Dodaj do ulubionych

cienkie endometrium

17.07.11, 17:57
Witam, mam problem, w 11dc moje endometrium miało 4,3 mm. W poprzednim cyklu w 19 dniu było 4,1 mm. Jest cieniutkie. Jem migdały, cidziennie spora garść, biorę luteinę i bralam do owulaci wiesiołek.

Strasznie martwie sie tym endo. Owulacje mialam w okolicach 17 dc. Czy jest mozliwa ciąża? Czy jest szansa że to endo przyrosło?

Edytor zaawansowany
  • ewelni 17.07.11, 19:24
    faszeruje sie migdalami, i pije magnez ale nie wiem czy to cos da? sad Mam skierowanie na badanie estriadolu
  • lenkau 17.07.11, 21:22
    Były ciąże przy mniejszym endometrium,ale może powinnaś brać estrofem.
  • ewelni 17.07.11, 22:03
    pewnie dlatego mam badnie na te hormony... bo jest fsh i lh jest na skierowaniu
  • lenkau 17.07.11, 22:11
    A w którym dniu cyklu masz zrobić fsh i lh i czy tylko te hormony czy coś jeszcze?
  • niunia.n123 17.07.11, 22:43
    nie przejmuj się ja mam grube 12 13mm a i tak sie nam nie udaje
  • ewelni 18.07.11, 09:30
    mialam robiony progesteron - za niski, prolaktyna - za wysoka. mialam tez na hormony tarczycy i bylo w porzadku.
    Teraz kieruje mnie na 4 dc na estriadol, lh i fsh, ze wzgledu na maly pecherzyk w 11 dc i to male endo.
  • ewelni 19.07.11, 18:08
    moze ktos jeszcze sie wypowie? z gory bardzo dziekuje!
  • lenkau 21.07.11, 15:18
    Badanie lh,fsh powinno się robić 2-3 dc wtedy też będziesz wiedziała jak z Twoją rezerwą.
  • ewelni 24.07.11, 15:40
    skierowal mnie na 5 dc, hm
    Jutro idę to będzie 4 dzień lub 5 - bo w czw bylo tylko delikatne plamienie i sama nie wiem jak to liczyc...
  • lenkau 25.07.11, 09:52
    Nigdy nie robiłam żadnych hormonów w 5 dc. Nie wiem,czy odwiedzasz bociana.Tu jest wątek dotyczący badania hormonów,kopalnia wiedzy
    www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=6&t=63409
  • jacinda 25.07.11, 12:54
    Niski progesteron i wysoka prolaktyna zazwyczaj ida w parze. Czy ten niski progesteron to 7 dni po owulacji? Moze to wskazywac na brak owulacji (a przyczyna tego moze byc wysoka prolaktyna).
  • ewelni 28.07.11, 08:00
    No i mam wyniki,
    robione w 4dc co prawda mam normy ale mimo wszystko proszę o interpretację

Estriadol 40,14pg/ml
    faza fol.:12,5-166
    faza owul.:85,848
    faza lutealna:43,8-211

FSH 5,63mlU.ml
    faza fol.:3,5-12,5
    środek cyklu:4,7-21,5
    faza lutealna:1,7-7,7

LH 7,46
    faza fol.:2,4-12,6
    środek cyklu:14-95,6
    faza lutealna:1,0-11,4

Z góry dziękuję
  • sofi75 28.07.11, 10:26
    Wyniki w porzadku.

Co do Twojego problemu.

Ja z cienkim endometrium walczylam jakies 2 lata, ale u mnie wynikalo ono z 2 lyzeczkowan w krotkim odstepie czasu. Nie wspomnialas, czy u Ciebie jest jakas konkretna przyczyna, czy moze 'ten model tak ma'. Moje poprawilo sie ... gdy przestalam sie tym wszystkim zajmowac smile

A teraz troche teorii mojego lekarza. Z grubsza przyczyny cienkiego endo mozna podzielic na dwie grupy;
    - uszkodzenie mechaniczne receptorow (np. w wyniku lyzeczkowania) - i tutaj jest klapa bo niewiele da sie zrobic. Receptory, to takie rzeczy ktore odpowiadaja na hormony wudzielane przez twoj organizm i stymuluja produkcje sluzowki. Gdy ich nie ma lub jest malo, po prostu sygnaly hormonalne nie sa odbierane prawidlowo. To tak po 'laicku' bo lekarzem nie jestem.
    - powod drugi to niedobor estrogenow, ktore odpowiadaja za stymulacje wzrostu endometrium. I tu mozesz zrobic dwie rzeczy: zbadac e2 w okresie owulacyjnym (powinien wyjsc 150-200 na jeden pecherzyk). Jesli wyjdzie prawidlowy, to OK. Jesli nie -> stymulacja hormonalna. Wiele dziwczyn jest stymulowanych nie po to, aby wytworzyc wieksz ilosc pecherzykow (to jest efekt uboczny), ale wlasnie ze wzgledu na endometrium.
  • ewelni 28.07.11, 17:55
    ja jestem po jednym poronieniu, tylko ze juz przed nim mialam cienkie endo- m ylse ze przez antyki, bo wczesniej mialam obfite okresy, teraz odkąd odstawilam tylko "symboliczne"
    Jesli chodzi o pęcherzyki to ja mam ich duzo na janikach, aż lekarz podejżewal pcos.

Przyanam jednak, nie wiem tego do końca, ale przypuszczam... bo w tym cyklu okres byl odrobine silniejszy, trwal dluzej niz zwykle a jadlam codziennie te migdaly wiec moze jednak pomoglo. Jutro mam wizyte, Nie wiem czy lekarz będzie robil mi usg.

A czy ten e2 nie jest u mnie jednak trochę za niski?
  • sofi75 29.07.11, 09:51
    A czy ten e2 nie jest u mnie jednak trochę za niski?
    - nie jest, bo robilas go na poczatku cyklu w tzw. ciszy hormonalnej. On sobie rosnie pozniej - kolo 10-12 dc (w zaleznosci od tego kiedy masz owu).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka