• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

cienkie endometrium Dodaj do ulubionych

• 20.11.11, 15:15
    Witam.
    Mam bardzo poważny problem ponieważ moje endometrium nigdy nie było prawidłowe i mało tego w ostatnim roku spadło z 4mm na 1,9mm jestem po prostu załamana, nie wiem co mam zrobić. Jakby tego było mało mam zespół policystycznych jajników a miesiączkę mam może 2 razy do roku. Brałam kiedyś tabletki anty (yaz) żeby unormować miesiączkę ale jak je przestałam brać tak mi miesiączka zniknęła, do tego po nich pojawiły się rozstępy i z lekarzem postanowiliśmy więcej mi nie podawać hormonów w postaci tabletek. Z partnerem byśmy chcieli mieć dziecko. Czy jest to wogóle możliwe z moimi dolegliwościami? Pomocy...
    Zaawansowany formularz
    • 20.11.11, 15:22
      Chyba do lekarza wypadaloby pojsc?
      • 20.11.11, 15:27
        byłam ostatnio na usg. ginekolog powiedziała mi że prawdopodobieństwo zajścia w ciąże będzie znikome. pytam co może zwiększyć endometrium i czy moje starania będą miały jakikolwiek sens....
        • 20.11.11, 16:59
          ale staracie się o dziecko?
          dobry ginekolog, specjalista od spraw niepłodności, najlepiej klinika!!
          szkoda czasu i pieniędzy na bywanie u zwykłych ginekologów!!
          • 22.11.11, 11:45
            tak tak chcemy mieć bardzo... natomiast chwilowo moj partner jest za granica a ja sie boje wynikow... jesli czeka mnie dlugie leczenie to w moim przypadku moze byc wiele powiklan bo moj organizm jest strasznie zniszczony porzez leki... sama rozumiesz nie chce byc w takim momencie sama...
    • 20.11.11, 17:44
      Aleandra, co za bzdury opowiada ta lekarka, endometrium co miesiac ci spada i rośnie, wszsytko zależy od dnia cyklu,na poczatku jest bardzo cienkie, linijne, później powoli rośnie, przed @ jest najszersze, a później się złuszcza i występuje @. jak nie ma owulacji to endo z reguły jest cieńsze, jak nie masz owulacji to trzeba je stymulować, leków jest dużo i monitorować cykl, a pewnie okaże się, że endo masz piękne, a w razie czego podaje się estrogeny i pięknie przyrasta. Niektórych lekarzy to należało by odesłać z powrotem na studia, jak po badaniu usg można okreslić że znikome szanse na ciążę, to jak wróżenie z fusów i do tego brak elementarnej wiedzy.Zacznij od zmiany lekarza
      • 22.11.11, 11:43
        tak właśnie zrobię...
        • 22.11.11, 11:49
          alendra napisała:

> tak właśnie zrobię...
          tylko szkoda ze moj cykl zakonczyl sie razem z ostatnia tabletka anty... od kiedy po yaz mozna dostac rozstepy ktore mi sie pojawily za kolanami, na udach, na piersiach i na plecach... az tak zle mi dobrala te tabletki? przeciez czytalam o nich i nigdzie nie bylo napisane ze moga wystapic rozstepy...
          • 22.11.11, 13:01
            Ja ekspertem nie jestem, ale na brak miesiączki po antykach dostałam Luteinę (od 19 do 25 dnia cyklu) i to na kilka cykli, by się unormowało. Efekt? Miesiączka jak w zegarku, ale niestety tylko w cyklach z luteiną, właśnie jestem w trakcie diagnozowania hormonalnego.
            • 22.11.11, 22:13
              pcos i cienkie endo nie musza byc powodem "znikomych" szans na ciaze. ale ja bym nie tracila czasu na byle ginow, powinnas miec zrobiony profil hormonow, ocenione przyczyny zaniku @, podany albo progesteron, albo najpierw laparoskopowo sprawdzone o tam sie jeszcze dzieje.
              jaki jest estradiol ze tak male endometrium? jakie dolegliwosci bolowe? jakie miesiaczki wczesniej przed tym zatrzymaniem? ( jak czesto, jak obfite, jak bolesne). takich pytan jest wiecej i lekarz powinien je zadac. w jakim dniu cyklu bylo te 4mm i w jakim te 1,9?
              ja mam zwykle 3-4mm, do icsi udalo sie mnie "podtuczyc" do 7mm, moj zyciowy rekord 8mm. cykle okolo 100 dni zazwyczaj, bo dla dobra endometrium chodzilam na wizyty, a nie czekalam rok na @ i po progesteronie byly @. nie mozna dopuszczac do tego, ze endo sie nie zluszcza przez rok.

klinika nieplodnosci pomogla. pcos nie wyleczyla, ale jest lepiej po ciazy. czytaj wiecej o pcos. na to endo ma wplyw nie tylko estradiol, ale cala reszta zaburzen hormonalnych wspolwystepujacych z pcos.
      • 10.12.11, 20:25
        kolitka napisała:

> Aleandra, co za bzdury opowiada ta lekarka, endometrium co miesiac ci spada i r
        > ośnie, wszsytko zależy od dnia cyklu,na poczatku jest bardzo cienkie, linijne,
        > później powoli rośnie, przed @ jest najszersze, a później się złuszcza i występ
        > uje @. jak nie ma owulacji to endo z reguły jest cieńsze, jak nie masz owulacji
        > to trzeba je stymulować, leków jest dużo i monitorować cykl, a pewnie okaże si
        > ę, że endo masz piękne, a w razie czego podaje się estrogeny i pięknie przyrast
        > a. Niektórych lekarzy to należało by odesłać z powrotem na studia, jak po bada
        > niu usg można okreslić że znikome szanse na ciążę, to jak wróżenie z fusów i do
        > tego brak elementarnej wiedzy.Zacznij od zmiany lekarza

kolitka, to nie jest tak do konca jak piszesz, jesli ma sie PCOS, to endometrium jest raczej za cienkie i nie ma tu znaczenia, ktory to dzien cyklu. Ja np w 12 dniu cyku (po stymulacji CLO), endometrium maiałam 5mm, a pecherzyka nie bylo(tylko liczne drobne pecherzyki lezace obwodowo) i gin mi powiedzial, ze w tym cyklu nie ma szans.
        • 11.12.11, 14:12
          Przeciez to napisałam, jak nie ma owulacji to endo jest cienkie, skoro nie rośnie żaden pęcherzyk to endometrium będzie cienkie, a do tego samo clo upośledza rozwój endometrium. Do stymulaci dobra jest femara albo gonadotropiny.
    • 10.12.11, 20:37
      znajdź dobrego ginekologa , ja na wzrost endometrium miałam przypisany Estrofem
      • 28.05.15, 08:20
        Czy są tu jakieś osoby z cienkim endometrium na które nic już nie działa ?Proszę napiszcie co brałyście jakie zabiegi ,czy coś pomogło w końcu .
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.