Dodaj do ulubionych

Japonia z Rainbow

17.02.19, 15:17
Witam
Japonia - w krainie gejsz i samurajów kto w ostatnim czasie był może na tej wycieczce poszukuje parę porad
Obserwuj wątek
      • ja-n Re: Japonia z Rainbow 20.02.19, 19:01
        Witam
        Jeśli była Pan Pani na tej wycieczce proszę w miarę możliwości o odpowiedź na kilka pytań

- lot rejsowy - czy otrzymuje się wcześniej bilet żeby odprawić się internetowo (na 24 godziny przed wylotem) ?

- zakwaterowanie - czy hotele są położone w dobrych lokalizacjach aby można wieczorem przedłużyć zwiedzanie Tokio, Osaka (Umeda Sky Bulding ) i Kioto?

- czy działają telefony bez zarzutu ?

- fakultet - czy poza Tokio nocą i Kurashiki jest coś innego w ofercie lub podpowiedzi przewodnika pilota co zwiedzić na własną rękę?

- a może Tokio nocą zaliczyć na własną rękę ?

- jeny - czy lepiej kupić w Polsce czy wymienić na miejscu a może pilot przyjmuje ekwiwalent w innej walucie (dolar czy euro)?

- czy Sake i wino śliwkowe kupić w Kobe ?

- ile gotówki orientacyjnie wziąć na osobę lub parę (zakupy normalne upominki i skosztowanie tamtejszych specjałów a może cos z polecenia )

- inne podpowiedzi na temat tej wycieczki - co i gdzie kupić? co zabrać ze sobą? i inne spostrzeżenia na temat tej wycieczki od strony turysty ?

Będę wdzięczny za odpowiedź na nurtujące mnie pytania
        Pozdrawiam
        • yendras0 Re: Japonia z Rainbow 22.02.19, 22:31
          1. Bilet - możliwe, że internetowo. Ja miałem tradycyjny check in.
          2. Hotele przeważnie dobrze położone, np. w Tokio koło Ikebukuro (metro). W Atami hotel z onsenem. Kioto - hotel w Otsu nad jeziorem Biwa.
          3. Telefony działają.
          4. Fakultety. Nie przypominam sobie, żeby były i do tego dodatkowo płatne, ale wszędzie trzeba iść / jechać. I chłonąć - wyjątkowo ciekawy kraj.
          5. Na dodatkowe zwiedzanie Tokio można wybrać się samemu z hotelu. Ale dalej, metrem, to trzeba się przygotować. Metro tokijskie, ze małą ilością napisów angielskich, obsługiwane przez kilku operatorów (automaty biletowe), ogromne ... no nie będę straszył, ale to wyzwanie.
          Najciekawiej wieczorem jest wokół głównych stacji przesiadkowych (Shibuja !).
          6. Yeny kupiłem w Polsce, wziąłem też dolary.
          7. Alkohole kupiłem w Kobe i Osace. Co do sake, to wcześniej podszkol się, bo jak wejdziesz do sklepu alkoholowego, to
          zwątpisz co masz kupić.
          8. Oprócz kosztów wycieczki wydałem ok. 20 tys. JPY i 100 USD na osobę.

• ja-n Re: Japonia z Rainbow 24.02.19, 18:13
            Witam
            Dzięki za odpowiedź
            co do fakultetów to teraz w programie jest w Tokio wycieczka dzień 3. (Tokio nocą ) i wydaje mi się że można go zrealizować na własną rękę metrem ( Tokyo Metro Line 9linii ) cena wycieczki 5000 jenów a bilet dobowy 600 jenów
            - przejazd metrem nie powinien sprawiać problemów
            - dzień 8 jest teraz fakultet do Kurashaki i z tego skorzystam
            - na co zwrócić kupując sake a może są zestawy 3 sztuki w Kobe
            Pozdrawiam
            • yendras0 Re: Japonia z Rainbow 25.02.19, 20:09
              Jeśli poczytasz np. w Wikipedii o sake przekonasz się, że ta nazwa nie jest jednoznaczna.
              Można przeczytać, że sake to napój alkoholowy z ryżu (nie wódka, nie wino, nie piwo), ale okazuje się, że nie tylko.
              Gdy w Kobe wszedłem do sklepu z alkoholami, to stanąłem przed ścianą - regałem, długości 6-8 m, a na półkach kilkaset różnych butelek. Gdy spytałem sprzedawcę o sake wskazał, że wszystkie to sake. Każda butelka opisana robaczkami, a tylko na niektórych łacińskimi literami "sake".

Będziesz miał okazję spróbować sake w wytwórni, no i może pilot pomoże.
              Inna sprawa, że jak już kupisz, to wypijesz. Trzeba tylko uważać, żeby nie kupić zbyt mocnego alkoholu.
    • kassandra29 Re: Japonia z Rainbow 25.02.19, 13:20
      Także wybieram się na tę wycieczkę, więc podłączam się do wątku. Mnie interesuje także, czy podczas wycieczki jest czas na samodzielną eksplorację, wyjścia na miasto, a zwłaszcza wieczorem? Czy hotele usytuowane są w miarę w dostępnych miejscach?
      • yendras0 Re: Japonia z Rainbow 25.02.19, 20:26
        W czasie wycieczki pilot daje czas na samodzielne zwiedzanie, zakupy czy relaks w parkach i ogrodach.
        Nie pamiętam wszystkich hoteli (zresztą mogły się zmienić), ale niektóre są dobrze usytuowane, szczególnie w Tokio, i można wieczorem pochodzić. Neony i oświetlenie ulic daje możliwość zrobienia dobrych zdjęć.
        Zresztą fotografowanie Japonii to ... to był jeden z lepszych moich wyjazdów pod tym względem.
        Ja byłem podczas "pory czerwienienia klonów". Wy jedziecie na kwitnienie wiśni (hanami) ?
      • kamejkos Re: Japonia z Rainbow 16.10.19, 00:11
        Cześć, zaciekawiłeś mnie swoim postem, jako że sam planuję wybrać się na Gejsze i Samurajów z Rainbow. Piszesz że chcesz sam uzupełnić program zwiedzania. Masz plan kiedy, gdzie i jak? Jak patrzyłem na program to może być z tym ciężko. Co prawda nie jest przeładowany, ale nie wiem w których miejscach można by sobie pozwolić na odskok.
        • ja-n Re: Japonia z Rainbow 19.10.19, 20:56
          Byłem na tej wycieczce w maju nazwy hoteli nie pamiętam bo nie muszą się teraz powtórzyć ale Tokio jak Kioto i Osaka jest bez problemu do zaliczeni wieczorami metrem .Nie warto płacić za Tokio nocą tylko pojechać na własną rękę wjazd na Governors Building jest bezpłatny. Kioto dzielnica gejsz dopiero ma urok nocą a w Osace Dotonbori Street to tylko nocą Na skrzyżowaniu Shibuya w Tokio warto zrobić sobie zdjęcie mapy metra bo jest po angielsku i japońsku a resztę pomogą sami Japończycy są bardzo uprzejmi .Za metro płaci się za ilość przejechanych stacji. Naprawdę warto wykorzystać każdą chwilę na zwiedzanie tak w dzień jak i nocą
          • kamejkos Re: Japonia z Rainbow 04.11.19, 17:56
            Super, dziękuję za przydatne informacje. Trochę się obawiam, że będziemy padnięci, no ale zobaczymy. Mam jeszcze pytanie ogólne do osób, które były na tej wycieczce w nieodległym czasie - jak wygląda sytuacja z robieniem zdjęć w dzielnicy gejszy? Słyszałem coś o jakichś zakazach. Czy to faktycznie weszło w życie? Czy są poza tym jakieś inne ograniczenia w tym miejscu?
            • ja-n Re: Japonia z Rainbow 08.11.19, 19:59
              Ja nie miałem problemu z robieniem zdjęć a udało się wieczorem sfotografować 3 gejsze i kilka majko.Uważam jeśli nie będzie się wkładało obiektywu w twarz bo są takie przypadki lub zatrzymywać na selfi to nie będzie problemu i nikt nie będzie karany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka