Dodaj do ulubionych

Toskania z "Tęczą". Proszę o informacje.

22.03.17, 11:18
Chciałabym zapytać czy ktoś z Państwa był na wycieczce objazdowej po Toskanii z biurem podróży "Tęcza" z Bielska-Białej. Jak wypadło biuro pod względem organizacji, przewodnika, zakwaterowania i jedzenia. Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje.
Obserwuj wątek
  • Gość: Ewa Re: Toskania z "Tęczą". Proszę o informacje. IP: *.infocoig.pl 25.03.17, 12:56
   Byłam we wrześniu ubiegłego roku na "Dolomity, Lombardia, Toskania Extra". Była to moja kolejna wycieczka z Tęczą i kolejna do której nie mam żadnych zastrzeżeń. Dobra trasa i polska przewodniczka, przewodniczki lokalne świetne, organizacja na 5, warunki "bytowe" również. Najsłabszy pierwszy hotel-pensjonat w Dolomitach, ale nie tragedia. Jedzenie jak to we Włoszech: skromne bufety śniadaniowe i obiadokolacje ( makaron na przystawkę, danie mięsne + jakiś deser). w ciągu dnia zawsze była czas na kawę i zjedzenie czegoś w zwiedzanych miastach. Polecam, mimo stosunkowo wysokiej ceny, degustację w winnicy (nie tylko wino ale także wędliny i sery pięknie podane) i dodatkowo organizowany obiad ostatniego dnia we Florencji.Myślę że nie będziesz żałowała jeżeli się zdecydujesz.
   Ewa
  • Gość: miska555 Re: Toskania z "Tęczą". Proszę o informacje. IP: *.adsl.inetia.pl 21.08.17, 20:41
   wycieczka objazdowa do Toskanii ( podobno)- niestety większość czasu spędzona w autokarze. dojazd do każdego ze zwiedzanych miejsc ok 2 godziny- 1 godzina bądź 1,5 zwiedzania. w sumie dziennie na dojazdach spędzone ok 6 godzin. hotele bardzo daleko oddalone od miejscowości które się zwiedza. Ogólnie wygląda to tak: wyjazd z hotelu o 8 dojazd na miejsce ok 10. przebiegamy przez daną miejscowość do kościoła- zwiedzanie kościoła ok 1-1,5 godz. powrót do autokaru i znowu 2 godziny w autokarze aby dojechać do kolejnej miejscowości. kolejny kościół w 1-1,5 godziny i znowy 2-2,5 godziny w autokarze aby dojechać do hotelu. Taki przykład : Florencja piękne miasto- dosłownie przebiegliśmy przez nie- Pan Antoni z przewodnikiem kompletnie nie zwracali uwagi na to że połowa grupy nie nadążała za resztą - dosłownie trzeba było biec- w 10! minut podobno zwiedziliśmy Florencję i nagle stajemy przed Uffizi - słyszymy macie wejście za 40 minut i tu czekajcie- zostawili grupę na środku placu. po zwiedzaniu -obowiązkowa dodatkowo płatna kolacja- i wyjście na miejsce zbiorki 0 20 godz. do odjazdu autobusu - który miał po nas przyjechać o 23- powrót do polski. 3 godziny stania dosłownie na moście przy głównej drodze, bez miejsca aby usiąść i bez Toalet. zwiedzanie Pizy zajęło 40! minut, Sieny ok 40 !. za to katery w mediolanie- 2,5 godz. Nic poza tym w Mediolanie nie widzieliśmy. Nawet nie było czasu zerknąć tak po prostu na ulice. Każdy dzień tak samo zorganizowany- pilot zafascynowany w kościołach i tylko to się zwiedza. zwiedzanie Toskanii- POLECAM z innym biurem ! ta sama cena a ile więcej prawdziwej Toskanii a nie kolejnych kościołów można zobaczyć. Proponuję zmianę nazwy wycieczki na kościoły Włoch. Bo z Toskanią nie wiele to ma wspólnego. na szczęście trochę już ją znam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka