Dodaj do ulubionych

Wyspy kanaryjskie czy greckie?

03.08.08, 15:06
Wybieramy się (bez dzieci) w pierwszej połowie września na urlop na
2 tygodnie.
Poradźcie, co wybrać? Którąś z wysp kanaryjskich, czy wyspę grecką,
i którą?
Na Krecie i Rodos już byliśmy i wróciliśmy bardzo zadowoleni.
Zwykle połowę urlopu spędzamy na plaży i połowę na zwiedzaniu.
Czytam forum od kilku dni i mam mętlik - pomóżcie.
Edytor zaawansowany
  • escada92 03.08.08, 17:29
    Zdecydowanie lepiej będą Ci się podobać W-py Kanryjskie, tam panuje
    idelany klimat nie za gorąco, ani też za zimno. Przyroda jest piękna
    i ogólnie wszystko tam mi sie podobą. Hiszpanie brdzo mili i
    sympatyczni ludzie. A wyspę, poecam Gran Canarię albo Teneryfę ;)
  • Gość: ab IP: *.ghnet.pl 03.08.08, 21:32
    ja bym wybrała Wyspy Kanaryjskie z tego względu, że greckie wyspy są w pewien
    sposób do siebie podobne a "kanary" to coś nowego. Na Teneryfie możesz zobaczyć
    wulkan (wejście trzeba sobie wcześniej zarezerwować), możesz wybrać się w rejs i
    zobaczyć dzikie delfiny, no i sam charakter i kolorystyka wyspy są inne. Jednak
    pogoda na Wyspach Kanaryjskich bywa zdradliwa, ale jak na dwa tyg. jedziecie to
    raczej luz. No i nie wiem o jakiej plazy marzycie, to są wyspy wulkaniczne więc
    plaże sa czarne ale jak kamieniste plaże Rodos wam pasowały to pewnie i te też.
  • rollup 04.08.08, 10:47
    Na Rodos mięliśmy plażę z małymi kamykami i było OK.
    Na jednej z wysp Liparyjskich byliśmy przez parę godzin
    na "wulkanicznej" plaży z czarnym piaskiem i powiem szczerze, że
    czuliśmy się dziwnie, czy tam wszystkie plaże są czarne?
    Co znaczy, że pogoda bywa zdradliwa? - nie straszysz?
    Moje ulubione wakacje to m.in. takie, że przez cały okres pobytu -
    wieczorami również - chodzę w krótkich spodniach, jakie tam są
    temperatury wieczorami?
  • Gość: ab IP: *.ghnet.pl 04.08.08, 19:41
    "Co znaczy, że pogoda bywa zdradliwa? - nie straszysz?"

Nie byłam na Wyspach Kanaryjskich, dopiero tam się wybieram, inf. na temat
    Teneryfy mam z forum i internetu więc można sobie poszukać. Poszukaj sobie też
    zdjęć z tych wysp z Fotoforum, również z Fotoforum Hiszpanii.
  • Gość: tanahoe IP: *.chello.pl 04.08.08, 10:55
    Ja byłam i na Rodos i Krecie i sama się zastanawiam na jaką jeszcze się wybrać
    bo już coraz mniejsze zostały. Byłam też na Gran Canari i Teneryfie i to w
    lutym. Nawet opalona wróciłam bo tam o tej porze z 20 stopni. Plaże tam są nie
    najpiękniejsze bo czarne ale same wyspy urokliwie. My zazwyczaj pożyczaliśmy
    samochód prawie na całe 2 tygodnie i jeździliśmy sobie i po całej wyspie i po
    różnych plażach. One są inne niż te greckie. Bardziej ucywilizowane i
    czyściejsze. Takie w Hiszpańskim stylu. Mi bardziej się podobała Gran Canaria.
    Byliśmy w rejonie Maspalomas jak dobrze pisownie pamiętam :) To pole wydm. Tam
    jest piękny żółty piasek. Ona mi się bardziej podobała bo na Teneryfie jest
    więcej plantacji banannowców i osobiście dla mnie mniej widoczków. Myślę jednak,
    że cokolwiek wybierzesz to Ci się spodoba. Najlepiej weźcie jednak samochód. Za
    dłuższy czas wypożyczenia płaciliśmy coś ponad 20 euro za dzień. Benzyna też o
    wiele tańsza niż u nas.
  • Gość: Aga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.08, 13:11
    Skoro podobały Ci się wyspy Greckie, możesz rozważyć wyjazd na Korfu. Ja byłam
    na Krecie, Rodos i Korfu. Ta ostatnia wyspa zachwyciła mnie najbardziej. Kilka
    dni temu wróciłam z Teneryfy. Również było pięknie, całkiem inaczej. Klimat
    bardziej mi odpowiadał, jednak biorąc pod uwagę widoki nadal bardziej uwielbiam
    :-) Korfu.

Aga
  • Gość: Maki IP: *.171.110.250.crowley.pl 04.08.08, 14:32
    No to jeszcze Thassos przed Tobą :-)
  • voyager747 04.08.08, 20:22
    Ja byłem na Krecie ( 2 razy), na Rodos i na Teneryfie. Jeśli jeszcze nie
    byliście na Teneryfie (np.) to można pojechać i zobaczyć na własne oczy. Można
    wjechać na Teide, widoki całkiem fajne. Pogoda we wrześniu powinna być dobra,
    jednak ocean trochę zimy jak dla mnie.
    Leci się tam trochę dłużej niż do Grecji, ale jeśli to Wam nie przeszkadza, to
    nie ma problemu.
    W sumie to teraz wolałbym polecieć np. trzeci raz na Kretę, albo drugi na Rodos,
    niż drugi raz na Teneryfę. Zależy co kto lubi, można polecieć i zobaczyć, moim
    zdaniem Kanary są jednak trochę przereklamowane u nas. :) Jest jeszcze
    Lanzarotte i Fuerteventura, ale tam nie byłem, sporo biur już je ma w ofercie.
    --
    www.voyager747.fotosik.pl/

www.panoramio.com/user/279993
  • rollup 04.08.08, 22:01
    Jak właściwie jest na Kanarach z temperaturą: oceanu, powietrza
    wieczorami i czy wiejący wiatr jest lekko chłodzący ciało, czy
    skutecznie schładzający ocean i uciążliwie szumiący w uszach?
  • Gość: Basia IP: *.lubin.dialog.net.pl 05.08.08, 10:12
    Byłam za czterech najwiekszych Wyspach Kanaryjskich, a greckich-na
    Krecie... Wiadomo,ze Morze Sródziemne zawsze jest cieplejsze od
    Atlantyku, który zimą przy Kanarach ma ok.18-19 stopni, a latem 22-
    24. Kazda z Wysp Kanaryjskich jest inna i warta zobaczenia, ale dla
    plazowiczów bardziej atrakcyje bedą wyspy greckie. Kanary sa
    wyspami 'wiecznej wiosny; i polecam je (jak komus znudzi sie Egipt
    czy Djerba) od listopada (spedziłam wtedy 2 tyg. na Fuertewenturze)
    przez luty (Lanzarote i Gran Canaria) do kwietnia (Teneryfa).
  • rollup 06.08.08, 10:27
    Bardzo dziękuję za Wasze wypowiedzi, są one bardzo pożyteczne i dla
    mnie znaczące. Z tego co wyczytałem, to wszystkie te wyspy są warte
    zwiedzenia. Na tę chwilę jednak najbardziej mój organizm przychyla
    się do ciepłych kąpieli - a to zapewni Grecja.
    No chyba, że znajdę rewelacyjną ofertę Hiszpańską i wygra rozum
    (czytaj portfel)?
    :-)
  • kornel113 06.08.08, 13:15
    ciemniejsze są na Teneryfie, ale na Gran Canarii w Playa del
    Anglaise, glównym kurorcie i pobliskim Maspalomas są bardzo ładne
    szerokie plaże z jasnym piaskiem, sa tez wielkie wydmy.
  • neronka 06.08.08, 13:57
    Jesli podobało Wam się na Rodos i Krecie to uderzajcie w wyspy greckie.
    Pojedźcie na Zakynthos-piękne widoki, Korfu albo zróbcie wycieczkę po cykladach
    z Santorini na czele. Kazda wyspa grecka jest inna i zachwyca czym innym. do
    tego mili ludzie, pyszne jedzenie i ciepła woda.

A Kanary? Zobaczyc można ale to juz nie to co wyspy greckie. Mnie Teneryfa nie
    zachwyciła.
    --
    pozdrawiam Daga
    Autoway Polska - Wynajem aut w Grecji
  • Gość: 😊 IP: *.centertel.pl 05.08.17, 23:14
    Ja byłam na Gran Canari od 11.07 do 18.07 i również uważam że wyspy kanaryjskie są przereklamowane. Ocean jak nasz Bałtyk. Pogodę mieliśmy co dziennie około 30 stopni ale jeden dzień mimo ciepła z zachmurzeniami bez słońca, wieczory dość chłodne ale nie zimnie i przyjemne około 2 st. C. Sama wyspa,na pewno dużo bardziej cywilizowany niż wyspy Greckie - drogi bez porównania, szpitale, sklepy. Jednak Greckie wyspy w moim przekonaniu wygrywają tym że mają piekne jasne plaże, czysciutka przezroczysta wodę w morzu, długie łagodne zejścia do morza. Wolę Grecję. Na wyspy na razie się nie wybieram, może kiedyś - Fuerta. 😊
  • Gość: 😊 IP: *.centertel.pl 05.08.17, 23:19
    *sorka temperatura w nocy 20- 22st. C oczywiscie😊
  • Gość: osoba X IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.10.14, 13:49
    Ja byłam na Korfu Rodos i na Gran Canarii, jeśli chodzi o widoki Gran Canaria jest nieporównywalnie wegług mnie piękniejsza, Korfu też była piękna szczególnie okolice Paleokastrii i miała też ciekawy zróżnicowany krajobraz.
    Rodoos nie zrobiła na mnie wrażenia wizualno-widokowego aczkolwiek też ma ładne plaże, są i kamieniste i piaszczyste. Ale Gran Canaria urzekła nas boskimi widokami, te skaliste wysokie góry, widoki, jeziora w dolinach, górskie miasteczka, czystość .... i jak na ironię w restauracjach taniej niż w Grecji. Grecja też jest piękna ale co do czystości to powinni się jeszcze sporo nauczyć. Na gran Canarii polecam hotel Puerto de Mogan w miejscowości Mogan ,trafiiśmy wg nas najlepiej jak mogliśmy jedzenie przepyszne, różnorodne, owoce morza i inne przysmaki steki itp.. ... Natomiast Puero Rico to kurort dla rozwrzeszczanej imprezowej młodzieży choć z piękną szeroką piaszczystą plażą....
  • holidayservice 24.10.14, 11:47
    Jeżeli byłaś na Krecie i na Rodos..to nie widziałaś jeszcze najlepszego! A w zasadzie czegoś innego :)
    Zachęcam do przyjrzenia się takim wyspom jak: Zakynthos, Korfu, Kefalonia, Lefkada.. położonym z całkiem innej strony. Przepięknie zielone wyspy, nie takie "wyschnięte" jak Kos, Rodos, Kreta.
    Przyjemny klimat, wysokie temperatury, inna sceneria. Warto!

--
    info@holidayservice.pl
    www.holidayservice.pl
    opalanko-bez-filtra.blogspot.com
  • moblister 08.01.15, 16:13
    Greckie. Bliżej, taniej i smaczniej. Przynajmniej ja mam takie wspomnienie. Grecję uwielbiam. Za pogode, za zabytki, za klimat i za ludzi.
  • Gość: olo IP: *.play-internet.pl 08.01.15, 19:04
    Kanaryjskie, dla mnie wszystko lepsze
  • Gość: marcianka IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.15, 14:47
    Ja byłam na Fuercie i było ładnie, ale bez większego szału. Za to w tym roku mam ochotę za Zakynthos, tyle już się o nie naczytalam, że mam nadzieję na świetne wczasy :)
  • Gość: trava IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.15, 21:19
    Moim zdaniem lepiej. Pewnie można taniej pojechać a atrakcje podobne i w Grecji i na Kanarkach.
  • lula5-0 21.01.15, 18:54
    Ze względu na klimat Wyspy Kanaryjskie nie są polecane dla dzieci, kt. chorują na górne drogi oddechowe, dlatego my spędzamy wakacje w Grecji:)
  • Gość: zielona_33 IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.15, 14:04
    A gdzie dokładnie podróżujecie do Grecji z dziećmi? :)
  • Gość: bankomat IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.15, 21:01
    Ja bym polecał nadal Grecję, mimo tego, że już tam byliście. Szczególnie warto uderzać na Santoryn (Santorini) :)
  • malajkat7 05.07.15, 09:19
    Ja w tym roku nie zaryzykuje wysp greckich ze względu na sytuację polityczną... nigdy nie wiadomo jak się to skończy... ;) W tym roku skłąniamy się właśnie ku Kanarom. Patrzyliśmy, że alfa star ma sporo ciekawych ofert na ten kierunek.
  • Gość: Sisi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.15, 10:45
    I to wcale nie była reklama biura, nie bo po co....,
  • Gość: prottka IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.15, 17:13
    ja byłabym chyba za greckimi :) byłam z Rainbow na wypoczynku raz na Fuercie i raz na Zakynthos, więc mam tylko takie bardzo ogólne porownanie, ale jak dla mnie wysppy greckie to piekno natury, ogromna różnorodność, długa i baaardzo ciekawa linia brzegowa... mozna jeździć, zwiedzać, podziwiac piękno przyrody...:)
  • Gość: gosc IP: *.warszawa.vectranet.pl 06.07.15, 07:48
    W obecnej sytuacji ekonomicznej tylko Kanaryjskie
  • Gość: Marika IP: *.play-internet.pl 09.07.15, 18:56
    Patrząc pod tym względem to zgadzam się lepiej Kanaryjskie, ale jedne i drugie są piękne
  • Gość: prottka IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.15, 14:43
    Odpowiadałam patrząc pod wzgledem turystycznym ;) a jesli chodzi o ekonomię, to jesliby grecja wyszła ze strefy euro, może ktoś będzie sobie mógł pozwolic na zakup którejś z wysp... :) :P
  • Gość: Pan-g IP: *.play-internet.pl 18.07.15, 14:26
    Oooo gdyby tylko była taka możliwość kupiłbym Zakhyntos, piękne miejsce, można się tam totalnie wyciszyć, a tak na serio to i Kanary i Grecja piękna, ale akurat ja bardziej sercem jestem przy Grecji
  • erden11 30.10.15, 14:36
    Witam lecę na fuerteventura na początku lipca i zastanawiam się czy będzie upalnie bo podobno na wyspach panuje wieczna wiosna bo jeżeli nie to chyba wybiorę kręte tak jak w zeszłym roku nie wiem co lepsze
  • Gość: Kasia IP: 77.252.180.* 30.10.15, 22:22
    W lipcu mimo wiejącego nieraz wiatru jest bardzo ciepło na Fuercie.
  • erden11 23.04.16, 14:40
    Witam byłaś w lipcu na fuercie ? Bo ja też się wybieram w lipcu i przerażają mnie te wiatry i ze nie będzie pogody Max 24stopnie A chciałabym się wygrzac
  • Gość: Kasia IP: 77.252.180.* 24.04.16, 13:29
    tak, byłam w lipcu na Fuercie, było ciepło, ale nie okropnie gorąco, opaliłam się i wygrzałam, więc bez obaw.
  • volvo74 23.04.16, 18:18
    najlepiej jedz zimą na kanary latem na wyspy greckie
    na kanarach jest taniej ,spokojniej ,leniwiej
    na wyspach greckich jest klimat , zawsze sie coś dzieje , grecy potrafią być spontaniczni
    byłem w lipcu na Krecie wgrzałem sie pobawiłem i wypoczynek tez był
    a na fuercie w styczniu w tym roku było tam cieplej niż latem jakaś anomalia , pusto , spokojnie ale słońce wstawało o 10tej czasu polskiego
  • Gość: Ada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.16, 18:22
    Dokładnie tak, to najlepsza rada w tym wątku :-)
  • Gość: tyska IP: *.dynamic.chello.pl 22.08.17, 20:43
    Mnie się marzą greckie wyspy, póki co byłam tylko na objazdówce na kontynencie :) jaką grecką wyspę proponujecie na początek przygody?
  • Gość: colin IP: *.dynamic.chello.pl 23.08.17, 17:31
    Byliśmy na kilku Greckich wyspach ale teraz kolejny rok powielamy Kanary ,które nas zauroczyły .
    Jeśli plażowanie to Fuerta i Morro Jable cudowne miejsce .
    Teneryfa i Gran Canaria w zależności od miejsca .Raczej unikać północy Teneryfy bo zawsze zimniej i zachmurzone niebo.
    No i oczywiście piękne Baleary czyli Majorka ,Minorka i Ibiza .
    My uwielbiamy Hiszpanię i za rok mamy już wykupioną Majorkę po 20 latach wracamy .
    Choć Grecja też urokliwa bardzo więc to indywidualny wybór .
  • deoand 23.08.17, 18:47
    Najwieksza jest Kreta i bardzo piękna - potem Rodos - dalek Zakyntos - to moja klasyfikacja ale każdy może mieć własną ,
  • potwor_z_piccadilly 28.08.17, 22:06
    Gość portalu: tyska napisał(a):

> Mnie się marzą greckie wyspy, póki co byłam tylko na objazdówce na kontynencie
    > :) jaką grecką wyspę proponujecie na początek przygody?

Jest tyko jedna taka (czyli na start do grekomaniactwa) wyspa. Wyspa zwana wyspą słońca. Wyspa którą cesarze rzymscy upatrzyli sobie na letni wypoczynek.
    Czyli Rodos.
    Tam znajdziesz wszystko i to za małe pieniądze, bo nasze BP mocno tam się ulokowały. Taka Grecja w pigułce.
    Co do Krety, to rzeczywiście, piękna. Ale trudna, bo wielka, większe góry i sturczona. Kreta to wyspa na potem. Dla tych, co nauczyli się na łatwym.
  • Gość: tyska IP: 91.192.57.* 13.10.17, 18:43
    W tym sezonie nie zdazyłam juz odwiedzić żadnej z wysp, ale mysle, że przyszle lat bedzie moje! :) własnie chyba wybór bedzie miedzy Rodos a Santorini :) ewentualnie Zakynthos... :)
  • Gość: Kubnr IP: *.centertel.pl 08.03.19, 20:04
    Byłem na Rodos i krecie ,kreta silniejsze wiatry,zmniejsza,bardziej zatłoczone,ale dużo atrakcji.....Rodos mała przytulna gorąca byłem w sierpniu +40 C!!! Wybrał bym 2 raz Rodos...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka