Dodaj do ulubionych

Citron Travel

IP: 195.242.138.* 18.03.13, 09:22
był ktoś kiedyś z nimi? Interesuje mnie Cypr. I co to za biuro w ogóle, jakoś dopiero niedawno zauważyłam, że coś takiego istnieje.
Obserwuj wątek
    • agen-t Re: Citron Travel 18.03.13, 13:22
      byłem z nimi w tamtym roku na zwiedzaniu hoteli,gdyż jestem ich agentem i nie tylko ich.sprzedaję sporo ich ofert i nikt nie narzeka.to fajne i nieźle zorganizowane biuro.znam praktycznie wszystkie hotele na Cyprze Północnym i są to dobrej klasy hotele na każdą kieszeń.wyspa jest piękna tylko niektóre plaże kamieniste lub wejście z pomostu.na maj oferują różne promocje.w tamtym roku było u nich trochę taniej,ale Cypr to droga wyspa i tak to kosztuje.mają jeszcze Majorkę i Bodrum w Turcji.istnieją od 2 lat i właściciele biura są też właścicielami niektórych hoteli np.najbardziej ekskluzywnego Cratos Premium 5*.u mnie można kupić wczasy przez internet i jeśli ktoś jest zainteresowany moją pomocą dotyczącą Cypru i wczasów w ogóle to zapraszam.mogę nawet podesłać prywatne zdjęcia hoteli.

moniatravel@wp.pl
      501375098 Bogdan
      • agen-t Re: Citron Travel 03.04.13, 18:52
        znam nieżle Cypr Północny i potrafię doradzić fajny wyjazd i hotel.jestem agentem i mam wiele biur,a ze współpracy z Citronem jestem zadowolony.jak na nasze warunki to stabilna firma,która jest też właścicielem hoteli na Cyprze.zaczęli organizować też inne kierunki<Majorka i Bodrum w Turcji>.nie jestem ich pracownikiem i podaję maila,jak ktoś szuka informacji o hotelach lub
        wyjazdu.mam ciekawe promocje z kilku biur.

moniatravel@wp.pl
        Bogdan
    • agen-t Re: Citron Travel 04.04.13, 17:49
      wyjazd jest na dowód i nie tylko agenci z nimi jeżdzą.do końca tamtego sezonu mieli obłożenie pełne.jest to atrakcyjny kierunek bo Europa a jakby mało znana,a robią też ciekawe promocje i mają nawet hotele 3* niezłe.znam ich pełną ofertę i wiem co mówię.jest to raczej stabilna firma bo mają swoje hotele na własność.rozwijają się i robią coraz nowe kierunki.żeby nie było,że jestem ich pracownikiem podaję maila do Siebie<mam wiele biur>.pozdrawiam i polecam bo jest teraz promocja na maj tydzień w Hotelu 4* z HB za 1399 zł a dzieci za 699 zł<dwoje>.

moniatravel@wp.pl

• Gość: Sid1 Re: Citron Travel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.13, 11:04
        >jest to atrakcyjny kierunek bo Europa a jakby mało znana<

Nie żebym się czepiał, ale ludzie geografia jest geografią i Cypr leży w Azji i nic nie ma do znaczenia, że kawałek tej wyspy politycznie należy do UE, a drugi kawałek politycznie jest bliżej Turcji. Jeśli ktoś prowadzi biuro niech popracuje nad geografią. Można zacząć od atlasu a skończyć na konturówkach.

I rzeczywiście nie widać nowej gwarancji na stronie.

• agen-t Re: Citron Travel 09.04.13, 12:07
        dowiedziałem się w biurze,że ta gwarancja ma za chwilę być,gdyż biuro ma siedzibę na Cyprze i brakowało jakiegoś dokumentu i stąd opóźnienie.mam zapewnienie z biura,że jeśli ktoś ma wątpliwości to mogę zrobić rezerwację czasową<bez żadnej wpłaty>i będzie przedłużana dotąd,aż pojawi się nowa gwarancja i dopiero wtedy wpłacicie zaliczkę.to uczciwe rozwiązanie,bo nie ponosicie żadnego ryzyka.czasami zdarza się,że formalności się przedłużają,ale to ich nie usprawiedliwia.ja sprzedaję wiele biur i co do Citrona nie miałem zastrzeżeń.mam nadzieję,że tak zostanie i nie wprowadzę nikogo w błąd.po więcej informacji zapraszam na maila lub telefon,a postaram się odpowiedzieć i ewentualnie coś zarezerwować,jeśli jakaś oferta się spodoba.

moniatravel@wp.pl
        501375098 Bogdan
        pozdrawiam
        • Gość: Sid1 Re: Citron Travel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.13, 16:47
          A co powiesz na ten wpis w CEOTiPT

Dział IV
          Informacja o zakazie wykonywania działalności objętej wpisem do rejestru, wykreśleniu z rejestru na wniosek przedsiębiorcy, wszczęciu postępowania w sprawie wykreślenia z rejestru, zawieszeniu działalności.

Przyczyna Wszczęcie postępowania
          Data 08-04-2013
          Opis Zawiadomienie Marszałka Woj. Mazowieckiego z 02-04-2013r. o wszczęciu postępowania w spr. wykreślenia z rejestru

turystyka.gov.pl/_p_81_s_79545.html
          • agen-t Re: Citron Travel 15.04.13, 09:42
            dowiedziałem się,że ta gwarancja z powodu jednego dokumentu się opóźniła,bo trzeba było dokumenty ściągać z Cypru i stąd ten wpis o wykreślenie.wszystko zostało uzupełnione a gwarancja ubezpieczeniowa ma się dziś pojawić na stronie.też byłem zdziwiony sytuacją bo nie było z nimi żadnych problemów i jeśli Oni by padli to ja już przestaję rozumieć ten rynek.co do Biur ,które sprzedaję zawsze staram się na forum odpowiedzieć na pytania,o ile znam odpowiedź.mam nadzieję,że to pomoże w wyborze Biura i kierunku.pozdrawiam.Bogdan z Monia Travel
              • Gość: Małgorzata Re: Citron Travel-moja opinia o biurze IP: *.dynamic.chello.pl 31.05.13, 20:09
                Pierwszy raz zdecydowałam się z mężem na wakacje z tym biurem.Przyznam się ,że trochę się baliśmy.Biuro nie tak popularne jak Itaka,Alfa-star czy Rainbow.Na lotnisku miłe zaskoczenie.Ruchome stanowisko do odbioru biletów,miła Pani z biura która do samego końca czekała aż każdy z gości zostanie odprawiony i spokojnie odleci.Ku mojemu zdziwieniu pełen samolot mimo,że kierunek Cypru północnego wydawał mi się mało rozpowszechniony.Przelot zgodnie z planem oczywiście obowiązkowe międzylądowanie w Antalii -dla nie zorientowanych nie ma innej możliwości-o szczegółach bardzo dokładnie informuje rezydent.Dla niezadowolonych informacja,że wystarczy dobrze przeczytać umowę w której jak byk jest napisane ,że jest międzylądowanie.W jedną stronę zmienialiśmy samolot ale odbyło się to tak sprawnie,że nie wiem czy sama przesiadka z przepakowaniem i startem trwała dłużej niż 30 minut.w druga stronę tylko krótki postój z tankowaniem bez miany samolotu.Na miejscu rewelacja.Hotel Denizkizi przebił wszystko.Dla nikogo nie zabrakło miejsca ,nigdzie nas nie przekierowywano jak czytaliśmy we wcześniejszych opiniach.Mieliśmy wspaniałe wakacje za naprawdę niewielkie pieniądze.Jeszcze raz podkreślam,że hotel przeszedł nasze oczekiwania i jest tam jeszcze piękniej niż na zdjęciach.Wszystko było bez zarzutu.Jedynie na sam koniec -przytrafiło to się to tylko grupie która urlopowała się w naszym hotelu-pani rezydent nie dopilnowała aby poinformować nas o tym,że mamy zmienioną godzinę wylotu.Planowany odlot do Polski miał być o 13.45 tym czasem gdy smacznie spaliśmy ok 7 rano zadzwonił do nas rezydent,ze autokar czeka już pod hotelem..Proszę sobie wyobrazić co działo się w naszych pokojach..nikt nie był spakowany..Było nerwowo!!Uważam,że trochę nie poważnym jest wysłać sms który w rzeczywistości nie dotarł z tak ważną informacją..A od czego tablica Citronu znajdująca się w hotelu wystarczyło chodźby zadzwonić do recepcji..Dobrze,że mieliśmy cudowny urlop....Mimo drobnej wpadki gorąco polecam
                • Gość: Jacek Re: Citron Travel-moja opinia o biurze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.13, 14:30
                  Prawda o Citron Travel .

Biuro turystyczne prowadzone przez oszustów !!!
                  Zdecydowanie ODRADZAM jakikolwiek wyjazd z tym biurem komukolwiek.
                  Moja impreza trwała od 3-10/09/2013 wykupiona impreza to Rajska Plaża 5* Kyrenia lub Famagusta opieka rezydenta ect.. koszt 2400 zł ,gwarancja dostępności plaży do 1 km ,all inclusive.
                  Fakty :
                  - po przelocie na Cypr ,brak jakiegokolwiek rezydenta i jakiejkolwiek opieki transfer z lotniska autobus .. i gdyby grupa nie zorientowała się ze jest w Nicosii stolicy Cypru 35 km od plaży to zostawili by nas w hotelu bez jakiejkolwiek opieki ,takie były sugestie właściciela biura ,pozostawić i uciec !!!
                  - po 4 godzinach negocjacji w autobusie (grupa nie chciała wysiąść z pojazdu) obiecano nam o godz 21.00 przeniesienie do innego hotelu po 2 dniach ,które oczywiście nie zostało dotrzymane a została spisana umowa z biurem tureckim na piśmie !!!
                  - całość grupy będącej w hotelu musiała się sama zorganizować by wymusić na lokalnym biurze tureckim ,dojazd do jakiejkolwiek plaży z posiłkami inaczej ... spacery po stolicy Cypru przez 7 dni .
                  - żadnej opieki rezydenta , wszyscy rezydenci Polscy wypowiedzieli umowy i opuścili miejsce pracy ,widząc co serwuje klientom to tandetne biuro .
                  - na szczęście sami byliśmy w stanie zorganizować sobie pobyt za nasze pieniądze chodzi oczywiście o logistykę i resztę związana z transportem na plażę i naszym wypoczynkiem.

Zdecydowanie ODRADZAM wszystkim wyjazd z tym biurem , to z czym się spotkałem osobiście to ewidentne oszustwo i ignorancja brak jakiegokolwiek zainteresowania turystami , po przylocie na Cypr wpychają klientów, byle jak ,byle gdzie niezgodnie z umowa z biurem co do wymagań i miejsca pobytu .
                  Warszawska grupa dostała się do hotelu z którego została po 2 dniach wyrzucona ,powodem był przyjazd gości tureckich ...nic dodać ... właściciel hotelu miał pozbyć się klientów po 2 dniach tak wynikało z dyspozycji przekazanej do hotelu .
                  - Rajska Plaza 4* All inclusive ,to akademik turecki i skompresowani ludzie w 6 - 8 osób nieznajomych w pokojach ,brak odpowiedniej ilości posiłków ,nie mówiąc o braku podstawowej kawy czy herbaty to wszystko serwowane za 2100 zł.

Na szczęście obsługa hotelu w którym przebywała nasza grupa całkowicie zaskoczona , tym co nas spotkało, starała się pomóc i co do jakości obsługi w hotelu, nie mam nic do zarzucenia ,aczkolwiek to co dobre to obsługa hotelu Golden Tulip i proszę całkowicie rozgraniczyć, od niezgodności z umową i oszustwa Citron Travel .

Post pojawiać się powinien na wszystkich portalach internetowych i turystycznych , by ostrzec innych polskich turystów przed oszustami z Citron Travel ,na zakończenie dodam ,iż z naszą grupą była rodzina z dwojgiem małych dzieci ,próbowaliśmy wymusić na tureckim właścicielu Citron Travel przeniesienie tych czterech osób do hotelu , gdzie byłby basen dla dzieci i możliwe warunki do wypoczynku odpowiedz ...zero zainteresowania .
                  Z racji takiego sposobu obsługi , postaramy się by prawda o Citron Travel przetrwała w internecie na wszystkich forach długo ,a jej turecki właściciel zrozumiał ze nastała pora na szybkie zlikwidowanie tak działającego biura.
                  Osobiście rozmawiałem z ponad 70 osobami z których nikt nie był w ŻADEN sposób zadowolony z usług biura ,wiec w mojej ocenie informacje pozytywne na tym forum to pisana reklama internetowa szeptana.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich z grupy będącej w GoldenTulip w dniach 03-10/09-2013 bez których nasz pobyt byłby w całosci marnotrastwem czasu .. .
                  Post ten jest oczywiscie wymazywany z tablicy informacyjnej ,ja bede go zamieszczał do chwili kiedy biuro Citron Travel ustosunkuje sie do zaistniałej sytuacji rozpatrzy reklamacje oraz przeprosi wszystkich kliemtów na swojej stronie za zaistniała sytuacje .

Jacek
                  • Gość: Anna- zadowolona Re: Citron Travel-moja opinia o biurze IP: *.189.79.101.e-plan.pl 16.10.13, 16:30
                    Witam,
                    Rozumiem że są podstawy żeby na nich psioczyć ale proszę nie podważać wyrażanych opinii przez innych turystów. Ja byłam na wycieczce 2-9.09.13 i jestem bardzo zadowolona. Byłam z ,, rajskiej plazy 5+ '' . Przed wyjazdem czytałam sporo negatywnych opinii ale osoby z raj.pl 5+ były raczej zadowolone. wiec zaryzykowaliśmy - postawiliśmy na to podróż poślubną ale wypaliło.
                    Jedno sie tylko potwierdziło - rezydenci sa do dup....u nas był Pan Bartek - na pierwszym spotkaniu miło ale potem przestał odbierać telefony. Zapewne to po tym fakcie ze kilka osób wymeldowano z naszego hotelu po 2 dniach...faktycznie mało miłe. My jednak zostaliśmy do końca ..a Był to hotel Kaya Artemis 5* - zadupie ale hotel i wszystko na terenie bajka.
                    Cały pobyt i powrót przebiegły fantastycznie. Dochodziły do nas jednak pogłoski podczas transferu na lotnisko ze tych co poprzenosili mieli gorzej.
                    Statystycznie fatalnie wypadają ale nam się udało. Wydaje mi się że zawdzięczamy to panom z biura podróży które nam sprzedało wycieczkę z citron travel. Panowie mieszczą się na ursynowie i mają nagrodę za sprzedaż wycieczek na cypr- wiec liczą się z nimi.
                    I chyba dzięki temu ze byliśmy ich klientami - nasza wycieczka była wspaniała.
                    Specjalnie nie podam adresu biura bo jeszcze beda oskażenia ze to jakas reklama....przykro mi zero reklamy...Życie...Biura Citron Travel nie polecam..lub polecam dla odważnych - nam sie udało i mieliśmy wspaniałą podróż poslubną.
                    Można mieć tylko nadzieje ze wyciągną wnioski na przyszły sezon, wymienią rezydentów i poprawia jakość świadczonych usług .
                • zpwroclaw111 Re: Citron Travel-moja opinia o biurze 15.10.13, 12:23
                  Nasz pobyt na Cyprze z Citron Travel trwał od 1 pazdziernika .Byliśmy bardzo zadowoleni.Rajska plaza 4 gwiazdki .Trafił nam sie hotel Fearymont village w Alsancak koło Kyrenii.Było rewelacyjnie .Gospodarz bardzo pomocny ,hotel kameralny czysciutki .Mieliśmy super apartamenty i bardzo smaczne jedzenie.Podróz bez problemów.Rezydent był ale do niczego nam nie był potrzebny bo jestesmy dorosli i nie potrzeba nam niańki.Wszedzie było blisko .Na wycieczki sami jedzilismy za grosze np.Nikozja kosztowała nas 10 euro za 2 osoby.a tam juz samemu.zgubic sie nie da.Pogoda cudo ,krajobrazy piekne,tylko brak plaz bo tam klif.Ale to juz nie wina biura tylko natury.a Polacy marudza na kazdym kroku,Większosc tych żalów jest według mnie z palca wyssana i tyle .pozdarwiam
                  • Gość: Andrzej Re: Citron Travel-moja opinia o biurze IP: *.play-internet.pl 17.10.13, 17:33
                    Jeżeli, chodzi o hotel to nie nazywa się ,,Fearymont” tylko ,,Fairmont Holiday Village”. Dobrze, że byliście zadowoleni. My byliśmy w październiku i nie do końca nam się podobało. Proszę sięgnąć do umowy . Citron T. zobowiązuje się , że w Rajska Plaża 4 zakwateruje was w hotelu 4 * a nie tak jak to jest w przypadku hotelu Fairmont w hotelu o standardzie 3*.Jak dla nas jest to duża różnica, bo wszystkie hotele 4* w ofercie C.T. są położone bezpośrednio przy bezpłatnych plażach a nie jak to jest w przypadku hotelu Fairmont ok. 2 km na piechotę przez ruchliwą autostradę i po wertepach. Najbliższa plaża płatna 5 TR od osoby i brudna. Nawet będąc w zeszłym roku w 3* hotelu mieliśmy sprzątane pokoje i wymieniane ręczniki, a tu nic z tych rzeczy. Hotel jeszcze czysty, bo niedawno oddany do użytku. Na jedzeniu nam nie zależało ale bez przesady, że takie smaczne. Na śniadanie codziennie : 10 gr masła ,cienki plasterek sera, kiełbasy, jajko na twardo, 20 gr dżemu,20 gr miodu. Ja będę składać reklamację.
                    • zpwroclaw111 Re: Citron Travel-moja opinia o biurze 06.11.13, 11:48
                      Jeśli płaci się około 1200 zł za wczasy i oczekuje się luksusów to proszę sobie wykupic 3 dniowy turnus w polskiej agroturystyce.Polakowi wszystko przeszkadza.Jedno jajko tez.W hotelu w którym byliśmy jak się poprosiło to obsługa przynosiła dokładki jedzenia.Po 2 dniach NIC juz nie trzeba było przypominac.Sami wiedzieli co mają robic.A do plazy daleko?Zawsze to przyjemnosc isc i cos nowego zobaczyc a nie grubą ,białą du...siedziec na lezaku i NIC z takiego wyjazdu oprócz sadła nie wyniesc
                • Gość: Igrek Re: Citron Travel-moja opinia o biurze IP: *.dynamic.chello.pl 01.04.14, 11:22
                  Zdecydowanie odradzam podróże z Citron Travel. Kupiliśmy u nich ofertę „Rajska Plaża 5*”. Po 2 dniach zostaliśmy przymusowo przeniesieni z naszego 5* hotelu w Famaguście do biznesowego hotelu niższej klasy w centrum Nikozji, oddalonego o około 30 kilometrów od najbliższej plaży. Pieniądze wyrzucone w błoto, zniszczone długo wyczekiwane wakacje. Citron oczywiście nie poczuwa się do niczego i obiecanego odszkodowania nie raczą wypłacić.
                  Odradzam wszystkim tych oszustów.
                • Gość: gość Re: Citron Travel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.13, 22:04
                  Ja tez mam taka nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Co roku jezdze na wakacje zagraniczne i zawsze duzo wczesniej bylo wiadomo o godzinach lotu, dziwne bardzooo dziwne. Albo sa tak niekorzystne dla podrozujacych, ze podadza dzien przed wylotem, zeby nie wkurzac klientow. Widzicie ze z warszawy jest lot 27 maja i sie jest przed polnoca w Ercan. Ostatni raz w takiej niepewnosci. nastepnym razem tylko Itaka oni maja przynajmniej 8 dni zapewnione. najgorzej ze w umowie nie ma zaznaczonych 7 sniadan i 7 obiadokolacji a przy wczasach 7 dniowych musza to zapewnic w innym wypadku zglosze to do Rzecznika Praw Konsumentow, ze jest zle umowa skonstrowana. Biuro ewidentnie leci w kulki, przeciez wystepuje takie cos jak planowanie ruchu powietrznego wiec to nie jest tak ze z dnia na dzien loty sie pojawiaja. na inne kierunki sa znane godz.lotow nawet w sierpniu. Nawet urlopu nie mozna zaplanowac. Poza tym nie maja nawet godz.lotow do turcji i majorke tak jakby nie sprzedali ani jednych wczasow. Masakraaaaaaa
            • Gość: Sid1 Re: Citron Travel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.13, 09:14
              Organizatorzy rywalizują o destynację

Turecka część wyspy jako destynacja turystyczna na dobre zawitała do Polski przed dwoma laty. Wtedy na rynku pojawił się Citron Travel, który wprowadził ją na stałe do oferty. Kraj budzi zainteresowanie coraz większej liczby touroperatorów. Pojawia się pytanie, czy aby na pewno wszyscy touroperatorzy mogą oferować Cypr Północny klientom?

Pierwsze próby sprzedaży wakacji do północnej części wyspy podjął w 2009 r. GTI Travel. W 2011 r. na rynku pojawił się Citron Travel, firma, której właściciele wywodzą się z Cypru Północnego. Tam też prowadzą agencję incomingową, która w 2012 r. obsłużyła 55 tys. klientów takich touroperatorów jak FTI, Bentour Swiss, Firo i Čedok, posiadają firmę transportową, trzy hotele, a trzy kolejne dzierżawią. Obecnie wakacje na Cyprze Północnym sprzedawać chcą ponownie GTI Travel oraz, Exim Tours. Jeszcze kilka tygodni temu o wprowadzeniu do swojej oferty Cypru Północnego informowało też Ecco Holiday, dziś na stronie touroperatora znajdują się propozycje wyjazdów tylko do południowej części wyspy. Jak informuje Aslihan Ozgur, członek zarządu Citron Travel, na Cyprze Północnym znajduje się 29 hoteli o standardzie od 2 do 5 gwiazdek. 26 z nich znalazło się w ofercie Citron Travel, z tego 24 na zasadach wyłączności. Aslihan Ozgur jako potwierdzenie tej wyłączności pokazuje odpowiednie pisma przesłane przez hotelarzy.

www.wiadomosciturystyczne.pl/index.php?action=aktualnosci&start=aktualnosci&ID=1201
        • Gość: gość do rafał IP: *.jasfbg.com.pl 02.07.13, 12:23
          nie bierz hotelu Riverside Garden Resort, bo mają go w ofercie, a na miejscu dowiadujesz się, że nie ma miejsca. Sprzedają lipny hotel, bo przed sezonem niby już było brak miejsc, a wszędzie w hotelach pustki były. Wykupiona wycieczka a od paru dni już podobno nie kwaterowali w tym hotelu, a nadal go sprzedawali - żenada
          • tinigrifi Re: do rafał 02.07.13, 14:13
            Proszę napisz coś więcej,bo właśnie zarezerwowałam dziś tj 02.07.13 przez fostertravel ten hotel, wybrałam go z uwagi na 2 baseny dla dzieci ze zjeżdżalniami, o których marzył mój syn.Wylot 30.07 z Katowic, rozmawiając z operatorem uzyskałam zapewnienie,że trafię do tego hotelu!Skąd wiesz,że akurat ten hotel jest jest lipny,bardzo proszę napisz co wiesz,bo czekam na dokumenty do podpisania i nie chcę się wbić w jakiś chory klimat,bo zapewne Młody da mi nieźle popalić jak się okaże,że wylądujemy w jakiejś zapyziałej dziurze.
              • tinigrifi Re: do rafał 08.07.13, 19:12
                Kiedy byłaś i jak to się stało,że zmienili hotel?Jeszcze jestem przed wyjazdem i żyję w ciągłym strachu,że mnie też to spotka.Syn wybrał ten hotel z uwagi na aquapark i urządzi mi piekło jeśli trafimy gdzie indziej.Na szczęście kupiłam wycieczkę przez pośrednika i moja opiekunka, przemiła osoba złożyła im oświadczenie, że mnie interesuje tylko ten hotel i nie przyjmę innego, mam nadzieję że to skutecznie ostudzi ich zapał do zmiany hotelu.
                • Gość: dajaa Re: do rafał IP: *.adsl.inetia.pl 09.07.13, 20:29
                  28maja miałam wylot z Katowic. Jak to się stało ? na miejscu postawili nas przed faktem i powiedzieli,że w hotelu gdzie wykupiłam wczasy nie ma miejsca i niestety muszą nas przenieść do innego hotelu. Najlepsze jest to,że wyjazd byl 28.05 a dzień przed wylotem hotel jeszcze widniał w ofercie citron travel. Zenada..
    • Gość: vonTrupka Re: Citron Travel - NIE Polecam. IP: *.ip.netia.com.pl 03.07.13, 12:10
      Na lotnisku okazało się, że nie nas na żadnej liście i na telefon załatwiano nam przelot i hotel.
      Wylatywaliśmy o 22:00. Doszło do tego ponad godzinne opóznienie wylotu. Na Cyprze okazało się, że część osób przenoszą do innych hoteli niż zapłacili. Musieli dojeżdżać do plaży kilka km.
      Po drodze do hotelu autobus stanął i kierowca z polskim rezydentem wysiedli i gdzieś poszli. W środku nocy w cypryjskich górach siedzieliśmy sami nie wiedząc co się dzieje. Pojawiła się policja i pół godziny polski opiekun, który podobnie jak inni twierdzi ze nie jest rezydentem, a tylko pilotem wycieczek i mówi, że zepsuł się autobus. po godzinie ruszamy dalej. Dramat.
      W hotelu jesteśmy przed śniadaniem czyli własnie minął nam pierwszy dzień z 7 dniowej wyceiczki :)
      Następnego dnia na spotkaniu rezydentka po wysłuchaniu wszystkich skarg klientów rozpłakała się, wyszła z hotelu i zwolniła z pracy.
      Przedostatniego dnia wyciezki dowiadujemy się, że zamiast lecieć następnego dani to o północy musimy się wymeldować z hotelu, bo wylot jest o 3:00.
      Tym sposobem CITRON pozbawił nas ostatniego dnia pobytu na Cyprze. Z 7dniowej wycieczki w hotelu byliśmy 5 dni i wysztko odbyło się zgodnie z umową!
        • Gość: Kasia2 Citron Travel IP: *.up.wroc.pl 04.07.13, 11:25
          We wtorek wróciłam z wyjazdu "Rajska plaża 4*", wylot z Wrocławia. Z lotami było wszystko OK, sprawnie, punktualnie (nawet przylecieliśmy szybciej niż było planowane). Ale biuro ma wyraźne problemy organizacyjne. Po przylocie do Ercan był tylko jeden rezydent, który nie mógł sobie poradzić z rozlokowaniem ludzi po autobusach. Wyczytywał z listy kto do jakiego hotelu ale wokół niego zebrał się tłum i nic nie było słychać. Sporo osób narzekało, że zostali przydzieleni do zupełnie innego hotelu niż wykupili. My zostaliśmy zakwaterowani w hotelu 3*, chociaż wykupiliśmy opcję 4*. Mówiąc szczerze ten hotel nie był wcale zły, miał tylko jeden minus- był bardzo daleko od plaży. Na spotkaniu organizacyjnym po przylocie nie pojawił się żaden rezydent z Citrona, zamiast niego przyszedł rezydent reprezentujący różne niemieckie biura, który mówił tylko o wycieczkach. Na moje pytanie dlaczego zostaliśmy przydzieleni do hotelu 3* zamiast 4* (a tak było w umowie) odpowiedział, że jest overbooking i tyle. W drodze powrotnej na lotnisko (zresztą wszystko zgodnie z planem, punktualnie i bez niespodzianek) tez nie było rezydenta z Citrona. z którym można by na ten temat porozmawiać. W sumie mam uczucia mieszane, widać ogromne kłopoty organizacyjne biura i brak profesjonalizmu ( inne, "porządne" biura w przypadku overbookingu dają klientów do hotelu wyższej kategorii a nie niższej!!) z drugiej nie mogę aż tak narzekać bo ten 3* hotel był całkiem OK.
        • madsteel Re: Citron Travel 04.07.13, 12:03
          Jesteśmy teraz na ofercie "rajska 3*" tylko ze śniadaniami.Trafiliśmy do hotelu Ship Inn.Miła obsługa, codziennie zmieniana pościel i ręczniki.Śniadania codziennie prawie to samo, ale duży wybór w formie bufetu. Basen czysty , dużo leżaków i parasoli.Dostaliśmy pokój z pięknym widokiem na góry.W pokoju łazienka z wanną, z pokoju wyjście na duży balkon ze stolikiem i krzesłami.Mogliśmy wybrać łóżko - małżeńskie lub dwa osobne.Restauracja , bar naliczana na karte, ktorą dostaje sie przy odbiorze klucza. Palmy - banany, papaja, oliwki i drzewa ciagle kwitnace na terenie ogrodu hotelowego - cos pieknego.
          Widać,że świetność tego hotelu minęła. Jakieś 10-15 lat temu musiał to być nawet hotel 4*.Jacuzzi zepsute, basen kryty brudny, siłownia pordzewiała.. ale kto jedzie na wyspe żeby siedzieć w środku..
          Jeżeli chodzi o przelot : wiele ludzi narzeka na miedzylądowanie, ale trzeba doczytać na umowie i za takie pieniądze trzeba sie spodziewać wszystkiego. My siedzielismy w samolocie ok 25min bo była zmiana numeru lotu i ok 30 min i byliśmy na wyspie.
          Co do pilotów z Citrona nie mam zastrzeżeń - naszym "instruktorem" jest Pan Łukasz, który ma naprawde pojecie o wyspie.
          Teraz troche negatywów. Plaże brudne niesamowicie.Specjalnie robie zdjęcia bo nie widziałam czegoś takiego wcześniej i mam nadzieje nie zobaczyć.Często można zobaczyć zdechłe zwierzaki wrosłe w asfalt...
          Podsumowanie w dniu czwartym:
          - citron wypadł super za tą cene.. wiem ,że mogliśmy trafić do innego hotelu i byłby może jakiś dramat...ale Ship Inn za tą cene super..
          - cypr piekna wyspa, super przyroda - niestety zaniedbane, brudne i wygląda posa hotelami dosyć biednie...
          Co do wczesnych powrotów.... nam 2 dni przed wylotem zmienili godziny z 18:00 na 7:55.. Jeżeli wcześniej się wylatuje to się wcześniej wraca logiczne...mieliśmy planowo wracać ok południa, ale sie dowiedziałam , że prawdopodobnie bedzie to w nocy...
          Jestem zadowolona za tą cene... niestety śmiecie troche odrzucają...
        • Gość: dajaa Re: Citron Travel IP: *.adsl.inetia.pl 09.07.13, 20:38
          jestem pewna w 90%,że zostaniecie przeniesieni do innego hotelu,ponieważ ja i moi znajomi mieli też taką sytuację. Najpierw nas przenieśli do Club Simena -masakraa !. karaluchy i mrówki chodzące po pokojach ,jedzenia strasznie mało-prosząc o dokładkę jajecznicy powiedzieli mi,że juz nie ma czyli kto pierwszy ten lepszy :) po jednej dobie zażądałam o przeniesienie do innego hotelu powiedzieli mi,że miejsca sa tylko w hotelu Lapethos...zaryzykowałam i się zgodziłam. Hotel na prawdę czysty,pokoje ładnie wyremontowane,łazienki też,miła obsługa. Ale był jeden wieli minus tego hotelu nie ma opcji All all inclusive tylko all inclusive light czyli napoje w własnym zakresie,ktore trzeba kupywac w hotelu bo nie można wnosić nic z zewnątrz do hotelu :)\\\
              • tinigrifi Re: Citron Travel 11.07.13, 11:39
                Witam, też lecę 30 lipca z Katowic.Po przeczytani tych opinii o citron jestem przerażona,że zostanę gdzieś przeniesiona.Jaki Pani ma zarezerwowany hotel?Kupowałam wycieczkę przez fostertravel, moja opiekunka/konsultantka wysłała do Citron informację,że nie przyjmę innego hotelu niż ten, który wykupiłam- nie wiem, czy to coś da, łudzę się że tak....
                • Gość: pit Re: Citron Travel IP: *.net.stream.pl 11.07.13, 13:12
                  Ja mam hotel Riverside Garden Resort a rezerwowałem telefonicznie w Citon Travel, nie dali mi gwarancji na piśmie ale pani powiedziała że tam trafie i dopisze do zamówienia że nie interesuje mnie inny hotel. Gwarancji mi nie dali mówiąc że to są zamówienia zbiorowe i jest ochrona danych osobowych innych klientów.
                  • tinigrifi Re: Citron Travel 11.07.13, 13:21
                    Riverside Garden Resort to też "mój" hotel i ten sam termin, więc widzę że w razie czego mam sprzymierzeńca (doczytałam wreszcie końcówki czasowników,przepraszam za wcześniejsza formę żeńską) w walce o swoje.Syn wybierał ten hotel, z uwagi na 2 baseny dla dzieci i zjeżdżalnie i jeśli tam nie trafię, to będę miała tygodniową masakrę,a nie urlop!
                  • Gość: :-DDD Re: Citron Travel IP: *.tel.tkb.net.pl 31.10.13, 09:38
                    Z TYM BIUREM , NIKT NIGDY NIE TRAFIA DO TEGO HOTELU KTORY WYKUPIL W MOMENCIE KIEDY RZECZYWISCIE TRAFIL OZXNACZA TO ZE HOLENDRZY Z BIURA CORENDON ALBO ODWOLALI SWOJE WAKACJE ALBO PRZESTALI LATAC, PIERWSZENSTWO MAJA HOLENDRZY ;-) TERAZ PODOBNO FERIE NA CYPRZE POLNOCNYM... HMMM O ILE NIE LATAJA HOLENDRZY TO TRAFICIE TM ZA CO ZAPLACILISCIE A JEZELI LATAJA TO ZASTANOWCIE SIE NAD TYM ... BO NIE WARTO ;-) I PAMIETAJCIE NIKT, KOMPLETNIE NIKT WAM W TYM NIE POMOZE BO BIURO WAMI SIE WCLE NIE INTERESUJE ;-)))) POWODZENIA I MILYCH WAKACJI NA CYPRZE POLNOCNYM ;-)
              • Gość: gość Re: Citron Travel IP: *.cdma.centertel.pl 22.07.13, 15:11
                witam
                część osób trafiło do hotelu za który zapłacili a częśc nie. Ja należ do tej części która nie trafiła. teraz dopiero wpadłam na rozwiązanie które mogłoby pomóc. Mając na voutcherze rezerwacje w hotelu oscar mogłam jechać do oscara i próbować zameldować się w nim na tej podstwie. Nie wiem czy to by coś dało ale można spróbować. życze powodzenia z TYM biurem:(
    • Gość: 23lipca katowice Re: Citron Travel IP: *.w90-2.abo.wanadoo.fr 11.07.13, 12:15
      Witam, lece do Kyrenii z tym biurem 23ego lipca z katowic, hotel Ship Inn, czy ktokolwiek byl, ma informacje, zostal/nie zostal tam zakwaterowany zgodnie z oferta? Hotel mial b.dobre opinie na tripadviser, oferta atrakcyjna, ale mam tyle obaw ze juz zaluje ze wykupilam tam wakacje, to jest hanba co sie dzieje w tym biurze, a stres odbiera mi cala radosc z wakacji. Wystosowalam dzis maila do biura, czy sa w stanie udzielic gwarancji ze zostaniemy zakwaterowani DOKLADNIE w tym hotelu w ktorym chcielismy i jak w koncu wyglada cholerne miedzylodowanie w Turcji, bo napewno nie tak jak opisane jest w umowie.
      • Gość: Kasia2 Re: Citron Travel IP: *.up.wroc.pl 11.07.13, 12:50
        Międzylądowanie wygląda OK. Siedzi się w samolocie, samolot jest tankowany, załoga się zmienia i to wszystko. W tamtą stronę trwało to około godziny, z powrotem około 45 minut. Największy bałagan (przynajmniej jak ja byłam) był po wylądowaniu w Ercan. Przenosili ludzi do różnych hoteli, nie można się było dopchać do rezydenta (był tylko jeden) żeby dowiedzieć się gdzie się mieszka i do jakiego autobusu należy się udać. Potem rezydent nie pojawił się w hotelu ani razu.
        My wykupiliśmy opcję "Rajska plaża 4*" a dostaliśmy hotel 3* daleko od plaży. Pisałam kilka maili do biura w tej ale odpowiedzi nie uzyskałam żadnej.
        • Gość: gość Re: Citron Travel IP: *.kpww.pl 16.07.13, 10:20
          Bardzo polecam biuro citron travel. Byłam na ofercie rajska plaża 5*! Dostaliśmy świetny hotel merit park! cudowny! czysty i z klasą. Warto korzystać i jechać w tym roku na cypr ponieważ ceny są naprawdę fajne w porównaniu do ubiegłego roku. Jak dla nas biuro spisało się na medal. Nie było żadnych problemów. Pierwsze słyszę aby była ponowna odprawa w turcji... jest to niemożliwe ponieważ ja jechałam np na dowód osobisty więc jak turcy by mnie przepuścili na odprawie??? Nie było też kolejek do rezydenta po wylądowaniu na cyprze... wszystko przebiegło sprawnie.
          Jeśli ktoś nie dysponuje pieniędzmi na pobyt w luksusowym hotelu mysle ze moze skusic się na te gorsze 3* hotele bo cypr jest tak piekny i warty zwiedzenia ze można się przemeczyć...:)
        • Gość: gość Re: Citron Travel IP: *.kpww.pl 16.07.13, 10:22
          osobiscie polecam biuro. Byłam na ofercie rajska plaża 5. Dostaliśmy świetny hotel merit park! cudowny! czysty i z klasą. Warto korzystać i jechać w tym roku na cypr ponieważ ceny są naprawdę fajne w porównaniu do ubiegłego roku. Jak dla nas biuro spisało się na medal. Nie było żadnych problemów. Pierwsze słyszę aby była ponowna odprawa w turcji... jest to niemożliwe ponieważ ja jechałam np na dowód osobisty więc jak turcy by mnie przepuścili na odprawie??? Nie było też kolejek do rezydenta po wylądowaniu na cyprze... wszystko przebiegło sprawnie.
          Jeśli ktoś nie dysponuje pieniędzmi na pobyt w luksusowym hotelu mysle ze moze skusic się na te gorsze 3* hotele bo cypr jest tak piekny i warty zwiedzenia ze można się przemeczyć...:)
        • Gość: łukasz Re: Citron Travel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.13, 16:01
          biuro totalnie niegodne polecenia; Organizacja biura fatalna a rezydenci podczas naszego pobytu uciekli z Cypru i ponad pięć dni gośćmi zajmowali sie animatorzy z innych hoteli;
          My wykupiliśmy ruletkę i byliśmy zadowoleni ale było to tylko kwestją przypadku. Hotel 3 * zamiast 4 *nie był dla nas problemem w związku z tym, że i tak jeździmy zwiedzać i nie siedzimy w hotelu. Jednak na dwa samoloty które wylądowały tego dnia prawie nikt z ludzi którzy wykupili konkretne hotele ni otrzymali świadczenia za które zapłacili. Osoby z małymi dziećmi wylądowały w hotelach 10 km od morza. Transport na plażę o 10 rano powrót o 15. Od lat zwiedzamy świat i stwierdzam, że to najgorsze organizacyjnie i obiektywnie w mojej ocenie złodziejskie biuro z premedytacją sprzedające nadal podczas naszego pobytu miejsca w hotelach w których już dawno nie ma wolnych terminów. Nasi sąsiedzi sprawdzali telefonicznie w hotelu w którym nadal były ogłaszane oferty citrona, że biuro to na ten termin nie ma wykupionych ofert. Jeśli ktoś jedzie na ruletkę ok, może trafi dobrze, jeśli zaś chce wybrać konkretny hotel to i tak to nie ma sensu, mało prawdopodobne, że dostanie ten właśnie.
          • Gość: ewcia Re: Citron Travel IP: 81.219.62.* 23.08.13, 13:19
            Witam z Cypru wróciliśmy 20 sierpnia TOTALNA KATASTROFA zamiast 4* z aquaparkiem nad morzem trafiliśmy do pustego hotelu w górach nie wiem ile kilometrów od plazy (hotel zaniedbany zagrzybiony bez obsługi) 2 dni bez kontaktu z rezydentem (pani z autokaru uciekła). Razem dowieziono około 100 osób z innych hoteli. Pani rezydentka powiedziała że Turcy skończyli swoje święto i dlatego nie ma miejsca w hotelach na całym Cyprze!!!!!!!!!!! Sprawa powinna trafić do prokuratury ponieważ jest to ewidentnie oszustwo ze strony CITRON TRAVEL i z tego co dowiedziałam się po powrocie do kraju jest to polityka tego biura podróży(czyli sprzedawanie wczasów w hotelach w których nie ma miejsc lub specjalnie kwaterowanie nas w hotelach o niższym standardzie )
        • agen-t Re: Citron Travel 16.07.13, 20:36
          tyle tu negatywnych opinii o Citronie a miejsc to w ogóle nie ma i jest coraz drożej!!!!kto pisze te opinie?jestem agentem i ich też sprzedaję,a wszyscy klienci i ja sam wracali zadowoleni.narzekamy na wszystko i wszystkich na wczasach i nie tylko.warto cieszyć się a nie wprowadzać panikę.mam w nosie obronę tego biura bo ostatnio nic ich nie sprzedaję bo drogo i brak miejsc,więc nie zależy mi,ale jak czytam te opinie to cholera mnie bierze.przesiadka to problem?to jest w umowie.hotele na Cyprze w większości są fajne<znam prawie wszystkie>,a zmiany są we wszystkich biurach.Wyspa jest fajna i nie warto sobie i innym psuć wczasy narzekaniem.niech każdy sam oceni.może to konkurencja zazdrosna wypisuje bzdury?życzę wszystkim miłych wakacji a gdyby ktoś szukał i to nie tylko na Cyprze to się polecam
          • Gość: aga Re: Citron Travel IP: *.cdma.centertel.pl 22.07.13, 15:27
            Agencie T
            Rzeczywiśnie międzylądowanie to nie problem ale siłowe rozwiązanie "niby"-rezydentów tj. szantaż chcących wypocząć klientów nie jest jedynie niedogodnością i skutecznie potrafi zepsuć wakacje. Sama późniejsza ucieczka rezydentów tego biura (citron travel) o czymś świadczy. A to nie my (ci niezadowoleni) jesteśmy pracownikami konkurencji. Myslę że to Ty Agencie masz powody by wybielać biuro Citron Travel. Życzę powodzenia tym którzy już kupili wycieczkę z Citron. Może się przydać;)
          • Gość: zuza Re: Citron Travel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.13, 09:32
            Ja nie jestem agentem, tym bardziej pracownikiem tego biura. Po prostu jestem zadowoloną klientką biura. Byłam w czerwcu na Cyprze i było cudownie, bosko, bez problemów. Na samo wspomnienie robi mi się tak błogo....
            Też miałam międzylądowanie i przesiadkę (w jedną stronę), ale wszystko odbyło się sprawnie. Niezadowolonym radzę pojechać nad Bałtyk - drogo, brudno, z pogodą różnie bywa i daleko do plaży. Będzieci mieli ludzie na co narzekać - tym razem naprawdę.
              • Gość: pedagog Re: Citron Travel IP: *.toya.net.pl 07.08.13, 17:09
                Tak się dziadku zacietrzewiłeś,tak ci ten Citron biznes psuje,że aż zaślepia Cię nienawiść i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.Zuza napisała, że też miała międzylądowanie,a w jedną stronę nawet przesiadkę do innego samolotu, co nie stanowiło problemu, bo odbyło się sprawnie i bez problemu.Z kontekstu jasno wynikało,że międzylądowania były dwa,a zmiana samolotu jedna.Jak widać nie tylko gimnazjaliści mają problem z wyciąganiem wniosków z krótkich tekstów, dziadkom tez się to zdarza! Na Księżyc (zwracam uwagę na pisownię wielką literą), bo rozumiem, że pisałeś o jedynym naturalnym satelicie Ziemi wysłałbym takich jak Ty niedouczonych forumowych pieniaczy. Zuza też byłem z Citronem, był to miły i udany wypoczynek.Nie mam zastrzeżeń do tego biura podróży, mimo że nie jestem jego właścicielem/pracownikiem/ani nie czerpię prowizji ze sprzedaży jego oferty.
          • Gość: Lika Re: Citron Travel IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.09.13, 14:43
            Ojjjj chyba agencie przesadziłeś z wypowiedzią. Fakt hotel może być, ale, żeby na niego czekać 3 godziny jak pajacyki siedząc na walizkach? To chyba nie jest w porządku? Plaże czyste jedynie przed hotelem, juz metr od nich syf gorszy niż w polskim lesie. Jedzenie owszem wspaniale i wybór bardzo duży (sky venus beach). Miło, że basen i morze w zasięgu ręki!
            Ale organizacja siada, rezydentka pożal się boże miala na nas wywalone, zamiast służyć pomocą robiła z łaską wszystko i wywalila się w fotelu, o ile rzecz jasna raczyła nas wogle odwiedzić. Na szczęście Cypryjczycy są bardzo mili i przyjaźni:-)
        • Gość: Ewa Re: Citron Travel IP: *.dynamic.chello.pl 18.07.13, 18:22
          Na początku lipca byłam na Cyprze z Bp Citron Travel. Wykupiłam miejsca w hotelu Sympati i bez żadnych zamian (hoteli) w nim mieszkałam. Urlop super udany. Jedyny minus to nieprzygotowana do pracy rezydentka. Nie przekazała podstawowych informacji na temat hotelu, nie miała wiedzy, a wręcz mówiła nieprawdę odnośnie organizowanych tam wycieczek fakultatywnych. Nie mieszkałam w głównym budynku hotelowym, tylko w jednej z 5 nowych willi. Warunki mieszkaniowe b. dobre. Czysto, wygodnie, piękny widok na góry z obszernego tarasu. Rewelacyjne jedzenie. Świetny kucharz. Niczego nie brakowało niezależnie od godziny, o której przyszło się na posiłek. Owoców pod dostatkiem. Duży basen, otoczony ogrodem z kwitnącymi krzewami. Hotel położony na uboczu, niedaleko jest sklepik, ale nie można trzymać w pokoju jedzenia i picia kupionego poza hotelem. Do plaży blisko, chociaż była raczej nieciekawa. Mała zatoczka z wąską piaszczysto-żwirową plażą. Woda czysta i ciepła. Pogoda piękna. Sam Cypr Północny biedny i niestety zaniedbany. Tygodniowy urlop za stosunkowo nieduże pieniądze super sprawa. W moim przypadku transport przebiegł sprawnie, bez żadnych zakłuceń. Na podstawie własnych doświadczeń polecam to biuro podróży i hotel Sempati.
        • Gość: ja Re: Citron Travel IP: 212.69.68.* 22.07.13, 07:57
          Skoro Citron zmienia hotele to zgodnie z umową zmienia warunki Umowy i klient ma prawo przyjąć proponowaną zmianę lub odstąpić od umowy. W przypadku zmiany umowy klient może dochodzić odszkodowania za niewykonanie umowy.
          Poza tym wiele osób pisało, że citron zmieniał im hotel proponując nie wykupionego all inclusive a all light (takie wyżywienie działa w danych hotelu) i 50% na napoje. Nie można godzić się na 50%, gdyż w umowie jest napisane "Jeżeli w trakcie trwania imprezy turystycznej Organizator nie wykonuje przewidzianych w Umowie usług, stanowiących istotną część programu tej imprezy, wówczas Organizator wykona w ramach tej imprezy odpowiednie świadczenia zastępcze NIE OBCIĄŻAJĄC Klienta dodatkowymi kosztami"!!!!
    • Gość: grena83 Re: Citron Travel IP: *.252.28.67.internetia.net.pl 24.07.13, 11:55
      Wczoraj wrocilismy z Cypru polnocnego z Citrona. Przyznam szczerze,ze lecialam tam w duzymi obawami po przeczytaniu tylu negatywnych komentarzy. Lecielismy z oferty Rajska plaza 4 HB i trafilismy do przepieknego hotelu polozonego w poblizu klasztoru Bellapais. Wystroj hotelu bardzo klimatyczny, obsluga doskonala, przemili ludzi zawsze chetni do pomocy. Na szczegolna uwage zasluguje restauracja i jej fantastyczny personel, jedzienie przepyszne, codziennie przygotowywane na swiezo,duzy wybor dan z karty. Czysto i schludnie, pokoje codziennie sprzatane lacznie z wymiana recznikow. Na miejscu mozna liczyc na pomoc w wynajeciu samochodu, ktory na wyspie jest niezbedny aby zobaczyc wszystkie najpiekniejsze zakątki Cypru polnocnego. Wynajelismy samochod na 4 dni i zjechalismy prawie cala polnocna czesc wyspy. Jezeli chodzi o rezydenta to bylo jedno spotkanie. Pan Lukasz podal Nam w razie czego numery tel gdyby cos sie dzialo oraz dal nam pare cennych wskazowek. Mam wrazenie ,ze niektorzy chcieliby,zeby rezydent prowadzil ich za reke przez caly pobyt a nie na tym polega jego rola :) Goraco polecam Cypr z Citronem i uwazam,ze za taka cene otrzymalismy wiecej niz mozna bylo sie spodziewac!Dziekujemy!