Dodaj do ulubionych

Czy to "standardowa procedura"?

09.06.06, 19:41
Spotkałam się z taką procedurą:widzisz na stronie biura aktualną ofertę,
dzwonisz, dostajesz umowę, i dopiero po podpisaniu jej, wysłaniu
potwierdzenia wpłaty zaliczki -na drugi dzień informują, że nie ma miejsc
niestety.
Czyli warunkiem wogóle sprawdzenia, czy są miejsca w hotelu jest wpłacenie
zaliczki i wyrazenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.Uważacie, że to
OK? Bo mi to wygląda bardzo nieuczciwie.
Obserwuj wątek
    • Gość: MIŚKA Re: Czy to "standardowa procedura"? IP: *.chello.pl 10.06.06, 07:46
      Witaj. O ile mi wiadomo to najpierw przed wysłaniem umowy sprawdza się
      dostępnośc miejsc w samolocie i w hotelu. Następnie informuje się klienta o
      tym ,że jeśli nie można przyblokować miejsc czasowo rezerwacja musi byc na tak
      zwane zapytanie. Wpłacasz zaliczkę i jeśli sie potwierdzi hotel to dopłacasz
      resztę. Jeśłi nie to biuro szuka ci czegoś innego w tej cenie albo zwraca
      pieniądze na konto.
      Natomiast zawsze może się zdażyć, że w tak zwanym międzyczasie kontrahent z
      hotelu przyśle STOP czyli zablokowanie sprzedaży miejsc spowodowanej albo
      overbookingiem albo że już się skończyłu wolne miejsca w hotelu. Ale
      powierdzanie na drugi dzień to skandał. No chyba że rezerwacja była wieczorem
      po 18.00 gdzy tour operatorzy już nie pracują i nie da się dodzwonić i to w
      takiej sytuacji możliwe że biuro zadzwoni następnego dnia Albo jeśli dany hotel
      wymaga 24godzinnego potwierdzenia. Ale to musisz wiedzieć wcześniej.
      Jak by co to pytaj.
    • Gość: villena Re: Czy to "standardowa procedura"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.06, 10:34
      Ja bym rozdzieliła 2 rodzaje imprez – jedne: zorganizowane pakiety (przejazd
      albo przelot, hotel, wyżywienie, opieka pilota). Tu raczej od razu wiadomo czy
      są wolne miejsca czy nie i taka sytuacja jaka opisujesz nie powinna mieć
      miejsca. (chyba, że wystąpi jakaś faktycznie nadzwyczajna sytuacja)
      Ale są i imprezy tzw „na zapytanie”: z reguły jeśli biuro nie organizuje całego
      pakietu, tylko pośredniczy np. w rezerwacji samych noclegów. Wtedy jest jak
      opisałaś – podpisujesz umowę, wpłacasz zaliczkę i dopiero wtedy biuro sprawdza
      dla Ciebie wybrany apartament. Ja swoim klientom doradzam wtedy wybór 2-3 opcji
      – jeśli okaże sie, że w jednym hotelu nie potwierdziły sie miejsca - od razu
      sprawdzany jest następny w kolejce. To normalna procedura – pod jednym warunkiem
      – w katalogu, albo na stronie jest wyraźnie zaznaczone np. „ rezerwacja na
      zapytanie”.
      • loginkaa Re: Czy to "standardowa procedura"? 10.06.06, 11:46
        Dziekuję za odpowiedzi.
        1) Potwierdzenie przelewu i umowę dostali ok.15:00, też mi sie wydaje, że gdyby
        chcieli-to tego samego dnia mogliby sprawdzić.
        2) O tym ,że jest taka "procedura" informowali dokładnie,ale wtedy, gdy okazało
        się, że nie ma miejsc, dzień po wpłaceniu zaliczki..
        Pozostaje mi w takim razie ostrzec, jak nie chciecie sobie strzępić nerwów, to
        uważajcie na Easy Travel, a dokładnie na ich biuro sprzedazy Traveligo z W-wy.
        • Gość: MIŚKA Re: Czy to "standardowa procedura"? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.06, 13:46
          Wiesz, powiem Ci tak, że w sezonie zawsze jest takie zastrzeżenie, że rezerwacje
          sa na zapytanie. Jest więcej chętnych niż miejsc. Ale powiem ci jeszcze że ja u
          siebie zawsze mówię, że coś jest na zapytanie lbo nie jest.
          Więć TRaveliGO zachowało sie śmiesznie Chyba, że ci powiedziało, ze nie ma
          miejsca w hotelu i , że trzeba poczekać. Pewnie hotel Rethymno Bay? Tak?
          • loginkaa Re: Czy to "standardowa procedura"? 13.06.06, 18:13
            A skąd.Jakby jasno powiedzieli wcześniej, to bym nie rozpoczynała tego wątku :-)
            To ten hotel Rethymno Bay jest taki pojemny;-)? Nie, wyjazd miał być do
            Tavronitis (San Antonio).A na ich stronie dziś w dalszym ciągu oferta
            aktualna...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka