Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Re: Senegal i Gambia - Rainbow Tours Dodaj do ulubionych

Fotki i filmowanie- W Senegalu trochę krzyczą, aby ich nie fotografować. W Gambii mniej- ale mamy jedną fotkę z panią, która ma worek na głowie- siedziała tak ładnych parę minut :-) Filmowanie mniej ich wkurza, ale w porcie rybnym w Saint Louis, jednak kobieta mnie szarpała, choć wcale nie ją filmowałam.
Pogoda- pokrótce opisałam, ale powtórzę. W pierwszym tygodniu- bez słońca, z deszczykiem małym co jakiś czas, chłodne wieczory. W drugim- słońce, gorąco, wieczorami lekko chłodniej.
Napiwki- proszę dawajcie napiwki, bo oni się z nich cieszą, a Polacy niedługo będą mieli opinię złodziei bułek z serem ze śniadań także i tam. Z napiwkami też krucho, ludzie jakoś się nie mogą tego nauczyć.
Uczestnicy wycieczki- raczej osoby w średnim wieku i starsze.
Wizy- w Gambii nie ma, w Senegalu są- trzeba mieć jedno zdjęcie, oni robią jeszcze dodatkowe na miejscu.
Szczepienia- podobno wymagane na żółtą febrę, ale nikt nie sprawdzał żółtych papierów. Poza standardowe szczepienia- tężec, błonica, WZW B, niektórzy dur brzuszny, meningokokowe zapalenie etc.
Toalety- najczęściej busz toalety lub stacje.
czystość- Senegal to bardziej rozwinięty gospodarczo kraj, ale bardzo dużo tam śmieci. Rzucają , gdzie popadnie i jest czasem, jak na śmieciowisku. W Gambii jednak czyściej.
Wrażenia- Jak się jedzie do Afryki, to trzeba się liczyć z brudem, ze śmieciami, z toaletami marnej jakości. Niektórzy jednak strasznie komentowali, to co widzieli za oknem. No , a tak tam jest i tyle.
Ludzie- przyjaźni. Jak odwiedzaliśmy przypadkową wioskę- bardzo mili. Ludzie proszę, aby im zostawiać podstawowe leki ( aspiryna, paracetamol), bo ponoć nie mają łatwego dostępu i jest to dla nich drogie.
Wydaje mi się, że opisałam dokładnie oraz że przydadzą się informacje
Przeczytaj całą dyskusję (401-500)
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
(301-400)
przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-400 401-500 501-600 601-633
(501-600)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.