: jol IP: *.static.korbank.pl 23.12.12, 11:30
      Ja byłam w tym roku w Albanii (Vlora) tak się składa, że akurat w hotelu Aliko. Generalnie Vlora jako większe miasto wybrzeża jest zatłoczona, plaża miejska jest brudna bo jest dozwolona dla każdego. Ale wszystko ma swój urok nie jest jakoś bardzo strasznie w samym mieście(na pewno lepiej niż w polskich pseudo kurortach). A teraz o hotelu :) zacznijmy od tego, że hotel nie leży w centrum miasta tylko już za tunelem(gdzie zaczyna się morze jońskie) czyli na obrzeżach miasta w dzielnicy uji ftohte. Jest tam błoga cisza krystalicznie czysta woda, ciepło, uprzejmi ludzie i wszystko czego potrzeba do wypoczynku. Plaże przy hotelu są płatne ale płaci się za wynajem leżaka na cały dzień 250 leków(oczywiście na plaży miejskiej też sie płaci za wynajem leżaków, ale można też przyjść z własnym ręcznikiem bez problemu jednak ja polecam plaże prywatne).
      Do centrum Vlory można się dostać autobusem miejskim, spacerkiem, taksówką, busem, stopem. Co do samego Hotelu to rewelacja jedzenie bardzo dobre, obsługa bardzo miła można bez problemu się dogadać po angielsku, pokoje też spoko klima, telewizja, lodóweczka. W okolicy znajduje się sklep i kilka restauracji gdzie należy zawitać:) Polecam Vlore ludziom, którzy szukają przygód, czegoś ciekawego i sami będą coś kombinować jak zorganizować swój czas. Nie polecam ludziom, którzy oczekują że biuro podróży wszystko załatwi. Ja mam zamiar tam wrócić w tym sezonie bo moim zdaniem to raj na ziemi :) Jeśli ktoś ma jakieś pytania piszcie pomogę Pozdrawiam
      • 24.12.12, 15:13
        W takim razie wynajmij auto i jedź dalej na południe. Droga między Vlorą a Sarandą to jest Top3 Europy! Widoki powalą Cie na kolana! Góry, morze, lasy i małe miasteczka. Bajka!
        • Gość: zenek IP: *.nowysacz.vectranet.pl 27.12.12, 08:40
          Do Oli i Mikołaja!
          Właśnie w 2013 roku na przełomie czerwca i lipca wybieram się do Albanii, do Durres z Delta Travel. Wybrałem Hotel Leonardo, nieco oddalony od centrum miasta i zamierzam w miarę dokładnie zwiedzić okolicę tego miasta oraz Tiranę.
          Czy ten kraj jest bezpieczny. Nigdy tam nie byłem, a mam do niego pewien uraz, gdyż w połowie lat 90-tych mój serdeczny kolega pojechał tam w interesach i już nie wrócił...
          Czy spokojnie mogę jechać pociągiem do Tirany? Proszę też o inne praktyczne rady dotyczące zwiedzania i wypoczynku, za co będę bardzo wdzięczny.
          • 27.12.12, 12:35
            Przyjacielu,
            Albania jest BARDZO bezpieczna! Jeżeli chodzi Ci o zwykłe "chuligańskie" wybryki to ich nie ma! Jedynym zagrożeniem może być jazda samochodem. Kierowcy na Bałkanach mają do tej kwestii zupełnie inne podejście niż my. Ja jednak mimo wszystko bym spróbował bo zabawa jest przednia. Droga między Durres a Tiraną jest ok i da się jechać. Jak zjedziesz na jakieś boczne drogi ,to mniej więcej jak byś u nas wjechał w pole. Ja płaciłem za furę ok 35E za 24h.
            Tirana fajne i co ciekawe BARDZO czyste miasto, co w Albanii nie jest normą :)
            Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pisz.
        • Gość: jol IP: *.dynamic.chello.pl 27.12.12, 16:41
          Do Sarandy też jechałam. Rzeczywiscie droga z Vlory do Sarandy to widoki, które zapierają dech. Nie da się opisać jak to wszystko wygląda trzeba po prostu pojechać i zobaczyć. Jeśli, jakiś miłośnik przyrody będzie autem w Sarandzie to warto jechać ok 23 km do Syri i Kaltër. Jeśli chodzi o Tiranę to polecam kolejkę Dajti Ekspres link do strony www.dajtiekspres.com/

Podaje link do fajnej stronki, na której można znaleźć przydatne informacje :
          www.koniecswiata.net/europa/albania/encyklopedia/informacje-praktyczne/
          • Gość: zenek IP: *.nowysacz.vectranet.pl 28.12.12, 09:39
            Rexx3, dziękuję za uspokojenie odnośnie bezpieczeństwa w Albanii, aczkolwiek wszędzie (nawet w naszym kraju) zawsze trzeba być przezornym. Durres jest dużym miastem tego kraju, a więc zwłaszcza tam może się coś nieprzewidzianego zdarzyć. Przede wszystkim mniejszych lub większych oszustów nigdzie nie brakuje.
