Dodaj do ulubionych

pytanie o owulację

22.05.12, 13:12
Czy widoczna na wykresie faza lutealna (ok 12 dni co miesiąc) jest dowodem przebytej owulacji? Czy może być tak, że jest skok, jest faza wyższych temperatur a owulacji jednak nie było?
Wiem, że monitoring to absolutny pewniak, ale w chwili obecnej mam przerwe w leczeniu po laparoskopii, mam małe pco a za miesiąc zacznę stymulację do pierwszego iui.
Słyszałam też, że przy pco zdarzają się puste pęcherzyki graffa, które nie mają komórki jajowej. Czy taką sytuację można zaobserwować na wykresie. Jest wtedy faza wyższych temperatur czy może jest cykl bezowulacyjny.
Wiecie coś na ten temat?
Edytor zaawansowany
  • anabel27 30.05.12, 20:34
    Ciekawa teoria, nie słyszałam nigdy o tym, żeby przy pco były puste pęcherzyki, a też mam pco. Ale mnie trochę wystraszyłaś..Ktoś coś takiego słyszał??To wtedy na monitoringu byłoby to widoczne że pęcherzyk jest pusty?
    Mnie się wydaje, że jeśli nie ma owulacji to nie będziecie skoku temperatury, bo ciałko żółte nie zacznie wydzielać progesteronu. Jeśli masz widoczną fazę lutealną czyli fazę wyższych temp i jeszcze długość fazy lutealnej Ci się zgadza (ta raczej jest stałą z cyklu na cykl) to znaczy że owulacja była. A wyznaczasz sobie sama owulację? Ja jestem na ovufriend.pl i polecam, bo tam system sam wszystko interpretuje. Bo nie zawsze jest tak że każdy wzrost temperatury to odrazu owulacja, czasami wzrost nie jest podtrzymany, to wówczas nie traktuj tego że owulacja była.

• jacinda 31.05.12, 21:55
    Wygugluj sobie syndrom LUF. Wykresy super, jest wzrost temp, faza lutealna odpowiedniej dlugosci, miesiaczka w normie, a wg usg pecherzyk nie peka, czyli owulacji nie ma.
  • kotkowa 13.06.12, 15:49
    Dokładnie zarówno przy LUF jak i pustych pęcherzykach też jest wzrost temp - jedyne potwierdzenie na 100% to monitoring. A i to trochę za mało - na usg nie stwierdzi się jakości komórki jajowej ani czy w ogóle była w pęcherzyku, dobrze zbadać też pracę ciałka żółtego - progesteron i estradiol w 7 dpo. U mnie właśnie z tym jest problem - owu na usg piękna, pęcherzyk pęka, ciałko żółte duże, a hormony w 7 dpo beznadziejne i ciąży brak.
    --
    synek Krzyś (ur. 13.04.2010 r.)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka