• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Biuro Podróży "Tęcza" Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.08, 22:02
    Proszę o Państwa opinie na temat wyjazdów z Biurem Podróży "Tęcza".
    Czy byli Państwo zadowoleni ze standardu i organizacji?
    Zaawansowany formularz
    • Gość: Monia IP: *.bmj.net.pl 14.01.08, 08:06
      Ja byłam bardzo zadowolona - byliśmy z mężem w Pradze na 4-dniowej
      wycieczce i nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Polecam!!
      • Gość: Halina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.08, 17:36
        Dziękuję za Państwa opinie :)
        • Gość: młody IP: *.215.199.46-internet.zabrze.debacom.pl 14.09.11, 19:19
          To jest chore żeby ludzi usadzać w autokarze według jakiejś listy ,rozsadzają nawet rodziny ,super sprawa jechać z kimś opcym 26 godz w autokarze nie polecam
          • Gość: igor IP: *.215.199.95-internet.zabrze.debacom.pl 26.09.11, 19:57
            Popieram te ich listy są chore jak ktoś płaci to chyba może siedzieć gdzie chce
            • Gość: Teresa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.11, 12:21
              Miejsca są wydzielane wg kolejności zapisu więc jest to sprawiedliwe.
            • Gość: ogi IP: *.is.net.pl 19.07.14, 07:25
              dobre, każdy chciałby siedzieć koło kierowcy,autobus nie byłby długi a szeroki, Wybrali jedyne rozsądne rozwiązanie, Jeżdżę z tym biurem już 10 rok i uważam że miejsca do siedzenia są dobrze planowane, rodzina 4 osobowa siedzi razem ale już 3 osobowa to ktoś musi siedzieć z nie znana osobą tak jak jadący singiel.Niech jedzie cały autokar singli i każdy niech siedzi sam pewnie koszt wycieczek byłby wyższy
              • 19.07.14, 10:36
                niektórzy nie potrafią tego zrozumieć,niestety.
      • Gość: bf IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.12, 13:08
        Z biurem Tęcza byłam na wycieczce w Budapeszcie, wszystko przygotowane i wykonane perfekcyjnie, 6 z plusem, polecam wszystkim.
    • 14.01.08, 14:10
      Byłam z 'Tęczą' w Bawarii, zamki Ludwika II. Całość imprezy bez najmniejszego
      zarzutu.
      Standard - chyba bezgwiazdkowy, pensjonat - ale miło i czysto (ostatecznie to
      Niemcy ;) Autokar nowy, sprawny, schludny, dwóch kierowców.
      Wyjątkowa pilotka - sympatyczna, kompetentna i odpowiedzialna.
      Tylko program napięty do granic możliwości ;->

Imka
      • Gość: grzegorz 621008 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.08, 16:08
        bylem w Wilnie Pradze Budapeszcie wszystkie wycieczki zorganizowane super szczegolnie wspominam pilota do Budapesztu pana Rysia
      • Gość: iti123 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.08, 17:57
        patrz odpowiedzi Zamki Ludwika, Austria i Bwaria z kim ? z dnia
        26.03.2008r.
    • 14.01.08, 21:53
      Byłam z nimi we Włoszech. Było super.Wszystko tak jak w opisie. Przewodnik -
      pełen wiedzy i sympatyczny.
      Hotele - wg. mnie dobre, choć jedzenie - marne.
      Podsumowując -ocena 6.
      • Gość: lola87 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.08, 09:24
        a był ktoś może z nimi w Grecji??
        • Gość: mada70 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.08, 19:36
          No właśnie. A co z Tęczą w Grecji? Moja przyjaciółka sprawdziła
          biuro będąc z nim 2 lata temu w Nei Pori i oceniła imprezę bardzo
          pozytywnie!!! Ja się wybieram w tym roku. Mam nadzieję, że bedzie
          równie dobrze...:)
          • Gość: lola87 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.08, 08:41
            ja też jak narazie słysze bardzo dobre opinie o tym biurze. ale
            czekam na dalsze opini co do Grecji z Teczą
            • Gość: Janek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.08, 00:04
              Byłem z nimi w Stomio w 2006 roku to co przeczytałem w katalogu i o
              czym powiedział pracownik biura było zgodne ze stanem faktycznym.
              Wczasy "skromne" i dla "niewymagających" ale o tym wiedziałem,
              podróż autobusem trochę męcząca. W hotelu czysto i miła obsługa
              (rezydenci), jedzenie dosyć tanie ale "jednostajne". Ja byłem
              zadowolony ale wiedziałem że nie będzie luksusów.
              Życzę miłego spędzenia urlopu.
              • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.08, 18:26
                A czy ktoś z Państwa był z tym biurem w Petersburgu? Ja słyszałam wiele dobrego o Pradze, ale nikt ze znajomych nie wybierał sie na Wschód, a podobno warto:)Byłabym wdzięczna za jakieś szczegóły wyjazdu - czy zwiedzanie bardzo napięte? Czy Tallin i Ryga, które mają w ofercie po drodze są warte odwiedzenia? Czy jest czas na samodzielne pochodzenie po Petersburgu?
                Z góry dziękuje za rady!
                • Gość: kaśka-82 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.08, 13:17
                  wybiera się ktoś z tym biurem do Nei Pori w sierniu???
                  • Gość: :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.08, 16:25
                    TAk! Ja się wybieram do Nei Pori w sierpniu!:) a dokładnie
                    22.08.08:)
                  • Gość: boguska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.08, 18:33
                    czesc moi znajomi wlasnie wrocili z nei pori i sa zachwyceni
                    • 09.05.09, 17:01
                      był ktoś może z tęczą w grecji miejscowość olimpic beach hotel europa?? bo wybieram się tam w tym roku i jestem bardzo ciekawa czy tez cieszy sie dobra opinia??? pozdrawiam
                • Gość: Krysia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.08, 22:51
                  Byłam w Petersburgu w 2006r. Było świetnie. Zobaczylismy mnóstwo
                  ciekawych miejsc, co pozwoliło zapomnieć o drobnych minusach. Hotele
                  dobre, czyste. Najgorszy w Petersburgu (coś jak hotel robotniczy),
                  ale tam brakuje hoteli sredniej klasy, za to sporo jest luksusowych.
                  Na jedzenie raczej nie narzekalismy (wyjatkowo raz czy dwa w
                  Petersburgu, gdzie kelnerki chodzą jak obrażone księżniczki -
                  podobnie jak dawniej nasze ekspedientki, ale cóż, prawa rynku
                  jeszcze nie u nich). Przydało się coś do przegryzienia
                  przywiezionego ze sobą w rodzaju paluszków czy batoników muesli, bo
                  o np. takich drożdżówkach jak u nas mozna zapomnieć (ale tak było 2
                  lata temu, może coś się do tej pory zmieniło). W programie nie było
                  nocnego podnoszenia mostów na Newie, ale pilotka za niewielką
                  dopłatą (zdaje się ok.4USD)załatwiła,a za otrzymany upust kupiła
                  szampany. Trzeba jednak przyznać, że "wjechaliśmy jej na ambicję",
                  więc zaczęła się naprawdę starać. Podnoszenie cudnie oświetlonych
                  mostów trzeba koniecznie zobaczyć - druga grupa, równoległa trafiła
                  na mniej przedsiębiorczą (albo leniwą) pilotkę i na mosty nie
                  pojechała. Dowiedz sie więc w biurze czy będzie taka możliwość.
                  Jeżeli tak, to ubierz się ciepło i koniecznie weź czapkę, bo wieje
                  jak diabli (koleżanki robiły "czapki" z reklamówek, jedna miała z
                  boku stosowny napis: "Skoczowska fabryka kapeluszy" :)).
                  Petersburg i okolice są fantastyczne. Mielismy dwa wieczory do
                  pochodzenia na własną rękę. Pojeździlismy w parę osób metrem,
                  posiedzielismy w kawiarni. Minusem był brak możliwości zwiedzenia
                  wewnatrz najpiekniejszego (moim zdaniem)soboru Petersburga
                  Zbawiciela na Krwi; pilotka rosyjska próbowała nas ciagle
                  poganiać:tu pietnascie minut, tu dziesięć(bo i program napięty), ale
                  staralismy sie nie podlegac dyktatowi. W Ermitażu nie było zbyt
                  wiele czasu - obowiązkowa rundka po najciekawszych salach i chyba ze
                  30 minut na własne zainteresowania. Bursztynowej komnacie też nie
                  zdołalismy się zbytnio przyjrzeć, bo obsługa pogania dłuuugą kolejkę
                  chętnych. Kupić nie było co (choć w ub. roku koleżanki coś tam
                  kupiły ze złota)poza pięknymi wydawnictwami dotyczącymi miasta i
                  Ermitażu. Ryga i Talinn super, zwłaszcza ten ostatni! Mieliśmy
                  jeszcze Psków, ale teraz jest już chyba inny program powrotny. W
                  sumie bardzo polecam. Petersburg to jedno z najpiękniejszych miast
                  świata. KONIECZNIE trzeba zobaczyć.
                • Gość: 123iti IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.08, 19:20
                  Byłem w Petersburgu z orbisem było podobnie, też mam nie zapewnili
                  lepszego hotelu. Może nie był robotniczy, ale z przed rewolucji.
                  Szkoda bo to psuje wspomienia z pobytu w tym ciekawym i pięknym
                  mieście. Czy może ktoś był w Petersburgu i miał przyjemność mieszkać
                  w normalnych warunkach i z jakiego biura podróży ?
                  • Gość: slawekx39 IP: 81.219.42.* 19.04.08, 17:11
                    Wybieram się z rodziną pierwszy raz do Grecji i z tego co słyszę to biuro tęcza
                    ma same dobre opinie, wiem że jest to daleka podróż autokarem, a jest to jedna z
                    najtańszych ofert czy mam się bać czy być spokojnym, wiadomo na luksus nie
                    liczę, ale nie ma zdjęć okolicy i nie wiem jak tam to wygląda proszę o odpowiedzi
                    • Gość: wczasowiczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.08, 16:08
                      przyłączam się prośby, też jadę z rodzinką :)
                      • Gość: lola87 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 08:27
                        a można wiedzieć kiedy :)?
                        • Gość: slawekx39 IP: 81.219.42.* 30.04.08, 17:22
                          3.07-15.07 w tym terminie jedziemy
                          • Gość: aga494 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.08, 17:22
                            jedzie ktoś w lipcu na objazdówkę po włoszech
                        • Gość: wczasowiczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 15:16
                          ja jadę z rodzinką 22.06-4.07 :))
                          • Gość: Rafi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.09, 11:51
                            Chciałbym poznać opinie o willi Diana.
                      • Gość: beata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.08, 18:38
                        czesc wlasnie dwa dni temu wrocilismy z Nei Pori bylo swietnie biuro godne
                        polecenia. Rowniez bylismy z dziecmi wiec nie ma sie czego obawiac
                    • Gość: Marcin IP: 89.171.129.* 28.05.08, 09:22
                      Cześć

Też wybieram się z Tęczą do Grecji a konkretnie do Nei Pori od 29-06-
                      08. Jadę z żoną i dzieckiem
                      • Gość: kasia87 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.08, 18:18
                        a do jakiego apartamentu jesli można wiedzieć?
            • Gość: kata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.09, 19:24
              Dalsze opinie. Byłam w Net Pori w Litsie. Nie chcę używać wulgarnych słów to powiem - dno.Wczesne lata 70. Oprócz tego co 5 min. włączało się jakieś głośnie urządzenie typu hydrofor.Zupełnie nie wypoczęliśmy.
              Całe 2 tygodnie klatka i korytarze nie sprzątane. WC na dole przy wejściu gorsze niż u nas szalety na dworcach PKP w latach 70.Wiatraki w pokojach baliśmy się włączyć gdyż były na nich tumany kurzu itd., itp.
              Rezydentka Basia ordynarna, niekompetentna. Jeżeli ktoś wybiera się tam w roku 2010 to proszę od razu nie wykupować wycieczek u p. Basi gdyż w innych biurach na terenie Nei Pori są dużo tańsze i mają bardziej kompetentnych przewodników.Wykupiliśmy wycieczkę m.in. do Meteorów.Pani pilot mówi że będzie przewodniczka w j.angielskim w porządku tylko, że nasza p.pilot ni w ząb po angielsku nie umiała.
          • Gość: Atena.Oswiecim.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 12:57
            Poczytaj opinie w internecie i na forach tematycznych. Nie
            podrózowałem nigdy z tym biurem. Ceny maja jak wszedzie.
            • Gość: kasia IP: *.protonet.pl 03.10.09, 13:35
              Nie zgadzam się, ceny biuro Tęcza ma wyjątkowe niskie w porównaniu z innymi biurami.
              • Gość: Mariola IP: 87.205.108.* 07.10.09, 13:39
                Potwierdzam, ceny niskie. Byliśmy w Nei Pori 13 dni za 750 zł,
                oczywiście bez wyżywienia.
                Za te pieniądze, gdzie byśmy wydali na sam pobyt, jedliśmy i piliśmy
                do bólu. Wino czerwone suuperowe ( butla 2litrowa ok.3,5-4 euro),
                owoców multum, bo wrzesień to szczyt sezonu. Woda ciepełka 24
                stopnie i nie było upałów.
                Chyba pojedziemy jeszcze w następnym roku, może do Stomio.
        • Gość: olga IP: *.chello.pl 02.06.08, 23:33
          ja byla z tym biurem w Grecji bylo super najlepszym dowodem na to
          jest fakt iz w tym roku jade tam po raz piaty,ale sa tacy ktorzy
          mowili ze jezdza tam od wielu lat np.od osmiu.do spokojnej
          mijscowosci Stomio. jak na ten koszt uwazam ze swietnie,ceny hotelu
          wlasciwie niewiele sie zmienily.idealne warunki dla chcacych
          wypoczac z dala od wielkomiejskiego zgielku wymiana poscieli co trzy
          dni reczniki hotelowe tez wymieniane uzupelniaja papier toaletowy
          woda z czerwonegp zrodla zdatna do picia z kranu /zrodlo Kokino Nero/
        • Gość: gość IP: *.chello.pl 02.06.08, 23:44
          BYŁEM Z TYM BIUREM WRAZ Z RODZINA W GRECJI JEDYNYM SLABYM PUNKTEM
          TEJ IMPREZY JEST REZYDENTKA PANI OLA.MOZE W TYM ROKU BEDZIE INACZEJ
          CHOCIAZ WATPIE BO WYBIERAM SIE TAM PONOWNIE.MIEJSCOWOSC DO KTOREJ
          JEZDZE TO STOMIO.REZYDENTKE OCENIAM NA MINUS DZIESIEC PUNKTOW!!!!!!
          • Gość: eme IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.08, 09:41
            a jaki z cenami tam na miejscu?? chodzi o pieczywo, wędliny,
            warzywa, owoce, napoje??
            • Gość: pytająca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.08, 16:45
              no właśnie! Jadę z mężem i synem ile kasy trzeba ze sobą zabrać żeby
              wystarczyło ????
              • Gość: Velika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.08, 16:20
                Ceny w Grecji bardzo mnie interesują (Wzięłam wyżywienie we własnym
                zakresie). a może odezwie się ktoś, kto będzie w Velice (Region
                Tessalia) w dniach: 05.07 do 17.07.2008r.?
                • Gość: andrzej IP: *.sferanet.pl 06.07.08, 01:54
                  Byłem z Tęczą już trzy razy w Grecji zawsze było super, stomio Velika i Nei
                  Pori. w tym roku jadę do Kutsupi w sierpniu podobno świetny obiekt, przy samej
                  plaży, znajomi byli w czerwcu.
                  Całe szczęście że kupiłem w styczniu bo moja siostra teraz się zdecydowała i
                  chciała też pojechac z rodziną ale praktycznie już brak miejsc, jedynie
                  pojedyncze pokoje ze zwrotów.
                  do zobaczenie.

• Gość: kaśka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.08, 09:37
                    a którego jedziesz bo ja tez jade w sierpniu :)
                    • Gość: kaska IP: *.xdsl.centertel.pl 16.07.08, 18:45
                      ja 07.08 10.8
                      • Gość: sla IP: 81.219.42.* 28.07.08, 13:07
                        byłem w Kutsupi było super, ale minus taki że rezydentka do bani
                        • Gość: ALIS IP: *.grupanoma.pl 30.07.08, 09:13
                          jade do Kutsupi w sierpniu ( aparthotel Nikos ). prosze o info o tym
                          hotelu , (wyposazenie , internet ) co z uzywaniem kart kredytowych w
                          okolicy i bankomatem ? dzięki pozdrawiam

• Gość: jadzia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.08, 10:14
                            jedzie jeszcze ktoś z tego biura o Grecji
                            • Gość: ALICJA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.08, 13:06
                              JADĘ WRAZ Z LICZNĄ RODZINA PO RAZ DRUGI,WSPANIAŁA WIOSKA,CICHA
                              SPOKOJNA,PENSJONAT BYĆ MOŻE NIE GRZESZY DOSKONAŁOŚCIĄ ( MNIEJ NIŻ
                              PODSTAWOWE WYPOSAŻENIE KUCHNI)ALE ZA TO SUPER JEDZENIE W OKOLICZNYCH
                              TAWERNACH.UWAGA NA TZW WIECZÓR GRECKI,WARUNKI IMPREZY DYKTUJE
                              REZYDENT,PRZEDŁUŻENIE POBYTU DLA ROZBAWIONYCH GOŚCI ( BO CHODZI
                              PRZECIEŻ O DOBRĄ ZABAWĘ!!)NA UROCZYM WIECZORKU JEST NIEREALNE TYLKO
                              2 GODZ.I BASTA !!!!NIE MA ZMIŁUJ ,GRA NIE WARTA ŚWIECZKI.
                              • Gość: bogda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.09, 21:04
                                w maju wybieramy sie do kokino nero.jesli ktos tam byl prosze
                                o wymiane wrazen...
                                • Gość: Ania IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 08.05.09, 21:38
                                  Bylam w Kokino we wrzesniu 2008. Super wczasy!Polecam! Mała wioska, 2 sklepy na
                                  krzyz ale wszyscy sympatyczni, zyczliwi. Plaza kamienista ale jezdzi busik na
                                  plaze do Kutsopi gdzie plaza jest zwirkowo-piaszczysta. Podróz wcale nie jest
                                  meczaca choc trwa ok 24 godzin. Plusem byli przystojni i profesjonalni kierowcy
                                  - pan Hubert i Bogus! W maju tego roku bylam w Budapeszcie, ktory takze goraco
                                  polecam. Przewodnikiem byl oczywiscie pan Rysio - najlepszy przewodnik jakiego
                                  poznalam do tej pory!! Tak wiec do Budapesztu to tylko z Rysiem! I oczywiscie
                                  znow mielismy mega przystojnego kierowce pana Zbyszka!:)
            • Gość: Marky IP: *.dynamic.chello.pl 14.06.11, 19:35
              tak jak wszedzie
            • Gość: dert IP: 204.45.133.* 20.06.11, 14:13
              normalnie..
              • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 22.07.11, 11:33
                Bardzo cenna informacja - wielkie dzięki!
            • Gość: gosiak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.11, 13:10
              w normie
    • Gość: km60 IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 30.07.08, 11:32
      jadę 7.08. z Tęczą do Budapesztu.Może ktoś był i podzieli się wrażeniami?
      • Gość: Jagoda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.08, 14:31
        Jadę do Kokino Nero w Grecji 5.09.2008 (objazdówka). Jadę tam pierwszy raz, czy ktoś był w tym terminie i może mi powiedzieć jak jest z pogodą i hotelami (Afrodyta, Adonis)??? Jeśli kroś był na podobnej wycieczce proszę o info i spostrzeżenia :) z góry dziękuję
    • Gość: km60 IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 11.08.08, 13:51
      Wycieczka Budapeszt 7.08-10.08.2008.Perfekcyjnie!!!!
      • Gość: grzegorz621008 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.08, 19:50
        mam pytanie czy pilotem do Budapesztu jest pan Rysio
        • Gość: km60 IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 13.08.08, 09:56
          Tak.Pan Ryszard to esencja imprezy.Polecam.
    • Gość: klient biura IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.08, 22:14
      Byłem z żoną w tym roku w Nei Pori z tym biurem. Podróż autokarem niestety nie jest krótka i trzeba się przygotować na dwudziesto-kilku godzinną męczarnie. Autokar w porządku, ale nie jakiś lux. W tamta strone był lepszy z powrotem gorszy. W obudwu coś tam skrzypiało tu i ówdzie. Mogliby dać jakieś lepsze autokary, ale tymi co były dojechaliśmy i myślę, że mogliśmy trafić gorzej. Kierowcy dobrzy i nie można się niczego doczepiać. Mieszkaliśmy w pensjonacie Andromachi. Pensjonat ogólnie dobry, ale ma małe drobne braki. W lazienkach cuchnie i śmierdzi prawie cały czas. Półka pod lustrem w łaziece spada kiedy chce. Wyposażenie pokoju marne. Jedna szafa, dwa łóżka (jedno podwójne), jakaś JEDNA nocna szafka i tyle. Na balkonie stół i krzesła. Do tego szafka w kąciku kuchennym i lodówka. Naczynia były: sztućce, talerze i garnki. Z reguły każde z innego kompletu. Myśmy z Polski przywieżli sztućce i żałowałem, że nie wzieliśmy talerzy i garnuszków. Bardziej czułbym się komfortowo. Mieszkaliśmy w dwójkę i pojedyncze łóżko wykorzystywaliśmy na podręczny stolik. Plusem mieszkania w Andromachi jest ładny widok z okna na góry, Oczywiście jeżeli jest się zakwaterowanym w pokoju z dobrej strony. W przeciwnym wypadku ma się widok na sąsiada i na niewykończony budynek obok, w którym mieszkali jacys murzyni - sprzedawcy pamiątek na plaży. Do plazy jest około 250-300 metrów. Jest to budynek na ulicy najbardziej oddalonej od plazy. Podobno pensjonat Maria jest zdecydowanie lepszy. Jak masz wybór - mieszkaj tylko w MARII. Tam ponoc jest klima, tv i lepsze mebelki, a różnica wynosi tylko 20-30 zł za wczasy na osobe. Miasteczko ładne, ma piaszczyste plaże, ogólnie polecam, ale tylko ten drugi pensjonat. Rezydentką jest pani Basia, która pracuje jednoczesnie w biurze podróży Evitours, dzieki temu nagania tam sobie klientów. Byliśmy na dwóch wycieczkach z tym biurem i spoko. Nie było jakiegoś dziadstwa. W wycieczce na Meteory powinno byc więcej czasu na zdjęcia innych klasztorów. Ogólnie jak się jedzie w czwórkę to chyba lepiej pożyczyc samochód i samemu jechac na te meteory i inne wycieczki. Taniej to wychodzi. Oczywiście trzeba wczesniej popytac o trase, sprawdzic w necie co i jak. Ta Basia to taka lekka cwaniara, ogólnie przywita i pożegna i tyle. Dąży do tego, aby jej nie przeszkadzać i nie zawracac głowy. Jedyny plus to to, że zna grecki i gdyby trzeba było coś poważnego załatwić np. szpital, tłumaczenie lekarzy itp. to byłoby lepiej. Byłem kiedyś w chorwacji i rezydent tam nie znal chorwackiego. Dogadywał się z nimi tak jak wszyscy słowianie. Przy powaznych problemach nie jest to bezpieczne. Wniosek jeden. Jedz do Nei Pori. Wybierz pensjonat Maria. Skorzystaj z opcji dojazd własny i postaraj się kupic bilety lotnicze do Salonik. Stamtąd jest pociąg w cenie 3,80 E do Nei Pori. Z urlopu wrócisz mniej zmeczony podróżą. Jeżeli jedziesz autokarem, zostaw sobie dwa trzy dni na dojcie do siebie po podróży.
      • Gość: lolitka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.08, 10:22
        ja byłam w tym roku w Nei ori właśnie w Marii i jest bardzo ale to
        bardzo zadowolona. Szczerze mówiąc podróż nie była w cale taka
        męcząca tam jechaliśmy ok. 25 godzina a spowrotem tylko 22!!
        autobusy nawet ok! wybraliśmy Marie i chyba był to strzał w 10!
        bylismy mile zaskoczeni jak zobaczyliśmy tv z satlitą w pokoju (niee
        było to wpisane do wyosazenia). pokoje czyste, kuchnia dobra, do
        łazienki też nie mam zastrzeżeń.
        • Gość: Mariola IP: *.adsl.inetia.pl 18.08.09, 18:54
          Proszę o więcej info, bo jadę do Marii we wrześniu.
      • Gość: kiero IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.09, 23:29
        Jaja sobie robisz?
        25 godz podróży to dużo???
        popatrz na kierowców my pracujemy w systemie 6/1 6 tyg w pracy i 1
        tyd wolnego i tak od marca do pazdziernika
        ciśniemy do gr 26 godz tam,5 godz postoju i 25 godz do polski
        Przyjezdzamy do polski o 19 a o 5 jedziemy spowrotem do gr ile bys
        takich kursów wytrzymal?
        Pozatym że cos tam skrzypiało w autokarze to tak miało być chciesz
        płacić 500zł i mieć roczny autokar??? człowieku taki sprzęt kosztuje
        ponad 1 mln zł to musi kilka lat pojezdzić zeby sie zwrócić. ehhh
        • Gość: Mariola IP: *.adsl.inetia.pl 27.08.09, 16:07
          Ja szanuję waszą pracę, bo mam też 2 kierowców w domu. Chciałabym
          dojechać i wrócić bezpiecznie.
          Jadę w tym roku we wrześniu do Nei Pori do Marii i chciałabym jakieś
          wskazówki co do wyjazdu. Pozdrawiam
          Mariola
        • Gość: janina IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 09.01.10, 20:28
          byłam w Velice , w dniach 16-28.09.2009r. dojazd podobnie trwał.Kierowcy
          pogodni,kompetentni i bez problemów. W willi było całkiem dobrze ,nas było już
          niewielu i było super.Spokojni ludzie i mało turystów na plaży.Pogoda nie upalna
          i co więcej chcieć za te pieniądze. Ludzie opamiętajcie się!!!!
      • Gość: MSZ IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 05.08.12, 21:47
        Szkoda, że nie wzięliście sobie jeszcze Rosenthala. Matko, jadą za 1,5 tys i wymagają cudów. Półka im spadała. Tacy ludzie potrafią zepsuć urlop innym. mam nadzieję, że nigdy się nie spotkamy. (Dżizys. Zabrali sztućce z Polski. Normalnie, nie wierzę!)
    • Gość: czarodziejka IP: *.gprs.plus.pl 30.11.08, 19:46
      Ja byłam z Tęczy w Pradze i Berlinie. Z obu wycieczek byłam bardzo
      zadowolona. Świetna organizacja, bardzo dużo zwiedzania, miłe i
      kompetentne panie pilotki Kasia i Ania. Tak wiec te imprezy moge
      szczerze polecić. Mam pytanie czy ktoś był z tym biurem w Paryżu?
      Proszę o opinie.
      • Gość: lights IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.09, 22:00
        byłam na wycieczce Paryż i zamki nad Loarą w 2006. Było świetnie! Pilotka, pani
        Lidia super kompetentna, zna Paryż jak własną kieszeń. Zorganizowała wszystko
        tak, abyśmy zdążyli na czas. Plan jest napięty i nie ma zbyt dużo wolnego czasu.
        Można jednak kosztem snu wybrać się na Montmartre po męczącym dniu ;) Hotel w
        Paryżu, w którym byliśmy zakwaterowani na dwa ostatnie noclegi, leży bardzo
        blisko bazyliki Sacre-Coeur. Nie wiem czy jest sens opisywać autokar, bo za
        każdym razem pewnie jedzie inny, nasz w każdym razie się nie zepsuł, wideo
        działało, mikrofon pilota też, siedzenia były wygodne, nawet nie była potrzebna
        poduszka pod kark, aby zasnąć. polecam Paryż!
    • Gość: podróżnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.09, 21:42
      pani Halinka to chyab właściciel tego biura :) POZDRAWIAMY
    • 09.05.09, 17:09
      Witam był ktoś moze z Tęczą w Grecji miejscowość olimpic beach hotel Europa?? wybieram się tam w tym roku i jestem ciekawa czy tez cieszy się dobra opinią??? pozdrawiam
    • Gość: Bogda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.09, 13:11
      Z Tęczą byliśmy w Grecji w Kokino Nero na pobyt.-
      objazdowej.Wróciliśmy zachwyceni!! Mnóstwo zwiedzania,warunki w
      apartamencie Adonis całkiem przyzwoite.(za te pieniążki)Nasza
      opiekunka p.Magda bardzo sympatyczna i pomocna w każdej sytuacji.W
      ubiegłym roku byliśmy z Tęczą w Wiedniu-również zadowoleni.Szczerze
      więc polecam biuro podróży Tęcza.A do Grecji napewno przyjedziemy
      jeszcze na wczasy i to z biurem Tęcza.Pozdrawiam
      • Gość: lektor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.10, 12:32
        Pani Małgosia chyba:)
    • Gość: grahe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 13:10
      Właśnie wróciliśmy z wycieczki do Paryża organizowanej przez to biuro i polecam
      gorąco. Świetna pilotka, która ma bardzo bogatą wiedzę i bardzo umiejętnie ją
      przekazała.Wyjazd świetnie zorganizowany i rzeczywiście nie ma się do czego
      przyczepić chyba, że ktoś oczekuje super luksusów to musi wykupić dużo droższą
      wycieczkę! Pozdrawiam!
    • Gość: Rafi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.09, 11:48
      Ja też się wybieram z tym biurem do Nei Pori- willa Maria - i chciałbym poznać
      opinię na temat biura i apartamentu.
      • Gość: jola IP: 193.108.194.* 29.06.09, 16:24
        ja jadę do Kutsupii, slyszalam wiele dobrego o tym biurze, ale
        chcialabym się dowiedzieć coś więcej o samej miejscowości i
        warunkach plażowania itd
    • Gość: Iwona i Jacek IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 20.07.09, 17:53
      WŁaśnie wróciliśmy z wycieczki z Paryża. Jesteśmy zachwyceni. Wszystko zgodne z opisem w informatorze, hotel bez zarzutów, pilotka Pani Lidia Nawrocka wspaniała, posiadająca ogromną wiedzę i poczucie humoru, plan zwiedzania doskonale zorganizowany, autokar porządny, kierowcy doświadczeni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i gorąco polecamy biuro podróży TĘCZA !!!
    • Gość: ewa IP: *.cust.tele2.pl 22.07.09, 22:53
      Ja pamietam jak w 2007r.Chciałam jechać do Włoch i w jednej wyciczce
      chciałam zobaczyc jak najwiecej i najtaniej od Wenecji po Capri.Po
      selekcji zostały mi 2 biura.Almatur i Tęcza.Miały prawie identyczny
      program i odpowiedni termin tylko Tęcza nie miała w Rzymie Muzeów
      Watykańskich i to przeważyło na korzyśc Capri Tour z Almaturu.Ale co
      ciekawe przez prawie całą drogę spotykaliśmy się z autobusem z Tęczy
      w tych samych miejscach,rozmawialiśmy z osobami z tamtej
      wycieczki.Mówili,że są bardzo zadowoleni tak samo jak i my
      zresztą.Tylko autobus z Tęczy był zapełniony w 3/4 a nasz
      pełniuteńki i tamci mogli wyciągnąć się podczas tych 2 nocy w
      autobusie pojedynczo na 2 siedzeniach.Zawsze coś
      • Gość: isia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.09, 13:47
        Czy był może ktoś w Olimpic Beach w hotelu Europa? Jeśli tak to bardzo proszę o
        opinie :)
        • Gość: Inga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.09, 18:33
          Interesuje mnie bardzo wycieczka do Szwajcarii organizowana przez to
          biuro. Bardzo chciałabym się wybrać w przyszłym roku na tą
          wycieczkę. Czy był ktoś z Was w Szwajcarii z biurem Tęcza?
          • Gość: bs IP: *.chello.pl 14.09.09, 20:13
            Tam nie byłem . Za to Budapeszt był ok. Biuro godne zaufania !!!.
            • 14.09.09, 21:24
              tecza.pl/forum/viewtopic.php?
              f=2&t=74&sid=7a0c86da900e2f947fbded0a63a2fe23
              Zobacz tu:)
              • 14.09.09, 21:26
                tecza.pl/forum/viewforum.php?f=2&st=0&sk=t&sd=d&start=0
                Jeszcze raz ,jeden z wątków o szwajcari z Tęczą.
              • Gość: Mariola IP: 77.255.11.* 26.09.09, 22:31
                Właśnie wróciłam z Nei Pori w Grecji, gorąco polecam!!!!!!!!!!
                Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu.
                Byliśmy w Marii, warunki superowe, rezydentki ( jak rodzina), wogóle
                suuuuperow!!!!!!!!!!!!
                • Gość: Janina IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 09.10.09, 22:17
                  ja byłam w Velice i też było super.Polecam , niedrogo, podróż OK .Zabrać sobie
                  żywność z kraju i wypoczywać.
          • Gość: Kula IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 08.12.09, 21:43
            Byłem w Szwajcarii z Tęczą. Wycieczka godna polecenia, program
            zrealizowany. Bardzo wiele zależy od pogody, zwłaszcza gdy jest się
            w górach lub odbywa rejs.
    • Gość: XYZ IP: *.chello.pl 10.10.09, 08:21
      Jak widać, Tęcza stosuje niezgodne z prawem praktyki za które ukarał
      ją UOKIK.
      • 12.10.09, 20:30
        O jakich praktykach piszesz?
        --
        www.youtube.com/watch?v=QsXQephQEQU
        • Gość: portalu IP: *.220.117.255.dsl.dynamic.eranet.pl 01.05.10, 11:16
          Decyzja UOKIK Nr RKT - 23/2009 po przeprowadzeniu postępowania przeciwko Biuru Podróży „Tęcza”
          • Gość: Globusy IP: *.dobrafirma.com 23.01.11, 10:33
            To chyba konkurencja podkłada kłody ''Tęczy'',ale stali klienci wiedzą że to biuro jest OK!!! Nie z nami te numery!;)
    • Gość: grahe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.09, 22:28
      Byliśmy z Tęczą w Grecji,Paryżu, Hiszpanii i jesteśmy bardzo
      zadowoleni. Jeśli ktoś jedzie aby się czegoś dowiedzieć i słucha
      przewodnika oraz stosuje się do jego propozycji oraz za podaną cenę
      nie szuka luksusów to bardzo polecam! Choć co do luksusów bardzo
      pozytywnie nas zaskoczyli z wyjazdem do Hiszpani - hotele bardzo
      fajne i jedzenie super. Ogólnie polecamy! Jeśli jednak jest ktoś
      upierdliwy i za te ceny wymaga luksusów to odradzamy!
    • 12.01.10, 11:41
      ja równiez byłam z tęczą na kiku-dniowej wycieczce w Budapeszcie
      polecam!!! wszcystko świetnie zorganizowane, opieka ok i jedzonko
      też!!
      • Gość: Marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.10, 09:13
        W tym roku wybieramy się na wycieczkę na Litwę./z Tęczą/ Czy ktoś
        mógłby podzielić się wrażeniami.Gdzie np.można wymienić lity,bo w
        kantorach nie ma.Pozdrawiam i czekam na odpowiedz..
        • Gość: Ala IP: 89.107.158.* 08.04.10, 23:00
          Byłam z "Tęczą" na 2 wycieczkach objazdowych (Paryż i Nadrenia) i byłam bardzo
          zadowolona. Zawsze dobra organizacja i dobrze przygotowane przewodniczki.
          Na Litwie byłam z innego biura ;lity kupowaliśmy na postoju w Sejnach. Tam każdy
          kantor sprzedaje lity.W samym Wilnie można kupić lity w banku
          Miłej wycieczki życzę; Litwa jest urocza.
          • Gość: mala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.10, 10:16
            Czy ktos może podzielić sie swoimi wrazeniami z wycieczki do Paryża?
            • Gość: globusy IP: *.dobrafirma.com 01.05.10, 10:58
              Witamy!My byliśmy pierwszy raz z ''Tęczą'' w Budapeszcie i Szentendre w 2004r.z
              panem Rysiem-było super!Potem były wakacje w Grecji-Stomio w
              2006r-rewelacja,super wakacje i wspaniałe wycieczki.W roku 2007 byliśmy Praga i
              Kutna Hora,następnie w 2008r byliśmy na Wiedeń i Morawski kras...Wspaniałe biuro
              z super organizacją!!!W tym roku z nimi planujemy Ukrainę,Litwę lub Czeskie
              zamki-zobaczymy,na pewno z Tęczą bo to super biuro!;)
              • Gość: Marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.10, 14:57
                Całkowicie podzielam tę opinię!Niedawno wrócilismy z wycieczki na
                Litwę.Było super!Wycieczka świetnie zorganizowana.Bardzo sympatczna
                pilotka p.Róża i świetna przewodniczka po Wilnie-Litwinka
                p.Jagoda.Naszą opinię podzielało 100% wycieczkowiczów.Polecamy Litwę
                z tym biurem.Pozdrawiam
                • Gość: globusy IP: *.dobrafirma.com 11.05.10, 17:45
                  Jedziemy na początku czerwca na Ukrainę-Lwów i Kamieniec Podolski,może jedzie
                  ktoś z nami?;)
                • Gość: globusy IP: *.dobrafirma.com 11.05.10, 17:49
                  Jedziemy na początku czerwca na Ukrainę-Lwów i Kamieniec Podolski,jedzie ktoś z
                  nami w tym terminie?;)
                • Gość: turysta IP: *.sitel.net.pl 25.07.11, 14:51
                  Wątpliwa jakość usług biura podróży Tęcza z Bielska-Białej
                  To biuro podróży dużo oferuje, ale realizuje mało.
                  Sam sprawdziłem w czasie wycieczki na Litwę (trasa: Wilno-Kowno-Kiejdany-Troki-Druskienniki).

1. W drugim dniu od każdego uczestnika wycieczki zebrano kwotę w wysokości 100 Lt, a pilotka uprzedziła, że na koniec wycieczki w ostatnim dniu rozliczy się z nami. Kwota ta miała pokryć koszty wstępów do obiektów wyszczególnionych w programie. Tymczasem 20 minut później po przyjeździe do miejscowości Gruty (miejsce wyszczególnione w programie wycieczki) pilotka – pani Róża – powiedziała nam, że za wstęp do Muzeum Pomników Socjalizmu musimy zapłacić z własnej kieszeni (aktualna cena w kasie muzeum: osoba dorosła 20 Lt, dzieci i młodzież 10 Lt). Część osób zatem nie weszła do tego muzeum.
                  2. Park w Druskiennikach zwiedzaliśmy dwa razy. Najpierw gdy szliśmy na przystań, aby odbyć rejs po rzece Niemen. Po rejsie cofnęliśmy się z powrotem do Druskiennik. Tu dostaliśmy czas wolny.
                  3. Program oferowany przez biura podróży zawierał „zwiedzanie miast z miejscowymi przewodnikami”. W Druskiennikach miejscowego przewodnika nie było. Pilotka powiedziała tylko, co można tam zwiedzić na własną rękę, gdyby ktoś miał taką ochotę. Chyba pilotka nie wiedziała, co z nami robić.
                  4. W programie na 2 dzień czytamy: „Wieczorny wyjazd na Górę Trzech Krzyży i Górę Giedymina”. Jeszcze w Druskiennikach pilotka powiedziała nam, że ten punkt programu nie zostanie zrealizowany, gdyż kierowcy muszą mieć przerwę. Na górę Trzech Krzyży weszliśmy w 4 dniu, ale Góra Giedymina została całkowicie pominięta.
                  5. W 2 dniu do hotelu przyjechaliśmy w godzinach popołudniowych. Tu po prawie dwóch dniach w trasie najpierw podano nam obiadokolację, a dopiero potem rozdano klucze do pokojów. Dla zmęczonego turysty lepsza byłaby kolejność odwrotna, aby przed kolacją można było chociaż umyć ręce, czy skorzystać z toalety.
                  6. Jedzenie w hotelu – bardzo przeciętne.
                  7. W tym 2 dniu także w Wilnie nie było przewodnika. A szkoda. Po południu była piękna, słoneczna pogoda i przez kilka godzin do wieczora można było zwiedzić część miasta. Powiedziano nam, abyśmy zwiedzali sami.
                  8. Z miejscowym przewodnikiem spotkaliśmy się dopiero w 3 dniu.
                  9. W 3 dniu nie zwiedziliśmy wyszczególnionego w programie Muzeum Kiejdańskiego (koszt wstępu osoby dorosłej 4Lt).
                  10. W 4 dniu nie zwiedziliśmy Górnego Zamku (wyszczególnione w programie) ani Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie (koszt wstępu dla osoby dorosłej 5Lt). Ten uniwersytet zobaczyliśmy w dniu 5, ale wprowadzono nas tylko na wewnętrzny dziedziniec – Dziedziniec Wielki. Nie zwiedzaliśmy żadnych wnętrz.
                  11. W programie na 5 dzień czytamy: „Zwiedzanie miasta Trok – m. in. świątyni karaimskiej. Tej świątyni też nie zwiedziliśmy.
                  12. W 5 dniu zawieziono nas na Cmentarz Rossa – tu jednak tylko na grób matki J. Piłsudskiego. Cmentarza nie zwiedziliśmy, co tłumaczono brakiem czasu i złą pogodą – mżawką.
                  13. Pilotka zaproponowała nam wykupienie obiadokolacji w restauracji Morena tuż przy granicy polsko-litewskiej. Do wyboru były 3 opcje dań. To dobrze. Jednak forma zbierania zamówień – karygodna. Przez cały autobus przesłana była lista uczestników, na której każdy zaznaczał wybrane danie. Na tej liście znajdowały się wszystkie dane osobowe uczestników wycieczki – imiona i nazwiska, daty urodzenia, dokładne adresy zamieszkania.
                  14. Na zakończenie wycieczki pilotka nie była chętna do rozliczenia kwot, które zostały ze wstępów z uczestnikami wycieczki. Uczestnicy musieli się dopiero upomnieć i wyliczyć, że zwroty powinny być. Licząc pieniądze, myliła się. Aby mogła oddać nam pieniądze, z trasy musieliśmy zawrócić na granicę do kantoru, aby mogła rozmienić pieniądze, których wcześniej nie przygotowała. Ostatecznie każda osoba dorosła dostała 10 zł polskich zwrotu. Jeśli policzyć miejsca, których nie zwiedziliśmy, rachunek jest prosty: zwrot powinien być większy.

To nie tylko moja opinia – wiele osób było niezadowolonych.

Wniosek: w czasie podróży sprawdzajcie w kasach koszty wstępów do poszczególnych obiektów i sumujcie kwoty – liczcie swoje pieniądze!

A przed wybraniem tego biura podróży warto się zastanowić, jeśli naprawdę chcecie coś pozwiedzać. Są przecież inne biura – profesjonalne (też sprawdziłem, bo dużo podróżuję).

A dobre strony wycieczki?
                  - sympatyczna przewodniczka z Wilna – Jadwiga;
                  - kompetentni kierowcy;
                  - piękno Litwy.
                  • Gość: ~assanti IP: 31.134.48.* 25.07.11, 18:41
                    W niedziele wróciłam z cała rodzina z Paryża. Polecam każdemu taka wycieczkę. Wygodne hotele, dobre jedzenie, bardzo miła, konkretna i pomocna przewodniczka Marta, baaaaardzo cierpliwi kierowcy. Program zrealizowany w całości, a nawet ponad, ponieważ odwiedziliśmy i zobaczyliśmy dużo więcej miejsc niż w programie. Ceny do muzeów nieraz niższe niż w katalogu. W samym Paryżu zaprzyjaźniona knajpka u Gigi`ego, gdzie można smacznie zjeść. A perfumy Fragonarda nie umywają się do perfum kupowanych w polskich sklepach. Serdecznie polecam!!!
                    • 26.07.11, 13:14
                      Dzieki serdeczne za informacje! Ja właśnie szykuję sie do wyjazdu :-)
                      • Gość: uczestnik wyjazdu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.14, 21:03
                        Byłem na wycieczce w Toskanii - 2014 . To była jakaś porażka : pokoje bardzo ... bardzo zimne i brudne , jedzenie - wyobraźcie sobie na śniadanie jeden plasterek szynki i jeden plasterek sera żółtego i koniec , o kawę trzeba było się prosić , włosi bardzo nieuprzejmi . Przewodnik - przeważnie nie zorientowany , zostawiający uczestników w autokarze a z częścią grupy szedł na zwiedzanie , a potem nie odbierał telefonów od pozostałych , chyba się bał , że będzie płacił za rozmowy ( służbowego chyba nie miał ) . Poza tym nie zobaczyliśmy wszystkich punktów wycieczki , gdyż niby było za mało czasu - a nadmienię , że autokar był taki , że nie chciał zapalić i zdarzało się , że wyjeżdżaliśmy z opóźnieniem ( może dlatego nie było czasu ) . Ogółem masakra - nie polecam . Ja osobiście mam dość TECZY .
                        • Gość: eluska1960 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.14, 18:55
                          Co to za bzdury. Wróciliśmy z wycieczki do Toskanii weekend czerwcowy z biurem Tecza super impteza. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Doskonały wygodny autokar, Kompetentny pilot pan Antoni - kopalnia wiedzy nikt się nie zgubił choc grupa liczna 54 osoby. Program napięty ale przecież to wycieczka a nie wczasy. Wielkie dzięki za wszystko Tęczo, czekamy na następne imprezy. Macie w nas stałych klientów mimo że z daleka - około 200 km. Odpowiem na wszystkie pytania
                          Pozdrawiam Elżbieta
              • Gość: agat IP: 150.127.225.* 14.05.10, 15:50
                Jade z tym biurem pierwszy raz w lipcu do Grecji. Mam jednak obawy
                ze wzgledu na obecna sytuacje polityczna i tym, co sie w Grecji
                dzieje. Jestem troche zawieszona pomiedzy decyzja - jechac czy nie
                jechac. Czy jest ktos, kto rowniez ma rezerwacje w okresie
                wakacyjnym i wacha sie, co do decyzji? Prosze o komentarze.
                • Gość: ewa IP: *.c201.msk.pl 16.05.10, 12:04
                  miałam rezerwację na wyspę.dojazd autokarem a potem
                  promem.Zrezygnowałam,bo nie potrafię spokojnie wyobrazić sobie
                  sytuacji,że po 26-28 godzinach spędzonych w autokarze dojeżdżam do
                  przeprawy promowej a tam STRAJK (np.24 godzinny)To było
                  przeważające w mojej decyzji.Ale na podróż tylko na riwiere chyba
                  bym się zdecydowała
                  • Gość: globusy IP: *.dobrafirma.com 16.05.10, 14:23
                    Witam!Ja bym chętnie pojechał znowu do Grecji.Tam gdzie są pensjonaty i hotel
                    Vlassis,wszystkie położone w małych miejscowościach i wioskach,które są
                    prowadzone przez rodziny do których jest to często cały ich dochód,tak samo
                    tawerny i sklepiki.Oni nie pozwolą żeby stracic swój dochód i stracic swoich
                    gości,turystów.A potrafią oni naprawdę bardzo ciepło i miło ugościc.My bardzo
                    miło wspominamy Greckie Stomio i hotelik Vlassis,myślimy jeszcze o powrocie w te
                    strony,może Nei Pori...Polecamy i miłych wakacji życzymy;)
                • Gość: duszek IP: 79.139.0.* 21.05.10, 08:33
                  jade z zona na poczatku czerwca.boo bylem z tecza w ubieglym roku.
                  biuro solidne,zakwaterowanie ok. nie obawiam sie tego co sie dzieje w
                  grecji.. to ich sprawa. dla nas polakow sa bardzo zyczliwi/w
                  przeciwienstwie dla niemcow/ i napewno zrobia wszystko abysmy dobrze
                  sie czuli. duzym +sem jest rezydentka greckiego biura podrozy -polka-
                  bardzo konkretna i zyczliwa osoba.. Milego pobytu..
                • Gość: chmurka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.12, 12:20
                  serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę na Litwę biuru Tęcza. Najserdeczniejsze pozdrowienia dla wspaniałej pani przewodnik Róży.dziękujemy też kierowcom p.Andrzejowi i p. łukaszowi.do zobaczenia
    • Gość: snaki IP: *.chello.pl 17.05.10, 11:49
      Zdecydowanie nie polecam...Pojechałyśmy hm pozytywne
      komentarze...czeskie zamki nie nie!! Kierowca nie wiedział gdzie
      jechać...zero orientacji gubiliśmy się ciągle na pytanie ile jeszcze
      burczał niewiem...ale zawsze mozna było posłuchać białego misia jak
      ktos lubi...pilotka znająca język czeski komunikowała się w języku
      polskim...w zamkach ciagle poprawiali ją ludzie hitem był w jej
      tłumaczeniu klasycystyczny...hm co to za język.każdy z nas radził
      sobie sam cóż to tylko Czechy..autokar był koszmarem....w
      towarzystwie ...takim siedziałam zaraz za pilotką z uczącą się
      dziewczynką.../hm nie wypowiedziała a ni słowa do ludzi...ale zabawa
      na przodzie przednia...brbr..nigdy więcej..wszystko zależy od pilota
      czeskich zamków nie polecam...!
      • Gość: globusy IP: *.dobrafirma.com 17.05.10, 21:47
        Hmm...czeskie zamki,myślę że mieliście pecha z nieodpowiednio wyszkoloną młodą
        pilotką,do tego kiepscy kierowcy...Przeżyliśmy podobną historię z biurem ''Rego
        Bis'' w drodze do Bułgarii-masakra!Młoda świeżo 'upieczona' pilotka,nie radziła
        sobie,autokar z zapchaną toaletą,z powrotem to samo-tyle godzin!!!My do te pory
        mieliśmy z ''Tęczą'' bardzo fajnych pilotów,doświadczonych i jak na razie
        wszystkie wyjazdy z nimi były super.Przed nami kolejny,piąty wyjazd z nimi,jak
        będzie,zobaczymy;)Pozdrawiamy!
        • Gość: globusy IP: *.dobrafirma.com 08.06.10, 11:16
          Właśnie wróciliśmy z kolejnej wycieczki której organizatorem było nasze ulubione
          bp"Tęcza"-było wspaniale!Tym razem wybraliśmy podróż na
          Ukrainę-Lwów,Chocim,Kamieniec Podolski...naprawdę warto zobaczyc te piękne i
          historyczne miejsca-gorąco polecamy!Organizacja imprezy stała na wysokim
          poziomie-punktualnie,rzetelnie,fajna pilotka i przewodniczka,autokar
          wygodny,kierowcy doświadczeni i odpowiedzialni,hotele naprawdę bardzo
          fajne,wyżywienie ok.Polecamy Tęczę!
      • Gość: ralistka IP: *.icpnet.pl 17.05.10, 21:55
        "wszystko zależy od pilota
        czeskich zamków nie polecam"--zastanów się co napisałaś.
        Jeśli wszystko zalezy od pilota, to niby dlaczego nie polecasz czeskich zamków?A
        może konkretnego pilota nie polecasz?
        To tez nie tak ,pojedzie na druga ,trzecią wycieczkę i nabierze wprawy.Ty tez
        nie byłas w swoim fachu alfa i omega od pocżatku.Czyż nie tak?
        • Gość: globusy IP: *.dobrafirma.com 18.05.10, 09:19
          A Czechy to wspaniały kraj,a zamki i miejsca które zwiedza się podczas tej
          wycieczki są na pewno warte zobaczenia.;)
          • Gość: ania t IP: 91.215.33.* 03.06.10, 05:49
            ja byłam na Czeskich Zamkach i było wspaniale pilotem był Wojtek, perfekcyjny.
            • Gość: ania t IP: 91.215.33.* 03.06.10, 05:55
              dwa lata temu byłam w Stomio w Grecji. Urocze miejsce. Polecam.
              • Gość: globusy IP: *.dobrafirma.com 08.06.10, 15:13
                Piąty wyjazd z biurem ''tęcza''tym razem Ukraina-Lwów,Kamieniec Podolski i znowu
                wszystko bardzo fajnie zorganizowane i super pilotka!Hotele również bardzo miło
                nas zaskoczyły 3*-bardzo dobry standard.Polecamy po raz kolejny biuro oraz
                Ukrainę!!! ;)
    • Gość: kaśka IP: *.tktelekom.pl 20.06.10, 13:46
      wczoraj wróciłam z Grecji ......było kosmicznie piękna plaża,ciepłe
      morze,cudne widoki na Olimp i ruiny zamku w
      Platamonas.....jedwabiste rezydentki polecam każdemu to biuro bo nie
      moge napisać o ani jednej rzeczy ,która by mi się nie podobała.....
      • Gość: Marcia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 01.07.10, 21:01
        Był ktoś może z biurem podróży Tęcza we Francji na wycieczce Paryż Luwr Wersal.Bardzo prosiłabym o opis wycieczki i opinie.
      • Gość: buldar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.10, 11:42
        W którym z hoteli w Nei Pori byłaś?
      • Gość: aga IP: 46.113.175.* 15.01.11, 12:08
        witam
        jeżeli wchodzisz jeszcze na to forum to mam kilka pytań,jak możesz a może ktoś inny się włączy) to napisz tu lub na mojego e-maila (ciample@o2.pl)
        chciałabym się dowiedzieć możliwie jak najwięcej na temat wczasów w nei pori warunków, cen ,gdzie zjeść, co zabrać ,gdzie się pobawić czy da się wytrzymać na początku lipca tzn jakie temp.
        proszę o możliwie jak najobszerniejsze informacje może polecacie jakieś konkretne sklepiki i tawerny czy dzieci mają tam jakieś rozrywki?a może ktoś był w villi filio a może ktoś się wybiera od 01,07,2011? pozdrawiam i proszę o info.
        • 09.04.14, 14:24
          i jak po wczasach w villa filio? ja w tym roku jade i szukam opisów....
    • Gość: ola IP: *.static.akk.net.pl 20.06.10, 19:52
      jadę w tym roku z Teczą na objazdówkę do włoch? Mam pytanie
      praktyczne. W ofercie we Florencji i w Wenecji jest przewidziany
      czas wolny. Czy w innych miastach również każdy bedzie miał chwilę
      dla siebie?
      • Gość: zbig IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.10, 22:01
        wróciłem z wycieczki do włoch. była to objazdówka. biuro i obsługa
        spisali się na medal. wszystko się udało wg. planu. biuro godne
        polecenia, czas wolny był w kazdym mieście choć nie za wiele.
      • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.10, 20:42
        właśnie z takiej objazdówki wróciłem ( 17 - 25 lipca)więc pytam:
        byliśmy razem?
    • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.10, 20:40
      w grecji trafił się nam pan Kamil Jaworski, człowiek o niezwykle
      szerokiej wiedzy na temat krajów przez które jechaliśmy. niestety
      nie mogę go namierzyć nigdzie w internecie. był to pilot wycieczek
      fakultatywnych. spotkać kogoś takiego to jak złapać pana Boga za nogi
      • Gość: agat IP: 150.127.225.* 02.08.10, 12:17
        Wrocilam w zeszlym tygodniu z Nei Pori w Grecji. Grecja wiadomo -
        historia otacza wszedzie, morze wspaniale, plaza cudowna. Podroz w
        obie strony do wytrzymania. Generalnie wszystko ok, ale.... W willi
        Filio bardzo niemila wlascicielka, ktora kompletnie nie nadawala sie
        do rozmow, natomiast panie rezydentki pomimo ciaglych prosb o
        interwencje i obietnic z ich strony nie pomogly zbyt wiele.
        Niektorzy mieli wrecz wrazenie, ze sa traktowani jak upierdliwe
        muchy, a im blizej konca turnusu tym bardziej. Odnioslam wrazenie,
        biuro tecza chyba nie dokonca wie, co sie tam na miejscu dzieje -
        panstwo w panstwie. Obie rezydentki w sumie przemile osoby, wesole,
        chetne do rozmowy i potrafia niezle zagadac, jednak niestety nie
        tylko o to chodzi.
        Troche mi szkoda, bo naprawde jechalam z calkowicie pozytywnym
        nastawieniem, po wielu cieplych uwagach od osob, ktore juz
        wyjezdzaly z biurem tecza, szkoda ze organizacja na miejscu troche
        nie pasuje do reszty.
        pozdrawiam i zycze tylko milych wrazen
      • Gość: cadale IP: 62.74.99.* 02.08.10, 18:46
        znam jego namiary: kamil.guide@gmail.com
        • Gość: TURYSTKA Z KRAKOWA IP: *.dynamic.chello.pl 09.02.11, 12:03
          Witam
          Ja rowniez bedec z grecjii trafilam na pana Kamila Jaworskiego
          Jest on zdecydowanie najbardziej kompetetnym przewodnikiem z jakim mialam do czynienia jako uczestniczka roznych wyjazdow
          Czy podany email: kamil.guide@gmail.com należy wlasnie do pana Kamila Jaworskiego?
          Dziekuje za inf
      • 02.08.10, 21:18
        znam jego namiary: kamil.guide@gmail.com
      • Gość: kolanko IP: 77.236.26.* 21.09.10, 17:49
        tak się składa, ze dziś wrócilismy z Grecji z 'objazdówki' i panem Kamilem się rozczarowalismy. Owszem, wiedzę ma, ale te wycieczki to robi 'taśmowo' i ,niestety, na 'odwal się'. Nie ma to nic wspolnego z Tęczą, bo on pracuje dla jakiegos miejscowego biura, ale nie bylismy nim zachwyceni. Biegł sobie do przodu i trzy starsze panie, które zawsze mu towarzyszyly, slyszaly co opowiadał - reszta sie wk**wiała, ze nic nie słyszy...
        Do tego na wycieczkę do Grecji spóźnił się ponad pół godziny - a wyjezdzać mielismy o 1 w nocy - wiec cala ekipa z Kokkino i Nei Pori czekała na niego w środku nocy az sie pojawi - i zamiast przeprosic od razu, czy cos, to on powiedzial, ze przeciez sie umawialimy na 1:30, szkoda tylko, ze wszyscy z dwóch miejscowosci stawili sie na czas! - bez komentarza i tyle

Do tego żarty na poziomie gimnazjalnym...

• Gość: zbig IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.11, 18:19
          nie no nie mogę! kawały miał świetne! a jakie według ciebie są żarty na wyższym poziomie np studenckim??
      • Gość: Dorota Górka IP: *.su.krakow.pl 09.07.14, 13:29
        Jestem zainteresowana zwiedzaniem Toskanii. Pytam czy macie jakąś ciekawą ofertę na przełomie września i pazdziernika? Konieczny przelot samolotem.
    • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.10, 19:55
      Gorąco polecam byłam ze znajomymi w Pradze na 4 dniowej wycieczce i bardzo nam się podobało, dużo zwiedzania ale naprawdę warto:) w przyszłym roku też planujemy wypad z tym biurem :)
      • Gość: Gośc IP: *.tktelekom.pl 16.08.10, 16:48
        Był ktoś może z nimi w Paryżu??
        • Gość: po powrocie IP: 77.236.26.* 21.09.10, 18:19
          Właśnie wrocilismy z Grecji. Kilka uwag:
          a) Biuro podróży - najtanszy wyjazd do Grecji ze wszystkich oferowanych, czyste pokoje, standard niski, ale przyjemnie, kuchenka, łazienka (niezbyt ładna ale dało sie przezyc), za te pieniadze to cud.
          Niestety - autokar mieliśmy okropny - ciasny tak, ze kazdy wyzszy niz 1.50m musial siedziec 'na ukos' - cale szczescie jechalismy krocej niz obiecane 33 godziny ;p do tego wyjechalismy z Bielska ze sporym poslizgiem - poltorej godziny. Mielismy za to ekstra kierowcow ktorzy dobrze, sprawnie i bezpiecznie doprowadzili nas na miejsce i z powrotem.
          Samo biuro - kontakt mailowy żaden, nie odpisali ani raz ale na telefon szlo juz pozalatwiac wszystko. Biuro solidne, choc marketing i client relations im lezy - no ale jaka cena taka obsluga - sa uczciwi, to na pewno.

b) wycieczki objazdowe (prowadzone NIE przez Tęczę) - nie polecam.
          Meteory - zwiedzialismy wlasciwie przez jakies 2-3 godziny, a reszta czasu to byly zakupy, jedzenie, czekanie czekanie czekanie na niewiadomo co. Efekt - caly dzien z głowy a nic wiele nie zobaczylismy ('zwiedzanie' zamku Platamonas to bylo obejscie go dookoła wzdloz murów...)
          Olimp - wjechalismy na taki tarasik widokowy, Olimp za chmurami ale nic na to nie dalo sie poradzic, pojechalismy do Litochoro gdzie pan Kamil zaprowadzil nas kawaleczek wgłąb parku narodowego i powiedzial, ze mamy godzine czasu wolnego - czytaj na powrot do autokaru. Ponudzilismy sie przez ok. 50 minut bo do autokaru dotarlismy w 10. Zwiedzanie starego Panteleimonu to byl tak naprawde spacer do tawerny... Ogolnie wiekszosc czasu na wycieczkach byla poswiecona pseudozakupom i tawernom. Wycieczka na Meteory i na Olimp mogla byc w jednym dniu - jako jedna porządna wycieczka, ale nie denerwowanie ludzi i marnowanie dwóch dni.
          Skiathos rejs statkiem, ktory gorąco polecam, jest super klimat, fajny kapitan Kostas bodajże, jego żona tez spoko, Metaxa w cenie, nauka tanców greckich, pozniej plażowanie na super piaszczystej plazy BAJECZNE widoki. Oczywiscie standardowo pseudozwiedzanie miasteczka i czas wolny we wskazanej tawernie ;P a moglo byc wiecej czasu na plazy. Ogolnie ta wycieczka akurat byla fajna.
          Ateny - wrazenia mieszane. Na poczatek pan Kamil sie spoznil. Pozniej zwiedzanie Akropolu, ktore trwalo niecala godzine i musielismy dodatkowo zaplacic za przewodniczke (o czym niie bylo nigdzie informacji). Przewodniczka g...o robila, tylko gadala caly czas przez komorke zagluszajac to, co mowil pan Kamil - tu akurat powiem, ze wielki plus dla niego bo spisal sie po raz pierwszy na medal, mowil duzo konkretnych rzeczy i tak naprawde mowil sam, zamiast tlumaczyc przewodniczke, ktorej angielski byl, niestety jak wiekszosci Grekow - zenujacy. Pozniej przejscie na miejsce zbiorki i - standardowo - czas wolny - czyli 'jak chcecie to zwiedzajcie to co jeszcze bylo w planie a czego nie zwiedzilismy'. I to akurat była żenada. My poszlismy cos zwiedzic i to byl blad - w drodze powrotnej caly autokar darl sie zeby zatrzymac sie na zakupy przy jakim markecie i nas nie posluchano. Przez godzine jezdzilismy w kolko szukajac jadlodajni polecanej przez pana Kamila, ktory srednio wiedzial, gdzie ona jest - efekt taki, ze dojechalismy do Kokkino/Nei Pori po godzinie 9 wieczor O ŚNIADANIU!!!!

Dodam tez, ze nasza pilotka powinna sie nami bardziej zajmowac, tzn. chociaz sie obejrzec czy wszyscy zdarzyli przejsc przez jezdnie lub zamykac grupe, a nie podazac przodem z Don Kamillo... Bo nieraz musielismy biec za niewielka czescia grupy ktora pieron wie, gdzie poszła za przewodnikiem ktory biegl jak szalony.

Samo Kokkino Nero - - dziura zabita dechami, ZERO rozrywek, calkiem cicho wiec da sie przezyc, sami Polacy i kilku Grekow nieznających obcych jezykow. Mily park nad brzegiem moza, blisko do kamienistej plazy, do połpiaszczystej ale fajnej i bezpiecznej kawalek dalej, ale idzie sie nad brzegiem morza.

SKLEPY - nie ma w nich prawie nic. Nabiał i słodycze sa 2-4 razy drozsze niz w 'sieciowkach' lub Nei Pori, nie ma wedlin oprocz obrzydliwych mielonek w folii, owoce i warzywa wcale nie takie tanie - oprocz arbuzow.
          W piekarni obok 'glownego sklepu spozywczego' pani sprzedajaca oszukuje wiec trzeba dokladnie liczyc ile sie placi.

Za to obiad w tawernie nad brzegiem morza moznabylo zjesc tanio (6 - 10 euro za osobe) i to calkiem smaczny. My chodzilismy do 'niebieskich stolikow' obok tawerny Elena.

Podsumowujac - Tecza jest OK, do nich nic oprocz ciasnego autokaru nie mam.
          Wycieczki Pana Kamila - oprocz Skiathos to raczej warto odpuscic. Objazdowki nie polecam tez osobom, ktore chca odpoczac, ja umieram ze zmeczenia.
          Kokkino Nero - jesli tam sie wybierasz, zrob sobie DUZE zapasy slodyczy, serow i 'sniadaniowych' rzeczy bo tego bedzie wam brakowac.

Pozdrawiam!

• Gość: Grażyna H IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 23:29
            Byliśmy już z tego biura w Grecji tak jak pisałeś niska kwota ale warunki ok. W zeszłym roku w czerwcu byliśmy w Paryżu z pilotką panią Lidią - super pilotka, duża wiedza, którą się z nami dzieliła. We wrześniu zaś byliśmy z pilotem panem Jarkiem w Hiszpanii byliśmy zachwyceni jego poczuciem humoru oraz wielką znajomością tematu. W tym roku pojechaliśmy z biurem podróży Rego Bis do Turcji i to była porażka - nigdy więcej Rego Bisu - wracamy do Tęczy! Pozdrawiam!
            Grażyna H
            • Gość: Globusy IP: *.dobrafirma.com 18.12.10, 11:36
              Witamy!A co było z tym ''Rego bis''?Pytamy bo również przeżyliśmy z nimi niemiłe wspomnienia,autokar z zatkaną toaletą do Bułgarii!Najciekawsze że z powrotem ten sam autokar i ten sam kłopot,potworny smród...Z powrotem ludziom nerwy puściły i musieli kierowcy zrobic z tym porządek na uboczu bo doszło by do linczu na kierowcach ;)My też lubimy naszą sprawdzoną od lat ''Tęcze''z nimi zawsze jest OK!
              • Gość: Aro IP: *.brewet.3s.pl 29.12.10, 11:55
                Witam.Mam zamiar złożyć rezerwacje do Marii co wy na to...wiem,wiem troche tego jest w necie,ale może ktoś nowy...
        • 28.03.11, 08:45
          Wróciłam z Wiednia ,jestem b zadowolona byłam z nimi pierwszy raz i z czystym sumieniem to biuro mogę polecić każdemu.
    • Gość: zibi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.11, 21:32
      byłem w kutsupii (grecja) i na wycieczce we włoszech (objazdówka). biuro tęcza sie stara o klienta i nie ma się do czego przyczepić. grecja była bez wyżywienia i tanio. z kolei we włoszech dają na obiad pieczeń grubości plastra od szynki, ale to nie wina Tęczy.
    • Gość: zbig IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.11, 21:13
      szukam uczestników. był ktoś?
      • 15.01.11, 13:44
        moja znajoma byla, z tecza zwiedzila juz prawie cala europe i teraz ponownie chce odwiedzic wlochy, ja wybieram sie z nia tego roku, z kolei ja bylam z tecza w ubieglym roku w grecji- bylo rewelacyjnie, biuro bardzo solidne, dba o klienta, kierowcy, piloci, rezydenci profesjonalni i bardzo mili.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.