            Od wielu lat w takiej formie (wczasy z biurem podróży + indywidualne zwiedzanie, bo żona samolotami nie lata) poznaję różne kraje i w tej materii jestem dość dobrze obeznany, niemniej warto też innych pytać.
            Raczej nastawiam się na istotne uwagi innych osób, a te dla dla zawsze są cenne.
            Bardzo proszę o dalsze informacje odnośnie wczasów w Albanii, w miejscowości Durres

(przepraszam właściciela wątku za podnoszenie tego innego tematu, który tu wcześniej został wspomniany)
            • 28.12.12, 13:55
              Ja byłem w Albanii sam, bez biura. Noclegi ogarniałem na miejscu, auto wynająłem w Tiranie i podróżowałem przez Duress, Vlore aż do Sarandy. Później do Beratu znów do Tirany i do Korczy.
              Ani razu nie miałem żadnej przykrej sytuacji. W Tiranie byliśmy na imprezach, chodziliśmy po nocach i zero problemów. Dużo gorzej czułem się po wylądowaniu w Łodzi na dworcu Łódź - Kaliska. Albania jest świetnym krajem. Dużo innym od Polski i wywiera świetne wrażenie. Tak jak mówię, jedyne czego możesz się bać w Albanii to "crazy" kierowców i ludzi którzy chodzą po Durres z NIEDŹWIEDZIEM na smyczy :) <POWAŻNIE>
              • Gość: mycha IP: *.welnowiec.net 02.01.13, 23:08
                ja mam pytanie, co z napojami do obiadu i kolacji w tym hotelu, ile kosztują ? i czy można się obyć bez nich? i jeszcze jedno, czy przy basenie można mieć swoje napoje, zakupione w sklepie?
            • Gość: aneta IP: *.dynamic.chello.pl 17.03.13, 11:40
              Byłam w Dures w zeszłe wakacje ,hotel Ibiza . Nie masz co się martwić jest super ludzie wspaniali bardzo bezpiecznie , byliśmy pociągiem w Tiranie obowiązkowa do zobaczenia góra Dajti , zakupy spożywcze polecam w sklepie o nazwie Daku płacisz w euro resztę wydają w lekach , jak masz jakieś pytania to pisz podaj meila to wyślę parę fotek ;-)
              ps. jest bardzo tanio
              • Gość: zenek IP: *.nowysacz.vectranet.pl 17.03.13, 18:24
                Jeżeli Aneta to do mnie, to bardzo proszę prześlij mi zdjęcia dot. przede wszystkim osobliwości, które warto w Albanii (Durres, Kruja, Tirana...) zobaczyć. Będę bardzo wdzięczny. Przy okazji dziękuję Ci rexx3 za kolejne informacje. Miło się pisze, gdy internauci są bezinteresowni i mili.
                Mój adres: bruke@gazeta.pl
                • Gość: alija IP: *.77.classcom.pl 18.03.13, 09:31
                  Witam :)jaka plaża jest w Durres? Czy jest ona piaszczysta czy żwirkowa? ile kosztuje wynajęcie leżaka i parosalola na cały dzień? jakie wrażenia ogólne z wakacji w Durres?
                  • Gość: darek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.13, 11:13
                    piaszczysta ale piasek ciemniejszy o naszego
                    Leżaki + parasol ok 2 , 3 Euro
                    Byłem w hotelu Akropoli fajnie
    • Gość: ali IP: *.146.5.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.03.13, 21:58
      Ja wybieram się do Albanii w ten weekend majowy. Nastawiamy się głównie na góry, Góry Przeklęte, kilkudniowy trekking, centrum kraju, no ale na koniec chcemy trochę poleżakować nad morzem. czy warto jechać do Vlores, czy są może miejsca bardziej kameralne? I jeszcze, jak wyglądają tamtejsze plaże, można w ogóle odpoczywać i opalać się czy są bardzo zaśmiecone? Pod względem czystości Albania nie ma najlepszej reputacji.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.