Dodaj do ulubionych

Maroko - objazdówka południe

14.10.17, 19:51

Z jakim biurem się wybrać?Itaka czy Rainbow?
Wdzięczna będę za podpowiedzi.....
Kaśka
Edytor zaawansowany
  • esadora 14.10.17, 22:37
    Polecam biuro Rainbow. Byłam z nimi na obu programach. Południe ciekawsze ze wzgledu na program, małą grupę. Organizacja bardzo dobra. Przewodniczka Martyna super
  • kkk 17.10.17, 13:28
    Rainbow, byłam z nimi na 2 objazdówkach po Maroku - północ i południe. Polecam gorąco! ;)

--
    Byliśmy normalni... parę kotów temu ;)
  • masz111 17.10.17, 21:12
    ja obie trasy czyli Wielkie poludnie i Rabat na Brebera przejechalam z Itaka. Zero zastrzezen, fajny profesjonalny mily przewodnik. Swietne hotele zwlaszcza na poludniu.
  • Gość: Ula IP: 195.43.67.* 20.10.17, 17:50
    Ja również byłam z Rainbow na obu trasach- na Cesarskich z mężem, na Magicznym Południu z siostrą. Na Południe wysłaliśmy też rodziców również z Rainbow i wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni.
  • nikon74 24.10.17, 07:01
    Witam. am pytanko jeśli można. Też planuję wyjazd na wycieczkę do Maroka .
    Mogę zapytać o takie zwykłą sprawę. Jaką walutę zabieraliście do Maroka? Czy można płacić w euro czy trzeba wymieniań na lokalną walutę w kantorach.
    Też się przymierzam do Wielkiego południa , Strasznie mnie ciekawi ten kraj. I czytam opinie.
  • kkk 24.10.17, 10:06
    i to i to... najlepiej, najkorzystniej zawsze jest wymienic na miejscu na ICh walute ;)
    Maroko jest cudowne, polecam! Bezpieczne, klieatyczne, przepiekne, ze wspaniałą kuchnią.

--
  • nikon74 25.10.17, 06:25
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Miałbym jeszcze jedno pytanie. Ostatnie Czytałem opinie klientów na stronie Rainbow.
    Kilka osób pisało że jest jakiś problem z procedurą wizową po przylocie do Maroka. Coś trzeba wypisywać. Tyle wyczytałem . Jeden klient miał żal do biura RT że nie poinformowali go o tym wcześniej. Ktoś może coś napisać o co chodzi?
    Przepraszam że zawracam głowę. Nie byłem w kraju arabskim. I próbuję się zorientować.
  • kkk 25.10.17, 09:27
    hhmm, nie przypominam sobie czegoś takiego... jesli trzeba wykupic wize na lotnisku, na miejscu, pewnie sie tworzy mała kolejka - kazdy z samoloty musi zapłacic itd, wbijaja w paszport..innych wiekszych problemów nie pamietam ;)

--
  • Gość: czata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.17, 11:33
    Osoba, która opisywała problem z wizą, nie była Polakiem. Dla obywateli z Polski wiza nie jest wymagana przy pobycie krótszym, niż 90 dni.
  • kkk 26.10.17, 08:15
    możliwe, szczerze przyznam, że nie pamiętam tych wiz, wiec pewnie ich nie było :D

--
  • Gość: Lolek IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.10.17, 21:28
    W tym roku byłem na objazdówce Magiczne Południe, nie trzeba było wiz, Rainbow wymagał jedynie paszportu ważnego na 6 m-cy do przodu co jest chyba standardem.
  • nikon74 28.10.17, 13:52
    Wszystkim bardzo dziękuję za poświęcony czas na odpowiedzi.
    Jak widzę nie potrzeba wiz i nie ma żadnych kłopotów.
    Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki .
  • daria275 28.10.17, 19:33
    Owszem, nie obowiązują wizy, ale temu niezadowolonemu klientowi biura podróży chodziło zapewne o formularze wjazdowe. Otóż przy wjeździe i wyjeździe z Maroka należy wypełnić specjalne druczki, w których podaje się swoje dane osobowe (imię, nazwisko, a nawet wykonywany zawód), cel podróży i numer paszportu, miejsce, do którego zmierzamy i planujemy się zatrzymać - tyle zapamiętałam z mojego wyjazdu sprzed dwóch lat. Blankiety są na lotnisku i tam się je wypełnia, po czym pokazuje wraz z paszportem w okienku odprawy. I dla niektórych może to być kłopot, bo nie są do tego przygotowani (począwszy od braku długopisów po poważniejsze trudności związane chociażby z nieznajomością języka - formularze są po arabsku, angielsku i francusku - i przede wszystkim nikt nie wie, w którym hotelu się zatrzyma, bo biuro nie informuje o tym z wyprzedzeniem, a pilot nie podróżuje przecież razem z grupą, tylko czeka po drugiej stronie granicy).
  • Gość: Ula IP: 195.43.67.* 29.10.17, 16:05
    Również jestem przekonana, że chodziło o te druczki. Ja będąc wcześniej w Maroko wzięłam jeden dodatkowy druczek na lotnisku. Planowaliśmy bowiem wysłać tam rodziców i wiem, że dla nich wypełnienie tego w obcym języku, w dodatku na pierwszej objazdówce, byłoby stresem. Wypełniłam im druczek w domu, drugi uzupełnili sobie według wzoru na lotnisku. Zaraz po wejściu do hali odpraw są dostępne. Najlepiej po prostu pytać innych, na pewno nikt nie odmówi pomocy. Problemem był pierwszy hotel, który należy koniecznie wpisać- bezwzględnie tego pilnują. Ja wpisałam rodzicom taki, w jakim my byłyśmy- Les Omayades. Przecież oni nie są w stanie na lotnisku tego sprawdzić. Można też wpisać Omega- niektóre grupy tam trafiają.
    Tu znalazłam zdjęcie tego druczku, może się przyda:

www.fotosik.pl/zdjecie/09cdfe2c9de054b7
  • miriam_73 31.10.17, 11:21
    Po prostu w formularzu wizowym trzeba wpisać hotel (pierwszy po przylocie) - najlepiej zadzwonić do biura 1-2 dni przed wylotem i zapytać który to będzie hotel w Agadirze. Żaden problem, jak jechałam na Południe z RT, podali mi że będzie to Les Ommayades
  • Gość: czata IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.17, 09:53
    Jak przedstawia się zwiedzanie w ramadanie? Czy są duże utrudnienia?
  • kkk 02.11.17, 09:15
    Raczej tak... mniej zobaczysz, bedzi epusto, kupienie jedzenie, posmkowanie kuchni ulicznej bedzi emocno mocno utrudnione, nie kupisz raczej piwa.. poza hotelem oczywiscie. Ja byłam i w ramadanie i poza...na obu objazdowkach - wiecej nie pojechałabym w ramadanie :) ale moze bycto tez jakies ciekawe dośiadczenie, zalezy jak patrzec. Osobiscie - radze poza . Dla nas ramadan to jakies tam ichśwoeto - dla nich, dla marokańczyków to naprawde Święto i podchodza do tego powaznie. Nie tak jak my do naszego postu czy adwentu ;)

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka