Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

Powiedzieli, że jestem bezpłodna, ratunku!!!! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników i podejrzewają endometrioze, powiedzieli, że szanse na zajście w ciąże są tak małe, że nie mam na co liczyć!Mam 19 lat.Niczego tak nie pragnę jak dziecka!Błagam o radę, opinię, czy na prawdę nigdy...nigdy?Z narzeczonym staramy się usilnie o dziecko od 6 miesięcy i nic.Ja wariuję, kupuję ubranka, buciki, gryzaczki etc.
    • Gość: iwka901 IP: *.wroc.zigzag.pl 23.03.04, 22:03
      Czy to pewne? Czy zasięgałaś niezależnych opinii różnych lekarzy? Jeśli nie to
      koniecznie udaj się do innego lekarza, czasem u jednego niemożliwe, u innego
      jest możliwe. Spokojnie, na pewno zaraz bardziej doświadczone dziewczyny Ci
      napiszą i pokierują co dalej robić. Nie załamuj się!
      pozdrawiam
    • Kamila powoli i spokojnie napisz, czy i jakie robiłaś badania. Napisz gdzie się
      leczysz. A poza tym dziewczyny nie z takimi dolegliwościami zachodziły i
      rodziły dzieci. Ty masz na to jeszcze minimum 15 lat, a nawet wiecej.
    • na jakiej podstawie stwierdzono PCO ? jeśli tylko USG to za mało,potrzeba
      jeszcze wyników hormonów i temu towarzyszą inne objawy,zeby w pełni powiedzieć
      o tym schorzeniu
      wiele kobiet ma policystyczne jajniki,ale to jest do leczenia,jeśli starasz się
      o dziecko to lekarz powinien cię skierować na bad.hormonów i okreslic czy jest
      owulacja-tez USG
      a endometriozę moze tylko potwierdzić na pewno badanie laparoskopowe i żaden
      lekarz nie moze ci po USG tego stwierdzić
      poza tym to jakiś beznadziejny lekarz jeśli ci mówi,ze "szanse na zajście w
      ciąże są tak małe, że nie mam na co liczyć" TO BZDURA
      ZMIEŃ LEKARZA !!!
      wszystko na spokojnie jest do leczenia,a jak starasz się o dziecko moze
      wystarczy podstymulować jajniki faramkologicznie
      ale najpierw badania hormonów i ocena owulacji
      powodzenia
    • Wejdź przede wszystkim na forum dla pcówek na forum prywatnym zdrowie, a potem
      przejrzyj nasze forum kilka stron wstecz, przeczytaj najnowsze posty o
      najnowszych fasolkach. Da się, trzeba wierzyć! weź głeboki oddech i prysznic,
      idź spać i jutro obudź się wypoczęta i do roboty!

Martini

PS. Nie wiem, jak dawno się staracie i jakie badania już Ci zrobiono, ale
      lekarza, który mówi, że "na dzieco to pani nie ma co liczyć", porzuciłabym
      natychmiast i tylko z litości nie wytargałabym za uszy
      • Gość: Kamila IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.03.04, 22:25
        Miałam robione badania hormonów, potwierdziły PCO, mam bardzo nieregularne miesiącki, odstępy między nimi wahają się od 20 do 60 dni, wiem, że tylko laparoskopia może potwierdzić endometrioze, nie zgodziłam się na nią.Lekarza już zmieniłam, nowy zaproponował przez 6 miesięcy sterać się odziecko bez żadnych leków, jeżeli nic z tego to przez 12 mies mam brać Diane-35 i potem znowu próbować, jeżeli dalej nic, to klinowe wycięcie jajników.Ale ja ni chcę tyle czekać!
        • endo warto spr.bo to jest przyczyna niemożności zajścia w ciążę przynajmniej
          będzie sz wiedzieć na pewno,a endo też powoduje bóle starszne i lepiej nie
          ryzykowac jej pogłebiania
          a czy miałaś spr. owu czy jest w ogóle ?
          bo moze wystarczy tylko podstymulować jajniki ?
          to działa w wielu przypadkach i szybko można zajść
    • Gość: lomre IP: *.leszno.cvx.ppp.tpnet.pl 23.03.04, 22:47
      Nie wierz w to!!!
      Ja tez mam PCO, lecze sie i tak wlasciwie to nie jest powiedziane ze to PCO
      jest winne. Pary bezplodne (jesli nie sa to b. drastyczne powody) nie maja
      dzieci w sumie nie wiadomo dlaczego, nikt nie moze poradzic, a dzieci sie
      znajduja jak przestaja o tym myslec.
      My "pracujemy" juz 2,5 roku i nie wiem co bedzie dalej. Jestes w fantastycznym
      wieku masz duzo wieksze szanse niz wiekszosc z nas.
      Kochana, wex gleboki wdech, przespij sie z problemem i mezem, poczytaj w
      Internecie o PCO i nie daj sie zastraszyc. Jesli ten lekarz ci nie wystarcza to
      idz jeszcze do innego.
      I tak jak mowily poprzedniczki jakie mialas badania itp.
      Niektore problemy mozna tak szybko wyleczyc, ze az trudno uwierzyc. Kolezanka
      zaszla po .....1 miesiacu leczenia a tez byla zalamana.
      Pozdrawiam!!!
    • Skandal! Po pierwsze PCO i endometrioza to nie wyrok, a po drugie - diagnoza to
      polowa sukcesu. Jak sa pewni, to niech lecza. Mimo wszystko radze upewnic sie u
      innych ginow..
    • Spokojnie, ja znam osoby z PCO w ciąży smile Widzę, że jesteś z Wrocławia, masz do
      wyboru dwóch lekarzy tak naprawdę dr Polak przyjmuje na Grobli i dr Jarosz
      przyjmuje w Mediconcept www.mediconcept.wroc.pl. Są to lekarze prywatni, ale
      nie ma sensu latać i szukać tylko idź od razu do nich
      --
      testy owulacyjne, ciążowe, pytania INFO ewa.analityk1@gazeta.pl:
      www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=627041
    • Kamilko,

Wejdż na strone www.nasz-bocian.pl i tam jest forum, na którym można zadawac
      pytania ekspertowi. Odpowiadaja lekarze z kliniki białostockiej, jedenj z
      najlepszych w Polce. Opisz swój przypadej w pytaniach do eksperta i zobaczysz
      co ci lekarz odpowie. Całuję.
    • Samo usg to za mało, żeby potwierdzić PCO, musisz zrobic laparo
    • moja koleżanka też to miała i chyba dwa razy otwierali jej macicę i szanse na
      ciążę tez nikłe ale udało się i urodziła dziecko choć praktycznie całą ciżę
      przeleżała w szpitalu i więcej nie bedzie mogła miec dzieci....wiec nie załamuj
      się...i zmień lekarza...podobno w Poznaniu jest bardzo dobry ośrodek leczący
      zajmujący się niepłodnością
      • Jak można tak nastraszyć dziewczynę!!!!!!! Żeby temu durnemu lekarzowi język i
        wszystkie włosy wypadły. Kamilo, przede wszytkim zmień lekarza, temu co
        najwyżej możesz pokazać się, jak będziesz już w ciąży. Oczywiście nie po to,
        żeby tę ciążę prowadził tylko żeby mu uświadomić jaki jest głupi. Moje
        poprzedniczki już wszystko napisały, tyle tylko, że dr Polak ma gabinet przy
        ul. Hallera a nie na Grobli(tej przychodni raczej bym Ci nie polecała). Mądry i
        dobry lekarz i na pewno się uda.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.