Dodaj do ulubionych

Lato 2018 - Ceny

IP: *.centertel.pl 09.09.17, 13:32
Hej. Czy widzieliście już oferty wakacji 2018 ?
Ceny w tym roku to jakiś kosmos. Już w zeszłym moim zdaniem było drożej, ale w tym roku to jakaś istna wariacja. Hmmm. Jaki jest powód, że ceny są tak znacznie wyższe. Hotel w którym byliśmy w zeszłym roku jest droższy o ponad 2 tyś, tak samo inne hotele którymi byliśmy zainteresowani rok temu. Co roku rezerwujemy wakacje z rocznym wyprzedzeniem, ze względu na wybór ofert, pokoi, oczywiście zniżki i to ze zawsze latamy dużą grupą przyjaciół z dziećmi. W tym roku ceny szokują !!!!!
Może poczekać, aż inne biura zaprezentują swoje oferty ? Może jeszcze będą jakieś inne propozycje biur, które mają obecnie przedsprzedaż lata 2018 ?
Jakie są wasze doświadczenia ? Ja nie mam pojęcia jak jest później, ponieważ praktycznie od zawsze rezerwuje wakacje wrzesień max październik.
Może fani first minute podzielą się swoimi opiniami na ten temat.
Dziękuję
Edytor zaawansowany
  • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 09.09.17, 13:59
    Hej!
    No, niestety, ale też to zauważyłem.
    Co prawda pełną ofertę wczasów przedstawiło na razie tylko Rainbowtours (TUI - niepełną, a Neckermann i Itaka - szczątkową), ale ceny nie są zachęcające.
    Mnie najbardziej interesuje ogólnie Hiszpania (szczególnie Kanary) i trzeba przyznać, że ceny poszybowały, w przypadku niektórych hoteli o 20%.
    Pewnie touroperatorzy stwierdzili - skoro dobrze "żarło" w mijającym sezonie - to podwyższamy.
    Zawsze można było znaleźć jakiś dobry hotel min. 4-gwiazdkowy, klimatyzowany, z 2 posiłkami za 10 tys. zł.
    Teraz to niełatwe, niestety.
    Chyba będziemy musieli zdecydować się na jakiś grecki kierunek i tu warto poczekać na Grecosa.
    Z dużych biur - powyższe, wcześniej wspomniane, muszą uzupełnić swoją ofertę - pewnie gdzieś do końca września.
    Później (tj. np na początku roku) tak naprawdę nie wiem, ale w przypadku TUI - drożeje. Podejrzewam, że teraz będzie podobnie, gdyż coraz więcej ludzi wykupuje wczasy w ofercie First Minute (czy jak tam zwał).
  • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 09.09.17, 14:01
    10 tys. zł oczywiście za parę, żeby nie było wątpliwości :-)
  • Gość: Ania IP: *.static.ip.netia.com.pl 09.09.17, 14:43
    Bez przesady nie wiem gdzie takie ceny, też rezerwuję we wczesnym FM (ostatnie kilka lat w TUI) i nie zauważyłam jakichś znaczących podwyżek (interesuje mnie Grecja i Turcja). Np. hotel 4* na Kos (Oceanic Beach & Spa) na 2 tygodnie z all inclusive (I połowa lipca) kosztuje 9700 zł za 2 osoby dorosłe, na Kortu też 4* z all ok. 9800. A hotele z HB na 2 tygodnie to koszt już od 6 tys, np. świetny hotel King Minos Palace na Krecie to koszt, ok. 7100 zł.
    Podobne ceny są na Wyspach Kanaryjskich, dobre hotele 4* z HB to koszt ok 7-7,5 tys, z all 8,5-9 tys. Taniej jest oczywiście przed szczytem sezonu lub po sezonie
  • Gość: Majkaas IP: *.centertel.pl 09.09.17, 16:00
    W porównaniu z zeszłym rokiem ceny są wyższe. Nie chodzi o to ile kosztuje dany hotel, bo każdy może wejść na stronę BP i zerknąć. Jeden się zdecyduje inny będzie kręcił nosem, to oczywiste.
    Nie rozumiem tylko dlaczego ceny są znacznie wyższe od tych zeszłorocznych, przy rezerwacji praktycznie w tym samym terminie. Jak już wspomniałam hotele, które brałam pod uwagę również w zeszłym roku, teraz są droższe o conajmniej 2,5 tyś. A zaznaczam, że hotel nie oferuje w zamian czegoś, czego nie było w tym roku. Myślę, że jednym z powodów może być słabe lato w Polsce. Nie raz słyszałam od znajomych, czy sąsiadów, że wydali kilka tysięcy, a na 7 dni pobytu raz świeciło słońce:( i ze w przyszłym roku to już na pewno słoneczna Grecja czy Turcja :)))
    Z roku na rok ciepłe kierunki sprzedają się coraz lepiej, dlatego też może biura na tym krótko mówiąc żerują. No cóż. Pozostaje pogodzić się z tym, że tak jest i albo się decydować, albo nie. Bo jestem pewna, że fajna oferta pomimo swojej ceny i tak sprzeda się szybciutko. :)
  • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 09.09.17, 17:05
    Doprecyzuję może swoją wypowiedź.
    Interesuje mnie przede wszystkim Hiszpania.
    Również ostatnie lata kupowałem FM w TUI.
    Nie napisałem okresu, ale mogę jechać wyłącznie w szczycie sezonu (między 15 lipca a ok. 20 sierpnia).
    To oczywiście determinuje określoną cenę.
    Najprawdopodobniej inaczej rozumiemy definicję dobrego 4* hotelu z klimatyzacją (zaznaczam, że nie interesuje mnie opcja centralnie sterowanej klimatyzacji, raz już tak miałem - więcej nie chcę, szczególnie, gdy panuje kalima).
    Ponadto, np. wybór północy Teneryfy (a jest tam dość duży wybór dość tanich i dobrych hoteli) jest, moim zdaniem ofkors, bez sensu, gdyż można tam w ogóle nie uświadczyć słońca.
    Grecja jest dla mnie ostatecznością, a Turcja mnie w ogóle nie interesuje (podobnie jak kierunki arabskie, Bułgaria).
    Ważna też chyba jest lokalizacja hotelu, bo np. ten, który podałaś: King Minos Palace - nie wybrałbym i za niższą cenę, ze względu na miejscowość. Moim zdaniem jedna z najgorszych miejscówek na Krecie, ale zależy co kto lubi.
    Ponadto, te ceny często są "od", w przypadku TUI są to tzw. pokoje ekonomiczne (nie piszę o Twoich przykładach, tylko tak ogólnie). Czasem bywają spore różnice w stosunku do "normalnych" pokoi. Przez 2 tygodnie płacąc spore pieniądze nie chcę oglądać muru czy śmieci bądź słyszeć odgłosów spłuczki toaletowej. Diabeł tkwi w szczegółach :-)
    Nie chcę rozpatrywać konkretnych hoteli, ale wzrost 2-3 tys. zł za parę w stosunku do cen ubiegłorocznych jest zbyt wysoki, mając nawet na uwadze wzrost kosztów biur (konieczność podniesienia sumy ubezpieczenia).

• Gość: Ania IP: *.static.ip.netia.com.pl 10.09.17, 14:50
    Może inaczej rozumiemy definicję dobrego hotelu 4*, ale ja trzymam się swojej od wielu lat i jak dotychczas mnie nie zawodzi. Akurat Hiszpania na przyszły sezon mnie nie interesuje, ale zerknęłam na ofertę TUI na ten kierunek i znalazłem sporo ofert z HB poniżej 10 tys w szczycie sezonu (np. Majorka. Costa Blanca czy Costa del Sol), ale oczywiście jest to moja definicja dobrych hoteli, a Tobie życzę powodzenia w zlezieniu oferty, która spełni Twoje oczekiwania.

I wbrew stereotypom i uprzedzeniom hotele w Turcji (5*) przewyższają standardem, infrastrukturą, jakością wyżywienia i all inclusive (np. alkohole importowane, sprzęt wodny i sportowy gratis) większość 4* hoteli europejskich, ale za te najlepsze też trzeba sporo zapłacić Klima indywidualnie sterowana to standard).
  • meltibi 10.09.17, 06:58
    Każdego roku od wielu lat kupujemy first - kilka rodzin z dziećmi. Rok temu ceny były już znacząco wyższe, w tym roku także poszły jeszcze do góry. Cenowo atrakcyjne pozostają jeszcze Bułgaria i Turcja, ale to akurat nie "nasze" kierunki. Obserwujemy i czekamy na pełną ofertę :)
  • Gość: tomczykowa IP: 205.175.202.* 17.10.17, 17:54
    Ja w zeszłym roku kupiłam w calkiem fajnej cenie i z wieloma gwarancjami wycieczke w Rainbow w first minute i byłam calkiem zadowolona. Teraz nie mogę kupic z takim wyprzedzeniem bo troche mi sie pozmieniało i nie moge zarezerwowac urlopu tak daleko do przodu.
  • daria275 18.10.17, 09:16
    i znowu ten sam żałosny nieogar skacze po wątkach z różnymi nickami, wyświadczając niedźwiedzią przysługę swojemu zleceniodawcy
  • Gość: Majkass IP: *.centertel.pl 19.10.17, 16:38
    Ja także w zeszłym roku kupiłam wakacje z Rainbow, z praktycznie rocznym wyprzedzeniem ( first minute) w atrakcyjnej cenie, z wieloma gwarancjami w cenie. Hotel okazał się niestety niezgodny z oferta, ale mniejsza o to. W tym roku ta sama oferta, w tym samym terminie i na ta samą ilość dni jest droższa o niespełna 3.000 ; Masakra!!! Co więcej, posiadam notatki z zeszłego roku, które hotele brałam pod uwagę i jaka była ich cena w ofercie first minute 2016 na lato 2017. W tej chwili oferty wszystkich tych Hotel i są droższe o przynajmniej 2500 za całość. Hotele wyższej klasy np 5* są droższe o ponad 3 tyś niż w zeszłym roku. Nie mogę pójść skąd takie różnice w cenie. ?
  • Gość: Denno IP: *.static.ip.netia.com.pl 25.10.17, 21:27
    Dwa lata różnicy robią swoje, poza tym nie wiemy o jakim regionie mówisz: niektóre regiony po prostu potrafią podrożeć jak diabli. Także loty i wyżywienie - nie tylko same hotele per se. Hotele mogły też zyskać na wartości ze względu na remont czy też dobudowanie atrakcji itp. Nie sądzę aby akurat jeden Rainbow podniósł tak ceny.
  • Gość: Majkass IP: *.centertel.pl 29.10.17, 21:52
    Oczywiście, że nie tylko Rainbow. Wszystkie BP w tym roku mają znacznie wyższe ceny. Różnica o której piszę, jest pomiędzy zeszłym a tym rokiem ( czyli rok ). Głównie piszę o Grecji, Bułgarii, Turcji, Hiszpanii, ogólnie bliskie kierunki.
    No cóż nie mamy na to wpływu, jest na pewno całe mnóstwo czynników, które spowodowały tak znaczące ( przynajmniej dla mnie) różnice w cenie, i nie mam tu na myśli jednego konkretnego hotelu/kierunku. Pozostaje nam pogodzić się z tym faktem, i kupić wakacje w takiej cenie jakiej oferują biura, bądź nie kupić.
  • Gość: JanEk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.17, 15:17
    Ceny rosną i rosnąć będą. Są to efekty wieloletniej polityki biur podróży. Największe firmy niemal zlikwidowały konkurencję. Jeszcze kilka lat temu było około 10-12 znaczących touroperatorów. Teraz jest ich ledwie pięciu: Itaka, Rainbow, TUI, Neckermann i Grecos (ale on jest monotematyczny).
    Kampanie reklamowe przyniosły skutki. Ludzie uwierzyli, że z "renomowanymi" biurami podróży wypoczywa się lepiej, nawet wtedy, gdy trafia się do tego samego hotelu, który jest w ofercie biura małego. W dodatku, zmieniano przepisy tak, aby utrudnić funkcjonowanie małych firm. W rezultacie, małe firmy poupadały lub zostały zepchnięte na margines.
    Dzisiaj, potentaci nie muszą się martwić konkurencją. Mogą sobie nawet pozwolić na ograniczenie podaży (albo, przynajmniej zwiększanie jej nieproporcjonalnie do wzrostu popytu). Dzięki temu zyski szybko rosną. I tak już zostanie. Można tylko oczekiwać dalszych jakiś przekształceń, fuzji, itp. Pozostaną dwie, trzy firmy i będą dyktować warunki bez przeszkód. Tak, zresztą już zaczyna się dziać. Stąd wyższe ceny. Przeanalizowałem to dokładniej na swojej stronie: travelpuls.pl/articles_2017/398-wysokie-ceny-lato-2018.php, z szerszym opisem zachodzących (niekorzystnych dla klientów) procesów na stronie: travelpuls.pl/articles_2017/373-biura-podrozy-wycieczki-drogie.php
  • Gość: Majkass IP: *.play-internet.pl 23.11.17, 21:32
    Na pewno coś w tym jest. Proszę mieć jednak na względzie, iż BP sprzedające hotele niższej klasy do 3 * mogą mieć problem. Klient ,, z niższej półki ,, na takie wakacje nie będzie mógł sobie pozwolić. Korzystając dotychczas z takich ofert mogł za załóżmy 6 tyś wyjechać z rodziną do np Grecji. W tej cenie miał all inclusive ( słabe ale jednak). Teraz wycieczka tej kategorii kosztuje 8500 - 9000 tyś
    Wiele osób z którymi rozmawiam, nie decyduje się jednak na wakacje 2018 właśnie że względu na tegoroczne ceny.
    Klient z wyższej półki oczywiście nie będzie się zastanawiał, bo dla niego 10 czy 15 tyś pewnie nie robi większej różnicy, ale ten klient raczej nie bierze pod uwagę Hoteli o standardzie 3 *
    Więc dla kogo zostaną słabsze hotele ?
    Przeciętniaka zwyczajnie na to nie stać, a goście lubiący odpoczywać w komfortowych warunkach nie wybiorą takiej oferty. Pamiętam, że jesienią zeszłego roku wybór Hoteli w ofercie first minute z dnia na dzień się kurczył, na tą chwilę wybór jest ogromny :)
    Może faktycznie ceny ostudziły zapał niektórych klientów. Nasz opiekun z zaufanego biura, który co rok wyszukuje nam fajne oferty potwierdza to, że ceny znacznie wzrosły, szczególnie w okresie wakacyjnym.
    Miejmy nadzieję, że nie wzrosną bardziej :) bo wówczas przybędzie więcej parawanów nad Bałtykiem.... :)
  • Gość: Marta IP: *.146.128.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.11.17, 08:39
    Jak mam do wyboru parawany nad Bałtykiem z dodatkiem paskudnego drogiego żarcia, kwatery bez żadnego standardu i loteryjnej pogodny to wolę za 6 tys polecieć z rodziną 2+2 do Turcji. Takie ceny tygodniowych wyjazdów można znaleźć do hoteli 4* (a nawet nielicznych 5*) w okresie wakacyjnym. Rodzina z jednym dzieckiem pojedzie już za ok. 5,5 tys. na 11 dni. No i wszystkie atrakcje dla rodzin na miejscu i gratis (animacje, zjeżdżalnie itp).
  • Gość: Majkass IP: *.play-internet.pl 24.11.17, 13:38
    Jeśli możesz to prześlij mi link do oferty, gdzie rodzina 2+ 2 poleci w okresie wakacyjnym za 6 tyś do ciepłego kraju ( kierunek bez znaczenia). Będę Ci bardzo wdzięczna.
  • Gość: Majkass IP: *.play-internet.pl 24.11.17, 13:40
    Oczywiście do standardu o jakim piszesz czyli minimum 4*. Ja pomimo swoich zniżek w BP takiej oferty znaleźć nie mogę.
  • Gość: Marta IP: *.146.128.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.11.17, 14:23
    kilka ofert z all inclusive, oczywiście znacznie więcej jest podobnych ofert w cenie 6,5-7 tys. ale to i tak dużo mniej niż 9 tys. za 3* w Grecji z badziewnym all.
    www.tui.pl/wypoczynek/turcja/riwiera-turecka/rubi-ayt55083/OfferCodeWS/WAWAYT20180825055520180825201809012335L07AYT55083DZX1AA02Ch02BD2006091820090306
    www.tui.pl/wypoczynek/bulgaria/riwiera-bulgarska/kristal-var21031/OfferCodeWS/WAWBOJ20180821205020180821201808281900L07VAR21031FZX1AA02Ch02BD2006091820090306
    www.tui.pl/wypoczynek/turcja/riwiera-turecka/club-mermaid-village-ayt57049/OfferCodeWS/WAWAYT20180825055520180825201809012335L07AYT57049DZZ1AA02Ch02BD2006091820090306
  • Gość: Majka IP: *.146.128.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.11.17, 14:37
    i jeszcze najtańsze oferty jakie znalazłam do Grecji - Kreta i Kos (4* z all) - cena 7-7,5 tys.

www.tui.pl/wypoczynek/grecja/kreta/hotel-orion-her80039/OfferCodeWS/WAWCHQ20180722123020180722201807291010L07HER80039FZX1AA02Ch02BD2006091820090306
    www.tui.pl/wypoczynek/grecja/kos/1-2-fly-fun-club-achilleas-kgs22008/OfferCodeWS/WAWKGS20180630170020180630201807072305L07KGS22008FZX1AA02Ch02BD2006091820090306
  • Gość: Majkass IP: *.centertel.pl 25.11.17, 17:02
    Dzięki wielkie.
    To są właśnie te różnice o których piszę. W tym roku byłam na wakacjach w Grecji za 6500 tyś/ 11 dni w hotelu słabe 4*. Teraz trzeba dać 7500 - 8000 za tydzień!!!! Niestety to potwierdza moją teorię. :( no nic trzeba brać co jest, zwłaszcza że w Polsce pomijając kapryśną pogodę, ceny też są z kosmosu.
  • Gość: Renata IP: *.noc.fibertech.net.pl 27.11.17, 07:45
    Proszę poczytać opinie o wymienionych wyżej hotelach. Ja np. nie pojechała bym do takiego hotelu, stąd niska cena.
  • garwena 27.11.17, 09:01
    Bez przesady. sprawdziłam oceny tych hoteli na Holidaycheck. I tylko pierwszy z tych hoteli ma słabe oceny (Rubi), pomimo nominalnych 5*, więc faktycznie odpada. Pozostałe dwa hotele mają dobre oceny - Kristal 5.0, Club Mermaid Village 5,3, więc może nie każdy by do nich pojechał, ale z pewnością oferują standard wyższy niż jakikolwiek polski za porównywalną cenę (kwestia pogody jest oczywista).
    Natomiast jeżeli chodzi o propozycje w Grecji, to ten hotel na Krecie ma bardzo zróżnicowane opinie (dobre i nie najlepsze), pewnie zależą one od oczekiwań. Ale już hotel na Kos to opinie ma naprawdę niezłe, więc jak najbardziej wart jest uwagi
  • Gość: Marta IP: *.146.96.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.11.17, 14:37
    Rozumiem, że niektórzy chcieliby za skromny budżet mieć komfort 5*, ale te hotele to naprawdę niezłe hotele średniej klasy, a dopłacając ok. 300-500 zł za 4 osobową rodzinę można naprawdę znaleźć hotel zadowalający nawet malkontentów.

www.tui.pl/wypoczynek/egipt/sharm-el-sheikh/jaz-fanara-resort-residence-ssh13031/OfferCodeWS/WAWSSH20180807082520180807201808141325L07SSH13031FZX1AA02Ch02BD2006091820090306
    www.tui.pl/wypoczynek/tunezja/tunezja-kontynentalna/vincci-nozha-beach-nbe16094/OfferCodeWS/WAWNBE20180628214020180628201807060220L07NBE16094FZX1AA02Ch02BD2006091820090306
    www.tui.pl/wypoczynek/tunezja/tunezja-kontynentalna/vincci-nozha-beach-nbe16094/OfferCodeWS/WAWNBE20180628214020180628201807060220L07NBE16094FZX1AA02Ch02BD2006091820090306
  • Gość: Amela IP: *.play-internet.pl 08.12.17, 13:44
    Jesli byliscie nie raz za granica to moze tylko lot sobie wykupcie? skoro hotel wiecie jaki, reszte tez znacie? biura podróży oderują same przeloty czarterami, ja np z tui lecialam to liniami Enter Air i w porzadku bylo
  • Gość: kokosowamama IP: 91.192.57.* 16.12.17, 18:28
    My tez chcemy lecieć z dziećmi i prawdowpodobnie już trrzeci rok z rzędu zdecydujemy się na figlokluby z Rainbow, ale na szczescie mamy swobode z planowaniem urlopów wiec czekamy na lasta :)
  • aniolkokalima 20.12.17, 07:56
    Jeśli miałbym polecić wakacje w Grecji to tylko Korfu i Kalami. Przepiękny hotel w otoczeniu wspaniałej roślinności. Mnóstwo kwiatów, drzew oliwnych, cytrusowych i wspaniałe widoki z pokoju hotelowego.
    LOKALIZACJA 12/10
    OBSŁUGA 12/10
    POKÓJ - 10/10
    WIDOK Z POKOJU - bezcenny
    Wspaniała miejscówka na wycieczki po całej wyspie (quad, skuter, auto) do wypożyczenia zaraz obok hotelu i w hotelu - niskie ceny.
    Bezapelacyjnie największą atrakcją tego miejsca jest możliwość wypożyczenia motorówki (White House - drogo, na plaży o wiele taniej), samodzielne wycieczki wzdłuż plaż północnej części wyspy - BEZCENNE WSPOMNIENIA.
    Plaża tuż przy hotelu - bajecznie.
    Dziękuję obsłudze za serwis i zapraszam wszystkich, którzy szukają kameralnego hotelu ze wspaniałą plażą i pysznym jedzeniem.
    Poniżej link do naszych wakacji z tego roku.
    Cena za pobyt 8 dni z Grecos - 7.000 PLN -WARTO!!!

www.youtube.com/watch?v=hbMnocLLRUY
  • aniolkokalima 20.12.17, 07:57
    Jeśli miałbym polecić wakacje w Grecji to tylko Korfu i Kalami. Przepiękny hotel w otoczeniu wspaniałej roślinności. Mnóstwo kwiatów, drzew oliwnych, cytrusowych i wspaniałe widoki z pokoju hotelowego.
    LOKALIZACJA 12/10
    OBSŁUGA 12/10
    POKÓJ - 10/10
    WIDOK Z POKOJU - bezcenny
    Wspaniała miejscówka na wycieczki po całej wyspie (quad, skuter, auto) do wypożyczenia zaraz obok hotelu i w hotelu - niskie ceny.
    Bezapelacyjnie największą atrakcją tego miejsca jest możliwość wypożyczenia motorówki (White House - drogo, na plaży o wiele taniej), samodzielne wycieczki wzdłuż plaż północnej części wyspy - BEZCENNE WSPOMNIENIA.
    Plaża tuż przy hotelu - bajecznie.
    Dziękuję obsłudze za serwis i zapraszam wszystkich, którzy szukają kameralnego hotelu ze wspaniałą plażą i pysznym jedzeniem.
    Poniżej link do naszych wakacji z tego roku.

www.youtube.com/watch?v=hbMnocLLRUY
  • ametystowa.pani 07.01.18, 10:43
    ja chcę z mężem wyskoczyć na dłuższy weekend i chyba darujemy sobie citybreaki, bo cena niezbyt. Lot i hotel samodzielnie. Pewnie,że fajnie jak wszystko za ciebie zrobią, no ale my ci klienci, jak ktoś napisał, z niższej półki to co zrobić. Mamy dwa wyjazdy zaplanowane i biura w tym roku sobie musimy darować. W zeszłym roku byliśmy z biurem w Grecji ale pewnie długo już tak nie pojedziemy.

--
    "Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne." William Shake­speare
  • Gość: Ewulas IP: *.play-internet.pl 14.03.18, 11:16
    Nie ma takiej możliwości żeby last minute było porównywalne cenowo do first. Co roku śledzę oferty ( zawsze kupuje first ) i jeszcze nigdy się nie spotkałam z sytuacją, w której hotel byłby w atrakcyjnym last minute.
    Zacznijmy od tego, że dobrych hoteli nie kupimy na dwa tyg prze planowanym wyjazdem, ponieważ już dawno mają pełne obłożenie, szczególnie w okresie wakacji. Chyba, że ktoś zrezygnuje i wówczas biuro wrzuca taki hotel na stronę, ale wówczas nie dość że cena na pewno będzie wyższa, niż ta w której klient zakupił ofertę, to do tego taki rodzynek znika w przeciągu chwili.
    Przykładowo moja oferta to dla 2+1 cena 4690 first, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 45zł dla wszystkich, wybór miejsca w samolocie, pokój z widokiem na morze, basen i plac zabaw, dodatkowe zniżki dla dziecka, wszelkie gwarancje.
    W tej chwili ( last ) 7500, pokój w tylnej części hotelu, koszty rezygnacji to około 400 zł bez żadnych dodatkowych zniżek.
    Oczywiście można trafić na super, hiper ofertę ale trzeba mieć czas, żeby codziennie śledzić oferty biur podróży. Ja osobiście nie wierzę w te lasty, według mnie są to jakieś szemrane hotele, które z jakiś przyczyn się nie sprzedały w sezonie. Można oczywiście spakować walizki i szukać czegoś z wylotem za 5h, wówczas może i coś się trafi :) ale to już jest opcja dla odważnych osób. Osobiście wolę kupować jesienią, gdzie mam wybór hoteli, pokoi etc......... ale przede wszystkim mam duże zniżki, których w późniejszym czasie nie będzie.
  • dodekanezowiec 16.03.18, 14:36
    Problem jest bardziej złożony - pewnie piszesz o Rainbow. Rainbow na samym pocz. miało super ceny. Ale Itaka wyskoczyła na początku od razu z wysokimi i teraz nawet nieco obniża. Co do lastów - są terminy, w których zdecydowanie lepszy jest first (np. lipiec, sierpień) i takie gdzie zawsze jest trochę szans na fajny last (np. marzec na Kanary, maj między długim weekendem 1-3 maja a drugim długim z Bożym Ciałem) czy np. ok. 10 grudnia na tydzień. Kiedyś jednak lasty były lepsze.
  • Gość: Ewulas IP: *.play-internet.pl 16.03.18, 15:09
    Ja odniosłam się wyłącznie do wakacji ( od końca czerwca do początku września ), ponieważ wątek dotyczy lata 2018.
    Wiadomo, że jest to ,, gorący czas ,, na rodzinne wakacje. Jeżeli ktoś może sobie pozwolić na urlop w innym terminie ( nie ma dzieci, bądz dzieciaki są w wieku przedszkolnym, single itp ) to wówczas jak dobrze poszuka, to trafi ofertę ,, petardę ,,
    Jeśli chodzi o lasta w ściśle wakacyjnym terminie, to według mnie nie ma szans na fajną ofertę, bo albo cena zwala z nóg, albo hotele które zostały są z różnych powodów nie sprzedane w first.
    Ogólnie rzecz biorąc wakacje w tym roku są sporo droższe, od lat poprzednich. I tu zgadzam się z autorem wątku. Bo jeszcze w 2016 r szukając ofert na 2017 r mając budżet około 5 tyś / 7 dni można było wybierać i przebierać. Rok później, w tym zakresie cenowym było zaledwie kilka ofert. Przykładowo hotel, w którym byliśmy w zeszłym roku, kupiony był w first za 4700, na wakacje 2018 również w ofercie first kosztował 6500. Tak samo jest z innymi hotelami, które wtedy brałam pod uwagę, różnice pomiędzy jednym rokiem, a drugim są około 2 tyś!!!!
    I też zastanawiam się dlaczego ????

• darkoo00 18.03.18, 15:20
    Też wolę kupować firsty, zwłaszcza jeśli cena w porównaniu z rokiem ubiegłym jest niska, a do tego są gwarancje, tak jak w tym sezonie Rainbow, ale nie do końca zgodzę się z tym, że w last minute zostają hotelowe popłuczyny. Samemu zdarza mi się wybierać lasta, czasem po prostu nie mam innej możliwości i bez względu na to, czy jest to last z wyprzedzeniem kilkutygodniowym, czy kilkudniowym (taki też zdarzyło mi się wykupić), zawsze znajduję coś, co mi odpowiada. Ale nie czarujmy się, w last wybór zawsze będzie mniejszy.
  • ana.ania18 18.05.18, 21:38
    My w zeszłym roku byliśmy w maju na krecie, płaciliśmy z biurem podróży za all inclusive 2200 za osobe z tym, że byliśmy w maju. W tym roku jeszcze nic nie zaplanowalismy ponieważ ja zaczełam pracę. Najprawdopodobniej pojedziemy gdzieś we wrześniu. Mi się znowu marzy Santorini, strasznie żałuję, że nie pojechaliśmy będąc w zeszłym roku na Krecie :( Był może ktoś na Santorini na własną ręke? Dzisiaj przeczytałam artykuł u Ani [ www.realshopaholic.pl/2016/07/santorini-czy-warto-sie-tam-wybrac-jak.html ] i nie ukrywam, zatęskniłam za Grecją i za moim wymarzonym od dawna Santorini.. Myślicie, ze nie znając w pełni j. angielskiego byłabym w stanie zorganizowac na własną ręke taki wyjazd? Ktoś ma dla mnie jakieś dodatkowe rady ? :)
  • danchom58 03.06.18, 17:19
    Byliśmy na Krecie i z pomocą firmy Autoway -oczywiście w Polsce była rezerwacja promu ,noclegów i samochodu na 4 dni.na Santorini .Właściciel hotelu przyjechał po nas do portu. Wycieczka dużo tańsza niż z biura podrózy no i 4 dni ze śniadaniem.ok 100 e na os całość. Polecam ten rodzaj zwiedzania szczególnie Santorini -spokojnie bez pośpiechu zwiedzisz wyspę a widoki zapierające dech .
  • Gość: po-matka IP: 91.192.57.* 23.05.18, 11:48
    Mysle, ze trzeba wyboerać lasty, jeśli ma się mozliwość "spontanicznego" planowania urlopu. My właśnie czekamy na jakas oferte z figloklubem, żeby z maluchami polececiec do Włoch / Grecji, ewentualnie Hiszpanii.
  • Gość: Miu IP: *.static.ip.netia.com.pl 23.05.18, 19:51
    we włoszech hotel z figloklubem valtur garden kalabria, jeśli uda się wam znaleźć w last minute to polecam zwłaszcza ze względu na te animacje i ogólnie hotel jest przyjazny dla dzieci.
  • sheeri 24.05.18, 15:22
    Płaci ci Rainbow za tę toporną teklamę??? Różne nicki ale IP ciągle ten sam Żałosne.
  • sheeri 24.05.18, 15:23
    Płaci ci Rainbow za tę toporną reklamę??? Różne nicki, ale IP ciągle ten sam Żałosne.
  • Gość: Miu IP: *.static.ip.netia.com.pl 24.05.18, 16:20
    wypraszam sobie, byłam na wczasach w tym hotelu w lipcu ubiegłego roku, mam ci wysłać zdjęcia? dodałam też opinie o tym hotelu na stronie rainbow, mam na imię milena. czy jeszcze jakichś informacji potrzebujesz? żałosne jest to, że nie można napisać nic pozytywnego, bo od razu zarzucą ci kryptoreklamę. dziwne czasy.
  • sheeri 24.05.18, 20:14
    kokosowamama to chyba też ty? I marzenka, kasiulka, sylvija, aguella i kto tam jeszcze (wątek Wakacje 2018 - macie już wybrane coś dla 2+2). Uważasz naprawdę, że ludzie to idioci i nie widzą z jakiego IP piszesz?
    I we wszystkich wpisach reklama Rainbow.
  • sulowa 24.05.18, 19:24
    wiesz co, ja kupowałam lasta w Coral Travel i cena nie była jakoś mocno wywindowana.... no ale wiem ze z nimi też mam pewność, bo biuro ubezpieczone, długo na rynku i dobrze organizują wyjazdy bo to nie jest pierwszy mój wyjazd!
  • dodekanezowiec 21.05.19, 20:48
    Znów prymitywny spam.
  • ergowawa 27.05.18, 12:47
    Zanim na wakacje polecam kilka dni oddechu na długi weekend Bożego Ciała 2018! Na bank do głowy przyjdą fajne pomysły, którą ofertę last minute wybrać ;) w tym roku mam zamiar skorzystać z oferty apartamentów Sun&Snow w Grzybowie ponieważ mają 15% zniżki właśnie na ten okres. Może się komuś przyda :)
  • dodekanezowiec 06.08.18, 14:05
    prymitywny spam powtarzany na kilku forach. Antyreklama.
  • dodekanezowiec 20.03.19, 06:11
    Znów spam. A co do meritum - ceny przegiete na max, już zaczynają obniżać.
  • dodekanezowiec 22.05.19, 14:32
    Następna ze spamem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka