IP: 95.160.156.* 15.08.18, 19:47
Wybieram się w zimie na wycieczkę z Rainbow do Kenii. Tylko nie mogę się zdecydować czy to ma być Kenia Clasic, czy Kenia i Tanzania. Może ktoś był i podzieli się opinią? Chętnie wysłucham uwag i rad....
Edytor zaawansowany
  • dustaya 22.08.18, 12:43
    Byłam na wycieczce Kenia Classic i wycieczka jak dla mnie zachwycająca. Nie mam porównania z Kenią i Tanzanią, głównie dlatego, że niechętnie wybieram się na wycieczki, gdzie w ciągu kilku dni odwiedza się więcej niż 1 kraj, nawet jeżeli są sobie bliskie geograficznie, bo to zawsze inne miejsce, inna kultura. W każdym razie Kenię Classic z czystym sumieniem polecam.
  • esadora 22.08.18, 12:48
    Dziękuję bardzo.
  • esadora 22.08.18, 12:50
    Zawsze warto posłuchać osób zadowolonych. Dziękuję za opinię:)
  • jicek_69 22.08.18, 19:00
    Jest jeszcze program Kenijskie Trio, też wygląda atrakcyjnie.
  • esadora 22.08.18, 21:59
    Za dużo wypoczynku, jak dla mnie:)
  • jicek_69 23.08.18, 05:57
    Ha, ha, witaj w klubie, też preferujemy objazdówki, ale w tym przypadku akurat taki wariant nam odpowiada.
    Pozdrawiam
    Jot.De
  • esadora 25.08.18, 18:29
    Takie sobie opinię ma to Kenijskie Trio, program podobny do Powitanie z Afryką.Ale może takie liźnięcie tematu też wystarczy:)
  • Gość: Frania IP: *.static.ip.netia.com.pl 05.09.18, 18:42
    Mam dwa pytania odnośnie objazdu: jak wygląda safari, czy faktycznie spotyka się zwierzęta o których mowa? Nigdy nie byłam w Afryce ani na żadnym safari, co najwyżej w zoo, dlatego się zastanawiam. Druga sprawa: jak wyglądają hotele na objeździe? Nie oczekuję luksusów, jednak Afryka to Afryka, ale ciekawi mnie jaki jest standard pokoi, czy jest klimatyzacja itp. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • ja-n 23.08.18, 21:05
    Witam
    Byłem na Kenia Classic i na Kenia i Tanzania wszystko jest uzależnione od terminu wyjazdu więcej info 698072881
  • kaczi96 11.09.18, 10:54
    Byłam na obu tych objazdówkach i obie bardzo polecam , niesamowite przeżycia . Ale na początek warto zobaczyć trochę Kenii i dopiero później porównać ją z Tanzanią :)
  • esadora 11.09.18, 14:03
    Czytam w opiniach, że Parki Narodowe i ich mieszkańców na wycieczkach z R ogląda się z okien minibusa, safari dla mnie to jeepy, tak było np. na Sri Lance... Sama już nie wiem, czym się kierować wybierając wycieczkę, z safari w programie.
  • j363 11.09.18, 15:51
    Esadora----- piszesz że byłaś na Sri lance.Ja wybieram się tam w styczniu.na wycieczkę ; Harce na lance ;a Ty na jakiej byłaś?
    Byłaś zadowolona z wyjazdu?
    Co się podobało,a co nie bardzo?
    Jakieś wskazówki podsunelabys może?
    Pozdr.
  • esadora 11.09.18, 17:38
    Byliśmy w lecie na programie Łza z policzka Indii. Super wycieczka, taka w sam raz. Wszystkiego po trochu. Ogólnie nam się podobało. Jest co zwiedzać i treking i safari. Zaskoczyła nas tylko niewielka ilość klimatów hinduistycznych. Głównie Buddyzm poznawaliśmy.Była też niewielka przygoda z ayurwedą. Masaże polecam. Kosmetyków raczej nie. Kupiłam i mi nie służą, pomimo, że to sama natura. Pilotka, mieszka tam , Ewa. Taka sobie.Trafiałam już na bardziej kreatywnych pilotów. Ale może być. Minus jak dla mnie ciągle ten sam- za duża grupa, a Sri Lanka mała. Ogólnie polecam Sri Lankę, w zimie miały się pojawić nowe programy z północą, myślę, że jeszcze ciekawsze. Miłych wrażeń
  • j363 12.09.18, 09:14
    Esadora- bardzo dziękuję za odpowiedź.Powiedz jeszcze proszę gdzie kupowałs herbatę?Jeśli wogule kupowalas.Bo czytałam że w tych sklepach na polach herbacianych jest parę razy droższa.
    Ta moja wybrana wycieczka Harce na Lance ma nieco inny program i z tych objazdowek i ona podoba nam się najbardziej.Moze najmniej przymusowych sklepów,fabryk tego i tamtego.
    Jeśli mogę się wtrącić na temat Kenii to ja mam wybrana wycieczkę także ,z tym że nie ta zima ,lecz następna.Jest to biuro Horyzonty,a wycieczka --- Jumbo Afryka,ewentualnie Diamenty Namibii.
    Absolutnie nie chcę tu niczego reklamować,ale to biuro mi najbardziej podpasowalo.Choc nigdy z niego nie korzystałam.
    Co roku gdzieś zima latamy- kanary,Maroko,Turcja Tunezja.Lecz pogoda nie zawsze dopisuje,i teraz postawiłam na wyjazdy po za Europę.Zaczynam od Sri lanki.15 styczeń.
    Pozdrawiam.
  • esadora 12.09.18, 10:34
    Herbatę kupowaliśmy w sklepie na polach herbacianych, zależy do którego zawiozą. My byliśmy w przyfabrycznym, cenowo przyzwoitym. Mieli duży wybór smakowych, z suszonymi owocami, kwiatami, w ładnych puszkach, sporo prezentowych, ładnie pakowanych. Nie są aromatyzowane olejkami , tylko dodatkami naturalnymi. Kupiliśmy kilka puszek, różnych herbat. Pijemy i wspominamy:)Ceny trochę niższe niż na lotnisku, ale wybór większy. Natomiast zwykłe herbaty- czarne, można kupować w marketach na wypoczynku. Są faktycznie tańsze, chociaż nie potrafię ocenić ich jakości.
    Dziękuję za informację o Horyzontach, poczytam. Kiedyś już na nich trafiłam, ale nie skorzystałam. Zobaczę teraz
  • j363 12.09.18, 16:27
    Och,nie mogę się już doczekać.Nakupuje przeróżnych herbat.Zimą będą smakować znakomicie.
    Dziękuję Ci za odp.
  • esadora 12.09.18, 21:31
    Polecam szczególnie, tylko trzeba kupować jak będą, bo na lotnisku są chyba 4 sklepy z herbatą, ale tych herbat nie mają- Blue Moon, Pomergranate, Happy Heart, fajna na prezenty, i Soursop- wszystkie z płatkami, kwiatkami i bardzo smaczne
  • jicek_69 12.09.18, 21:17
    Byliśmy na Sri Lance z Itaką. Wróciliśmy mega zadowoleni. SL jest cudowna. Warto kupić herbatę, jest pyszna.
  • j363 13.09.18, 16:28
    Oki.Nazwy herbat zapisane.Dziekuje.
    A napiszcie może -- Esadora i jicek_69 jakie wybraliście hotele na wypoczynek?Czy spełniały wasze oczekiwania?
    I ile tych dni mieliście ,a raczej nocy na wypoczynku?
    Ja skłaniam się do wyboru hotelu--- Club koggala Village.Ponizej i bliżej Galle.aby w wolnym czasie pojechać i zobaczyć to miasteczko.
    Czy lepiej wybrać hotel w okolicach Kalutary.?
    Czas na odpoczynek raczej chcemy na plaży pobyć.Ewent porobić jakieś zakupy w miasteczkach.A także przejechać się pociągiem wzdłuż zachodniego wybrzeża .obojętnie dokąd .aby się przejechać.
    A może jakieś konkretne miejsca polecacie ,aby gdzieś wyruszyć z hotelu wypoczynkowego?
  • esadora 13.09.18, 18:17
    My byliśmy w lecie. Mogliśmy tylko dopłacić do 4 lub 5 gwiazdek, lub zostać przy 3. Większość wycieczki zapłaciła do 4 gwiazdek, tak jak i my. Tylko jedną para do pięciu, kilka osób miało hotel 3 gwiazdkowy. W sumie to tylko na 3 noce:).
    Nasz hotel, The Palms w Beruwala. Polecam. Klimatyczny, czysty, z basenem i ogrodem( pełno wiewiórka i gekonów):)
    Można jechać tuk tukiem do miasteczka, były 2 fakultety- rejs rzeką z namorzynami z przystankami na wyspach i farmą żółwi- polecam oraz treking po lesie deszczowym Tylko z opowiadań- wybrały się 3 osoby- daleko trzeba było dojechać , przeszło 4 godziny w jedną stronę, spacer 3 godzinny. Dla stęsknionych ekstremalnych przeżyć. Wiem że w zimie jest jeszcze rejs - podpatrywanie delfinów chyba.Czas szybko minął. Nasza wycieczka trwała w sumie 24 dni. Galle zwiedzaliśmy w programie
  • esadora 13.09.18, 18:19
    Przepraszam, 14 dni oczywiście, razem z lotami
  • j363 13.09.18, 19:22
    W naszej wycieczce jest też Galle.Ale pewnie szybkie zwiedzanie.a czytałam że to ładne miasteczko.
    Nam na gwiazdkach w hotelu aż tak bardzo nie zależy,bardziej na ładnej plaży,i miasteczko w pobliżu.Zeby można było dojechać koleją czy tuk tukiem.
    Będziemy w styczniu i przypuszczam że będziemy spragnione (jadę z córką na jej 30- te urodziny) spacerów po plazy ,i słońca.
    Dziękuję za podpowiedzi.
  • esadora 13.09.18, 19:44
    Moja córka też miała 30 -tkę w styczniu. To wszystkiego naj i wspaniałych wrażeń:)
  • j363 13.09.18, 20:17
    Moja będzie w przyszłym roku obchodziła,w lutym. 30 tle.Rocznik 89.
    Dziękuję
    Pozdrawiam.
  • jicek_69 13.09.18, 19:43
    My byliśmy w hotelu Dolphin Beach w Waikai. Bardzo nam się podobało. Ładna plaża, dobre jedzenie, duży obiekt, choć jest niska zabudowa. Minusem może być, że jest położony na odludziu. I to inna lokalizacja w relacji do Galle, kilkadziesiąt km na północ od Kolombo. Mieliśmy 4 noclegi po objeździe.
  • j363 13.09.18, 20:24
    Aaaaaaaa to wy mieliście najbliżej na lotnisko,na wylot.
    Tak,ładny hotel wybraliście i plaża piekna.Ja jednak upatrzylam sobie aby na poludniu mieć hotel.
    Najbardziej mnie interesują piękne widoki,zieleń.plantacje położone kaskadowo.A z tego słynie Sri Lanka.
    Miałam już jakoby przedsmak tego na Maderze.
    Pozdrawiam.
  • jicek_69 13.09.18, 20:34
    Byliśmy w Galle w czasie objazdówki, bardzo ładne klimatyczne miasteczko. W pobliżu ładne plaże, wędkarze na palach, to pocztówkowe widoki ze Sri Lanki. Blisko pomnik ofiar tsunami, refleksyjne miejsce. Plantacje herbaty są w centralnej części Sri Lanki, są cudowne. Nam też bardzo podobały się zabytki Sri Lanki. Warto wejść na samą górę w Sigiriya i obejrzeć freski. Piękne widoki z góry, przy ruinach dawnego pałacu.
  • j363 14.09.18, 09:15
    Mamy Sigiriye w naszej wycieczce.Ciesze się na ten wyjazd.Czekam ..
    Choć wcześniej w listopadzie będzie Turcja.po raz trzeci..
    Pozdr.
  • melam1 18.10.18, 14:15
    A jak opinie o samym biurze? Wszystko było dobrze zorganizowane?
    Pytam, ponieważ również rozważam wyjazd do Kenii z Rainbow, a słyszałam różne opinie na ich temat.
  • esadora 18.10.18, 20:30
    Zdecydowaliśmy się jednak na Kenijskie Trio, bo potwierdzona. 9.03.
    My jesteśmy z biura R zadowoleni na czwórkę, mocną. Wszystko jest ok poza grupami, które są zdecydowanie zbyt liczne.
    Mają dużo ciekawych programów i terminów. Ile z nich się odbywa, nie wiadomo, ale te potwierdzone tak. Jeśli chodzi o Kenię to za bardzo konkurencji nie mają...
  • melam1 19.10.18, 19:50
    Dziękuję za informację :)
  • vie.tka 21.10.18, 13:55
    Termin wycieczki masz 09.03? Mam prośbę, wrzuć tu swoją opinię jak będziesz już po, będę bardzo wdzięczna.
    P.S. Co do grup, są liczne, ale ja to rozumiem, bo gdyby obciąć wielkość grup o połowę, to koszty znaacznie by podskoczyły. Dla mnie 40 osób w grupie zorganizowanej przez dobrego pilota nie stanowi problemu, wolę to,niż gdyby wycieczka miała być o 4k droższa :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.