Dodaj do ulubionych

Rainbow Tours - Usa opinie !

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.14, 18:07
Czy był ktoś z forumowiczów z biurem Rainbow Tours w USA na objazdówce "Oto Ameryka?" Jakie macie opinie o wycieczce i biurze ( tylko w zakresie usa)?
Edytor zaawansowany
  • Gość: trele IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.14, 13:54
    Jest ktoś kto był z nimi w USA? Szukam pilnie opinii.
  • Gość: takatam IP: *.tktelekom.pl 14.03.14, 11:16
    lecę w połowie czerwca -jak wrócę to odpowiem...
  • Gość: trele IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.14, 15:39
    w takim razie czekam na opinie na świeżo :) miłej wyprawy!
  • Gość: Christe IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.14, 21:11
    Wróciłam z tej wycieczki parę tygodni temu. Kwintesencja USA! Wycieczka poprowadzona jest tak, żeby poczuć mocno to co znamy z popkultury, co jest najbardziej amerykańskie, zarówno w starym jak i nowym stylu, ale w programie jest też sporo elementów przyrodniczych (jak wspaniały park Yosemite). Warto pojechać bo za te pieniądze ciężko by sobie samemu zorganizować taki wypad, a wycieczka jest naprawdę fajna i klimatyczna.
  • Gość: trele IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.14, 15:42
    jeśli to nie problem mam kilka pytań:
    1. Ile dodatkowo trzeba liczyć pieniędzy na np. wyżywienie, pamiątki i inne wydatki?
    2. Mieliście dużo wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie szczególnie w NYC?
    3. Jaki był standard hoteli? Czy w hotelach mieliście możliwość dostawki?
    4. Jak sprawował się pilot/przewodnik?
    5. Ile osób liczyła wasza grupa?
  • Gość: takatam IP: *.tktelekom.pl 11.04.14, 13:55
    a ja dorzucę jeszcze takie pytania :
    Czy warto
    6.wyjść na przedstawienie na Broadway;u
    7.wykupić lot nad Wielkim Kanionem Kolorado
    z góry dziękuję za podpowiedzi ;-)
  • Gość: Christe IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.14, 00:13
    6. Niestety nie poszłam na przedstawienie na Brodway'u, wtedy wydawało mi się, że to sporo kasy, a teraz strasznie żałuję, bo ci którzy poszli byli arcyzachwyceni! No nic, następnym razem jak będę w stanach już na pewno się skuszę!

7. Lot helikopterem nad Wielkim Kanionem TAK! Byłam i polecam gorąco, bo raz że przelot helikopterem jest frajdą sam w sobie, a to jeszcze nad wielkim Kanionem! Widoki i całe przeżycie jest po prostu niesamowite! W początkach lotnictwa cywilnego w Ameryce podobno piloci zbaczali hobbystycznie z kursu aby pokazać pasażerom właśnie Wielki Kanion i teraz ich rozumiem :)

Pozdrawiam :)
  • Gość: takatam IP: *.tktelekom.pl 15.04.14, 13:41
    Nawet nie wiesz ,jak jestem wdzięczna za te wszystkie podpowiedzi-w internecie nie ma żadnej informacji o szczegółach wycieczek z Rainbow Tours do USA.
    No nareszcie coś więcej wiem na ten temat ...dzięki !
    Jeśli mogę zapytać jeszcze:
    1.w jakich sklepach buszowałaś w NY-myślę tu o jakiś fajnych wyprzedażach-czy byłaś na takich, a jak tak, to gdzie ich szukać?
    2.zastanawiam się nad obuwiem jakie wziąć na to zwiedzanie -na pewno wygodne ,ale czy szybko czy spacerkiem "zaliczaliście" wszystkie atrakcje? /podobno nie ma głupich pytań... :-)/
    3.czy można robić zdjęcia nad Wielkim Kanionem? słyszałam ,że nie -dlatego to moje pytanie.
    dzięki z góry za podpowiedź
    pozdrawiam serdecznie ;-)
  • Gość: Christe IP: *.dynamic.chello.pl 26.04.14, 13:27
    Już spieszę z odpowiedziami :)
    1. Nie szukałam wyprzedaży, bo wyszłam z założenia że w NYC i tak będzie drożej niż w Polsce. Trochę się pomyliłam, bo chociażby w Victoria's Secret zrobiłam sobie fajne zakupy za niewielkie pieniądze. A swoje vintage zakupy zrobiłam na Bedford Avenue, to jest taka fajna dzielnica, gdzie sporo się dzieje, zbierają się muzycy uliczni itp. Sporo było tam vintage shopów, więc na kilka godzin pochłonęło mnie buszowanie w oldskulowych ciuszkach :) Trzeba jednak przyznać, że znalazłam parę skarbów, m.in. piękną torebkę od Chanel (nie wiem jak się tam znalazła?)

2. Buty przede wszystkim wygodne. Tempo nie jest zabójcze, ale sporo się chodzi i chociażby w tym Nowym Jorku chce się pochodzić jak najwięcej, więc człowiek pada z nóg. Mnie bolały nogi w butach treningowych, a co dopiero jeśli ktoś założył baleriny albo czółenka (tak, była jedna taka pani).

3. Tak, można robić zdjęcia :) Nikt się nie sprzeciwiał :)

Pozdrawiam
  • Gość: Polski przewodnik IP: *.dhcp.embarqhsd.net 01.07.14, 01:37
    Nie jestem zwiazany z zadna firma, ale jestem Certifikowanym Miedzynarodowym Przewodnikiem Turystycznym z Las Vegas. Co do zdjec nad Grand Canyon, to jest tylko czesciowa prawda. W West Rim na tarasie widokowym nie mozna robic zdjec ze wzgledow bezpieczenstwa tarasu. Chodzi o to, aby kamera nie upadla na specjalne szklo.
  • Gość: Christe IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.14, 00:05
    Już odpowiadam na pytania :)

1. Polecam wykupić obiadokolacje - są bardzo smaczne. Jeśli chce się samemu żywić to na pewno zależy gdzie chce się jeść. Jeśli ktoś preferuje chińszczyznę i fast foody nie wyda zbyt wiele, ale na ogół w restauracjach np. w NYC jest dość drogo. Ja buszowałam trochę w vintage shopach w Nowym Jorku i przyznam się że sporo wydałam na ubrania i kosmetyki (około 300 USD) ale warto było ;) Sporo osób poszło do kasyna w Las Vegas, oni pewnie trochę wydali ;) Wszystko zależy co chce się kupować i na co wydawać, ja wzięłam 1000 USD i sporo przywiozłam z powrotem.

2. W NYC całe popołudnie mieliśmy dla siebie oraz wieczór następnego dnia (no chyba że ktoś poszedł na przedstawienie na Brodway'u, więc tego czasu naprawdę jest sporo.

3. My nie potrzebowaliśmy dostawki, ale o ile się nie mylę była taka możliwość. Hotele naprawdę super, bardzo wysoki standard, szczególnie w Las Vegas.

4. Przewodnik, pan Radek sprawował się bardzo dobrze. Bardzo kulturalny i miły facet, ale też ze sporą domieszką luzu. Inspirujący i sympatyczny, z wielką wiedzą i pasją. Wiem jak ważne jest żeby przewodnik był fajny dlatego muszę przyznać, że świetnie utrafiliśmy z tym Radziem :)

5. W naszej grupie było 27 osób.
  • Gość: sara1201 IP: *.ip.netia.com.pl 15.04.14, 13:56
    Tak z ciekawości wizę do USA miałaś czy wyrabiałaś przed wycieczką?
  • Gość: Christe IP: *.dynamic.chello.pl 26.04.14, 13:30
    Nie miałam, musiałam wyrabiać, ale poszło łatwiej niż się spodziewałam :)
  • Gość: sara1201 IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.04.14, 16:26
    Dzieki za odpowiedz. Przy wyrabianiu wizy powiedzialas ze jedziesz na wycieczke z BP?
    Jezeli mozna zapytac?
  • Gość: Christe IP: *.dynamic.chello.pl 28.04.14, 23:14
    Tak, tak, udzielałam takiej informacji. Ale to tylko formalność, z taką wizą nie ma problemu, nie słyszałam żeby kiedykolwiek ktoś nie dostał, więc nie ma się co martwić :)

Ja korzystałam z tej stronki:

polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
  • Gość: takatam IP: *.tktelekom.pl 30.04.14, 11:31
    do Christe: mam jeszcze jedno pytanie-w którymś tam dniu będziemy w okolicach nadmorskich miejscowości i tam ma być kąpiel w oceanie, czy ktoś z tego korzysta i ile czasu poświęcają na ten postój ?czy brać swoje ręczniki ? duże dzięki za odpowiedź ! pozdrawiam serdecznie!
  • Gość: Populistka IP: *.1and1.pl 30.04.14, 11:00
    Też się wybieram w tą podróż, strasznie mi się podoba plan. Poza tym uważam, że do Ameryki trzeba raz w życiu pielgrzymować, do naszej świątyni popkultury, tak jak muzułmanie do Mekki. Przeglądałam rozmaite oferty i ta od Rainbow Tours najbardziej mi pasuje. Zwłaszcza, że chwalą ją w internetach.
  • voyager747 30.04.14, 11:11
    chwalą i to bardzo, na forum zmasowany atak chwalących, w każdym wątku
    --
    www.panoramio.com/user/279993

kolumber.pl/u/voyager747
  • Gość: takatam IP: *.tktelekom.pl 30.04.14, 11:36
    czy oprócz tego wątku ,gdzieś jeszcze jest coś na temat tej konkretnej oferty?
    prawdę mówiąc nie znalazłam niczego...
  • voyager747 05.05.14, 23:01
    Nie wiem czy jest, ja byłem w USA pięć razy, zawsze wszystko sam organizowałem, byliśmy w Nowym Jorku, w Los Angeles, w Las Vegas, Monument Valley, nad Grand Canyonem, Tamą Hoovera, Antelope Canyon, Zion, Bryce, Lake Powell, Lake Mead, Valley of Fire, Red Rock Canyon, Dolina Śmierci i na Hawajach.
    Nic nie ma na temat oferty, bo pewnie nikt nie lata tam z tym biurem, tylko każdy sam.
    --

kolumber.pl/u/voyager747
  • Gość: takatam IP: *.tktelekom.pl 06.05.14, 11:05
    no tak -wybrałabym się sama ,gdybym znała dobrze angielski-a z kulawą znajomością nie odważę się na taki eksperyment -pierwszy raz to wolę jednak z biurem... :-(
  • voyager747 06.05.14, 13:47
    czy ja wiem, da się wszystko załatwić przez internet, samochód, hotel, samolot
    --

kolumber.pl/u/voyager747
  • Gość: Polski przewodnik IP: *.dhcp.embarqhsd.net 01.07.14, 02:58
    Racja, ale polskie biura w Polsce nie zawracaja sobie glowy takimi przepieknymi miejscami, ktore wymieniles. One licza tylko na ilosc, nie na jakosc, czyli bieganina po NY, Chicago i innych miejscach. Polskie wycieczki nie sa organizowane dla poznawania swiata, tylko dla zaliczania swiata. Polacy wlasnie sie smieja z Las Vegas, ze niby nie ma co zwiedzac, a w rzeczywistosci to bardzo ciekawe miasto i okolica z ciekawa historia, ktorej najczesciej polscy przewodnicy nie znaja. W zasadzie zadna polska wycieczka z Polski nie ma w planie zobaczenia najwiekszej zapory wodnej na swiecie 20-go wieku, a jest tylko 45 minut drogi od glownych kasyn Las Vegas. Las Vegas to rowniez historia tzw. dzikiego zachodu. W poblizu LV jest kilka ciekawych miejsc z tym zwiazanych, ale w Polsce firmy turystyczne tym sie nie zajmuja. Czesto przeznaczaja dzien na modlitwy w kosciolach, zamiast zobaczyc cos, czego w Polsce nie znajdziesz.
  • voyager747-2 02.07.14, 13:47
    Niedaleko Las Vegas jest też Red Rock Canyon i Valley Of Fire, też bardzo fajne.
  • katowiczanka_2013 10.05.14, 16:14
    Czy ktoś wybiera się na ta wycieczkę 17.05.2014?
  • Gość: blondynka7 IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.14, 18:04
    nikt, nikogo nie stać, za dużo chcą
  • Gość: aaa IP: *.adsl.inetia.pl 26.05.14, 11:14
    jak wrócisz to czekamy na informację i wrażenia
  • Gość: aga IP: *.static.3s.pl 07.06.14, 07:59
    I jak wrażenia po wyjeździe?
  • Gość: takatam IP: *.tktelekom.pl 02.07.14, 13:36
    byłam, widziałam-jestem zachwycona -do dzisiaj trawię każdy dzień ...
    wiem ,że będzie zaraz burza ,że mam jakieś profity z tego co piszę ,ale mam to gdzieś..
    Zwiedziliśmy b.dużo-w dwa tygodnie nie zwiedziłabym połowy sama na własną rękę.Hotele miodzio!jedzenie -w każdy dzień przysmaki z innej kuchni świata ,w ilości nie do przejedzenia,a co się tyczy najważniejszego czyli zwiedzania:nic dodać nic ująć -wiele by opowiadać -jestem zauroczona wszystkim!!! no i teraz zaczynajcie Ci ,którzy muszą dolać kropli dziegciu....
  • voyager747-2 02.07.14, 13:47
    to wklejaj teraz zdjęcia
  • Gość: takatam IP: *.tktelekom.pl 02.07.14, 14:11
    chętnie ,tylko nie wiem jak to zrobić?
  • voyager747 02.07.14, 15:36
    trzeba złożyć konto, zalogować się i można fotki wrzucać, tak ja np. u mnie na koncie są
    --

kolumber.pl/u/voyager747
  • Gość: takatam IP: *.tktelekom.pl 02.07.14, 16:58
    imponująca kolekcja-widzę ,że żyjesz podróżami-u mnie to jedna raz na jakiś czas ,więc myślę ,że odpadam w przedbiegach i nie warto się produkować ,bo są ode mnie o wiele ,wiele lepsi...
  • voyager747 02.07.14, 17:00
    e, tak bez przesady
    --

kolumber.pl/u/voyager747
  • voyager747 02.07.14, 17:00
    e tam, miało być sorry
    --

kolumber.pl/u/voyager747
  • Gość: takatam IP: *.tktelekom.pl 02.07.14, 17:02
    OK ! co nie zmienia faktu :-)
  • Gość: ttttbbbb IP: *.232.251.178.atman.pl 24.01.17, 14:31
    Byliśmy z tym biurem na Oto Ameryka. Generalnie otrzymaliśmy produkt, którego się spodziewaliśmy. Jest tylko jedno ALE!!! W trakcie wycieczki popsuł się autokar i sześć godzin czekaliśmy na zastępczy. Przez to nie zrealizowaliśmy programu ( wypadł dzień w Monterey) . Po powrocie złożyliśmy reklamację i..... biuro Rainbow zamiast rekompensaty finansowej przysłalo nam bony na 200zł!!! do wykorzystania w Rainbow.. zenada do kwadratu. Odwoujemy sie od tej ublizajcej decyzji. Przy braku reakcji sprawe skierujemy do sadu i naglosnimy na facebooku
  • Gość: Francus IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.17, 21:05
    Proszę wybaczyć mi moją śmiałość, ale wyczuwam tutaj w autorze pewien specyficzny rodzaj turysty. Autobus się zepsuł (co przecież każdemu może się zdarzyć) i trzeba było czekać na zastępczy (co też musi się wydarzyć jeśli autobus się zepsuje, nie ma innego wyjścia). Może 6 godzin oczekiwania to dużo, może jest znacznie przesadzone, ale tak czy siak jestem pewna, że ludzie z R dwoili się i troili żeby znaleźć zastępczy. Gdy w Wietnamie na objeździe zepsuł nam się autobus, po godzinie był zastępczy, bardzo krótko to trwało, ale zrozumiałabym gdyby trwało znacznie dłużej.
  • granma 21.03.19, 11:12
    Mam podobne doświadczenia z Rainbow. Mimo nie zrealizowania znacznej części programu (nie pokazano wybuchu wulkanu przy hotelu Treasure Island w Las Vegas, nie było przejazdu drogą 17 Mile Drive rzekomo z powodu jej zamknięcia - pilotce nie chciało się sprawdzić, kiedy byliśmy na miejscu, czy i kiedy będzie otwarta, nie pokazano fok ani pelikanów w Monterey ani nie opatrzono tego żadnym komentarzem - mimo podjeżdżania kilka razy do nabrzeża - prawdopodobnie pilotka nie wiedziała gdzie ma to być, nie było przejazdu przez Beverly Hills i część L.A., gdzie usytuowane są domy gwiazd filmowych, takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox oraz Tobey - pilotce się też nie chciało, nie obejrzeliśmy Badwater w Dolinie Śmierci (pilotka dała 20 minut postoju, a przez ten czas nie można było dojść do Badwater od parkingu i wrócić), biuro nie raczyło przeprosić, tylko zaproponowało bon w wysokości 150 zł, co zrealizowania w przyszłości. Nie mamy zamiaru jeździć z tym biurem, zatem nie wykorzystamy tych żenujących bonów. Jeśli komuś zależy na jakości, to zdecydowanie nie polecamy biura Rainbow.
  • Gość: Rastaramka IP: *.static.ip.netia.com.pl 07.03.17, 20:23
    Moi rodzice byli na Oto Ameryka - wybieraliśmy program wspólnie, wycieczka jest naprawdę dobrze skonstruowana pod względem programowym. Rodzice byli bardzo zadowoleni. Tak jak mówisz migdella, objazd z biurem czy nawet samodzielny wyjazd na 2 - 3 tygodnie do jakiegoś kraju, jeśli faktycznie chcieć pozwiedzać i zobaczyć z grubsza wszystko, co warte jest zobaczenia, będzie to tylko liźnięcie. Jeśli chce się wejść głębiej, trzeba posiedzieć w kraju kilka miesięcy.
  • Gość: Rastaramka IP: *.static.ip.netia.com.pl 17.03.17, 10:37
    Wiesz co, absolutnie nie mieli żadnego problemu, w ogóle nie narzekali na intensywność, ból pleców, czy ból kolan. (Mają 65 - 68 lat, ale są bardzo zdrowi i sprawni). Odległości są, powiedzmy, względnie małe, więc OK. Rodzice mówili ogólnie, że wyjazd jest bardzo radosny.
  • Gość: Neselska IP: *.static.ip.netia.com.pl 21.03.17, 14:06
    Mam pytanie odnośnie programu 2 dnia (w zasadzie jest to pierwszy dzień zwiedzania - NY). Czy pierwszego dnia jest na tyle czasu wieczorem aby udać się na spektakl na Broadway? Czy od popołudnia faktycznie jest czas tylko dla siebie i ile to jest mniej więcej godzin? Czy ewentualny samodzielny powrót do hotelu późnym wieczorem mógłby nastręczać jakichś problemów?
  • chrisu1982 06.03.19, 20:30
    bardzo dobre pytanie, podpisuję się pod tym :) do wyjazdy z r.pl oto ameryka tylko 50 dni też mnie zastanawia ile jest wolnego czasu w NY i jak to się mam możliwością samodzielnego powrotu do hotelu?
  • granma 12.03.19, 08:12
    Byliśmy na tej wycieczce na przełomie stycznia i lutego 2019. W Nowym Jorku mieliśmy dużo wolnego czasu: dwa dni popołudnia były wolne. Powrót do hotelu (Holiday Inn Manhattan-Financial District, 99 Washington St, New York), gdzie są zakwaterowane wycieczki - bezproblemowy, ponieważ bardzo blisko jest stacja metra (a nawet dwie). Dość wcześnie robiło się ciemno, ale nie mieliśmy problemów ze spacerami, czuliśmy się bezpiecznie.
  • papayya 14.03.19, 11:19
    A jak wygląda kwestia odległości hotelu od skupisk miejskich i fajnych atrakcji, gdzie można wyjść wieczorem w pozostałych miejscach? Chodzi mi głównie o Los Angeles i San Francisco.
  • granma 21.03.19, 11:05
    W LA jest bardzo niebezpiecznie, zatem nie ma mowy o wychodzeniu z hotelu po zmroku (hotel bardzo daleko od centrum). Co do San Francisco - byliśmy na mieście wieczorem, ale trzeba było przejść chodnikami zajętymi przez bezdomnych (którzy są moim zdaniem bezproblemowi, pod warunkiem, że nie nawiążesz z nimi kontaktu wzrokowego). Hotel w San Francisco był położony dość blisko centrum, zatem nie było problemu z późnym powrotem do hotelu. Zasadniczo gdybyśmy mieli jeszcze raz wybrać się do USA, to na pewno nie z Rainbow (na żadną inną wycieczkę też nie).
  • papayya 30.03.19, 12:54
    Bardzo Ci dziękuję za informacje. Nie wiedziałam że Los Angeles jest takie niebezpieczne... Wydawało mi się, że jest ok. No ale będę musiała doczytać. O ile nie zdecyduję się jeszcze na inną wycieczkę, bo zaczął mi chodzić po głowie wypoczynek w Azji.
    Czemu nie z Rainbow? Ja już mam wycieczki z tym biurem za sobą i póki co jest naprawdę super, dlatego zmartwiły mnie trochę Twoje słowa.
  • dorota175 02.08.19, 07:59
    Chciałabym odświeżyć wątek. Wybieram się z Rainbow na wycieczkę po wschodnim wybrzeżu i chciałabym dowiedzieć się, ile (oczywiście około) przewidzieć na tzw. dodatkowe wydatki? Średnio na osobę, na dzień. Mamy zapewnione śniadania, przejazdy i wejściówki na zwiedzanie. Nie planuję wielkich zakupów, ale też nie chcę patrzyć na każdego dolara. Jak to u Was wyglądało?
  • mariteosz 05.08.19, 23:39
    Dorota, który program Rainbow, tak z ciekawości? Ja byłem na Oto Ameryka kilka lat temu. Mogę Ci tylko powiedzieć, że stany nie są tanie. Na szczęście najdroższy i najtrudniejszy w organizacji transport jest zapewniony. Jeśli chcesz poszaleć z jedzeniem, to musisz wiedzieć że za hamburgera musisz zostawić minimum 15 dolców. Większość przyjemności kosztuje około 2x więcej niż w Polsce. Wyjątek stanowią sieciówki, w nich jest niewiele drożej.
  • dorota175 06.08.19, 07:33
    Jadę na Atlantic Highway, jest to objazd po wschodnim wybrzeżu. Ale myślę, że nie ma to większej różnicy, a niektóre miasta w obu wycieczkach się powtarzają. Wiesz trochę mnie przestraszyłeś z tym 15 dolarami za hamburgera. Chyba, że to w całym zestawie i z napojem. W sumie jak było z czasem na posiłki? Gdzieś w biegu, czy zatrzymywaliście się przy jakiś centrach np handlowych, gdzie były bary itp. Gdzie zwykle jadaliście? A może masz jakieś sugestie i przemyślenia, co do wyjazdu z Rainbow? Jestem otwarta na wszelkie sugestie i z zainteresowaniem chłonę wszystkie posty o wycieczkach Rainbow do USA. Wdzięczna byłabym za wszelkie Twoje przemyślenia i rady.
  • mariteosz 16.08.19, 20:05
    Odpowiadając na twoje pytania:
    Zawsze był czas na jedzenie. Zwykle po południu był czas wolny, wystarczająco żeby pobuszować po knajpkach. Dla tych, którzy od razu po śniadaniu są głodni, do których ja się zaliczam, było mnóstwo okazji do wzięcia czegoś na wynos, zakupienia jakiejś przekąski. 15 dolców kosztuje burger w bugerowni, może wypasionej, nie wiem. Ogólnie jeśli chcesz jeść po amerykańsku a la fast food to nie będzie to bardzo drogie, ale Amerykanie już sporo sobie liczą za wyższą jakość. Dobry stek też bardzo drogi. Ale za zestaw w McDonald's w Nowym Jorku zapłaciłem w przeliczeniu 25 zł, a więc niewiele drożej niż w Polsce. Ważna rada - weź wygodne buty :) Jest sporo chodzenia. Wrażenia ogólnie super.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka