Dodaj do ulubionych

Laparoskopia - udrożnienie jajowodów

06.02.11, 19:18
Czy któraś z Was ją przeszła przy obu niedrożnych jajowodach z pozytywnym skutkiem i udało się zajść w ciążę? Jeśli tak to proszę napiszcie gdzie ją robiłyście i ile kosztował zabieg? Z góry bardzo dziękuję
Edytor zaawansowany
  • annajustyna 06.02.11, 19:41
    Ja w maju, zaszlam w ciaze w pierwszym cyklu po. Jajowody nie byly calkiem pozarastane (tzn. lewy wlasciwie tak), ale trzeba bylo przy obydwu wzmocnic cisnienie, aby plyn przeszedl. No i jajnik lewy mialam caly w endometriozie. Za zabieg nic nie zaplacilam, bo pokryla mi niemiecka kasa chorych.
    --
    Gasofnia
  • alutek_0 06.02.11, 21:24
    Hej, ja również miałam laparoskopię , co prawda z powodu torbieli jajnika. Przy okazji przepłukali mi jajowód ( mam tylko jeden) ze względu na niepłodność w wywiadzie. Okazało się, że miał bardzo wąskie światło i nie udało się całkowicie przepchać. Poradzono in vitro, żeby uniknąć ciąży pozamacicznej. Los jednak sprawił, że zaszłam naturalnie 1,5 miesiąca po operacji . Zabieg był na NFZ. Myślę, że miałam szczęście w nieszczęściu, bo jak widzę, żeby wyleczyć się z niepłodności , trzeba płacić za zabieg ... Pozdrawiam
  • coco7710 06.02.11, 21:36
    Miałam robione hsg prywatnie 500zl jajowody drozne nic to nie dalo po 8mc juz laparo na nfz zabieg spoko nie ma co s bac znowu jajowody drozne i znalezniono endo...niestety nic to nie dalo i jestem w trakcie in vitro...także niektórym to pomaga a niektórym niestety nie..
  • goka_s 06.02.11, 23:30
    Ja również jestem po laparoskopii, miałam robioną drożnośc lewy jajowód okazał się zaatakowany przez endometriozę i nie udało się go udrożnic. Nie zaszłam w ciąże, jak napisała koleżanka wyżej jednym się udaje innym nie, niestety ja zaliczam się do tych drugich. Laparoskopię miałam robioną na NFZ.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/23952ee3c9.png
    Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka