IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.15, 10:51
TUI startuje z ofertą letnią na rok 2016 w II połowie września, ciekawe kiedy inne biura pokażą swoją ofertę.
Edytor zaawansowany
  • garwena 07.09.15, 11:56
    Ja jak co roku czekam na firsta w TUI, bo mają wtedy najlepsze ceny i największy wybór hoteli, w tym roku oprócz wszystkich dotychczasowych profitów zaliczka ma być tylko 5%, więc super, nie trzeba zamrażać dużej kasy, żeby zarezerwować coś fajnego.
  • Gość: Ala IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.15, 18:28
    Ja z zainteresowaniem czekam na ofertę TUI, bo uważam, że mają najlepsze first minute na polskim rynku z gwarancją najniższej ceny, do tego w tym sezonie zaliczka zaledwie 5%. No i przede wszystkim bardzo fajne hotele w sensownych cenach, szczególnie dla rodzin z dziećmi.
  • Gość: Kama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.15, 21:29
    A potem można nigdzie nie pojechać... Takie "wakacje" zafundowało mi to biuro 3 lata temu. Wycieczka kupiona w grudniu, pod koniec kwietnia odwołana, termin wyjazdu był w maju (odbył się i do dziś nie wiem dlaczego moja rezerwacja została odwołana). Zaproponowano mi inny termin z dopłatą o 40%, więc podziękowałam.
  • Gość: Ada IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.15, 22:44
    Pewnie takie przykre "niespodzianki" zdarzają się w każdym biurze, ale jednak przygniatająca większość ludzi wyjeżdża na swoje zarezerwowane wakacje. Ja z Tui byłam już wiele razy i zawsze było super, nigdy nie miałam z nimi złych doświadczeń, zawsze z rodzinką wracamy zadowoleni.
    Ale oczywiście każdy wybiera to biuro do którego ma zaufanie.
  • aga1-71 03.12.15, 19:52
    Witam, widze że "stary" podróżnik i klient TUI. Mam pytanie: czy warto wykupić wcześniej miejsce w samolocie? Chcemy z mężem siedzieć obok siebie :) I drugie pytanko (sorki ale ja z biurem pierwszy raz), czy dokumenty podróży wydrukowane przeze mnie z MyTui to już wszystko co musze mieć? I z nimi od razu startuje do odprawy bagażowo-biletowej??? Nie musze już iść do stanowiska TUI na lotnisku??? Z góry dziekuje za pomoc :)
  • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.15, 22:21
    A po co kupować miejsca w samolocie? Na odprawie dajesz razem dokumenty dwóch osób (dowody czy paszporty) i dostajesz miejsca obok siebie.
    Do stanowiska TUI na lotnisku nie idziesz, na odprawie bagażowo-biletowej dajesz dowód tożsamości, linie lotnicze nie sprawdzają dokumentów podróży biur podróży.
  • aga1-71 03.12.15, 22:37
    Dzieki wielkie za info :) A czy TUI nie jest potrzebny mój dowód osobisty? Bo do tej pory nic , chyba ze po wpłaceniu całości za wczasy? ;) A może nie jest potrzebny??
  • potwor_z_piccadilly 06.12.15, 22:07
    Gość portalu: Piotr napisał(a):

> A po co kupować miejsca w samolocie? Na odprawie dajesz razem dokumenty dwóch o
    > sób (dowody czy paszporty) i dostajesz miejsca obok siebie.

Doprecyzuję.
    Nie zawadzi poprosić o miejsca obok siebie w tym jedno przy oknie, bo różnie to może być. Nie prosiłaś, to machnął jak leci, bo mu tak pasowało.
    W samolotach miejsca są oznakowane w rzędzie literowo. ABC jedna strona i DEF druga. Miejsca A i F są przy oknie, B i E środkowe, a C i D przy przejściu. Osoby odprawiające przeważnie rozmieszczają pasażerów w/g kolejności i tak, na początek przydzielają miejsca AB i EF, a gdy tych już zabraknie, przydzielają CD. Czyli pary podróżują oddzielnie i za rączki się nie potrzymają.
    Wniosek?
    Starajcie się nie znaleźć w ogonie kolejki do odprawy.
  • Gość: aga 1-71 IP: *.dynamic-ra-3.vectranet.pl 06.12.15, 22:17
    Serdeczne dzieki "potwor z ......" Lepiej przybyc na lotnisko wczesniej, niz o minute za pozno ;) Tylko ILE wcEsniej????
  • potwor_z_piccadilly 06.12.15, 23:11
    Gość portalu: aga 1-71 napisał(a):

> Serdeczne dzieki "potwor z ......" Lepiej przybyc na lotnisko wczesniej, niz o
    > minute za pozno ;) Tylko ILE wcEsniej????

Wystarczy 20 min, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest wczesne ustalenie punktu odpraw i dobre ustawienie się. Trzeba być uważnym, bo TY czekając na rozpoczęcie odpraw jesteś przykładowo dziesiąta, a gdy odprawy ruszają, kolejka nagle dziwnym trafem grubieje i już nie jesteś dziesiąta. Ale nie jest to duży problem, Dużo miejsc w tych samolotach mają. My nigdy nie kombinowaliśmy i zawsze pani moja filowała przez okno na chmurki. No, jeden raz nie, ale wracaliśmy i autokar się spóźnił.
  • potwor_z_piccadilly 06.12.15, 22:48
    Aha, jeszcze transfer z lotniska do hotelu.
    Z TUI wczasowaliśmy trzy razy (2013 ostatni raz) i rezydentka była zawsze. Ale może to moje tylko doświadczenia i na kierunkach Grecja i Italia tak praktykowano, a na innych nie, tego nie wiem. Wiem natomiast, że czy jest rezydentka czy jej nie ma, przy pakowaniu bagaży, kierowcy należy podać nazwę hotelu.
    1 - Będzie wiedział w jakiej kolejności wysiadacie i tak rozmieści walizy, by przy Waszym wysiadaniu z autokaru, nie musiał przerzucać innych waliz (Gości rozwozi do paru hoteli).
    2 - W przypadku braku rezydenta, a Waszej pomyłki, pokieruje Was do właściwego autokaru. Pomyłki mało prawdopodobne, ale uważać trzeba. Kiedyś, jeszcze za czasów Triady, rezydent wskazując ręką w lewo skos, poinformował mnie: niebiesko-czerwony autokar. My w greckim upale z walizkami, po tym lewo skosie się naszukaliśmy po próżnicy, a autokar był przy samym rezydencie i nie niebiesko-czerwony, a biały z wąskimi niebiesko-czerwonymi paskami. Parę słów mu powiedziałem, a że on zamiast przeprosić, zlekceważył zdarzenie, to przytrzymałem gościa w brudnych butach za gardło i po tym doświadczeniu przestał mnie lekceważyć i grzeczny się stał (pokój z najlepszym widokiem nam załatwił).
    Nawet kartki nie chciało mu się napisać, by umieścić ją za szybą autokaru.
    Miłych wakacji.
  • aga1-71 07.12.15, 07:23
    Potwór....... ;) dzięki serdeczne za te informacje :) Wszystkie "wzięłam" do serca i te pozytywne i te drugie ;) Ja to panikara jestem, także przygotowuję sie już teraz i zbieram różne wieści :) Wielkie dzieki...pozdrawiam :)
  • potwor_z_piccadilly 07.12.15, 17:20
    aga1-71 napisał(a):

> Ja to panikara jestem

No to jeszcze ciut.
    1 - W czasie lotu zero alkoholu. Alkohol + stres + zmiana ciśnienia, może skończyć się utratą panowania nad sobą i zbzikujesz. Rzadko się zdarza, ale zdarza.
    2 - W czasie lotu dobrze jest żuć gumę. Ruchy żuchwą zabezpieczą Cię przed, spowodowanym zmianą ciśnienia, strzykaniem i szumem w uszach.
    3 - Nawet gdy jedziesz do upałów, do bagażu podręcznego zabierz lekki polar, albo coś cieplejszego. Samoloty potrafią się opóźniać, a lotniskowa klimatyzacja czekającym może solidnie dać w kość.
    4 - Zabierz ze sobą parę metrów sznurka do suszenia przepierek i odpowiednią ilość "krokodylków". To nie waży, a przyda się gdy będziesz musiała coś wysuszyć na hotelowym balkonie.
    5 - To już pod moje gusta. Ja na wyjazd zawsze zabieram Garnuszek elektryczny + osprzęt, bym mógł kiedy chcę zaparzyć sobie kawkę. Ja wstaję rano i kawa na balkonie to dla mnie przyjemność. Pani wstaje nieco później, ale gdy tylko oczy otworzy, też już "chlapie to paskudztwo". O bezpieczniki się nie martw, hotelowe wytrzymują do 1500W, a mały garnek ma 800W, czyli spoko. Uważać należy tylko by nie łączyć odbiorników, np. garnek + suszarka i na meble hotelowe by ich nie uszkodzić wrzątkiem. My w tym celu zabieramy podkładki korkowe.
    I jeszcze jedno, taki sprzęt dobrze jest chować przed paniami sprzątającymi. Hotelarze na tego rodzaju cymes różnie patrzą, a wiadomo, czego oczy nie widzą, to sercu nie żal.
  • Gość: Agata IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.15, 18:49
    potwor_z_piccadilly napisał:

[..]
    > 4 - Zabierz ze sobą parę metrów sznurka do suszenia przepierek i odpowiednią il
    > ość "krokodylków". To nie waży, a przyda się gdy będziesz musiała coś wysuszyć
    > na hotelowym balkonie.
    > 5 - To już pod moje gusta. Ja na wyjazd zawsze zabieram Garnuszek elektryczny +
    > osprzęt, bym mógł kiedy chcę zaparzyć sobie kawkę. ....

Można oczywiście brać ze sobą wszystko, ale po co??
    Lepiej się dowiedzieć, czy w hotelu, do którego się jedzie będzie to potrzebne.
    Ja podczas swoich wyjazdów w większości hoteli miałam hotelową suszarkę na balkonie, można było spokojnie rozwiesić mokre ręczniki czy kostiumy kąpielowe, muszę przyznać, że nawet nie przyszło mi do głowy, żeby brać swój sznurek i zawsze bez problemu miałam gdzie wysuszyć mokre rzeczy (w najgorszym razie na krzesłach na balkonie)
    A już z tym garnuszkiem i dodatkowym osprzętem to naprawdę przegięcie. Po pierwsze w wielu hotelach, szczególnie o wyższym standardzie czajnik, woda, herbata i kawa jest na normalnym wyposażeniu w pokoju, po drugie nie zawsze ma się balkon z fajnym widokiem żeby na nim siedzieć i popijać kawę, po trzecie kawa jest dostępna w każdym hotelu do śniadania, czy w barach na terenie, to już lepiej kawę sobie wziąć w barze i popijać w ogrodzie czy na plaży, widoki często o wiele ładniejsze niż na balkonie.
    Ale oczywiście co kto lubi, ja w każdym razie nie biorę żadnych czajniczków, a piję sporo kawy w ciągu dnia i nigdy nie miałam problemów z jej piciem w sprzyjających warunkach

• potwor_z_piccadilly 07.12.15, 22:07
    Gość portalu: Agata napisał(a):

> Ja podczas swoich wyjazdów w większości hoteli miałam hotelową suszarkę na balk
    > onie, można było spokojnie rozwiesić mokre ręczniki czy kostiumy kąpielowe, mus
    > zę przyznać, że nawet nie przyszło mi do głowy, żeby brać swój sznurek i zawsze
    > bez problemu miałam gdzie wysuszyć mokre rzeczy (w najgorszym razie na krzesła
    > ch na balkonie)

Ty masz swoje doświadczenia, a ja swoje.
    Ja jeżdżę głównie do Grecji (wyspy), a tam przy tamtejszych wiatrach, suszarka umieszczona na balkonie, pofrunęłaby sobie w dal, a w najlepszym przypadku, to rumoru by narobiła.

> A już z tym garnuszkiem i dodatkowym osprzętem to naprawdę przegięcie. Po pierw
    > sze w wielu hotelach, szczególnie o wyższym standardzie czajnik, woda, herbata
    > i kawa jest na normalnym wyposażeniu w pokoju,

Nie wiemy do jakich standardów pytająca jedzie.

po drugie nie zawsze ma się balk
    > on z fajnym widokiem żeby na nim siedzieć i popijać kawę,

Kawa ma to do siebie, że bez względu na widoki, smakuje tak samo.

> po trzecie kawa jest
    > dostępna w każdym hotelu do śniadania,

A jak ona jest rannym ptaszkiem?

> czy w barach na terenie,

Aha, jasne, wstaje rano coś o 6,00, przeciera oczy, szlafroczek przywdziewa i schodzi do baru na kawę.
    Szanowna pani, ja tylko podsuwam myśl, a nie zalecam, bo wiem, że de gustibus non est disputandum.

• garwena 08.12.15, 08:23
    potwor_z_piccadilly napisał:

> Ja jeżdżę głównie do Grecji (wyspy), a tam przy tamtejszych wiatrach, suszarka
    > umieszczona na balkonie, pofrunęłaby sobie w dal, a w najlepszym przypadku, to
    > rumoru by narobiła.

?? Suszarki na balkonach w hotelach to najczęściej kilka drążków przymocowanych do ściany, więc nie mają szans pofrunąć z dal, chyba, że z całym balkonem :), często jest to też wyciągana suszarka z plastikowymi linkami (też na stałe przymocowana) podobna do tych stosowanych w łazienkach
    Też byłam wiele razy w Grecji, na Majorce czy na Wyspach Kanaryjskich i najczęściej są różne udogodnienia na balkonach, żeby rozwiesić mokre rzeczy (także w postaci sznureczków)

>Kawa ma to do siebie, że bez względu na widoki, smakuje tak samo.
    >
    > > po trzecie kawa jest
    > > dostępna w każdym hotelu do śniadania,
    >
    > A jak ona jest rannym ptaszkiem?

Rozumiem, że oprócz garnuszka (czajniczka) z oprzyrządowaniem zabierasz też własną kawę (rozpuszczalną lub sypaną), co jest zawsze znacznie gorszym rozwiązaniem niż dobra kawa z ekspresu serwowana w restauracji hotelowej i barach.
    Notabene, restauracje otwierane są najczęściej o godz 7, jeżeli na urlopie wstajesz jeszcze wcześniej to można Ci tylko współczuć, większość ludzi raczej bawi się w hotelu do późnych godzin wieczornych i potem rano śpi trochę dłużej niż do 6 (ale pewnie jesteś zwolennikiem nocnych biegów do zajmowania leżaków)
    Idąc dalej tropem twojej zapobiegliwości powinieneś jeszcze brać ze sobą menażkę z własnymi sztućcami itp. Nie wiem do jakich hoteli jeździsz. ale chyba zbliżonych standardem do kempingu.
  • Gość: marianna IP: *.cus.pl 08.12.15, 13:31
    Nic nie doradziłaś, za to dużo krytyki napisałaś pod adresem autora praktycznych porad.
    My też dużo jeździmy po całym świecie, do różnych hoteli ,mało kiedy były tam suszarki na balonach.
    Zdarzyło mam się też zabierać mały czajniczek i własną kawę (mamy taką ulubioną), nie widzę w tym nic złego. Nie lubimy długo w nocy imprezować, też wcześnie wstajemy i lubimy wypić ulubioną kawkę na balkonie oglądając wschod słońca ,czy to dla Ciebie take dziwne i nie normalne???
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.15, 16:56
    Inne wcielenie potwora czy żonka, hehe??

Jakie praktyczne rady?? Hotel to nie obóz przetrwania. Kiedyś faktycznie ludzie pakowali do samochodu na wakacje pół własnego domu i zapas żarcia na miesiąc żeby przeżyć i oszczędzić na wydatkach na miejscu, ale myślałem, że to czasy dawno minione. Teraz przy przelocie samolotem może być tylko problem z nadbagażem
    A jeżeli chodzi o praktyczne porady to oprócz normalnego bagażu, czyli głównie ciuchów i kosmetyków warto wziąć lekarstwa jeżeli stosuje się je też w kraju, ewentualnie coś na przeciwbólowego czy na przeziębienie (na wszelki wypadek), ewentualnie jakieś środki na komary (w zależności w jaki rejon się jedzie)
    Ps. W tym roku byłem 2 razy za granicą (Turcja, Portugalia) - na balkonie hotelowym spokojnie można było wysuszyć rzeczy bez konieczności posiadania własnych sznureczków i klamerek.
  • Gość: marianna IP: *.cus.pl 08.12.15, 17:41
    Gość portalu: gość napisał(a):

> Inne wcielenie potwora czy żonka, hehe??

Bardzo śmieszne,ale....chyba tylko dla Ciebie:-(

Każdy sądzi po sobie Wojtku, colinie/gościu :-) na innym watku zostałeś "zgaszony" to przeniosłeś sie tutaj trollować???
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.15, 18:00
    marianna napisał(a):

> Każdy sądzi po sobie Wojtku, colinie/gościu :-)

Pudło, hehe.
    Znam oczywiście temat "zmarnowane wakacje z RT", ale ja nigdy nie byłem z Rainbow na wakacjach.
    Chyba tylko blondynka uważa, że jak ktoś pisze z konta UPC to musi być colinem/gościem
  • Gość: ?? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.12.15, 18:21
    Z Tym gościem nie dyskutujmy☺nic nie wnosi do dyskusji , tylko szuka zaczepki:-(
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.15, 18:52
    to co się wcinasz i "próbujesz" dyskutować??
    Bo ja wniosłem dużo więcej do dyskusji niż ty, wystarczyło przeczytać moja pierwszą odpowiedź na zaczepki marianny i jej powielony(prawie) wpis potwora.
  • aga1-71 07.12.15, 22:16
    Potwór.....Ty to Anioł jestes!!! :D bardzo Ci dziekuje za te wszystkie porady....na pewno sie przydadza :) Jak jeszcze się cos przypomni to bardzo proszę....czytam na bieżąco ;) Pozdrawiam i dziekuje :)
  • Gość: Kasia IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.15, 16:44
    Oczywiście, że zawsze na lotnisku po przylocie są rezydenci TUI (czy ktoś twierdzi inaczej?), byłam z nimi już kilkanaście razy w różnych krajach i zawsze byli, bo przecież na stoisku rozdają ulotki informacyjne (w tym do jakiego autokaru należy się udać - podają jego numer). Rezydentów nie ma tylko w autokarach podczas transferu do hotelu.
  • Gość: Ada IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.15, 10:29
    Raczej nie warto kupować miejsc w samolocie, bo przecież na odprawie zawsze starają się dla rodzin dawać miejsca obok siebie, a już szczególnie jak lecą tylko dwie osoby, mnie tylko raz zdarzyło się (podczas lotu powrotnego), że rozdzielili nas na 2 pary (lecieliśmy w dwójką dzieci), w pozostałych przypadkach zawsze siedzieliśmy w samolocie razem.
    Jeżeli chodzi o dokumenty podróży, to są dostępne do wydrukowania (na MyTui) 5 dni przed wylotem i to wszystko co trzeba mieć (oczywiście poza paszportem lub dowodem osobistym), nie trzeba chodzić do żadnego stanowiska TUI (pomimo, że jest ono na lotnisku) tylko od razu idzie się do kolejki do odprawy i nie trzeba tych dokumentów nawet wyciągać, wystarczy sam sam paszport (dow.os.), wszystko jest w komputerze. Dopiero po przyjeździe do hotelu pokazuje się voucher w recepcji, powrót też tylko z paszportem (ale na wszelki wypadek lepiej mieć przy sobie te wydrukowane dokumenty - jest tam też np. telefon do ubezpieczyciela.
    Jak lecisz pierwszy raz z TUI to dodam od siebie, że w autokarze podczas transferu do hotelu nie ma rezydenta, po przylocie na lotnisko docelowe w stanowisku TUI dostajesz folder m.in. z informacją o numerze autokaru, który jedzie do twojego hotelu, telefonem do rezydenta i informacją o terminie pierwszego spotkania z rezydentem, wykazem wycieczek fakultatywnych itp.
    Potem przychodzi do autokaru rezydentka, informuje w jakiej kolejności autokar będzie podjeżdżał do poszczególnych hoteli i jedziecie. W hotelu dajesz voucher na zakwaterowanie i przydzielają ci pokój (taki jaki masz zarezerwowany)
  • aga1-71 04.12.15, 10:36
    Ada bardzo Ci dziękuje za te informacje, bardzo przydatne...pewnie bym spanikowała nie widząc nigdzie przedstawiciela biura :D I jeszcze jedno...do tej pory nikt z biura nie prosił mnie o podanie dowodu osobistego...nie jest potrzebny? Ja zawsze odprawialam sie sama on-line i tam to wszystko od razu sie podaje ;) Będę wdzięczna za jeszcze tą odpowiedz :)
  • Gość: Ada IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.15, 12:54
    A po co biuro ma znać Twój numer dowodu osobistego? Nie jest to potrzebne do podpisania umowy, dowód osobisty (lub paszport) potrzebny jest przy przekraczaniu granicy i pokazujesz go na lotnisku przy odprawie
  • aga1-71 04.12.15, 13:10
    OK wielkie dzięki :) Teraz juz jestem spokojna :) Dobrze że sa te fora i doświadczeni klienci biur podróży ;) Pozdrawiam ...
  • Gość: Ada IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.15, 14:10
    A gdzie się wybierasz z TUI?
  • aga1-71 04.12.15, 19:40
    Hiszpania-Majorka :) Mam nadzieję ze bedzie super!!! :)
  • Gość: Tosia IP: *.dynamic-ra-3.vectranet.pl 06.12.15, 19:10
    Witam. Mam pytanie, gdzie na lotnisku w Katowicach znajdują się stanowiska odprawy bagażowo-biletowej lecąc z biurem podróży?? Na parterze tam gdzie większość rejsowych lotów? Czy terminal B 2 piętro/? (gdzieś tak wyczytałam) Proszę o informację, z góry dziękuję :)
  • marilla43 06.12.15, 19:24
    Terminal B 2 piętro :-)
  • Gość: Tosia IP: *.dynamic-ra-3.vectranet.pl 06.12.15, 19:29
    Marilla wielkie dzieki za tak szybka odpowiedz :)
  • Gość: ARO IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.12.15, 11:05
    Witam wszystkich!! W czerwcu wraz z moja połówka po raz pierwszy wybieramy sie na zorganizowane wczasy z TUI. Co prawda "tylko" do Bułgarii ale zawsze od czegoś trzeba zacząć. I w związku z tym mam całe mnóstwo pytań, jako, że jestem zupełnym laikiem jesli chodzi o te wszystkie sprawy organizacyjne itp. :) Zawarłem już umowe, wpłaciłem zaliczke, załozyłem nawet konto na MyTui :D i doczytałem, że na 5 dni przed wczasami beda dokumenty potrzebne mi do naszej "wyprawy" Czy to wszystko??? Nie podawałem żadnych danych oprócz oczywiście: imie i nazwisko i adres (ale tylko mój - dziewczyny juz nie),Nie jest to potrzebne?? Chociazby moja data urodzenia (dziwne troche) czy jest jakas zbiórka na lotnisku? (Katowice), jakas opieka po wylądowanu? NIC NIE WIEM!!! :( Pomóżcie prosze :)
  • potwor_z_piccadilly 07.12.15, 23:54
    Gość portalu: ARO napisał(a):

> NIC NIE WIEM!!! :( Pomóżcie prosze :)

Najprościej będzie, jak kopniesz się do najbliższego biura TUI, albo agenta obsługującego to biuro. Tam dowiesz się wszystkiego + to, czego na forum się nie dowiesz. Mianowicie dowiesz się czyś rzeczywiście przedpłacił firmie TUI (sprawdzą Twój status w komputerze). Wiadomo to, może ktoś się podszył?
    Zabierz ze sobą kajecik, pisaczek i notuj w punktach to czego się dowiesz. Pamięć bywa zawodna.

• pietusza 08.12.15, 17:24
    : ARO napisał(a):

> Witam wszystkich!! W czerwcu wraz z moja połówka po raz pierwszy wybieramy sie
    > na zorganizowane wczasy z TUI.....

Jeżeli zarezerwowałeś wyjazd to znaczy, że podałeś wszystkie potrzebne dane, inaczej nie mógłbyś kupić wycieczki. Potrzebne są oczywiście dane osób, które jadą (imię i nazwisko), daty urodzenia podaje się tylko w przypadku dzieci (mają zniżki).
    Ja latam z Warszawy, ale dokładnie tak samo jest na każdym lotnisku. Nie ma żadnej zbiórki, po przyjeździe na lotnisko sprawdzasz na tablicy lub w informacji w których stanowiskach jest odprawa twojego lotu (masz podany numer lotu w dokumentach podróży), podchodzisz do stanowiska, stajesz w kolejce, potem dajecie pani/panu dowody osobiste, oddajesz bagaż (z wyjątkiem podręcznego), dostajesz karty pokładowe z numerem miejsca w samolocie i numerem gate'u (bramki) i godziną boardingu.
    Po przejściu kontroli paszportowej i bezpieczeństwa robisz zakupy na bezcłówce (albo nie), potem idziesz do swojego gate'u i czekasz na samolot.
    Po przylocie na lotnisko docelowe i odbiorze bagażu, wychodzisz przed lotnisko gdzie będzie stanowisko TUI, podchodzisz podajesz nazwę hotelu, do którego jedziesz i dostajesz od rezydentki folder, na którym będzie podany numer autokaru (busa), którym pojedziesz do hotelu, dajesz kierowcy bagaż i czekacie na odjazd. Przed odjazdem autokaru przychodzi przywitać was rezydentka i mówi w jakiej kolejności autokar będzie podjeżdżał do kolejnych hoteli, ale rezydentka nie jedzie w autokarze. Dopiero następnego dnia (najczęściej) jest pierwsze spotkanie w hotelu z rezydentką, informację o godzinie spotkania (przeważnie w lobby hotelu) masz podane w folderze, który dostałeś na lotnisku . W hotelu w recepcji dajesz voucher na zakwaterowanie (w dokumentach podróży) i dowody osobiste, dostajesz pokój i zaczynasz wakacje.
  • Gość: ARO IP: *.dynamic-ra-3.vectranet.pl 08.12.15, 19:12
    Pietusza.... serdeczne dzięki za te wszystkie informacje, naprawdę mi to dużo rozjaśniło :) Mam nadzieję, że wszystko sprawnie pójdzie ;) WIELKIE DZIĘKI!! :)
  • Gość: Tosia IP: *.dynamic-ra-3.vectranet.pl 12.12.15, 18:06
    WItam.... Mam pytanko (a widzę ze osoba godna zapytania), czy pokoje w hotelu oznaczone symbolem DZZ1 czyli tzw. ekonomiczne bardzo różnią się od tych DZX1 czyli standard??? Różnica w cenie przy 2 osobach to jakies 350 zł. Nie wiem co robic????
  • Gość: Magda IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.15, 20:26
    W TUI pokoje ekonomiczne od standardowych najczęściej nie różnią się standardem i wyposażeniem (chyba, że jest to wyraźnie określone w ofercie), ale niedogodnym położeniem np. w pobliżu kuchni, nad bramą wjazdową, z widokiem na pomieszczenia gospodarcze, czy wychodzą na hałaśliwą ulicę.
    Ja osobiście nigdy nie rezerwuję tych pokojów, bo jeżeli faktycznie taki pokój jest jakoś fatalnie położony to nie bardzo można go zmienić (bo jest tańszy niż standardowy). Przy różnicy 350 zł za dwie osoby raczej bym nie ryzykowała.
    Można oczywiście próbować dowiedzieć się czegoś więcej o tych pokojach w konkretnym hotelu, bo w hotelach o wysokim standardzie (5*) mogą to być całkiem niezłe pokoje, np. gdy byłam w Turcji to w hotelu 5* pokoje ekonomiczne były położone od ulicy, ale bardzo mało uczęszczanej i cichej, a różnica w cenie była znacząca (kilkaset złotych od osoby). Może coś na infolinii będą wiedzieli coś więcej o tym konkretnym hotelu, do którego chcesz jechać.
  • Gość: Tosia IP: *.dynamic-ra-3.vectranet.pl 12.12.15, 20:48
    Serdecznie dziękuje.... napisałam już e-maila i czekam na odpowiedz, zobaczymy co odpiszą :) Pozdrawiam :)
  • Gość: Igor IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.15, 08:37
    Witam wszystkich. Interesuje mnie podjęty tutaj jak widzę temat pokoju ekonomicznego. Wraz z żoną wybieramy sie do Bułgarii-hotel Longoza. Czy był ktos może, zajmował pokój tzw. ekonomiczny??? Czy bardzo sie rózni od tych w standardzie? Proszę o informacje i z góry dziękuje - Igor z żoną :)
  • Gość: magdula IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.15, 17:29
    Ojejkuu, ja mam jeszcze przed soba urlop 2015, a Wy juz o przyszlym roku... :) póki co jestem za wycieczkami w październiku, bo mają zdecydowanie lepsze ceny. Choć tez z ciekawością zerknę co zaprezentują biura. I co w nowym sezonie pokaże Rainbow Tours, bo nie ukrywam, że na ich ofertę czekam najbardziej.
  • warmianka35 08.09.15, 20:40
    W tam tym roku z tego co kojarzę to RT wystartował pod koniec października
  • zurawinka1975 08.09.15, 20:48
    to tak jak ja, ale lubię przejrzeć co nowego, a z jakich wycieczek biuro zrezygnowało, a miałam ochotę na nią jechać tylko z braku czasu i pieniędzy się nie udało
  • ametystowa.pani 08.09.15, 22:19
    ja też lubię sobie pooglądać. rainbow to w listopadzie w zeszłym roku miało, wiem bo czatowałam:) First chyba faktycznie się bardziej opłaca niż last. mamy kupony rabatowe do rainbow w sumie 300 zł zniżki, choć nie wykluczam innego biura. Niestety nie mogę w innych miesiącach jak lipiec, sierpień. Mimo wszystko takie oglądanie i wymyślanie przybliża do tego urlopu, pomaga przetrwać zimowe dni:)
    Już macie wstępne plany?
    Ja obstawiam dwa wyjazdy ale w Europie, czy się uda zobaczę, bo to wyjazdy rodzinne.

--
    "Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne." William Shake­speare
  • Gość: Kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.15, 07:56
    Ja uważam, że opłaca się tylko first minute, szczególnie w TUI, bo mają bardzo niską zaliczkę - w tym sezonie 5%, w poprzednim 10%, więc nie zamraża się dużych pieniędzy, poza tym super jest gwarancja najniższej ceny, mnie w tym roku za rezerwację na czerwiec zwrócili 648 zł, bo cena w lastach była niższa, moja druga rezerwacja na sierpień została wykupiona już na początku roku (rezerwowałam w listopadzie).
    W tym roku też zamierzam zarezerwować coś u nich, bo mogę wybrać najtaniej i z najszerszej oferty. Czekam na na II połowę września, bo wtedy ma się pokazać oferta na ich stronie internetowej.
  • Gość: magdula IP: *.dynamic.chello.pl 13.09.15, 10:11
    No tak, jeśli wiesz, w jakim terminie pojedziesz, to możesz kupować firsta :) ja jakos nie lubię tak wcześnie deklarować i planować swoich wakacji, więc w przypadku firstów kończy się na ich przejrzeniu... :) ale na oferty zawsze chętnie zerkam :) a co wstępnych planów... z południową Europą to teraz nie wiadomo jak będzie, więc zastanawiam się, czy czegoś bardziej egzotycznego nie wybrac. No chyba, że odmówią sobie cieplego morza i wybiorę Skandynawię, co tez mnie kusi... aaach, tyle możliwości! :D
  • Gość: Kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.15, 11:51
    Ja raczej zrezygnuję z Grecji, bo ma być w przyszłym sezonie droższa niż w tym roku z powodu podwyżek podatków (także w turystyce) wymuszonych przez UE i sytuacja tam trochę niepewna, raczej będę szukać czegoś na Wyspach Kanaryjskich, Balearach (Majorka, Minorka), a może Portugalia? Czekam na ofertę i wtedy zobaczę jakie będą ceny :)
  • Gość: magdula IP: *.dynamic.chello.pl 23.09.15, 20:55
    O, Portugalia! Portugalia brzmi wybornie :) Hiszpania już trochę obeznana, ale te klify nad Atlantykiem... oj, tez sie marzy je zobaczyć :)
  • Gość: olek IP: *.connect.netcom.no 10.09.15, 22:03
    latem 2016 to wojna pomiędzy uchodźcami a lokalsami może być na każdej greckiej wyspie i w każdym tureckim kurorcie - tak więc powodzenia tym, którzy rezerwują z takim wyprzedzeniem przy tak niestabilnej sytuacji geopolitycznej
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.09.15, 07:29
    Skąd wiesz jak będzie? Jesteś jasnowidzem??
    Za rok mogą się dziać różne rzeczy, nie wiadomo, gdzie będzie spokojnie, a gdzie będą jakieś niepokoje. Ja akurat myślę nad rezerwacją w TUI ich nowości na to lato, czyli Costa del Sol lub Minorki, a ceny teraz są bardzo dobre, potem zapłacę tylko drożej, więc po co mam przepłacać?
    5% zaliczki zupełnie nie boli, gdyby coś się działo niebezpiecznego to mogę zmienić kierunek lub w ogóle zrezygnować.
    W tym sezonie TUI chyba jako jedyne biuro na rynku odwołało Tunezję i Egipt po komunikacie MSZ i można było bezkoszkotowo zmienić rezerwację na te kraje na coś innego.
  • Gość: SX IP: *.um.warszawa.pl 09.10.15, 11:04
    Czy to przypadkiem nie ty przez pół wakacji nawoływałeś we wszystkich komentarzach o braku żywności na greckich wyspach i "prawie że umierających ludziach na ulicach" ?? :)
  • Gość: rafi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.15, 23:57
    a ja dziś wykupiłem w tui wczasy na wrzesień 2016 właśnie w portugali:) alvor .....już nie mogę się doczekać
  • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 11.09.15, 08:34
    k...wa, rzygać się chce już z tym głupim TUI. Pie...oleni spamerzy , nie można już normalnie nigdzie podyskutować przez te mendy.
    Oj jakie piękne, jakie uczciwe, jakie taniutkie, moje kochane TUI. Oj jaka niemiecka jakość, nie to co polskie gorsze tańsze, zawsze oszukujące biuro. TUI jest najukochańsze! No bo niemieckie, wiadomo, nie to co polskie. Pamiętajcie, jak na wakacje to tylko z TUI! Nieważne, że najdroższe i ch...a warte jak każde inne, ważne że TUI.
    I nieważne, że TUI ma wpadki podobnie do innych biur, ale jakiś debil zaraz napisze, że ITAKA ma więcej (i nawet idiota nie pomyśli, że polsko-języczny TUI jest mikrusem przy ITACE., która przynajmniej płaci podatki w Polsce, a nie transferuje całej kasy do Niemiec, tak jak TUI.
    Do boju, je..ani spamerzy tego żenującego TUI!
  • l-a 11.09.15, 09:17
    Czy ktoś Cię zmusza do korzystania z usług TUI???
    I może dla Ciebie to trudne do pojęcia, ale z tym biurem wyjeżdża mnóstwo zadowolonych osób (ja osobiście latam z nimi już od wielu lat) i w tym roku także zamierzam zarezerwować u nich first minute, bo mają bardzo dobrą ofertę na wiele kierunków

Ps. I radzę nie kompromitować się stylem wypowiedzi, bo przypomina poziom niezbyt kulturalnego gimnazjalisty :(
    Ps'. Domyślam się, że jesteś pracownikiem Itaki, którą tak bohatersko bronisz.
  • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 11.09.15, 10:37
    Ps'. Domyślam się, że jesteś pracownikiem Itaki, którą tak bohatersko bronisz.

zgadłaś, jestem też pracownikiem Eximu i Rainbows.

W Itace za te same hotele co ma TUI zawsze jest taniej.
    W Eximie same wycieczki co ma TUI zawsze są lepiej zorganizowane, ponieważ u nich pracują bardzo dobrzy rezydenci, na których zawsze można polegać, nie to co na rezydentach TUI.
    W RT też jest zawsze o wiele lepiej, byłem z nimi wielokrotnie i zawsze mają te same hotele co TUI w o wiele niższy cenach.
    Napisz mi , czyim jestem jeszcze pracownikiem to też napiszę, czy to biuro jest lepsze od TUI. W zasadzie to już teraz ci mogę napisać, że jest lepsze, ponieważ nie zatrudnia spamerów na tym forum.

PS. w dupie mam usługi TUI, Itaki, RT, Eximu, Sun Fun czy jakiekolwiek innego biura.
    Mierzi mnie tylko to wasze tui-owskie spamowanie. Tamte biura przynajmniej tego nie robią, a jak robią to w o wiele bardziej inteligentny i subtelny sposób. Co też o nich dobrze świadczy, bo przynajmniej nie zatrudniają debili do spamowania.
  • l-a 11.09.15, 11:16
    Trochę grzeczniej, bo twoje chamstwo jest nieznośne, ale widocznie lubisz robić z siebie buca.

Jak masz w d... usługi biur podróży, to po co się tak niezdrowo podniecasz mendzisz bez sensu???

Tak jak napisałam, nie podoba ci się TUI to się nim nie interesuj i odczep się od ludzi, którzy z nimi jeżdżą. Nie jestem żadnym spamerem tylko zadowoloną klientką TUI, a ty wyraźnie swoim małym rozumkiem nie możesz pojąć, że są tysiące takich ludzi, którzy z nimi co roku wyjeżdżają i wracają zadowoleni.

Ps. I kłamstwem jest, że w Itace te same hotele są zawsze tańsze niż w TUI, bo to sprawdzałam w ubiegłym roku gdy rezerwowałam Turcję. Pokoje rodzinne (2+2) były w Itace droższe niż w TUI (np. w hotelu Champion Village)

---------
    I to była moja ostatnia odpowiedź na twoje chamskie impertynencje, nie zamierzam prowadzić dyskusji z niezrównoważonym burakiem
  • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 11.09.15, 12:12
    no właśnie o to chodzi, że z głupimi spamerami nie można grzecznie.
    jak im się napisze - weź kolego nie spamuj, bo my tu chcemy merytorycznie podyskutować, to taki debil jeden z drugim nie zrozumie i nada będzie wciskał swoje łajno, za które mu zapłacono.

żeby to jeszcze robił jakoś w miarę inteligentnie i z głową, to ok, ale spamerzy TUI są wyjątkowymi debilami (albo/i za wyjątkowych debili traktują nas).

Oczywiście jak ktoś nie jest spamerem tylko normalnym klientem TUI (czy jakiegokolwiek innego biura) to moje posty powinien olać bo przecież taki normalny klient wie, że to co napisał to nie spam i moje słowa (celowo chamskie i niegrzeczne) nie były kierowane do niego.

Jakim trzeba być debilem, żeby się nie domyślić , że ktoś się da nabrać na to, że to nie wstrętny spam?
    A taki spam TUI pojawia się w zasadzie w co drugim wątku. Rzygać się chce po raz kolejny, ale zacytuję spamiarzy:

"Ja jak co roku czekam na firsta w TUI, bo mają wtedy najlepsze ceny i największy wybór hoteli, w tym roku oprócz wszystkich dotychczasowych profitów zaliczka ma być tylko 5%, więc super, nie trzeba zamrażać dużej kasy, żeby zarezerwować coś fajnego. "

"Ja uważam, że opłaca się tylko first minute, szczególnie w TUI, bo mają bardzo niską zaliczkę - w tym sezonie 5%, w poprzednim 10%, więc nie zamraża się dużych pieniędzy, poza tym super jest gwarancja najniższej ceny, mnie w tym roku za rezerwację na czerwiec zwrócili 648 zł, bo cena w lastach była niższa, moja druga rezerwacja na sierpień została wykupiona już na początku roku (rezerwowałam w listopadzie).
    W tym roku też zamierzam zarezerwować coś u nich, bo mogę wybrać najtaniej i z najszerszej oferty. Czekam na na II połowę września, bo wtedy ma się pokazać oferta na ich stronie internetowej. "

"Ja z zainteresowaniem czekam na ofertę TUI, bo uważam, że mają najlepsze first minute na polskim rynku z gwarancją najniższej ceny, do tego w tym sezonie zaliczka zaledwie 5%. No i przede wszystkim bardzo fajne hotele w sensownych cenach, szczególnie dla rodzin z dziećmi."

"Pewnie takie przykre "niespodzianki" zdarzają się w każdym biurze, ale jednak przygniatająca większość ludzi wyjeżdża na swoje zarezerwowane wakacje. Ja z Tui byłam już wiele razy i zawsze było super, nigdy nie miałam z nimi złych doświadczeń, zawsze z rodzinką wracamy zadowoleni."

"a akurat myślę nad rezerwacją w TUI ich nowości na to lato, czyli Costa del Sol lub Minorki, a ceny teraz są bardzo dobre, potem zapłacę tylko drożej, więc po co mam przepłacać?
    5% zaliczki zupełnie nie boli, gdyby coś się działo niebezpiecznego to mogę zmienić kierunek lub w ogóle zrezygnować.
    W tym sezonie TUI chyba jako jedyne biuro na rynku odwołało Tunezję i Egipt po komunikacie MSZ i można było bezkoszkotowo zmienić rezerwację na te kraje na coś innego. "

• ametystowa.pani 11.09.15, 18:31
    dostałam od tui maila i mały wybór kierunków, tylko maroko by mogło być bo 1900 za objazdówkę, generalnie raczej tam tylko hotele i pobytówki a to mnie nie kręci. No i sobie na razie daruję arabskie klimaty bo mam obawy. Poczekam na listopad. Tylko itaka się np. strasznie grzebie z firstami. Wolałabym mieć wszystko w tym samym terminie

--
    "Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne." William Shake­speare
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 11.09.15, 19:01
    ametystowa.pani napisała:

> dostałam od tui maila i mały wybór kierunków, tylko maroko by mogło być bo 1900
    > za objazdówkę, generalnie raczej tam tylko hotele i pobytówki a to mnie nie kr
    > ęci....

TUI chyba drugi albo trzeci raz rzędu wprowadziło tzw "przedsprzedaż" ofert proponowanych przez konsultantów, ale trudno zarezerwować coś w ten sposób, bo trzeba by siedzieć godzinami przy telefonie żeby otrzymać to o co chodzi. Ja sama rozmawiałam z nimi ponad pół godziny i w sumie dostałam na e-maila 5 propozycji, z których tylko jedna jest do zastanowienia.
    Poza tym dowiedziałam się, że na razie to tylko część oferty i to zarówno hoteli jak i wycieczek objazdowych, ma być jeszcze jakieś tygodniowe połączenie zwiedzania i wypoczynku (4 dni zwiedzania+ 3 dni pobytu w hotelu z all), ale konsultant nie widział co będzie zwiedzane i w jakich hotelach będzie pobyt, tym bardziej nie wiadomo jeszcze nic o cenach.
    Tak naprawdę coś co nas interesuje będzie można zarezerwować dopiero po udostępnieniu całej oferty na stronie internetowej, co ma nastąpić w 2 połowie września, czyli za kilka dni.
    Więc ja czekam spokojnie jeszcze te kilka dni i jak co roku sama wybiorę sobie z oferty kiedy będę mogła porównać poszczególne kierunki, hotele i ceny. A te wszystkie profity za wypełnienie formularza i tak będą ważne tylko trzeba zarezerwować telefonicznie, a nie przez internet.

W sumie ta niby atrakcyjna "przedsprzedaż" to niezbyt fajne rozwiązanie, bo przede wszystkim mało wygodne no i z jakąś szczątkową ofertą.

> ... Tylko itaka się np. strasznie grzebie z firstami. Wolałabym mieć wszystko
    > w tym samym terminie

Moim zdaniem w Itace w ogóle nie opłaca się rezerwować first minute, bo prawie zawsze o wiele niższe ceny są w lastach, więc się przepłaca, a nie ma u nich gwarancji najniższej ceny jak w TUI, chyba ,że wprowadzą coś takiego od tego roku. Ale jak dotychczas to w Itace opłacały się tylko lasty, first u nich to nie dość, że był droższy to jeszcze się okazywało przed samym wyjazdem, że nie ma zarezerwowanego hotelu, terminu itp i musisz jechać do innego hotelu, w innym terminie, albo na dodatek z innego miasta.
    A moich doświadczeń wynika, że jeżeli first to w TUI, a w Itace to zdecydowanie tylko last minut.
  • robex4 11.09.15, 21:37
    Popieram,Tui sie zeszmaci tymi spamerami
  • nowiniak 25.09.15, 22:40
    bp oskar tez ma już lato 2016 r.
  • werkaem 14.09.15, 11:31
    TUI podało na fejsie, że cała oferta na lato 2016 pojawi się na ich stronie internetowej 16 września.
  • Gość: Monika IP: *.dynamic.chello.pl 01.10.15, 18:54
    Itaka pokazała częściową ofertę na lato 2016 i .... szok. Ceny masakryczne.
    Ktoś wcześniej pisał, że w TUI drogo, to niech spojrzy na ofertę Itaki - jest dużo drożej, np. Portugalia czy Kreta (to sprawdzałam) i na dodatek nie mają gwarancji najniższej ceny. Może jak będzie wszystko to będzie można coś ciekawego wybrać, na razie oferta Itaki to porażka.
  • kajka700 01.10.15, 20:57
    Popieram i też przeglądałam Portugalię i Kretę w Itace. Ceny do Portugalii wyższe o około 1000pln. Kreta też droga. W sumie to dobrze że zarezerwowałam ją w Tui.
  • Gość: viki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.15, 21:25
    Tui takie tanie?chyba jednak nie do końca, znalazłam ofertę do Portugalii w Itace,która jest dużo tańsza od oferty Tui:
    hotel Vila Gale
    Itaka- 18 lipca,2 tyg,2+1 /dziecko 3 lata/,wylot Wrocław 12836 zł
    Tui -18 lipca 2 tyg,2+1 /dziecko 3 lata/ wylot Wrocław 14737 zł
  • Gość: Michał IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.15, 08:11
    Trudno na razie porównać oferty TUI i Itaki, bo po pierwsze oferta Itaki jest jeszcze dość szczątkowa, po drugie jest niewiele tych samych hoteli w ofercie tych biur podróży, a tylko takie da się porównać.
    Mnie interesuje Minorka - nowość w TUI na którą dodatkowy rabat za lojalność. Znalazłem ten sam hotel w obu biurach Insotel Punta Cana i okazuje się,że w TUI jest taniej i to bardzo znacząco, w I połowie lipca ten hotel (2+2) jest tańszy w TUI o ok. 2400 tys za rezerwację w moim przypadku jest to jeszcze więcej, bo mam dodatkową obniżkę (ok. 2800)
    Żeby nie byś gołosłownym wklejam linki do obu ofert

www.itaka.pl/wczasy/hiszpania/minorka/hotel-insotel-punta-prima-resort-spa,MAHPUNT.html?ofr_id=15ad88e871f45cb5adf5bef83532616558dc581a1398e37a0380baafd14befdf&adults=2&childs=2&child_age[0]=02.10.2010&child_age[1]=02.10.2010#
    www.tui.pl/wakacje-samolotem/blisko-i-cieplo/hiszpania/minorka/hotele;show,5828,tui-best-family-insotel-punta-prima-mah11002?hotel=13015&m=h&transport=1#/&os_dorosle=2&dzieci=2&dt_from=29-06-2016&len=14&food=A&wylot=WAW&zakwaterowanie=APX1
    Ciekawostką jest, że opis tego samego hotelu różni się w niektórych szczegółach w obu biurach np. odległość od plaży (Itaka 250m, TUI 400m), wifi (Itaka płatne, TUI gratis w lobby)
  • kajka700 02.10.15, 13:23
    Pomijając nawet ceny ITAKA daje popalić z pokojami. W ostanie wakacje byłam na dwóch wyjazdach z Itaką obie imprezy rezerwowane w First minute. Na pierwszym wyjeździe dostaliśmy pokój w piwnicy zawilgocony i nie było możliwości zmiany a na drugim pokój w suterynie wyglądający jak służbówka.
    W Tui mam możliwość wyboru pokoju przy rezerwacji i wiem że taki otrzymam po przyjeździe.
    W Itace takiej gwarancji nie mam. Poza tym rezerwując w first minute w Itace wszystkie jej gwarancje first minute są guzik warte. Miałam okazję się przekonać jak chciałam zmienić hotel. Miało być bezkosztowo w ramach gwarancji first minute a było 800pln drożej.
    Poza tym gwarancja najniższej ceny w Itace obejmuje tylko ceny z first minute a last minute nie czyli nie ma zwrotu różnicy jak w Tui.
  • Gość: Aneta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.10.15, 13:40
    kajka700 napisał(a):

> Pomijając nawet ceny ITAKA daje popalić z pokojami. W ostanie wakacje byłam na
    > dwóch wyjazdach z Itaką obie imprezy rezerwowane w First minute. Na pierwszym w
    > yjeździe dostaliśmy pokój w piwnicy zawilgocony i nie było możliwości zmiany a
    > na drugim pokój w suterynie wyglądający jak służbówka.
    > W Tui mam możliwość wyboru pokoju przy rezerwacji i wiem że taki otrzymam po pr
    > zyjeździe.....

Zgadzam się, Itaka ma chyba zawsze najgorsze pokoje w hotelu, które w innych biurach są sprzedawane jako oszczędnościowe i najtańsze. Ja osobiście wolę nawet trochę więcej zapłacić, ale mieć pewność, że nie wyląduję w jakiejś norze, można ewentualnie próbować zmienić pokój na miejscu, ale najczęściej i tak trzeba coś za to dopłacić, a jak jedzie się w szczycie sezonu, to w ogóle może nie być takiej możliwości, bo wszystkie lepsze pokoje są zajęte. Więc lepiej przy rezerwacji wykupić od razu normalny pokój (lub np. z widokiem na morze) i mieć święty spokój po przyjeździe, a nie użerać się na recepcji i to jeszcze nie zawsze z dobrym skutkiem.
  • kajka700 02.10.15, 14:01
    Dlatego po ostatnim sezonie podziękowałam Itace za "współprace" i jadę z Tui. Wczoraj już nawet dostałam od Tui zwrot różnicy bo oferta na drugi dzień po mojej rezerwacji była ciut tańsza. Dostałam mail z nową umową i pomniejszoną ceną.
  • kajka700 02.10.15, 13:57
    Nie pisz bzdur że w Itace taniej bo sprawdzałam ten hotel Vila Gale. Cena za 2 osoby dorosłe z all 2 tyg w Tui 10060pln a w Itace 10896pln. Wylot z Katowic.
    Od dłuższego czasu śledzę ceny Portugalii bo chce tam jechać w wakacje. Akurat to jeden wspólny hotel co ma Tui i Itaka.
  • Gość: viki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.15, 14:40
    Bzdury???nie koloryzuj rzeczywistości,ceny są jak podałam :

Oferta Itaki:

Miejsce:
    Portugalia > Algarve
    Oferta:
    Hotel Vila Gale Cerro Alagoa 4*
    Typ pokoju:
    Pokój 2 os.+1 dost.
    Wyżywienie:
    All inclusive
    Termin:
    25.07 Pn ? 08.08 Pn (15 dni)

Wroclaw > Faro 25.07, godz. 06:05 ? 08:50 Linie lotnicze: Enter Air
    Faro > Wroclaw 08.08, godz. 09:35 ? 14:05 Linie lotnicze: Enter Air

Osoba dorosła 5 793pln
    Osoba dorosła 5 793pln
    Dziecko (ur. 02.10.10) 1 250pln

Razem:
    12 836 zł

Oferta Tui:

Hotel Vila Galé Cerro Alagoa
    Kraj/Region: Albufeira, Algarve, Portugalia
    Długość pobytu: 14 dni
    Pokój: Pokój 2-osobowy,
    Wyżywienie: all Inclusive
    Wylot: 25.07.2016
    Wrocław13:20Faro16:15
    Powrót: 08.08.2016
    Faro07:55Wrocław12:35
    Dorośli: 2
    13954 zł (razem za 2 os. dorosłe)
    Dzieci: 1 dziecko
    ur. 2010-10-02 1739 zł

Cena wycieczki: 15693 zł
    Cena po rabacie: 14349 zł
  • Gość: viki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.15, 16:19
    Podobnie jest w przypadku hotelu Lindos Imperial w lipcu na 2 tyg,
    w Tui 14,2 tys za 2+1 /pokój oszczędnościowy/
    w Itace 12,7 tys za 2+1
  • kajka700 02.10.15, 21:18
    Może w lipcu jest taka cena ja przeglądałam termin 27.06-11.07 bo taki mnie interesuje i wtedy jest dokładnie odwrotnie taniej jest w Tui.
  • kajka700 02.10.15, 21:20
    Ale i tak wolałabym zapłacić więcej w Tui i mieć pewność że nie będę zakwaterowana w piwnicy albo w służbówce jak to ma miejsce w Itace.
  • piela12 02.10.15, 21:20
    Wszystko zależy od terminu i konfiguracji, np. 24.062 tyg. 2+1 z Katowic w TUI - 12 524 zł (pokój normalny 2-osobowy DZX1), w Itace - 12 584 zł. Kilka dni wcześniej Tui już wyraźnie tańsze, a kilka dni później tańsza Itaka.
    www.itaka.pl/wczasy/grecja/rodos/hotel-lindos-imperial,RHOIMPE.html
    www.tui.pl/wakacje-samolotem/blisko-i-cieplo/grecja/rodos/hotele;show,2783,iberostar-lindos-imperial-rho16030?hotel=5762&m=h#/&os_dorosle=2&dzieci=1&dt_from=24-06-2016&len=14&food=A&wylot=KTW&zakwaterowanie=DZX1
  • Gość: viki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.15, 15:44
    Na stronie Grecosa jest już kilka ofert na Kretę.
    Fajne ceny dla dzieci,w niektórych hotelach poniżej 1 tys.
  • Gość: alex IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.15, 19:19
    Ludzie czytać nie potraficie ze zrozumieniem? Do końca Listopada są 3 gwarancje: najniższej ceny, bezkosztowej zmiany rezerwacji do 40 dni przed wyjazdem, niezmiennej ceny....
  • Gość: asik IP: 217.153.136.* 06.10.15, 19:37
    rainbow już jest.
  • kajka700 06.10.15, 20:23
    Jest rainbow i ceny masakryczne.
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 07.10.15, 09:43
    kajka700 napisał(a):
    Jest rainbow i ceny masakryczne.

Znaczy jakie?
    Brak 2 tygodni All Inclusive w Grecji czy Turcji po 1200zł/os?
    Ocknij się kobieto, EURO stabilnie po 4,25 od początku roku, a USD cały czas ok. 3,80zł.
    To jak wycieczki mają być tanie?
  • kajka700 07.10.15, 15:50
    Ceny porównuje do biura TUI które pierwsze udostępniło ofertę na lato 2016 i jest spora różnica w cenach. Więc nie chrzań mi tu o kursach walut. Kupując wakacje prawie rok wcześniej oczekuję cen które mnie zachęcą do zakupu a nie zniechęcą. Akurat nie jeżdżę na wyjazdy all inclv tylko interesują mnie głównie objazdówki albo pobytówki z HB i patrząc na ceny rainbow nie żałuję że zarezerwowałam wakacje w Tui.
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 07.10.15, 16:41
    kajka700 napisał(a):
    ...

Dalej, dalej... Pompuj forumową kampanię reklamową TUI :)
    Żeby nie było, też u nich kupiłem lato 2016.
    Ale nie dostaję na myśl o tym orgazmu i nie nękam tym innych.
  • kajka700 07.10.15, 17:07
    Nie zamierzam dyskutować z idiotą. Tyle w temacie.
  • Gość: viki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.15, 17:18
    Chciałam kupić wakacje w Tui,ale mimo chęci nie mogę,bo w dalszym ciągu nie ma w systemie cen na większość hoteli w Grecji,które są w katalogu.Bardzo dziwna jest ich polityka,szybko wystartowali,mija już prawie miesiąc ,a oferta wciąż niepełna.Na moje pytanie kiedy będą dostępne interesujące mnie hotele odpowiadają bardzo wymijająco.Podejrzewam więc,że oferta zostanie uzupełniona jak skończą się profity z tytułu wczesnej rezerwacji,ale ja już wtedy nie będę zainteresowana.Poczekam na pełną ofertę Itaki i Grecosa,bo w przypadku tego biura są bardzo dobre ceny dla dzieci.
  • Gość: zzzzzzź IP: *.play-internet.pl 07.10.15, 18:14
    Może nie maja podpisanych wszystkich umow, a najlepsze zniżki na dzieci przynajmniej te starsze ma wlasnie tui
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 07.10.15, 18:34
    kajka700 napisał(a):
    Nie zamierzam dyskutować z idiotą. Tyle w temacie.

To nie odzywaj się gdy patrzysz w lustro.
  • ametystowa.pani 07.10.15, 18:53
    ja szukam objazdów i na razie rainbow tańszy od itaki tylko program się mężowi itaki bardziej podoba. Poczekamy chyba jeszcze chwilkę na całą ofertę

--
  • warmianka35 07.10.15, 18:56
    RT ceny objazdówek ma na poziomie cen z zeszłego roku. Od razu dodam, że wypowiadam się w sprawie objazdówej po Bałkanach i Rumunii. W tamtym roku byłam z nimi na dwóch bałkańskich objazdówkach i w następne wakacje też mam zamiar wybrać się w tamte rejony więc dokładnie pamiętam ceny.
  • kajka700 07.10.15, 19:33
    Rozumiem że osobie piszesz durniu!!!
  • kajka700 07.10.15, 19:36
    Post skierowany do Tomo
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 07.10.15, 19:44
    @kajka700
    Przedstawiaj się dalej :)
  • esadora 07.10.15, 21:00
    Mało merytoryczna ta "dyskusja" powyżej.
    Wracając do firsta BP Rainbow - mnie interesuje egzotyka. I zgadzam się - ceny jak na wcześniejszą - bo nawet 10 miesięczną przedpłatę, z tym dziwnym procentem zniżki, nie wiadomo skąd, są bardzo wysokie. Na dodatek biuro przodujące na rynku ofert objazdowych, pomimo swojej masowości,( byłam z nimi na kilku wycieczkach, udanych zresztą) stosuje praktyki, które nie powinny mieć miejsca. Dopłata do lepszych miejsc w autokarze, to jest chore! dla zasady nie zapłacę, bo to jest wyciąganie na siłę pieniędzy z naszych kieszeni, w sposób powiedziałabym nie mający nic wspólnego z kulturą handlową. Druga sprawa - dopłaty do obiadokolacji to już powszechna praktyka, do niedawna 2 posiłki w programie były normą. Cena wycieczek rośnie...No i praktyka stosowana już od dawna, ale ostatnio obserwuję, że się rozwija - tzw. fakultety na objazdówkach. Mam wrażenie, że bez nich wycieczki byłyby nudne i bez sensu, w programie ich nie ma i trzeba sobie kupić. Fajnie, bo oprócz opłaty na tzw program obowiązkowy i napiwki , dochodzi jeszcze opłata - nie mała na fakultety ( często nieźle zawyżona). Oczywiście można nie jeździć, sprawa indywidualna, ale czy biuro Rainbow nie powinno z z większym szacunkiem odnosić się do klienta? te ukryte koszty zniechęcają ...
    Pozdrawiam pracowników BP Rainbow
  • kajka700 08.10.15, 14:48
    Mam prawie identyczną opinię apropos rainbow a znam biuro nie tylko od strony klienta i stosują bardzo dużo ukrytych opłat, nie mówiąc już o kalkulacji ceny na stronie internetowej jak system zaczyna przeliczać cenę dla konkretnej oferty i hotelu , zawsze wychodzą jakieś dopłaty z sufitu.
    Natomiast jeśli chodzi o fakultety na objazdówkach to podobnie robi Itaka. Niby wycieczka 7+7 a w pierwszym tygodniu objazdu w 5 i 6 dniu fakultety. Dlatego w tym roku wybieram 2 tygodniową pobytówkę i objazd sobie sama zorganizuję.
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 08.10.15, 19:00
    @esadora
    Niestety to co piszesz o obniżeniu poziomu usług i "wycinaniu" kolejnych onegdaj będących obowiązkową cześcią wycieczki jej składowych jest prawdą.
    Ale...
    Paradoksalnie winni są temu sami klienci.
    To oni oczekują najniższych cen, to oni zamienili rynek w jedno wielkie Ceneo czy Skąpca.
    W reklamie First czy Last Minute nie przebija się to co jest meritum każdej wycieczki, tam widać jedynie cenę.
    I ten watek jest tego najlepszym dowodem.
    Jedyne co miała do napisania moja rozmówczyni z tej jak słusznie ujęłaś "mało merytorycznej dyskusji" to, że "pojawiła się oferta Rainbow i ceny masakra", oraz że w TUI "kupiła taniej".
    To czemu się teraz dziwi?
    Organizator tak wszystko ustawi i wyceni żeby fajnie to wyglądało.
    A efekty są jakie są i najbardziej żałosne jest to, że osoby które w jednym wątku podniecają się zakupem o 100zł/osobę tańszym w innym plują jadem, że coś z tej wycieczki wycięto.
    Pozdrawiam,
  • joanna-wawa1 08.10.15, 19:25
    Zgadzam się zarówno z Esadorą jak i Tomo- mi też nie podoba się ta praktyka, szczególnie brak regularnych posiłków, ale biura rzeczywiście często nie mają innego wyjścia. Pierwsze na co zwracamy uwagę to cena widniejąca w wyszukiwarce i bywa, że to właśnie pierwsze wrażenie decyduje o naszym zainteresowaniu. Też jestem zainteresowana egzotyką i śledzę tą ofertę i dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest dokładne rozpisanie wszystkich wydatków- dzień po dniu, po namyśle z jakiego fakultetu skorzystam i przy założeniu, że będę jeść zarówno obiad jak i kolację... Do tego przeliczam na pln koszt biletów wstępu, wiz itd, dodaje "cenę podstawową" i dopiero to daje mi obraz całej wycieczki. Pogodziłam się z tymi fakultatywnymi kosztami i sama doliczam je sobie tak jak gdyby od początku biuro wkalkulowało je w cenę imprezy. Nie zgadzam się natomiast z zarzutem, że system nalicza cenę z kosmosu- zawsze przed rezerwacją w biurze sama wszystko sprawdzam, z katalogiem w ręku i otwartą przeglądarką i mi ceny zawsze się zgadzają :)

Rainbow w większości przypadków nie nalicza przynajmniej dodatkowych (bardzo wysokich) kosztów przelotów wewnętrznych, są one od razu wliczone w koszt imprezy. Nie robi tego niestety Itaka, problemem w przypadku tego biura są dla mnie też same śniadania i brak jakichkolwiek dodatkowych posiłków- wtedy cena realnie wzrasta, szczególnie, że ich "dalekie" programy liczą sobie z reguły 10/11 dni, a nie pełne 2 tygodnie.
  • Gość: viki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.15, 11:42
    W przypadku niektórych hoteli Tui mocno przesadza z cenami:
    Zakynthos ,hotel Eleon Grand,2 tygodnie,2+1 /dziecko 3 lata/,wylot Wrocław

cena Tui 17339 zł /pokój standardowy/
    cena Itaka 13378 zł /pokój superior/

• Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 14.10.15, 19:38
    Z TUI zawsze tak było.
    Niektóre oferty maja dobre, ale cześć zwłaszcza tą tzw. "masówkę" bardzo czesto zupełnie oderwana od rzeczywistości.
  • Gość: alice IP: *.dynamic.chello.pl 15.10.15, 13:52
    Widzę, że Itaka ma od dziś pełną ofertę na lato 2016.
  • Gość: AniaB IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.15, 14:22
    W Turcji to Itaka zaszalała za cenami, jakiś kompletny odlot

12 dni (25.06-06.07) w hotelu Sherwood Dreams (2+2) to koszt 24500 (!!!)
    w TUI ten sam termin 16400, różnica bagatelka - 8100
    www.itaka.pl/wczasy/turcja/belek/hotel-sherwood-dreams-resort,AYTDREG.html?ofr_id=770227fd77d2c122a044a96e087a7b23640cfc27a43df9b24e383b7c2ebc645f&adults=2&childs=2&child_age[0]=15.10.2010
    www.tui.pl/wakacje-samolotem/blisko-i-cieplo/turcja/riwiera-turecka/hotele;show,2585,hotel-sherwood-dreams-ayt32035?hotel=5455&m=h&transport=1#/&os_dorosle=2&dzieci=2&dt_from=25-06-2016&len=12&food=A&wylot=WAW&zakwaterowanie=FZX1
    2 tygodnie w hotelu Kefaluka w I połowie lipca dla rodziny 2+2 kosztuje u nich prawie 21400 (!), ten sam hotel w tym samym terminie w TUI kosztuje 17 tys, i na dodatek w pokoju rodzinnym z widokiem na morze (pokój ekonomiczny w TUI ok. 15400)

www.itaka.pl/wczasy/turcja/bodrum/hotel-kefaluka,BJVKEFG.html?ofr_id=b95d09e165e592fc2a7ce21ae4aa843fb46364e333853540661c60aea5ec450c&adults=2&childs=2&child_age[0]=15.10.2010
    www.tui.pl/wakacje-samolotem/blisko-i-cieplo/turcja/turcja-egejska/hotele;show,2564,kefaluka-resort-bjv33010?hotel=5281&m=h&transport=1#/&os_dorosle=2&dzieci=2&dt_from=30-06-2016&len=14&food=A&wylot=WAW&zakwaterowanie=FZM1
    To samo fotel Liberty Lykia Family - Itaka - 21900, TUI 17700
  • pietusza 15.10.15, 14:49
    W Grecji też są w Itace niektóre hotele droższe niż w TUI, ale już bez takich olbrzymich różnic
    Np. hotel Gaia Village w Itace od 26-07 do 09-08 (2 tyg.) kosztuje 13447 zł ,a w TUI 12833 zł (rodzina z dwójką dzieci)
  • Gość: Katarzyna81 IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.15, 01:08
    W porządku, ale dzięki temu spada podstawowa cena wycieczki. Obiadokolacje możesz wykupić, bądź też nie oraz możesz zdecydować się na te fakultety, które Ci odpowiadają, a w czasie gdy realizowanesą inne, sama zagospodarować sobie czas na to, co chcesz zobaczyć. Inaczej rzeczy te byłyby obowiązkowe w programie i cena podstawowa wycieczki byłaby droższa. To dość oczywista sprawa.
    Co do "ceny masakra" w Rainbow nie zgadzam się. Ceny porównywalne do tych sprzed roku, a w porównaniu do TUI czy Itaki wypadają korzystnie.
  • Gość: Asia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.15, 07:30
    Można w ogóle program wycieczki ograniczyć do 1-2 punktów, wtedy będzie mega tanio. Chyba po to jedzie się na wycieczkę objazdową z biurem podróży żeby zobaczyć jak najwięcej. Jeżeli nie skorzystam z płatnych fakultetów to nie zobaczę wielu interesujących obiektów na trasie wycieczki, mówienie o zagospodarowaniu czasu we własnym zakresie to zwykła fikcja. Jakbym chciała sama organizować sobie zwiedzanie to pojechałabym indywidualnie.
    Ja wolę mieć bardziej bogaty program i podane wszystkie koszty wycieczki, bo wtedy wiem co na pewno zwiedzę i ile będzie mnie to kosztować. Podawanie tylko ceny podstawowej za skromniutki program, a resztę w postaci dodatkowo płatnych fakultetów to takie nabieranie ludzi, że tanio zapłacą.
  • Gość: Joanna IP: *.play-internet.pl 19.10.15, 09:54
    A ja się zgadzam z Asia, też uważam, że to doborze, że o uczestnictwie w niektórych atrakcjach możemy sami zadecydować. Ja np. Nie przepadam za programami artystycznymi i z nich rezygnuję, jestem przeciwna także wycieczkom na sloniach itp. Nie czuję się oszukana przez biuro- przecież te fakultatywne koszty są podane, wystarczy je sobie we własnym zakresie doliczyć do całości. Również jadę na wycieczke objazdowa zeby zobaczyć jak najwięcej, ale najważniejsza jest dla mnie sama organizacja wyjazdu- transfery, samolot, hotele, opieka pilota... Czas wolny, ktory mozna zagospodarować samodzielnie też jest plusem. Już przed wyjazdem staram się wybrać co chce wtedy robić, a kilka godzin odpoczynku od grupy dobrze robi.
  • ametystowa.pani 21.10.15, 18:25
    no ja generalnie nie lubię jak muszę z góry płacić za wszystkie wejścia, bo nie wszędzie muszę, zwykle któryś kościół czy muzeum z rzędu można sobie darować.. Mogłoby być wszystko na zasadzie fakultetów jak dla mnie. Wycieczka tańsza, a potem dopłaty to dla mnie ok, bo mam więcej czasu na uskładanie kwoty na pobyt.

--
  • Gość: asik IP: 217.153.136.* 16.10.15, 19:23
    ceny są jakie widzimy, a na wakacje i tak z nas większość pojedzie bo trzeba odpocząć i to biura wykorzystują. Ja też patrzę i zastanawiam się na co mnie w przyszłym roku będzie stać, w moim przypadku dotyczy to wycieczek objazdowych.
  • radekk10 17.10.15, 11:06
    a ja uważam, ze biura trochę się opamiętają w grudniu. wiadomo kierunki się "skurczyły" i europejskie wyjazdy(Hiszpania, Portugalia) zawsze były drogie ale Grecja to już lekko przesadzają obecnie.
  • Gość: Maciek IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.15, 11:32
    Grecja raczej nie będzie tańsza, bo przecież Grecy musieli podnieść podatki (i to wyraźnie) na usługi turystyczne w związku z wdrażaniem reform wymuszonych przez UE za pomoc finansową.
    Tania Grecja to już była, ja bym nie liczył na jakieś atrakcyjne ceny na tym kierunku.
  • ewka1158 17.10.15, 12:01
    Już zaczynają obniżać ceny. Mnie już 4 razy Tui zwróciło różnicę a zarezerwowałam we wrześniu właśnie Grecję na przyszłe wakacje .
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.15, 15:11
    I dlatego w TUI opłaca się rezerwować jak najwcześniej w first minute, bo ma się gwarancję najniższej ceny, a zaliczka tylko 5%. Zawsze zapłaci się u nich najniższą możliwą cenę na konkretną ofertę.
    Mnie też obniżyli cenę (Teneryfa), ale obniżka była tylko o 3%, bo jak rezerwowałam nie było tej promocji, podstawowa cena za hotel nie zmieniła się.
  • Gość: colin IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.15, 20:21
    Mam wykupioną Minorkę na lato z Tui ale zawsze we wrześniu jeździmy sobie na tydzień do Italii jako drugi ekonomiczny urlop z własnym wyżywieniem ....Ale w tym roku szok ...szukając Italii ,która wychodzi ok 200 zł drożej niż rok temu co znalazłem ??? Bułgaria na 3 września hotel 3+ w wersji HB z polską animacją przy plaży za jedyne 594 zł za 2+2 i jestem w szoku i od razu kupiłem wraz z trzema rodzinkami znajomych .
    Nie wiem i nie chcę wiedzieć skąd taka fajna cena mam tylko nadzieje że TUI nie padnie do tego czasu .
  • Gość: viki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.15, 22:25
    Który hotel ma taką rewelacyjną cenę ???
  • Gość: colin IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.15, 22:43
    Perla Beach Club
  • wiolettaloutraki 21.01.16, 23:50
    witam, mieszkam w Grecji na Peloponezie ponad 20 lat, zajmiję się miejscową turystyką pomagam organizować wycieczki , doskonale znam język grecki pomagam w dobieraniu do oczekiwan turystów hotele oraz sama mam dom do wynajęcia. Miiejscowośc Loutraki proszę zainteresowanych o kontakt wakacjelutraki@hotmail.com lub fb wczasy, noclegi, zwiedzanie organizacja pobytu. pozdrawiam
  • przewodnikabdul 22.01.16, 10:10
    zapraszem do Maroka;
    jestem licencjonowany przewodnik po Maroku
    wiecej info na FB: przewodnik po Maroku , na maila ajoulid@o2.pl albo pod numer+212634397706
    pozdrawiam
  • przewodnikabdul 31.03.16, 01:20
    Maroko Maroko !!!!! zwiedzanie z legitymowanym przewodnikiem na j. polski .Zapraszam serdecznie na moja stronę Maroko z Abdulem Wycieczki fakultatywne Agadir ajoulid@o2.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka