Dodaj do ulubionych

dobre, tanie biuro podróży na pierwsze zagraniczne

22.01.13, 13:37
poszukiwane dobre, tanie biuro podróży na pierwsze zagraniczne wakacje w okresie weekendu majowego? co polecacie dla prawdziwego laika w zakresie wyboru biura podróży i czy to w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie gdzie kupuje ofertę czy sugerować się jedynie ceną i jakością hotelu?
Edytor zaawansowany
  • pietnacha40 22.01.13, 14:19
    dobrze jest poczytać opinie o biurze. Ale to też mylne jest, bo nie ma biura, o którym by pisano same pozytywy. Jeśli to jest tak krótki okres czasu, to może lepiej samemu? A dlaczego? Bo często jest tak, że wykupując wyjazd na 7 dni, biuro ma takie wyloty i powroty, że jesteś na wypoczynku 4-5 dni: wylot o 23, w hotelu jesteś nad ranem, cały dzień jestes do tyłu z niewyspania i w ten sposób masz już dwa dni za sobą, powrót o wschodzie słońca, gdzie wyjazd z hotelu masz o 23 - to kolejne dwa dni. Ciężko uwierzyć, ale tak robią. Po drodze jeszcze są w stanie zmienić Ci hotel :D Możesz spędzić ostatni dzień w holu hotelowym, jak w zeszłym roku fundowała Itaka. Albo Ci odwołają wyjazd, bo za mało chętnych. Jak bym już miała polecać, to TUI i Neckerman. Itaka też, ale trzeba się dokładnie dopytać o te noclegi.
    --
    [img]http://tiny.pl/hx4sx[/img]
  • pann_a_nikt 22.01.13, 14:35
    dzięki za tak szybką odpowiedź jednak obawiam się, że do Egiptu czy w jakieś podobne miejsce samemu to trochę ryzykowne się wybrać, prędzej juz na południe Europy, ale obawiam się, ze np. na Cyprze w maju nie będzie tak ciepło jak może być w Egipcie ;)
  • Gość: web IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.13, 15:05
    idź do dobrego agenta, takiego, który ma ofertę wielu biur, ale nie sprzedaje NET Holiday:)
    On Ci powinien dobrze doradzić
  • pann_a_nikt 22.01.13, 15:11
    "dobry agent" to takie bardzo ogólne podejście, więc nie wiem czy mogę się tym sugerować ;) ale będę pamiętać, żeby nie z NET holiday ;)
  • Gość: gość IP: *.leon.com.pl 22.01.13, 15:15
    Ecco Holiday też omijaj z daleka.Poczytaj na forum o ich przekrętach,przekonasz się ilu turystów wyrolowali.
  • Gość: dobryagent IP: *.adsl.inetia.pl 22.01.13, 16:11
    idź do dobrego agenta :D a poznasz go po tym, że nie sprzedaje net holiday. Obawiam się, że to jednak jest bardziej skomplikowane. Pamiętaj o różnicy pomiędzy agentem a biurem podróży. To pierwsze, to pośrednik różnych biur. Poczytaj opinie o biurach. Nie tylko net holiday ma swoje ciemne tajemnice.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.02.13, 10:33
    jak się nie znasz, to nie doradzaj. ecco anulowała nierentowne czartery i bardzo dobrze zrobili. robią to teraz inni organizatorzy. właśnie wczoraj Itaka odwołała czartery z jednego miasta. to z nimi też nie latać, bo wyrolowali tych, którzy założyli już rezerwacje, tak? boże, kiedy wy ludzie zaczniecie myśleć! a co do ecco, to bardziej wnikliwa obserwacja ich działalności pozwoli wyciągnąć ci zupełnie inne wnioski. Ecco Holiday nie robi tylko czarterówki. Mają też egzotykę, która teraz idzie lepiej niż czartery i na tym zarabiają. Widzę po sobie, jakie oferty sprzedają się w moim biurze. No i zajmują się MICE, czyli turystyką dla biznesu, a to chyba teraz najbardziej rentowny interes. Mają kasę z różnych źródeł i jak z jednego kurka nie leci to z innego kapie. Powiedzcie mi, który organizator nie żyje wyłącznie z czarterówki? Żaden! To z czego żyje, jak w czarterach są spadki sprzedaży o prawie 50% w porównaniu z latami ubiegłymi? Z kredytów (jak Itaka) lub umiera (jak Sky Club, Triada, Orbis, Selectours i kilkanaście innych). Polecam lekturze artykuły w pismach czy na portalach branżowych a nie wyłącznie wiadomości z forów, gdzie w połowie to robota konkurencji.
  • Gość: agent IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.13, 12:06
    polecam agentów,gdyż mają duży wybór i doradzają klientowi tak aby do nas wrócił.nikt na siłę nie wciśnie Ci danego biura.często jest tak,,ze ludzie przychodzą,ja się narobię szukając dobrej oferty a gość i tak pójdzie do biura bo myśli że tam taniej.nieprawda.Agent powie które biuro jest niepewne,ma sporą wiedzę o hotelach i biurach,zna plotki i się stara.ze mną praktycznie wszyscy klienci wrócili zadowoleni.dzwoniłem do każdego to wiem.spróbuj napisać do mnie,doradzę,pomogę i znajdę fajne wczasy.naprawdę.mój mail- moniatravel@wp.pl w Warszawie działam.pozdrawiam
  • pietnacha40 22.01.13, 16:18
    do Egiptu też się da, ale rozumiem Twoje obawy :) Jak już wybierzesz hotel w Egipcie, czy podobnym kraju, zanim zapłacisz, poczytaj o nim na Tripadvisor. Jest tam pełno opinii turystów. Niektóre wymyślne, ale mozna sobie opinię wyrobić. W Egipcie 4*, to nie zawsze 4* :D
    --
    do [img]http://tiny.pl/hx4sx[/img]
  • grekan 22.01.13, 16:38
    Cypr w maju jak najbardziej, najlepszy termin do pobytu; w wakacje upaly nie do zniesienia, bylem w lipcu , to byla meczarnia.W maju temp. ok. 26*C/w cieniu!/, ziemia nie wypalona sloncem, zielono i kwieciscie. Sa oferty na weekend majowy rowniez na Cypr polnocny/turecki/.Wybierz cos na : fly.pl
  • warmianka35 22.01.13, 19:55
    Jeżeli nie chcesz mieć zszarganych nerwów i zakończyć podróży na lotnisku w Polsce, nie wybieraj taniego biura podróży. W tamtym roku padło ok. 9 biur krzaków czyli tanich biur, których nazwy poznałam tylko dlatego, że upadły i zrobiła się afera w mediach. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz zbyt wiele zapłacić to radziłabym skorzystać z lasta jakiegoś znanego biura podróży. Z tych największych i najpewniejszych ( w chwili obecnej) do wyboru masz Tui, Itakę, Rainbow i Alfa Star. Gdy planuje się wyjazd trzeba pamiętać, że pewnych kosztów się nie przeskoczy- samolot, wiza. Można zaoszczędzić na hotelu i jedzeniu, czyli wykupić trzygwiazdkowy z HB, ale jeżeli chodzi o Egipt, to radziłabym zapłacić co najmniej za czterogwiazdkowy z all inclusive. Nie trzeba wtedy martwić się o jedzenie i wydawać kupy pieniędzy poza hotelem. Poza tym większość hoteli znajduje się na takim odludziu, że czasami nie ma jak stołować się poza hotelową kuchnią. No i mniejsze prawdopodobieństwo, że człowiek czymś się zatruje, nie mylić z zemstą faraona. Poza tym gwiazdki egipskie nie są równe gwiazdkom europejskim. Czasami można się zdziwić, że hotel ma pięć gwiazdek
  • franco55 05.02.13, 22:34
    chyba z tymi upadłościami tanich biur to tak do końca nie było jak piszesz, po pierwsze po liczbie uziemionych klientów za granicą co najmniej kilka z nich można zaliczyć do solidnych średniaków, po drugie upadały z tego co mi wiadomo biura oferujące wycieczki "samolotowe", wśród upadłych z tego co pamiętam nie ma biur z ofertą autokarową. Oczywiście warto przed wykupieniem wycieczki sprawdzić opinie o biurze, ale nie ma na to reguły, 1,5 roku temu szukałem biura na ekspress narty, przeczytałem kilka for, a skończyło się na zaproszeniu od znajomych i w zasadzie z kilkoma "skokami w bok" :) jestem wierny margotravel
  • Gość: Ann IP: *.173.26.62.tesatnet.pl 23.01.13, 01:08
    Wszystko zależy, gdzie chcesz jechać. Nie polecam na pierwszą podróż Egiptu bo często biura zatrudniają miejscowych rezydentów mówiących po polsku na zasadzie "Kali chce jeść". Niby się dogadasz bo zasób słów mają spory jeżeli chodzi o podstawową obsługę, ale jak coś się dzieje (szpital itp.) gdzie trzeba powiedzieć coś innego niż "prose panstwa restaurant jest za basenom":D

Nie polecam:
    Alfy za chamską obsługę i nieumiejętność odnalezienia się w kryzysowych sytuacjach np. zamieszki Egicpie, TUI za praktycznie brak opieki rezydenta (głównie na dyżurach, nie ma podczas transferów itp.), Ecco za masowe odwoływanie kierunków i hoteli, Oasis tours za zmienianie hoteli, Vivy za praktycznie brak opieki rezydenta (głównie na telefon są)

Nie wiem czy polecenie to odpowiednie słowo, ale jak już to wybrałabym się z:
    Wezyrem (bardzo porządna obsługa, liczą, sprawdzają, dopytują czy wszystko ok., ewentualny minus to kiepska baza hotelowa bo obok dobrych hoteli hurtem wrzucają te gorsze więc trzeba samemu po opiniach w necie szukać) albo Itaką (bardzo dobra oferta hotelowa, raczej nie zmieniają hoteli i rezydent często się pojawia wszędzie i też raczej takich bystrych zatrudniają a świeżych, problem z itaką jest taki, że mają dziwne terminy wczasów i trzeba pilnować by mieć 8 albo 15 dni, inaczej jak ma się np. 9 dni to nie oznacza jednego noclegu więcej niż w 8 dniowym pobycie tylko datami to jest 9 dni bo oznacza nocny przelot i czekanie np. od 12 rano do 2 w nocy na walizkach bez wyżywienia itd. ale tylko kretyn by się na to nabrał, bo w umowie jest napisana ilość noclegów) no i Neckermann jest ok. ale to niestety, nie jest tanie biuro.
  • Gość: Ann IP: *.173.26.62.tesatnet.pl 23.01.13, 01:19
    ucięło mi pierwszy akapit:(

> Wszystko zależy, gdzie chcesz jechać. Nie polecam na pierwszą podróż Egiptu bo
    > często biura zatrudniają miejscowych rezydentów mówiących po polsku na zasadzie
    > "Kali chce jeść". Niby się dogadasz bo zasób słów mają spory jeżeli chodzi o p
    > odstawową obsługę, ale jak coś się dzieje (szpital itp.) gdzie trzeba powiedzie
    > ć coś innego niż "prose panstwa restaurant jest za basenom":D to może być problem. Więc wskazany przynajmniej dobry angielski na sytuacje kryzysowe. Ewentualnie trzeba dopytać w biurze czy mają tylko polskich rezydentyów czy też egipskich. Egipt to też szok kulturowy i żeby nie dać się wyrolować miejscowym trzeba byc obcykanym turystom. Dochodzi problem reakcji organizmu na tak dużą zmianę klimatu i flory bakteryjnej. Ja jak głupia na pierwsze wakacje poleciałam do Afryki i skończyło się chorowaniem, grypo coś mnie dopadło + potem zemsta. Po kilku latach jeżdżenia w ciepłe klimaty w Egipcie czuję się jak w domu i mogę jeść w lokalnych fast foodach, nie straszne mi 40 stopniowe upały. Jednak pierwszy wyjazd to była masakra. Zraziłam się do Egiptu na kilka dobrych lat. Niestety, Egipt to miejsce gdzie często się coś dzieje, jak nie zamieszki, to opóźnienia na lotnisku, jak nie to to problemy z hotelem. Na rezydentów, zwłaszcza Egipcjan nie ma co liczyć w większości przypadków. Mam wrażenie, że ich jest tam za mało w stosunku do ilości problemów, od jazd w hotelach zaczynając kończąc na poranionych na koralowcach nogach.
  • Gość: Gosia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.13, 08:16
    Akurat ceny na weekend majowy są wyższe niż przed lub po weekendzie więc nie wiem czy uda Ci się upolować coś taniego, ja polecałabym TUI lub Rainbow Tours, to 2 biura na których się dotychczas nie zawiodłam. Jeżeli chodzi o Egipt to TUI ma w ofercie sporo hoteli o różnym standardzie i cenę wizy w cenie wyjazdu. Zanim zdecydujesz się na konkretny hotel poczytaj opinie o swoich wytypowanych hotelach na holidaycheck.pl, pl.tripadvisor.com czy podobnych portalach, gdzie turyści umieszczają swoje opinie o pobycie w hotelach, żeby wiedzieć czego się spodziewać.
  • pann_a_nikt 23.01.13, 08:20
    dzięki wszystkim, nie spodziewałam się tak wyczerpujących wypowiedzi, ale tym bardziej jestem miło zaskoczona i faktycznie zastanowię się czy Egipt sobie odpuścić i wybrać jakiś inny kierunek podróży i faktycznie sprawdzę ofertę wezyr :]
  • anubis76x 23.01.13, 09:39
    Ewentualnie jak będzie bardzo drogo to wybierz Turcję, tam jest na prawdę ładnie i to jeden z najtańszych kierunków.
  • Gość: Justa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.13, 09:43
    Na weekend majowy to najtańszy i najcieplejszy to jednak będzie Egipt lub Tunezja, w Europie to pogoda jeszcze może być bardzo zmienna, morze stosunkowo zimne, no i jednak drożej za podobny standard. Ja byłam np. w ubiegłym roku na Majorce w weekend majowy i było ciepło ale padał też deszcz i kąpiel w morzu tylko dla odważnych.
  • Gość: turystka IP: *.mt.pl 27.01.13, 10:54
    Początkiem maja są w Europie miejsca na tyle ciepłe, ze można plażować . W ub. roku w weekend majowy byłam w Lido di Jesolo (połnocne Włochy), temperatura w cieniu 25st., wiec opalaliśmy się i k ąpali w całkiem ciepłym (w porównaniu z Baltykiem) morzu. Wcale nie trzeba lecieć poza Europę i to jeszcze w kraje, gdzie jest zresztą obecnie tak bardzo niespokojnie...
  • anubis76x 23.01.13, 09:37
    Na majówkę radzę rezerwować już teraz bo w długie weekendy wszystko bardzo drożeje.
    Polecam raczej ciepłe kierunki np Egipt ewentualnie Kanary ale tam woda jest chłodna w maju - mocno wytelepie.
  • pann_a_nikt 25.01.13, 17:03
    no tak co do cen to spodziewam się, że będzie dosyć drogo, ale coś za coś ;)
  • Gość: zenek IP: *.nowysacz.vectranet.pl 25.01.13, 19:42
    Napiszę Ci prawdę, a mam doświadczenie w wyjazdach zagranicznych. Dawniej jeździłem samochodem, a teraz podróżuję tylko autobusami (żona nie lata samolotami, bo tak w ogóle to nie wiem...) z biurami podróży i od 1996 do dzisiaj nie byłem wyrobiony, aczkolwiek nie wiele brakowało (kilka dni) kilkanaście lat temu w Hiszpanii (stara Alpina).
    Po pierwsze, gdy się jedzie pierwszy raz za granicę na wczasy czy objazdówkę, na pewno jest się zadowolonym.
    Z agentami, a w ogóle z pośrednikami należy być ostrożnym, bo np. telefonując do organizatora wycieczki i możesz się dowiedzieć, że jeszcze nie ma Ciebie na liście i potem w ostateczności okazuje się, że np. w autobusie siedzisz na szarym końcu. Oni przetrzymują Twoje pieniądze (krócej lub dłużej i raczej wszyscy), a więc staraj się bezpośrednio zawierać umowę z organizatorem imprezy.
    Zwłaszcza dzisiaj z biurami podróży jest różnie, gdyż niektóre z nich idą na żywioł, a ponadto są trudne czasy. Zawsze jest jakieś ryzyko, a więc w przypadku korzystania z transportu autobusowego wybieraj takie biuro, które ma swój środek transportu (bazę transportową) i jednocześnie świadczy usługi w tym zakresie. Takie biuro raczej nigdy nie padnie, gdyż straciłoby cały swój majątek.
    O innych sprawach musisz osobiście zadecydować, gdyż nie chcę być posądzony o reklamę.
  • Gość: Ronna IP: *.173.26.62.tesatnet.pl 25.01.13, 23:03
    Zenek czy ty masz ADHD? Skaczesz z tematu na temat i to w jednym zdaniu. Pierwszego akapitu nawet nie zrozumiałam w całości...
  • pann_a_nikt 28.01.13, 08:20
    albo się nie znam albo na prawdę jest to takie skomplikowane...nie mam doświadczenia, więc skąd mam niby wiedzieć czy rozmawiam z agentem czy z organizatorem wycieczki...np. wchodzę na stronkę TUI lub ITAKI...kupuje wycieczkę przez internet...to kupuję u agenta czy organizatora?
  • Gość: Raf IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.01.13, 09:30
    To oczywiste, ze jak kupujesz na stronie TUI czy Itaki to od nich kupujesz wycieczkę, a nie od agenta.
  • pann_a_nikt 28.01.13, 09:43
    czyli u organizatora?? w takim razie chyba źle zadałam pytanie, albo wy źle mnie zrozumieliście..

dobry, tani "organizator" na pierwsze zagraniczne wakacje??
  • pietnacha40 28.01.13, 15:05
    pytanie zadałaś dobrze. Pytałaś o dobre tanie biuro podróży. Ktoś tam po drodze zaczął o agentach. Ale to nie ma większego znaczenia. Agent ma po porstu oferty wielu biur. A Ty się musisz zdecydować, z którego chcesz jechać. I kilka podpowiedzi dostałaś :) Zdecydowałaś się już na coś?
    --
  • pann_a_nikt 28.01.13, 15:20
    myślę, że może ITAKA, ale jak tak przeglądałam to wszystko to teraz okazuje się, ze mam taki mętlik w głowie, ze nie wiem gdzie jechać...niby ma byc ciepło i w ogóle, ale kurde serio nie wiem gdzie najlepiej jechać...żeby nie żałować, choć jak ktoś powiedział, jeśli jedzie się na pierwsze zagraniczne wakacje...nie można być niezadowolonym....tzn to nie chodzi o to, ze nigdzie za granica nie byłam, ale dalej niż u naszych różnych sąsiadów to nie bardzo, a już na pewno nie byłam tam gdzie jest super ciepło i wca się z piękna opalenizną...trochę drogo jest z tego co widzę właśnie w okresie majówki, ale trudno się w sumie dziwić...gwarantowane, ze ludzie pojadą to jak jest popyt to i cena idzie w górę...prawa rynku z tym nie wygram, tak czy siak ostry mętlik w głowie...gdzie jechać, aby wrócić szczęśliwa ;)
  • pietnacha40 28.01.13, 17:29
    Cypr w maju jest dosyć ciepły. Dla mnie za zimny, szczególnie woda, ale nie zamrzniesz :) Za to Egipt, jeśli idzie o temperatury, wymiata. I chyba jest tańszy. Mnie nie przypadł do gustu, ale morze jest cudne. No i chyba na wygrzanie w maju, to bym się tam udała. Tylko nie wiem, jak tam aktualnie jest z bezpieczeństwem. Jakoś nie lubię tego kraju jednak :D
    W każdym razie, gdybyś się decydowała na Itakę, pamietaj, dokładnie sprawdź ilość dni i noclegów. A jesli to będzie Egipt, poszperaj ile się da na temat hotelu.

--
  • Gość: mob-os IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.13, 17:31
    Zupełnie przyzwoity Hotel np.w Hurghadzie Empire 3* na pierwszy raz i stosunkowo niedrogi.Są tacy którzy wracają tam po kilka razy wlaśnie dlatego !
  • voyager747 28.01.13, 19:34
    a gdzieś jeszcze jeżdżą czy tylko tam do tego 3 * ?
    --
    www.panoramio.com/user/279993

kolumber.pl/u/voyager747
  • pann_a_nikt 29.01.13, 08:06
    ja słyszałam, że jeśli Egipt to nie mniej niż 5* bo mają zupełnie inne standardy tych * niż w Europie
  • pietnacha40 29.01.13, 09:45
    4* też na spokojnie, ale po sprawdzeniu opinii w necie. Na 3 raczej bym się nie porwała.
    --
    $*[img]http://tiny.pl/hx4sx[/img]
  • pietnacha40 29.01.13, 09:50
    ja byłam w tym pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297549-d651119-Reviews-Arabia_Azur_Resort-Hurghada_Red_Sea_and_Sinai.html . 4 gwaizdki od turystów, to już nieźle. Ja bym dała 3. Dużym plusem, największym, jest rafa przy hotelu i bliskość centrum. Jeśli nie jedziesz z dziećmi, to polecam.

--
  • Gość: Ann IP: *.173.26.62.tesatnet.pl 08.02.13, 16:07
    Ja jeżdżę do niego ale też do wielu innych. Zwyczajnie na LM Empire to jest taki tani pewniak jak nie będzie dobrej okazji na jakiś dobry 4* czy 5* hotel. Empire zawsze jest na LM więc zawsze mam alternatywę jak nic okazyjnego nie będzie i wiem, że będę zadowolona. Lepiej dać na LM 1300zł za sprawdzony Empire niż jechać w ciemno za 1600zł do średnio ocenianego 4 czy 5*. Swoją drogą Empire wyprzedza jakością wiele 4* hoteli o czym miałam okazję się przekonać niedawno. Zwłaszcza w dobie kryzysu jak te molochy za miastem podupadają, a miejski Empire trzyma fason i kryzysu u nich nie widać. Tak więc zostaje albo lepszy z zagranicznej sieci, który utrzymuje sieć a nie realne przychody tego konkretnego hotelu albo właśnie taki Empire.
  • pann_a_nikt 29.01.13, 12:12
    dzieki ;) przejrzę sobie w wolnej chwili
  • 1boleslaw 02.02.13, 19:57
    Królewno, nikt Ci na tacy nie poda takiej propozycji, która zadowoliłaby Ciebie w 100%. To Ty musisz wiedzieć czego chcesz. Idź do kilku biur podróży lub ich oddziałów, weź tyle, ile Ci dadzą katalogów i przeglądaj w domu. Gdy Cię coś zainteresuje, wpisz na ten temat hasło do przeglądarki i znowu czytaj, a także pytaj tu, ale już konkretnie. Teraz nawet nie wiem, czy chcesz jechać autobusem, czy lecieć samolotem...a coś tam tylko wspominasz o opalaniu...
  • pann_a_nikt 04.02.13, 08:31
    nie oczekiwałam, że ktoś da mi gotowe rozwiązanie i podejmie za mnie decyzję, po prostu chciałam poznać spostrzeżenia użytkowników, a raczej doświadczenia z ich pierwszych podróży
  • elloelo 03.02.13, 18:52
    Ja na majówkę w zeszłym roku była w Chorwacji w Makarskiej. Było spokojnie, ciepło bez tłumów. Koleżanka znalazła ofertę w margotravel z wrocławia. sprawdziłam i polecam ci taki wyjazd.
  • Gość: Elżbieta IP: *.centertel.pl 04.02.13, 14:31
    Moim zdaniem najważniejszą kwestią jest wybór hotelu. W tym momencie rynek biur podróży jest już dużo bardziej oczyszczony z małych, niesolidnych biur. Ja bym poleciła Ci Sun Fun, Itakę, Rainbow, a pomoc przy wyborze hotelu pozostawiła dobremu agentowi, który współpracuje z nimi. Ja już wykupiłam pielgrzymkę do Włoch w biurze podróży Polonia Travel. Polecili mi to biuro znajomi, ale założyłam też wątek odnośnie opinii o tym biurze i chętnie się przekonam co myślą inni. Polonia zarówno organizuje swoje wyjazdy jak i sprzedaje oferty innych, także jak wszystko będzie w porządku, to kupię może też u nich wczasy.
  • pann_a_nikt 05.02.13, 08:15
    faktycznie wybór hotelu chyba jest ważny, niektóre z nich przynajmniej w Egipcie są na prawdę brzydkie, a inne wręcz przepiękne...sam Egipt chyba wychodzi najtaniej z tego co udało mi się do tej pory poszperać, ale hotele różne i nie wiem na który się zdecydować
  • madryantoni 05.02.13, 09:16
    Wiele lat już korzystam z wczasów ale teraz nie polecałbym nikomu Egiptu, zwłaszcza gdy ktoś za granicę na wczasy jedzie pierwszy raz. Szczególnie dzisiaj pewne regiony są niezbyt albo bardzo niebezpieczne. Osobiście proponowałbym zacząć od objazdówek po Europie (będzie nieco drożej) albo od wypoczynku np. w Bułgarii, gdzie jest jeszcze bardzo tanio.
    W ubiegłym roku byłem w naprawdę przepięknej m. Sw. Wlas (9 noclegów w nowym hotelu za 1350 zł z wyżywieniem), gdzie jest świetna infrastruktura i bajeczne morze.

www.dineviresort.com/pl/Riviera.html
    W tym roku za tę samą cenę jadę na wypoczynek także do Bułgarii do Złotych Piasków i potem w końcu lata do m. Durres w Albanii. Może ten kierunek Ciebie zainteresuje?
  • Gość: bocho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.13, 10:45
    Dlaczego uparłaś się na Egipt? Turcja jest podobna cenowo, a znacznie bezpieczniejsza i ciekawsza.
  • pann_a_nikt 05.02.13, 11:37
    z tego co widziałam na wszelkich hotelach to nie ma przy nich plaży w Turcji, a w Egipcie jest, nie ukrywam, ze to trochę przeważyło na wyborze miejsca
  • voyager747 05.02.13, 12:36
    Cała ta dyskusja jest bez sensu, można pisać, proponować, zachwalać Hiszpanię, Grecję,Turcję, Portugalię, Włochy, Chorwację itd. itp. a i tak się skończy na Egipcie.
    Potem jeszcze 5 kolejnych razów do Egiptu, bo przecież tanio i ciepło, a cały świat,no cóż, w Egipcie dobre i tanie hotele, drinki w ALL, smutne to.
    --

kolumber.pl/u/voyager747
  • pann_a_nikt 05.02.13, 16:04
    voyager747 napisał:

> Cała ta dyskusja jest bez sensu, można pisać, proponować, zachwalać Hiszpanię,
    > Grecję,Turcję, Portugalię, Włochy, Chorwację itd. itp. a i tak się skończy na E
    > gipcie.
    > Potem jeszcze 5 kolejnych razów do Egiptu, bo przecież tanio i ciepło, a cały ś
    > wiat,no cóż, w Egipcie dobre i tanie hotele, drinki w ALL, smutne to.

jesli uważasz, ze dyskusja jest bez sensu to po co w niej uczestniczysz? poza tym nie odrzucam wszystkich innych kierunków, ale zauważ, że we Włoszech to chyba na przełomie kwietnia i maja nie ma jakiś super temperatur, jedyne na co można liczyć to cos około 20-23 stopni, a to samo mam normalnie w lato w Polsce, chciałabym nie powiem zażyć trochę wyższych temperatur, bo na wakacjach nie byłam już dwa lata...i czuję, ze mam trochę do nadrobienia...i nie chcę robić tego tak jak na moich ostatnich wakacjach na mazurach...w deszczu
  • pann_a_nikt 05.02.13, 16:06
    voyager747 napisał:

> Cała ta dyskusja jest bez sensu, można pisać, proponować, zachwalać Hiszpanię,
    > Grecję,Turcję, Portugalię, Włochy, Chorwację itd. itp. a i tak się skończy na E
    > gipcie.
    > Potem jeszcze 5 kolejnych razów do Egiptu, bo przecież tanio i ciepło, a cały ś
    > wiat,no cóż, w Egipcie dobre i tanie hotele, drinki w ALL, smutne to.

jesli uważasz, ze dyskusja jest bez sensu to po co w niej uczestniczysz? poza tym nie odrzucam wszystkich innych kierunków, ale zauważ, że we Włoszech to chyba na przełomie kwietnia i maja nie ma jakiś super temperatur, jedyne na co można liczyć to cos około 20-23 stopni, a to samo mam normalnie w lato w Polsce, chciałabym nie powiem zażyć trochę wyższych temperatur, bo na wakacjach nie byłam już dwa lata...i czuję, ze mam trochę do nadrobienia...i nie chcę robić tego tak jak na moich ostatnich wakacjach na mazurach...w deszczu
  • voyager747 05.02.13, 17:01
    Rób jak chcesz, tylko nie zapomnij, że oprócz Egiptu jest masa pięknych miejsc na świecie, a to, że w Turcji nie ma plaży przy hotelach to są bzdury.
    --

kolumber.pl/u/voyager747
  • katarzynak73 05.02.13, 12:07
    Polecam biuro Rainbow Tours, jeżdżę z tym biurem od lat i zawsze dostaję to czego oczekuję! szczególnie polecam biuro na ulicy Wilczej 51a - Panie zawsze doradzą wyjątkowy kierunek za rozsądną cenę! nigdy się nie zawiodłam
  • pann_a_nikt 05.02.13, 16:01
    katarzynak73 napisał(a):

> Polecam biuro Rainbow Tours, jeżdżę z tym biurem od lat i zawsze dostaję to cze
    > go oczekuję! szczególnie polecam biuro na ulicy Wilczej 51a - Panie zawsze dora
    > dzą wyjątkowy kierunek za rozsądną cenę! nigdy się nie zawiodłam

w moim mieście nie ma takiej ulicy, ale dzięki ;)
  • madryantoni 05.02.13, 23:30
    Może "masz rację" z tym Egiptem na przełomie kwietnia i maja, jeżeli porę roku dobrze zapamiętałem. Być może będzie ciepło, jeśli akurat tak trafisz, a tam o tej porze bywa różnie. Zastaniesz wiatr i zimną wodę w morzu. Egipt jednak nie będzie tani. Za samolot zapłacisz więcej niż w sezonie. Często Polki tam latają w określonym celu. Widziałem co robią.
    Tam z hotelu raczej się nie wychodzi, a wycieczki fakultatywne są niepewne z różnych przyczyn.
    Zalecam przezorność, szczególnie w ostatnich dniach pobytu. Wracając w samolocie można podsłuchać ciekawe rzeczy...bo tu na forum raczej nikt się nimi nie chwali...Powodzenia.
  • voyager747 05.02.13, 23:31
    są inne fora o Egipcie :)
    --

kolumber.pl/u/voyager747
  • pann_a_nikt 06.02.13, 08:14
    hehe no akurat sexturystyka mnie nie interesuje :P co do tej Turcji to może znasz w takim razie jakieś sprawdzone hotele z plażą :P bo Turcja ogólnie z tego co widzę jest dużo tańsza niż Egipt...nie wiadomo mi w zasadzie też dlaczego
  • Gość: zenek IP: *.nowysacz.vectranet.pl 06.02.13, 17:39
    Ale sobie wybrałaś porę na wypoczynek. Kto na przełomie maja i kwietnia za mniejsze pieniądze jedzie np. opalać się i wypoczywać nad morzem, które wtedy jest zimne. Okazuje się, że takich niby odmieńców nie brakuje. W zasadzie to czego Ty oczekujesz?
  • pann_a_nikt 06.02.13, 21:03
    wszystko czego oczekuję już napisałam, ale tak dla przypomnienia to temperatury pozwalającej opalić ciało, plaży i hoteli bez szczurów, kalaruchów i to chyba tyle
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 06.02.13, 21:14
    to może do solarium idź idiotko, będzie najtaniej, opalanie jest niemodne od dawna w cywilizowanym świecie
  • Gość: gośćgościa IP: *.adsl.inetia.pl 06.02.13, 21:51
    proszę proszę, jaki ucywilizowany cham. Zleciały się głodomory na dokarmianie. Będą teraz wszystkich pouczać i wychowywać.
  • pann_a_nikt 07.02.13, 08:05
    z chamami nie będę dyskutować :/
  • warmianka35 07.02.13, 20:53
    No proszę .Czego to można się dowiedzieć od "cywilizowanych" osób. Kto powiedział, że opalanie jest niemodne ? Że niezdrowe w nadmiarze, to można by się zgodzić. W końcu po to jedzie się na Bałkany, Egiptu czy Turcji aby między innymi złapać trochę słońca. Bo nad deszczowym Bałtykiem nie ma zbytnio okazji.Poza tym to każdego prywatna sprawa czy chce być blady czy opalony i nikomu nic do tego
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 20:57
    Ja jeżdżę zwiedzać, poznać kraj, ludzi, a opalanie się to było modne 30 lat temu.
  • pietnacha40 07.02.13, 21:16
    Gość portalu: gość napisał(a):

> Ja jeżdżę zwiedzać, poznać kraj, ludzi, a opalanie się to było modne 30 lat tem
    > u.
    WOW

--
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 20:58
    a ja z idiotkami
  • pietnacha40 07.02.13, 21:14
    Gość portalu: gość napisał(a):

> a ja z idiotkami
    znaczy żona z córką?

--
  • Gość: Ann IP: *.173.26.62.tesatnet.pl 08.02.13, 16:19
    Opalanie jest niemodne...bauhahahahaha bo padnę. A kto powiedział, że trzeba być modnym? Nie modne są też pyzy z sosem na obiad a jakoś wolę je od modnej fit sałatki w smaku jak karton.

Dopóki nie przeszkadzasz innym, nikogo nie krzywdzisz i nie przynosisz wstydu rodakom żyj i wypoczywaj jak chcesz.

Jak ktoś chce jechać się wygrzać i leżeć brzuchem na leżaku to proponowanie kierunków, gdzie woda w morzu jest lodowata a pogoda niepewna jest debilizmem. Zamiast porad zajmij się sprzątaniem albo innym pożytecznym zajęciem, bo Twoje porady są G warte. Potem właśnie tak jest jak baby w biurach podróży pod siebie polecają kierunek bo mają awersję np. do Afryki . TO NIE TY JEDZIESZ NA WAKACJE!!!!!

Wymogi są podane jasne:
    Ma być ciepło w maju bo jadą plażować. i stosunkowo tanio. Tak więc Egipt ewentualnie Turcja to jedyne prawidłowe odpowiedzi, ze szczególnym wskazaniem na Egipt. Przy czym jak ktoś jest mało odporny na szok kulturowy to lepiej kosztem kilku stopni wybrał bardziej cywilizowaną Turcję.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.13, 19:47
    a najlepiej solarium, najtaniej
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.13, 19:48
    z tobą koorwo !
  • pann_a_nikt 11.02.13, 14:26
    widzę, że poziom dyskusji spadł do...mniej niż 0 :/
  • agen-t 19.02.13, 17:17
    tu każdy zaczyna się kłócić nie wiadomo po co.jeśli chcesz rady i dobrej oferty to napisz do agenta,który ma większą wiedzę na ten temat i może coś Ci znaleźć.szuka u mnie kilka osób z forum i staram się wytłumaczyć i doradzić fajne biuro i hotel.na forum trudno stwierdzi kto pisze i z jakiego powodu zachwala lub oczernia dane biuro.mi zależy aby klient wrócił do mnie.też mogę się mylić,ale jest większa szansa na udane wakacje.piszą ludzie z całej Polski,gdyż umowy wysyłam mailem,w Warszawie dowożę.kasy żadnej nie biorę bo tą wpłacacie na konto organizatora.bo ktoś pisał na forum durne rzeczy o nas.może warto sprawdzić,bo to nic nie kosztuje.

moniatravel@wp.pl
    501375098
  • Gość: wiolka IP: *.play-internet.pl 28.03.13, 14:17
    No ja na Twoim miejscu raczej sprawdziłabym biuro podróży, ile było afer z upadkami biur podróży,osobiście nie chciałabym byc jedną z takich osób, możesz sprawdzić ratingi biur, poszukać opinii, albo zwrócić się do pośredników sprzedaży, oni też mają informacje na temat biur.
  • Gość: kremska IP: *.icpnet.pl 09.10.14, 09:36
    Ja polecam gorąco TopTur, z tym biurem podróży byłam na Tajwanie. Tanio i dobrze.
  • lula5-0 11.10.14, 12:53
    Najlepiej wybrać to, które długo działa na rynku. Cena to nie jest najlepszy doradca
  • Gość: tamarek IP: *.cela.pl 15.01.15, 18:36
    Od pewnego czasu jeżdżę z Exim Tours. Dobre, pewne i cenowo ok. Jak na krótki wyjazd to może Tunezja. Ciepło, w miarę blisko. Ja byłam w Hammamet. Było świetnie
  • Gość: rejs IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.15, 22:50
    Albo ubezpieczyć się porządnie, najlepiej na własną rękę, bo ubezpieczenia z biura podróży są różnej jakości, delikatnie rzecz ujmując. :)
  • malajkat7 05.07.15, 09:53
    zanim wykupi się konkretną wycieczkę dobrze jest odwiedzić kilka biur i zwyczajnie popytać o różne opcje, wyrobić sobie jakieś pojęcie. A z dobrych i tanich biur, to my ostanio byliśmy na Sycylii z alf starem.
  • Gość: kadarka IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.15, 17:19
    jak dla mnie, to na pierwsze wczasy z biurem, jesli chce się porządnie wypocząć, warto wybrac jakies pewne biuro, nawet choćby miało miec droższe oferty. Raczej nie zdecydowałabym się na wczasy z biurem "no name", w obawie, że mogę miec różne przeboje :) wybrałabym zdecydowanie którego z dużych graczy rynkowych.
  • Gość: bagun IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.15, 21:21
    Nie czegoś takiego jak biuro na pierwszy raz. Poczytaj forum i zdecyduj co dla świerzaka może być najlepsze, a potem według tego dobieraj biuro. No i oczywiście czytaj informacje na temat kondycji biura. :)
  • Gość: ricos IP: *.syrion.pl 24.11.15, 19:52
    Dlaczego by się ograniczać? Ja zawsze sam jeździłem na wszystkie wyjazdy, uczyłem się głównie z poradników na youtubie. Polecam wszystkim kraje azjatyckie, tam jest pięknie! Głównie Tajlandia i Wietnam. W tym roku właśnie byłem w Tajlandii, wybrałem wyjazd zorganizowany, głównie z powodu dzieci i się nie zawiodłem. Jechałem z biura, które głównie specjalizuje się w krajach azjatyckich, Dlaczego by się ograniczać? Ja zawsze sam jeździłem na wszystkie wyjazdy, uczyłem się głównie z poradników na youtubie. Polecam wszystkim kraje azjatyckie, tam jest pięknie! Głównie Tajlandia i Wietnam. W tym roku właśnie byłem w Tajlandii, wybrałem wyjazd zorganizowany, głównie z powodu dzieci i się nie zawiodłem. Jechałem z biura PeterPan, które głównie specjalizuje się w krajach azjatyckich, to
  • Gość: Jan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.15, 14:47
    proszę tutaj masz fajną wycieczkę sprawdzonego biura z Krakowa jak kupujesz wycieczkę to musisz zwrócić uwagę co jest w cenie takiego wyjazdu warunki umowy i warto sprawdzić czy takie biuro jest w rejestrze biur podróży. Ja polecam tą wycieczkę
    Gaudeamus.www.gaudeamus.com.pl/lato/imprezy_stacjonarne_i_objazdowe/czeski_krumlov_majowka/
  • juliaa90 09.03.16, 14:03
    Najlepiej znalezc interesujaca nas wycieczke czy chociazby kierunek date itd a pozniej wyniki ktore Ci sie wyswietla porownac wpisujac biuro i haslo 'opinie' w wyszukiwarke ;) zawsze sa jakies plusy i minusy, jednym sie podoba to, a jednym inna rzecz wiec to trzeba patrzec na ilosc opinii i ich srednia ocene ;D ja tak robilam przy wyszukiwaniu wczasow przez mojewakacje24.pl i ostatecznie z 5 ofert wybralam najkorzystniejsza (cenowo tez :DDD )
  • janusz8611 14.03.16, 14:42
    Jeśli ktoś szuka dość taniej wycieczki do Hiszpanii ( dokładnie zakwaterowanie hotel Samba) to warto rozważyć ofertę biura Grześkowicza. Ja w tamtym roku byłam z przyjaciółką i się zastanawiam nad tym rokiem. Wrażenia niezapomniane!
  • lennox33 17.03.16, 00:00
    Wszystkim poszukującym kompetentnego pośrednika, który odwali całą robotę związaną z wyszukaniem ofert wartych uwagi, a nie tylko ładnie wyglądających zdjęć, polecam biuro 4luck.pl. Ani ja, ani moi znajomi nigdy się nie zawiedliśmy, a kilkukrotnie mogliśmy liczyć na ich pomoc w sytuacjach dalece wykraczających poza samą sprzedaż oferty.
  • mamciadancia86 16.02.17, 17:24
    polecam poprzeglądać sobie oferty w różnych porównywarkach wycieczek tj. suncenter.pl i wybrać sobie odpowiednią. Ja w tamtym roku tam znalazłam wycieczkę i byłam bardzo zadowolona z jej przebiegu
  • Gość: Nyszka IP: *.146.162.206.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.05.18, 18:13
    ja tam jestem bardzo zadowolona z Coral Travel. Świetnie organizują wyjazdy, mają szeroką ofertę wyjazdową i dobra opiekę. No i przede wszystkim jest to biuro ubezpieczone! czyli pewniak
  • michalkamil 12.12.18, 12:11
    tanie to kwestia sporna my byliśmy z biurem Podróże i Rejsy, cenowo myśle że konkurencyjnie . Biuro jest z Krakowa więc stacjonarnie można tam podejść.
  • Gość: traveller IP: *.rete.cz 20.12.18, 14:23
    Porovnejte si ceny last minute dovolené s odlety z Prahy, kdo bydlí v pohraničí, tomu se to může oplatit.
  • Gość: Dajja IP: *.146.227.164.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.01.19, 21:22
    ja polecam ze swojej strony Coral Travel - biuro bardzo ok, fajnie zorganizowane i przede wszystkim wszystko jest zgodne z ofertą
  • dodekanezowiec 31.01.19, 22:18
    spamujesz pod różnymi nickami. Żałosne.
  • 1boleslaw 16.02.19, 20:46
    Mnie interesuje Santorini. Od dłuższego czasu poszukiwałem wycieczki na tę wyspę w Grecji, ale znajdowałem tylko loty tam samolotem. Niestety nie latam samolotami, a więc szukałem i szukałem autokaru...i doszukałem się. Znalazłem ofertę na przełomie czerwca i lipca oraz na wrzesień 2019 roku. Wybrałem pierwszy termin i już go zarezerwowałem. Przede wszystkim będę zwiedzał Saloniki i Meteory, potem popłynę 8 godzin promem z Pireusu na Santorini, gdzie będę miał 4 noclegi, a na powrocie zobaczę Ateny i chyba Suboticę (Serbia). Moim zdaniem cena jest w miarę atrakcyjna. Każdą noc będę spał w hotelu, a więc wycieczka nie będzie uciążliwa dla mnie, a jestem osobą starszą. Jeżeli kogoś interesuje ta oferta, to proszę do wyszukiwarki wpisać sobie "Nowator Białystok"Santorini zawsze było w moich marzeniach.
  • ametystowa.pani 16.02.19, 21:30
    No i może słusznie poszukać gdzieś w innej części kraju. Ja z Gdańska i zauważyłam niestety,że sporo fajnych wycieczek jest z południa. Fajny program na prawdę. Ja objazd po kontynencie Grecji odbyłam z grecosem- Grecja po mojemu- program.Teraz lecimy na Kretę z coral travel i mamy w planie Santorini. Wykupiliśmy tylko przelot i pensjonat, nawet nie jakiś hotel, z własną kuchnią. To też są oszczędności i można sobie odpowiednio uskładać do wyjazdu. Planujemy wynająć samochód. Więcej jednak samemu będziemy sobie załatwiać, biuro tylko dowiezie.
    W zeszłym roku byliśmy na city breaku w Rzymie z travel planet biuro dziwną nazwę miało yobboo, ale wszystko bezproblemowo i hotelik ze śniadaniem w bardzo fajnej lokalizacji. Osobiście lubię objazdówki z biurami ale przy 2 sztukach dzieci to i kondycyjnie by nie dały rady i finansowo my też.

--
    "Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne." William Shake­speare
  • bizzi 21.05.19, 20:02
    Coral Travel jest jednym z biur dobrze zorganizowanym i dobrze działającym. I ja z nimi od jakiegoś czasu jeżdżę i znakomicie wypoczywam. niczym się nie martwie, wszystko zapewnione! na prawdę rewelacja.
  • dodekanezowiec 21.05.19, 20:44
    Popełniłeś ten sam błąd ortograficzny co 50 innych spamerow. Niewiarygodnych tak samo jak ty.
  • dodekanezowiec 14.08.19, 18:08
    Bizzi jest jednym ze spamerow źle zorganizowanych i źle działających. I ja z nimi od jakiegoś czasu walczę i jestem bardzo z tego zadowolony.
  • ametystowa.pani 15.08.19, 19:31
    Nie ma czegoś takiego jak jedno dobre tanie biuro. Każde biuro ma tańsze i droższe oferty. Trzeba rozważyć budżet, trochę poszukać i tyle.

--
    "Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne." William Shake­speare

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka