Dodaj do ulubionych

Bastei czy Koenigstein?

20.08.08, 00:33
Witam!
Mam pytania dot. Szwajcarii Saksońskiej:
Co jest według Was bardziej atrakcyjne dla turystów, Bastei czy Koenigstein?
Jakie są możliwości zaparkowania autokaru i szybkiego dotarcia na Bastei?
Ile czasu trzeba przeznaczyć na spokojny spacerek?
Pozdrawiam i dziękuję!
A tak na marginesie, "DOBRA TURYSTYKA" jest jak balsam na mą duszę :)
--
gosia_03
Obserwuj wątek
    • justynaciupa Re: Bastei czy Koenigstein? 20.08.08, 16:47
      Zależy w jakim wieku masz grupę. Jeśli są to starsze osoby to zaproponowałabym
      im Koenigstein, ponieważ wjeżdżasz do zamku windą i potem poruszasz sie po
      płaskim terenie zamku, a zwiedzając Bastei trzeba się nachodzić i pokonać trochę
      schodów. Poniżej wklejam posty z forum dla pilotów odnośnie Koenigstein:

Twierdza Konigstein
      ania_alex 28.05.08, 09:57 Odpowiedz

Czy ktoś posiada namiar na miejscowego przewodnika polskojęzycznego po twierdzy?
      Poproszę o jakieś wskazówki od pilota który zna twierdzę,czy jest coś
      szczególnego o czy powinnam wiedzieć?
      Z góry dziękuję. Pozdrawiam brać pilocką.

Re: Twierdza Konigstein
      justynaciupa 29.05.08, 12:59 Odpowiedz

Byłam tam kilka razy z grupą i nigdy nie miałam tam przewodnika w j.polskim,
      ponieważ takiego nie posiadali (może się zmieniło). Przy kasie dają kartkę w
      j.polskim z opisem poszczególnych obiektów i Ty zostaje przewodnikiem po twierdzy:)
      Parking dla autokarów masz pod samą twierdzą z 1 i 2 strony, tak że śmiało
      wjeżdżaj do góry. Kasa jest dobrze oznaczona i przy windzie, którą wjeżdżacie do
      zamku. Powierzchnia zamku jest spora - masz tam knajpy, toalety, sklepy z
      pamiątkami i dużo więcej - szczegóły na www.festung-koenigstein.de/
      Znajdziesz na tej str. mapę całej twierdzy z numerkami - właśnie taką mapę
      dostawałam z kasy i z nią chodziłam z grupą po zamku.
      Powodzonka:)

Re: Twierdza Konigstein
      ania_alex 02.07.08, 12:40 Odpowiedz

Dzięki za wskazówki. Rzeczywiście jest tak jak napisałaś,było super, udało się.
      Pozdrowionka.

Jeśli chodzi o Bastei to dojeżdżając od strony Drezna masz oznaczenia na Bastei,
      więc z dojazdem nie ma problem, potem z głównej drogi, przy parkingu (tu
      parkując ma się ok. 3km do przejścia) jest skręt w prawo i dojazd do płatnego
      parkingu (po lewej str.), który jest blisko Bastei - i na tym najlepiej
      zostawić autokar. Od parkingu idziesz w górę, obok budynku hotelu, który pamięta
      jeszcze poprzednią epokę - po lewej str., do sklepiku z pamiątkami i budynku (po
      prawej str.), gdzie są płatne toalety (w grudniu 2007 0,50 centów:) ), od nich
      masz dojście prosto na taras widokowy, a potem od tarasu są schody prowadzące na
      most i dalej do ruin zamku, które w sezonie są płatne. Zamek obchodzi sie
      dookoła i potem ja wracam tą sama drogą na parking, dalej już nie idę bo nie mam
      na to nigdy czasu:( Prywatnie, jak byłam to poszliśmy dalej od zamku, aż do
      miejscowości znajdującej się po drugiej stronie - cały czas ma się po drodze
      skałki, natomiast widok na tą miejscowość nas rozczarował, lepszy jest z tarasu,
      czy też mostu.
      Powodzenia:)
      • gosiaswietek Re: Bastei czy Koenigstein? 29.09.08, 22:40
        to są dwa miejsca zupełnie różne i nie ma co wybierać, które jest lepsze.
        Konigstein to wspaniała twierdza i fantastyczne miejsce, z którego nigdy nie
        rezygnuję ale Stolpen to miejsce związane z historią naszego króla i z niego
        nigdy nie rezygnuję.Jak dobrze zaplanować czas to można zrobić oba miejsca.Ale
        porównywać nie można !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka